Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Wifi levi laiendamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 12.12.2023 22:01:48 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Extenderi puhul arvesta sellega, et tolle levialas on ühenduse kiirus umbes poole võrra madalam kui algse Wifiga.

Mitte siis segi ajada "neti"kiirusega.

Wifi ülekandekiirus raiutakse pooleks ja lisanduvad mõningad millisekundid latentsust, aga kui algne wifi mahutab kordades rohkem kui väliühendus peale annab, siis enamik juhtudel see ei häirigi.

Sellegipoolest on repeater ikka viimane hädavariant.

_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 13.12.2023 16:36:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Mul kahekordne palkmaja. Ruuter on ühes maja otsas teisel korrusel. Elutuba on maja teises otsas esimesel korrusel. Vahele jääb üks palksein, kui diagnoaalis võtta + siis puit laudpõrand. Selline nibin-nabin tundub olevat. Kui elutuppa lähen, siis näitab küll wifit 2/3, aga problemaatiline ja kiirus olematu.


Olen teinud ühe sellise palkmaja projekti. Lähteülesanne oli sama. Palk on üks kõige kehvema läbivusega materjale betooni kõrval. Extenderist on vähe kasu, kui vahele jääb mõni sein, mingi tulemus võib olla., aga kindlasti mitte ootuspärane. See maja sai endale esialgu kaks Ubiquiti AP'd eri korrustele, mis siis poe kaablite otsas. Kaablite vedu ise oli muidugi meistriklass, mida ma ise ei teinud, aga "sipelgad" uuristasid palkide sisse puuridega kanaleid ja tehtud ta sai. Ma oleks ühe AP veel pannud, aga omanik jäi olemasolevaga ka väga rahule. Eelpool mainitud powerine on ka lahendus, kui faasid sobivalt jooksevad ja väga suuri kiirusi ei eelda, sest need 1G+ kiiruseid, mida tootjad reklaamivad, sa mitte kunagi ei näe. Mingid el seadmed võivad häireid ka genereerida ja siis saab võrk häiritud, aga see selgub nagu ikka alati alles siis, kui asi püsti.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aerozolic
HV kasutaja
aerozolic

liitunud: 16.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2023 16:46:57 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Mul kahekordne palkmaja. Ruuter on ühes maja otsas teisel korrusel. Elutuba on maja teises otsas esimesel korrusel. Vahele jääb üks palksein, kui diagnoaalis võtta + siis puit laudpõrand. Selline nibin-nabin tundub olevat. Kui elutuppa lähen, siis näitab küll wifit 2/3, aga problemaatiline ja kiirus olematu.


Olen teinud ühe sellise palkmaja projekti. Lähteülesanne oli sama. Palk on üks kõige kehvema läbivusega materjale betooni kõrval. Extenderist on vähe kasu, kui vahele jääb mõni sein, mingi tulemus võib olla., aga kindlasti mitte ootuspärane. See maja sai endale esialgu kaks Ubiquiti AP'd eri korrustele, mis siis poe kaablite otsas. Kaablite vedu ise oli muidugi meistriklass, mida ma ise ei teinud, aga "sipelgad" uuristasid palkide sisse puuridega kanaleid ja tehtud ta sai. Ma oleks ühe AP veel pannud, aga omanik jäi olemasolevaga ka väga rahule. Eelpool mainitud powerine on ka lahendus, kui faasid sobivalt jooksevad ja väga suuri kiirusi ei eelda, sest need 1G+ kiiruseid, mida tootjad reklaamivad, sa mitte kunagi ei näe. Mingid el seadmed võivad häireid ka genereerida ja siis saab võrk häiritud, aga see selgub nagu ikka alati alles siis, kui asi püsti.

Ma esialgu sain isegi lihtsamalt hakkama. Tõstsin ruuteri kõrgemale eelnevast kohast. Maja teise otsa jõuab kolmest pulgast kaks. Proovin praegu nii. Mingi hetk võibolla viin ruuteri madalamale tagasi, kuna juhtmeid jookseb ka mööda seina õige mitu, ja panen mingi AP teisele korrusele maja keskele. Sellisel juhul pole läbi paksu palgi vaja levida ka.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 13.12.2023 21:25:44 vasta tsitaadiga

aerozolic kirjutas:
ja panen mingi AP teisele korrusele maja keskele. Sellisel juhul pole läbi paksu palgi vaja levida ka.


Minu prognoos tulemusest on järgmine: otse teisel korrusel asuva AP all olevas esimese korruse ruumis on levi päris kobe, otse selle kõrval olevates ruumides kas kehv või peaaegu olematu, sest lisaks nurga all läbitavale laele tuleb läbida ka vähemalt üks vahesein nurga all, kehvemal juhul kaks vaheseina (sõltuvalt vaheseinte asukohast korrustel võib ta läbida ühe vaheseina ülakorrusel, siis lae ja lõpuks vaheseina allkorrusel - kõik nurga all).
Kõige sitem ongi wifi signaalil läbida vahelagesid nurga all, sest läbitava materjali paksust tuleb mõõta mööda sirgjoont, mille üks ots on ruuteris ja teine klientseadmes.
Vähim, mida sel juhul olukorra parandamiseks teha saad, on paigutada teisel korrusel AP otse lakke. Mida lähemal põrandale, seda teravama nurga all tuleb signaalil lage läbida ja paksem on läbitav materjal.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 14.12.2023 10:00:26 vasta tsitaadiga

Lihtsam on vedada iga AP juurde kaabel. Teine võimalus läbi lagede paigutada kohakuti kui kaabeldada ei taha. AP tasub sinna panna kus reaalselt kasutad unistuseks võib olla ka muud ruumid kuid reaalsuses vaja ei lähe. Nurga all ei tule jah hästi. Wifit vaja ainult läpakates. Kui APga tahad linkida siis kaob purgist üks link ära pole seal kolme wifi kaarti millega mängida. 2.4 peal võib linkida ka kui sissetulev pole midagi kiire. 100jase jaoks kõlbab 2.4 kah seal vist max 144mbit. Nende wifi purkide probleem on rohkem muud parameetrid ja palju asju külge riputada ei saa kui kiirust tahad. igasugused beamforming, Mumimmod nendest jääb väheseks kui hakkad kola ühendama ja mingeid kiiruseid taga ajama. Kui 1 arvuti siis jah võid saada kõik mis tuleb. Purkide linkimine ei tasu end tänapäeval väga ära kui kaableid vedada ei taha 1 asi on mesh sellega lihtsam maadelda kuid ma neid pole testinud. Kõige muretum on vedada igale korrusele lan kaabel ja siis wifitada kui mingit kiirust tahad ja vedada sinna kus vaja on. Mitte, et peab olema vannitoas ja wcs. Wifi 7 purgid ka tulemas kus on rohkem anntenne et saada rohkem kola kiiremaks. Nende hind on mega muidugi. Nagu väikesed arvutid juba. Need on mõeldud ,et sisse tuleb 2.5gbit juba.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reits
Uus kasutaja

liitunud: 05.02.2024




sõnum 08.02.2024 18:13:21 vasta tsitaadiga

Küsimus WiFi leviala suurendamise kohta. Tegemist eramuga kus õuest püüab internetti 4G väliruuter - ZyXEL LTE7480-M804 ja toas WiFi ruuter - ZyXEL EMG3525-T50B.
Tegemist Elisa 50Mbit/s paketiga.
Kas seda sisemist toa ruuterit saab vahetada millegi võimsama vastu, mis kiirgaks võrku kaugemale või peab seal ikkagi see seade olema mis praegu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 18:36:36 vasta tsitaadiga

Algatuseks: wifi on KAHEPOOLNE signaal. Et leviks, pead seadmete antennid samavõrra võimsamaks tegema.
Kui sul kaableid veetud pole, võtad mõned tp link vms leviala laiendajad mingitesse kohtadesse majas. Kui kaablid on veetud, paned mingitesse kohtadesse Access Pointid juurde.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aerozolic
HV kasutaja
aerozolic

liitunud: 16.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 18:52:24 vasta tsitaadiga

Elisa teemas sai ka arutatud. Võtsin Elisa mobiilse ühendusega Huawei B535 ruuterile lisaks Huawei AX3 laiendaja. Kaablit ei vedanud. Toimib ripiiterina. SSID on sama ja seadmed lülituvad ise kenasti ruuteri ja ripiiteri wifi vahel automaatselt. Ripiiteri taga pole küll kiirus sama, mis kaabliga ruuteri taga, aga hetkel ajab asja ära. Neid Huawei laiendajaid saab Facebook marketist pool muidu.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2024 19:06:00 vasta tsitaadiga

Tplingi odavkäkid on targa letis ca15€.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Wifi levi laiendamine mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.