Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Riik tahab pangaandmed ja kohtulahendid rahvastikuregistrisse kirja panna märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 29.12.2023 13:00:48 Riik tahab pangaandmed ja kohtulahendid rahvastikuregistrisse kirja panna vasta tsitaadiga


Siseministeerium tahab muuta rahvastikuregistrit, nii et see kajastaks tulevikus ka inimese pangaandmeid, kohtulahendeid ja elukohti, kui neid peaks mitu olema.

Näiteks on tulevikus plaanis hakata rahvastikuregistrisse koguma andmeid inimeste pangakontode kohta. Siseministeeriumi rahvastiku ja kodanikuühiskonna asekantsler Raivo Küüt kirjutas sellest rahandusministeeriumile ja põhjendas muudatust vajadusega osutada proaktiivseid teenuseid, täpsustamata, mida ta sellega täpselt silmas peab.

Loe edasi: https://www.err.ee/1609205530/riik-tahab-pangaandmed-ja-kohtulahendid-rahvastikuregistrisse-kirja-panna

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
psauce
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2023 13:17:12 vasta tsitaadiga

Teeme jah ühe megaregistri, kuid kindlasti väldime igasugust vastutust. Andmed lekivad? Ups, ikka juhtub. Riigiametnik vaatab andmeid enda tarbeks? Ups, ikka juhtub. beer_yum.gif
_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 29.12.2023 13:41:19 vasta tsitaadiga

Mina teen ettepaneku e-valimised teha avalikuks, ehk inimeste valimiste tulemus jäädvustada rahvastikuregistrisse.
Ja kindlasti pangaandmed + kui palju raha on kontol. beer_yum.gif icon_razz.gif icon_evil.gif

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2023 13:42:20 vasta tsitaadiga

psauce kirjutas:
Teeme jah ühe megaregistri, kuid kindlasti väldime igasugust vastutust. Andmed lekivad? Ups, ikka juhtub. Riigiametnik vaatab andmeid enda tarbeks? Ups, ikka juhtub. beer_yum.gif


Siis on süüdi mõni kolmas firmas kes andmeid hoidis.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 29.12.2023 16:27:07 vasta tsitaadiga

Braien kirjutas:
psauce kirjutas:
Teeme jah ühe megaregistri, kuid kindlasti väldime igasugust vastutust. Andmed lekivad? Ups, ikka juhtub. Riigiametnik vaatab andmeid enda tarbeks? Ups, ikka juhtub. beer_yum.gif


Siis on süüdi mõni kolmas firmas kes andmeid hoidis.

Kolmas firma teeb pakroti avalduse ja kogu süü on kuhugi toimikuga kadunud..

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
satik
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2004




sõnum 01.01.2024 23:55:06 Re: Riik tahab pangaandmed ja kohtulahendid rahvastikuregistrisse kirja panna vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Siseministeerium tahab muuta rahvastikuregistrit, nii et see kajastaks tulevikus ka inimese pangaandmeid, kohtulahendeid ja elukohti, kui neid peaks mitu olema.

Nii palju kui mina olen X-tee ja Eesti riigi andmete hoiustamise kontseptsioonist aru saanud, siis üks alustala on, et ei toimuks andmete dubleerimist ja samu andmeid ei tohi hoida eri registrites. Tundub igati loogiline, sest kui mitmes kohas on, siis kohe tekib andmete erinevuse korral küsimus, et kus on need kõige õigemad kanded. Kas antud uudise valguses võib siis järeldada, et näiteks kohtulahendite register kaotatakse ära ja see tõstetakse ümber rahvastikuregistrisse? Nn superandmebaaside leketest on piisavalt palju näiteid, et kaasaegses infoturbe valguses ei tohiks nende jaoks kohta olla. Kui on rohkem andmeid koos, on suurem huvi, huvilised leiavad suurema ressursi, lihtsam keegi lihtsalt ära osta jne. Mingist suurusest lihtsalt enam ei hoita mune ühes korvis.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 02.01.2024 09:30:08 vasta tsitaadiga

naid munakesi lisandub

https://www.err.ee/1609209304/justiitsministeerium-loi-volgnike-registri
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 02.01.2024 16:19:13 vasta tsitaadiga

Seda pangaandmete asja tuleb uurida- mis kujul pangaandmed, kas panga aadress või väljavõtted ja summa kontol.

Kui inimese konto arve jääki vaadata, siis peaks olema e-valimised ja üldse valimised avalikud. Et kes, keda valis. Muidu on nii, et salajaselt valitud inimene hakkab kohe teiste rahakotte vaatama.

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
psauce
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2024 16:31:10 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
Seda pangaandmete asja tuleb uurida- mis kujul pangaandmed, kas panga aadress või väljavõtted ja summa kontol.

Kui inimese konto arve jääki vaadata, siis peaks olema e-valimised ja üldse valimised avalikud. Et kes, keda valis. Muidu on nii, et salajaselt valitud inimene hakkab kohe teiste rahakotte vaatama.


Julgeks arvata et pangaandmed tähendavad pigem kontonumbrite seostamist kindlate isikutega kui "palju suvalisel Antsul kontol on". Riigiametnikke ette ei tea - teevad kõik ära mis pähe tuleb või mida käsitakse teha.

Demokraatias teoorias peaks ju kõik olema läbipaistev. Samas igasugused lepingud salastatud 75ks aastaks, rahvastikulugemisele andmete mitteedastamise trahv 2000 eurot (andmete väärkohtlemise trahv ametnikule oli vist 200) jne jne.

_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2024 16:41:10 vasta tsitaadiga

Pangaandmete all mõeldakse ikka arvelduskonto nime ja numbrit. Igal pool peab sisestama arvelduskonto andmed, et toetus jm laekuks. Selle asemel hakatakse pärima rahvastikuregistrist arvelduskonto andmed.

---

tsitaat:
Registrisse hakatakse edastama kohtulahendeid ja sinna tuleksid andmed inimeste pangakontode kohta.
"Näiteks pangakonto number võiks olla, mis on seotud just teenuse osutamisega, sest paljud inimesed saavad toetuseid ja asju riigi käest. Et seda sujuvalt ja proaktiivselt esitada, siis neid teenuseid on lihtne üles ehitada, kui rahvastikuregistris on inimese enda poolt antud vastav pangakonto number," rääkis Küüt.

https://www.err.ee/1609208554/aki-andmete-kasutajate-ringi-laienemine-ei-tohi-tekitada-pohiseaduslikku-riivet
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2024 16:43:38 vasta tsitaadiga

Pangakonto andmed ei tähenda automaatselt, et seal konto jääk on. See võib olla lihtsalt pangakonto number.
Naised saunas rääkisid, et nende bolt/wolt taksojuhtide ja kullerite puhul pidavat üsna tavapärane olema, et kohtutäitur on konto arestinud ja antakse mingi lehma-lellepoja konto nr. või siis mingi välismaise panga konto nr., mille olemasolu kohtutäitur niisama lihtsalt tuvastada ei saa.

Aga aadressiga nad tegelikult juba ammu koguvad andmeid muude elukohtade kohta. Näiteks tellisin auto teh. passi muule aadressile kui mu rahvastikuregistri järgne aadress. See on muu elukohana ilusti rahvastikuregistris näha kuigi ise ma seda sisestanud pole. Saaks muidugi ära kustutada, aga las olla, ega see nüüd suur saladus ka pole.

Edit
maty kirjutas:
Pangaandmete all mõeldakse ikka arvelduskonto nime ja numbrit. Igal pool peab sisestama arvelduskonto andmed, et toetus jm laekuks. Selle asemel hakatakse pärima rahvastikuregistrist arvelduskonto andmed.


Konto pead ikka ju sisestama. Mul näiteks on kolmes Eesti pangas konto. Valivad sealt siis randomiga ühe? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2024 16:57:37 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Konto pead ikka ju sisestama. Mul näiteks on kolmes Eesti pangas konto. Valivad sealt siis randomiga ühe? icon_biggrin.gif

A la rahvastikuregistrist pangakontode nimekiri ja ise valid sellest nimekirjast, kuhu kantakse...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 02.01.2024 18:41:36 vasta tsitaadiga

Pangakontost saab lahti öelda. Ma panin SEB pangakonto täielikult kinni.
Sellist asja, et pangakonto on kohustuslik. Seda ei ole olemas.
Ka telefoninumber ei ole kohustuslik.
Elukoharegister vast on aga kui palju sa seal elad kui vabalt ühest maakonnast teise liikuda võib. Seda ära ei keelata, hetkel.
Pangu inimesel gps moodul külga ja hk. valvama ja murdku öösel sisse ja käskigu laulda isamaa hümni une pealt, nagu sõjaväes.
Lasku ka taskulambiga näkku ja pangu keskkooli ajast käsi sitapotti, rebaste päevil..

Mis ma tahtsin sellega öelda, saksa täpsus eestlaste moega. Põhiline asi on, et inimest on vaja alandada igal pool.

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2024 18:43:40 vasta tsitaadiga

mina634, kas palka saad sulas? Arveid käid ka kõiki sulas maksmas?
Pangakonto omamine pole otseselt kohustuslik, aga ilma selleta on elu tänapäeval üsna keeruline. Mitte võimatu, aga keeruline.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 02.01.2024 18:59:13 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
mina634, kas palka saad sulas? Arveid käid ka kõiki sulas maksmas?
Pangakonto omamine pole otseselt kohustuslik, aga ilma selleta on elu tänapäeval üsna keeruline. Mitte võimatu, aga keeruline.

Näitasin sellega pangale, et ta on liiga ülbe.
Nüüd on aastaid arve teises pangas, olen rahul.

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Riik tahab pangaandmed ja kohtulahendid rahvastikuregistrisse kirja panna
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.