Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 139, 140, 141  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 02:12:38 vasta tsitaadiga

Aeron, Mul on hea meel, et Sa jõudsis UC4-ni.. Hea mäng, mängisin kunagi ammu seda kui see välja tuli... Timed ekslusiiv on ka ekslusiiv... PC jüngrid suudavad isegi oma pulsi ülesse lüüa kui Epicusse tuleb midagi mida steami ei tule/tuleb hiljem - pole mitte kunagi sellest ulumisest aru saanud.

Aga mulle pakub jõhkralt nalja, et kogu teema tiirleb selle üle, et kuidas PC on nii odav ja siis kui tuleb välja, et 200 - 300 euro eest saab juba kenasti kasutatud konsooli, siis on nutt ja hala, et miks neid müüakse, raudselt on saast siis. Nagu anna abi, inimesed müüvad koguaeg oma träni, ma ostsin endale sim racingu seti arvestatava summa eest.. siis müüsin maha, 6 kuud hiljem ostsin uuesti... ja müüsin uuesti maha... Huvid muutuvad, elu muutub. Müüsin ka 2007 aastal oma tolle aja tipp tehnikaga pc maha ja järgmise ostsin uuesti 2019. Võibolla võrreldes mõne teisega siin teemas, ma ei olegi mingisuguse träni koguja, kui mul huvid muutuvad või elu tingib, et ma pean mingitest asjadest loobuma, siis ma teen seda suhteliselt kergekäeliselt, need on asjad ffs.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 02:46:02 vasta tsitaadiga

Foxxx, pole viga, set piece-id on paremad kui Tomb Raideril, aga samas gameplay ise on viletsam. Tegelased on more fun, aga samas on neid raske tõsiselt võtta põhiosa ajast. Veider on see, et kui nad emotsiooni teevad, siis teevad hästi, lihtsalt muidu on mingi pidev veiderdamine... aga 8/10 in my book ja TR kokkuvõttes samasse patta.

Teema osas, pc on täpselt see mis sa tahad, et ta on. Kui tahad on kallis, kui tahad on odav. Ühest vastust ei ole, seda saab vaadelda ainult läbi use case-ide tundub mulle. Muidu võib jääda tõmblema eri väärtuste vahel. Väsitav ja ei vii kuhugi.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 03.03.2024 05:55:01 vasta tsitaadiga

Foxxx, miks sa PC kui platvormi ja PCs plusse nägevate inimeste peale alati nii tige oled? icon_biggrin.gif Ma küll ei vihja millelegi, aga nii õel ja kategooriline konsoolieelistaja oled sa siin praktiliselt ainus. Sorry muidugi, et suurem osa on siin nii lollid, et sinuga sinu tõekspidamisi ei jaga, aga elu ongi ebaõiglane...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 11:31:42 vasta tsitaadiga

Aeron, Mäng tundub Sinu kirjelduse järgi nii keskpärane, aga samas paistab, et Sa ootad juba järgmist.. tundub väga vastandlik kirjeldus.
Vondur, See lõik mis ma kirjutasin ei saanud küll nii pikk olla, et Sa lõpuni ei jõudnud.. Ma ei viidanud mingit pidi, et PC plusside vastu mul midagi on. Mul on PC, mul on ka mac ja mul on konsool ja kaudselt kasutan ma ka Linuxit kui steam decki arvestada. Neil kõigil on omad plussid, see ei ole probleem. Probleem on selles, et kui ühelt poolt taotakse trummi, et PC saab nii odavalt ja uuest peaks ei peaks üldse vaatama, siis konsooli puhul öeldakse 200 - 300 eurose konsooli kohta, et kui maha müüakse, siis järelikult on saast? Nagu mis seeni siin osad söövad, et see maailmavaade nii silmakirjalik on. Sa ei saa sama omadust, mida Sa omalt poolt ühe platvormi plussiks tood teisele panna miinuseks.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 03.03.2024 11:58:05 vasta tsitaadiga

Rahu tüdrukud, rahu.
Spoiler Spoiler Spoiler

thumbs_up.gif Sellega võiks ju teemale punkti panna.

Ütleme ümardades 25 aastat tagasi võis veel konsoolide mõjuvõimu tunnistada, aga PS2 jäigi viimaseks. Siis tulid ka arvutite hinnad alla, või pigem vanemate palgatase tõusis icon_lol.gif, ja esimese suure müriseva kastiga oma kodus venis ka suu rohkem laiale. 10-kroonine cd-rom Säästumarketist vs 1000-kroonine ps2 mäng PlussMiinusest.
Olen nüüd täiskasvanuna muidugi ka järgnevaid konsoole ostnud, aga täpselt nii - ühe eksklusiivi pärast, olgu selleks uus GTA või MGS. Rahaliselt ju üle mõistuse kallis.

Täna, ma arvan, pole need kolm tsiteeritud punktigi teemaks. On kas emad, kes ostavad lihtsalt plug and play seadme oma võsukesele või meelevaldselt öeldes laisad (mina), kes ostavad lihtsa plug and play seadme. Mul pole viimased 10 aastat käsi tõusnud kasvõi windowsi taustapilti vahetama. Ei üldista.

Vaatasin eelpool lingitud videot pilveteenustest ja täitsa rahuldav pilt. Peakski vaatama, kas mu telerile on nvidia äpp olemas. Langemise ruumi veel on beer_yum.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 12:09:01 vasta tsitaadiga

Üks asi, mida mängu hindasid võrreldes arvestada - konsoolimänge saab ka (enamikke) plaadil osta, PC on puhtalt digitaalne. Single-player mänge mängingi nii, et ostan plaadi ja pärast müün sama hinnaga või 5-10€ odavamalt. Kõik huvipakkuvad PS4 eksklusiivid tegin läbi umbes 50€ eest.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 12:53:38 vasta tsitaadiga

Kust kohast Eestis 200-300 € eest konsooli saab? Kui Series S-i mõtlete, siis peaks ka vastava "juustu" kasutatud riistavaraga PC OK olema, või, kui välismaa hindadega juba vehkima hakata, siis näiteks USA-s on riistavara tunduvalt odavam kui meil siin.

Ma arvan, et arutelu on liiga riistvarasse kinni jäänud. Paarsada eurot (200€ eest ei saa täna isegi 3 uut AAA mängu, kuna hind ühel on juba 70€) siia või sinna poole - olgem ausad, tippkonsoolide (Series X ja PS5) ja PC puhul ei mängi suurt rolli, kui sa just endale seda taskuraha eest ei osta. Palju enam loeb, millist sisu sa selle uue meelelahutuskarbiga tarbima hakkad. Xbox Series X võib PS5-st riistavaraliselt üle olla, aga Sony pühib endiselt pea igas elemendis MS-iga maad. Isegi cloud gamingus teeb väike Sony suurele MS-ile ära. Mängude hinnad on jutupunkt, mida siin teemas on esile toodud, aga miskipärast mainitakse haruharva regioonilisi piiranguid konsoolimaal, mis on täelik debiilsus aastal 2024. PC vs konsoolid võrdluses on selles osas täielik seljavõit PC-le.

Oman Xboxi kontot aastast 2009 ja siiani olen sunnitud dummy UK aadressi kasutama. Ostude jaoks Eesti deebetkaart õnneks toimib (kunagi päris alguses pidi rahakaartidega mässama), aga PayPal ei toimi (minu puhul). Mitmed teenused nagu cloud gaming, MS Rewards, Game Pass konsoolidele ja enamus Game Passi perke meil lihtsalt ei tööta. OK, MS Rewards on alates eelmisest aastast Windowsi jaoks ka meil olemas, aga see on äärmiselt nuditud variant ja konsoolidel, kus sellest mingit tolku oleks, ei toimi. Nõnda samuti tuli Game Pass eelmisel aastal meie regiooni, aga ainult Game Pass PC kujul, mis tähendad, et Game Pass Ultimate omanikud peavad dummy aadressi/valet regiooni edasi kasutama, sest muidu konsoolil teenus ei funktsioneeri ja mänge ostes ning kinkides esineb igasugu anomaaliaid. Game Pass Console/Core otse loomulikult ei toimi, kuna on mõeldud konsoolile. Konsoolile, mis ei oma Eestis ametlikku tuge. Lisaks on viimasel ajal mängu võtmetele igasugused regioonilukud tagasi tulnud. Pikka aega Xboxil seda tüütust ei olnud.

PlayStationi peal on täpselt sama lugu konto omamisel - Eesti ei ole toetatud (isegi telefoni äppi ei saa tõmmata). USA regiooni konto puhul ei toimi Eesti deebetkaart ega PayPal. Kõik ostlemine (mängud, PS Plus) käib läbi rahakaartide, mida internetis taga ajad. Soome kontoga peaks nüüd väidetavalt Eesti pangakaart töötama. Kui ostan Eestist mängu karbiversiooni, siis DLC-sid (isegi, kui see tuli karbiga kaasa) ma sellele konkreetsele mängule osta ei saa, kuna regioonid ei klapi (USA vs Skandinaavia vms). eusa_wall.gif

Iroonilisel kombel on Switch ainuke konsool, kus taolisi probleeme ei ole. Nintendol on ju kõige arhailisema mõtlemisega juhtkond.

PC peal samal ajal on elu lill. Taolisi regioonilisi piiranguid pole juba rohkem kui 10 aastat kohanud.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 12:57:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

PC peal samal ajal on elu lill. Taolisi regioonilisi piiranguid pole juba rohkem kui 10 aastat kohanud.


Küll harva aga on esinenud. Fallout New Vegas oli Steamis pikka aega ainult kirillitsa kritseldise versioonina, inglise keeles polnud võimalik legaalselt saada.

Aga jah eks suurfirmad oma asju siin riigis müüvad on rohkem humanitaarabi pakkumine, mahult siin ju ainult sendisõda nende silmis.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 03.03.2024 13:00:46 vasta tsitaadiga

Foxxx, ma juba vabandasin enda ja kõikide eest, kes me sinu kõrval siin hästi lollid oleme, valesti mõtleme ja sinu jutust sõnagi aru ei saa... rahune maha. icon_biggrin.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 13:14:56 vasta tsitaadiga

HPN, Minul on xboxi konto eesti all, gamepass ultimate töötab nii koodikaartide kui ka paypal ja ka kred kaardi maksetega (kõiki 3 kasutanud)
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 03.03.2024 13:18:06 vasta tsitaadiga

eelmise aasta alguses gamepassi eesti krediitkaardi ega paypaliga igatahes ei saanud icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 03.03.2024 13:25:07 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:

PlayStationi peal on täpselt sama lugu konto omamisel - Eesti ei ole toetatud (isegi telefoni äppi ei saa tõmmata). USA regiooni konto puhul ei toimi Eesti deebetkaart ega PayPal. Kõik ostlemine (mängud, PS Plus) käib läbi rahakaartide, mida internetis taga ajad. Soome kontoga peaks nüüd väidetavalt Eesti pangakaart töötama. Kui ostan Eestist mängu karbiversiooni, siis DLC-sid (isegi, kui see tuli karbiga kaasa) ma sellele konkreetsele mängule osta ei saa, kuna regioonid ei klapi (USA vs Skandinaavia vms). eusa_wall.gif

Täielikku jama pole ka mõtet ajada:
* Soome kontoga töötab Eesti pangakaart juba aastaid.
* Sul võib konsoolis mitu (eri regiooni) kontot olla - kõvakettale salvestatud asju saad kõigi kontodega mängida/tarbida
(loe: EU kontoga soetatud asju saad ka USA kontoga).

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 03.03.2024 14:00:17 vasta tsitaadiga

beastbeats, Kaval ongi mitut regiooni kontot omada ja ühe all kõike mängida. Mängud ise on regioonivabad, aga dlc ühtib vaid samast regioonist mänguga. See käib muidugi vaid ostmise kohta, edasi mängid ikka oma ajaloolise kasutajaga.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 03.03.2024 14:19:50 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
tsitaat:

PC peal samal ajal on elu lill. Taolisi regioonilisi piiranguid pole juba rohkem kui 10 aastat kohanud.


Küll harva aga on esinenud. Fallout New Vegas oli Steamis pikka aega ainult kirillitsa kritseldise versioonina, inglise keeles polnud võimalik legaalselt saada.

Aga jah eks suurfirmad oma asju siin riigis müüvad on rohkem humanitaarabi pakkumine, mahult siin ju ainult sendisõda nende silmis.


Me räägime kiviajast, ehk aastast 2010. Vahepeal on asjad ikka natuke edasi arenenud icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 14:27:03 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
HPN kirjutas:

PlayStationi peal on täpselt sama lugu konto omamisel - Eesti ei ole toetatud (isegi telefoni äppi ei saa tõmmata). USA regiooni konto puhul ei toimi Eesti deebetkaart ega PayPal. Kõik ostlemine (mängud, PS Plus) käib läbi rahakaartide, mida internetis taga ajad. Soome kontoga peaks nüüd väidetavalt Eesti pangakaart töötama. Kui ostan Eestist mängu karbiversiooni, siis DLC-sid (isegi, kui see tuli karbiga kaasa) ma sellele konkreetsele mängule osta ei saa, kuna regioonid ei klapi (USA vs Skandinaavia vms). eusa_wall.gif

Täielikku jama pole ka mõtet ajada:
* Soome kontoga töötab Eesti pangakaart juba aastaid.
* Sul võib konsoolis mitu (eri regiooni) kontot olla - kõvakettale salvestatud asju saad kõigi kontodega mängida/tarbida
(loe: EU kontoga soetatud asju saad ka USA kontoga).


Mis jama ma siis ajasin?

Soome kontoga toimib, nagu ka mainisin. USA ja teiste regioonidega probleem on endiselt olemas. Eestit endiselt ei saa enda asukohaks määrata. Soome konto alla migreerumisel ei näe enda puhul mõtet, sest nagunii pole õige riik, konto USA all juba olemas (hinnad üldjuhul odavamad) ja pole kindle, kas kõik kontol olevad mängud peale seda toimivad (ostetud ja PS Plus omad). Kui Eesti alla saaksin liikuda, siis võtaks selle lükke ette, kuna tean, et peale seda peaks (teoorias) muretu elu olema. Kui täna omale PS konto teeksin, siis vast valiksin Soome USA asemel.

Ma rääkisin ühest konkreetsest kontost. Miks ma pean mitut kontot omama ja mingeid imevigureid tegema, et mängu ja selle lisasid tööle saada? See ei ole lahendus probleemile, vaid see konkreetne probleem on täielik jama. PC peal mängu seadete muutmine on ränkraske tegevus, aga konsoolil DLC tööle saamiseks kontodega jahmerdamine on iseenesestmõistetav tegevus. icon_rolleyes.gif

Ei tasu ära unustada, et kõike seda peaks suvaline Eesti inimene teadma juba enne konto loomist. Päris tobe olukord. Plug and play indeed.

eShelobik kirjutas:
HPN, Minul on xboxi konto eesti all, gamepass ultimate töötab nii koodikaartide kui ka paypal ja ka kred kaardi maksetega (kõiki 3 kasutanud)


OK, uurin asja, kas saan endal samuti regiooniks Eesti määrata, nii et konsoolil ja PC peal asjad pärast toimivad. Tunnistan, et pole ammu enam asja kontrollinud, ja siis, kui olen, pole Eestit riigiks määrata saanud. Samal ajal kusagilt Saksamaa Xboxi poest riistavara sai Eestisse tellida.

Paypalil kirjutasingi "minu puhul" sulgudesse, kuna see paistab olevat mingi minuga seotud anomaalia. Ei tööta Windowsis, ei tööta konsoolis. Paypali kontoga on täpselt sama kaart seotud, mida kasutan Xboxi kontol maksekaardina. See selleks.


heretic666 kirjutas:
tsitaat:

PC peal samal ajal on elu lill. Taolisi regioonilisi piiranguid pole juba rohkem kui 10 aastat kohanud.


Küll harva aga on esinenud. Fallout New Vegas oli Steamis pikka aega ainult kirillitsa kritseldise versioonina, inglise keeles polnud võimalik legaalselt saada.

Aga jah eks suurfirmad oma asju siin riigis müüvad on rohkem humanitaarabi pakkumine, mahult siin ju ainult sendisõda nende silmis.


Jah, see ongi aastast ~2012 ja varasemast. Bethesda mängud olid enamus selliselt või üldse mitte saadaval (Skyrimi näiteks ei saanud algul ilma VPN-ita üldse osta). Borderlands kahest (2012 aasta mäng) on siiani meie jaoks kaks eri versiooni Steamis.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/


viimati muutis HPN 03.03.2024 14:34:42, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 03.03.2024 14:29:53 vasta tsitaadiga

xboxi (või siis nüüd juba pikalt microsofti) konto eesti alla tõstmine on olnud olemas väga pikalt. 10+a kindlasti.
iseasi, mida sa selle eestis oleva kontoga teha saad.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 15:11:11 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
xboxi (või siis nüüd juba pikalt microsofti) konto eesti alla tõstmine on olnud olemas väga pikalt. 10+a kindlasti.
iseasi, mida sa selle eestis oleva kontoga teha saad.


Konsoolil maksevahendi lisamiseks pidid ametlikult toetatud regiooni aadressi omama ja konsoolil (mitte veebis/Windowsis) Eestit valikutes polnud.

edit:

Xboxi konsooli peal Eesti täiesti olemas, jah. thumbs_up.gif Aeg vist Londoni Eesti saatkonnast või, kus iganes ma "elan", ära kolida. icon_biggrin.gif
Mäletan, et mul tekkis eelmisel suvel, kui Game Pass PC meile tuli, Eesti ja UK regioonide vahel pendeldamisel Xboxi veebipoest (mitte MS Store) giftimisel probleem ja läksin tagasi UK peale. Kohati ongi natuke pudru ja kapsad see asi. On Xbox/MS konto, on seal kontol määratud regioon, on Windowsis määratud regioon ja konsoolil määratud regioon. Viimase hulgas ikkagi Eestit pole ja hindu näidatakse vastavalt määratud toetatud regioonile (minu puhul UK ja naelad).


https://insider-gaming.com/ghost-of-tsushima-pc-port/

tsitaat:
It’s been claimed that a Ghost of Tsushima PC port could be announced next week, possibly around March 5th.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 15:49:54 vasta tsitaadiga

Vondur, Ma usun, et igaüks saab enda eest kõnelemisega hakkama ise, aga Sulle soovin ka tugevalt, et proovi tulevikus parandada, kui tervet lõiku ei jõua kohe lugeda, loe pool. Teine pool loe kunagi hiljem ja siis postita, ja ära muretse, tuleb Sinulgi päev kui Sa suudad terve lõigu ühe korraga ära lugeda.



Kogu see teema selles osas oma viimasegi loogika minetanud mõnda aega tagasi ja eelkõige mulle tundub, et PC leeris kipub seda valikulist faktide väänamist väga palju olema. Kõigepealt kilgatakse kuidas kõik on nii odav, riistvara on odav ja mängud on odavad ja üldse kõik on tasuta (torrent?) siis kui tuuakse vastu, et okei, hakkame siis kasutatud konsoole ka võrdlema kasutatud PC vastu on see automaatselt vale, kompaktsed ja lihtsasti elutuppa sulanduvad arvutid on valed, isegi kiire wifi tundub aastal 2024 midagi väga uudset ja kättesaamatut.

Karm reaalsus on, et igal asjal on oma eesmärk ja kui sa tahad seadet mis vastab eraldi seisva seadme igale omadusele, siis sa maksad selle eest. Kui Sa hakkad kompromisse tegema kuskilt otsast, suurus, juhtmeta ühendused. vaikus. Siis see enam ei ole võrreldav seade. Siis ta jagab neid samu omadusi mida enamvähem kõik universaalsed seadmed, teeb kõike keskpäraselt.

Sendisaagimist saab mõlemal platvormil edukalt teha, küsimus lihtsalt jääb, kas see on päriselt see millega enamik inimesi tahab oma elus tegeleda.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 17:18:19 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Aeron, Mäng tundub Sinu kirjelduse järgi nii keskpärane, aga samas paistab, et Sa ootad juba järgmist.. tundub väga vastandlik kirjeldus.


Minu kirjelduse järgi on see mäng 8/10st, see on ikka arvestatavalt üle keskpärase. Lihtsalt nendele müütidele, mis varemalt minuni oli jõudnud nagu see oleks game of generations või best thing since sliced bread - vähemalt minu jaoks - ta ei vasta. Küll aga ootan põnevusega, et saan seda VR-is proovida, kuna see äkki tõstab kogemuse taset natuke. Lisaks, olen ka kuulnud, et lost legacy olla parem kui main game. Eks saab näha.

Mis nüüd puutub sellesse teemasse siin ja sinu viimasesse posti hindade jne osas, siis asi on väga lihtne.
Sa võiks ükskõik mida PC-ga teha. Võid teha odavalt või kallilt, kasutatult või uuelt, aga päeva lõpus, vähemalt kui tahad TCO-st rääkida, siis peab rääkima sinu kui mänguri eelistustest ja see paneb paika, kumb platvorm soodsam on.
Nagu ma arvutasin, 7 aasta peale 1500 € pc teenib ennast tasuta MP ja 15-30% odavamate mängu hindade tõttu tagasi umbes 5 aasta peal , kui osta iga kuu üks täis hinnaga mäng. Napkin maths: PS5 - 500 + 60*60 = 4100 € ; PC - 1500 + 60*40 = 3900 €.
Eks ise tead palju kallima või odavama pc ehitad ja mitu mängu kuus ostad ja tee sellest omad järeldused raha osas.

Sortimendi osas pole enam ammu millestki rääkida.
Pildikvaliteedi osas ka pigem mitte.
Kui x-play populaarsemaks muutub siis on veel raskem leida põhjust konsooli osta.

Kuna mul oli aega parajasti ,siis vaatasin veel hindu ja tasuvust:

* palun ärge enam, kui ise pole kontrollinud tulge väitma, et mängude hinnad on kuidagigi võrdsed. Ei ole. Iga vähegi tuntum reliis on pc peal oluliselt odavam. Mingid üksiku no-name indi leidsin, mis oli 2.5% soodsam ps5 peal, aga no idea mis mäng see oli, nii ei hakanud seda ühte erandit sisse tooma tabelisse.
Päeva lõpus sõltub kõik sellest, kui palju sa mänge ostad; vähemalt hinnast rääkides.
Hinnavahe tundub 7a peale selline,et ilmselt vool sööb sellest suure osa ära. TCO-st rääkides.
Sellegi poolest oled sa 7 aastat mänginud suuremat hulka mänge ja parematel sätetel.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 03.03.2024 19:21:11, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 03.03.2024 19:02:25 vasta tsitaadiga

Teie olete siin arvutigurud ja kõike muud ja lähete liiga detailseks oma analüüsidega aga fakt on selles, et konsool on lollikindlam ja turvalisem. 1...2..3 ja mäng käib. Arvutiga on vaja windows paigaldada, driverid siis mingi mänguga kuskilt otsast driver ei tee kööstööd. Siis on valik oodata kas hakkad rollbackima või ootad uuendust jne.
Konsool selline lihtne pererahva teema, et mängivad lapsed, mängib pereisa ja kõik õnnelikud.

Ma ise ka PC mees rohkem kuna viimati mängisin ps3 ajal mille pilti edastas 48" telekas 1920x resoga ja oli küll maru harjumatu. Järgmine konsooli hetk tuleb mul ilmselt siis kui gta 6 ilmavalgust näeb ja mis konsooliga eks siis seda aeg näitab.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 20:08:19 vasta tsitaadiga

Aeron, Seleta palun mulle lahti, kui ma lähen poodi ja kui ma ostan day one uue AAA mängu 70 - 80 euro eest ja müün selle kuu aja pärast kui ma olen läbi mänginud. 50-60 euro eest.. Siis kuidas see täpsemalt mulle kahjumlikum tehing kui osta PC peal 60 - 70 euro eest mängu ja see on seotud mu kontoga igavesti ja mingit järelturu võimalust ei ole?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 03.03.2024 20:38:47 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Aeron, Seleta palun mulle lahti, kui ma lähen poodi ja kui ma ostan day one uue AAA mängu 70 - 80 euro eest ja müün selle kuu aja pärast kui ma olen läbi mänginud. 50-60 euro eest.. Siis kuidas see täpsemalt mulle kahjumlikum tehing kui osta PC peal 60 - 70 euro eest mängu ja see on seotud mu kontoga igavesti ja mingit järelturu võimalust ei ole?
Sinule kasulik, sest sa sisuliselt piraadid, aga Sony kuulutas mõni päev tagasi, et Paneb kinni oma Londoni stuudio ja koondab 900 inimest. Raha pole. Osa rahapuuduse põhjusest on kindlasti ka see, Sony saab raha ainult ühe plaadi eest, aga mängivad seda järelturul kümned ja mängustuudio ei saa nende käest sentigi. Geenius nagu sina peaks sellest aru saama.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 03.03.2024 20:51:36 vasta tsitaadiga

Kevvare kirjutas:
1...2..3 ja mäng käib.


Kõigepealt installid plaadi pealt pool tundi. Siis selgub, et on vaja 40GB jagu patche tõmmata. Siis selgub, et mängu matchmaking server on maas ja sisse ei saa... need ajad, kui konsool tõesti oli "plaat sisse ja mängime", on ammu möödas. Rääkimata sellest, et release day plaadiga pole sul nagunii mitte midagi peale hakata, sest mingi osa sisu on puudu ja online'i minek on kohustuslik.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 20:58:07 vasta tsitaadiga

Vondur, Miks ma piraadin? Kas see ettevõte siis ka piraadib? https://www.game.co.uk/en/playstation/games/ps5/?provenance=Preowned
Sony vist ei ole kuulnudki sellest ettevõttest, keegi peaks teatama äkki neile.

Ja mis puutub stuudiote kinni panemisest ja koondamisest. Sa võibolla oled kuulnud sellist maagilisest asjast nagu majandusest, see on hetkel languses ja kõik ärisektorid koondavad.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.03.2024 21:19:28 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Kevvare kirjutas:
1...2..3 ja mäng käib.


Kõigepealt installid plaadi pealt pool tundi. Siis selgub, et on vaja 40GB jagu patche tõmmata. Siis selgub, et mängu matchmaking server on maas ja sisse ei saa... need ajad, kui konsool tõesti oli "plaat sisse ja mängime", on ammu möödas. Rääkimata sellest, et release day plaadiga pole sul nagunii mitte midagi peale hakata, sest mingi osa sisu on puudu ja online'i minek on kohustuslik.

Siin nüüd paistab välja, kel on reaalne praktiline kogemus ja kel mitte.

Esiteks, mängu võib installida juba oma mobiilist PS/Xbox äppi kaudu. Ehk siis kui konsooli taha jõuad, on mäng juba installitud ja võid kohe mängima hakata.
Teiseks, konsoolid uuendavad oma mänge standby mode-s, siis kui nad on nö. välja lülitatud. Kui konsooli sisse lülitad, on alati mängudest uusimad versioonid juba installitud ja pole vaja midagi manuaalselt teha. Kirjeldatud situatsiooni pole eales tekkinud.

XSX:
Press the Xbox button to open the guide.
Select Profile & system > Settings > System > Updates.
Under Updates, select Keep my console up to date to update your console automatically and Keep my games & apps up to date to update games and apps automatically.


PS5:
Automatically update your games and apps while your console is in rest mode so that the next time you use them, they're updated to their latest version. Set your console to connect to the internet while in rest mode. Go to Settings > Saved Data and Game/App Settings > Automatic Updates.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 111, 112, 113 ... 139, 140, 141  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.