Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 801, 802, 803 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2022 11:41:47 vasta tsitaadiga

Nop, kiiremat netti ei ole tõesti enam vaja, vbl mõnes teises riigis. siin piisab täiesti diili tillikast, 200alla ja 64 üles - KILObitti, mitte megabitti. no mida sa selle kaabliga teeks, kui vajadus on juba 100gbps link? pole mõtet ju
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 01.12.2022 12:51:23 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:

Kõik see kokku annab selle, et brauser võib küll kohe renderdama hakata kui midagi käes on, aga sisse jooksev content loobib layouti ringi teinekord hea 10+ sekundit, enne kui lehte kasutada saab. 50 lehte päevas teeb sel juhul tund ootamist nädalas.


icon_lol.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2022 13:36:12 vasta tsitaadiga

No mis sulle naljakas on? Et ma oma ajast lugu pean? Saa natuke vanemaks, hakkad ka.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 01.12.2022 13:43:19 vasta tsitaadiga

Ajast lugupidamine ja nolifemine netis ühes lauses icon_rolleyes.gif
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2022 13:47:37 vasta tsitaadiga

Mõni meist teeb tööd netis. Veel üks asi, mis vanusega tuleb, on arusaamine, et kõik inimesed ei ole nagu sina.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 01.12.2022 13:51:45 vasta tsitaadiga

Netis töötamine ei ole päris töö
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2022 14:03:56 vasta tsitaadiga

Minu sisemine romantik on sinuga 100% nõus, aga minu sisemine realist teab, et ka kõige kõigem päris töö, mida sa tänapäeval leida võid, mujalt kui kiviaegselt saarelt, kannab endaga kaasas jäämäe veealust osa, mida kui mitte sina, siis keegi teine teeb kui mitte internetis, või vähemalt arvutis. Pole enam olemas mitte midagi, mille olemasolu võimalikkus ei oleks üdini läbi kasvanud infotehnoloogiast. S.t. sa võid rõõmustada, et sinu elu võimaldab sulle 100% päris kätega tööd päris asju tehes, aga selleks, et sulle seda luksust võimaldada, istub kuskil kümme inimest ninapidi monitoris.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 01.12.2022 14:07:00 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Mõni meist teeb tööd netis.


Jajah, youtube vahtimine ei ole töö.

Tüüp nolifeb HV foorumis, kus leht laeb 2-5 sekundit, vahepeal rohkem, olenemata kas net on 10 mega või giga ja siis tuleb rääkima ajast lugupidamisest.

kaabakas kirjutas:
Veel üks asi, mis vanusega tuleb, on arusaamine, et kõik inimesed ei ole nagu sina.


Sa rõhutad järjest oma vanust, aga sellist arusaamist ei ole sul küll tulnud, et kõik inimesed ei ole nagu sina.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2022 14:13:25 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Jajah, youtube vahtimine ei ole töö.

Jah, isegi youtube vahtimine on töö, sest youtube on põhikanal paljude asjade õppimiseks.

KillFrenzy kirjutas:
Tüüp nolifeb HV foorumis, kus leht laeb 2-5 sekundit, vahepeal rohkem, olenemata kas net on 10 mega või giga ja siis tuleb rääkima ajast lugupidamisest.
Ma ei nolife, ma avardan järeltuleva põlvkonna silmapiiri:) Võta heaks.

kaabakas kirjutas:
Veel üks asi, mis vanusega tuleb, on arusaamine, et kõik inimesed ei ole nagu sina.
Sa rõhutad järjest oma vanust, aga sellist arusaamist ei ole sul küll tulnud, et kõik inimesed ei ole nagu sina.

Kes teisele ütleb, see ise on, jah? Tuletan meelde, milles teema oli. Kuna sina ei kujuta ette, miks kellelgi võiks kiiremat netti vaja minna, siis sa arvad, et kellelgi teisel ka vaja pole.

Aga mulle aitab. Podise edasi, kui tahad.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.


viimati muutis kaabakas 01.12.2022 14:15:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 01.12.2022 14:14:47 vasta tsitaadiga

kaabakas, mina kujutan väga hästi ette, et kellegi võib kiiremat netti vaja minna.
Aga jutt on enamasti absurdne.

Näiteks üks staarvõrguinsener on siin varem välja käinud, et tal oleks vaja kiiret netti selle jaoks, et saaks 20 tabis youtube videot lõpuni ära bufferadada.


viimati muutis KillFrenzy 01.12.2022 14:16:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 01.12.2022 14:16:13 vasta tsitaadiga

Millest te nüüd räägite? Et kas netis toimetamine on töö või...?
Ma ei kujutaks ette, kui peaksin HV-st või kusagilt mujalt hinnapakkukmisi võtma/vaatama ja leht laadiks 10 sekundit. Täielik raiskamine.
Tehnoloogia peab teenima kasutajat, mitte vastupidi.
Tööajal aeg=raha.
Vabal ajal lihtsalt lisanduv närvikulu.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 01.12.2022 14:17:45 vasta tsitaadiga

Järgmine juba kellel leht laeb 10 sekundit icon_eek.gif
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 01.12.2022 14:20:24 vasta tsitaadiga

Tööl võib aeglane nett olla, raha saad nagunii. Kodus peab kiire nett olema
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 01.12.2022 14:32:20 vasta tsitaadiga

Öelge nüüd mis lehti ja kuidas testima peab?

Mul on 100, ühel naabril 10 ja teisel 30.

Saan ära mõõta palju tunde netis surfates raisku läheb.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 01.12.2022 14:37:58 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, õpi lugema.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 01.12.2022 14:43:54 vasta tsitaadiga

LKits, õpi ise lugema. Mu postitus ei olnud sulle. Vaid varasematele väidetele.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 01.12.2022 14:48:23 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Järgmine juba kellel leht laeb 10 sekundit icon_eek.gif
See oli mõeldud minu suunas.
Õpi lugema, mida ma kirjutasin.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 01.12.2022 14:51:37 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Ma ei näe ka põhjust miks 20 megaga ei saaks tunde või lausa päevi netis tiksuda.

Taas meeldetuletuseks: Youtube'i fullHD striim on 5 Mbps, Youtube 4K striim on 30 Mbps, TeliaTV striim on 8 Mbps jne. Kaine pilk oma ruuteri kiirusegraafikutele näitab ka, palju sul TEGELIKULT kiirust vaja on.. ega eriti pole.

Nii püsiühenduse kui mobiili puhul on netikiirus ületähtsustatud ja müüakse "äkki jääd maha" tunnet. Veebi, sotsmeedia, videokõnede ja juutuubindamise jaoks on 20/20 ühendusest 4-5liikmelisele aktiivsele netikasutajatest perele koos TeliaTVga küllalt, ilma et nad märkaks. Suuremal kiirusel on mõtet siis kui reaalselt tegeled tihti gigades mahtude alla/üles laadimisega ja nö "purtsaka kestuse" optimeerimine oluline oleks: videosisu loojad, suuremahulised mängu-uuendused jms.

Striimingu ja videokõnede kvaliteediks on tark ja kvaliteetne ruuter palju olulisem, mis oskab bufferbloati paremini manageerida: https://www.waveform.com/tools/bufferbloat

Igapäevane kogemus 10 arendajaga kontoris: 40/40 ühendus, 1-3 videokoosolekut pidevalt käivad.. pole mingit probleemi.


viimati muutis jaakjaak22 01.12.2022 14:52:23, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 01.12.2022 15:01:39 vasta tsitaadiga

LKits, mida sa luulutad oma 10 seki laadivatest lehtedest siis. Laeb sul 20 megase ühendusega mingi leht 10seki ja 100se ühendusega 2 seki?

jaakjaak22 kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Ma ei näe ka põhjust miks 20 megaga ei saaks tunde või lausa päevi netis tiksuda.

Taas meeldetuletuseks: Youtube'i fullHD striim on 5 Mbps, Youtube 4K striim on 30 Mbps, TeliaTV striim on 8 Mbps jne. Kaine pilk oma ruuteri kiirusegraafikutele näitab ka, palju sul TEGELIKULT kiirust vaja on.. ega eriti pole.

Nii püsiühenduse kui mobiili puhul on netikiirus ületähtsustatud ja müüakse "äkki jääd maha" tunnet. Veebi, sotsmeedia, videokõnede ja juutuubindamise jaoks on 20/20 ühendusest 4-5liikmelisele aktiivsele netikasutajatest perele koos TeliaTVga küllalt, ilma et nad märkaks. Suuremal kiirusel on mõtet siis kui reaalselt tegeled tihti gigades mahtude alla/üles laadimisega ja nö "purtsaka kestuse" optimeerimine oluline oleks: videosisu loojad, suuremahulised mängu-uuendused jms.

Striimingu ja videokõnede kvaliteediks on tark ja kvaliteetne ruuter palju olulisem, mis oskab bufferbloati paremini manageerida: https://www.waveform.com/tools/bufferbloat

Igapäevane kogemus 10 arendajaga kontoris: 40/40 ühendus, 1-3 videokoosolekut pidevalt käivad.. pole mingit probleemi.



Oi nüüd sa alles saad selliste väidete eest.

Teliatv osas, kui varem oli multicast väljaspool neti arvestust, ehk oleneb pikkusest, said isegi 20megase dsl'ga vaadata kasvõi 3 HD pilti ja nett oli ikka 20mega vaba. Siis äppidega vahtides 20megaga enam välja ei vea, jääb lausa 4 mega puudu.

icon_lol.gif

Ma mõni aeg tagasi kirjutasin, et notar tahab 15 megast uploadi, mingi näkase videokõne jaoks, ehk siis dsl otsas videokõnet nendega teha saa isegi 50/10 ühendusega.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2022 15:16:14 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Millest te nüüd räägite? Et kas netis toimetamine on töö või...?
Ma ei kujutaks ette, kui peaksin HV-st või kusagilt mujalt hinnapakkukmisi võtma/vaatama ja leht laadiks 10 sekundit. Täielik raiskamine.
Tehnoloogia peab teenima kasutajat, mitte vastupidi.
Tööajal aeg=raha.
Vabal ajal lihtsalt lisanduv närvikulu.


Kui õigesti mäletan, siis HV ise on gigase toru otsas. See jaguneb siis kõikide foorumi ja HV kasutajate ja automatiseeritud andmevahetuste vahel.
Seega konkreetselt HV-st tuleb pakkumine ilmselt ikka aeglasemalt kui gigase kiirusega kui just ei õnnestu tabada hetke, kus oled tõesti lehel ainuke kasutaja..
Mul näiteks oli mitu aastat 25/5 ühendus. Mingit tuntavat lag-i polnud, sellest et võiks tiba kiirem olla sai vaid siis aru kui onu Kanadast miskit saatis või tõepoolest mõnda linuxi ISO alla sai laetud.

Kindlasti on inimesi, kes peavad igapäevaselt suuri andmemahte liigutama ja neti taga ootamine tõesti produktiivsust pidurdama hakkab. Aga keskmise kodukasutaja jaoks on gigane net reaalsuses pigem "mul on pikem kui sul" teema mida võib võrrelda sellega, et ostad 400kW mootoriga auto selleks, et samas linnas tööl käia.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2022 15:54:44 vasta tsitaadiga

Kas ma olen väga valel teel kui arvan et neti "kiirus" ehk megabitid pole lehtede laadimisel kuigi tähtis, no kui räägime ikka tavaliset 10+ kiirusest, vaid pöördumiskiirus või ping või kuidas seda nimetada..

kaabakas kirjutas:
Minu sisemine romantik on sinuga 100% nõus, aga minu sisemine realist teab, et ka kõige kõigem päris töö, mida sa tänapäeval leida võid, mujalt kui kiviaegselt saarelt, kannab endaga kaasas jäämäe veealust osa, mida kui mitte sina, siis keegi teine teeb kui mitte internetis, või vähemalt arvutis. Pole enam olemas mitte midagi, mille olemasolu võimalikkus ei oleks üdini läbi kasvanud infotehnoloogiast. S.t. sa võid rõõmustada, et sinu elu võimaldab sulle 100% päris kätega tööd päris asju tehes, aga selleks, et sulle seda luksust võimaldada, istub kuskil kümme inimest ninapidi monitoris.


Ma ei ela linusitasaarel aga arvuti või internet ei ole otseselt töö jaoks vajalik. Algusest lõpuni, st mingi alltöövõtust või taustajõudest ei sõltu. Mugavuse mõttes võib meili kasutada aga pole oluline, üht-teist exceldada aga pole ka kalkulaatoriga suur töö. Probleem võib tekkida kui neti kadumisest poest kruvi või postist kütet ei saa.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 01.12.2022 17:30:18 vasta tsitaadiga

Keskmine kodukasutaja võib tõesti oodata tunde kuni mõni mäng vms asi kohale jõuab ja neid see absoluutselt ei häiri. Sama veebilehtedega, laeb natuke kauem, täiesti suva.
Samas me hetkel "arutleme" IT foorumis. Ei tundu mõistlik siin seletada kasutajatele, et sulle piisab 20Mbitist küll icon_lol.gif Mis lõpptulemust loodate saada? beer_yum.gif
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 190
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 01.12.2022 17:39:39 vasta tsitaadiga

Just, oleme IT-foorumis. Näidake neid lehti, mis 20mbit 10s avanevad ja 100mbit mitte. Sageli on andmed ka cache's.

Youtube laeb ilma cacheta vähem kui 3MB avalehe kuvamiseks (kõike ei ole tegelikult kohe vaja kah). Cache kasutades alla mega. Kokku siis ca sekund alla laadimiseks 20mbit ühendusega ja cachet kasutamata.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2022 17:50:26 vasta tsitaadiga

oliver989 kirjutas:
Keskmine kodukasutaja võib tõesti oodata tunde kuni mõni mäng vms asi kohale jõuab ja neid see absoluutselt ei häiri. Sama veebilehtedega, laeb natuke kauem, täiesti suva.
Samas me hetkel "arutleme" IT foorumis. Ei tundu mõistlik siin seletada kasutajatele, et sulle piisab 20Mbitist küll icon_lol.gif Mis lõpptulemust loodate saada? beer_yum.gif


Lõpptulemus on see, et see ei mõjuta suurema osa kasutajate elukvaliteeti ega produktiivsust, kui gigast toru pole. Ving, et minu elu jääb seisma kui 20€ eest gigabitti ei saa ja kui selle eest juba 70€ maksma peaks, siis jään nälga on noh.... ei hakka ütlema. Kui on vaja, siis on vaja, sel juhul maksaks selle eest mitu korda rohkem ka ja ei vinguks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver989
Kreisi kasutaja
oliver989

liitunud: 26.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 01.12.2022 18:04:30 vasta tsitaadiga

Mina näen muret rohkem selles, et jääme teistest riikidest maha. Tehnoloogia areneb ju koguaeg edasi. Kunagi oli 10Mbit kõva sõna, tänapäeval jääb paljudel korter/maja ostmata, kui optiline kaabel puudu icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 190
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 801, 802, 803 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.