Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kütte(süsteemide) vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 29, 30, 31  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 01.09.2022 21:18:21 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Markos kirjutas:
degreal kirjutas:
Kas vabavooluga süsteemi otse ÕVSP peale on tark mõte teha? Katlast algab 2" toru ja malmradiaatoriteni jõuab minimaalselt 3/4" toru. Ideepoolest peaks voolukiiruse päris kõrgeks ajada ning väljuvat temperatuuri sellega vähendada?


Malmradiaator unusta ära õhksoojuspumba kontekstis, see vajab mingi 70+kraadist vett, ükski pump ei jaksa seda teha ja piiri peal töötades on COP madal. Minimaalselt peaksid välja vahetama radiaatorid madalatemperatuuriliste vastu. Mul on radiaatorid vabavoolus otse soojuspumba ringi peal, pumba enda tsirkulatsioonipump tekitab vajaliku ringluse.

See +70c on küll nüüd mingi imelik jutt. -20c õuetemperatuuri peal tuleb katlast +55c kraadi. Pumba kiirust lisada siis üle +50c ilmselt pole kunagi vaja. Kui maja ka ära soojustada siis ilmselt üle +45c pole vaja.


Malmidel on üldiselt temp vahemik 50-70 kraadi, mida vanem, seda kuumemat vett tahab. 55 kraadi on soojuspumba jaoks juba suht maksimum, osad lubavad ka kõrgemaid temperatuure, aga seda kindlasti mitte -20c kraadi juures. +45c on ulmeline unustus malmi puhul, mul on madalatemperatuurilised ja need vajavad külmaga vähemalt 40 kraadist vett, et kütta jaksaks. Hea meelega laseks temperatuuri alla, hoiaks rohkem energiat kokku, aga radikate pärast ei saa. Hetkel, kuna väljas on ikka kõvasti plusskraade, jookseb radikatesse 34 kraadine vesi, suudab enamvähem temperatuuri hoida 22 kraadi juures.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
630
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2004



Online

sõnum 02.09.2022 07:51:13 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:


tsitaat:
Õ-V siis pigem el. paneelidega, pellet soovituslikult siis vaakumpaneelidega.


ÕV päikesepaneelidega on suht mõttetu, kui, siis vaid sooja vee tegemiseks, see kulu aga on suhteliselt marginaalne (ca 3kW/h ööpäevas mul). Reeglina, kui päike paistab, on ka toas soe ja kütta pole vaja. Heaks näiteks on tänane päev, eile oli päikeseta ja külm ilm, öö veel külmem, küte oli sees ja küttis põrandaid ette. Täna on väljas külm, kuid ilm ka päikeseline toas 25 kraadi. Pead aku ka mängu tooma, siis on asjal jumet.


Nõus, mingit imet sealt ei saavuta. Ilmselgelt on kasutegur suurem kevadel, kus ööd on veel korralik miinus aga päeval päike juba toodab, ehk kütta on vaja ja paneelid uhavad.
Aga jah, enne tuleb korra mõelda, kas ära tasub. Lihtsalt, hetkel on kütte(hinna) teema suht valus - võiks mõelda sellele, kas midagi kuidagi kombineerida saab. Igaüks
peab oma tõe ise välja selgitama.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 15.09.2022 17:13:43 vasta tsitaadiga

Hetkel kaalun, et kas võtta väiksem ÕVP ning -7'C alates kütta juurde kas pumba sisemise tenniga või gaasiga või minna kindla peale ja võtta 50% kallim ÕVP mis suudab ka mu küttevajaduse -15'C juures praktiliselt kompressoriga ära katta.
Väga võimelda ei viitsiks erinevate küttesüsteemide vahel.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.09.2022 17:20:03 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Hetkel kaalun, et kas võtta väiksem ÕVP ning -7'C alates kütta juurde kas pumba sisemise tenniga või gaasiga või minna kindla peale ja võtta 50% kallim ÕVP mis suudab ka mu küttevajaduse -15'C juures praktiliselt kompressoriga ära katta.
Väga võimelda ei viitsiks erinevate küttesüsteemide vahel.


-15'ga ainult kompressoriga väga hakkama ei saa, isegi, kui tootja sellega uhkustab. Kusagil -7 - (-)10 juures võiksid juba tenni lubada, muidu koormad pumba üle ja see kestab vähem. Pigem võta võimsam, kui nõrgem ja maksa pumba eest rohkem, see tasub ära, täna tasub üledimensioneerida.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 15.09.2022 17:33:39 vasta tsitaadiga

Kas üledimensioneerimisel ei ole oma puudusi, osadel seadmetel optimaalne töövahemik, kus seade toimib kõige efektiivsemalt, kui sellest kõrvale kaldutakse efektiivsus kannatab.
Kas liiga võimsa pumba valimisel soojemal ajal kui vähe soojust vaja, pump hakkab liiga tihti sisse-välja plõksima või muid ebasoovitavaid tegevusi tegema.
Ega ma neist soojuspumpadest lähemalt ei tea aga ei tundu loogiline, et olgu kui väike onn on, võta alati suurem pump, siis on kõik hea.
Võibolla on hoopis võimalikult täpse võimsusega pumba valimine kõige õigem tee.

Ennem kaaluks akupaagi süsteemi lisamist, mis aitaks pumbal äärmusi siluda, samuti need elektritennid tulevad teatud miinuskraadidel mängu ju kõigil.

Meenub üks ammune soomlaste uurimustöö tavaliste katelde kohta, kus ilmnes, kuidas projekteerijad ja müügimehed olla üle 70% juhtudel soovitanud võimsamat katelt kui tegelikult vaja, aga kuna suurem katel ei töötanud seetõttu oma optimaalseimal režiimil, siis lõppkokkuvõttes küütekuludelt kaotati, samuti nagu võimsama katla hind on suurem.
Põhjuseks toodi, et kuna keegi täpselt ei oskavat eriti vanemate majade soojakadusid hinnata siis kõik nii projekteerijad, kui müügimehed arvestavad korraliku varuga ehk keegi ei taha, et hiljem kunde tuleks kurtma, et katel ei küta elamist ära.

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 15.09.2022 17:50:49 vasta tsitaadiga

Välist. - Küttevõimsus - COP
-15C/35C - 9,4 kW - 2,45
-20C/35C - 8,1 kW - 2,23
-25C/35C - 7,8 kW - 2,05

Tegelikult on mul vaja radikatele sobivat vett, veidi nende pinda suurendades peaks 55C kenasti ära kütma ka -15C kompressoriga, ma rohkemaga polegi arvestanud. Maja küttevajadus -21,5C juures on mul arvestatud 10.3kW.

Üldiselt mitmelt poolt on juba soovitatud et kuni 15% võiks olla see osa mida tennidega katta.
Akupaak tuleb nagunii vahele mis pumba tööd ühtlustab.

Maja võiks ka kindlasti veidi paremini soojustatud olla ning vent süsteem vajaks ka väljavahetamist. Samas need pole sellised tööd mida kiirelt ette võtta, et panen aga väiksema pumba ja siis paari aasta pärast on too juba optimaalne.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.09.2022 18:41:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kas üledimensioneerimisel ei ole oma puudusi, osadel seadmetel optimaalne töövahemik, kus seade toimib kõige efektiivsemalt, kui sellest kõrvale kaldutakse efektiivsus kannatab.
Kas liiga võimsa pumba valimisel soojemal ajal kui vähe soojust vaja, pump hakkab liiga tihti sisse-välja plõksima või muid ebasoovitavaid tegevusi tegema.
Ega ma neist soojuspumpadest lähemalt ei tea aga ei tundu loogiline, et olgu kui väike onn on, võta alati suurem pump, siis on kõik hea.
Võibolla on hoopis võimalikult täpse võimsusega pumba valimine kõige õigem tee.

Ennem kaaluks akupaagi süsteemi lisamist, mis aitaks pumbal äärmusi siluda, samuti need elektritennid tulevad teatud miinuskraadidel mängu ju kõigil.


Üledimensioneerimise eesmärk on eelkõige see, et saaks soojust ka ette salvestada, piiri peal töötav pump seda ei jaksa, hea, kui jaksab maja soojana hoida. Mul on täpselt selline tarkpeade poolt paigaldatud "optimaalne" pump, mis -20ga sul enam ette kütta ei jaksa, hea, kui suudab 21 kraadi sees hoida ja energiakulu on siis meeletu. Inverterpump ei "plõksi" sisse ja välja, see reguleerib oma võimsust 0 ja 100% vahel, see on dünaamilise võimsusjaotusega seade, mitte on/off pump, jah neid on ka saada ja need on odavamad. Soojemal ajal töötab see pump sul näiteks 10% võimsusega kuna sisend on soe, ning ka välja on vaja anda leigemat vett. Akupaak siis milleks täpsemalt ? Inverterpump ei vaja mingit akupaaki, kogu ringluses olev vesi on üks suur aku. Akupaak on sul hetkega tühi ja edasi ? Ega see sul soojavee boiler ei ole, kust liitri kaupa siristad.

tsitaat:
Tegelikult on mul vaja radikatele sobivat vett, veidi nende pinda suurendades peaks 55C kenasti ära kütma ka -15C kompressoriga, ma rohkemaga polegi arvestanud. Maja küttevajadus -21,5C juures on mul arvestatud 10.3kW.


55 kraadi on pumba mõistes juba väga kuum vesi, ning unusta mõte piiri peal töötavast nõrgast pumbast kohe ära. Tegelikult oleks optimaalsem kusagil 40-45 kraadi juures radikaid kütta. Kui maja küttevajadus on 10.3kw, siis läheb siinna 11-12kw pump, seda siis põrandakütte puhul, radikatega paneks ma 15kw.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 15.09.2022 18:46:02 vasta tsitaadiga

Vahetasin vana üheastmelise on-off õhk-vesi soojuspumba tänapäevase fujitsu comfort vastu. Vaikus on imeline (vana muutis kompressori kiirust off-low-medium-high ja low peal oli resonantsis koos seinaga), eks ole näha, kas kulu ka väiksemaks muutub.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2022 18:49:18 vasta tsitaadiga

Küttekõvera viimane ots 55C peal on ju täitsa ok.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 15.09.2022 19:21:32 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Küttekõvera viimane ots 55C peal on ju täitsa ok.

See 55c on pigem teoreetiline. Kuni 45c on reaalne ja suudab koormust ka taga hoida. Vaadake graafikuid.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 15.09.2022 19:23:56 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
55 kraadi on pumba mõistes juba väga kuum vesi, ning unusta mõte piiri peal töötavast nõrgast pumbast kohe ära. Tegelikult oleks optimaalsem kusagil 40-45 kraadi juures radikaid kütta. Kui maja küttevajadus on 10.3kw, siis läheb siinna 11-12kw pump, seda siis põrandakütte puhul, radikatega paneks ma 15kw.
Hetkeseisuga ongi plaan spetsiaalselt kõrgetemperatuurilist pumpa kasutada radikate tõttu. 55C väljundisse on neile täiesti ette nähtud, *väidetavalt* suudab ka veel 70C välja anda kompressorist -10C juures eeldusel et siseneva ja väljuva vee temperatuuride vahe on piisavalt suur. Arvatavasti võimsus on küll tol hetkel juba suht olematu ja COP midagi 1.5x kanti.

Hetkel on muidugi turul selline olukord, et vähegi tundumate tootjate suuremaid pumpasid pole lihtsalt saada. Terve Euroopa paigaldab neid.
Huvitav saab muidugi nende mõju elektritarbimisele olema, seda kästi ju ka koomale tõmmata. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.


viimati muutis bladerunner 15.09.2022 19:26:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 15.09.2022 19:26:28 vasta tsitaadiga

Gaasiküttega koju see aasta midagi lisaks ei paigaldanud, kalkuleerin veel, mis alternatiivseks kütteks lisada.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.09.2022 19:32:52 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
elukaz kirjutas:
Küttekõvera viimane ots 55C peal on ju täitsa ok.

See 55c on pigem teoreetiline. Kuni 45c on reaalne ja suudab koormust ka taga hoida. Vaadake graafikuid.


Ma räägin radikajutu valguses praktiliselt vajalikust veetempist madalaima välistempi juures. Veits palju oleks loota et radikaküte 40 kraadiga ära toimetab. Siis peab juba passiivmaja olema.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003




sõnum 15.09.2022 22:29:15 vasta tsitaadiga

Reklaamtekst muidugi, aga väidetavalt hoiab pealevoolu tempi üle 60c
https://www.nibe.eu/ee/et/tooted/soojuspumbad/ohk-vesisoojuspumbad/f2120
NIBE kirjutas:
NIBE F2120-l on oma klassi parim töövahemik ja pealevoolutemperatuur kuni 65 °C. Isegi välistemperatuuril –25 °C suudab soojuspump tagada pealevoolutemperatuuri 63 °C, säilitades samas madala mürataseme.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 16.09.2022 10:35:16 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
ranel kirjutas:
elukaz kirjutas:
Küttekõvera viimane ots 55C peal on ju täitsa ok.

See 55c on pigem teoreetiline. Kuni 45c on reaalne ja suudab koormust ka taga hoida. Vaadake graafikuid.


Ma räägin radikajutu valguses praktiliselt vajalikust veetempist madalaima välistempi juures. Veits palju oleks loota et radikaküte 40 kraadiga ära toimetab. Siis peab juba passiivmaja olema.


Mul kusjuures nii ongi, et radikasse läheb 42-45 kraadi. Praegust jookseb sinna 35 kraadine vesi. Toonitan veelkord, et soojupump on madalatemperatuuriline kütteseade, mida madalama temperatuuriga veega sa hakkama saad, seda soodsama on sellega kütmine. Põrandaküttega on suht nobrainer, aga radikate puhul pead valima õigete mõõtmetega madalatempised radikad, jah need on suuremad, kui tavalised, aga see on füüsika. Kui sa hakkad soojuspumbaga 60 kraadi tootma külmal ajal, siis sa ei võida energiasäästus suurt midagi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2022 10:46:35 vasta tsitaadiga

Et kui väljas on -20 siis 45 kütab ära?

Panin katla käima, kohe tunned kuidas raha tiksub icon_biggrin.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 16.09.2022 10:52:28 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Et kui väljas on -20 siis 45 kütab ära?

Panin katla käima, kohe tunned kuidas raha tiksub icon_biggrin.gif


Ei pruugi, aga -20'ga võib ta sul sinna 60 kraadi ka teha, kuid enam mitte kompressori, vaid 8kw lisakütte tenniga, see on juba 1:1 elektriküte. Sa pead valima sellised radikad, mis sul keskmise temperatuuri juures 45 kraadiga ära kütab, kui tuleb -20, siis veetemperatuur tõuseb ja sellega kooks ka energiatarve. Kui valid liiga pisikesed radikad ja kütad neid koguaeg 60 kraadiga, siis on sul ka konstantselt kõrge energiatarve.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2022 10:57:13 vasta tsitaadiga

Ma räägingi küttekõverast mitte et kütad kogu aeg sama kuuma. Pakasega 55 ongi keskpärane 40-45.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 16.09.2022 11:31:51 vasta tsitaadiga

Midagi võidad alati, pump tõstab temperatuuri nii palju kui jaksab ja ülejäänu tõstetakse tenni abil. COP 2 on ikka parem kui otseküte elektriga.

Samas nagu ütlesin, siis on olemas ka ekstra pumbad mis ongi mõeldud kõrgetemperatuurilistena.
vt. nt. Daikin Altherma 3 H HT seeriat.
Ehk kompressor suudabki 55-60C väljastada ka suurte miinuste juures.
Kas see kallim hind end rahaliselt ka ära tasub on iseasi. -15/-20 ja vähem pikaajaliselt tavaliselt jällegi pole.
Pigem tundub et ilmad lähevad pigem soojemaks.

Samas võib olla ka lahenduseks see, et kütadki kogu aeg nii palju kui kompressorist tuleb ja üksikutel külmadel päevadel lisad puuduvad 3-4 kraadi otse elektriradikatega just nendes ruumides kus seda parasjagu vaja on.
Mul nt. 1 toas on 90cm aken ja rõduuks kõrvuti. Akna all on juba praegu 600x800 tüüp 33 radikas, sinna tuppa ma enam mingil moel suuremat ei pane, sein tuleb teiselt poolt ette. Pmst peaksin teise radika kuhugi teise seina juurde paigutama. Miks tähendaks vahelagede lahtilõhkumist torude vedamise jaoks. no way.
2 toas saab asendada tüüp 11 -> 22 ja 22 -> 33 jättes suurusde samaks.

Loomulikult madalatemperatuuriline pump oleks parem lahendus aga no mis teha. Ehitamise ajal rahakotiga nõü pidades tuli mingeid kompromisse teha.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012




sõnum 16.09.2022 11:35:52 vasta tsitaadiga

Kui tahate SP juhtimisega odavamat elektriarvet, ei piisa sisendiks lihtsalt börsihind. Pange soojusarvesti ka vahele ning arvutage COP hinnajälgimisega vs COP stabiilses režiimis. (kehtib eelkõige inverterpumpade puhul)

Minu MSP COP oli börsihinna juhtimisel gramm üle 3'e. Stabiilses režiimis gramm üle 5'e.

Kui te seda ei arvesta, siis "odavate" tundide valimine on vigane.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 16.09.2022 12:28:57 vasta tsitaadiga

nexus4 kirjutas:
Kui tahate SP juhtimisega odavamat elektriarvet, ei piisa sisendiks lihtsalt börsihind. Pange soojusarvesti ka vahele ning arvutage COP hinnajälgimisega vs COP stabiilses režiimis. (kehtib eelkõige inverterpumpade puhul)

Minu MSP COP oli börsihinna juhtimisel gramm üle 3'e. Stabiilses režiimis gramm üle 5'e.

Kui te seda ei arvesta, siis "odavate" tundide valimine on vigane.


Ammu kindlaks tehtud energiatarbe (elekter) ja exceli abiga. "Stabiilne" reziim tähendab seda, et sul on kontuurid või radiaatorid koguaeg avatud ja temperatuuri reguleerid pumba setpointi järgi. Muudel juhtudel käivad sul kontoorid ikka kinni ja lahti õhutemperatuuri järgi. Ainult radiaatorite puhul pole sul börsijägimisega nagunii midagi peale hakata, jääbki üle "stabiilne" reziim, mida võid termopeadega täiendada, et vältida üle või alakütmist, kuna ruumid on erinevad.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 16.09.2022 13:13:35 vasta tsitaadiga

nexus4, MSP on ju veidi erijuht, maa seest saad soojust kätte alati suht stabiilselt. Samas ÕSP puhul võib päeval vabalt 0'C ja öösel "soodsal" tunnil -7'C olla, ehk tootlikus sõltub rohkem välistest teguritest.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avastaja
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 16.09.2022 20:25:18 vasta tsitaadiga

Igasuguse soojuspumba kasutegur on peamiselt sõltuv kahest asjast.
Mida madamal on kondenseerumistemperatuur/rõhk ja mida kõrgem on aurustumistemperatuur/rõhk, seda parem on soojuspumba kasutegur. Teisisõnu: mida soojemast keskonnast soojust ammutada ja mida madalama temperatuuriga seda üle kanda, seda parem on soojuspumba kasutegur. Termodünaamika pole ajajooksu kuhugi poole muutunud.

Paljud tänapäeva soojuspumbad kasutavad kolbkompressoreid ja sealt midagi uut ning palju paremat enam tulemas pole.

Lisaks tuleks tähelepanu pöörata mitte vähem tähtsale omadusele - mis ja kuidas toimub välisosa sulatus. Kui seal on ajaline piirang/seadistus, mitte reaalselt olukorda hindav seadistus, on võimalik sealt päris palju kaotada.

Akupaak jms. sellised lisajubinad on toredad lisaväärtused kui neid sihtpäraselt kasutada osata.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2022 20:55:52 vasta tsitaadiga

Aga kui kaskaadi panna, kas kasutegur tõuseb või langeb? Või need kõrgetemperatuurilised juba ongi sellised?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avastaja
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 17.09.2022 08:52:41 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Aga kui kaskaadi panna, kas kasutegur tõuseb või langeb? Või need kõrgetemperatuurilised juba ongi sellised?


Kahe sama või erivõimsusega pumba paigaldus, seadistus ja hooldus on kallim kui ühe. Ka ruumi võtab selline lahendus rohkem ja mis peamine, enamasti on kahe seadme ostuhind kallim.
Kõik see viib selleni, et tavakasutaja ei lähe kunagi seda teed.

Igal lahendusel on plusse ja miinuseid, kuid kui minna standardpaigalduse/seadistuse raamidest välja, peab/võiks peremees kodus ise ka asjast piisavalt jagada.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kütte(süsteemide) vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 29, 30, 31  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.