Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 794, 795, 796 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2022 19:38:41 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Rentimine on pmst liising. Liisingumehi me ju teame...


Kehvem kui liising, liisinguga saad vähemalt kunagi asja endale, renti jäädki maksma.
Aga indrpo point on õige. Kõik vastavalt vajadusele ehk pole vaja ei renti ega väljaostu liigselt haipida.
Maksumuse mõttes on tegelikult üldse kõige parem järelturult mingi sobiv seade osta, mis perspektiivis võiks ikka vähemalt 2-3 aastat kesta enne kui tekib vajadus välja vahetada.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 30.10.2022 20:15:32 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

VDSL vectoring 200Mbit/s jaoks oli samamoodi uuem ruuter hankida. Kas täna osta, ei ole kindel, äkki mingite kuude pärast juba optika ja paneks oma X ruuteri sest optikaga on lihtsam.


Kes, kus Eestis pakub VDSL 200 MBit/s?!?


viimati muutis BA79 30.10.2022 20:55:04, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 30.10.2022 20:20:50 vasta tsitaadiga

BA79, telia, juba mitu aastat.
Eestis ei paku keegi teine VDSL teenust.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 30.10.2022 20:26:00 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
BA79, telia, juba mitu aastat.
Eestis ei paku keegi teine VDSL teenust.


OK, tänud vastuse eest. Lugesin pressikat kunagi et katsetati suuremaid kiiruseid aga minu asukohas pakutakse max 100/25.

Kas suuremate kiiruste avamiseks peab testimiseks võtma siis uusima ruuteri, et kui liiniparameetrid lubavad, siis saab või on see ikkagi seotud konkreetse piirkonna DSL jaama võimekusega või distantsist jaama ja kliendi vahel?
200 Mbit on tegelikult juba optikaga võrreldav, heameelega prooviks sellist kiirust kui saaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 30.10.2022 20:35:34 vasta tsitaadiga

BA79, kuni 400m kaugusel pead jaamast olema.

100/25 jääb 600m piiri.

Kodulehel saad aadressi järgi vaadata, millil naabril 200 pakub icon_biggrin.gif

-----

Kui parameetrid piisavalt head, siis saab ka üle 400m kaugusel 200mega, aga seda ise tellida ei saa, ainult teenindaja saab pakkuda.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 30.10.2022 20:37:03 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif OK siis, aga DG301 seda tehnoloogiat vist ikka ei toeta. Ma ei oska hinnata, kas distants jaamast liitumispunktini on 400m või vähem. Liinid ei jookse ju linnulennult vaid mööda šahte mis kulgevad tänavast tänavasse ja seetõttu võib juhtuda et liinipikkus ületab seda piiri. Samas linnaosas on küll ja kindlasti on distants lühem kui kilomeeter.
Eks ma pärast uurin, kas saab ja kuidas saab. Hetkel majanduslikus mõttes nagunii ei mängi välja, et suuremat kiirust tellida.


viimati muutis BA79 30.10.2022 20:40:00, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 30.10.2022 20:40:59 vasta tsitaadiga

BA79, dg301 toetab kuni 17a ja 100/25 maksimim.
200/50 jaoks on vaja 35b toega ruuterit.
X2, DG400P, ED500

Kui sulle koduleht 100 pakub, oled 400-599m kaugusel.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 30.10.2022 20:52:26 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif Tänud. Esimesel võimalusel võtan teema klienditeenindusega üles.
Tõesti, aadressiotsinguga mängides pakub 200/50 naabrile, kes asub umbes 300m kaugusel minust. Temal on jaamakapini umbes 150m.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Codecci
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2022 21:06:06 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Rentimine on pmst liising. Liisingumehi me ju teame...

Peab ikka raha peale vihane olema või väga investeerimiskauge inimene, et eelistada väljaostmist liisimisele isegi juhul kui raha kontol olemas. Liisingu protsent ~ 2-3% (+ nüüd EURIBOR samapalju otsa). Isegi kui üldse riski ei talu siis Bigbank võlakiri 8%, LHV võlakiri 6%; selleks, et rahast ilma jääda peab antud firma pankrotti minema.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 31.10.2022 21:33:55 vasta tsitaadiga

Tehnika, eriti arvutitehnika üürimisel võib isegi 50/50 olla. Eriti kui sa riskid teenusepakkuja vahetusel katsetamisega, kas on parem, kas toimib.

Mine osta Elisa või Tele2 5G ruuter järelmaksule koos teenusega, siis avastad kuu hiljem, et ikkagi ei sobi või kolid. Maksa rõõmsalt edasi.
Elisa Androidi juustubokse on FB täis, kõik järelmaksudega hõivatud. Milleks.

Telias on valik, osta kohe, osta järelmaksuga, üüri piiranguta lepinguga.
Seade on soodsam kui teistel, järelmaks on soodsam kui teistel, üür on soodsam kui teistel.. millest jutt icon_biggrin.gif
Lõpuks on ka see, et Telia seadet ei pruugi üldse olla vaja, osta mujalt muu seade, VDSL v35b võimeline, 4/5G võimeline, kmi ja pon puhul suht tavaline võrguruuter, TV tarbeks suvaline android TV seade mis vähegi värskem ja toetatud on.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Codecci
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2022 21:41:11 vasta tsitaadiga

Kas on mingit pointi Arris VIP5305 digibokse uute Androidi omade vastu vahetada? Mul 3tk neid kodus ja 2 telekate külge teibitud ja telekad seinal, on põhjust seinalt alla võtta, tiba kiiremad vms? icon_biggrin.gif

Üürihinnad oleks 1-1 'le samad...
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 31.10.2022 22:27:09 vasta tsitaadiga

Uues asukohas Teliat ei pakuta, on Elisa kaabli internet. Kas Elisa interneti järgi saab panna ka neid kõiki vip arriseid TV jaoks või nõuab see uuemat Telia android karpi?
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 31.10.2022 22:33:24 vasta tsitaadiga

marxveix, kõik arrised töötavad. Eesti teliast pärit siis.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2022 23:39:27 vasta tsitaadiga

Codecci kirjutas:
Betamax kirjutas:
Rentimine on pmst liising. Liisingumehi me ju teame...

Peab ikka raha peale vihane olema või väga investeerimiskauge inimene, et eelistada väljaostmist liisimisele isegi juhul kui raha kontol olemas. Liisingu protsent ~ 2-3% (+ nüüd EURIBOR samapalju otsa). Isegi kui üldse riski ei talu siis Bigbank võlakiri 8%, LHV võlakiri 6%; selleks, et rahast ilma jääda peab antud firma pankrotti minema.


2 aastat renitisin, siis ostsin 25 euroga välja. Nüüd neljas aasta tasuta. Järgmisest kuust juba puhas kasum.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Codecci
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2022 23:51:14 vasta tsitaadiga

See Telia skeem hea jah, eeldasin, et Betamax pidas auto liisingut silmas.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 31.10.2022 23:57:47 vasta tsitaadiga

Codecci, nüüd pole enam vahet, arrise digiboksi puhul 2a + väljaostmine on sama summa.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 02.11.2022 08:50:40 vasta tsitaadiga

Codecci kirjutas:
Kas on mingit pointi Arris VIP5305 digibokse uute Androidi omade vastu vahetada? Mul 3tk neid kodus ja 2 telekate külge teibitud ja telekad seinal, on põhjust seinalt alla võtta, tiba kiiremad vms? icon_biggrin.gif

Üürihinnad oleks 1-1 'le samad...


Pole mingit pointi neid maha kruvida ja boxe vahetada, seni kaua kuni toimivad, las olla.

_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2022 19:32:23 vasta tsitaadiga

mina sain oma iidvana ruuteri 27.-ga välja osta....arvestades rendiks 4euri siis tasub mul see natuke rohkem kui poole aastaga ära icon_rolleyes.gif

ja veel....võtsin ka elisalt pakkumise...ok teenus oleks küll natuke parem/kiirem +mõni mõttetu kanal rohkem jne aga odavam ei oleks olnud....kallim isegi icon_lol.gif
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aspiriin
HV kasutaja
Aspiriin

liitunud: 28.11.2010




sõnum 02.11.2022 19:43:31 vasta tsitaadiga

Elisa tegi hetkel soodsama pakkumise.
XL internet ja mingi väiksem telekanali pakett +
Lastepakett. Alla 50 euro.


Telias lahjem internet ja 60.- veel...sinna lisandub hinnatõus.
Eks lükkan muudatuse sisse tuua. Vaatan millega telia üllatab.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.11.2022 21:41:09 vasta tsitaadiga

Aspiriin kirjutas:
Elisa tegi hetkel soodsama pakkumise.
XL internet ja mingi väiksem telekanali pakett +
Lastepakett. Alla 50 euro.


Telias lahjem internet ja 60.- veel...sinna lisandub hinnatõus.
Eks lükkan muudatuse sisse tuua. Vaatan millega telia üllatab.


Kõik pakuvad kiiruseid ja pilti erinevatel tehnoloogiatel, hinnad on ka erinevad.
esmalt vali kaablivõimalus, olgu siis elisa või telia vms.
teisalt vali hind ja kolmandaks telepildi kasutamiseks sobiv lahendus, menüü ja seadmed.

Hind ei pruugi aga ka alati rahuldavat lahendust pakkuda. olgu siis 10eur vahet või rohkem.

Täna on mulje jäänud, et kui Telias võid seadme osta, järelmaksuga osta või ajutiselt/pikemalt ka üürida. siis alternatiivide korral pead sa kas soodsama hinnaga siduvalt järelmaksule võtma või siis kallima hinnaga üürima.
soodsam hind järelmaksule on tihti saatuslik, vähemalt 2-3 aastat on liitujal see kaelas.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 02.11.2022 23:29:25 vasta tsitaadiga

Mina seepärast mobiilset netti ei võtagi, et tegemist on mahupõhiste pakettidega ja mida nutiseadmete ja arvutitega väga jagada ei saa sest paratamatult liigutab arvutiga rohkem andmeid , mis sööb paketis ettenähtud mahu lihtsalt väga kiiresti ära. KUigi üle 5GB mahuga pakette juba saab mitme seadme vahel jagada siis see mind lihtsalt ei rahulda.

Veendusin selles kui vahepeal pidin olude sunnil kasutama kõnekaardi netipaketti sest võlgnevuse tõttu piirati teenused kuuks ajaks. Kõnekaardi netipaketti kasutasin tahvelarvutis. Kui hakkasin hotspot meetodil jagama läpakale netti, vähenes maht väga kiiresti.

Vaatan praegu kehtivat hinnakirja: 1 kasutaja piiramatu on 35 EUR kuus. Ma eeldan, et kui võtta Mobiilse elu jaoks ruuter, siis võib ruuteri taga olla niipalju seadmeid kui sul on.
Kaabliga nt VDSL net on ikkagi odavam. Eeldades, et VDSL puhul on kasutuses kas 30/10 või 50/10, mis on hinna/kiiruste osas väga hea suhtega, siis võidab kaabliga neti kasutaja mobiilse elu paketi kasutajaga võrreldes keskmiselt 10 EUR kuus. Sõltuvalt valitud paketist kas rohkem või vähem. Optika klientidest ei hakka rääkimagi, nemad võidavad kõige rohkem.


Mobiilsel Elul on ainult üks eelis- see on võimalus tarbida teenust igas kohas ja võimaluste piires nii suure kiirusega kui masti koormus lubab 24/7 - ja sealt siis tulebki välja see, miks kasutajate arvu tõstmisel tõuseb hind minimaalselt kahekordselt piiramatu paketi puhul kahele seadmele ehk siis mobiiltelefonile 60€/kuu mis on tegelikult väga kõrge hind.Kui lisada juurde veel 4G ruuteri rendihind siis on see minu jaoks umbes 3 kuu kuutasu.Telefonide järelmaks tõstab arvet veelgi (see otseselt pole muidugi sellega seotud, kliendil on olemas valik osta odavam telefon ka kohe välja). Iialgi ei ole ma nõus nii palju maksma. Väga lihtsal põhjusel- ma ei pea 24/7 olema mobiilse neti luti otsas.

@indrpo Järelmaks on risk, aga järelmaksuga ostes kaasneb müügigarantii ja pretensioonide esitamise tähtaeg 2 aastat. Sisuliselt kõik sama nagu tavamüügi puhul, ainult oled kohustatud maksma järelmaksu. Mina eelistan iga kell järelmaksu rendile, sest peale järelmaksu lõpetamist (olen ka enneaegselt lõpetanud ja säästnud mingi osa järelmaksu intressist ja vähendanud niiviisi ka koondarve kuutasu)- on seade minu. Ei mingeid kohustusi ega kartust, et seade kuulub müüjale ja peab tagastama või leppetrahvidega välja ostma. Kasutad seadet tema kasuliku eluea lõpuni ja kui vaja, võtad uue järelmaksu. Minu jaoks selline skeem toimib ja ma arvan, et kõik osapooled on rahul win-win-win (müüja, Telia ehk krediitor ja mina kui klient).


viimati muutis BA79 02.11.2022 23:34:06, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2022 23:32:27 vasta tsitaadiga

Mul 120gb pakett, pm 90% ajast teeb läpparile hotspoti...jääb natuke puudugi vahel kuus, aga kuna kuumaks on niivõrd hea hinnaga, siis mul odavam võtta piiramatu 48h juurde kui mobiilne elu võtta.
Viimane on ka teenindajate arvates täiesti mõttetu värk.
Koju paraku see ei sobi. Sinna ootan 5G pakkumisi mis äkki varsti tulevad. 20/5 on ikka eriline fail üle mobiili.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 02.11.2022 23:41:57 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Mul 120gb pakett, pm 90% ajast teeb läpparile hotspoti....


Kas kasutad äripaketti? Eraklientide hinnakirjas ma ei näe nii suure mahuga paketti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2022 23:54:08 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Mul 120gb pakett, pm 90% ajast teeb läpparile hotspoti....


Kas kasutad äripaketti? Eraklientide hinnakirjas ma ei näe nii suure mahuga paketti.

Isegi polnud letialune pakett, sirvi telia mobiilse neti teemat siin foorumis
Taheti 2€ otsa panna , aga jõudsime kokkuleppele, et seda pole vaja teha. Ehk 10€ jääb veel 2 aastaks.
Tean kindlasti, et seda pakuti täna esinduses 20€ eest sõbrale, tal polnud seda vaja

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skoop
Kreisi kasutaja
skoop

liitunud: 17.02.2002




sõnum 03.11.2022 18:12:41 vasta tsitaadiga

Kas Telia Inteno DG400P seadme asemel saaks kasutada ka seda: https://www.tp-link.com/us/deco-mesh-wifi/product-family/deco-x20-dsl/

Või on vaja Telia poolt pakutavat seadet.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 794, 795, 796 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.