Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa videovalve ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2023 16:26:44 Targa videovalve ehitamine vasta tsitaadiga

Teeks uue suurema teema seoses parema videoanalüütika jõudmisega kodukasutusse, ilma et peaks tuhandeid eurosid maksvaid kaameraid ostma.
Samuti vähe rohkem videovalve analüütikale spetsialiseerunud teema kui lihtsalt Targa kodu ehitamine.

* IP Kaamerate arutelu, mis pole seotud analüütikaga jääb mujale teemadesse
* Kuidas üles seada keskset analüütikat
* Arutelu valmistoodete üle "Kaamera vs NVR vs arvuti (AI) analüütika"
* AI mudelite arutelu ja jagamine (ainult vabavaralised või isetehtud, piraatmudeleid hoidume avalikult jagamast!)
* Erinev riistvara AI videoanalüütika jaoks (GPU'd, TPU'd, VPU'd, AI kiirendid)

Teen ise algust ka icon_arrow.gif

Vaikselt ehitan maakoju videovalvet. Esimene küsimus tekkis kohe, et kas soovin ainult ilusat pilti (salvestada) või on soov pildilt ka midagi tuvastada ja reaalajas sündmusi (events) genereerida.
Viimane mõte oli ilus aga esiteks polnud usku kaamera nõrka riistvarasse, teiseks käia välja ligi 1000€ per kaamera? - liiga kallis, spetsialiseerunud NVRid? - liiga kallid. Sai riski peale mindud ja alustatud lihtsalt ilusa pildi salvestamisega, lootuses et leian mingi avatud lähtekoodiga tarkvara või vabavara hiljem.

Lõpuks sai leitud 2 tükki, millest viimane küll pole ei vaba ega tasuta:
* Frigate NVR
* Blue Iris (Windowsile ainult)

Vaikselt testimisringile liigun Frigate NVRiga. Viiamne kasutab siis CPU, GPU (NVidia), TPU (tensorflow) ja OpenVINO mudeleid analüütikaks.
Enda plaan on kasutada Tensorflow Lite mudeleid Google Coral TPU'ga. Kes ei tea, mis on TPU'd VPU'd jms kahtlased protsessorid, siis sisuliselt on tegu spets riistvaraga AI mudelite jooksutamiseks.
Ühte 50$ TPU'd on võrreldud hetkel 2000$ maksva GPU'ga. Väga suur sääst ja igal juhul parem kui mistahes CPU baasil pildi protsessimine.

Planeeritud setup endal oleks taoline:
1. IP kaamerad
2. Synology DiskStation NAS salvestamiseks (mitte segi ajada Synology NVR'ga, mis teeb samuti kohutava hinna eest GPU baasil analüütikat)
3. Mikroarvuti HomeAssistant ja Frigate NVR jaoks. HomeAssistant ilmselt jääb töölaua jaoks ainult. Lisaks saab ära kasutada tuvastussensorite infot (kes, mis, millal ja mis tsoonis liikus, telefonile häirete saatmine jne). Frigate hakkab analüüsima ja sündmuste striimi genereerima nii HomeAssistanti kui ka Synology jaoks.
4. Coral Accelerator / TPU

Frigate jaoks otseselt NASi pole vaja aga mulle väga meeldib Synology NAS ja sellel jooksev Surveillance Station tarkvara. Viimane on väga hea erinevate sündmuste ja videopildi salvestamisel kalendrisse, et tagasivaates oleks lihtne teatud klippe otsida.

Kogu asja mõte on siis:
* Tuvastada pildilt inimesi ja nende paiknemist (tsoonides)
* Tuvastada "üle aia hüppamist"
* Tuvastada inimeste liikumist öösel
* Tuvastada sõidukeid
* Identifitseerida sõidukeid teatud tsoonis (numbrimärgi tuvastus)
* Tuvastada loomi
* Erinevad nähtused salvestada erineva sälituspoliitikaga
* Otsida erinevaid sündmuseid tagasivaates / ajaloost


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 14.12.2023 16:41:00 vasta tsitaadiga

Hea teema thumbs_up.gif märgin ära..

Endal paar kaamerat samuti Synology NAS-i salvestavad ja sellel jooksva Surveillance Stationi (SS) kombinatsioonis. SS-is on ka mingid algelised võimalused panna häired saatma aga mina ei ole neid suutnud pädevalt ära seadistada, a'la määrad videopildil ala, kui seal midagi toimub, saadab teavituse/e-kirja - praktikas juba päikese eest läbi lendava linnuparve varjud või tuule puhutud lehepuru, rääkimata kaamera eest sadavast lumest genereerib kümneid teavitusi lühikese ajaga. Lisaks kui kaamerapilt vahetab päev/öö režiimi, tuleb ka selle pildimuutuse peale salvestus.
Alati lõppenud sellega, et olen selle teavituse saatmise välja lülitanud, sest muidu telefon muudkui piiksub ja postkast e-kirjadest umbes..
Lisaks on SS ka mingi "smart search", et näitad salvestisel ala ette ja otsib sealt muutusi - see otsing on nii aeglane, vbl 2x kiirem kui ise otse läbi vaadata aga kiiresti midagi otsida nagu ei oska..

Samas tunnistan, ega ma ei ole suutnud süveneda ka, et ehk saaks SS-is paremini kui lähemalt uurida.
Väga vinge oleks kui võimekam AI soft suudaks Synologys joosta, kas Dockeris või äärmisel juhul virtuaalmasinas. Endal Syno DS923+, suurendatud mäluga ja võiks üsna kobe NAS olla jooksutama ka nõks ressursimahukamaid rakendusi.

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2023 16:59:51 vasta tsitaadiga

Jah, selle liikumise (motion) baasil ikka suht kehva midagi tarka teha. Viimase suurema lumesaju korral salvestas kaamera liikumist tunde (pm pool ööd) ja seda keskmise tundlikkuse (sensitivity) juures. Õnneks küll ketast jagub aga sisuliselt puhas rämps info mõttes.

Synology puhul saab need kõik muidugi Dockerisse ka lükata. Minu põhiline eesmärk on hoida Synology purk puhtana, et ma ei läheks tolle alus Linuxit otse näppima. Eriti teemaks kui vaja mingid hardware ressursid üle kanda konteinerisse või mingid lisa driverid paigaldada. Suur oht võib olla katsetuste käigus midagi ära rikkuda ja tagajärjeks kukub kogu NAS kokku. Või siis kui kohe pekki ei keera, siis Synology update kindlasti kaotab midagi ära icon_smile.gif
Kõige lõpuks üritaks CPU'sid üldse mitte piinata. Videopildi skaleerimiseks / ümberkodeerimine GPU ja analüütika jaoks AI accelerator.

SS otsing peaks ka sellega paremaks minema, kui sa ei otsi mitte pildilt vaid nö silte (labels). Frigate peaks hakkama saama ilusti sildistamisega. Ehk kui sul on konkreetse tsooni kohta rohkem huvi, siis teed Frigate's tsooni, mille peale viimane peaks selle info ka edasi andma kui tolles tsoonis objekti liikumine tuvastatakse.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2023 18:16:00 vasta tsitaadiga

Et lumesadu öösel liikumishäiret ei tekitaks siis tuleb teine ir allikas selles suunas paigutada kust liikumist ei otsita. Siis laivis näed et seal valgusvihus sajab aga liikumisalast jääb hele kiir välja.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 14.12.2023 18:41:27 vasta tsitaadiga

Ei saaks öelda, et AI kaamera 1k eur maksab. Viimase Ubiquiti Protecti updatega tuli smart detectionsite tugi ja mu odav G4 instant väidab ka oskavat sõidukeid ja isikuid tuvastada (fw update tuli ka). G3 Pro'd paraku AI tuge ei evi. AI Bullet, mis tõenäoliselt hakkab märksa rohkemat oskama on hinnaklassis 370 eur.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2023 18:45:54 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Et lumesadu öösel liikumishäiret ei tekitaks siis tuleb teine ir allikas selles suunas paigutada kust liikumist ei otsita. Siis laivis näed et seal valgusvihus sajab aga liikumisalast jääb hele kiir välja.


Jända nende liikuvate pixlitega kuidas tahad aga sellest shitast saia enam ei tee icon_smile.gif

Markos kirjutas:
Ei saaks öelda, et AI kaamera 1k eur maksab. Viimase Ubiquiti Protecti updatega tuli smart detectionsite tugi ja mu odav G4 instant väidab ka oskavat sõidukeid ja isikuid tuvastada (fw update tuli ka). AI Bullet, mis tõenäoliselt hakkab märksa rohkemat oskama on hinnaklassis 370 eur.


Tegelt jah, @2023 veits utreeritud näide. Mu 140€'ne 4K IP kaamera oskab ka isikuid ja autosid tuvastada aga ma suurt lootust ta peale ei pane.
1K ringi jäävad pigem nimekad tootjad kui hiinakad välja arvata.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 14.12.2023 19:04:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Tegelt jah, @2023 veits utreeritud näide. Mu 140€'ne 4K IP kaamera oskab ka isikuid ja autosid tuvastada aga ma suurt lootust ta peale ei pane.
1K ringi jäävad pigem nimekad tootjad kui hiinakad välja arvata.


Nuh, Ubil paistavad kõik G4 ja G5 seeria kaamerad olevat juba mingi ai võimekusega. G4 Instant on neist kõige odavam, samas uus G5 Bullet on ~120 eur kaamera. Kuna uuendus jõudis alles täna minuni, siis testisin ära ka. Ütleme nii, et sinu listist on puudu vaid autonumbri tuvastus ja tõenäoliselt oskavad seda uued pro ja ai mudelid, mis on hinnaklass 400 ja üles. Mõnes mõttes hea uudis, saab liblikad ja ämblikud elimineerida tuvastuste pealt. Huvitav milleks ta muruniiduki kvalifitseerib, kas loomaks või autoks icon_smile.gif Aga bottomline on ikka selline, et, kui sul infra on juba eelnevalt olemas, siis ai ei pruugi ka kommertsi pakendatuna üldse väga kalliks osutuda, endal jebimist vähem ka.

Edit: Kuna mul on Protect Home assistantiga liidestatud, siis peale integratsiooni restarti tulid personid ja vehicled kenasti nähtavale ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2023 19:26:11 vasta tsitaadiga

Jah kahjuks Ubi infrat omanud pole, seega ei tea sellest midagi kommenteerida. Juttude järgi tundub jah päris arvestatav alternatiiv.
Hetkel kui syno välja jätta (mis ka nagunii muudeks tegevusteks oli olemas), siis mul analüütika kulutused ~300€ kanti. Sellest pm enamik minipc, mis oleks ka HA jaoks nagunii vajalik olnud.

Frigate ise ka numbrituvastust ei tee. Selleks vaja tasulise versiooni (Friage+) mudelit. Või siis hankida ise kuskilt mingi custom mudel.
Õnneks mind see jebimine ka väga ei morjenda. Tavakasutajale seda teed on muidugi raske soovitada icon_smile.gif


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 14.12.2023 19:36:25 vasta tsitaadiga

Eks siin ole ka see, et, mis sul juba olemas on, kui saad olemasolevaid kaameraid kasutada, siis on 300 eur tõenäoliselt väiksem kulutus, kui uued kaamerad osta. Mul tegelikult piisaks kahest G5 bulletist antud juhul ja selle budget oleks siis alla 300 euro, 240 täpsemalt. Kui G3Pro'd maha ärida siis saaks vähemalt poole rahast tagasi ka veel icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2023 23:21:26 vasta tsitaadiga

AI tuvastamise puhul on raske leida asjalikke videosid, mis võrdleks kui aju on kaameras vs kui aju on tsentraalne.
On ilmselge, et tsentraalse masina puhul on AI accelerator või kasvõi TensorRT (Nvidia Cuda peal) kaugelt üle väikse kaamera võimekusest. Küsimus, mis mind huvitab on, et siis kui suur on reaalsuses erinevus?

Allolevas videos täpsuse (Accuracy) võrdlus:
Blue Iris: ~0.9157
UniFi Protect: ~0.8652
Reolink NVR: ~0.7697

TOP 3 AI Person Detection NVR Camera Systems - UniFi Protect vs Blue Iris vs Reolink RLK8-810B4-A (2 aastat vana video!)
Spoiler Spoiler Spoiler


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.12.2023 00:59:40 vasta tsitaadiga

Ubiquitil on AI kaamerad, mis kaamera riistvaras igasugu tuvastamisi teevad. Muud kaamerad pole päris need.

Umbes 5 aastat tagasi kaamerad salvestasid küll iga puulehe liikumist, mul kolisid tollased hikvisionid tolmukihi alla ja Ubiquiti umbes 100-200 eurosed kaamerad on neist täna analüütika poolest igast asendist üle.(Peale öönägemise)

ANPR võimekusega kaamerad teevad samuti sul numbrimärgi peale autovärava lahti.
Selleks, et mingitki analüütikat oleks üldse võimalik teha, tuleb osta kaamera, mis ka öösel päriselt näha suudab. Täna on 6 tundi ja kuus minutit valget aega, muul ajal odav kaamera ei tee midagi (jah, teemaalgataja kirjutas, et palju asjad on "ilgelt kallid")
Kuna turul on tuhandetes igasugu kaameraid, siis loodan siit teemast kogemustepõhiseid kirjutisi lugeda, et kes midagi eriti head koduasutajale leidnud on. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.12.2023 01:17:53 vasta tsitaadiga

2a vana video on ikka selgelt vana antud kontekstis. Ui seadmete valik on ka tehtud selline, et võtame aga kõige kallimad komponendid (UDM Pro, USW, G4Pro) ja saame konkurentsivõimetu hinna. Mis puutub kesksesse süsteemi ja kaamera enda sisemisse, siis siin pole asjad nii ühesed. Väga palju oleneb kaameratest, mida keskse süsteemi puhul kasutatakse ja mingist kaamerate arvust muutub keskne süsteem väga januseks, ning mõistlik on hajutatud ehk siis kaamerapõhine ai.

tsitaat:
Ubiquiti umbes 100-200 eurosed kaamerad on neist täna analüütika poolest igast asendist üle.(Peale öönägemise)


Mis Ubiquitid need on ? Mul on G3 Pro'd ja üks G4 instant. Instant on Pro'dest täna selgelt üle, vaatamata oma odavusele ja väiksusele. G3'ga pole ka AI mõttes midagi teha, selleks peaks minimaalselt G4 või G5 bulleti peale upgradema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2023 01:40:32 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Kuna turul on tuhandetes igasugu kaameraid, siis loodan siit teemast kogemustepõhiseid kirjutisi lugeda, et kes midagi eriti head koduasutajale leidnud on. icon_smile.gif


Üks väga asjalik review, mis silma hakanud on. Tasub tähelepanu pöörata testimisele. Kõige hullem olukord kaamerale on öö ja liikumine koos.
Axis saab hakkama, hind 1100$ (meil 1300€+). Olenevalt jah kui suur kahjuvõimalus on, ei pruugi 3-4 kaamera panek ära tasuda.
Spoiler Spoiler Spoiler


Markos kirjutas:
2a vana video on ikka selgelt vana antud kontekstis.


100% nõus, kui on paremat jagada ma kätt ette ei pane. YT loll algoritm midagi uut vahele ei viska kui oled midagi konkreetset ära vaadanud.

Markos kirjutas:
Väga palju oleneb kaameratest, mida keskse süsteemi puhul kasutatakse ja mingist kaamerate arvust muutub keskne süsteem väga januseks, ning mõistlik on hajutatud ehk siis kaamerapõhine ai.


Niipalju kui ma aru saanud olen, siis analüütika jaoks võetakse nagunii kaamera pea kõige kehvem striim (va juhul kui kedagi kaugelt vaja tuvastada suure-laia pildi pealt).
Näinud kommentaare kuidas kuni 10 kaamerat haldab üks TPU ära ilusti. Väga ei kujuta ka ette 20 kaameraga kodusüsteemi icon_smile.gif


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.12.2023 11:00:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Väga ei kujuta ka ette 20 kaameraga kodusüsteemi icon_smile.gif


Mina küll kujutan, ühe sellise ehitanud, 20+ kaamerat icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2023 13:56:23 vasta tsitaadiga

Sain praegu "laboritingimustes" Frigate'i püsti ja AI detectioni tööle. Kahjuks või õnneks mul hetkel head kaamerapildi striimi polnud võtta ja ühelt objektilt sain 10a+ vana kaamerapildi (640x480) mjpeg vormis.
Nikerdamist võrreldes valmistoodetega on hullupööra, seega Linuxit ja muud tehnikat tasub tunda. Ma ei ütle, et ma suur Linuxi pro oleks, suure Googledamisega tundub hakkama saavat.

Arvuti: Minisforum UM340 (AMD 3450u)
Coral: M2 B+M Key

Esimene viga oli ikkagi M2 coral võtta. Kuna masinal oli ainult 1 sobilik M2 pesa ja seegi oli juba nvme SSD'ga täidetud, siis lolli peaga mõtlesin, et ehk Sata -> M2 B+M Key konverteerija funkab. Ilmselt funkakski kui driverid oleks aga driverid on ainult PCI peale.
Hetkel kõige kiirem lahendus oli nvme SSD'st loobuda ja osta uus SATA SSD, kuna süsteem põhikettale nagunii jooksvalt palju ei kirjuta, siis lugemiseks on sellel piisavalt kiirust.

Põhi OS läks Proxmox. Sellega kaasnes jälle häda, et millegipärast Google pole Corali driverit viimase Debiani jaoks teinud. Sisuliselt tuli ise see endale kompileerida. Kes seda teha ei taha, saab kasutada Proxmox varasemat versiooni.

Edasi oli hulgaliselt leiutamist, et see vana kaamera üldse Frigate külge saada. Frigate ise sööb sisuliselt ainult h264 RTSP'd, seega konverteerimisega tegeleb go2rtc, mis on ka juba Frigate'i pakendatud. Sarnaselt Frigate'le on go2rtc'sse pakendatud ffmpeg, mis suurem osa tööst ära teeb.
Lõpuks sai leitud ffmpeg'le sobilik sisend, et see konverteeriks ja läbi go2rtc saadaks vajaliku pildi Frigate'le.

Väga suur tegu on Frigate'le kogu HW selgeks tegemine. Coral on ainult AI detectioni jaoks, soovitatavalt GPU või iGPU panna striime konverteerima. Viga selles ahelas tähendab, et CPU kasutus lendab lakke.
Algse 70% CPU sai siis lõpuks <3% CPU ja <1% iGPU. Corali CPU jääb ka <2%. Frigate ise sai Proxmoxilt 2C vCPU, 8GB RAM, 4GB disk (salvestused, snapshotid soovituslikult mujale panna, ala NAS kettapind ühendada).

AI detection ise käib 5 FPS juures, 300x300px liikumissektor lõigatakse ja saadetakse AI'le analüüsimiseks. Sellise väga kehvakese pildi pealt tuvastas isiku 77% tõenäosusega, mis on küllaltki kõrge ja hea tulemus.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2023 14:59:14 vasta tsitaadiga

Väike update jälle. Sai võetud üks 8MP HikVision juurde ja süsteem maale üles pandud. Praegu nö production environment'is võib rahule jääda.
Edasi vaja paika saada Synology liidestus ja nutikad alertid telefonile.

Pealtvaates siis selline süsteem

Kaamera:
- Stream 1 (kõrge kvaliteediga, h265)
- Stream 2 (teravuse eelistus üle sujuvuse, madal fps ~5-6, madalam reso, h264)

Frigate:
- Kaamera Stream 2
- AI event detection
- Kaamerapildile joonistatud tsoonid
- MQTT event streaming

HomeAssistant:
- Frigate integratsioon
- MQTT server
- Live objektide jälgimine (tüübi järgi, hulga järgi, tsoonide järgi)

Synology:
- Kaamera Stream 1
- TODO: HomeAssistant -> Synology Surveillance Station WebHook

Synology Surveillance Stationisse salvestamisel oleks minu eelistus olnud, et HA triggerdab motion eventi vastava pikkusega ja paneb labeli ka juurde, et mis tüüpi objekt.
Kahjuks tundub, et seda üle WebHooki ei saa teha. Praegu 2 ideed jäänud:
1 - HA triggerdab üle WebHooki salvestamise alguse ja lõpu ning teeb ka bookmarki. Bookmarki saab lisada igast random infot.
2 - SS lindistab terve päeva ja HA triggerdab bookmarki vastavasse vahemikku. Miski 3manda päeva lõpus laseb kõik bookmarkimata salvestused maha. Pole 100% kindel, et nii SS saab toimetada.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2023 18:59:12 vasta tsitaadiga

Kas ongi vaja? SS hoiab mitme kuu salvestusi enne kui üle kirjutab, terabait kaamera kohta, megabitine striim. Bitrate põhja keerata siis muidugi teine asi.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 28.12.2023 19:29:47 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
- Stream 2 (teravuse eelistus üle sujuvuse, madal fps ~5-6, madalam reso, h264)
Kas stream2 peab 300x300 olema, et Coral TPU-le sobilik oleks? Reolink näiteks ei lase alla 640x480 valida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2023 23:41:48 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kas ongi vaja? SS hoiab mitme kuu salvestusi enne kui üle kirjutab, terabait kaamera kohta, megabitine striim. Bitrate põhja keerata siis muidugi teine asi.


Reolink Duo 2 suutis ainult motion baasil kuskil 300GB kerida. Mul retention on 30 päeva ainult. Nii Reolink kui HikVision on mul 2 sensoriga suure megapixlilised kaamerad.

degreal kirjutas:
RassK kirjutas:
- Stream 2 (teravuse eelistus üle sujuvuse, madal fps ~5-6, madalam reso, h264)
Kas stream2 peab 300x300 olema, et Coral TPU-le sobilik oleks? Reolink näiteks ei lase alla 640x480 valida.


Frigate ise teeb 300x300 motion boxid (liikumissektorid / kastid) , mis ta siis TPU'le edasi saadab.
HikVisioni näitel mul striim 1 on 5120x1440 (max) ja Frigate jaoks striim 2 1920x536. Pm võiks max reso peal ka jooksutada aga mingist hetkest sööb lihtsalt rohkem CPU'd ilma, et midagi paremaks läheks. Pilt peab lihtsalt keskmiselt terav olema õige kauguse jaoks. Nt 10m pealt teeb väga vana kaamera 640x480 resoga töö täitsa adekvaatselt ära.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 29.01.2024 18:50:17 vasta tsitaadiga

Tuleb hakata vist kaameraid upgradema, saab kasse jälgida icon_smile.gif

Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2024 02:41:42 vasta tsitaadiga

Osad Reolink kaamerad oskavad ka loomi klassifitseerida.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2024 13:17:29 vasta tsitaadiga

Töökoja kaamera vahest tuvastab ka inimesi karude ja koertena. Kaamera on küll tõsiselt kehva kvaliteediga aga arvestades valetuvastuste hulka, siis teeb töö päris hästi ära. Too kaamera feed edastatakse siis Coral AI'le analüüsiks.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 31.01.2024 15:39:54 vasta tsitaadiga

Unifi kaamera seeria täitsa erutas ja kuna unifi seadmeid nagunii kasutusel, võtaks kaamerad ka, aga lähemalt uurides kisub kulukaks icon_confused.gif
Peaks lisaks uutele kaameratele veel ühe ühe ca 200€ karbi (UniFi Cloud Key Gen2 Plus) Unifi Protecti jooksutamiseks juurde võtma, lisaks ei võimalda Unifi süsteem enda NAS-i salvestada, samuti ei tunnista teiste brändide kaameraid (nt kui tahaks varasemaid kaameraid ka süsteemi jätta).
Liiga palju puudusi koguneb..

Frigate NVR-i sai ka googeldatud ja uuritud, vaba ja võimas aga tundub nagu HA, kus kasutaja peab olema terav pliiats ja reeglina IT taustaga tegelased sellest sillas, keskmine minusugune Mati jääb suht kiiresti jänni icon_lol.gif

Viimasena jäi sõelale Synology enda kaamerad, mida neil ainult paar mudelit ongi hetkel. Kuna nagunii syno NAS ja sealne Surveillance Station kasutusel, saaks Syno kaameraga kõige lihtsamalt-odavamalt AI võimekuse (kaamera ca 250€). Syno AI kasse-põtru ei tunne aga inimeste ja autodega peaks hakkama saama. Lisaks üllatusena syno kaameraga tuleb ka SS litsents kaasa ehk ei pea synosse eraldi kaameralitsentsi lisaks ostma thumbs_up.gif
Puudusena märgitakse kõrget hinda ja keskpärast riistvara 5MP, omaltpoolt syno kaamera puhul häirib, et ainult valget värvi saadaval, paljudel teistel brändidel valik laiem (eelistaks musta korpust).
Lasen mõttel settida, ilm soojemaks läheb ja viitsib kaamera installidega jamada, siis vaatab icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler



Vahemärkusena, oli üks Hikvision seinas, kus eelmise aasta tuultega sai vihma, kus vihm sadas vastu voodrilauda ja pressis nurgalaua taga oleva RJ45 ühenduseni ja lakkas töötamast - oma viga ka, ei kasutanud seda niiskuskindlat katet, mille paigaldamiseks tuleb cat kaabel uuesti otsastada. Nüüd talvel oli aega uurida, levinud viga ja sai kaameral tehase emane RJ45 ots maha lõigatud ja uus isane ots pandud ning Cat coupleriga toas testides kaamera töötas kenasti, nüüd vaja sellele couplerile midagi niiskust eemalhoidvat leiutada. Kondoomi ümber tõmbama ja juhtmed allapoole kulgema jätma, et vesi maha tilguks kui jälle voodri taha pressib icon_smile.gif

_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 01.02.2024 00:18:29 vasta tsitaadiga

Kaabli allapoole kulgemine on elementaarne, et vesi ei üritaks otse seadmesse voolata, ka kaabli seestpoolt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 01.02.2024 20:46:36 vasta tsitaadiga

Äkki siis juba soovitusi ka mõnele heale äpile, mis ilma netiühenduseta vana telefoni suudaks liikumise peale videot salvestama panna SD kaardile(kaardi täitumisel kustutaks vanad videod alt ära) ja oleks ka hästi toimiv ning salvestaks vajadusel telefoni kaamera maksimaalse võimekusega neid videosid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa videovalve ehitamine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.