Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 262, 263, 264 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2020 12:46:02 vasta tsitaadiga

Mul 15" Dayton Ultimax umbes 110 liitrises kinnises kastis. Võimuks Inuke DSP1000, mis täidab ka DSP rolli. Kasutusel väikses ruumis ja alla 20Hz võtab kipsist seinad värisema. Väga mõnus kogemus icon_lol.gif
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 26.07.2020 14:10:17 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
flameas kirjutas:
Ikka jõhkrad bassheadid siin icon_biggrin.gif Ma oma SVS SB1000ga ülirahul, soovitan thumbs_up.gif Mürtsub koos Klipsch RP600M ja IOTAVX SA3+PA3 võimendi komboga - antud kombot soovitaksin ka - alla tonni paremat stereovõimendust ilmselt ei ole. DACiks on hetkel AudioGD R11 R2R, Denafrips Ares II oleks kunagi DACi eesmärk.

Tere, päris huvitav süsteem thumbs_up.gif Kas oled seda võimendit ka võrrelnud mingi vanema korraliku stereovõimendiga?



Vanemat pole midagi olnud. Küll meeldib antud võimendi mulle oluliselt rohkem kui Marantz PM6006 ja Onkyo A-9110. Need kaks tundusid rohkem nn "V-shaped" olevat, heli oli kuidagi teravam kõrgetes sagedustes. Iotavx on rohkem neutraalne, parem midrange.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 27.07.2020 00:46:53 vasta tsitaadiga

TL;DR Hankisin koroona-ajal uued eksootilised kõlarid ja olen otsusega päris rahul.
Aasta alguses tuli himu kõlareid vahetada. Endised olid Dali Opticon 2, millele sügisel sai uued liivaga täidetud jalad hangitud (ja heli jälle paranes), aga inime pole ju kunagi rahul. Soov oli eeskätt avarama sügavama helipanoraami järgi.
Üsna enne koroonakriisi algust olidki mul kodus testimiseks Neat Motive SX3, mis Dalidele igas asendis pika puuga ära teevad. Siis avastasin, et Neat teeb ka naljakaid kõlareid Iota Alpha, mis hakkasid huvi äratama. Sain ka need kuulamiseks ning siis tuli pandeemia peale ning kogu elutegevus soikus, nii oli mul kodukontoris küll ja veel aega kõlaritega mängida. Ja küll ma lappasin neid edasi tagasi, aga kõige armsamaks jäid ikka need naljakad Iota Aplhad ja nüüd on minu kõrvad nendega enamvähem laulatatud.
https://neatacoustics.com/iota-alpha/
Iota Alphad andsidki selle, mida ostsisin, veel enam kui Motive’id. Helipilt on avar ja sügav, see on täiesti uskumatu, kuidas ca 18-ruudusesse tuppa terve sümfooniaorkester ära mahub, jazz-bändist või rockansamblist rääkimata. Vbolla instrumentide asetus stereopanoraamis on Motive’ide puhul täpsem, aga — nagu üks arvustaja ütles — Alphade helipanoraam on lausa stratosfääriline. 2,5 ribaliste kõlarite elemendid töötavad sujuvalt koos. Tahavad küll pikka sisemängimist, kõrged olid alguses v kriipivad, aga no selleks oli mul aega küll ja veel.
Naljakad on nad muidugi, naine hakkas naerma ja ütles, et nagu prügikastid, aga üldiselt on WAF kõrge. Minu omad on valged ja jätavad mulje, nagu oleks keegi hakanud puupakkudest R2D2 tahuma, aga töö pooleli jätnud. Tegelikult mulle meeldib, et need põlvekõrgused kõlarid pilguhorisondist allapoole jäävad, nii on tähelepanu rohkem muusikal. Paigutada on neid keeruline ja mulle tundub, et pole päris seda õiget positsiooni ikka leidnud, kipun neid nihutama paari-kolme asendi vahel. Miinuseks võib märkida, et sweet spot, kus see imeline panoraam avaneb, on üsna kitsuke, aga ma vabandan ennast välja sellega, et ma olen ainuke, kellele see majas korda läheb ja tõsisemat kuulamist teen ikka üksi.
Mul on tunne, et Neati kõlarid pole Eestis ega ka maailmas eriti levinud? Väike, aga täiesti auväärne Inglise HiFi tootja. Ma upgrade’i alguses mõtlesin tõsiselt mõistagi KEF LS50 ja Elaci Vela BS 403 peale, aga kumbki ei jätnud kuulamisel sellist muljet, kui need Iota Alphad. Warfeldale Lintonid pakkusid ka suurt huvi, aga neid ma ei suutnud endale kodus kuulamiseks sebida. Tänu sellele, et Alphadel on põhja all bassielement, pole minu toas muusikakuulamisel subwoofrit vaja, see bass on pealgi mõnus kiire ja täpne. Neat ütleb, et need mängivad kuni 33Hz, aga jätab mainimata, kui suur helirõhu langus sealjuures on.
Siin on mõõtmistulemused, mis on nende kõlarite suhtes küllalt kriitilised, aga ma ei oska toodud graafikuid lugeda, nii et usaldan oma kõrvu ja olen õnnelik.
https://www.stereophile.com/content/neat-acoustics-iota-alpha-loudspeaker-measurements
Helitrakt: Tidal/Spotify/FLAC Bluesound Node 2 > Emotiva UPA-200 > Neat Iota Alpha. Filmide jaoks on Marantz NR1606 ressiiver, aga sellel pole esikõlarite toitmiseks piisavalt mahla ja pealegi mulle ei meeldi, mis ta heliga teeb isegi Direct Mode’is. Nii ongi enne Emotivat passiivne ümberlüliti. Filmide madalamale otsale annab tuge üks 2x8“ subwoofer, mille tootjat mul on isegi häbi mainida, aga vähemalt kosmeetiliselt sobib Neatidega hästi.
Kellel ja millised kogemused Neati kõlaritega?

_________________
OM MONEY PADME HUM!


viimati muutis minisvami 27.07.2020 01:11:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 27.07.2020 01:10:31 vasta tsitaadiga

kust selle emtoiva võimu ostsid?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002




sõnum 27.07.2020 01:14:07 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
kust selle emtoiva võimu ostsid?

Eesti järeturult, ELFA foorum

_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.07.2020 05:44:23 vasta tsitaadiga

Emotivat saab näiteks siit https://www.md-sound.de/navi.php?qs=emotiva&search=
Maksad iban ülekandega saad tellimusest -3% alet.
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 06.08.2020 10:38:04 vasta tsitaadiga

Marantz PM6005 läks p'sse. Optikasisend hakkas ühel hetkel popsuma, justkui kaotaks hetkeks synci ära, tulemuseks madalsageduslik müdin. Analoogsisendid on korras ja korraks ümberlülitus, ning tagasi dac sisendi peale muudab heli mõneks minutiks normaalseks, siis algab uuesti. Asi on seotud soojenemisega, ehk peale sisselülitust ca tunni jooksul töötab igati normaalselt. Googelmoogel näitab, et analoogset asja on nii mõnelgi teisel ka esinenud, erinevate tootjate lõikes. Huvitav, mis komponent seal ära väsis, külmjoode nagu ei saa olla, siis ümberlülitus ei muudaks midagi, mõni konde, või siis optiline sensor ise. Dac on eraldi moodulina varjestatud karbi sees. Workaroundina tõstsin NA taha optika, seal kõik korras, seega allika võib välistada.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 22.10.2020 12:10:41 vasta tsitaadiga

For the next 72 hours only, we are slashing the prices of all Burson opamps by 20%! Don't miss this amazing opportunity to take your listening experience to a whole new level.

Use coupon code "OPAMP20FF" during check out

link
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 22.10.2020 12:14:26 vasta tsitaadiga

CoiL,

hea kraam thumbs_up.gif . Peakski uurima kas mu Douk Audio Little Bear B4-X kaasaskantavasse klappivõimu need ära mahuvad
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2020 14:51:23 vasta tsitaadiga

ccplazza kirjutas:
Mul 15" Dayton Ultimax umbes 110 liitrises kinnises kastis. Võimuks Inuke DSP1000, mis täidab ka DSP rolli. Kasutusel väikses ruumis ja alla 20Hz võtab kipsist seinad värisema. Väga mõnus kogemus icon_lol.gif


Mis sellise kasti mõõtmed umbes on ? Plaanin ka midagi sellist ehitada. Eriti hea kui joonist jagada oleks icon_razz.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 22.10.2020 19:52:41 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
ccplazza kirjutas:
Mul 15" Dayton Ultimax umbes 110 liitrises kinnises kastis. Võimuks Inuke DSP1000, mis täidab ka DSP rolli. Kasutusel väikses ruumis ja alla 20Hz võtab kipsist seinad värisema. Väga mõnus kogemus icon_lol.gif


Mis sellise kasti mõõtmed umbes on ? Plaanin ka midagi sellist ehitada. Eriti hea kui joonist jagada oleks icon_razz.gif


https://www.adam-audio.com/en/subwoofers/sub15/#technical-data

ega palju ei erine...
tagasi üles
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2020 07:50:10 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
ccplazza kirjutas:
Mul 15" Dayton Ultimax umbes 110 liitrises kinnises kastis. Võimuks Inuke DSP1000, mis täidab ka DSP rolli. Kasutusel väikses ruumis ja alla 20Hz võtab kipsist seinad värisema. Väga mõnus kogemus icon_lol.gif


Mis sellise kasti mõõtmed umbes on ? Plaanin ka midagi sellist ehitada. Eriti hea kui joonist jagada oleks icon_razz.gif
Kõige populaarsem on Marty cube, google abiga peaks suht lihtsalt erinevaid jooniseid leidma marty cube ja um15 või um18 comboga. AVS foorumis ka marty cube-i kohta suurem teema https://www.avsforum.com/threads/martysub-faq.1648673/
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2020 15:04:38 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
ufo56 kirjutas:
ccplazza kirjutas:
Mul 15" Dayton Ultimax umbes 110 liitrises kinnises kastis. Võimuks Inuke DSP1000, mis täidab ka DSP rolli. Kasutusel väikses ruumis ja alla 20Hz võtab kipsist seinad värisema. Väga mõnus kogemus icon_lol.gif


Mis sellise kasti mõõtmed umbes on ? Plaanin ka midagi sellist ehitada. Eriti hea kui joonist jagada oleks icon_razz.gif
Kõige populaarsem on Marty cube, google abiga peaks suht lihtsalt erinevaid jooniseid leidma marty cube ja um15 või um18 comboga. AVS foorumis ka marty cube-i kohta suurem teema https://www.avsforum.com/threads/martysub-faq.1648673/


Kellel huvi veel siis siin on originaalse teema joonised ka taastatud https://www.avsforum.com/threads/martysub-faq.1648673/page-230#post-57121996

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ccplazza
HV kasutaja
ccplazza

liitunud: 22.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2020 16:04:11 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
ccplazza kirjutas:
Mul 15" Dayton Ultimax umbes 110 liitrises kinnises kastis. Võimuks Inuke DSP1000, mis täidab ka DSP rolli. Kasutusel väikses ruumis ja alla 20Hz võtab kipsist seinad värisema. Väga mõnus kogemus icon_lol.gif


Mis sellise kasti mõõtmed umbes on ? Plaanin ka midagi sellist ehitada. Eriti hea kui joonist jagada oleks icon_razz.gif


Välimõõdud umbes 500x500x600mm (laius, kõrgus, sügavus). Materjal on 19mm paksune MDF, esipaneelil on topelt plaat. Kuna kinnine kast, siis midagi keerulist ei ole, sai jooniseta tehtud. Sisse toestustalad, tunde järgi.
Ehitusjärgus nägi selline välja.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 03.11.2020 02:41:12 vasta tsitaadiga

Oleks vaja osta stereoressiiver. HDMI sisendid, ARC väljund. Mingi bluetooth või Spotify oleks boonus.
Läheb seina taha peitu, näha ja puutuda seda ei tahaks, volüümi juhiks teleka puldiga.
Oskab keegi soovitada? Marantz NR1200 oleks variant?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.11.2020 03:03:26 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Marantz NR1200 oleks variant?


On, nagu ka näiteks Onkyo TX-8270 või TX-8390 või Denon DRA-800H
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 03.11.2020 19:49:00 vasta tsitaadiga

Marantzi tellisin ära. Meeldib, et see on madalam.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2020 14:58:35 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Marantzi tellisin ära. Meeldib, et see on madalam.
Kuidas seina taha? Niiet võim pole üldse nähtaval?
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 06.11.2020 15:07:02 vasta tsitaadiga

Noname kirjutas:
raxz kirjutas:
Marantzi tellisin ära. Meeldib, et see on madalam.
Kuidas seina taha? Niiet võim pole üldse nähtaval?
Jah. Tehnoruumi.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2020 16:26:50 vasta tsitaadiga

Ja hoiad pidevalt sisselülitatuna vms? Osad lähevad säästureziimi kui signaal puudub.
Mul nt. Denoni ress võtab mingi 70w niisama tiksudes. st. istub aktiivsena aga signaali sisse ei tule. "Magades" jah võtab mingi <1W.
Ja päris alati ei suuda telekas teda üle HDMI sisse lülitada, tuleb ressi enda puldil nuppu pressida.
Ja teinekord ei saa TV aru et tal ress küljes on ja keeldub helivaljust muutmast, mul on seal sätitud et ta muudaks välise seadme oma. Kui seda poleks, siis ressi mittetuvastamisel ta hakkaks TV enda kõlarite heli sättima ja seda ma jällegi ei taha.

Ehk pika jutu kokkuvõtteks - ole valmis et tuleb teinekord ootamatult minna tehnoruumi nuppe kruttima. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.11.2020 16:33:54 vasta tsitaadiga

bladerunner, jah, nõus, Denoni ress vahel streigib ja CEC on ka nuhtlus, kunagi ei tea, millel midagi lülitatakse. Harmony HUB lahendab selle asja ära, või siis kasutad IR pikendust ja juhid siiski toast seda tõrkuvat seadet.
Mul enda kola on ka rack kestas. Jah, LG teleripuldiga Telia digiboksi ei juhi sellisel juhul, mis paljudel oluline on.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 06.11.2020 17:11:41 vasta tsitaadiga

No vaatame kuidas Marantz töötab. Küll ma hakkama saan.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 06.11.2020 18:05:52 vasta tsitaadiga

Valid telerist ressi väljundi korraks, küll käima lükkab või siis üle võrgu telefonist. Üldiselt kui eelnevalt mõlemad ühest nupust kinni läksid, siis sisselülituvad koos ka.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.11.2020 18:11:18 vasta tsitaadiga

tofay, jah, saab, kuid see on keberniit
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 06.11.2020 18:30:19 vasta tsitaadiga

No etem kui diivanlt püsti tõusta ja tehnoruumi nuppe vajutama minna.
Ja need streikimised? LG näiteks ei lülitagi ressi sisse, kui nad koos pole kinni pandud - järsku soovitakse ka edasi teleri kõlaritest kuulata. Just hea ja ei pea uuesti eraldi viimast välja lülitama.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 262, 263, 264 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.