Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  OpenCore Legacy Patcher (uuem macOS vanale mäkile) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2023 00:57:53 OpenCore Legacy Patcher (uuem macOS vanale mäkile) vasta tsitaadiga

link :: OpenCore Legacy Patcher koduleht

Kes ei tea, mis on OpenCore Legacy Patcher (OCLP) - selle abil saab panna põmst isegi hetkel uusima macOS'i, Sonoma, vanemale mäkile, mille puhul Apple ise seda võimalust ei paku.

Ütlen kohe ära, et ega mul endal sellega nüüd hullult palju kogemust ka pole, küll aga panin just ühele 2013 aasta MacBook Prole peale Ventura(13.6.1), millele muidu oleks ametlikult uusim macOS Big Sur (11.7.10). Ega Big Sur oli ka üldiselt okei, aga osad rakendused enam ei tahtnud paigalduda... eks teate küll, lisaks Airpodside kasutamine oli kuidagi veider ja ebamugav. OCLP'ga aga läks Ventura peale, Sonomat proovisin tegelikult ka, aga sellega oli veel ikaldusi, kuna ta on ikka üsna uus ning OCLP arendajad ka näevad vaeva, et kohandada uusim macOS vanemale rauale.

Kui rääkida, mida OCLP võimaldab, siis 2008, 2009 aasta õunad on vanimad, mille saab kenasti siis kas uusima või mõne vahepealse macOSi peale upitada. Seal võib küll olla detaile, seega tasub rahulikult vajadusel leht läbi sirvida ning mõne bugi võib siit ja sealt leida. Aga üldiselt kui olla OCLP'ga nii üks versioon maas uusimast macOSist, siis võiks elu üsna lill olla.

Niipalju veel, et install on üsna selline, nagu õunal need asjad ikka - lihtne, automaatne, loogiline. Eks esimene kord oli natuke pusimist, aga üldiselt võiks olla igale arvutikasutajale jõukohane, kes on pidanud arvutis mingeid muresid lahendama. OCLP üldiselt käib järjest ise sammud läbi, ütleb kogu aeg, et aga kas teeme nüüd seda, ainult sõtku "ok" nuppu põmst.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2023 17:03:54 vasta tsitaadiga

Kui kiirelt selle 2013 aasta raua peal 10 aastat uuem opsüsteem jooksis?
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2023 19:33:19 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kui kiirelt selle 2013 aasta raua peal 10 aastat uuem opsüsteem jooksis?
Täiesti tavaliselt.

St kui mõtled kiirust, latentsi jne - ma ei oska väga vahet teha Big Suri ja Ventura vahel. Ma küll ei teinud kõrvuti võrdlust, aga ütleme nii, et oli enne netiarvuti ja on seni. Eks see oli ka neljatuumaline 16GB masin ka, kahetuumaline 8GB RAM aparaat vbolla tunnetab olukorda teistmoodi.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.12.2023 23:36:51 vasta tsitaadiga

Kahetuumaline ägises juba Big Sur-ga suht samamoodi nagu Sonomaga. Esimene oli otse toetatud, teine OCLP-ga pandud. Sai OCLPga järjest Monterey, Ventura ja nüüd Sonoma ära proovitud, ainuke asi mis masina juba tühikäigul hõõguma võtab on see videotaustapilt mis viimases versioonis tuli. See huumor kinni keerata, siis on kasutatav.
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2023 00:29:19 vasta tsitaadiga

See on jah tõsi, et tasub vaadata, mida ja kui kaugele uuendada on mõistlik, minu 2013 aasta MBP puhul oli Big Suri ja Ventura vahe vaid kaks aastat. Raud on läinud ka paremaks, mu kõhutunne ütleb, et sealt 2017-2018 masinate kandist võiks riistvara ise üsna hästi ka uuemat op.süsi kanda, Apple Siliconist rääkimata.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2023 15:38:24 vasta tsitaadiga

MacOS Ventura kirjutas:
Support status: Unsupported as of September 26, 2023.

id.ee kirjutas:
DigiDoc4 ID-tarkvara toetatud operatsioonisüsteemid: macOS Big Sur (11), macOS Monterey (12), macOS Ventura (13)


Teise näitena tasub ka meeles pidada kui kaugele on üldse MacOS toetatud. Tänasel päeval BigSur installile aja kulutamine on ainult hobitegevusena mõistlik, masin millega igapäevaselt midagigi teha tahetakse peaks ilmselt kas Monterey või uuem olema. DigiDoc on lihtsalt üks näide, neid asju mis järjest vanemaid versioone supportist välja kukutavad tuleb jooksvalt juurde.
Sessuhtes vanema raua omanikul muud head varianti polegi, kas arvata masin kasutusest välja lähimas tulevikus või näiteks OCLP abil ikkagi uuem tarkvara peale ajada ning masina kasulikku eluiga veidi pikemaks venitada.

_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.12.2023 16:27:24 vasta tsitaadiga

Zoig kirjutas:
MacOS Ventura kirjutas:
Support status: Unsupported as of September 26, 2023.

id.ee kirjutas:
DigiDoc4 ID-tarkvara toetatud operatsioonisüsteemid: macOS Big Sur (11), macOS Monterey (12), macOS Ventura (13)


Teise näitena tasub ka meeles pidada kui kaugele on üldse MacOS toetatud. Tänasel päeval BigSur installile aja kulutamine on ainult hobitegevusena mõistlik, masin millega igapäevaselt midagigi teha tahetakse peaks ilmselt kas Monterey või uuem olema. DigiDoc on lihtsalt üks näide, neid asju mis järjest vanemaid versioone supportist välja kukutavad tuleb jooksvalt juurde.
Sessuhtes vanema raua omanikul muud head varianti polegi, kas arvata masin kasutusest välja lähimas tulevikus või näiteks OCLP abil ikkagi uuem tarkvara peale ajada ning masina kasulikku eluiga veidi pikemaks venitada.
Nii on. Eks see paras tasakaalupunkti otsimine ole. Näiteks sellesama 2013 aasta 15'' mudeli puhul on Ventura (eelviimane macOS hetkel siis) selline, mis jookseb kenasti, erinevad softid toetavad seda ka veel paar aastat ikka - ning eks aastal 2025 saab selle mäki omanik uuesti olukorda hinnata, et kas ja mida teha.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002



Online

sõnum 11.12.2023 20:19:49 vasta tsitaadiga

Mul jookseb Sonoma Mac pro 5.1 peal siidi.
2x3,33GHz 6-Core Intel Xeonid
64GB RAM
OLCP toetab alates 5.1 versioonist. Mul on 4.1 flashitud 5.1-ks.
OLCP-d saab kasutada ka pessuka peal.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 10:59:49 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Betamax kirjutas:
Kui kiirelt selle 2013 aasta raua peal 10 aastat uuem opsüsteem jooksis?
Täiesti tavaliselt.
St kui mõtled kiirust, latentsi jne - ma ei oska väga vahet teha Big Suri ja Ventura vahel. Ma küll ei teinud kõrvuti võrdlust, aga ütleme nii, et oli enne netiarvuti ja on seni. Eks see oli ka neljatuumaline 16GB masin ka, kahetuumaline 8GB RAM aparaat vbolla tunnetab olukorda teistmoodi.
Natuke olen nüüd seda 2013 aasta õuna Venturaga jooksutanud - Facebook, Youtube (1080@60, edasi ei ole katsetanud, pole vajadust), osad vajalikud veebirakendused, kõik töötavad kenasti ja reipalt. Eks muidugi on vahe sees M1'ga selles mõttes, et harjumatu on süles sooja arvutit kasutada, aga see pole enam aastakäigu vaid arhitektuuriga seotud. Aga ei lärma sellise tavakasutuse juures, seega väga mõnus aparaat, eriti oma hinnaklassi kohta. Minu poolt igaljuhul soe soovitus OCLP kasutamiseks sedasorti pillil.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2023 11:23:12 vasta tsitaadiga

Olen ennegi oclp-d näppinud, aga seal Big Suri väljatuleku ajal, ehk siis 2+a tagasi, sai vanematele 27" 2013 iMac ostetud ja endale ka üks.
Nüüd mõtlesin, et prooviks.
Mid 2012 13" Pro.
Ivy bridge i5, lükkasin 8GB rammu ja 256 SSD ka sisse ja sonoma peale.
OS tasemel igati kõbus netimasin, teisi selle ajastu korralikke masinaid, mida nii vähese ajakuluga saaks kasutatavaks kõpitseda (raud, eelkõige metall vs murdunud plastik, mitte elektroonika tõttu), aja tikutulega taga.
EDIT: seda animeeritud tausta ei kasuta ise, proovisin Linuxi peal 15 a. tagasi ja tundus mõttetu vile. Oleks siis veel kellegi olnud.
EDIT2: Kui viitsin, siis vb ostan jaanuaris gen1 MB Airi ja proovin sellega, milleks tema võimeline on, aga kahtlen, kas seal catalinatki võimalik/mõistlik panna on. Pigem on *buntu parem lahendus kui altosse ei karda.

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas Mökus - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 214 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2024 12:16:22 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kui kiirelt selle 2013 aasta raua peal 10 aastat uuem opsüsteem jooksis?
Natuke pean veel testima, aga panin sellesama neljatuumalise Inteli ja 16/512 aparaadile peale Sonoma. Mulle tundub, et töötab endiselt samamoodi... seega jään mõtte juurde, et pigem võiks Venturat praegu kasutada. Sest Sonoma installil, alguses kui graafikafraiverid pole veel paigaldatud post-installi poolt, see login screeni 20 fpm'i oli natuke häiriv küll. Peale installi lõppemist oli kõik okei. Ning üldse, eks lähevad op.sõsid ikka natuke raskemaks, vanemad masinad tunnetavad seda rohkem.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 14:31:21 vasta tsitaadiga

On nüüd üks Late 2012 MacBook Pro laual. Peal on Lion 10.8.5 (puhas install süsteemi enda kaudu). Mõtlesin siis seda OpenCore asja proovida.
https://dortania.github.io/OpenCore-Legacy-Patcher/INSTALLER.html#creating-the-installer
Siin lingil ütleb, et vaja kindlasti patchida. Tirin patchi alla, üritan käivitada ja tuleb veateade, et vaja versiooni 10.10 või uuemat. MacBooki enda OSX uuendusi ei paku/leia. Mida siin teha annaks?
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 14:53:40 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
On nüüd üks Late 2012 MacBook Pro laual. Peal on Lion 10.8.5 (puhas install süsteemi enda kaudu). Mõtlesin siis seda OpenCore asja proovida.
https://dortania.github.io/OpenCore-Legacy-Patcher/INSTALLER.html#creating-the-installer
Siin lingil ütleb, et vaja kindlasti patchida. Tirin patchi alla, üritan käivitada ja tuleb veateade, et vaja versiooni 10.10 või uuemat. MacBooki enda OSX uuendusi ei paku/leia. Mida siin teha annaks?
https://github.com/dortania/OpenCore-Legacy-Patcher/releases - kas siit altpoolt võtsid OpenCore-Patcher-GUI.app.zip?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 07.01.2024 14:59:07 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Betamax kirjutas:
On nüüd üks Late 2012 MacBook Pro laual. Peal on Lion 10.8.5 (puhas install süsteemi enda kaudu). Mõtlesin siis seda OpenCore asja proovida.
https://dortania.github.io/OpenCore-Legacy-Patcher/INSTALLER.html#creating-the-installer
Siin lingil ütleb, et vaja kindlasti patchida. Tirin patchi alla, üritan käivitada ja tuleb veateade, et vaja versiooni 10.10 või uuemat. MacBooki enda OSX uuendusi ei paku/leia. Mida siin teha annaks?
https://github.com/dortania/OpenCore-Legacy-Patcher/releases - kas siit altpoolt võtsid OpenCore-Patcher-GUI.app.zip?


tsitaat:
<key>LSMinimumSystemVersion</key>
<string>10.10.0</string>

_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 15:00:43 vasta tsitaadiga

ricom2ger, point.

Siin peaks Kusti vastuse ära ootama, kuna ta seda tegi hiljuti, 2012 uuendamist - aga kas äkki peaks enne uuendama selle abil ära: https://dosdude1.com/catalina/ ?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 07.01.2024 15:07:51 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
On nüüd üks Late 2012 MacBook Pro laual. Peal on Lion 10.8.5 (puhas install süsteemi enda kaudu). Mõtlesin siis seda OpenCore asja proovida.
https://dortania.github.io/OpenCore-Legacy-Patcher/INSTALLER.html#creating-the-installer
Siin lingil ütleb, et vaja kindlasti patchida. Tirin patchi alla, üritan käivitada ja tuleb veateade, et vaja versiooni 10.10 või uuemat. MacBooki enda OSX uuendusi ei paku/leia. Mida siin teha annaks?

Kui tõesti pole võtta uuema MacOS'iga masinat, siis pead vahepeatuse tegema, ametlikult 10.15.7 ehk Catalina.

_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 15:48:32 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mida siin teha annaks?
Uuenda kõigepealt macOS 10.15 peale, see on täiesti ametlikult toetatud. Seal saad juba OCLP installeri rahus teha ja sellega paigaldada. Teine variant on leida mingi muu mac mis juba töötab 10.10 või uuema OSi peal ja seal lihtsalt installer valmis keevitada.
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 18:21:55 vasta tsitaadiga

Siia see koer maetud ongi. Apple'i andmetel peaksin ma saama vabalt uuendada, aga masin ei paku sellele rohkem mingeid uuendusi.
Selle patcheriga ma just alustasingi ja sealt edasi pole välja suutnud mõelda.
Alternatiiv on muidugi mingite USB-pulkade vms jebima hakata, aga see OpenCore on vähem jebimist icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 18:41:13 vasta tsitaadiga

link :: How to Download macOS Sonoma, Ventura, Monterey, Big Sur, Catalina & Mojave Full Installers

USB-pulkade vms sodiga pead niikuinii jebima, isegi kui teed OsX-10.8 -> macOS-10.15 -> macOS-14 uuendamise tuleks see viimane teha läbi installeri. Ilma karjuva põhjuseta pole ma seda olemasolevat installi säilitanud, vajalikud asjad kopeerisin välja ja pärast tagasi.
Ilmselt praegu masin ei paku sellepärast uuendusi, et app store enam ei tööta korralikult ja ta ei suuda sealt seda tõmmata. Alles mõni kuu tagasi sai 10.9 peal sama probleemiga kakeldud, lõpuks töötas ikkagi 10.15 image tõmbamine, 10.9-> 10.15 uuendamine ning sealt edasi sai juba opencore installeri teha. Ilmselt teist maci pole kuskilt võtta, et sellega installer valmis teha?

_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 19:31:32 vasta tsitaadiga

Ei ole teist võtta hetkel. Tulevad nad tavaliselt ükshaaval mu kätte ja ma ise oma eluga PC maailma peal.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 07.01.2024 19:40:30 vasta tsitaadiga

Viitsimist on, siis MacOS virtualiseerimine Windowsi all aitab viimasest hädast välja, et seal installeriga USB pulk teha.
_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2024 22:02:56 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ei ole teist võtta hetkel. Tulevad nad tavaliselt ükshaaval mu kätte ja ma ise oma eluga PC maailma peal.
Siis tõmba mu lingist installikas, saad maci ära uuendada. Vahet pole millise 10.1x versiooni peale masina uuendad, sealt edasi saad juba opencore installika teha.
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kusti85
Tavaline kasutaja

liitunud: 11.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2024 17:08:02 vasta tsitaadiga

winniga on pita teha mäkile buutivat installikat,niipalju kui ma mäletan. Aga Beeta, ma sõidan õhtul 19-20 vahel su juurest mööda, võin High Sierraga usb pulga anda sulle laenuks.
Lased selle peale ja siis möllad edasi oclp-ga. Sealt saab, mu 2012 massinal oli ka HS peal kui mälu ei peta.

_________________
Rockmuusikateemaline viktoriin Tallinnas Mökus - https://www.facebook.com/groups/rocktoriintallinn/
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
Kommentaarid: 214 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2024 20:54:27 vasta tsitaadiga

Tänud pakkumast. Üritan kõigepealt oma jõududega selle High Sierra pulga valmis teha (kunagi olen miskit isegi teinud). Transmaci vist ühes arvutis pole kasutanud veel, saan trialit ekspluateerida.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2024 09:36:27 vasta tsitaadiga

Apple on ikka haige elukas oma tarkvara ja piirangutega. Ükski variant ei toiminud - ei see OpenCore ega ka dosdude1 oma. Ei saa Catalinat peale. Otsisin siis viimases hädas netist El Capitani ja tegin TransMaciga installika. TransMaciga on samuti keberniit - uusim 15. versioon lihtsalt ei tööta. Pidin otsima 12. versiooni, kus on valik "Restore to..." olemas. El Capitan installeerus kenasti. Great Success!
Pärast seda näitab AppStore'is uuendust Sonomale, aga installima hakates ütleb, et antud mudelile see ei sobi. Krt, kui mudelit näeb ja nii tark on, siis võiks ju kuvada viimast versiooni, mis antud masinale selga saab ajada. Mis seal's ikka. Teisele pulgale TransMaciga Catalina, mis on ametlikult viimane toetatud versioon ja hakkasin seda installima. See viskas mingi "SIP enabled" errori ja rohkem ei viitsinud jamada. Vaatan mõnel muul õhtul edasi.
Kunagi ma kiitsin Apple'i süsteemi, et saab jube kergelt reinstalli teha interneti kaudu ega pole vaja installikaid taga ajada nagu Windowsi ja Office'iga. Nüüd on vastupidi. Lisaks mingid debiilsed tarkvaralised piirangud, millest möödasaamiseks peab end emaseks rebestama thumbs_down.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  OpenCore Legacy Patcher (uuem macOS vanale mäkile) mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.