Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 140, 141, 142  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2024 16:40:32 vasta tsitaadiga

Aeron, Minu arust Sa oled enamik objektiivseid arvestusi konsooli poolelt prügikasti loopinud, seega raske on Sind tõsiselt võtta. Küll aga Sa võid rääkida kuidas Sul isikliku arvuti ramiga läheb, kas Sa tegid korda selle mis XMP sassi lõi?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2024 18:02:44 vasta tsitaadiga

Foxxx, ole hea too mõned näited nendest objektiivsuse püüetest, et räägiksime samast asjast ikka.
RAMiga ei ole viitsinud tegeleda...

SKG, esiteks, see siin on platvormide võrdluse teema ja teiseks, ma küsiks, et kas sa mäletad, miks see nivoo tekkis üldse?
Kunagi, kui PC pool argumenteeris, et kui me räägime kogu varamust ja selle saadavusest, siis on PC poole pealt vabalt üle 10 000 mängu.
Siis öeldi, et tõetsi ei koti, et kuskil on Prince of Persia 1 ja Stuns ja enamik inimesi ikka mängivad mingit kvaliteetsemat kraami ja peaks ikka seda vaatama.
Seal oli mingi ajaline mõõde ka ja seda ma enam ei mäleta, aga kuhu me lõpuks jõudsime välja, et enam vähem mõistlik on vaadelda hilisajalugu (a la käimasolev ja eelmine gen) ja mänge, mis on vähemalt head.
Kuna sellist head ei ole, mis on kõigi arvates hea, siis sai otsustatud, et võtame siis kriitikute hea ja kuna hea on koolis 4, mis on u 80% tulemusest, siis sai ka 80 MC peale joon tõmmatud.

Selles mõttes ma olen selle joonega rahul, et enamik inimesi tõesti mängivad neid mänge mis jõuavad kuidagi nende silme ette, kas siis marketing või word of mouth kaudu ja millel on mingisugne piisav kvaliteedi tase.
On üsna vähe teõnäoline, et kuskil on suur hulk mingeid sala mänge, millest keegi midagi ei tea. Pigem ikka on põhiline osa vähegi headest mängudest kuidagi kriitikute silme alt läbi käinud ning seega see seis, mis Metacriticus vastu vaatab, peegeldab üsna hästi reaalsust.
Vähemalt väga suurt osa reaalsusest selles mõttes, et mida parasjagu mängitakse. Kindlasti on samas terve rida pisikesi kommuune, mis igast imelikke asju mängivad ja küll on tore,e t on platvorme, kes neile ka midagi pakuvad.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2024 19:59:38 vasta tsitaadiga

Aeron, Alustame kahest kõige lihtsamast...

1) Me saime juba mitmeid lehekülgi tagasi selgeks, et konsooli valik on piisav ja samuti leidsime, et need mängud mis moodustavad enamuse turuosast on plaadi peale olemas, ehk siis konsool tuleb odavam, kuna need faktid ei meeldinud Sulle, siis hakkasid Sa kõigepealt mingist tulevikust kus pole enam plaate hämama ja nüüd tulid ringiga uuesti tagasi, et PC peal on rohkem mänge.. (vaata nüüd uuesti millega mu punkt algas)
2) Lihtsus, asi mis kipub olema väga hoomamatu... Kui ma suutsid efektiivselt tõestada, et vähe sellest, et Sina, kes Sa peaks väidetavalt olema pigem PC huviline ei oska rami valida oma isiklikule PC-le ja/või ei viitsi selle timinguid käsitsi peale panna (võin öelda ennetavalt, et see on suti aeganõudev protsess kui tahta seda õigesti teha), siis see on selge, et inimene, kes igapäevaselt ei lao arvuteid kokku (ostukorvis või füüsiliselt)ei ole võimeline seda otsust tihti tegema ja tema valik ilmselt pigem langeb mõne suurema tootja Prebuilti peale ja ka siis meil potentsiaalsed probleemid driveritega või Windows updatega mis võivad terve süsteemi muuta ebastabiilseks.. Hind loomulikult on ka pigem kõrgemapoolne.
Konsool kas töötab, või ei tööta, reeglina vahepealset varianti ei ole. Kui see ei tööta, siis lendab see garantiisse ja kasutaja ei pea juurdlema kas miski mis ta nüüd ühendas sinna ei toimi korrekselt. On need siis kõrvaklapid või midagi muud. (Mul on isiklik kogemus töö poolt antud HP Elitebookiga mis vihkavad aeg-ajalt mu Steelseriesi kõrvaklappe ja USB audio driver põhjub blue screene.


Ma ei hakka seekord Sinu eest seda ära vastatama, mis siis alles jääb PC peal? Proovi Sa seekord.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2024 23:15:18 vasta tsitaadiga

Nii, aga vaatame neid kahte siis ning ma loodan ,et sa tood ikka veel näiteid lisaks...

1. Minu arvates, "on piisav" ei saa olla VS teemas vastuseks. Ma näen seda tõlgendust, kui ühe PC suurima väärtuse - valikuvabadus - trivialiseerimist. Veel enam, ma ei ole selle diagnoosiga nõus. Täpselt nagu te ise ütlete, igast rämpsu on palju ja selle hulk ei loe, siis ma pöörangi fookuse kvaliteedile ainukesel viisil nagu tundub seda normaalne teha. Juhtides tähelepanu kriitikute poolt kvaliteetseks peetud mängude arvule per platvorm. Ja selles osas olen statistika kõikide PS5 eluaastet jooksul varem juba ka välja toonud ning see suhe on väga tugevalt PC kasuks.
Ehk siis kvaliteetseid mänge -mida mängitakse ka - on PC peal oluliselt rohkem ja piisav, ei ole meil kuskilt otsast defineeritud või selgesti mõistetav, veel enam objektiivselt määratletav termin. See saab olla ainult kokkuleppelile.
2020 aastast alates on PS5 peal 165 80+ rated mängu; PC peal 401.
Suvalisel inimesel tänaval on OLULISELT suurem võimalus PC peal leida endale kvaliteetne just talle sobiv meelelahutus vs konsool.

Ainuke objektiivne tõendusmaterjal, mille alusel siin mingit järeldust teha on statistika ja nii mängude metaskoorid kui kogus, annavad puhta seljavõidu PC peale ja ma tõesti ei saa aru, kuidas mingitel objektiivsetel alustel saaks siit midagi muud järeldada.

1.5 Hind. See on eraldi teema ja ma ei ole kindel, mis siin hea või õige lahendus on. Täna veel on jah, mainsteam mängud valdavalt plaadil olemas ja kui sa oled valmis hangeldama nendega ja aktspeteerid asjaolu, et sul pärast ei ole ühtegi mängu endal, siis tõest saad konsoolil kokku hoida.
Ma ei ole uurinud ja hetkel ei viitsi uurida ka, et kas sarnane asi oleks võimalik ka PC peal ,sest füüsilised mängud on veel mingil määral olemas. Kahtlustan, et vähemalt big name title-ite osas on see täiesti võimalik ja sellisel juhul on meil jällegi üks ühine joone tõmbamise koht, et kus see "on piisav" joon siin jookseb.
Mis oleks see kriteerium, mille alusel lugeda see funktsionaalsus konsooliga võrreldavaks?

2. Lihtsuse osas ma olen minu meelest öelnud, et konsool on lihtsam ja siin polegi midagi vaielda. PC ei pea olema nii keeruline kui siin üritatakse maalida, aga ta võib olla küll - kui ostad mingit kahtlast rauda jne. Kui sul on tavalised keskmised tükid (mitte Arc gpu, mis on natuke asking for trouble), siis enamasti lihtaslt update tiksub taustal ja mängi. Minul vähemalt on aastaid nii olnud, aga isegi selles olukorras on seal kokkuvõttes rohkem teha kui konsooli peal. Mis olukorras ma olen selles osas jäärapäine olnud või üritanud tõestada, et pc on konsoolist lihtsam?
Kui ma nüüd tahaksin kuidagi vaidlustada lihtsust vs konsool, siis ma vb teeksin seda selle nurga alt, et kui sul on nii või na PC-d koju vaja (nagu päris paljudel on), siis lihtsam oleks osta sellele kohe korralik konf ja gpu vs tutvustada majapidamisse veel üks seade koos oma kontode ja kola jms-ga. Sellisel juhul on kindlasti PC pidamine lihtsam, aga see on üks use case ja seda ei saaks üldistada kõigile.
Aga as it stands, nö objektiivselt "vaakumis" vaadates 1:1 võrreldes on PC keerulisem seade millega elada.

Sinu viimasest küsimusest ei saa aru. Palun selgita, siis võin ka vastata.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2024 23:25:52 vasta tsitaadiga

Aeron,
1. Me juba tõestasime, et kõik žanrid on väga hästi kaetud, kõige populaarsemad on enamik olemas, kui Sa oled nii võimekas, et Sa oled alates aastast 2020 läbi mängisnud 401 mängu.. vaaaaauu.. Sa vist ei käi tööl, ega ei tee midagi muud.. Isegi kui 165 oled läbi mänginud... Endiselt impressive või siis mitte väga...
1.5 Füüsilised mängud on olemas, (väga minimaalselt, olen ostnud, sisuliselt saad sa 4 plaati millega ei ole midagi teha ja Steami key) ja nii kui Sa oled key ära aktiveerinud, siis võid selle minema visata.

2. Siin on Sulle alafoorum: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewforum.php?f=11
Võid kiigata ka teistesse, PC-ga on probleeme ja nende diagnoosime jääb DIY variandi puhul reeglina kasutaja hooleks.

Ja mul on Sulle lisaküsimus, miks on vaja koju PC-d? See võibolla aitabki veidi täpsustada mu eelmist küsimust, et mis on need omadused milleta keskmine inimene ei saa elatud kui tal ei olegi PC-d?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 00:18:00 vasta tsitaadiga

1. Minu meelest me tõestasime, et enam ei ole katastroof. Väga hästi kaetust on asi üsna kaugel (nt mmo - Dota, League, Valorant, CSGO, Eve online, Black Desert Online, Palworld) ja endiselt osa žanrid on korralikult puudulikud - isometrioc rts? sim-id?
Objektiivsel võrdlemise puhul ei ole olemas väljendit väga hästi või enamik, neid asju antakse edasi numbrites, suhtarvudes, %-dides.
Mis asi sinu arvates on tõestamine? Spoiler, see ei ole see, et sa ütled, kuidas asjad sinu arvates on ja tood 2 näidet.
Asjaolu, et sa küsid, kas ma olen 401 mängu mänginud 2020 aastast näitab väga ilmekalt, et sa ei mõsta individuaalseid erinevusi. Asjaolu, et maailmas on teised inimesed, teistsuguste elude ja eelistustega, mida me ei suuda aimata ja ei peagi suutma.
Ja kui me üritame nende vajadusi rahuldada, siis meil on vaja võimalikult laia põhja erinevaid kogemusi pakkuda, sest me ei tea tegelikult, mida inimesed tahavad.
Lisaks, see, et midagi palju mängitakse näitab vähemalt sama palju PR rahakoti suurust ja kvaliteeti, kui mängu enda väärtust. Mõni kord näitab ka alternatiivide puudumist.

2. See teema on minu jaoks ammendanud ennast. Sa tahtsid saada kinnitust, et kas ma olen sinuga ühel nõul, et konsool on lihtsam ja sa said selle. Ma olen pool elu teiste PC-sid lappinud, tean väga hästi milline see maailm võib olla.

I guess tänapäeval saab suure osa asju tabletiga ka tehtud, eriti kui sellel on klaviatuur, aga üldiselt on enamikel inimestel vaja mingit teksti redaktorit, tabelarvutust ja veel paari sellist igapäevast funktsiooni.
Klaveriga tablet on ok, mobiil on pigem halb, aga saab ka hakkama, pc või laptop on selleks disainitud. Lisaks pereinimesed teavad, et lapsed peavad kooli asju tegema jne ning siis sa ei viska tabletit kätte, et palun.

Küll aga võid sa anda xboxi kätte, kuna seal töötab Office online ning klaviatuur ja hiir lähevad ka külge!

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 10.03.2024 02:47:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 00:21:10 vasta tsitaadiga

Aeron, 1. Siis kui kellelgi on tõesti mingi väga spetsiifiline maitse, siis ta läheb ja võtab selle platvormi mis seda toidab, Sim racing on spetsiifline ja väga kallis valdkond kui seda tõsiselt võtta ja endiselt nišš. Isometricu RTSi osas, palun näiteid.
Kui Sa üritad tõestada, et kas konsool on Sulle, siis kindlasti mitte, kuna ilmselgelt need mängud, mida Sa vajad oma ellu ei ole seal. Konsoolil on eelkõige mängud, mis lähevad peale miljonitele ja 161 sellist mängu 3 aasta peale on rohkem küll.


Miks on keskmisel inimesel vaja igapäevaselt tabelarvutust ja tekstireaktorit?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 00:40:50 vasta tsitaadiga

Foxxx, Isometric RTS - RA, SC, Supreme commander ja n+1 PC analoogi.

Väga spetsiifiline maitse nagu Palworld, Valorant, CS:GO või LoL?

Tead ma ei oska sulle selle sortimendi jutu peale midagi enam öelda, mida ma juba öelnud ei ole. Minu meelest on kogu see arutelu selle ümber tobe juba. Fakt on see, et PC peal on mänge oluliselt rohkem ja suvaline inimene tänavalt leiab endale meelepärasema mängu sealt suurem tõenäosusega, sest on lihtsalt rohkem mille vahel valida.

Sõna "piisav" on kuidagi veider sõna kogu selle VS teema lõikes. Valikvabadus on üks olulisemaid omadusi ja üks sügavamalt isiklikumaid asju mängimise juures. Sa pmt downplay-d minu arvates kogu gamer olemise juures ühte toredamat kogemust, kui sa leiad endale mängu, mis sinuga lihtsalt klikib... kurb, muud ei midagi.

Arvuti osas, statistiliselt keskmine inimene on elu jooksul lapsevanem, seega kooliga seonduvalt on mingit seadet vaja.
Miks mitte-vanemal on vaja tekstiredaktorit või tabel arvutust? Ma ei tea, kui sa oled mõtlev inimene, kes oma elu suhtes teeb plaane ja arvutusi, siis tänapäeval vist vihikusse neid eriti ei tehta.
Vaatasi huvi pärast, mis asjad mul google drive-is istuvad: mingid korteriühistu arvutused, cv-d, mingid vaba aja projektide kirjeldused ja arvutused, HV mängu hindade arvutused, lapsele sõnade harjutamiseks mingid lehed, mingi retseptide/menüüd kogumik, reisi kohad, mis huvi pakuvad... ma ei tea, elu noh.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 10.03.2024 03:20:42, muudetud 7 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 01:07:47 vasta tsitaadiga

nuta või naera
_________________
Kommentaarid: 353 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 01:10:01 vasta tsitaadiga

on ka kolmas variant, ütle midagi kasulikku...
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 01:16:44 vasta tsitaadiga

Pole mõtet kasuliku jutuga praegu segama tulla eksole. Me vajame meelelahutust.
_________________
Kommentaarid: 353 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 02:03:12 vasta tsitaadiga

Nõrk.
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 10:51:19 vasta tsitaadiga

Aeron, Me pidime viisakad olema üksteise vastu. Miks Sa annad Anna tooli kohta nii ebaviisakaid hinnanguid?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 14:08:24 vasta tsitaadiga

Palun vabandust <punastab>.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 15:10:13 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:

Arvuti osas, statistiliselt keskmine inimene on elu jooksul lapsevanem, seega kooliga seonduvalt on mingit seadet vaja.
Miks mitte-vanemal on vaja tekstiredaktorit või tabel arvutust? Ma ei tea, kui sa oled mõtlev inimene, kes oma elu suhtes teeb plaane ja arvutusi, siis tänapäeval vist vihikusse neid eriti ei tehta.
Vaatasi huvi pärast, mis asjad mul google drive-is istuvad: mingid korteriühistu arvutused, cv-d, mingid vaba aja projektide kirjeldused ja arvutused, HV mängu hindade arvutused, lapsele sõnade harjutamiseks mingid lehed, mingi retseptide/menüüd kogumik, reisi kohad, mis huvi pakuvad... ma ei tea, elu noh.

Samas kui arvutit juba vaja, siis võiks see läpakas olla ning mängimiseks sobiv läpakas on oluliselt kallim.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 16:43:53 vasta tsitaadiga

No kuna siin teemas oleme pc hinnaks arvestanud ca 1500 EUR, siis selle raha eest hetkel saab 4070 rtxiga laptopi. Aga jah, kui säästu buildi teha, siis rahaga on kitsam küll.
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2024 17:38:43 vasta tsitaadiga

Ehk ma peaks ostma midagi mis maksab 1500 eurot ja on võimsuse poolest ei küündi isegi 6600 tasemele?

Ma võtaks pigem mingi ultrabooki ja konsooli.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2024 00:09:46 vasta tsitaadiga

Come again? 1440p teeb 4070 vabalt kõiki moodsaid mänge ilma frame genita. Vb triple digits isegi kui frame gen juurde panna. See out classib konsooli iga nurga alt.
Spoiler Spoiler Spoiler

... 4070 on väga viisakas, veel enam ,et enamasti laptopid ise on tegelt 1080p ekraaniga, nii et native resol on vb isegi overkill see kaart. Kuna konsoolid native 4k-d ei tee pmt, siis võtsin 1440p võrdluseks, et oleks mugav vaadata.

Siin on puhtalt usecase küsimus, mulle jälle tundub nobrainer laptop võtta.
See on koguaeg kaasas, sortiment parem, VR parem etc. 144hz ekraani gaming laptopidel on igaäevases kasutuses ka väga mõnus vs 60hz.
Aga jällegi ,aku kestvus oleks parem mingil ultrabooki laadsel tootel.

Hästi palju oleneb sinu elust see valik, igast kombinatsioonid võivad olla mõistlikud.
Kindlasti laptop kui oled ise gamer ja liigud palju ringi + vb ööbid mitmes kohas regulaarselt.
Kindlasti konsool + laptop, kui üks seade on majas ainult ja lapsed tahavad samal ajal midagi teha, kui sul on vaja arvutis olla.

Huvipärast vaatsin ka säästumat otsa ja nt kasutatud laptopi 3060 rtx-iga saab kuski 600 € kandis FB marketplace-ist.
Not bad tbh. Uue PS5 disc versiooniga sama hind ja ligikaudne perf ka, lihtsalt teeb palju rohkem asju.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2024 00:23:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

enamasti laptopid ise on tegelt 1080p ekraaniga

Saksa HV

Enamus on siiski 4070 kiibiga saadaval 1440p+ displeiga - pakutavatest on FHD vaid kolmandik.

_________________
Kommentaarid: 353 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2024 00:43:47 vasta tsitaadiga

Aeron, Ja me jälle võrdleme kasutatud laptopi ja uut konsooli.... Sa vist ei suuda ennast kuidagi piirata ega ju?


Ühesõnaga Sinu uus lahendus kõikide probleemidele on 2.5-3kg tinapomm. Mida peaks kaasas tassima ja mis maksab 1500 eurot, lärmab nagu segane ja mis tõenäoliselt põletab mõne kehaosa oma töö käigus.. Mulle paistab PC iga postitusega aina atraktiivsem, nüüd ma saan seadme mis praeb muna ja on white noise eest icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2024 01:23:14 vasta tsitaadiga

Anna tooli, ega see polegi väga oluline. 1440p valisin ka ise võrdluseks, et oleks konsooliga lihtne võrrelda.
Foxxx, sul on vist mingi komme mõtete peale solvuda või mis värk sellega on?
Igale asja peale ei pea nii palju emotsioneerima, nagu mingi diivaga suhtleks vahepeal on tunne. Also, mis see sinu asi on, mida mõni inimene teeb oma 600 €-ga? Kas ostab endale mobiilse tööjaama või ufokujulise space emo kolaka, mis paremini sobiks varateismelise tütre magamistuppa ,kui täiskasvanud inimese elutuppa. Vähemalt on kallimal kolaka versioonil kohvitassihoidja kaasas (see nali oleks way parem, kui disk drive avaneks)

Oled sa proovinud mõnikord hoida peas rohkem kui kahte mõtet ka?
See, et ma nüüd korraks mõtlesin laptopi peale ei muuda ju enne olnut olematuks. Lihtsalt üks narratiiv tuli juurde või tegelt mitu.
Variant 1: uus laptop, maksab sama palju kui gaming pc (1500 € nt), 4070 rtx video ning oma plusside ja miinustega (muide 4050-70 seeria kaartidega slim masinad on päris mitmed 1,9-2 kg ning üsna vaiksed, sest need on W piiratud 100 peale)
Variant 2: kasutatud laptop maksab ca 600 € ja on eelmise geni 3060 rtxiga ningoma plusside ja miinustega

Noise osas on nii nagu konkreetse isendiga on...
Need on lihtalt mõtted, ära nüüd solvu kohe..

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2024 04:35:47 vasta tsitaadiga

See tutikas gaming laptop oli küll väga vali, kohutav ütleks, liialdamata. 95W CPU ja RTX 3060.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11337849#11337849



---
Võrreldi PS5 ja RX 6700. Hetkel veel sarnane võimekus...


Spoiler Spoiler Spoiler

Samas öeldi midagi tähtsat, mis pole minu teada siit teemast veel läbi käinud:

Alates 8:55
"The longer a console generation persists, the more developers manage to squeeze from fixed platforms in a way that doesn't really translate to PC. I mean here's Modern Warfare 2 running on a base PS4. This is essentially a GPU akin to an old Radeon 7850 or 7870 with more RAM and a couple more async compute pipelines and yet I warrant that an equivalent PC part wouldn't get anything near this. I mean I've spoken to the Infinity Ward Tech Director, some of the low level stuff they're doing with the PS4 GPU here, including a phenomenal software implementation of variable rate shading, this is hardcore stuff, that just couldn't transfer across over to PC but equally lack of driver support and the general upward trend in performance on PC parts across the years, effectively consigns these old console equivalent GPUs to the scrap heap or else you're looking at older GPUs that do share hardware commonalities with console equivalents performing a good deal worse. What you've been watching here is God of War on the base PlayStation 4 stacked up against the R9 270X built on the same architecture but featuring two extra compute units compared to the PS4 it's a DX11 port so not tapping into asynchronous compute but even so a very similar GPU is way off pace in this example."

Ehk siis - mida kaugemas konsooligeneratsiooni ajahetkes olla, siis seda enam soosib aeg konsoole.


Aeron kirjutas:
Antud teema raames on siiski ajalooliselt vähemalt olnud Sony-l PC suhtes rohkem eelised kui xboxil, kuna kattuvat sortimenti on vähem.
See tähendab, et selle 500 € eest saad sa unikaalseid kogemusi, mida PC peal ei saa. Olgu see siis TLOU või Final Fantasy või Bloodbourne, need kogemused "maksid" ja Xboxil oli neid pmt olematult vs PC.

Unustasid ära, et erinevalt PS5-st on XSX peal hästi toimiv backwards compatibility, millega saab siiani mängida 7-nda põlvkonna eksklusiive, mis kunagi PC peale ei tulnud. Näiteks, Gears of War 2, Gears of War 3 ja Gears of War: Judgment.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2024 08:54:40 vasta tsitaadiga

Ärge mingeid rüperaale küll mängu tooge - läbu juba piisavalt icon_biggrin.gif ja teema on ikkagi konsolkin vs. PC. Läptopi eelis konsooli ees oleks kohe see, et lõunapausi ajal lähed laundži sööma ja siis samal ajal saad visata läpaka lauale ja mängida duumi. Aga see selleks.

SKG, see su boldis jutt ei ole midagi uut - see on alati nii olnud, et konsoolide puhul saadakse per raud oluliselt rohkem perfi kätte ja põhjus on hästi lihtne - devvid saavad optimeerida mänge väga konkreetsele rauale. PC puhul on ju kombinatsioonid suht lõpmatud ehk siis raud peab tihtipeale toore jõuga asja tegema. Kuigi kuigi viimaste põlvkondade konsoolidega on see ka natuke muutund kuna mängude tegijad saavad ju nüüd mängudele patche välja lasta ja siis ollakse kokkuvõttes algselt laisemad.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2024 09:20:24 vasta tsitaadiga

Aeron, Too mulle vahelduseks midagi konkreetset, mitte mingit umbmäärast ainult taaskord GPUst koosnevat pahna.. PC jätkuvalt ei koosne ainult GPUst icon_biggrin.gif
Solvumise pärast ei pea küll muretsema, ma juba ammu võtan seda teemat meelelahutusena, kui Sa juba mitmendat korda üritad kasutatud asju uute vastu võrrelda ja siis kui sellele viidata hakkad mingile filosoofiale viitama, siis ma ei saa Sind tõsiselt võtta väga.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2024 17:11:37 vasta tsitaadiga

Miks meil siin kontseptuaalne mõtlemine nii primitiivne on.
GPU on gaming aspektist kõige tähtsam komponent ja selle valik, pmt määrab ära muu koosluse.
Ma räägin enamasti GPUst, sest see on peamine indikaator. Sama GPU-ga isendid pakuvad samas ballparkis jõudlust.
See on jälle see koht, kus härra viskab jalad lauale ja ütleb tehtagu, et siis saaks kritiseerida.
Ükskõik millise isendi ma siia ei too, ma juba tean ette, et see ei sobi.
Milleks vaevuda tekib küsimus?

GPU teemadel
Spoiler Spoiler Spoiler

Ilmselt seetõttu on nad saanud ehitada ka mitmed 40 seeria gpudega laptopid üsna kompaktsed ja kerged.
Full loadi alla muidugi ikka teevad häält, sellest ei saa üle ega ümber.

Also, kui inimesel on n hulk raha, siis selle eest saab osta uusi või kasutatud asju.
Valima peaks selle, mis enim väärtust toodab. Kõik muud piirangud on enda välja mõeldud - uus/vana/suur/väike/roosa/kollane?
Kui see on liiga keeruline mõte, siis kahju küll ...

Sortimendi teemast ujusime vist mugavalt eemale, I guess seal ei olegi midagi rääkida. Content is king ja konsoolid jäävad seal alla lihtsalt.
SKG kirjutas:

Unustasid ära, et erinevalt PS5-st on XSX peal hästi toimiv backwards compatibility, millega saab siiani mängida 7-nda põlvkonna eksklusiive, mis kunagi PC peale ei tulnud. Näiteks, Gears of War 2, Gears of War 3 ja Gears of War: Judgment.

Issanda päike läheb enne looja, kui ma jõuan selle nimekirjaga mängudest ,mis PC-l on aga xboxil ei ole, veerandi peale.
Also,
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 140, 141, 142  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.