Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Razer Barracuda Headset HP-1 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Marek Säde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 23.09.2007 13:45:22 Ülevaade: Razer Barracuda HP-1 Gaming 5.1 kõrvaklapid vasta tsitaadiga


Sain päevaks proovida neid klappe ja mõtlesin, et teeks väikse ülevaate ka siis. Kuna endal olemas juba Razeri Deathadderi hiir, siis olin ma üsna kindel, et tegemist on väga kvaliteetse tootega. Karp oli eeskujulik, avanes krõpsudega icon_eek.gif , sees oli jah mitteavatav plastpakend, millel pidin ääre ära lõikama, kuid see annab garantii, et keegi enne sind ei saa seda kasutada. Ehmatasin, kui nägin, et kõrvaklapid on nii peene konstruktsiooni küljes. No need murduvad küll ära varsti, mõtlesin, kuid lähemal uurimisel sain aru, et tegemist on metalliga.

Rahunesin. Juhtmel on muide HD-DAI ots, mis siis peaks minema otse Razeri helikaardi külge, kuid kaasas on ka loomulikult jupp, mis ühildub iga tavalise (5.1) helikaardiga ning see käib nagu LCD videokaardi külge - emane ja isane kokku ja asi vask. Hoiatus on kaasas, et ei tohi ühendada videokaardi külge, ehk sellepärast ka selle otsa nimetus HD-DAI, tegelikult on see täpselt nagu DVI otsik. Kaasas oli ka jupp mikrit. Jupp sellepärast, et see ulatus mulle installeeritult poole lõua peale. icon_smile.gif. Pakendist leidsin veel kvaliteedi sertifikaadi ja väikse manuali ning jah, pakend oli igati oma hinda väärt.
Kõrvaklapid pähe ja kuulama 8) ...Testin kõike oma arvutiga profiilis. Võrdlusmoment Sennheiser HD555 ja Logitech Z-5500-ga.

Kõigepealt musa. Nii winampi visualization hüppab aga heli ei tule? Lahendus oli puldis, mis ripub umbes tasku kõrgusel juhtmel, kui kõrvaklapid peas on. Powerlüliti puldil oli jäänud kahe silma vahele. Sellel on kolm asendit: sees koos led valgustusega, sees ilma valgustuseta ja väljas. Siis on seal peal keeratavad heliregulaatorid, iga kõlari(paari) jaoks üks: Front, Rear, Center, Bass. Ja otsas üks mobiili antenni meenutav julla, mis siis on helitugevuse jaoks. Seda peaks ka natuke kohe keerama, muidu pole heli icon_wink.gif Pult on väga hea, veel leidsin talt tagumiselt küljelt aasa, nagu pastakal, millega saab panna puldi kas taskuääre taha või kus vaja, et oleks lihtne kätte saada. Nii disco mütsub aga midagi on valesti. Jälle vähese manuali lugemise viga. Kihk on suur kohe ju proovida. Selgub, et juhtmed valesti ühendatud. Tavapäraselt oma Logitech Z-5500 juhtmetele on kaks Razori juhtmevärvi erinevad.
Razoril siis:
Roheline, nagu tavaliselt, =Front kõllid.
Must läheb hoopis =Rear kõllidele ja
Kollane = Center/Subwoofer.
Teiste juhtmete kõrval on USB ots, mille peab ära ühendama, lisatoide siis.

Ometi saab kuulama hakata. Musa natuke võõras. Natuke puldilt sättimist, canterit maha ja bass põhja, nüüd isegi kannatab kuulata. Winampis peab ka bassi juurde keerama. Bass tundub nõrk. Samas kui ikka voluumi juurde keerata siis hakkavad kõrvaklapid peas lausa hüppama icon_biggrin.gif icon_eek.gif Bass siiski kuidagi tuhm. Aga ei plärtsu. Hea. Jätkame. Kõrgeid peab ka natuke juurde keerama. Üldiselt musa kuulamiseks annaks 6/10-st.

Mängima. Battlefield 2. Juba parem. Siin on jah 5.1 klappide eelis stereo ees. Lahing on reaalsem, nauditavam. Sutsu tuhm heli. 3 tundi EBC lahingut seljataga, midagi siiski jäi jälle kahe silma vahele. Mikker. Ehk ei kuulnud keegi mind, kuna ma poetasin, vaid mõnedkümned Yessid, Watchyour6 ja Rogerid mikrisse. Test. Mikker on nõrk, peab tunnistama. Ehk sellepärast, et ta nii lühike on. Peab ikka üsna kõvasti rääkima, et testis see salvestusriba liikuma hakkaks.
Mikrile 4/10
Heli mängus 9/10

Film. Sõda. 300 spartalast nottimas miljoneid pärslasi, mu lemmikfilm. Heli lausa paitab mu kõrvu. Naukene on vaja sättida puldist centerit vaiksemaks. Väga hea. Filmiks on väga head kõrvaklapid. Päris kümmet punkti ei saa siiski, sest olen kvaliteetsemat heli kuulnud. 9/10-st.

Pärast 4,5 tundi kuulamist hakkasid mul kõrvad valutama. Ei, muidu peas mugavad, kvaliteetne materjal vastu pead ja puha aga natuke liiga tugevasti suruvad vastu kõrvu, kõrvadel natuke vähe ruumi klapis. Tõesti, mul ei ole kõge väiksemad kõrvad maailmas aga mitte ka suured, tundub igaljuhul, et testitud on neid Hiinas või kellegagi, kel väiksed kõrvad. Üle 4 tunni järjest kuulamist on kõrvadele liig. Oma Sennheisereid võin kuulata päeva ja ei midagi. Tekkis idee: kuna konstruktsioon on metallist siis väike klappide laiemaks painutamine ei tee paha aga ise ei hakanud loomulikult seda järgi proovima. Võibolla ajapikku muudab klappide peashoidmine seda haaret nõrgemaks. Natuke peaks kritiseerima ka klappide raskust, järske liigutusi ei saa väga teha. Klappide pealaele toetuv riba on väga mugav. 5/10-st mugavusele

Kokkuvõtteks:

Punkte 7/10-st
Plussid:
*Kvaliteetne materjal ja meeldiv välimus
*Heli mängudes
*Heli filmis
*Juhtme pikkus 2m(natuke võiks pikem veel olla)
*Pult
*Kullatud otsikud

Miinused:
*Mugavus jätab soovida
*Hind
*Vähe tundlik mikrofon
*Heli muusikas

Pildid annaks lingina ühest teisest ülevaatest: http://www.virtual-hideout.net/reviews/Razer_HP1/index.shtml


viimati muutis Marek Säde 23.09.2007 15:52:12, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cromaclear
HV kasutaja
Cromaclear

liitunud: 02.04.2007




sõnum 23.09.2007 15:05:07 vasta tsitaadiga

Mängudes on siis paremini aru ka saada kust heli tuleb, on vahe tõesti nii suur?
_________________
BF3 platoon : http://battlelog.battlefield.com/bf3/platoon/2832655240976803519/
BF3 nick : KrisRhazta
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marek Säde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 23.09.2007 15:11:45 vasta tsitaadiga

Ma ei oska väga kommenteerida seda vahet tavaklappidega. Vahe on sees ehk on aru saada küll, kui heli tuleb eestpoolt või vastupidi. Tekib mingilmääral ruumiline efekt, mitte küll nii hea kui päris 5.1 kõllidega aga siiski parem on, kui tavaliste stereodega.
_________________
Tehingud Soomes, müük ja ost ja saatmine/toomine pisikese % eest. Küsi järgi!
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cromaclear
HV kasutaja
Cromaclear

liitunud: 02.04.2007




sõnum 23.09.2007 15:13:20 vasta tsitaadiga

Mikrofoni kohta seda ka, et oli sound paneelis põhja pandud?
_________________
BF3 platoon : http://battlelog.battlefield.com/bf3/platoon/2832655240976803519/
BF3 nick : KrisRhazta
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marek Säde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 23.09.2007 15:28:24 vasta tsitaadiga

Ma kasutan tavaliselt mikrit siis mängudes, muud ma ei teinud ,kui panin razeri juhtme sisse ja oma mikker muidugi välja. Ehk annab ka natuke paremaks teha aga minu mikriga võrreldes on ikka kehvema tundlikkusega. Mul siis tavaline 150 kroonine lauamikker.
_________________
Tehingud Soomes, müük ja ost ja saatmine/toomine pisikese % eest. Küsi järgi!
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cromaclear
HV kasutaja
Cromaclear

liitunud: 02.04.2007




sõnum 23.09.2007 17:42:54 vasta tsitaadiga

http://www.photopoint.ee/toode.php?id=11746 -1750
_________________
BF3 platoon : http://battlelog.battlefield.com/bf3/platoon/2832655240976803519/
BF3 nick : KrisRhazta
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2007 00:11:42 vasta tsitaadiga

Kõige algus on nagu helikaart ikka ju icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Millega testisid?
Kui helikaart on sitt siis ei saa mitte mingi valemiga mitte ühedki kõrvaklapid head heli teha icon_exclaim.gif

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 24.09.2007 00:23:36 vasta tsitaadiga

Profiili järgi peaks tal olema Audigy 2 zs

Olen lugenud ka välismaa reviewsid selle headseti kohta ning ka seal tihti öeldud, et mikker annab kõvasti soovida.

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2007 08:33:43 vasta tsitaadiga

BF2 on 100% stereo mäng! Keera "keskmistest" kõllidest musa maha ja BF2 on vait kui sukk, kuigi kaks äärmist kõlli on sees. Näiteks Bioshock, mis toetab 5.1 oli mingit "summutatud" heli kuulda (tüüpiline "ääre" kõlarite saund) kuid BF2 mitte. Meduusa 5.1 vs. stereo klapid (500.- kr Techinic'sid) on hi-fi's enamvähem võrdsed, siiski paneks plussi stereoklappidele. Kui jutt läheb 5.1 filmidele ja mängudele siis on eelis stereoklappide ees olemas. Olgu sul peas kui kallis stereo, 5.1 ei asenda. icon_smile.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pihv
HV veteran
Pihv

liitunud: 27.08.2002




sõnum 24.09.2007 11:13:36 vasta tsitaadiga

Mikri puhul aitab üldjuhul "Microphone Boost" nii win seadetes kui helikaardi seadetes.
Samas BF2 on teada tuntud oma viletsa Voice süsteemi poolest. Väga kehvasti on kuulda 90% kasutajaid. Ei aita mitte mingi seadete sättimine.
Näiteks Source mängudel on asi hoopis teine, heli vali ja puhas.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marek Säde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 24.09.2007 19:19:54 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
BF2 on 100% stereo mäng! Keera "keskmistest" kõllidest musa maha ja BF2 on vait kui sukk, kuigi kaks äärmist kõlli on sees.

Minu bläkk. Ei proovinud eraldi kõlle, igatahes tundus hea olema. Eks proovin mingeid teisi mänge ka, kui klappe uuesti proovin...

Pihv kirjutas:
Samas BF2 on teada tuntud oma viletsa Voice süsteemi poolest. Väga kehvasti on kuulda 90% kasutajaid. Ei aita mitte mingi seadete sättimine.

Kasutan TeamSpeaki nimelist proge, sellega kuuleb ikka väga hästi:!:
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pihv
HV veteran
Pihv

liitunud: 27.08.2002




sõnum 24.09.2007 21:56:26 vasta tsitaadiga

Oh muidugi Teamspeak on super icon_smile.gif Kasutan ise ka seda. Arvasin et mõtlesid In Game Voice süsteemi.
Minu viga.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2007 18:19:56 vasta tsitaadiga

oman neid kõlareid ja peab ütlema et mulgi hakkab valutama üks kõrv tugevalt peale paari tunnist mängimist, kuna kõrv läheb vastu kõlari plasti klapis. Nimelt mul hakkas jamama üks klapp, ning vahest vaja liigutada juhet, et parem klapp taas toimima hakkaks. Heli on mängudes muidu vähea hea, tihti kuulen CS:S-s ära enne kui keegi teine tiimikaaslane kust tuleb vastane. Mikrofon jätab tõesti soovida oma tundlikuse kohta kuna näiteks ventrilos polnud piisavalt kuulda ka outboundi põhja seades, kasutan teist mikrofoni. Lugesin review tegija juttu ning painutasin oma metall konstruktiooni mis peakohal (tegin nii et panin keha ümber selle icon_biggrin.gif , hetkel suruvad palju vähem.
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marek Säde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 01.10.2007 20:49:22 vasta tsitaadiga

vaata nende kõrvakatega ongi vist jama lahti, ppg, ma viisin poodi täpselt selle jama pärast tagasi, nagu sul, vahel lakkab üks klapp toimimast. Sellise hinnaga klapid peaks ikka toimima perfektselt, siin on ikka mingi tootmisviga päris. Kui tagasi tulevad garantiist ja ikka jamavad, siis nõuan raha tagasi. Karm.
_________________
Tehingud Soomes, müük ja ost ja saatmine/toomine pisikese % eest. Küsi järgi!
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2007 20:54:29 vasta tsitaadiga

Linnapea, karm on see, et mul tšekk kadund, siis maksid nad veel 2.3k icon_neutral.gif
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vello.
HV kasutaja
Vello.

liitunud: 13.03.2006




sõnum 07.10.2007 16:48:48 vasta tsitaadiga

Razer on midagi uut jälle välja lasknud:

http://www.razerzone.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2_16&products_id=77
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 07.10.2007 17:08:23 vasta tsitaadiga

Kas mulle ainult tundub või on uute razeri klappide välimus sennheiseritelt maha lastud?

http://www.com-tra.de/img/p/06661_o.jpg
http://www.razerzone.com/index.php?main_page=popup_image_additional&pID=77&pic=1&products_image_large_additional=images/pirana-02.jpg

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 18.10.2007 17:57:04 vasta tsitaadiga

Olen ise ka nüüd HP-1 omanik. Paar võrdlust Speedlink Medusa 5.1 klappidega:
Esimese asjana märkasin, et peas on natukene mugavamad. Veerand tunni järel ütleks, et Medusad on pikemaks kandmiseks mugavamad.
Juhe on jupi maad lühem.. Kelle jaoks positiivne, kellele negatiivne.. Mulle pigem negatiivne.
Heli reguleerimise jubin on kolosaalne ja üsna raske (võrreldes Medusa imepisikesega. Klapivõim siiski eraldi Medusal)
Konstruktsioon tundub palju tugevam (Näiteks jupp, mis mu Medusadel katki läks on metallist. icon_smile.gif)
Helikvaliteet on üsna samasse auku (Pigem natukene parem.) 5.1 kvaliteet tundub samuti natukene parem, aga hiljem testin.
Medusadel häiris sahin, mis tekkis kui klappide heli oli valjuks keeratud, aga muusika käis vaikselt või ei käinud üldse. Razer'il ei kuule midagi.
Razer'i logo näeb sex välja külje peal. thumbs_up.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcaff
Piiratud kasutaja
mcaff

liitunud: 10.08.2005




sõnum 27.11.2007 20:39:49 vasta tsitaadiga

Endal ka nüüd ja väga rahul thumbs_up.gif heli ja mugavus super thumbs_up.gif 8) beer_yum.gif
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
realgamer
HV kasutaja
realgamer

liitunud: 09.07.2006




sõnum 01.01.2008 03:08:39 vasta tsitaadiga

No mina kohe mitte ei võlu nendest klappidest+kaart õiget heli välja.Olen näppinud ühtepidi ja teistpidi jA tünnipõhja hääl on .Battlefield 2 on nii vale heli ,et hakka või nutma.Mitmeid kordi on vaenlane mulle seljataha jooksnud ja nuga andnud(kuulen teda viimasel hetkel kui nuga välgub juba)

Kui keegi on sättinud ideaalse settingu ,siis jaga seda minuga.Võimaluste erinevaid kombinatsioone on seal väga väga palju.
Razer Barracuda AC-1 + Razer Barracuda HP-1


Milline on gaming mode seadistus ?


Milline on music mode seadistus ?

Ausalt 400 kroonised philipsi klapid teevad naturaalsemat ja mahedamat heli. icon_confused.gif

_________________
..............................................................................................................................................................
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003




sõnum 01.01.2008 12:48:16 vasta tsitaadiga

mnjah... lugedes ac1 revüüsid siis pidavat olema paras keemia see seadistamine, sest valikuid on palju. Oled sa proovinud mingi muu kaardiga või onboard audioga vms?
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
realgamer
HV kasutaja
realgamer

liitunud: 09.07.2006




sõnum 02.01.2008 00:54:13 vasta tsitaadiga

Omaarust peaks GAMING MODE nii olema-headphones3D 720``+dolby prologic 8´+room size medium++ presents rock+bass control 250hz+hearin range maximum+digital audio 192khz-(environment padded cell välja lükata)+teistest peenematest settingutest(viivitus jne..) ma ei räägigi ,läheb keeruliseks.

Üks - suur miinus on see et kui salvestan erinevaid settinguid (game mode 1,game mode 2,music mode 1,jne..).siis pärast mängu lükkan music peale,siis ei toimi täielikult , kõiki savetud settinguid paika ta ei pane ,vaid tuleb hakata manuaalselt veel midagi näppima.
Näide; kui game modes on reeglina klapid ,siis music modes on mul savetud 7,1 ja seda tuleb klõpsata manuaalselt +veel equaliser jne..Tekib küsimus miks need save pesad tal on ,kui pool sellest tuleb manuaalselt tagasi klõpsida?

Paljudest settingudest pole siiamaani aru saanud,nõuab hullult katsetamist ja palju kuulamist.Võimalusi on väga palju ja see peaks meeldiv olema ,kuid ajab ka segadusse.

Olen teisi kaarte proovinud,creativi omad on ka head ,kuid 720 kraadi gaming modes, tundub et annab razer ainukesena välja ja muusika , filmide jaoks võtke küll teised kaardid ja klapid.(nõrk bass ja tünni põhja heli)
Minu lemmikud klapid on PHILIPS SBC HP800 odavad ainult 400kr ,kõrvad mahuvad täielikult sisse ,super rafineeritud heli muusikas,( vaid raam on nõrk ja ühelt poolt katki ,teipisin ära) ja razeri klappidele teeb kindlasti pähe,paljudele veel . need PHILIPS SBC HP800 klapid on aastaid mul lemmikud ja nii meeldivat heli olen vähestel kohanud.

Kuid mängimiseks on ikkagi ainult razerid head oma 720 kraadi gaming modes ja mussi kuulan teiste klappidega.

_________________
..............................................................................................................................................................
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Razer Barracuda Headset HP-1 mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.