Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Garuda dr460nized-gaming-linux-zen Mängu arvuti kuidas. Steam. Arch. KDE Plasma. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2024 23:14:35 vasta tsitaadiga

Kui on vaja ainult mängida, siis no problem. Häda on selles, et modida on ka vaja ja sellega enam pole nii hästi. Mod Organizer 2 saab küll tööle, aga ta nii hästi ei tööta kui Windowsil. Lisaks on Waylandil vaja veel küpseda. Xorg on tried and true ja enamasti teeb seda, mis tarvis, aga no nii ajast ja arust, kahe display peale juba annab alla (puhtalt disainipõhised piirangud, polegi midagi teha). Las see windows hingitseb veel natuke. icon_biggrin.gif
_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hmls
HV vaatleja
hmls

liitunud: 31.08.2010




sõnum 13.06.2024 08:57:26 vasta tsitaadiga

kabush kirjutas:
Olen lugenud, et proton ei pidavat hästi toimima, et peab versiooni alati valima ja sellega seoses võib mingeid kalasid olla nvidiaga?


Nvidia driverid on arengust maas veits. AMD'l on opensource driver kerneli sees olemas ehk mingeid drivereid ei pea installima. Erinevate desktop keskondada tugi (KDE Wayland ja teised DE Waylandiga) on AMD parem.
2024 seisuga on soovituslik veel AMD valida aga see võib muutuda kus AMD ja NVidia on võrdsed. Nvidia on ise oma arengut pidurdanud, "kinnise lähtekoodiga driverid ". Driverid avati mingi 2 aastat tagasi alles ja areng käib hetkel.

Pilt ei ole mustvalge. Nvidia toimib teinekord ülihästi, sõltub ka konkreetsest rakendusest. Samas, AMD on plug&play ja kindlam valik hetkel. AMD'l on nii et kõik mis on ProtonDB silver, kuld, Native jookseb nagu native.

Ma olen omanud paari GTX ja nüüd AMD RX peal.


XeStAiSy kirjutas:
Kui plaanis mänguarvutit linuxisse ja tuled windowsist siis kontrolli oma steam libary siin https://www.protondb.com/ Üllatuseks võib tulla, kui mõnel mängul native tugi olemas juba.

Mida terminali poetada. Nii nagu videos järjekord.
1. rm ~/.config/plasma-org.kde.plasma.desktop-appletsrc
2. sudo -R steam-native-runtime proton-ge-custom
3. sudo -S protonqt-up
4. sudo -S google-chrome ise vaata millist interneti lehitsejat



Lisan selle juurde.

Ma ei tea kas siin on kasutatud alias'i aga sudo järgi peaks pacman olema ehk sudo pacman -S / -R <paigaldatav pakend>. Ma arvan et õpijatele on oluline seda meelde tuledata.
Iga käsuga tasub uurida natuke kuidas see toimib. See on pikas perspektiivis kasulik. Võib kasutada kas man pacman (man on manuali käsk) et saada teada mis optionid kommandiga on -s -l -r etc või visata interneti otsingusse.

Ma panen siia paar näidet:

sudo pacman -S <pakend/programm> Selgitus: Installi
sudo pacman -Syu <pakend> Selgitus: Installi aga ennem tee repodele update (uuenda allikaid). -y tähendab et vajuta automaatselt ok kui tekib dialoog.
sudo pacamn -R <pakend> Selgitus: eemalda pakend.
sudo pacman -Ss <otsitav sõna> Selgitus: otsib saadavaid pakendeid/programme.

Ei viitsi pikke käske kirjutada? Tee kõigele aliased. Siit hakkabki see kus saad aru et linuxil on kõik kiirem ja efektiivsem. Mul on vastavad käsud pi ja pr ehk. pi firefox.. installib firefoxi jne. Ise kasutan ~30 erinevat aliast.

P.S Kasuta klaveril edasi nooli et automaatselt täita käsu kirjutamine. Kasuta TABi et saada relavantsed valikud igas kommandi järgus.

Kasuta fish shelli , mis on Garudal stock. Teeb asja hulka lihtsamaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Garuda dr460nized-gaming-linux-zen Mängu arvuti kuidas. Steam. Arch. KDE Plasma. mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.