Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus »   M: keskmisest ägedam AMD RADEON VEGA64 kompott :: Asukoht: Rakvere märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2024 21:18:18  M: keskmisest ägedam AMD RADEON VEGA64 kompott :: Asukoht: Rakvere vasta tsitaadiga

Tere.

Kustutasin kaks eelmist müügiteemat nendele kaartidele, et teha üks kergemini seeditavam ja arusaadavam kuulutus.

Seega, üks on Gigabyte ja teine on MSI, mõlemad on originaalis reference mudelid ja tulid minu kätte mõlemad probleemiga, et veidi kuumad on teised. Kuumaprobleemi lahendustest mõlema kaardi kohta eraldi.



MSI kaart on see millele läks peale Aliexpressist tellitud veeplokk mille paigaldamine vajas mõningast raami ja veeploki enda freesimist, et paigutus idekas saada. Veeploki ja tuuma-mälude vahele läks Thermal Grizzly Conductonaut vedelmetall, sekka ka kapton teipi siia-sinna, et välistada probleemid metallitilkadega 100%. Ei ole vedelmetalliga jändamine minu jaoks esimene rodeo ja olen piisavalt vigu teinud icon_biggrin.gif Peale mõningast katsetamist sai tulemus selline, et ventikas käis max. 20% toiteahela jahutamiseks ning koormuse all oli harva näha mälude ja kiibi temperatuure 50C peal. Jahutuseks oli toona 360mm XSPC radikas ning kaart oli muidugi overclockitud ja undervolditud - mälu järgi 1700MHz -71mV tuumale ja 1070MHz mälule, power limit põhjas ehk 330W. Väga vägev asi sai, 2560x1080 100Hz paneeliga sain kõik oma mängud muretult mängitud.

Gigabyte tuli minu kätte veidi hiljem ja esialgu vahetasin lihtsalt termopasta ära ja jändasin crossfirega veits, maru pull oli icon_biggrin.gif Üsna pea sai Yerba oma valdusesse ühe kaardi koos Alphacooli veeplokiga, aga kuna plokk enam ilus välja ei näinud ja sellele tahtjaid ei olnud, võtsin ma ise selle omale ära. Võtsin lahti, viskasin koledad detailid minema, tegin ploki seest puhtaks ja panin asja kokku tagasi. Tihendid kusjuures olid väga pehmed ja heas seisukorras. Sain ka originaal backplate kenasti külge kruvitud veidi teiste kruvidega ja välimus nagu täitsa tõsiseltvõetav juba. Vahele läksid terved termopadjad, kas siis uued või õhkjahutuse küljest midagi millega see kaart tuli. Tulemuseks kahe 240mm radikaga selline 45-48 kraadi tuumale ja 50 kraadi kandis mäludele, toiteahel ja hotspots 60C ümbruses. Seekord kasutasin tavalist termopastat, vana hea Arctic Cooling MX4. Nii hästi see kaart paraku ei kellunud, aga undervolti seedis nõks rohkem - mälu järgi 1660Mhz ja -71mV tuumale ja 1050MHz mälule, power limit samuti põhjas ehk 330W.

Mõlemad kaardid 330W peal crossfires tõmbasid koos 4.7GHz hardlocked 5600X prosega mul seinast 970W, toiteplokk on Seasonic Prime 750W Platinum icon_biggrin.gif Sain ruttu isu XFirest täis, sest tänapäeval vähesed mängud seda toetavad, nii läks MSI siis mu kaasa arvutisse ning Gigabyte jäi minu omasse.



Nüüd on aga seis selline, et joppas ja sain siit foorumist omale vigase originaaljahutusega 1080Ti millele veeploki peale kruvisin ja kohe kui see kokku klopsitud sai, võtsin veel töösooja MSI Vega välja ja tegin sellest müügiteema, nüüdseks vist juba pea kuu aega tagasi. Huvi sisuliselt puudulik. Nüüd täna tuli mul idee, et teen hoopis ühe neist custom vesijahutuse komplektiks ja teisele panen õhkjahuti tagasi peale ning prindin lihtsalt sinna nn. pimedad asemele kus veetorud shroudist läbi tulid. Mõlema vapor-chamber radikad on mul alles, ühel on vedelmetall ja teisel on veel selle originaal pastajäägid küljes. Gigabyte komplekti puhul on tegu väga taskukohase lahendusega custom vesijahutuse suunal - annan kaks 10mm fittingut lisaks kaasa ja Sinu asi on ainult prosele veeplokk osta ja ongi full loop koos.

MSI VEGA64 AH80 OK120
- modifitseeritud universaalveeplokk, modifitseeritud shroud ja modifitseeritud originaalraam, muude komponentide jahutuse efektiivsust see ei mõjutanud;
- originaal vapor-chamber radikas on alles;
- vedelmetall;

Gigabyte VEGA64 AH130 OK150
- Alphacool GPX-A Plexi Vega M01 veeplokk millelt on koledad kattepaneelid eemaldatud, originaal AMD backplatega; originaalraam ja shroud alles;
- AC MX4 pasta ja heas seisukorras termopadjad;
- komplektis koos EKWB DCP2.2 veepumbaga, XSPC 360mm radikaga ja 120ml Bykski läbipaistva torureservuaariga, 10mm barb fittingud;

MSI isendile on ka originaalpakend mälu järgi alles ja saab pakiautomaadis saata, Kakapüti komplekti puhul kehtib h2h vastavalt kokkuleppele. Kui mõlemale kaardile on tahtjad olemas saab ka läbirääkimisi pidada, et ehk Gigabyte puurimata shroud MSI-le peale panna juhul kui MSI isendi ostja ei soovi vesijahutusega tegeleda mis tähendab, et veeplokk jääb siis minule. Mõlema kaardi õhkjahutuse ventilaatorid on väga heas seisukorras.

Fotod spoileris.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
3D-printimine mahus kuni 350x350x400, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Acidcat
HV vaatleja
Acidcat

liitunud: 01.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2024 23:24:37 vasta tsitaadiga

up beer_yum.gif
_________________
Inimesed on värdjad !
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2024 23:45:17 vasta tsitaadiga

MSI
AH60 OK90

Gigabyte komplekt
AH100 OK150

_________________
3D-printimine mahus kuni 350x350x400, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AkustilineVana
Uus kasutaja

liitunud: 19.12.2023



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 07.06.2024 15:11:49 vasta tsitaadiga

MSI 50.-
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 08.06.2024 22:56:55 vasta tsitaadiga

Selle Gigabyte-i komplekti veeplokk oli kole kuna Alphacool tegi pigem pasa toote nende katete paigaldamisega, mida ma ei tahtnud maha kiskuda et plokki lahti teha. icon_smile.gif
Võtaks oma vana gpu ploki tagasi koos selle Vega64 ja muu stuffiga, mis kaasa tuleb.
Pakun AH Gigabyte komplektile. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 231 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 193
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2024 02:34:04 vasta tsitaadiga

AkustilineVana kirjutas:
MSI 50.-


noh, nagu loob icon_biggrin.gif

Evil kirjutas:
Selle Gigabyte-i komplekti veeplokk oli kole kuna Alphacool tegi pigem pasa toote nende katete paigaldamisega, mida ma ei tahtnud maha kiskuda et plokki lahti teha. icon_smile.gif
Võtaks oma vana gpu ploki tagasi koos selle Vega64 ja muu stuffiga, mis kaasa tuleb.
Pakun AH Gigabyte komplektile. thumbs_up.gif


anna kaasale teada, et varsti sikutan ta arvuti seest tühjemaks. järgmisel nädalavahetusel satun ehk Tartusse, siis saan selle komplekti välja võtta ja tühjaks lasta. kätte toon ise, seda kraami pakiautomaati ei usalda enam icon_biggrin.gif
see veeplokk oli tõesti kole, need alumiiniumist katted on ammu kuskil seibideks ümber sulatatud vms. paljas akrüül ja OEM backplate annavad täitsa viisaka ilme

pean ühe paranduse ka siia tegema - Gigabyte asemel on tegu XFX-i toodanguga. minu ämber.

lisaks on küsimus nüüd teile mõlemale, et kuidas te tahate - üks shroud on terve ja teine on lõigatud, et custom veeplokk voolikud külge saaks. kui Alphacooli komplektiga õhkjahutust kaasa otseselt ei taha ja teine ei taha veeplokki, siis teise kaardi saab kenasti originaalsesse ja tervesse seadesse. kuidas teil soovid on? õhkjahutuse asjad tulevad mõlemile nagunii kaasa, lihtsalt praegu on veel valiku ja kombineerimise koht icon_biggrin.gif pakkumised paneme lukku järgmise laupäeva keskööks kui sobib niikaua oodata - töötan muidu põllul ja praegu paar vaba päeva pigem veedan koduselt mis nüüd vihmadega tulid.

_________________
3D-printimine mahus kuni 350x350x400, küsi lisa!
Kommentaarid: 155 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AkustilineVana
Uus kasutaja

liitunud: 19.12.2023



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.06.2024 12:45:13 vasta tsitaadiga

Mul täiesti sobib, kui originaalsesse tagasi panna
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 15.06.2024 19:32:48 vasta tsitaadiga

Ma võin selle katkise shroudiga õhkjahutusega leppida küll. Kaardilt pole vaja veeplokki maha võtta. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 231 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 193
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Arvutitehnika ja tarkvara müük/vahetus »   M: keskmisest ägedam AMD RADEON VEGA64 kompott :: Asukoht: Rakvere
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.