Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 04.11.2022 13:52:53 vasta tsitaadiga

Ma vaatan, et mu Jura annab kohalikust röstimiskojast ostetud "Itaalia seguga" päris hea tulemuse. Ma vahepeal arvasin juba, et see masnin ei suudagi, olenemata ubadest, midagi head valmistada.

Joogiks siis Americano väikese piimaga

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2022 15:25:49 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Ma vaatan, et mu Jura annab kohalikust röstimiskojast ostetud "Itaalia seguga" päris hea tulemuse. Ma vahepeal arvasin juba, et see masnin ei suudagi, olenemata ubadest, midagi head valmistada.

Joogiks siis Americano väikese piimaga


Joodavat Americanot polegi võimalik saada, sest see joogitüüp ise on kohutav ju.

Põhimõtselt lahjendad veega tehtud kohvi. icon_cry.gif

_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 159 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 04.11.2022 16:04:50 vasta tsitaadiga

Sander007, siin pead sa natuke täpsustama, mida sa veega lahjendatud kohv all m6tled. Latte on sellisel juhul piimaga ning cappuccino piimavahuga lahjendatud kohvi.
icon_rolleyes.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2022 16:59:23 vasta tsitaadiga

Kas see Americano on lihtsalt must kohv, mis on poliitkorrektseks ümber nimetatud?
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 04.11.2022 17:05:12 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kas see Americano on lihtsalt must kohv, mis on poliitkorrektseks ümber nimetatud?


Americano on espresso + vesi

https://en.wikipedia.org/wiki/Caff%C3%A8_Americano

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 04.11.2022 18:28:47 vasta tsitaadiga

Ei, americano ei ole "lihtsalt must kohv" ja tulemust tegelikult ei kirjelda päris täpselt ka "veega lahjendatud espresso" - kuigi jah, nii teda tehakse. icon_biggrin.gif

Mina teen väiksesse tassi, doppio alla ja siis vett niipalju kui mahub (mis nad on, 140 ml vast?). Üsna kaval on teha survestatud filtriga ja heledamate röstide ubasid, keerad kuumuse üles ja voila. Eespool olen kirjeldanud, Infuser on väga hea selles kontekstis. Saab ka supercremaga. Niisama tegemisel on probleem häälestamine. See kaalu peale tegemine pole tühja koha pealt tekkinud. Aga kõige lihtsam jah survestatud filter ja käsiveski nt.

Käpamasinaga saab ka superi stiilis cafe cremat teha, aga see on kahtlane lõbu ja ei tasu jantimist, maitse on üldiselt reeglina kehv enda kogemuse järgi.

Omaette tsirkus on muidugi veega, "päris" masinate puhul on enamasti kaval teha vesi eraldi, mitte võtta (HX ja DB masinatel) auruboileri "suppi" icon_biggrin.gif et näiteks siin on termoplokkidel suur pluss.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2022 18:59:28 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
SKG kirjutas:
Eestis Lidl on juba? Soovitan proovida, 1kg €6.99 arabica oad. Uskumatult hea diil ja korralik kohv. Olen umbes 5 sellist kotti juba joonud.


Oli meeles, et rääkisid midagi Lidli heast kohvist
Ostsin kümnekega seda
Spoiler Spoiler Spoiler

Täielik kopitand sitt icon_rolleyes.gif
Hea, et rohkem ei ostnud, kui ühe koti. kopp.gif

See pole ju sama kohv icon_lol.gif
Sinu pildil on araabika ja robusta segu...
doh.gif

Minu pildil on "Caffe Tradizonle 100% Arabica"

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 04.11.2022 18:59:58 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Ei, americano ei ole "lihtsalt must kohv" ja tulemust tegelikult ei kirjelda päris täpselt ka "veega lahjendatud espresso" - kuigi jah, nii teda tehakse. icon_biggrin.gif

Mina teen väiksesse tassi, doppio alla ja siis vett niipalju kui mahub (mis nad on, 140 ml vast?). Üsna kaval on teha survestatud filtriga ja heledamate röstide ubasid, keerad kuumuse üles ja voila. Eespool olen kirjeldanud, Infuser on väga hea selles kontekstis. Saab ka supercremaga. Niisama tegemisel on probleem häälestamine. See kaalu peale tegemine pole tühja koha pealt tekkinud. Aga kõige lihtsam jah survestatud filter ja käsiveski nt.

Käpamasinaga saab ka superi stiilis cafe cremat teha, aga see on kahtlane lõbu ja ei tasu jantimist, maitse on üldiselt reeglina kehv enda kogemuse järgi.

Omaette tsirkus on muidugi veega, "päris" masinate puhul on enamasti kaval teha vesi eraldi, mitte võtta (HX ja DB masinatel) auruboileri "suppi" icon_biggrin.gif et näiteks siin on termoplokkidel suur pluss.


Ma panen 2-3 lusikatäit kohvi ja valan kuuma vee peale mingi 275.8ml. 140ml pärast ei hakkaks vaeva nägemagi

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 04.11.2022 19:00:11 vasta tsitaadiga

Tean, et Jura teeb espresso aseaine, kuid nii saab vähemalt joodava kohvi. See "tavaline" must kohv, mis tal valikus on, olenemata seadistusest, ei ole joodav.
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2022 19:05:53 vasta tsitaadiga

kint kirjutas:
õnneks seda probleemi pole, harjutasin hommikukohvi vajaduse lihtsalt rutiininst välja

Ma ka.
Nüüd vaatan musta teed rüübates pealt, kuidas naine kohvi teeb/joob icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 04.11.2022 19:35:04 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kas see Americano on lihtsalt must kohv, mis on poliitkorrektseks ümber nimetatud?


Ei ole aga meie kohalikud kohve-punktid on seda nii teinud.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 04.11.2022 19:56:34 vasta tsitaadiga

Mis siis on tavaline must kohv?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2022 20:01:31 vasta tsitaadiga

Lahjendatud espresso icon_lol.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 04.11.2022 22:44:31 vasta tsitaadiga

Kaugel sellest icon_biggrin.gif

Superi joogid on espressole sarnased (aga mitte päris) asjad. See "tavaline must kohv" on cafe crema. Teoorias võiks mitme veskiga (või ümberhäälestuva veskiga) masinad ka midagi mõistlikku teha, ei oska kommenteerida. Kes on kursis täpsemalt, võiks öelda.

Käpamasinaga tehes keerad veskit jämedamaks ja see ~140+ ml peab enamvähem 30 sekundiga siis läbi jooksma. Miks see hea mõte võiks olla, ei oska ausõna arvata icon_biggrin.gif

Muidu tehakse "musta kohvi" emmal kummal variandil- kas immersiooni (puru segatakse veega, nt french press, aeropress) või perkolatsiooniga (vesi valgub läbi puru). Kõikvõimalikud lehtri ja filtrivariandid on viimased. Kui käsitsi solgutada ei viitsi, siis on väga edevaid filtrimasinaid olemas- Sage, Wilfa, Moccamaster, Behmor jne.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2022 23:24:41 vasta tsitaadiga

häh, superi all mõtled bean to cup täisautomaat masinaid (nagu Jura)? Mis need mitme veskiga masinad on? Ja käpamasinad?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.11.2022 00:39:04 vasta tsitaadiga

Neid "jurasid" inglise keeles superautomaatideks kutsutakse ja see on minu arust hea nimi.

Käpamasin on klassikaline espressomasin, puru käib portafiltrisse e. käppa. Lukustad käsitsi (kohvi)gruppi. Need on olemas manuaalsed (rõhk tekitatakse käsipumbaga, n.ö. "kangiga" - lever), poolautomaatsed ja automaatsed (viimastel on tõmbe pikkus kas aja või volumeetriliselt määratud).
On olemas ka bean-to-cup käpamasinad, Sage (Breville) ja DeLonghi teevad selliseid- tampimine automaatne ja tõstad lihtsalt käpa tamperist gruppi. Muidugi siis ka veidi lihtsamad kombomasinad, kus veski on masina korpuses, aga tambid ikka klassikaliselt.


Osad kallid superid oskavad veskit reguleerida (kas isegi mitte Jura kallim ots ei oska?), või kasutavad eri ubade jaoks erinevaid veskeid. Tegelikult pole ilma selleta võimalik erinevaid jooke korralikult teha.

Reeglina superid "päris" espressot ei tee, on olemas üksikuid masinaid, mis aga oskavad (QuickMill nt).

Vahe on selles, et espresso puhul tekib 9-10 bar rõhk üksnes filtris oleva tableti vastupanust veesurvele, superitel on aga kohvigrupis mingi ventiil või düüs, tablett ise on jämedamast purust ja üksinda seda vastupanu osutada ei suuda. Lisaks on ka töösurve kõrgem.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.11.2022 00:46:46 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:


...
See "tavaline must kohv" on cafe crema. Teoorias võiks mitme veskiga (või ümberhäälestuva veskiga) masinad ka midagi mõistlikku teha, ei oska kommenteerida. Kes on kursis täpsemalt, võiks öelda.

Käpamasinaga tehes keerad veskit jämedamaks ja see ~140+ ml peab enamvähem 30 sekundiga siis läbi jooksma. Miks see hea mõte võiks olla, ei oska ausõna arvata icon_biggrin.gif
...


Minu meelest meenutab superi'ga saadud jook soojas vees loputatud kohvipuru. Ma tean, et nüüd keegi solvub, kui olen oma Jura'ga igast asendist proovinud, kuid tulemus on alati kohutav.

Ma ei tea, kui 6ige nii on, kui hetkel teen 50ml peenema jahvatusega, max kogusega "espresso" alla ja peale vesi (ca 100-120mL + natuke piima). Vastupidi ei ole proovinud.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.11.2022 00:56:38 vasta tsitaadiga

Praegu mõistetakse espresso all enamasti 16..18 grammist purust 90...94C temperatuuriga ja 9-10 bar rõhu all veega 25..30 sekundi jooksul tehtud jooki, mis on 2-3x algsest puru kogusest (ehk siis nt 18 g -> 36 g). On olemas igasugu moodsaid hullusi (nt Turbo shotid, triple filtrid jms) ja see minu toodud numbrite jada pole ka enam klassikaline itaalia espresso, mis on 7/14 grammi ja mahu järgi defineeritud.

Superid teevad "espresso" heal juhul 1:3 ... 1:4, aga THD % oli vist 2x väiksem vist.... üldiselt need numbrid ei näita midagi, maitse vahe ja punkt. Mis ei tähenda, et asi juua ei peaks kõlbama, aga.... icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 00:57:14 vasta tsitaadiga

Mina armastan filtri kohvi ja ka filtri teed, aga ma arvan et ma seda enam kunagi ei saa. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 308 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 14:01:54 vasta tsitaadiga

Meil suures kontoris on mingi Dr Coffee nimeline aparaat. Valid Americano (sest musta kohvi valikut pole) ja kui kohvi osa on ära tulnud, siis tõmbad tassi ära. Siis ei tule sinna mingit kuuma vett peale. Kokkuvõttes maitseb nagu tavaline must kohv.
Tavaline must kohv või must kohv piimaga on nagu rariteet juba. Mingid latted-smatted, pool tassi piimavahtu täis, põhjas mingi törts tökatit...
Kakaost üldse ei räägi - läänemaailmas debiilikud teevad kakaod veega ja see väljendub tihti ka automaatides-kohvimasinates. Pool topsi läheb lihtsalt kuuma vett peale thumbs_down.gif
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 14:41:28 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Meil suures kontoris on mingi Dr Coffee nimeline aparaat. Valid Americano (sest musta kohvi valikut pole) ja kui kohvi osa on ära tulnud, siis tõmbad tassi ära. Siis ei tule sinna mingit kuuma vett peale. Kokkuvõttes maitseb nagu tavaline must kohv.
Tavaline must kohv või must kohv piimaga on nagu rariteet juba. Mingid latted-smatted, pool tassi piimavahtu täis, põhjas mingi törts tökatit...
Kakaost üldse ei räägi - läänemaailmas debiilikud teevad kakaod veega ja see väljendub tihti ka automaatides-kohvimasinates. Pool topsi läheb lihtsalt kuuma vett peale thumbs_down.gif


Meil ka Dr Coffee tööl ja must kohv täitsa olemas. Cafe Crema vms oli nimi.

Ja ei väsi kordamast, et mis iganes viisil tehtud Americano on kõige hullem kohvijook mis eales välja mõeldud.

_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 159 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 14:46:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ei väsi kordamast, et mis iganes viisil tehtud Americano on kõige hullem kohvijook mis eales välja mõeldud.

mis see õige on, mida tuleks edaspidi tarbida? icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sander007
HV veteran
Sander007

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 15:01:26 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
tsitaat:

ei väsi kordamast, et mis iganes viisil tehtud Americano on kõige hullem kohvijook mis eales välja mõeldud.

mis see õige on, mida tuleks edaspidi tarbida? icon_razz.gif


Igaüks tarbib mis iganes meeldib, lihtsalt minu arvamus on see, et americano on umbes sama kui valad endale klaasi konjakit/viskit/brandyt vms mis on mõeldud puhtalt joomiseks ja siis lahjendad seda veega. Kui tahad vähem kangemat kohvi, siis oa kogust on võimalik alati muuta.

_________________
tsitaat:
...aga kui uhendan Kovaketta...ei reageeri enam klaviaaatur...kui võtan tagant ara siis reageerib jalle.kas asi voib selles olla ,et prosel pole termopastat...
Kommentaarid: 159 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2022 16:17:23 vasta tsitaadiga

Sander007 kirjutas:
Meil ka Dr Coffee tööl ja must kohv täitsa olemas. Cafe Crema vms oli nimi.

Cafe Crema on veidi teistsugune kui plank must kohv.
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 05.11.2022 17:08:30 vasta tsitaadiga

Americano puhul pole küsimus kanguses, vaid maitses.

See müstiline cafe crema oli algul espresso nimi. Siis (vist) hakati kutsuma käpaga tehtavat, lungost pikemat ollust ja praegu on suuremas osas superite jagu. Tavaline super seda planku musta kohvi üldse ei teegi ju icon_wink.gif

Igatahes käpamasinaga ikka americano, mitte cafe crema. Igal juhul kordades parem ja pole keberniitimist veskiga.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.