Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 20:16:57 vasta tsitaadiga

Pidin just uue jahvati tellima, kuna 2017 ostetu andis viimaks saba. Eemaldatava jahvatusnõu plastikust põhi lagunes ära. Noh, eks ma ruunanud ka teda kõvasti icon_lol.gif
~4a töötas väga hästi muidu: https://www.duronic.com/products/duronic-cg250-premium-250w-electric-coffee-grinder-motor-coffee-bean-spice-nut-stainless-steel-blade-mill
Nagu piltidelt näha, siis tüüpviga icon_neutral.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.01.2021 20:41:03 vasta tsitaadiga

netcat, kuigi pean ennast kohvi suhtes väga valivaks, veskit mul ei ole ja ei plaani ka hetkel osta. Laiskusest tingituna ei viitsi iga kord enne valmistamist jahvatada. Ostan enamasti väikeseid koguseid korraga (250g) ja lasen poes jahvatada. Oluline on poes 6iget jahvatusastet teada.
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 22.01.2021 08:09:05 vasta tsitaadiga

Destvesi on happelise reaktsiooniga ja (täpsustavalt- arvestatavas koguses) inimesele mürgine (osmoos!). Ja natuke liiga hea lahusti. Ka joogivee RO seadmetes on üks kassett remineralisatsiooni jaoks. Soolad on tegelikult vägagi vajalikud, lihtsalt mõõdukas koguses.

Ma olen päris palju Timemore kiitmist näinud (käsiveskid siis teemaks). Ise ei tea, ei oska midagi öelda. Tõenäoliselt on Nivona 130 (elektriga küll jah) vähemalt majanduslikult mõistlikum valik. See veski mul on, pakuks, et poes müüdavatest parima hinna kvaliteedi suhtega riiulilt võttes). Jäme jahve veidi ebaühtlane, aga elab üle. Lolliks pole mõtet minna. Aga tõsi on, et kohvi puhul algab kõik veskist.

Absoluutselt ei kõlba nugadega veskid ja absoluutselt ei kõlba need 50 eurosed ala DeLongi jms jama. See ~100 euri on mingi hinnapiir küll jah. Edasi võib vaielda icon_biggrin.gif see sõltub põhiliselt, milleks Sul seda veskit vaja on. Hea espresso veski ei pruugi tähendada üldse head universaalveskit.

Lõppeks on ju teema see ka, palju raha kulutada tahad kokkuvõttes (noh, algul ostad odava ja siis ostad parema ja siis ostad töötava- icon_wink.gif ), kas veski võiks suhteliselt viisakas välja näha ja kas see peaks poes riiulil olemas olema.

Isiklik kogemus on, et pigem osta kohe üks aste parem/kallim, kui algul arvad okei olema. Need neti kiitmised on sellised.... so so. Ja noh mida levinum (kasvõi videotes) seda parem, üldjuhul.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 09:34:36 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
...Lolliks pole mõtet minna. ...

Anna andeks, aga see punkt on minu arvates ammu ületatud. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 22.01.2021 10:09:54 vasta tsitaadiga

Nagu öeldakse, maitse asi icon_wink.gif

Võid ajaviiteks homebarista foorumeid lugeda, vbl jõuab pärale, võib-olla mitte. Isiklikult on nt mängimise rauateemad huumorikool. Aga see on minu probleem. Igaühele oma.


Kui segaseks jäi, minu arvates on jumala ükskõik, kas veski on koonus või taldrikteradega. On inimesi, kes teevad nendel maitsevahet. Kusjuures teevadki.

Ehk siis, igas valdkonnas on oma mõistlikud raamid. Hi end ja low end pole enamasti kunagi optimaalne valik. Veskite puhul on need suuremad hinnanumbrid 2..3k euri ja rohkem, mingite single dose hulluste eest. Aga 50 euriga veskit ei saa, pigem tõesti jahvatatud kohvi osta siis. OK?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 10:20:20 vasta tsitaadiga

Tahaks juua hi-end kohvi. Tahaks teada-tunda, kas on siis parem kui mu low-end masinakohv. icon_confused.gif
Ei tea kas on selline võimalus olemas?
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 10:24:03 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Tahaks juua hi-end kohvi. Tahaks teada-tunda, kas on siis parem kui mu low-end masinakohv. icon_confused.gif
Ei tea kas on selline võimalus olemas?


Kindlasti saad. Aga siis peab sama uba olema ja suht lähedase jahvatuse/röstiastmega vms.
Soovitada ei oska küll. Euronicsis pidi vist proovida saama? Enne koroonat vähemalt sai.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 10:28:55 vasta tsitaadiga

Euronicsis küll midagi proovida ei saa, seal pole ei inventari ega spetsialisti. Röstikodades saad ilmselt väga head kohvi.
_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 22.01.2021 10:50:19 vasta tsitaadiga

Röstikojad jah hea mõte thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 22.01.2021 11:35:52 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Tahaks juua hi-end kohvi. Tahaks teada-tunda, kas on siis parem kui mu low-end masinakohv. icon_confused.gif
Ei tea kas on selline võimalus olemas?


Jüris, coffee people käisin mina

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 22.01.2021 11:53:28 vasta tsitaadiga

Tartus küll kunagi pakuti, ei mäleta Lõunakeskuses vist, aga jah vist praegu mitte.
piraat262 kirjutas:
Euronicsis küll midagi proovida ei saa, seal pole ei inventari ega spetsialisti. Röstikodades saad ilmselt väga head kohvi.

_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 11:59:44 vasta tsitaadiga

raul141 kirjutas:
Tartus küll kunagi pakuti, ei mäleta Lõunakeskuses vist, aga jah vist praegu mitte.
piraat262 kirjutas:
Euronicsis küll midagi proovida ei saa, seal pole ei inventari ega spetsialisti. Röstikodades saad ilmselt väga head kohvi.


Pakkuda ju võivad, aga euronics ise müüb umbes täpselt ühte või kahte adekvaatset käpamasinat. Täisautomaadi proovimise asemel võid kodus presskannukohvi ka teha.

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 15:42:26 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
netcat, kuigi pean ennast kohvi suhtes väga valivaks, veskit mul ei ole ja ei plaani ka hetkel osta. Laiskusest tingituna ei viitsi iga kord enne valmistamist jahvatada. Ostan enamasti väikeseid koguseid korraga (250g) ja lasen poes jahvatada. Oluline on poes 6iget jahvatusastet teada.


No ma tegin ka enne koroonat nii aga ma pole aasta aega füüsilises poes käinud.
Sellega, mis mu vana veski teeb kõlbab ainult kofeiinidoos kätte saada, maitsenaudingule see midagi kasulikku juurde küll ei anna.

Nii ma olengi kahevahel kas kehvasti jahvatatud oad või mingi x aega poes seisnud eeljahvatatud kohv. Eelarvele on mõlemad kasulikumad kui butiigis käimine aga vahel tahaks kasvõi pidupäeva puhul endale midagi paremat lubada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.01.2021 15:56:48 vasta tsitaadiga

Poe all ma m6tlen kohapeal kohvi röstimisega tegelevaid kohvikuid ja kohvipoode.
Kuid näib, et sellisel juhul oleks veski ost siiski m6istlik. Röstitud uba seisab suletuna mingi aasta, kuid eelnevalt jahvatatud kohviga on lood halvad. Tuleb kiiresti ära tarbida.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 16:13:42 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Destvesi on happelise reaktsiooniga ja (täpsustavalt- arvestatavas koguses) inimesele mürgine (osmoos!). Ja natuke liiga hea lahusti.



Mis ta siis lahustab masina ära v? Seda et see inimesele joomiseks ideaalne ei ole, seda ma tean niigi. Lihtsalt et olen seda ostnud teistesse masinatesse (kohvi suhtes ot) valamiseks, et ei peaks katlakivi pärast muretsema... Kohvimasinat mul ei ole ega tule, ja destvett jooma ma ei hakka.


häh kirjutas:

see sõltub põhiliselt, milleks Sul seda veskit vaja on. Hea espresso veski ei pruugi tähendada üldse head universaalveskit.


Jah, ma täpsustasin eelnevalt ka, et mul on seda vaja põhiliselt drip ja vahel ka presskannu jaoks, niiet reguleerimisvõimalus on vajalik. Espressot ei tee ja masinat ei ole.


Aga et miks käsiveski, põhiprobleem on selles et see võtaks vähem ruumi/oleks paremini jalust ära pakitav kappi. Ma näen, et neid on päris kitsas formaadis saada.
Pole ühtki ülearust ruutsentimeetrit ruumi tööpinnal, mille peale pidevalt väljas olevat seadet parkida. Igal hommikul kapist koukida mootoriga veskit ja hakata seda seina ühendama ka ei viitsi. Kapis ka ülearu ruumi pole. Ühesõnaga. Ma näen küll, et elektriveski oleks soodsam valik, aga vaesed peavadki rohkem maksma nagu ikka harilikult. icon_confused.gif

Aa ja siis ma olen tegelt laisk ja ei viitsi järgmised pool aastat kohvifoorumeid lugeda ja statistikat koostada, et mis asi see kõige levinum on. Ma lootsin, et suured spetsid ütlevad mulle otse, mis ma tegema pean. Kõigepealt ma mõtlesin mõne kiidetuma Hario veski võtta aga siis hinna järgi järeldades need ei tohiks üldse kõlvata? Kuidas see siis nii käib, et Hario ise pushib seda drip kohvi ja müüb sinna kõrvale veskeid, mis selle jaoks jahvatamiseks ei kõlba üldse? Või kõlbavad tegelt, aga mitte espresso jaoks ja kogu see halvustus on ainult espressojoodikute vaatenurgast?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.01.2021 16:35:50 vasta tsitaadiga

Osta omale lihtsalt üks Hario veski ära thumbs_up.gif
Mina k6ige odavamat ei v6taks, kuid 50€ v6iks täitsa ok hind olla.
Nagunii on need k6ik hiinas tehtud ja neil erilist vahet ei ole.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 18:09:39 vasta tsitaadiga

Tallinna vanalinna kohaliku röstija Kehrwieder-ist ostetud Etioopia uba oli üks halvimaid, mida saanud olen. Ilma liialduseta, suur pettumus. Nii et.. icon_smile.gif
Samas.. Amazonist ostetud Illy monoarabica Yirgacheffe (Etioopia) oli nagu 5 tärni selle kõrval. icon_smile.gif

Kui halvasti hoiustatud või madalakvaliteetne uba või oskamatu röstija, siis pole kasu.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 19:04:32 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
Nagu öeldakse, maitse asi icon_wink.gif

Võid ajaviiteks homebarista foorumeid lugeda, vbl jõuab pärale, võib-olla mitte. Isiklikult on nt mängimise rauateemad huumorikool. Aga see on minu probleem. Igaühele oma.


Kui segaseks jäi, minu arvates on jumala ükskõik, kas veski on koonus või taldrikteradega. On inimesi, kes teevad nendel maitsevahet. Kusjuures teevadki.

Ehk siis, igas valdkonnas on oma mõistlikud raamid. Hi end ja low end pole enamasti kunagi optimaalne valik. Veskite puhul on need suuremad hinnanumbrid 2..3k euri ja rohkem, mingite single dose hulluste eest. Aga 50 euriga veskit ei saa, pigem tõesti jahvatatud kohvi osta siis. OK?

häh, ega ma halvasti seda ei mõelnudki. Igaühel on oma hobi/huvi ning tahtmine mingis valdkonnas rohkem süviti minna. Ma loen seda teemat päris suure huviga, laiendab silmaringi. icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 22.01.2021 19:23:14 vasta tsitaadiga

Jep, nii uskumatu kui ei tundu, destvesi võib korrosiooni põhjustada. "Süüdi" on lahustuv CO2. icon_biggrin.gif

Roostevaba sisu korral ei juhtu midagi, küll aga alumiiniumile (osad termoblokid ja boilerid) paneb põntsu. Jahutusvedelikes nt on inhibiitorid jms sees FYI.


Hario on jah alternatiivide jaoks. Espresso jaoks ei kõlba, kuna stepped ja ma saan aru, et sisu on veits vedel. Samas pole mingit kallist Kinu või Comandantet mingit pointi osta minu arust. Aga see on lihtsalt arvamus, käes pole neid ühtegi hoidnud. Drip on kindlasti enam kui OK.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 22.01.2021 23:39:45 vasta tsitaadiga

Tegelt timmitakse destvesi parajaks, et masinat ei kahjustaks aga mõjuks maitsele hästi. Kare vesi teeb kohvimaitse ka halvaks. Paljud röstikojad pakkuvad nn cuppingut kus tutvud erinevate kohvidega. Kui lihtsalt juua tahad, siis hetkel on Papermill avanud Masina 20 Tallinnas oma pop-up, Balta turul on Surf Cafe, kus saab väga head kohvi, Telliskivis saab Fikas näiteks head kohvi või Fotografiskas.
Käsiveskite kohta tegi Hoffmann ülevaate: https://www.youtube.com/watch?v=dn9OuRl1F3k Seal 150 kandis vast juba saab Timemore veski, aga üldiselt ikka rohkem jah.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020




sõnum 23.01.2021 06:40:05 vasta tsitaadiga

Smati kirjutas:
Tegelt timmitakse destvesi parajaks, et masinat ei kahjustaks aga mõjuks maitsele hästi.


Jep- https://thirdwavewater.com/
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 26.01.2021 19:02:59 vasta tsitaadiga

Räästa alt saad korraliku vee icon_lol.gif
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skyline
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2004




sõnum 29.01.2021 02:11:20 vasta tsitaadiga

Soovitage miskit täisautomaatset, lihtsasti hooldatavat ja töökindlat kodukasutuse masinat, mis laseks umbes 4-6 tassi päevas, erinevaid (piimaga)jooke. Jura ei pidavat sobima.. hinnaskaala ~600, ei tohiks väga lärmakas olla.
Hetkel teemat sirvides silma jäänud https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-ecam-45-760/
https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-philips-series-5400-ep5441-50/ (kuigi lattego laideti siin kuskil maha)
Või nivona sama klassi masinatest miskit? https://www.euronics.ee/koogitehnika/espresso-ja-kohvimasinad/espressomasinad/759/espressomasin-nivona-caferomatica
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 02:38:49 vasta tsitaadiga

see philipsi latteGo on täitsa ok....endal u100 euri odavam mudel, ajab asja ära küll thumbs_up.gif kuigi jah..mõned *kiiksud* on küll
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infect
Kreisi kasutaja
infect

liitunud: 02.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2021 11:51:45 vasta tsitaadiga

tont23 kirjutas:
see philipsi latteGo on täitsa ok....endal u100 euri odavam mudel, ajab asja ära küll thumbs_up.gif kuigi jah..mõned *kiiksud* on küll


LatteGo ei pidavat liiga kena vahtu tegema. Kui ma omal ajal endale masina ostsin, siis vaatasin samas hinnaklassis.
Rääkisin ka Kohvisemu esindajaga ning lappasin netti.
Võta Delongilt midagi sealt hinna klassist. Ma võtsin ka ning olen väga rahul.

Selle ostsin siis: https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-dinamica-ecam-350-55-b/
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.