Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1395, 1396, 1397 ... 1557, 1558, 1559  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Palju sul sääste on? (Säästude hulka lugege ka investeeringud välja arvatud praegune eluase ja pensioni II sammas)
pole mul midagi, elan palgapäevast palgapäevani või ei oma regulaarset sissetulekut
11%
 11%  [ 28 ]
vähem kui ühe kuu netosissetulek
6%
 6%  [ 16 ]
1 kuni 2 kuu netosissetulek
20%
 20%  [ 48 ]
3 kuni 4 kuu netosissetulek
12%
 12%  [ 31 ]
5 kuni 6 kuu netosissetulek
9%
 9%  [ 22 ]
6 kuni 12 kuu netosissetulek
11%
 11%  [ 27 ]
rohkem kui 12 kuu netosissetulek
28%
 28%  [ 67 ]
hääli kokku : 239

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.06.2022 15:05:10 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:

Eks nii on paljude nende inimestega ka, keda sa nii tihti süüdistad suhtumises "Tulevik on rumalatele". Nad on õnnelikud, et neil praegugi midagigi on, ja nad kipuvad vältima poliitikuid, kelle jutust võib aimata, et see vähenegi võidakse neilt ära võtta tahta


Ma soovitan sul järgmist lugu lugeda: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/69040761/ellujaamise-opetus
Mul on korter ja midagi taolist ei soovi ma niipea enam läbi teha.

Andes oma hääle erakonna poolt, kes lubab su pensionisamba rahaks teha, hakkab enne valimisi värskelt l6hnava asfaldi taustal lindikesi l6ikama ning siunab maasikakasvatajaid, siis jah, tulevik on rumalatele. Jään oma arvamuse juurde.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 15:18:12 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
netcat kirjutas:

Eks nii on paljude nende inimestega ka, keda sa nii tihti süüdistad suhtumises "Tulevik on rumalatele". Nad on õnnelikud, et neil praegugi midagigi on, ja nad kipuvad vältima poliitikuid, kelle jutust võib aimata, et see vähenegi võidakse neilt ära võtta tahta


Ma soovitan sul järgmist lugu lugeda: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/69040761/ellujaamise-opetus
Mul on korter ja midagi taolist ei soovi ma niipea enam läbi teha.


Väga õige. Suuremal osal eestlastest (saan aru, et see on Euroopas pigem haruldane, kui mitte) on korter. Ka nendel, kellel peale selle mitte midagi ei ole ja kes on sunnitud elama rahast, mis näiteks jääb mitmekordselt alla Saksamaa miinimumpalgale, arusaadavalt peost suhu ja kuust kuusse. Siis tõusevad nende energiakulud, mille suhtes nad indiviidina kortermajas eriti suurt midagi teha ei saa, ootamatult mitmekordseks ja isegi kui mingit kompensatsioonimehhanismi arutada, siis "kuskilt tuleb see raha ju võtta" ja "miks mitte võtta see kinnisvaramaksust"? Tundub ju nagu hea idee.. või...? Kas selline inimene hääletab kahe käega poolt? Või hääletab selle poolt kes lubab talle "tasuta raha"?

Sa võid oma arvamuse juurde jääda, loomulikult. Ma lihtsalt selgitan, kust tuleb, ühe näite varal, populistide populaarsus - neid näited võib muidugi tuua veel igasuguseid
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 15:25:54 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
netcat kirjutas:

Eks nii on paljude nende inimestega ka, keda sa nii tihti süüdistad suhtumises "Tulevik on rumalatele". Nad on õnnelikud, et neil praegugi midagigi on, ja nad kipuvad vältima poliitikuid, kelle jutust võib aimata, et see vähenegi võidakse neilt ära võtta tahta


Ma soovitan sul järgmist lugu lugeda: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/69040761/ellujaamise-opetus
Mul on korter ja midagi taolist ei soovi ma niipea enam läbi teha.

Andes oma hääle erakonna poolt, kes lubab su pensionisamba rahaks teha, hakkab enne valimisi värskelt l6hnava asfaldi taustal lindikesi l6ikama ning siunab maasikakasvatajaid, siis jah, tulevik on rumalatele. Jään oma arvamuse juurde.


See artikkel on küll Pariisist, aga kuidas Berliinis siis on ja mis dokumentide hunnikut nõutakse? See on ka kummaline, et artiklis oli öeldud nagu oleks üürikaga huvilistest järjekord ukse taga. Mina omanikuna tõstaks siis hinda niikaua kuni paar huvilist järele jääb. Sellest on küll juba väga palju aastaid möödas kui ise üürikas elasin, aga ei meenu küll et Eestis üürika leidmine ülemäära keeruline oleks olnud. Iseasi kui tõesti otsid turult kõige odavamat, aga samal ajal oled üsna valiv.
Samas Eestis muidugi on mõtet üürikas võtta ainult siis kui seda on lühikeseks ajaks vaja kuna laenu tagasimakse ei tule oluliselt suurem kui üür. Tagantjärele mõeldes olin 20 aastat tagasi loll, et kinnisvara ei ostnud kui pank praktiliselt iga kuu helistas ja moosis, et võib-olla tahad laenu võtta, aga mina made in u.s.s.r tegelasena kelle lapsepõlves polnud see tavaline, et millegi ostmiseks laenu võetakse olin põhimõtteliselt igasuguse laenamise vastu.
Ja oma on ikka oma, ei tule keegi ütlema mida seal teha tohid ja mida ei tohi ning välja viskamise ohtu ka pole kui arved on makstud
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 09.06.2022 15:31:17 vasta tsitaadiga

Vähemalt Saksas pole võimalik omanikul sellist enampakkumist teha, riiklikult sätestatud hinnalagi tuleb ette.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.06.2022 15:40:07 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:

Väga õige. Suuremal osal eestlastest (saan aru, et see on Euroopas pigem haruldane, kui mitte) on korter. Ka nendel, kellel peale selle mitte midagi ei ole ja kes on sunnitud elama rahast, mis näiteks jääb mitmekordselt alla Saksamaa miinimumpalgale, arusaadavalt peost suhu ja kuust kuusse. Siis tõusevad nende energiakulud, mille suhtes nad indiviidina kortermajas eriti suurt midagi teha ei saa, ootamatult mitmekordseks ja isegi kui mingit kompensatsioonimehhanismi arutada, siis "kuskilt tuleb see raha ju võtta" ja "miks mitte võtta see kinnisvaramaksust"? Tundub ju nagu hea idee.. või...? Kas selline inimene hääletab kahe käega poolt? Või hääletab selle poolt kes lubab talle "tasuta raha"?

Sa võid oma arvamuse juurde jääda, loomulikult. Ma lihtsalt selgitan, kust tuleb, ühe näite varal, populistide populaarsus - neid näited võib muidugi tuua veel igasuguseid


Ma ei tea, kust on tulnud arvamus, et siin on k6ik superrikkad ja elavad sotsiaaltoetustest? See, et sul riik korteri kinni maksab, et tähenda, et sul on hea äraelamine. Need on väga vaesed inimesed. Neil ei ole mitte midagi. Sa ei soovi endale sellist elu. Sul puudub tulevik.

Miinimumpalk Saksamaal on 450€. Ma tahan näha, kuidas sellest ära elatakse.

Muidugi, inflatsioon on ainult Eesti probleem.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 09.06.2022 15:45:26 vasta tsitaadiga

https://investor.postimees.ee/7541662/tuli-ara-euroopa-keskpank-tostab-baasintressi

Kas pupu tulekul 1-2 aastaga icon_smile.gif

Üsna kindel, et sügisel väänatakse veel juurde.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004




sõnum 09.06.2022 15:55:48 vasta tsitaadiga

Jah, 0.5% või 1% euribor ja KÕIK jäävad kodutuks. täpselt nagu elektriautode "pealesunniga" kaovad bensukad thumbs_up.gif
_________________
------
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 16:01:13 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:

Ma ei tea, kust on tulnud arvamus, et siin on k6ik superrikkad ja elavad sotsiaaltoetustest?


Ja kuskohast sa selle nüüd välja lugesid... seda enam et ma ei suuda seda kahte tingimust ühes väites kuidagi ära parsida... icon_eek.gif


degrass kirjutas:

Miinimumpalk Saksamaal on 450€. Ma tahan näha, kuidas sellest ära elatakse.


Esiteks, sa võid küsida praktiliselt enamike eesti pensionäride käest kuidas sellise rahaga ära elatakse. Sellline oli Eesti keskmine vanaduspension veel nii hiljuti kui 2018-19.

Teiseks, mis Saksamaasse puutub siis mina ei tea, millest sa praegu siin räägid... Tundub et valetad räigelt.

https://www.rmp.ee/uudised/toooigus-uudised/kolmeteistkumnes-euroopa-liidu-riigis-on-miinimumpalk-alla-1000-euro


tsitaat:
Kuues EL-i liikmesriigis on alampalgad tänavu üle 1500 euro: 1603 eurot Prantsusmaal, 1621 eurot Saksamaal, 1658 eurot Belgias, 1725 eurot Hollandis, 1775 eurot Iirimaal ja 2257 eurot Luksemburgis.


Ahjaa Eesti alampalk on selle portaali andmetel aasta alguses 654 eurot. Seega jah, ma ütleks et EL suurim inflatsiooninumber on nendes tingimustes meile suurem probleem kui rikkamates EL riikides. Kus esiteks on inflatsioon vähemalt 2x väiksem, teiseks aga ei moodusta vältimatud kulud nii suurt osa inimeste sissetulekust. See on elementaarne loogika, millele on osutanud korduvalt juba ka minust märksa enam majandusega kursis olevad isikud. Ma ei saa aru kas seda on tõesti vaja vaidluspunktina esitada, milleks?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 16:13:04 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Vähemalt Saksas pole võimalik omanikul sellist enampakkumist teha, riiklikult sätestatud hinnalagi tuleb ette.


Hmm.... Huvitav. Kui tahan sulle oma vanad sokid 100€ eest maha müüa või sulle 5000€ kuus oma pisikese puukuuri rentida, siis Eestis ei keela seda keegi. Ilmselt muidugi kellegagi sellise hinnaga diiliks ei läheks ja olen sunnitud hinna maa peale tagasi tooma.
Aga mis Saksas teisiti on? Kas seal on üüripinnad enamaltjaolt mingi monopoli käes, et turumajandus ei toimi ja peab seadusega reguleerima?
Sellisel reguleerimisel on ka oma tugev varjukülg. Omanikul pole siis eriti motivatsiooni remonti teha ja viisakamat mööblit sisse panna kui tal ei lubata siis kõrgemat renti küsida
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 09.06.2022 16:24:23 vasta tsitaadiga

Miks seal asi nii korraldatud on, ei oska öelda, pole uurinud.
Mõned aastad tagasi sai tuttava sakslasega hinnatõusu ning muude ilmaasjade üle arutatud, siis too mainis, et tal mingeid hinnaüllatusi üürikas tulemas pole. Maksimaalne % olla ette antud.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 16:27:56 vasta tsitaadiga

Viis aastat vana artikkel, aga ilmselt aitab tausta avada

https://fp.lhv.ee/news/newsView?locale=et&newsId=5195394

tsitaat:

Saksamaa elamukinnisvara üüriturg on tugevalt reguleeritud. Praegu kehtib riigi kolmes suurimas linnas – Berliinis, Hamburgis ja Münchenis – piirang, mille kohaselt võib eluruumi üür olla kuni 10% kõrgem piirkonna võrreldavate pindade üürist. Samuti kehtib kogu riigis üüri tõstmise piirmäär – lepingu esimesel aastal see tõusta ei tohi ning järgneva kolme aasta jooksul on maksimaalne lubatud tõus 20%. Eelpool mainitud kolmes suurimas linnas aga on piirang viidud 15% peale. Kortermajade uusarendusi aga mainitud piirangud esialgu ei puuduta.


tsitaat:

Saksamaa üüritutul tegutsevad valdavalt eraettevõtted, mis omavad suuri elamukinnisvara portfelle. Leidub nii selliseid ettevõtteid, mis keskenduvad kindlale piirkonnale kui ka selliseid, mille portfell laiub üle kogu riigi. Neist suurim on mitme ühinemise ja ülevõtmise läbi tekkinud kinnisvarahiid Vonovia, mis tegutseb Saksamaa 660 linnas ja asulas. Ettevõtte portfelli kuulub käesoleva aasta juuni seisuga 352 815 korterit, mille väärtus on 30,5 miljardit eurot.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002



Online

sõnum 09.06.2022 16:39:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ahjaa Eesti alampalk on selle portaali andmetel aasta alguses 654 eurot. Seega jah, ma ütleks et EL suurim inflatsiooninumber on nendes tingimustes meile suurem probleem kui rikkamates EL riikides. Kus esiteks on inflatsioon vähemalt 2x väiksem, teiseks aga ei moodusta vältimatud kulud nii suurt osa inimeste sissetulekust.


Kulutuste struktuur on ka teine, see ei tähenda, et neil rohkem raha varuks oleks. Energia ja kütus löövad kõiki, aga meie inflatsioonis mängib domineerivat rolli kinnisvara, vaata, palju on lähiriikides (soome, rootsi, taani) kv hinnatase, saad ehk aimu, et meie puhul toimub antud hetkel lihtsalt ühtlustumine. Meie keskmise üürisummaga ei tee sa seal mitte midagi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.06.2022 17:56:37 vasta tsitaadiga

netcat, sain siis valesti aru, my bad. Kuid mingil p6hjusel, kui hakatakse elatusstandardist siin rääkima ning v6rreldakse vaest elu Eestis, jääb mul selline mulje. Vaene inimene on siin samamoodi vaene, nagu Eestiski. Tal ei ole mitte midagi. Isegi korterit mitte. Ja siin ei ole vahet, kas oled pensioniealine v6i mitte. Lihtsalt hea on siiapoole näpuga näidata.

https://en.wikipedia.org/wiki/Marginal_employment - 450€ Minijob, mingi Sakslaste leiutis v6imaldamaks inimesi ekspluateerida

Ma eeldan, et 1621€ on brutopalk, mis tähendab, et sa saad ca 1200-1300€ kätte. Kui sa just viimased 30-40aastat samas korteris ei ela, v6ib sellega üksinda äraelamine väga keeruliseks osutuda.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.06.2022 18:03:58 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
https://investor.postimees.ee/7541662/tuli-ara-euroopa-keskpank-tostab-baasintressi

Kas pupu tulekul 1-2 aastaga icon_smile.gif

Üsna kindel, et sügisel väänatakse veel juurde.


See pupu saabub see sügis juba. Hetkel on mõnuga tunda 2008 sügise lõhna juba tuulte kantuna linna peal. Vedelkütused, lisaks hetkel teadmata mahus sügisel tõusvad energiahinnad ja euribor tähendab seda, et kinnisvaraturul hakkab paari kuu pärast "nalja" saama. Samal ajal saabub endiselt turule 10k ruudu alla hindadega "tulusaid üürikortereid" icon_lol.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 18:15:50 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
netcat, sain siis valesti aru, my bad. Kuid mingil p6hjusel, kui hakatakse elatusstandardist siin rääkima ning v6rreldakse vaest elu Eestis, jääb mul selline mulje. Vaene inimene on siin samamoodi vaene, nagu Eestiski. Tal ei ole mitte midagi. Isegi korterit mitte. Ja siin ei ole vahet, kas oled pensioniealine v6i mitte. Lihtsalt hea on siiapoole näpuga näidata.


Uh, ma ei tea nüüd mis koer siin pihta on saanud. Lihtsalt juhtisin tähelepanu, et mida võib-olla EU tasandilt vaadates aru ei saada on see et kohaliku eripärana siinmail on suur osa vaestest kinnisvaraomanikud. Kuna üüriturg on meil nagu on, siis vaesena üürima hakata on peaaegu et veel raskem kui kinnisvaraomanik olla (ausalt öeldes ei saa isegi üldse aru, kuidas see oleks võimalik). See kinnisvara ei pruugi tihti midagi väärt olla, kuid on siiski omand. Ja kui jutt käib kinnisvara- või omandimaksu kehtestamisest, siis võid arvata, kuidas sellisele ettepanekule kohalik vaene kinnisvaraomanik reageerib. Vastandina see sinu Saksamaa vaene, "kellel ei ole mitte midagi" ei tunne end ohustatuna maksudest, sest kui tal tõepoolest omandit ei ole ei ähvarda teda ju ka maks selle eest.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.06.2022 18:36:32 vasta tsitaadiga

netcat, ma ei oska kinnisvaramaksu kommenteerida. Kuid hakata inimeselt, kes elab elatustaseme piiril v6i alla selle, kinnisvaramaksu küsima, on minu silmis imelik.
Samas tahab kinnisvara hooldust. Kust leitakse see raha, kui sa tuled vaevalt ots-otsaga kokku?

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 18:46:23 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
netcat, ma ei oska kinnisvaramaksu kommenteerida. Kuid hakata inimeselt, kes elab elatustaseme piiril v6i alla selle, kinnisvaramaksu küsima, on minu silmis imelik.
Samas tahab kinnisvara hooldust. Kust leitakse see raha, kui sa tuled vaevalt ots-otsaga kokku?


Tavaline vaese inimese loomulik lahendus sellele on, et elataksegi hooldamata osmikus. Ja siis tulevad kirved energiaarved, nagu eelmisel talvel juhtus. Või elatakse külmas. Aga vähemalt oma katus on peakohal. Seni kuni tuul pole ära viinud.

Korteriühistu tingimustes näeb see välja niimoodi, et aastast aastasse lükatakse renoveerimislaenu võtmist edasi, sest "ma suren nagunii varsti ära ja mulle pole enam midagi vaja, niikaua saab hakkama". Ja "rõdusid pole vaja remontida, mina rõdul ei käi" ja "keldrit pole vaja remontida, mina keldris ei käi" ja "rattaparkla eest mina keeldun maksmast, ratast mul ei ole". Ja "üldse pole vaja midagi teha enne kui kõik kõrvade ümber kokku kukub".

Ma arvan, et paljudel on kogemusi sellise suhtumisega ühistukaaslastest.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 19:19:54 vasta tsitaadiga

oojaa tuttav tunne. Meil oleks ilmselt juba renoveerimisega seotud laen suht makstud kui oleks aastaid tagasi ära renoveeritud. Aga senimaani penskarid ja keskealised ajavad kohati sõrgu vastu ja pussugi ei tehta. Samas talvel küll röögivad, et keerake ktet juurde, neil külm. Ma krt istun samal ajal -20ga rõduuks paokil, et saunaks ei läheks ja maksan pointless summat kütte eest.
Mingi aeg lõhkes köögis külmaveetoru kuskil korruste vahel. Vedas, et remonti tol hetkel veel ei jõudnud ära teha muidu oleks uus ring kohe peal. Siis selgus, et maja torustik ikka väga sitas seisus ja pmst tiksuv pomm. Kevadel siis suudeti otsustada, et juunis alustatakse kogu torustiku väljavahetamisega. Saabus juuni, avastati, et hinnad tõusnud, penskaritele ei sobinud või misiganes seal nüüd oli ja jäeti ära. Edu
Üks taoline idikas elab kõrvalkorteris. Mingi viiekümnendates jehoovauskujatest paar.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 19:21:01 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
netcat, ma ei oska kinnisvaramaksu kommenteerida. Kuid hakata inimeselt, kes elab elatustaseme piiril v6i alla selle, kinnisvaramaksu küsima, on minu silmis imelik.
Samas tahab kinnisvara hooldust. Kust leitakse see raha, kui sa tuled vaevalt ots-otsaga kokku?


Siis teed Norrat. Muru katused ja puud veel lisaks. Viljandi kesklinn icon_lol.gif
https://www.google.com/maps/@58.3641296,25.6030053,3a,90y,215.45h,94.13t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZN9khL27WO54L9Sdwa1MKQ!2e0!7i13312!8i6656
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 19:30:51 vasta tsitaadiga

Ahjaa, samas sellised sellid on nagu "Ühistu organiseeritud kohustuslik gaasikontroll tuvastas minu seadmel sellised ja sellised vead, mis läksid protokolli kirja. Kes selle parandamise või asendamise nüüd kinni maksab?"

Sina. Sina maksad. See on sinu seade mis asub sinu korteris, issand halasta.
Kuidas saab täiskasvanud inimesel üldse selline küsimus tekkida?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 19:52:45 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Ahjaa, samas sellised sellid on nagu "Ühistu organiseeritud kohustuslik gaasikontroll tuvastas minu seadmel sellised ja sellised vead, mis läksid protokolli kirja. Kes selle parandamise või asendamise nüüd kinni maksab?"

Sina. Sina maksad. See on sinu seade mis asub sinu korteris, issand halasta.
Kuidas saab täiskasvanud inimesel üldse selline küsimus tekkida?


Maksad muidugi ise, aga gaas pole naljaasi. Kui pauk käib, siis pole sinu korter ainuke mis kahjustada saab.
Ma oma korteris lasin enda raha eest kontrolli teha. Rahulikum magada kui tean, et mingit jama ei ole.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 19:57:15 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
netcat kirjutas:
Ahjaa, samas sellised sellid on nagu "Ühistu organiseeritud kohustuslik gaasikontroll tuvastas minu seadmel sellised ja sellised vead, mis läksid protokolli kirja. Kes selle parandamise või asendamise nüüd kinni maksab?"

Sina. Sina maksad. See on sinu seade mis asub sinu korteris, issand halasta.
Kuidas saab täiskasvanud inimesel üldse selline küsimus tekkida?


Maksad muidugi ise, aga gaas pole naljaasi. Kui pauk käib, siis pole sinu korter ainuke mis kahjustada saab.
Ma oma korteris lasin enda raha eest kontrolli teha. Rahulikum magada kui tean, et mingit jama ei ole.


Aga kuidas sa tead, et su naabri korteris mingit jama ei ole?
Vot meie saime teada, et meil on mõned sellid, kes ei ole nõus oma pliiti oma raha eest laskma korda teha. Ja nii ongi. Sunnimeetodeid ei olevat.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 20:11:47 vasta tsitaadiga

Kas päästeamet vms. asutus ei saa ettekirjutust teha, et pliidi kasutamine on keelatud kuniks puudused kõrvaldatud saavad?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2022 20:14:00 vasta tsitaadiga

Nagu seltsimees spetsialist KÜ koosolekul ütles "Parimal juhul päästeamet teeb selle ettekirjutuse (ja trahvi) KÜ-le." Ja edasi ei saa midagi teha. Väidetavalt. Aga see läheb siin offtopicuks juba väga.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.06.2022 21:52:37 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
degrass kirjutas:
netcat, ma ei oska kinnisvaramaksu kommenteerida. Kuid hakata inimeselt, kes elab elatustaseme piiril v6i alla selle, kinnisvaramaksu küsima, on minu silmis imelik.
Samas tahab kinnisvara hooldust. Kust leitakse see raha, kui sa tuled vaevalt ots-otsaga kokku?


Tavaline vaese inimese loomulik lahendus sellele on, et elataksegi hooldamata osmikus. Ja siis tulevad kirved energiaarved, nagu eelmisel talvel juhtus. Või elatakse külmas. Aga vähemalt oma katus on peakohal. Seni kuni tuul pole ära viinud.

Korteriühistu tingimustes näeb see välja niimoodi, et aastast aastasse lükatakse renoveerimislaenu võtmist edasi, sest "ma suren nagunii varsti ära ja mulle pole enam midagi vaja, niikaua saab hakkama". Ja "rõdusid pole vaja remontida, mina rõdul ei käi" ja "keldrit pole vaja remontida, mina keldris ei käi" ja "rattaparkla eest mina keeldun maksmast, ratast mul ei ole". Ja "üldse pole vaja midagi teha enne kui kõik kõrvade ümber kokku kukub".

Ma arvan, et paljudel on kogemusi sellise suhtumisega ühistukaaslastest.


K6lab nagu fun.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1395, 1396, 1397 ... 1557, 1558, 1559  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.