Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kint
HV vaatleja
kint

liitunud: 07.09.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2023 16:03:27 vasta tsitaadiga

Panin enda kingituseks saadud Aeropressi turgu. Olen liiga mugav, et iga hommik sellega kohvi teha, aga maitse on mega.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11396556#11396556
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 16.12.2023 17:28:47 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
Mul on Sage Barista Pro üle, kui kellelgi huvi on. Hea masin aga kasutan peamiselt veskina et teistel meetoditel kohvi valmistada (laiskus).


Too mulle kui klambripüstolit tuled tooma

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2023 23:04:27 vasta tsitaadiga

Sander007 kirjutas:
Ma julgeks väga sellist soovitada nagu Dr Coffee. Ainult Kohvisemu müüb. Teeb sama head kohvi nagu Jura, aga ilusam ja odavam.

Meil töö juures on üks keskmisest kallim Dr Coffee masin. Igakuiselt tehnik käib jälle parandamas. Kui valet kakaod kasutada, siis läheb umbe ja hakkab uputama. Pidevalt on piimavahusti umbes, kuigi puhastatakse igapäevaselt.
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 18.12.2023 07:54:45 vasta tsitaadiga

Sage asjadest on isikliku arvamuse järgi 2 täitsa huvitavat varianti- Dual Boiler ja Barista Express. Viimane just selles Selveri kohvivaliku võtmes. Tundub kalamehejutuna, aga isegi A4 formaadis Pauligist on võimalik enamvähem joodav asi välja võluda icon_biggrin.gif

Veski on ausalt öeldes espresso teemas paras kräpp, aga veidral kombel 54mm korviga töötab.

Ise kahtlustan, et kuna Barista Pro peaks olema õige rõhuga (Express on ulme kõrgele seatud, sinna 14 bar kanti), jääb poe oaga hätta.

Saget karta ei maksa, on küll jube plastmass kaasa arvata grupp, aga ära lagunenud miskit pole ja täiesti kasutatav riistapuu. Mida aga kindlasti ei soovitaks, on lihtsad ilma PIDita singleboilerid ala Gaggia Classic Pro jne millega hakkab konkreetselt jama, need eeldavad oskusi ja korralikku veskit- ja loomulikult head uba.

Küll aga, kombomasinatel (veski samas korpuses) on veits samad jamad, mis superitel. Kahjuks jah, euroturule Infuserit enam ei tehta. See muidu on/oleks ideaalne entry-level masin algajale. Sarnast asja aga ei tee keegi hetkel.

Keegi siin nuttis, et viis veskit jne. Jah kahjuks nii on, kohvi puhul on sobiv veski A ja O. See muide on üks superite pointe, et raha eest saad ka enamvähem *teemas* sobiva veski. Reaalsus on see, et eraldi korpuses analoog (nt Nivonalt) maksab max 100 euri. Kvaliteetne *käsiveski* on üle 200, okei (aga mitte enamat) elektriga käiv sealt 400...500 euro kandist pihta. Jooned võib ise ühendada... icon_biggrin.gif

300 euri DeLonghi eest on adekvaatne hind suhtes tulemusse. Edasi maksad millegi muu, kui kohvi eest. See võib olla väga!!! okei, aga enesepettusega ei maksa kindlasti tegeleda.


Kaubanduskettide uba on aga reaalselt lihtsalt riknenud. Üle aja seisnud, kuuma saanud, mida iganes. Lisaks sellele espresso jaoks reeglina vale röstiga. Või ütleme nii, eeldab hea tulemuse saamiseks väga head masinat (flow profiiliga või kangiga) ja head tegijat. Max mis vanus võiks olla superiga või odava käpaga tehes- pool aastat, edasi on kräpp, just nimelt hapu ja nii edasi. Kõik omal nahal läbi tehtud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 08:34:14 vasta tsitaadiga

Millist kohvi kaubandusvõrgust soovitad kasutada perkolaatoriga.Üritan seda nüüd maal kasutada.Kuna kohviveskit pole ja ilmselt ei plaani ka osta.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 18.12.2023 09:13:16 vasta tsitaadiga

Ei tea, ei kujuta ette. Kõhutunde pealt, järsku midagi Pauligilt hoopis? Tean, kõlab veidralt. icon_smile.gif
Minu loogika on, et katsetaks kuni keskmise röstiga, jämedam jahve. Varieeriks koguse ja ajaga.

Võin täielikku jama ajada icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 09:16:07 vasta tsitaadiga

Kui maale lähen siis proovin.Suured tänud.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 14:59:15 vasta tsitaadiga

pinkman kirjutas:
Millist kohvi kaubandusvõrgust soovitad kasutada perkolaatoriga.Üritan seda nüüd maal kasutada.Kuna kohviveskit pole ja ilmselt ei plaani ka osta.


Ei ole küll perkolaatorit jahvatatud poekohvi ajastul kasutanud, aga pätikohvi ja presskannu kogemuste pealt soovitaks ehk Arvid Nordquist Classic Pressiado, või ehk ka Nordquisti sinine (kannukohvi jaoks mõeldud, hästi jämeda jahvatusega). Caveat muidugi et ma pole seda ka aastaid ostnud ise enam aga kunagi kõlbas
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 15:54:39 vasta tsitaadiga

Kus seda Tallinnas osta saab.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 16:19:32 vasta tsitaadiga

Selver ja Kaubamaja.
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 16:23:04 vasta tsitaadiga

Aitäh. thumbs_up.gif beer_yum.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 16:26:57 vasta tsitaadiga

Nordquisti Sinist ja Mellanit on küll paljudes suuremates poodides. Pressiadot ei oskagi praegu öelda, küllap netist saab ka Tallinnas tellida.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 18:39:32 vasta tsitaadiga

pinkman kirjutas:
Millist kohvi kaubandusvõrgust soovitad kasutada perkolaatoriga.Üritan seda nüüd maal kasutada.Kuna kohviveskit pole ja ilmselt ei plaani ka osta.

https://www.selver.ee/filtri-ja-presskannukohv-brazil-paulig-500-g
https://www.prismamarket.ee/entry/paulig-brazil-original-jahvatatud-kohv-500g/6411300000616

Üks vähestest heledama röstiga supermarketi kohvidest. Vaata kuupäevi pakkide peal ja vali kõige värskem.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 18:41:41 vasta tsitaadiga

Mulle tundus,et peene jahvatusega ei sobi perkolaatorisse-jäme jahvatus oli parema maitsega.See peene oli kuidagi kibedam.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 19:31:51 vasta tsitaadiga

See Pauligi Brazil on absoluutselt maitsetu olnud minumeelest. Mäletan, et kunagi ammu, kui kohvi tegemise meetoditele veel mingit tähelepanu ei pööranud, siis tundus see okei, ei olnud mõru, ja nagu jagus head maitsetki. Aga maitserikkamaid kohve tarbides kunagi ostsin nostalgiast veel seda ja sellest filtrikohvi tehes selgus et vesi tuleb pruun küll aga kohvile maitset üldse ei tule. Võib-olla siis millegi muu jaoks ta sobib.

Presskannus mulle meeldib üks teine kollane Paulig, New York. Kuidas see perkolaatoris käitub, ei tea. Tundub, et see peaks ikka veel jämedamat tahtma.

Kõige koššerim lahendus oleks, et lähed kohvipoodi ja räägid, mida sul on vaja ja mille jaoks jahvatada. Nad teevad sulle valmis. Ei pea ise kodus veskit omama. Kalliks läheb muidugi ja üldse on hea kohvi panek perkolaatorisse minuarust kuidagi eesmärgivastane. See pikk vee loksutamine läbi kohvi pidi olema üks halvimaid viise kohvi valmistamiseks üldse. Aga küllap leidub uba ja jahvatus sellegi jaoks. Sovetiaegne kodus käsiveskis jahvatatud araabika oli ju külalistele serveerides nii hõrgutav, kuigi see võis tulla ka sellest et keegi polnudki peale selle ja viljakohvi midagi muud saanud proovida.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 18.12.2023 23:20:34 vasta tsitaadiga

Perkolaatori point võiks olla kiiresti suures koguses kohvi valmistamine. Gatering firmad kasutavad ja müüaksegi põhiliselt neid suuri jurakaid. Ilmselt lõkke kohal või puupliidil vaaritamiseks ka väga OK, aga ma ka seda meelt, et mingit gurmeed sealt küll otsida ei maksa.

Kõige mõistlikum ja lollikindlam teemas "piimaga kohv" on tavaline filtrimasin. Ainus konks siin juures ongi, et veski peab olema, punkt.

Aga heast oast tegemine minu arust, kas V60, Aeropress või survestatud korv -> americano. Kõik on omamoodi, kõik on väga head. Presskann on ka ok, aga mulle isiklikult ei istu, aga see on puhtalt maitse asi ja minu probleem.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2023 23:59:57 vasta tsitaadiga

Brazil on lahja kohv ju. Kangus minimaalne.
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2023 00:44:33 vasta tsitaadiga

Oskate äkki soovitada kus Tallinnas saab kõige paremat kohvi kohvikus? Mingi Roastery nagu näiteks Fahle kvartalis...?
_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 159 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sanderico
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2005




sõnum 19.12.2023 07:42:58 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Sander007 kirjutas:
Ma julgeks väga sellist soovitada nagu Dr Coffee. Ainult Kohvisemu müüb. Teeb sama head kohvi nagu Jura, aga ilusam ja odavam.

Meil töö juures on üks keskmisest kallim Dr Coffee masin. Igakuiselt tehnik käib jälle parandamas. Kui valet kakaod kasutada, siis läheb umbe ja hakkab uputama. Pidevalt on piimavahusti umbes, kuigi puhastatakse igapäevaselt.


Mul soetatud koju Dr Coffee c11 kohvisemust. Tore, et eestikeelne menüü ja hinnaks oli “vaid” 1300 eurot, kuid jamasid on päris palju. Mitmeid kordi on tekkinud nö lõputu jada loputustsüklitest kuni veepaak tühi ja katlakivi puhastusprogrammist kujunes neljatunnine ettevõtmine - mingist etapis jäi ennast kordama, mis sest et kõik puhastusaineid/vett enam polnud, kuid masin üürgas metsikult, nagu veeta jäänud pump ikka.. appi on tulnud vana hea toitelüliti, sest muudele asjadee lihtsalt ei reageeri.

Peale neljakuist kasutust ei soovita kellelegi. Ilus näeb vâlja küll ja teeb head kohvi, kuid tundub, et sel tootjal on veel mõned sammud astuda, et normaalse asja saaks.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2023 11:41:00 vasta tsitaadiga

Sander007 kirjutas:
Ma julgeks väga sellist soovitada nagu Dr Coffee. Ainult Kohvisemu müüb. Teeb sama head kohvi nagu Jura


Minu jaoks on see tänuväärt hoiatus igatahes. Sellist kohvi nagu Jura meil kontoris teeb, ei taha juua isegi kui peale makstakse.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 19.12.2023 13:30:15 vasta tsitaadiga

Kooslus kontor ja Jura on omaette huumorinurk ja on kasutatav elu isetekkelisuse demostreerimiseks icon_biggrin.gif

Ma saan aru veel, kui kodus kellelgi on fetiš ja nühib iga õhtu nagu isane koer emast. Aga ühiskasutuses, kõigil on jummala poogen ja valatakae lihtsalt rohkem piima icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2023 13:41:51 vasta tsitaadiga

Ja kuna mul ei ole kombeks piima sisse kohvi panna, siis mina joon kontoris ainult teed. icon_lol.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2023 13:42:39 vasta tsitaadiga

See nagu pärmitaignaga, et väike elus kohvi juuretis sees. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2023 14:11:50 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Ja kuna mul ei ole kombeks piima sisse kohvi panna, siis mina joon kontoris ainult teed. icon_lol.gif

Must tee piimaga icon_razz1.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 19.12.2023 14:36:41 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
netcat kirjutas:
Ja kuna mul ei ole kombeks piima sisse kohvi panna, siis mina joon kontoris ainult teed. icon_lol.gif

Must tee piimaga icon_razz1.gif


Siit saab teha uue teema, et kas piim enne või tee enne tassi?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 56, 57, 58 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.