Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa ruuteri asendamise küsimus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 30.11.2020 18:15:52 Elisa ruuteri asendamise küsimus vasta tsitaadiga

Tere,

Tekkis huvi vahetada välja Elisa poolt pakutud ruuter teise (näiteks Asus RT-AC66U) vastu. Wifi stabiilsus ei ole päris see, mis sain Telia ruuteriga ning sooviks veidi rohkem konfiguratsiooni muuta.

Kuna olen andmeside alal võhik, siis äkki oskab keegi asjatundja aidata järgmiste küsimustega:
1) kas piisab vaid ruuteri välja vahetamisest, või peaks välja vahetama ka modemi?
2) on selline tegevus "plug-and-play" või võin ma probleeme oodata?

Kui mul jäi midagi küsimata, aga mida soovitate, siis andke ka julgelt märku. beer_yum.gif

Põhiline eesmärk hetkel oleks saada wifi ühendus stabiilsemaks ning konfida mingi asjalikum DNS.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.11.2020 20:10:45 vasta tsitaadiga

Tänapäeval võiks ax ehk WiFi 6 ruuteri osta. Uusim standard. Antud ASUS on ac ehk WiFi 5. Mitte, et too iseenesest halb toode oleks. Aga kõik uued arvutid, telefonid ka ax toega juba.
TPLink on suhteliselt hea hinna-kvaliteedi suhtega olnud. Endal DLink hetkel, teeb ainult wifit. Korralik ruuter on eraldi. Ubiquiti.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 30.11.2020 23:56:22 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Tänapäeval võiks ax ehk WiFi 6 ruuteri osta. Uusim standard. Antud ASUS on ac ehk WiFi 5. Mitte, et too iseenesest halb toode oleks. Aga kõik uued arvutid, telefonid ka ax toega juba.
TPLink on suhteliselt hea hinna-kvaliteedi suhtega olnud. Endal DLink hetkel, teeb ainult wifit. Korralik ruuter on eraldi. Ubiquiti.


Tänan nõu eest!
Saan õigesti aru, et teil kumbki ruuter pole ISP poolt? Ning toimima saamine oli nende kahe puhul "plug-and-play"?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.12.2020 03:40:43 vasta tsitaadiga

Ferrytayle kirjutas:
SKG kirjutas:
Tänapäeval võiks ax ehk WiFi 6 ruuteri osta. Uusim standard. Antud ASUS on ac ehk WiFi 5. Mitte, et too iseenesest halb toode oleks. Aga kõik uued arvutid, telefonid ka ax toega juba.
TPLink on suhteliselt hea hinna-kvaliteedi suhtega olnud. Endal DLink hetkel, teeb ainult wifit. Korralik ruuter on eraldi. Ubiquiti.


Tänan nõu eest!
Saan õigesti aru, et teil kumbki ruuter pole ISP poolt? Ning toimima saamine oli nende kahe puhul "plug-and-play"?

ISP andis enda ruuteri, aga see ei pea minu andmemahtude ja kasutajate hulga juures vastu ning jookseb kokku. Samuti wifi võiks parem olla (sisemised antennid).
Ostsin eraldi Ubiquiti EdgeRouter-i, kuhu kõik kaabliga kliendid ühendatud. Kaabliga ühendub ka üks DLink wifi ruuter, kus kõik teenused kinni keeratud ja töötab ainult access pointina kõikide wireless klientide jaoks. DHCP, firewalli jms ta ei tee.
Aga jah, enda ruuteris (EdgeRouter) pidin teenusepakkuja PPPOE käsitsi seadistama, et ühenduse üles võtaks. Niisama ei tööta miskit.

Aga see oleneb teenusepakkujast ja teenusest. Mõnede puhul võib ka automaatseadistusega tööle saada.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 01.12.2020 23:25:26 vasta tsitaadiga

Mis seade see on, mida sa asendada tahad?
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 02.12.2020 00:32:55 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Mis seade see on, mida sa asendada tahad?


Technicolor TG389ac
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.12.2020 00:35:40 vasta tsitaadiga

Miks sa seda asendada tahad?
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 02.12.2020 12:02:30 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Miks sa seda asendada tahad?


Ferrytayle kirjutas:
Põhiline eesmärk hetkel oleks saada wifi ühendus stabiilsemaks ning konfida mingi asjalikum DNS.


Olen saanud korduvalt kõrval toas olles kiiruseks nt 4Mbps, kuigi nett on 150Mbps. Täpsustuseks, ma ei ootagi üle 2.4GHz võrgu 150Mbps saada, aga kui nett dropib mitu korda päevas natukeseks ajaks 4Mbps peale, siis on ikka midagi valesti. Üle juhtme pole sellist probleemi täheldanud.
Samuti ei lase ISP mängida paljude võrgu seadetega nagu DNS.

Edit: Netikiirus on ca pool tundi olnud 5-20Mbps tugevalt kõikudes. Kuna mul on veel Telia ruuter alles, siis otsustasin selle järgi panna, et proovida, kuidas see Wifit jagab. Hetkel on siis Telia ruuter ühendatud Elisa ruuteri külge.
Elisa ruuteri võrgus sain kiiruseks 17.25/17.88 Mbps (alla/üles), Telia ruuteri võrgus aga 85.96/58.14 Mbps (alla/üles). Testid on tehtud paariminutilise vahega.

Edit #2: Olgu öeldud, et nüüd rohkem testides enam ei saa ka Telia ruuteriga sellist kiirust, aga iga test on olnud parem kui Elisa ruuteri oma.


viimati muutis Ferrytayle 02.12.2020 12:43:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 02.12.2020 12:19:13 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Tänapäeval võiks ax ehk WiFi 6 ruuteri osta. Uusim standard. Antud ASUS on ac ehk WiFi 5. Mitte, et too iseenesest halb toode oleks. Aga kõik uued arvutid, telefonid ka ax toega juba.
TPLink on suhteliselt hea hinna-kvaliteedi suhtega olnud. Endal DLink hetkel, teeb ainult wifit. Korralik ruuter on eraldi. Ubiquiti.
T(äiesti)P(utsis)Linki küll ei soovita. esimesed nädal aega ehk peab vastu ja pärast seda rebi peale iga emaili vaatamist ots seinast välja 10 minutiks, et wifi tagasi ellu ärkaks. endal sai sellest jamast kõrini ja võtsin linksys wrt1200ac. miskisugune aastakese on tiksund mul chromecasti ja telefoni vahel ja pole veel kordagi käpuli käind. ise alla 150€ wifi ruuterit ei võtaks peale makstes kah mitte.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 02.12.2020 12:31:22 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
ise alla 150€ wifi ruuterit ei võtaks peale makstes kah mitte.


Uurisin ka antud soovituste põhjal veidi veel ning hetkel on silma jäänud ASUS RT-AX58U 802.11ax (see, et praegu Cyberpunk 2077 kaasa saab, on muidugi hea boonus).
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 02.12.2020 12:45:23 vasta tsitaadiga

Ferrytayle, Sul on optikaga teenus, jah? Kui jah, siis see nn. "modem" peab jääma Elisa oma, seda Sa välja vahetada ei saa.
Kas televisiooniteenust ka kasutad? Kui jah, siis on ruuteri välja vahetamine millegi alternatiivse vastu on veidi komplitseeritud. Paar siinset on edukalt selle ülesandega hakkama saanud aga kindlasti pole tegu juhtmed külge ja tuld lahendusega.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2020 12:53:31 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Ferrytayle, Sul on optikaga teenus, jah? Kui jah, siis see nn. "modem" peab jääma Elisa oma, seda Sa välja vahetada ei saa.
Kas televisiooniteenust ka kasutad? Kui jah, siis on ruuteri välja vahetamine millegi alternatiivse vastu on veidi komplitseeritud. Paar siinset on edukalt selle ülesandega hakkama saanud aga kindlasti pole tegu juhtmed külge ja tuld lahendusega.


Mina olen jätnud Elisa karbid paika, kuid neis wifi välja lülitanud ning oma seadme sappa lükanud wifit tegema - puhtam ja kuivem tunne.

Samas peab arvestama, et kui elad kortermajas ning wifi kanalid on ümberringi umbes siis võimsam purk ei aita.
Võib aidata wifi analyzeriga ülevaate saamine, kas on kanaleid, mis vähem koormatud ning nende peale liikumine.

Kindlasti aitab 5GHz ala peale liikumine, kuid see jälle füüsiliselt ei levi nii hästi läbi seinte kui 2,4GHz.
Seega ise olen mõelnud miski mesh süsteemi peale, mis ka wifi6(vana nimega ax) toetaks, kuid need tunduvad veel suhteliselt kallid.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 02.12.2020 14:35:06 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Ferrytayle, Sul on optikaga teenus, jah? Kui jah, siis see nn. "modem" peab jääma Elisa oma, seda Sa välja vahetada ei saa.
Kas televisiooniteenust ka kasutad? Kui jah, siis on ruuteri välja vahetamine millegi alternatiivse vastu on veidi komplitseeritud. Paar siinset on edukalt selle ülesandega hakkama saanud aga kindlasti pole tegu juhtmed külge ja tuld lahendusega.


On tõesti optikaga teenus ning kasutan ka televisiooniteenust. Seda ma kartsin jah, et mingeid probleeme tuleb. Tegutsen küll IT vallas, kuid võrgu koha pealt eriti teadmisi pole.
Teoorias, kui peaksin investeerima paremasse ruuterisse ning ISP ruuteri välja vahetamine ei õnnestu, saab alati panna ka teise ruuteri wifit tegema. Samas ei taha ka hulganisti seadmeid hakata koju koguma, kui neid tegelikult vaja pole. Paaril sõbral on sama Technicolor ruuter, mis mul, kuid leviala on hea ning kiirused suuremad. Ise olen ruuteri seadetes muutnud ainult võrkude nimed&paroolid ning liigutasin võrgu sellise kanali peale, kus on liiklust minimaalselt. Need muudatused aga ei tohiks avaldada võrgu kiirusele niivõrd negatiivset mõju.

Draqula kirjutas:

Mina olen jätnud Elisa karbid paika, kuid neis wifi välja lülitanud ning oma seadme sappa lükanud wifit tegema - puhtam ja kuivem tunne.

Samas peab arvestama, et kui elad kortermajas ning wifi kanalid on ümberringi umbes siis võimsam purk ei aita.
Võib aidata wifi analyzeriga ülevaate saamine, kas on kanaleid, mis vähem koormatud ning nende peale liikumine.

Kindlasti aitab 5GHz ala peale liikumine, kuid see jälle füüsiliselt ei levi nii hästi läbi seinte kui 2,4GHz.
Seega ise olen mõelnud miski mesh süsteemi peale, mis ka wifi6(vana nimega ax) toetaks, kuid need tunduvad veel suhteliselt kallid.


Hetkel ootan Elisa kõnet, et näha, mis lahendust nad ise pakuvad (mul on timestampidega screenshotid Speedtest.net olemas, mis näitavad väga madalaid ning kõikuvaid kiirusi). Võib-olla olen lihtsalt halva ruuteri isendi saanud. icon_rolleyes.gif Kui sobivat lahendust ei tule, siis tõenäoliselt peab miski asisema ruuteri ostma ning praeguse välja vahetama või kui see ei õnnestu, siis panema selle ainult wifit jagama.
5GHz võrk on mul ka püsti, aga tihtipeale isegi kõrvaltoas ei näita seda, mis on veider. Muidugi ei ole 5GHz levik sama hea kui 2.4GHz oma, aga kõrvaltoas olen ikka varasemalt 5GHz võrku saanud... icon_smile.gif

Sellega seoses tekkis veel üks küsimus: kui panna teine ruuter ainult wifit tegema, siis kas saab confida wifi võrgule DNS serveri vahele (näiteks 1.1.1.1) või ei ole sellest mingit kasu, kuna "wifi ruuter" saab oma neti ISP ruuterilt?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.12.2020 14:40:51 vasta tsitaadiga

Ega sul see ruuter mingi teleka varjus või mõne juhtmeta seadme vahetus läheduses pole?
Mul on palju juhtumeid olnud, kus ruuter on teleka varjus ja kiirus katkendlik ning aeglane. Televiisorid ja ekraanid on ülihead signaaliblokeerijad. Ja kui need omakorda veel mingit sagedust kiirgavad (Miracastid jms), siis ongi pekkis.
Teine asi on näiteks juhtmevabad lauatelefoni. Inimesed hoiavad neid ruuteri kõrval, sest juhe ei ulatu kaugemale. Tulemuseks samamoodi jamad.
Lisaks veel see, et pannakse ruuterid kusagile toanurka või siis telekalaua alla või siis mõlemad variandid koos.

Kui see asjandus sul üle ei kuumene, siis kahtlustan, et ruuter on halvas asukohas või on sul mingid segajad-takistajad seal läheduses. Soovitan võimalusel viia ruuteri praegusest asukohast võimalikult kaugele ja vaadata, kuidas siis kiirused on.
Kommentaarid: 689 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 02.12.2020 14:58:09 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ega sul see ruuter mingi teleka varjus või mõne juhtmeta seadme vahetus läheduses pole?
Mul on palju juhtumeid olnud, kus ruuter on teleka varjus ja kiirus katkendlik ning aeglane. Televiisorid ja ekraanid on ülihead signaaliblokeerijad. Ja kui need omakorda veel mingit sagedust kiirgavad (Miracastid jms), siis ongi pekkis.
Teine asi on näiteks juhtmevabad lauatelefoni. Inimesed hoiavad neid ruuteri kõrval, sest juhe ei ulatu kaugemale. Tulemuseks samamoodi jamad.
Lisaks veel see, et pannakse ruuterid kusagile toanurka või siis telekalaua alla või siis mõlemad variandid koos.

Kui see asjandus sul üle ei kuumene, siis kahtlustan, et ruuter on halvas asukohas või on sul mingid segajad-takistajad seal läheduses. Soovitan võimalusel viia ruuteri praegusest asukohast võimalikult kaugele ja vaadata, kuidas siis kiirused on.


Ruuter on tõesti täpselt teleka taga. Tõstsin teleka ette ning jooksutasin mitu korda järjest speedtesti. Sain ühes testis alla kiiruse 12Mbps, kuid kõik ülejäänud olid 50-70Mbps vahel ning hulka stabiilsemad kui varem. Kuna antud ruuter ei ole kahjuks piisavalt ilus silmaga vaadata, siis peab see siiski peitu jääma. Panin ta hetkel telekaaluse (puidust kapp) taha ning sain kiirused 30-40Mbps. Huvitav, et Telia ruuter paiknes täpselt samas kohas ning siis ei täheldanud selliseid kiiruse kukkumisi (nt 2Mbps). Pean veel veidi juhtmetega mängima, et paremini paigutada, aga esialgu tundub, et asukoha muutmine tõesti aitas antud juhul. beer_yum.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 02.12.2020 15:06:28 vasta tsitaadiga

Ferrytayle, ruutereid, tegemas seda, mida nimi ütleb, peaks Sul koduvõrgus olema ainult üks. Antud juhul siis see sama õnnetu Technicolor.
Kui hakkad lisama Wifi-leviala tekitavaid seadmeid, siis need peaksid oma olemuselt olema ikkagi access point'id (pääsupunktid?). Vask sisse, wifi välja. Vahet pole, kas see karp oskab teataval viisil häälestatuna ka ruutida või mitte, antud arhitektuuris peaks ta ikkagi olema AP. Kuna koduse wifi taga olevad kliendid võiksid olla samas võrgus ülejäänud seadmetega (julgen ülesande püstitusest järeldada, et segmenteerimisest me siin hetkel ei räägi), siis pole midagi ruutida. IT-spetsialistid, nagu me siin valdavalt oleme, nimetagem asju õigete nimedega.

Kas on mingi konreetne põhjus, miks Sa Cloudflare'i DNS'i siin välja tõid või tahad pikemas perspektiivis mingit PiHole'i laadset asja püsti panna? Kui see viimane, siis saad probleemi lahendada sedasi, et keerad Technicoloris lisaks Wifile ka DHCP teenuse kinni ja annad selle rolli PiHole'ile. Sellisel juhul saavad kõik kliendseadmed omale juba "õiged" DNS'i serverid.
Konkreetselt küsimusele vastates, jah, saab küll nii teha. Lihtsamal juhul tuleks Wifi kliendid visata eraldi alamvõrku, kus on oma DHCP server. Kui Sa võtad mingi suvalise Wifi ruuteri ja torkad sellele Technicolorist tuleva juhtme WAN'i pessa, siis moodustubki põhimõtteliselt selline lahendus (ainult, et lisaks sellele tehakse ka veel topelt NAT'imist, mis on olemuselt lihtsalt halb praktika). Mingite peenemate võrguseadmetega annaks teoorias teha ka setupi, kus Wifi interface'ilt tulevad DHCP päringud saavad serverilt teised parameetrid.

Betamax, kuna ülesandepüstitusest ja vastustest käib läbi, et teistes tubades on ühendus kehva, siis ma pakuks, et lisaks paksule eetrile, söövad seinad selle järgi jääva liikluse ära. Minu enda uues elamises on ka seintesse vist mingi krdi Faraday puur valatud, sest kuidas muidu seletada seda, et 70 ruuduse korteri katmiseks mõistliku kiirusega leivalaga on vaja vähemalt kahte tugijaama.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 02.12.2020 15:36:52 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Ferrytayle, ruutereid, tegemas seda, mida nimi ütleb, peaks Sul koduvõrgus olema ainult üks. Antud juhul siis see sama õnnetu Technicolor.
Kui hakkad lisama Wifi-leviala tekitavaid seadmeid, siis need peaksid oma olemuselt olema ikkagi access point'id (pääsupunktid?). Vask sisse, wifi välja. Vahet pole, kas see karp oskab teataval viisil häälestatuna ka ruutida või mitte, antud arhitektuuris peaks ta ikkagi olema AP. Kuna koduse wifi taga olevad kliendid võiksid olla samas võrgus ülejäänud seadmetega (julgen ülesande püstitusest järeldada, et segmenteerimisest me siin hetkel ei räägi), siis pole midagi ruutida. IT-spetsialistid, nagu me siin valdavalt oleme, nimetagem asju õigete nimedega.

Kas on mingi konreetne põhjus, miks Sa Cloudflare'i DNS'i siin välja tõid või tahad pikemas perspektiivis mingit PiHole'i laadset asja püsti panna? Kui see viimane, siis saad probleemi lahendada sedasi, et keerad Technicoloris lisaks Wifile ka DHCP teenuse kinni ja annad selle rolli PiHole'ile. Sellisel juhul saavad kõik kliendseadmed omale juba "õiged" DNS'i serverid.
Konkreetselt küsimusele vastates, jah, saab küll nii teha. Lihtsamal juhul tuleks Wifi kliendid visata eraldi alamvõrku, kus on oma DHCP server. Kui Sa võtad mingi suvalise Wifi ruuteri ja torkad sellele Technicolorist tuleva juhtme WAN'i pessa, siis moodustubki põhimõtteliselt selline lahendus (ainult, et lisaks sellele tehakse ka veel topelt NAT'imist, mis on olemuselt lihtsalt halb praktika). Mingite peenemate võrguseadmetega annaks teoorias teha ka setupi, kus Wifi interface'ilt tulevad DHCP päringud saavad serverilt teised parameetrid.


Selge, tänud väärt info eest! Ning õigus, ei räägi segmenteerimisest antud juhul.
Põhjus tegelikult jah lihtne - olen nüüd lugenud PiHole ja erinevate DNS teenuste kohta ning tunduvad väga väärt asjad ja tahaks ka proovida. DNS tundus lihtsam (a la et võtan ruuteri seaded lahti ja muudan DNS aadressi ära), aga nüüd lugedes ruuteri välja vahetamise kohta, siis pole enam kindel, kas see ka praktikas lihtsam on kui PiHole.

Mängisin ka natuke juhtmeid ringi ning hetkel jäi siiski ruuter nähtava koha peale ajutise lahendusena, sest hetkel on terves korteris 5GHz leviala ning 100-150Mbps kiirus. Tahaks nagu panna mingi extenderi, aga kuskile lae alla pole seda paigutada, kuna see tahab ju ka voolu saada. Kunagi varem oli mul üks Apple Airport Extreme, mis ka täitsa asjalikku leviala pakkus ning pealegi nägi kapi peal kõvasti parem välja. Võib-olla peab uuesti sellisele lahendusele mõtlema. Eeldan, et on ka teisi tootjaid, kellel on mõni ilusam toode, mida AP-na kasutada.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 02.12.2020 16:49:23 vasta tsitaadiga

Ferrytayle, las see extender jääb sinna mõtetesse.
Läbustab eetrit veel rohkem täis ja lõikab Sinu niigi vähese ribalaiuse 2x väiksemaks. Korteris 5 giga epeal 100-150Mbps saada on ju päris hea tulemus.

Sul teistesse tubadesse kaabeldust ei ole tehtud, et saaks lisa-AP ilusti kaabli otsa torgata?
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 02.12.2020 16:57:43 vasta tsitaadiga

Alustaks äkki sellest, et mis võrgukaart sulle lingi kiiruseks näitab ruuteri ja läpaka-telefoni-tahvli vms vahel?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 02.12.2020 17:16:57 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Ferrytayle, las see extender jääb sinna mõtetesse.
Läbustab eetrit veel rohkem täis ja lõikab Sinu niigi vähese ribalaiuse 2x väiksemaks. Korteris 5 giga epeal 100-150Mbps saada on ju päris hea tulemus.

Sul teistesse tubadesse kaabeldust ei ole tehtud, et saaks lisa-AP ilusti kaabli otsa torgata?

Mõttesse tuli see seetõttu, et pole kindel, kas naine praegu kapi peal oleva Technicolor ruuteri välimuse heaks kiidab... icon_smile.gif
Hetkel on jah ainult ühes toas kaabel ühendatud. Samas võin kappi switchi vahele panna ning saaksin kaabelduse igasse tuppa ka.

Sold OUT kirjutas:
Alustaks äkki sellest, et mis võrgukaart sulle lingi kiiruseks näitab ruuteri ja läpaka-telefoni-tahvli vms vahel?

Kuidas seda kontrollida?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 02.12.2020 17:42:36 vasta tsitaadiga

Ferrytayle kirjutas:
Hetkel on jah ainult ühes toas kaabel ühendatud. Samas võin kappi switchi vahele panna ning saaksin kaabelduse igasse tuppa ka.

Väga hea! Gigase switchi saad paarikümne eurtsi eest kätte. Kui toad ilusti patchitud, saad levi parandada just seal, kus vaja.

Ferrytayle kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Alustaks äkki sellest, et mis võrgukaart sulle lingi kiiruseks näitab ruuteri ja läpaka-telefoni-tahvli vms vahel?
Kuidas seda kontrollida?

Windows - https://www.shareus.com/windows/how-to-check-nic-ethernet-wifi-speed-in-windows-10.html
MacOS - https://www.tweaking4all.com/os-tips-and-tricks/macosx-tips-and-tricks/determine-wifi-connection-speed/
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 02.12.2020 18:00:59 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Ferrytayle kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Alustaks äkki sellest, et mis võrgukaart sulle lingi kiiruseks näitab ruuteri ja läpaka-telefoni-tahvli vms vahel?
Kuidas seda kontrollida?

Windows - https://www.shareus.com/windows/how-to-check-nic-ethernet-wifi-speed-in-windows-10.html
MacOS - https://www.tweaking4all.com/os-tips-and-tricks/macosx-tips-and-tricks/determine-wifi-connection-speed/

2019 15" MacBook Pro ütleb kõige kaugemas toas 117-400Mbps, ruuteriga samas toas kõigub 750 ja 1100 vahel.
NB! Hetkel testisin nii, et ruuter on endiselt kapi peal.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 02.12.2020 18:23:25 vasta tsitaadiga

sellisel juhul peaksid wifis oma 150 kätte saama ju.

kui just ruuter ise vigane ei ole. kindel, et juhtmega saad 150 kätte?

äkki keegi tegi pulli ja pani sulle 50mbit ühenduse vaid.


või siis ongi ikkagi eeter umbes ja ega uus ruuter ka midagi aita

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ferrytayle
HV kasutaja

liitunud: 05.03.2016




sõnum 02.12.2020 18:58:17 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
sellisel juhul peaksid wifis oma 150 kätte saama ju.

kui just ruuter ise vigane ei ole. kindel, et juhtmega saad 150 kätte?

äkki keegi tegi pulli ja pani sulle 50mbit ühenduse vaid.


või siis ongi ikkagi eeter umbes ja ega uus ruuter ka midagi aita


Juhtmega tuleb ilusti 150Mbps läbi. Üle 5Ghz võrgu sain ka täna 150Mbps kätte.
Samuti pole eeter umber. Kontrollisin Wifi analyzeriga ja valisin tühja kanali.
Tundub, et probleem oligi selles, et ruuter oli täpselt teleka taga. Hetkel on teleka kõrval kapi peal ning ühendus on super.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.12.2020 19:04:10 vasta tsitaadiga

Eeter pekkis ja see, mis pekki keerab pole võrk.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa ruuteri asendamise küsimus mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.