Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 477, 478, 479 ... 489, 490, 491  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 170 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 444

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Athunik
HV kasutaja
Athunik

liitunud: 08.06.2014




sõnum 08.09.2017 22:33:55 vasta tsitaadiga

MaitK, no kui arvestada seda, et enamus Sidepati vendi on lihtsalt terve oma elu keldris istunud, siis võiks ju tsipakenegi lihtsamaks teha. Ei mahu mulle pähe, miks mingitele põhiharidusega jorssidele tehakse asi lihtsamaks, kui tegu on kõvade elumeestega. Neid rasvunud mehi oli ikka omajagu meil ja samuti oli ka alatoitunud mehi metsikult palju. Nalja teebki see, et praktiliselt kogu aeg kuulnud jutte, kuidas Sidepat on lihtsalt nii lebo koht, aga võrreldes tuttavaid, kes kuskil Kupis või Virus, siis arvestades SBK lõpurännakut väidaksin küll teistpidist.

Ei ole siin mingit "huvitavamaks" rääkimist, kui meile öeldi reaalselt 46km, aga kõigi kolme matsi pulsikell võttis GPSi pealt 50km distantsiks. See võis isegi veel rohkem olla, sest ühes punktis me panime tänu aegunud kaardile täiesti puusse ja kõndisime oma 2-3km mööda.

-Kaivo-, mul tegelt joppas räigelt, vahel on hea hall mass ka olla. Saan omale juhiload hoopis. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2017 05:11:37 vasta tsitaadiga

Athunik, Sidepatis on just raskem kui mujal (delfi.ee järgi teenivad seal ju eliitsideväelased, elu peab vastavalt karmilt käima icon_biggrin.gif ). Kuna teised väeosad "teavad", et mis see IT pats ikka jaksab, siis antakse hagu. Sealsetel rännakutel on tõesti tehtud pikad distantsid. AEK on SBK'ga võrreldes puhkus. Sidemehel võib elu aga liiga kergelt minema hakata oma asja metsas ajades ning kuni veel kaadri käed külge ulatuvad, üritatakse krutskeid välja väänata.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 176
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2017 13:17:43 vasta tsitaadiga

... see nn. "suur jalutuskäik" noorteaja lõpus ei olnud tõepoolest meeldivate killast. Ma pole kunagi spordiga liiga aktiivselt tegelenud ja olen pigem rohkem või vähem ülekaalus olnud. SBK samas mõjus füüsisele päris hästi, süüa sai rohkem, kui magu vastu võtta suutis ja piltidelt on ennast kohati raske ära tunda, sest ma pole kunagi nii sale poiss olnud. Minu lennus läbisid jalutuskäigu kõik, pikkuseks oli miski 40-50km olenevalt, kui hästi kaardi ja reaalse maastikuga hakkama saadi. Seljas oli nö. täisvarustus ja lisaks ka relv paelaga kaelas, seega kindlasti mingeid mööndusi nö. harju keskmisest ei tehtud. Õnneks oli päev väga ilus, polnud liiga palav ega jahe, pea-aegu perfektne. Ma ei tea, kas saapad ei olnud ikka õige nummer või polnud mu jalatallad siiski piisvalt karastunud, kuid sain sinna alla kõigepealt vesivillid ja siis verivillid. Meditsiinipersonal torkis ja tohterdas jalad vahepunktides ära ja ikka edasi. Viimane kolmandik kõndisin nagu silmaklappidega hobene, tunnelvaade ainult ette, jalgu ei tundnud ja olemine oli nagu vati sees kõnniks. Teised üritasid kõndida grupis, mina lasin nagu robot eest ära ja kellest mööda kõndisin, siis need iseloomustasid mind pärast nagu zombit aga lõpuni kõndisin. Kasarmusse jõudes käis korraks maa ja taevas pahupidi ja sunniti laatsaretis ööd veetma. Isegi divisjoni ülem olevat teinud personaalkülastuse, et minu seisukorda kaeda, ju siis oli, mida vaadata. Järgmise päeva pidulikku rivistust väga ei mäleta, see oli nagu mingis hallis udus, kuid ilmselt välja see ei paistnud, sest kõik laabus kenasti. Ma ise arvan, et eks see mu kehva füüsilise vormi viga oli ja ei maksa ennast sellest hirmutada lasta, kuid just täpselt selline see kogemus minu jaoks oli ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 11.09.2017 13:19:42 vasta tsitaadiga

Me lasime paar kilti alguses meetrises lumes, edasi läks libedalt... mingi 20-25 km ehk tuli Pahklast Männiku karjääridesse... kõige naljakam oli see kui varustuse sai lõpus maha visata, siis kutid käisid kõik nagu vedrude peal...jalad ei olnud koormuseta harjunud enam icon_lol.gif
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2017 13:48:03 vasta tsitaadiga

Ma vedelesin laatsas, kui SBK rännak toimus thumbs_up.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 11.09.2017 14:27:02 vasta tsitaadiga

Athunik kirjutas:
MaitK, no kui arvestada seda, et enamus Sidepati vendi on lihtsalt terve oma elu keldris istunud, siis võiks ju tsipakenegi lihtsamaks teha. Ei mahu mulle pähe, miks mingitele põhiharidusega jorssidele tehakse asi lihtsamaks, kui tegu on kõvade elumeestega. Neid rasvunud mehi oli ikka omajagu meil ja samuti oli ka alatoitunud mehi metsikult palju. Nalja teebki see, et praktiliselt kogu aeg kuulnud jutte, kuidas Sidepat on lihtsalt nii lebo koht, aga võrreldes tuttavaid, kes kuskil Kupis või Virus, siis arvestades SBK lõpurännakut väidaksin küll teistpidist.

Ei ole siin mingit "huvitavamaks" rääkimist, kui meile öeldi reaalselt 46km, aga kõigi kolme matsi pulsikell võttis GPSi pealt 50km distantsiks. See võis isegi veel rohkem olla, sest ühes punktis me panime tänu aegunud kaardile täiesti puusse ja kõndisime oma 2-3km mööda.

-Kaivo-, mul tegelt joppas räigelt, vahel on hea hall mass ka olla. Saan omale juhiload hoopis. icon_biggrin.gif

See on põhjusel, et sa ilmselt pole sideõpesse veel jõudnud. Proovi kaabli vedamine ära, masti üles tõmbamine jne. Siis vast arvamus ka muutub. Sides pead ikka suht tummine tükk olema, et lisaasju kaasa tassida. Pidi vist vähemalt 70kg kaaluma, et masti üles tõmmata.

Ma olin küll jalaväes, aga pidin 2 nädalase(võin nüüd ka eksida) sideõppe läbi tegema. Saime Harris seljas paaris teha ~50km ringi. Mis teema sellega oli, enam ei mäleta.
Hiljem sai 81mm asju vedada. Igaljuhul peale kõiki neid jamasid meie rühmast 7 tükki läks Scoutsrännakule ka. 6tk tulid tagasi selle sümboolse medaliga, kui piisavalt kiirelt raja ära teed. Ju siis ikka nii palju see jama treenis meid.

SBK rännak oli jah midagi 25km kanti. Suht lebo võrreldes sellega, mis hiljem saime.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slinky
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2017 17:29:32 vasta tsitaadiga

2009 Kupis oli SBK rännak ka vist miski 40km. NAK´i oma seevastu 70 +- olenevalt meeskonnast. Sai öö läbi mööda Võrumaa külateid tatsutud, ikka üles ja alla icon_biggrin.gif
Oli külm aeg juba ja veepudelile tuli jääkirme peale, sai siis seda põues soojendatud et ei peaks kogu aeg jääsuppi jooma. Mäletan et kui sai vahepeal maha istutud ja puhatud siis tuli oi kui magus uni silma, mitte ei
tahtnud kohe püsti tõusta icon_cool.gif . Aga jah, NAKi lõpurännakust väga palju ei mäleta, rohkem on meelde jäänud NAKi kursuse ajal toimunud patrull-laager, kus sai mööda soid ja uskumatuid mülkaid kolatud, vahepeal ikka vööni vees jne, lisaks kott pimedas
metsas kus moodustasime inimketi, hoides ees kõndival tüübil seljakoti rihmadest kinni. Kuna tõesti mitte midagi ei näinud, nagu oleks kott peas, ning ööbimiskohas sai telkmantel ka ainult kobamise peale püsti pandud, katsusid maapinna läbi et ega mingit kändu või sipelgapesa kere alla ei jääks ja sidusid nöörid ettejuhtuva oksa külge kinni.
Hiljem Scoutsis sai ka neid kottpimedaid Novembri öid kogetud kuid siis olid öövaatlusseadmed kah thumbs_up.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miq1988
HV kasutaja
miq1988

liitunud: 21.01.2006




sõnum 11.09.2017 19:03:53 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:


Ja ei antud seal midagi valida. 8 kuud. Valida anti vaid, et kas Tapa või Võru.


Ma sain küll mõni aasta tagasi valida. Öeldi, et 11 kuu peale võrru, laitsin mõtte maha, et 8 kuud oleks palju parem mõte. Natuke kobisesid aga sain 8saks kuuks virru. Hea valik thumbs_up.gif

_________________
I don't need anger management. I need people to stop pissing me off !
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2017 19:22:01 vasta tsitaadiga

Athunik kirjutas:
-Kaivo-, mul tegelt joppas räigelt, vahel on hea hall mass ka olla. Saan omale juhiload hoopis. icon_biggrin.gif
Siis ongi lebolaager edaspidi. Aega veel paksuks süüa icon_wink.gif
_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2017 19:36:54 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:


Igaljuhul peale kõiki neid jamasid meie rühmast 7 tükki läks Scoutsrännakule ka. 6tk tulid tagasi selle sümboolse medaliga, kui piisavalt kiirelt raja ära teed. Ju siis ikka nii palju see jama treenis meid.



4h15min thumbs_up.gif icon_biggrin.gif

Sai pikale linnaloale ka. Särgist jäin ilma krt, mingil põhjusel polnud finishis seehetk neid saadaval ja pärast oli juba ununenud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2017 17:49:31 vasta tsitaadiga

... keda siis üllatati?
http://www.err.ee/646959/kaitsevagi-kutsub-669-reservvaelast-oppekogunemisele

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2017 19:29:52 vasta tsitaadiga

Minu rühmast vist kõik said minna, vähemalt need kellega mingi kontakt veel alles on lähevad
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 06.12.2017 19:47:20 vasta tsitaadiga

mul pole eesti.ee-s juba 10 kuud sõjaaja ametikohta ega üksust märgitud, nendel väljadel on tühjus. icon_mad.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2017 00:53:39 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
mul pole eesti.ee-s juba 10 kuud sõjaaja ametikohta ega üksust märgitud, nendel väljadel on tühjus. icon_mad.gif

Mul on ka seal tühjus. Äkki peabki olema? Kordusõppusele pole ka kunagi kutsutud. Samas ei tunne nagu suurt puudust ka.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 07.12.2017 01:50:27 vasta tsitaadiga

ei pea nii olema, kõigil teenistuskõlbulikel peaks olema ametikoht ja väeosa. helistasin mõni kuu tagasi KRA-sse, et miks mul seal tühjus on. öeldi et nemad sellega ei tegele icon_eek.gif kui küsisin et kes siis tegeleb, et teie ülesanne on ju reservistid. selle peale öeldi, et sõjaaja ametikohale määrab viimane väeosa, kus teenistuses olid, et võtku ma nendega ühendust icon_confused.gif ei võtnud.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pohmakas,
käed värisevad
pohmakas,

liitunud: 11.06.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2017 02:36:21 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... keda siis üllatati?
http://www.err.ee/646959/kaitsevagi-kutsub-669-reservvaelast-oppekogunemisele

Sellist üllatust päris ei saanud, aga Siil 2018 kutse sain küll. 2013 lõpetasin ajateenistuse, 2015 käisin esimest korda RÕK'il ja nüüd 2018 uuesti. Vist meeldin neile icon_razz.gif
Kommentaarid: 159 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2017 18:48:18 vasta tsitaadiga

Saatsin KRA-le meili RÕK kohta, et läheks vabatahtlikult mõneks ajaks. Tuli vastu meil, et mu üksus ei ole kutsutud ja proovigu ma kaitseliidu kaudu õppusele saada.

Siit küss: kas vabatahtlikult minnes võetakse arvesse sinu üksuse osalemist? St kui üksus ei osale, siis isegi vabatahlikuna ei võeta?

Teien küss: kas SAK puudumine eesti.ee-s on normaalne? Ma ei tea mu ametikohta, SAK-i ega kogunemiskohta icon_biggrin.gif

€: lugesin eelnevaid postitusi, teistelgi sama mure tühjade väljadega. Esitasin Toetuse väejuhatuse staabi mobilisatsioonijaoskonna mobilisatsiooniarvestuse sektsiooni vanemarvestaja-le küsimuse kadunud info kohta, kuid no ei tule vastust.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 15.12.2017 18:48:37 vasta tsitaadiga

Vaatasin enda oma huvi pärast, mul ka SAK tühi.
RÕKil olen küll korra käinud, IIRC oli vist 2010.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 15.12.2017 18:58:27 vasta tsitaadiga

Sama siin. Mõned aastad tagasi veel oli olemas. Õnneks varasemast õppuses paber alles ,kus vajalik kirjas icon_lol.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 15.12.2017 19:40:51 vasta tsitaadiga

Kes peaks sind vabatahtlikuna tahtma sinna? Üldiselt ikka kindlad üksused, mida formeeritakse.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2017 19:45:49 vasta tsitaadiga

Smati kirjutas:
Kes peaks sind vabatahtlikuna tahtma sinna? Üldiselt ikka kindlad üksused, mida formeeritakse.


Keegi kutsututest laseb slangi, ideepoolest oleks vabatahtlik "augutäide"
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 15.12.2017 21:52:42 vasta tsitaadiga

militaar.net foorumis oli sama idee üleval, et võiks olla nii, et on üksus, ja siis augutäide on ka mingis ulatuses valmis. et kui keegi helistab ja ütleb, et sorry, ma ei saa teie lisaõppekogunemisele tulla, sest olen austraalias, siis võetakse augutäite-vabatahtlik. see on täiesti mõistlik mõte thumbs_up.gif või siis kui keegi jääb pärisõppekogunemise eel haigeks või mingi muu ootamatu põhjus, sama asi.

olgem ausad, kui on päris sõda, on hukkunud ja haavatud, samamoodi tuleb üksusi lappima hakata inimestega väljastpoolt üksust. ega keegi pole surematu.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 16.12.2017 00:04:44 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Saatsin KRA-le meili RÕK kohta, et läheks vabatahtlikult mõneks ajaks. Tuli vastu meil, et mu üksus ei ole kutsutud ja proovigu ma kaitseliidu kaudu õppusele saada.

Siit küss: kas vabatahtlikult minnes võetakse arvesse sinu üksuse osalemist? St kui üksus ei osale, siis isegi vabatahlikuna ei võeta?

Teien küss: kas SAK puudumine eesti.ee-s on normaalne? Ma ei tea mu ametikohta, SAK-i ega kogunemiskohta icon_biggrin.gif

€: lugesin eelnevaid postitusi, teistelgi sama mure tühjade väljadega. Esitasin Toetuse väejuhatuse staabi mobilisatsioonijaoskonna mobilisatsiooniarvestuse sektsiooni vanemarvestaja-le küsimuse kadunud info kohta, kuid no ei tule vastust.


ma eelmisel siilil käisin vabatahtlikuna. saatsin tuimalt mil@mil.ee peale kirja, see siis põrkas seal mööda kabinette vist ja lõpuks tuli vastus, et kirjuta sellele ja sellele vanemveeblile ning oligi korras. ei olnud minu üksus ega midagi, lihtsalt mind polnud 9a kutsutud ja tahtsin pulli pärast ise minna. parim 3 nädalane puhkus siiamaani mu elus.

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2017 00:17:48 vasta tsitaadiga

Sold OUT, novot, miskit taolist ootasin ise ka vastuseks. Kuid sain hoopis selle:
tsitaat:

Tunnustame Teie soovi panustada riigikaitsesse! Üksus, kuhu Te hetkel kuulute, ei osale seekord õppekogunemisel. Palume kaaluda liitumist Kaitseliiduga ning seeläbi oleks Teil võimalus osaleda suurõppusel SIIL2018.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2017 08:26:20 vasta tsitaadiga

Mina kaitseliitu ei saa. Sõja korral tahaks eestit kaitsta küll. Aga kui mulle väljaõpet ei pakuta, siis sõja korral pigem jookseks metsa, kui kahurilihaks rindele.
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 477, 478, 479 ... 489, 490, 491  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.