Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Arvutimängud võivad kahjustada aju märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
portman
HV kasutaja
portman

liitunud: 02.12.2006




sõnum 31.12.2007 22:05:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ja veel... bioloog vs. psühhiaater... Võiks mainida, et esimene teab ilmselt väga heal tasemel fotosünteesist jne, aga ta pole arst, nagu seda on psühhiaater


kus kohas ma bioloogi ja psühhiaatrit võrdlesin ja uurimust maha tegin ???
psühhiaater ei = automaatselt mingi ajukirurgiga,need on 2 eri asja,ning lisaks sellele ei ütle nimi Chou Yuan-hua mulle mitte kui midagi,keegi meist ei tea kes ta on,mida ta teeb ja mis kraad tal taskus on,kui üldse on.
antud hetkel ei kohanud ma uudises mitte ühtegi teaduslikult tõestatud seletust ja fakti kuidas,mismoodi,miks jn jne arvutimängud aju mõjutavad,lihtsalt mingist teoreetilisest võimalikust seosest ajukahjustuse ja arvutimängu vahel mulle ei piisa,nii kaua kui Chou Yuan-a ei suuda oma põhimõtetest kallutatud eksperimenti 100%-liselt teaduslikult lahti seletada ei saa ju seda tõena võtta,ma toetun faktidele mitte oletustele.


ma ei saa aru mille üle me üldse vaidleme??

_________________
..................
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dannyb0y
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2007




sõnum 31.12.2007 22:56:39 vasta tsitaadiga

Märgatavalt? Kurat, seljuhul ma olen vist eriti #¤&!"(#"! omadega juba, et ei märka ka enam icon_biggrin.gif
_________________
"Things should be made as simple as possible, but not any simpler."
~Albert Einstein
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 31.12.2007 23:16:26 vasta tsitaadiga

tqz kirjutas:
daddo, aga millega sina meelt lahutad? Teatud uuringutega võib ilmselt leida, et ka sinu meelelahutusviisid võivad olla kahjulikud või ohtlikud. Hakkaksid ka vastu vaidlema?


Kui mingit tegevust vaja mainida, siis ehk fotografeerimine. Ja kui mingi uuringuga seda tõestataks... no ma ei leia vist erilist põhjust, miks vaielda. Tuletagem meelde, et siin paarkümmend aastat tagasi, pimikufotograafia, oligi ju ohtlik. Ja ma olen kuulnud tolleaja tegelejatelt, et see kõik oli ka tunda.

portman kirjutas:
ma ei saa aru mille üle me üldse vaidleme??


Ma olen täiesti kindel, et kui sa selle kohta kuskilt teadusajakirjast loed, on tegemist piisavalt täpse ja erialakeeles tekstiga. Tavaajakirjanduses on ju täiesti loomulik, et igakordsel refereerimisel läheb midagi kaotsi, iga toimetaja muudab asja üldisemaks. Kui tekkis väike ärritus, et liiga üldine tekst, siis kasuta interneti võimalusi ja otsi rohkem infi.
Ja ma kordan veel, et ma ei väida, kas konkreetne uuring on usaldusväärne või ei; ma imestasin, et uudisel tubli vastukaja, enamus mänguritelt ja enamus mingil kummalisel psühholoogiselfenomenil hakkavad sellist uudist maha tegema ja nagu üks mees kunagi peavad sellist asja võimatuks. Ja selline enesekaitsereakstioon viib nad nii kaugele, et suisa "mis Chou Yuan? Ma pole kuulnudki! Mingi debiilik."

tsitaat:
... nii kaua kui Chou Yuan-a ei suuda oma põhimõtetest kallutatud eksperimenti ...


Palun näita mulle näpuga neid allikaid, kust sa saad teada ja kust leiad kinnitust, et see uurimus on põhimõtetest kallutatud? Kui sa nii emotsionaalseks muutud, et ridade vahelt loed seda, mida seal pole, siis äkki sul on põhimõttest (mina mängin; mina halbade asjadega ei tegele --> seega ei saa mängimine halb olla!) kallutatud.

Poisid vaadake lihtsalt, et mõni end segi mänginud mängur kooli tulistama ei lähe. Sellisesse seisundisse sattumine kvalifitseerub ka ajukahjustuse (loe: mõistusekahjustuse) alla, kui terve mõistusega inimene ei oska end enam kontrollida ja sellise asjaga hakkama saab.

Head vana aasta lõppu!

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 31.12.2007 23:35:05 vasta tsitaadiga

mikk36, usun et meie isal on kõik korras, jumal õnnistas teda ülivastupidava ajuga icon_razz.gif

Aga pilt on küll koom, crysise oma valitud icon_biggrin.gif

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2007 23:37:17 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
huvitav kas meie kõigi isa on veel ikka terve mõistusega ? icon_smile.gif
hint: meile kallis isaahv

solitaire'i ja tetrist saab mõnikord ikka pekstud icon_razz.gif 8)

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 31.12.2007 23:48:31 vasta tsitaadiga

daddo, see inimene, kes kooli teisi laskma läheb ei ole ka enne arvutimänge juba normaalse mõistusega ning tal on tugev soodumus selleks teoks
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 31.12.2007 23:51:39 vasta tsitaadiga

Ma usun küll, et (liiga palju) arvutiga mängimist ei mõju hästi.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 01.01.2008 00:07:15 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Ma usun küll, et (liiga palju) arvutiga mängimist ei mõju hästi.

Liiga palju kehtib paljude asjade kohta, samas olen vägivalla osas nõus. Samas inimene, kes miskit strateegiat taob saab asjast ikka suuremat kasu kui kahju.
Mul on sugulaskonnas vähemalt 1 ennast ka matast lolliks õppinud, samas mitte nii tõsiselt kui isa kooliskäigu ajal üks mata teaduskonnas, kes olevat ikka päris hulluks läinud. Endine koolivend läks eliitkoolis(trefner) segaseks - õppis lihtsalt üle...
Mul õnneks seda karta pole ja ega need mängud ka väga palju ei mõjuta(mänge mängin reeglina suurema huviga) - mingi ultra hard tasemega mõnda hiilimis FPS'i mängida ja kõrilõikaja kombel käitud pole nagu mulle huvipakkuv. Pigem lihtsalt fun ja lõõgastus. Pühendumise mõttes naudin muidugi RPG ja RTS mänge.
See, et kõik mängud ühte patta panna on küll mõttetu...
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 01.01.2008 19:38:04 vasta tsitaadiga

Olgem ausad, see jutt on kusagilt p*rsest välja imetud. Psühholoogiaüliõpilase vastuväide Postimehe kommentaariumist:

tsitaat:
Tulevase psühholoogina vastuargument - mõne agressiivsusevormi väljaelamise faasis väheneb dorsaalse ajuarteri voolukiirus (ehk verevarustus seal), mis on loomulikult nähtus ja see ei mõjuta ajutegevust negatiivselt, lihtsalt on selline füsioloogiline omapära.


Minu arust on austatud doktorihärra jutt umbes samal tasemel sellega, et kui peenis pole kõvastunud, siis on selle verevarustus pärsitud ja kui liiga kaua lõtv on, siis kukub hoopis küljest ära. icon_confused.gif

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004




sõnum 01.01.2008 19:42:22 vasta tsitaadiga

Päris huvitav uuring, aga vähe usutavate tulemustega, eelkõige kahjustab mängimine ikka silmi ja mõnes väga väga verises mängus peab ikka mõtlema ka ,et kas lased selle tegelase ennem maha või selle, või siis hoopis teise... näiteks CS stiilis mängud, taktika on see mis loeb icon_idea.gif
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sakurai
HV veteran
Sakurai

liitunud: 31.03.2006




sõnum 01.01.2008 19:51:09 vasta tsitaadiga

Issand mille üle te vaidlete.. Mingi kuradi taiwani kongo pani tarka ja te nüüd vaidlete. Jumala suva mida mingi lambi taiwani kunn arvab
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 01.01.2008 19:55:32 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
kui peenis pole kõvastunud, siis on selle verevarustus pärsitud ja kui liiga kaua lõtv on, siis kukub hoopis küljest ära. icon_confused.gif


Aga kui liigakaua kõva on siis lendab üldse eest? icon_lol.gif

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 01.01.2008 20:37:41 vasta tsitaadiga

Peenis ja aju, kuigi võivad tunduda sarnase ehituse ja sarnaste funktsioonidega on nende vahel eespool paralleli väljatoomine umbes samavõrd hea kui võrrelda porgandi ja käo olemust. Mu arvamuse kohaselt.
Ehk mitu kraadi tõuseb toatemperatuur kui üks läbur ahju pista?


viimati muutis Elof 01.01.2008 22:35:42, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sotamees
Kreisi kasutaja
sotamees

liitunud: 29.03.2005




sõnum 01.01.2008 21:56:22 vasta tsitaadiga

Ma mängin päevas 7h + kogaueg , vahest ka kuni 18h.

Ei saaks aru et midagi juhtunud oleks aga njh. icon_wink.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006




sõnum 01.01.2008 22:04:33 vasta tsitaadiga

Elamine kahjustabki kõike, harjugem sellega thumbs_up.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2008 23:09:08 vasta tsitaadiga

... ETV aastavahetuse programmi libauudistes oli üks uudis, mis kõlbaks siia teemasse IMHO, nagu rusikas silmaauku, see kõlas umbes nii: "Korea teadlased tegid katse, panid katsealusele selga akvalangisti kostüümi ja asetasid ta 2 tunniks puu alla, päikese kätte istuma. Uuringu tulemuseks oli järeldus, et niimoodi pikalt istudes, hakkab katsealusel lõpuks igav." ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 02.01.2008 13:28:25 vasta tsitaadiga

sotamees kirjutas:
Ma mängin päevas 7h + kogaueg , vahest ka kuni 18h.

Ei saaks aru et midagi juhtunud oleks aga njh. icon_wink.gif thumbs_up.gif


hmm... mina küll saan... sotsiaalsus peaaegu olematuks muutunud siis... kui inimene ikka 7 tundi oma päevast istub kuskil virtuaalsuses, mitte ei lävi teiste inimestega, siis järelikult midagi on juba muutunud. Kas me seda muutust just ajukahjustuseks nimetame, aga normaalne nähtus see küll pole.

Ja normaalseks ei saa seda lugeda juba kasvõi sellepärast, et kui me sellist käitumismalli üldistaks kogu ühiskonnale, siis küsiks, et millal näiteks leib lauale teenitakse, kui 7+ h istutakse virtuaalsuses.

Minumeelest on mängurite enda arvamus arvutimängude ohtlikkusest/ohutusest nagu see anekdoot:
Poksijate seas tehti uuring. Küsiti, kas nende ala on ohtlik. 12% arvas, et on küll. 88% ei saanud küsimusest aru...

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Arvutimängud võivad kahjustada aju mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.