Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 140, 141, 142  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2024 17:46:54 vasta tsitaadiga

Ega ma ei vaidlegi ju. Valve ise ütleb ka, et pc gaming on see millega on tegu.Console-like experience, et n00bid ära ei ehmataks icon_smile.gif
_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 13.01.2024 15:18:53 vasta tsitaadiga

Veel Jaapnist natukene.
2023 Jaapani konsoolide müügi numbrid

Switch 4.06 m
PS5 2,58 m
Xbox 0,14m

Kogu maailm ka kõrvale.
PS5 17,92 m
Switch 12,55 m
Xbox 5,64m

Steamdeck 1,9m
Steamdecki Jaapani müüginumbreid pole ilmselt kuskilt võtta. Steamdecki "copyde" müügnumbreid ka ei tea.

Nintendole on Jaapan oluline. Niikaua kui neil kodus kõik korras on pole Nintendo pärast vaja muretseda.
Xbox - 141,712 ühikut. Eestlased seda numbrit vist üle ei löö, aga soomlased saavad äkki hakkama. See on just see olukord kus välismaistel firmadel on raske. Gamepassi müüginumbrid tulevad järelikult PC pealt.
Steamdeck (kogu maailma vaates) ajab praegu veel ainult vett sogaseks. Mingit suuremat lainetust või tormi see 1,9m ei tähenda.

Korrektsuse pärast viide jaapani müüginubrite artiklile
https://www.famitsu.com/news/202401/12330808.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2024 15:51:53 vasta tsitaadiga

PS5 Just Did Something A PlayStation Console Hasn’t Done Since 2004
Meanwhile, the Nintendo Switch continues to dominate Japan and Xbox is… still trying
https://kotaku.com/ps5-sales-numbers-sony-playstation-japan-1851162975

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2024 01:57:36 vasta tsitaadiga

https://www.pcgamer.com/pc-is-the-most-dominant-its-been-this-decade-as-two-thirds-of-devs-say-theyre-targeting-the-platform/
I guess ma olen seda ammu ennustanud/arvanud/oodanud, aga kuidagi tore on seda uudistest näha icon_razz.gif

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2024 20:55:04 vasta tsitaadiga

https://www.pcgamesn.com/the-crew/servers-shutdown-lawsuit
Spoiler Spoiler Spoiler


Pretsedent tuleb luua ja see hall ala tuleb selgeks vaielda. EU-s tuleks samuti asi ükskord selgeks teha. Maailma suurima(?) meelelahutustööstuse jaoks ei ole 2024. aastal ikka veel selgust majas, kas mina lõpptarbijana oman enda digitaalses kogus olevaid mänge, mille väärtus võib ulatuda tuhandetesse (mõnel võibolla juba kümnetesse tuhandetesse) eurodesse, või mitte. Ubisofti mänge ma näiteks küll enam osta ei julge.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 21.01.2024 21:52:56 vasta tsitaadiga

Miks peaks mingile vanal mängul tuge pakkuma? Ammu mitu uut osa väljas.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2024 22:16:35 vasta tsitaadiga

Tore, ära paku, aga siis loo võimalus seda offline mängida ja miks mitte P2P hosting/LAN tugi MP jaoks. See siis MP only mängude osas. Mulle väga meeldiks, kui oleks selline standard, et kui MP only/või väga olulise MP osakaaluga mäng läheb hingusele, siis on devil kohustus jätta nt LAN tugi külge ning lisaks võiks veel selline kohustus ka olla, et kui sa enam raha selle mängu eest ei nõua ja sinu vaates on abandonware, siis lae see kuskile spetsiaalselt selleks loodud interneti arhiivi üles. Kena oleks source code-iga muidugi.

See, et SP mängud võiksid olla kättesaadavad ka ilma kuskile serveri külge ühendamata ei vaja vist mainimist.
Ubi jah, ajab oma joru.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2024 22:47:44 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Miks peaks mingile vanal mängul tuge pakkuma? Ammu mitu uut osa väljas.


Asi ei ole toe pakkumises, vaid selles, et mäng muutub ühel hetkel täiesti kasutuks - sa ei saa seda enam mängida. Tegemist pole free to play ega ka MP only mänguga, vaid täiesti tavaline mäng, mille eest on inimesed nö täishinna ühel hetkel maksnud ja Ubi otsustas nüüd juhtme seinast tõmmata. See, et mäng on vana või uus, ei oma tähtsust. Ma olen mängu eest maksnud ja mul peaks olema õigus valida, millal ma seda mängin. Kas kohe või kümne aasta pärast - see ei ole Ubi dikteerida. Vähemalt ei tohiks olla.

Väidetavalt on kõne all oleval mängul "lüliti" offline only jaoks olemas, kuid Ubi ei ole tahtnud seda mingil icon_rolleyes.gif põhjusel kasutada.

Plaadiversioone jääb järjest vähemaks ja digitaalne võtab kõik üle ning seda lihtsam on taoliselt lõppkasutajat kottida, kui ei ole seaduseid, mis asjad täpselt paika paneks.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2024 12:39:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas kohe või kümne aasta pärast - see ei ole Ubi dikteerida. Vähemalt ei tohiks olla.

https://legal.ubi.com/eula/en-INTL

Punkt 8 loe läbi, ise vajutad accept sellisele EULAle, kui ei meeldi ära osta icon_smile.gif Mul õnneks kohtuuste kulutamistega kogemusi pole aga suht kindel et EULA on suuresti Ubisoftile abiks.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2024 13:13:39 vasta tsitaadiga

EULA siiski ei ületa kehtivaid “päris” seaduseid ja sellepärast tulekski asi jäädavalt paika panna. Muidu jääbki nii, et väiksemast (lõppkasutajast) sõidetakse lihtsalt teerulliga üle, kuna kõik on üks hall ala.
_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2024 13:33:28 vasta tsitaadiga

Jep, iga ettevõib end EULAsse kirjutada mida iganes, aga regionaalsed tarbijakaitse jm seadused kirjutavad üle selle lihtsalt.
Meil on neid näiteid võtta regioonidest küll, kus teatud mänge ei müüdagi ,sest regioonis kehvaid reegleid ei suudeta jälgida.
Enamasti on see sisu tõttu, aga muid põhjuseid ka. NT see CODi missioon, kus sa kuskil lennujaamas süütuid tapad on paljudes riikides välja lõigatud.
Siis Beneluxis minuteada ei ole FIFA kaardid lubatud, sest seal nad kaotasid kohtuasja ning see on gambeling nende vaates ja IMO (palun korrigeerige kui eksin), siis EA võttis seal need välja vms.
Hatered oli oma sisu tõttu paljudes riikides keelatud. Austraalia on väga pipar sisu osas, Sakslastele millegi pärast on Natsi teemad tundlikud icon_razz.gif
Hetkel on just käimas igast protsessid Appstore-ide ja monopolismi teemadel Apple/Android/Epic sõdivad omavahel. Pole isegi otseselt tarbijakaitse küsimus, aga mõjutab tarbijat oluliselt.

Samamoodi nagu eestis ei saa äri, kes müüb tehnikat öelda, et minu toote garantii on 3 kuud, sest esimene tarbija kes pole rahul ka läheb tarbijaitsesse sellega ja äri saab vastu hambaid, juhtub ka EUs mängudega.
Teatud asjad peavad olema garanteeritud. Mängu defineerimine on üks keskne küsimus juba palju aastaid - kas see on asi mis sulle kuulub või ta on teenuse millele ligipääsu ajutiselt ostad või üldse midagi kolmandat on pidevas arutelus eri nurga alt ja eri osapoolte poolt. Gamerina ütleks, et kõik variandid on ok, kuni tarbijate kaitseks on mõistlikud reeglid mida järgitakse ning palju sõltub mängu tüübist ka.

E:


Link

Game changer selle sõna kõige otsesemas mõttes.
Hetkel juba available. Oleks aega, siis testiks kohe mõne lapsepõlve mänguga - Rollcage või DeusEx1 vms...

E2:

Enne oli siin emulatsioonist juttu:

Link

Kommenteerin veel lisaks, et Nintendol võib olla ükskõik milline arvamus oma toote kasutamisest, aga päeva lõpuks pole nad ühtegi kohtu asja võitnud ja pigem on pretsedendid nende vastu.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2024 14:53:08 vasta tsitaadiga

Intel wants to be inside Microsoft's next-gen Xbox console, would be built in the USA
Microsoft reportedly ghosting AMD, Intel noticed this and pushed to let it build and fab a next-gen Intel APU for a next-gen Xbox console.

https://www.tweaktown.com/news/95974/intel-wants-to-be-inside-microsofts-next-gen-xbox-console-would-built-in-the-usa/index.html

See oleks huvitav.


Better graphics aren't what a Switch 2 needs the most
Nintendo is expected to launch a Switch 2 later this year with upgraded performance, but there are more important things the company needs to address.

https://www.xda-developers.com/better-graphics-not-what-switch-2-needs/
thumbs_up.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2024 15:54:22 vasta tsitaadiga

Kõlakad on, et Xboxi mängud muutuvad multiplatvormseks. Onu Phil kommenteerib järgmisel nädalal asja.
_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2024 21:44:55 vasta tsitaadiga

Paljudele ei ole vädetavalt Onu Phil ta vaid Mr Spencer...
die hard fännid on väga pahased selle peale...sony fännboyd panevad muidugi puid veel alla sellele kõigele...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 01:23:05 vasta tsitaadiga

Las konsoolikud jagelevad ...


tsitaat:
Better graphics aren't what a Switch 2 needs the most
Nintendo is expected to launch a Switch 2 later this year with upgraded performance, but there are more important things the company needs to address.
https://www.xda-developers.com/better-graphics-not-what-switch-2-needs/


Fixing Bluetooth connectivity is crucial for a better gaming experience on TV mode.
Addressing Joy-Con durability and stick drift issues is necessary.
Faster storage, with improved loading times, is a priority.


Suht lihtsad lambi asjad, mida rauaga fixida.
Halleffect triggerid lahendvad stickdrifti, faster storage tuleb nii või naa uue platvormiga ja ärgu lihtsalt BT arvelt senti saagigu.
Ma arvan, et neil jääb rohkem rauda müümata sest Steamdeckid, mitte selle pärast, et TV mode experience could be better.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 07.02.2024 10:36:36 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:


Enne oli siin emulatsioonist juttu:

Link

Kommenteerin veel lisaks, et Nintendol võib olla ükskõik milline arvamus oma toote kasutamisest, aga päeva lõpuks pole nad ühtegi kohtu asja võitnud ja pigem on pretsedendid nende vastu.

Kui sa nüüd viitsid natuke süveneda sellesse videosse, siis põhimõtteliselt oma mängude kättesaamine Switchist on äärmiselt raske ja enamusele isegi täiesti võimatu.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 12:21:27 vasta tsitaadiga

Ma täiesti süvenesin sellesse ning mind kind of ei huvita, mis on enamusele võimalik või võimatu.
Keskmine kasutaja on dumbuser ja las teeb mis tahab. See muuda mitte midagi selle osas, mis tegelt mitte väga suure vaevaga tehtav on.
Kasutaja lollus =! platvormi piiratus. Jah, pole "plug n play", ei saa Nintendo mälukaarte PC-sse toppida ja mängida. UX -1.
Jah, ebamugavuse tõttu see ei ole mainstream lahendus, so? Kas see on selle pärast kuidagi olematu või halb või?
Kes tahab, see teeb ja naudib. Kes ei taha, ei tee.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 07.02.2024 13:31:54 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
Ma täiesti süvenesin sellesse ning mind kind of ei huvita, mis on enamusele võimalik või võimatu.
Keskmine kasutaja on dumbuser ja las teeb mis tahab. See muuda mitte midagi selle osas, mis tegelt mitte väga suure vaevaga tehtav on.
Kasutaja lollus =! platvormi piiratus. Jah, pole "plug n play", ei saa Nintendo mälukaarte PC-sse toppida ja mängida. UX -1.
Jah, ebamugavuse tõttu see ei ole mainstream lahendus, so? Kas see on selle pärast kuidagi olematu või halb või?
Kes tahab, see teeb ja naudib. Kes ei taha, ei tee.

Sa jätad väga mugavalt mainimata, et enamus lihtsalt tõmbab need vajalikud failid internetist ja paneb tuimalt piraati.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 13:43:34 vasta tsitaadiga

sukelduja, sa jätad mugavalt mõtlemata, et see, et mõni poest varastab, et ei tähenda, et sina seda tegema pead.
Mille üle me siin vaidleme, minu ainuke point on olnud kogu aeg, et Switch on kenasti emuleeritav ja Nintendol ei ole juriidiliselt pädevat alust sind kotita.
Tehniliselt nad näevad veava, et seda sulle ebamugavaks teha, aga so what.

See kuidas üks või teine inimene kuskil maailmas otsustab seda emuleerimist reaalselt teha on selle inimese isiklik asi ja ei puutu kuidagi pidi kokku sellega, mida saab ja on õiguslikult korrektne teha.
Minu poolest las 99% inimestest piravad, kui nende maailma pilti see sobib, see ei tähenda, et teistmoodi ei saa. Ma räägin siin võimalikkusest, mitte ürita sulle tõestada, kuidas maailmas see asi praktikas rakendub. Dont care. Pole minu asi.

Me võime moraali üle ka muidugi arutleda ja mõtiskleda selle üle,et kas on moraalne Nintendo suhtes Switchi või mänge osta kasutatult?
Või pigem, kui palju on kasutatud mängu või switchi ostmine rahaliselt nintendole kasulikum kui piramine? ... aga see on teine arutelu. For now vähemalt.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 07.02.2024 13:46:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 07.02.2024 13:46:38 vasta tsitaadiga

Aeron kirjutas:
sukelduja, sa jätad mugavalt mõtlemata, et see, et mõni poest varastab, et ei tähenda, et sina seda tegema pead.
Mille üle me siin vaidleme, minu ainuke point on olnud kogu aeg, et Switch on kenasti emuleeritav ja Nintendol ei ole juriidiliselt pädevat alust sind kotita.
Tehniliselt nad näevad veava, et seda sulle ebamugavaks teha, aga so what.

Nintendol on sind õigus igati kottida kui sul pole litsentseeritud firmwaret, võtmeid ja mängu ennast. Antud juhul me räägime 1% emulaatorite kasutajatest, kellel need olemas on. Ülejäänud 99% varastavad. Sa võid ju teeselda, et sind ei huvita, aga varastad samamoodi kui teised kui emulaatorit kasutad.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 14:06:29 vasta tsitaadiga

Olgu mainitud, et ma ei emuleeri nintendo asju, sest mind ei kõneta 99% nende mängudest. See arutelu minu jaoks on teoreetiline.
Aga näita siis ette need meeletud kohtuvõidud, kus Nintendol on õnnestunud emulatsioon peatada ja teha maailmale selgeks, et see pole ok?
EULA-sse võib igast sodi kirjutada.
Või siis räägime palun siin eetikast või tegelt, nimetame siis asju õige nimega, räägime rahast. Sest, make no mistake, Nintendole eetika = raha.
Ja kui me räägime rahast juba, siis nintendo konsooli kasutatult ostmine või mängude ostmine toob nintendole sisse 0 eetikat (sry, raha) ja seega on sama eetiline kui piramine pmt.

Äkki peaks nintendo kirjutama EULAsse sisse, et tema konsooli sa kunagi ei oma ja se ostad ainult selle kasutamise õigust ajutiselt või fuck it, lets double down, nintendol võiks olla paid subcription lisaks seadme ostule, mis lubab sul peale seadme raua kinni maksmist ka seda igakuiselt kasutada. See võiks olla multi-tier ka, sest MP võiks olla kõrgema pay walli tega, kuna serverid ka maksavad. See peaks kõvasti eetikat sisse tooma küll. IT maailmas neid softe on küllaga mida ei saa kasutada ilma igakuist supporti maksmata. See poleks eriline strech. Also, tru Nitendonautidel oleks siis moral highground kõigi teiste suhtes, kes sellega kaasa ei lähe ,mis vb aitab luua enigmaatilist luksuse aurat. Hetkel jääb mulle mulje, et sa kaitseks mida iganes EULAs kirjas ka ei oleks. See siin oli muidugi liiast, aga you get the point ma usun...

Eraisikuna mina ei näe mitte mingit põhjust, kui sa omad nt switch lighti (kasutatult ca 100€) ja SN alusel vastava key alla laed kuskilt ja mängud ostad, aga dumpimise asemel laed alla, et niimoodi ei oleks ok. Isiklik arvamus.

Samas ma olen ka imelik, sest minu arvates kasutatud mängu ostmine on täielik BS. Kui dev teeb sulle asja, mida sa naudid, siis ta on oma tasu ära teeninud. Mina olen kõik mängud viimased 10+ aastat ostnud ja need mis ei meeldi lihtsalt refundinud ja mõnikord ostan ka mänge, mida ma ei mängi, sest mulle kontseptuaalselt meeldib see, mida dev teeb, isegi kui see mulle isiklikult naudingut ei paku, aga ma tahan, turul oleks rohkem seda laadi asju.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 07.02.2024 14:52:18 vasta tsitaadiga

Aeron, äkki aitab nendest "mina kivikuningas" stiilis postitustest / "aruteludest"?
Fakt on see, et kasutatud mängude ja konsoolide ost/müük pole illegaalne; seevastu ROM'ide jagamine / allalaadimine on.

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 15:19:38 vasta tsitaadiga

Noh, kui Nintendo ise ka internetist ROM'e alla laeb, siis vist ei ole väga mõtet siin trumme taguda, et oi kui paha - https://www.eurogamer.net/did-nintendo-download-a-mario-rom-and-sell-it-back-to-us
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2024 16:29:58 vasta tsitaadiga

Veidi kurb on lugeda, seda kuidas lüüakse trummi ja taotakse rinna peale ning rõhutakse moraalsusele pugedes EULAde ja what not taha mõtlemata asjade tegelikule mõjule. Asi on väga lihtne, inimesed teevad tööd ja näevad vaeva, nad kas saavad selle eest tasu või saa. Kui sul on tore elamus, siis sul on võimalus oma tänu tunnet väljendada makstes nendele inimestele tasu, kes sulle hea elamuse teevad.

Või sa võid osta kasutatud mänge, dev saab 0 raha, aga sina just kui oled õige mees. Eks igaühel on endal oma moraalne kompass. Seadus =! automaatselt mõistlik asi. See on ajas muutuv kokkuleppe poolte vahel. Tihti on see ebaaus või ebamõistlik ...

Selle pärast mulle väga meeldib ka steam vs physical media. Turg on suur ja hinnad on nii mõistlikud, et kui ka kohe ei osta uut mängu, siis peagi saad üsnagi mõistliku hinnaga. Sortiment on nii lai, et ilmselt ei pea muretsema, et vahepeal midagi teha ei ole.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 07.02.2024 16:53:12 vasta tsitaadiga

eShelobik, ei lugenud küll viidatud artiklist välja, et see 100% tõestatud fakt - pigem kahtlustus.
Aeron, "trummitaguja" oled ju sa ise - mina esitasin konkreetsed faktid icon_rolleyes.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 140, 141, 142  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.