Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  AI pildigeneraatorid (text to image) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 12.11.2023 14:46:34 AI pildigeneraatorid (text to image) vasta tsitaadiga

Nagunii paljud meist teavad, et netis on hulganisti teenusepakkujaid, kes võimaldavad AI mudelite abil luua kunsti ja fotosid sinu etteantud sõnadest, kirjeldusest. Sealhulgas ka realistlikke fotosid. Ma näiteks olen fotograafiahuviline, aga alati ei saa pildistada seda, mida tahan, nii et AI aitab seda kirge rahuldada.

Olen proovinud ja kasutanud juba 3 nädalat, 3 erinevat keskkonda, jäin kahe juurde praegu (leonardo ja dezgo), kuid üks imelik asi toimub, millest ma kuidagi sotti ei saa. Googeldasin juba mitmendat korda, kasutult.

Nimelt ei taha AI järgida kirjeldust fotol olevate värvide ja kadreerimise teemal. Kirjutan, et valge särk, ta teeb pooltel kordadel musta särgi. Kirjutan teksapüksid, ta teeb dressipüksid. Kirjutan "full body" või "full height" ja ta endiselt teeb portreed, kohati lausa pealaelt mahalõigatud. Enamasti teeb kõike muud, kui seda, mida ma täpsustan. Päikeseprille ka ei taha ette teha, vaid väga harva õnnestub. Umbes nagu 10-20% täpsusega kuulab sõna, kuigi peaks palju täpsem olema. Seal on mõned seaded/numbrid, mida timmida, sellega ka ei saanud asja korda.

Kuna sellega mängimine ei ole tasuta*, siis oleks hea leida mingid lahendused, nipid, trikid, kuidas saaks täpsemaid tulemusi ja vältida ebatäpse jama peale raha raiskamist. icon_smile.gif

* tasuta võimalused on kehvema väärtusega ja kohati vaid mõneks proovimiseks.

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)


viimati muutis poroloon 12.11.2023 15:52:49, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 12.11.2023 15:12:13 vasta tsitaadiga

poroloon, Seal on kaks asja. Esiteks pead arvestama, et algoritm igal juhul paneb teatud varieeruvuse tulemustesse. Seda varieeruvust saad parema tarkvara puhul ka ise muuta. Teiseks sõltub see, mille programm loob ka muust kontekstist. Kui paned lihtsalt "white shirt", siis saad ilmselt mingisuguse tootepildile sarnaneva tulemuse. Kui paned "white shirt, blond girl", siis ei tule ilmselt pildile särk ja selle kõrvale blond tüdruk, vaid särk saab tüdrukule selga, kuigi sa seda ei täpsustanud. Kui jätlkad nimekirja: "white shirt, blond girl, bedroom", muutub särk väiksemaks ja pilt erootilisemaks.Pildirobot ei saa enamasti väga keerulisest jutust aru. Sa pead mõtlema selle kategoorias, mida näiteks pildipankades võtmesõnadena kasutatakse ja millega ta õppeprotsessis kokku on puutunud.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 12.11.2023 17:52:43 vasta tsitaadiga

Kõige parem on bingi oma.
Ma kasutan seda, et panen kirjelduse lõppu: ISO 400, canon eos.

Vastavalt valgusele siis ISO suuruse ja canon eos on nii tuntud AI-le, et pildid tulevad küll usutavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ummiq
HV veteran
ummiq

liitunud: 20.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2023 20:10:09 vasta tsitaadiga

Igaks juhuks juhin ka tähelepanu, et enamjaolt ei tohi neid pilte ärieesmärgil kasutada. Kui ei usu, küsi Bingilt ;D
_________________
--
Urmas

Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 12.11.2023 21:22:32 vasta tsitaadiga

ummiq, USA kohtud on esialgu asunud seisukohale, et AI tehtud töödel puudub autoriõgus. Kui Bing oma roboti kohta sellise nõude on välja käinud, siis see on käsitletav kasutustingimusena, millele kas kasutaja on või ei ole oma nõusolekut andnud, kuid igal juhul ei puuduta need kasutustingimused autoriõigust, mis on eraldiseisev küsimus. Ja muidugi on kaubamärgi kaitse all Bingi märk, mille nad pildi allaserva lisavad - sellega kooos ei toihi pilti kindlasti kasutada kasutustingimustele mittevastavalt.
Ise ma väga Bingi ei eelista. Getimg.ai on palju parem, pakkudes võimalusi kriteeriume muuta, juba tehtud pildil osi kustutada ja uuesti renderdada, pakub suurt hulka erinevaid mudeleid (mis annavad pildile sama prompti puhul iselaadse iseloomu ja stiili) ning isegi tasulises paketis võimaluse oma mudeleid luua. Ka ei haugu ta vastu, et sisu "content guidelinesidele" ei vasta, vaid teeb kõik oma parema oskuse piires ära.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 12.11.2023 22:22:51 vasta tsitaadiga

Onlain pildi AI-d on võrdlemisi piiratud võimalustega ja tulemused päris ühenäolised. Kui riistvara vähegi võimaldab, siis on targem kasutada Stable Diffusioni erinevaid UI-sid. Comfy UI või AUTOMATIC1111 näiteks. Siis on kogu kompott sinu arvutis, täiesti tasuta, pakub palju lisavõimalusi, kasuta kuidas ise tahad ja sul on tohtu hulk erinevaid stiile erinevate mudelite näol.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummiq
HV veteran
ummiq

liitunud: 20.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2023 22:53:26 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
ummiq, USA kohtud on esialgu asunud seisukohale, et ...
Spoiler Spoiler Spoiler
Tänud selgitamast! thumbs_up.gif
_________________
--
Urmas

Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 13.11.2023 14:21:33 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Getimg.ai on palju parem, pakkudes võimalusi kriteeriume muuta, juba tehtud pildil osi kustutada ja uuesti renderdada, pakub suurt hulka erinevaid mudeleid (mis annavad pildile sama prompti puhul iselaadse iseloomu ja stiili) ja isegi tasulises paketis võimaluse oma mudeleid luua. Ka ei haugu ta vastu, et sisu "content guidelinesidele" ei vasta, vaid teeb kõik oma parema oskuse piires ära.


Proovisin ka, tasuta võimaldab 100 pilti kohe ilusti teha. Üldiselt samad võimalused nagu Dezgo-ga, isegi samad lollused icon_eek.gif icon_lol.gif icon_lol.gif



Kuigi ta tundub isegi paremini töötavat, vähem tuleb neid lolluseid.

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 13.11.2023 16:49:09 vasta tsitaadiga

Sellejaoks on Negative prompt: lowres, bad anatomy, bad hands, cropped, worst quality (peaks saama täiustada)
Aga asi läheb nõmedaks kui hakatakse näitama halba anatoomiat foorumites või kus iganes.

_________________
Kuna ettekujutused kavatsustest on subjektiivsed, võib arendajate ainus ohutu tee olla toote anonüümne loomine, nagu tegi Satoshi Nakamoto Bitcoiniga ( BTC ). Kui pole kedagi, keda vastutusele võtta, pole ka juhtumit.
(keegi kuskil ütles)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 13.11.2023 17:53:13 vasta tsitaadiga

Kohati suudab AI pildigeneraator üllatada, positiivses m6ttes. Kuid harva. Enamus mis ta genereerib on keskpärane. Mingid detailid esitab see tasuta versioon t6etruult ja hästi, kuid üldpilt/mulje on enamasti lihtsalt halb. P6gusa kogemuse pealt, mulle näib, saamaks kätte see pilt, mida soovid, n6uab suuremat nokitsemist. Samas sellega kaob üllatusmoment.
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 13.11.2023 21:51:18 vasta tsitaadiga

Vondur, Proovisin Stable Diffusioni oma arvutis. See default model, mis tal ühes tuli, ei ole küll eriti kasutatav. Juuresoleval failil promt: "white cat, red sofa, realistic"
Manus
White Cat
White Cat


_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 13.11.2023 22:02:26 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
Sellejaoks on Negative prompt: lowres, bad anatomy, bad hands, cropped, worst quality (peaks saama täiustada)
Aga asi läheb nõmedaks kui hakatakse näitama halba anatoomiat foorumites või kus iganes.

Olen need ammu lisanud, kuid see väga ei mõju. Leonardo puhul ei näe selles suhtes üldse vahet. Pigem isegi teeb väljundi üksluisemaks, samad poosid ja riided esinevad sagedamini, hoolimata positiivse prompti erinevusest, lihtsalt keeldub sõna kuulamast. icon_biggrin.gif

Lasin siis Comfy UI endale arvutisse, sain ilusti toimima, aga vajab mingit kohendamist, sest inimesi teeb ta ikka eriti absurdselt, 2 keha ja 3 pead ühel pildil jne., kuigi näod tulid väga kenad.

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 13.11.2023 22:28:44 vasta tsitaadiga

https://stablediffusionweb.com/WebUI

18 y.o beauty girl, model face, smile.

Proovige järgi!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2023 23:51:41 vasta tsitaadiga

Lihtsam vist fotokas välja otsida.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 14.11.2023 05:47:27 vasta tsitaadiga

poroloon kirjutas:
Lasin siis Comfy UI endale arvutisse, sain ilusti toimima, aga vajab mingit kohendamist, sest inimesi teeb ta ikka eriti absurdselt, 2 keha ja 3 pead ühel pildil jne., kuigi näod tulid väga kenad.
See on selle pärast, et vanemad modelid on treenitud 512x512 resolutsiooniga piltidele ja kui laius või kõrgus ületab 512, siis tulevad sajajalgsed inimesed ja loomad. SDXL mudelitel on default mõõdud 1024x1024. Toon ühe näite: Kui sulle ei sobi kuvasuhe 1:1 ja tahad kuvasuhet 16:9, siis vanade modelite puhul (need on need mille nimes pole tähti XL) sobib näiteks resolutsioon 910x512, uuemate SDXL mudelite puhul 1820x1024. Katseta erinevate resolutsioonidega ja leiadki enda jaoks kõige sobivamad, mis inimestest imeelukaid ei tee. Hiljem saab kas siis "hires fixi" või "img to img" abil pildi resolutsiooni teha ükskõik kui suureks ja pildi kvaliteet paraneb kordades kui "Denoising strenthi" ja muude seadetega üle ei pinguta, aga kui videokaardi mälu ei võimalda, siis võib kasutada funktsiooni "upscale", aga see lihtsalt venitab pildi suuremaks ja detaile juurde ei tule.

perenoel kirjutas:
Vondur, Proovisin Stable Diffusioni oma arvutis. See default model, mis tal ühes tuli, ei ole küll eriti kasutatav. Juuresoleval failil promt: "white cat, red sofa, realistic"
default modelid on jah kasutud, nii vana kui uus, need võib südamerahus maha kustutada. Proovi näiteks Protovisioni, realisticvisioni, Lahmysterious, revanimated jne modeleid, soovitavalt SDXL versioone. Sealt saab nad kõik kätte. https://civitai.com/models
Ma kassipilte pole teinud, mulle meeldib rohkem selliseid teha: Offline Stable Diffusion, ProtoVision XL model.


Edit.
Üks kassipilt kah icon_biggrin.gif , samuti arvutisse installitud Stable Diffusion, ProtoVision XL model.


Edit 2. Proovisin sinu promptiga, "white cat, red sofa, realistic". Negative prompti jätsin tühjaks, cherryPickerXL model.

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dev Grex
HV Guru

liitunud: 29.07.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.11.2023 07:49:39 vasta tsitaadiga

Jälg
_________________
Keeletoimetamine
Taimetoitlane
Kommentaarid: 343 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 14.11.2023 11:37:58 vasta tsitaadiga

Tegin ka: white cat, red sofa, realistic
saba-käpp probleem

bingis ja eesti keeles:
valge kass, punane sohva, realistlik. ISO 800, canon eos.

siin ma viga ei näinud, ehk paremad käpad vist..


viimati muutis mina634 14.11.2023 12:00:49, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 14.11.2023 11:45:35 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
poroloon kirjutas:
Lasin siis Comfy UI endale arvutisse, sain ilusti toimima, aga vajab mingit kohendamist, sest inimesi teeb ta ikka eriti absurdselt, 2 keha ja 3 pead ühel pildil jne., kuigi näod tulid väga kenad.
See on selle pärast, et vanemad modelid on treenitud 512x512 resolutsiooniga piltidele ja kui laius või kõrgus ületab 512, siis tulevad sajajalgsed inimesed ja loomad.

Sajajalgsed inimesed hahahahahaha! icon_lol.gif
Kusjuures sellega ma saingi nüüd asja korda, et panin 768x1024 ja nüüd on korrektsed pildid. icon_smile.gif Enne oli mul 960x1280 ja siis olid need mitmepealised ja mitmekehalised. Lugesin, et see juhtubki siis, kui vastav mudel pole ette nähtud (pole XL) nii suure reso jaoks ja ta hakkab "üleliigset" ala täitma kordamisega, mis maastike ja abstraktsete piltide puhul peaks päris kenasti toimima.

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.11.2023 12:10:18 vasta tsitaadiga

InfiniAnimeXL
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 14.11.2023 21:51:33 vasta tsitaadiga

Ma käisin Titanicu laeva pildistamas. canon eos, ISO 800.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 15.11.2023 00:53:24 vasta tsitaadiga

Stable Diffusionil annab mudel/stiil nimega sai-fantasy art päris muinasjutulisi tulemusi. Vägisi kipub mõte laste pildiraamatu peale icon_biggrin.gif
Manus
12-year-old wizard, making a potion, wand
12-year-old wizard, making a potion, wand


_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 19.11.2023 16:59:25 vasta tsitaadiga

Ühest küljest on huvitav, mida need mudelid kokku genereerivad, teisalt sul jääb mingi kick saamata, kuna loomise protsess on sinult ära v6etud.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.11.2023 17:20:53 vasta tsitaadiga

Abstraktne AI-kunst tekib tihti mitte sellest, et AI seda taotles, vaid kuna inimsilm näeb mõnes pildi detailis või kompositsioonis ootamatult uskumatut lollust.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 20.11.2023 14:16:37 vasta tsitaadiga

Tegelikult see pole lollus, vaid masina fantaasia panna pilti elemente mitmest asjast ja peita ära elemente mida sooviti. Saab kõike genereerida. Siiski teatud pilte oskab ilusti teha kui pole täit nägu, jalgu üsna reaalsed. Kui tulevad jalgade paigutus siis läheb natuke imelikuks eriti kui täis mahus mees genereerida koos naisega. Jalgadega ei oska AI suurt midagi reaalset teha kui jalgu ei paista siis tuleb enamvähem pilt reaalsem. Kui jalad millegi taha jäävad ,et ei paista siis juba tuleb ilusam pilt. Kui pikalt jalad väljas siis muutb pilt veidraks.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 20.11.2023 14:36:24 vasta tsitaadiga

XeStAiSy kirjutas:
Tegelikult see pole lollus, vaid masina fantaasia panna pilti elemente mitmest asjast ja peita ära elemente mida sooviti. Saab kõike genereerida. Siiski teatud pilte oskab ilusti teha kui pole täit nägu, jalgu üsna reaalsed. Kui tulevad jalgade paigutus siis läheb natuke imelikuks eriti kui täis mahus mees genereerida koos naisega. Jalgadega ei oska AI suurt midagi reaalset teha kui jalgu ei paista siis tuleb enamvähem pilt reaalsem. Kui jalad millegi taha jäävad ,et ei paista siis juba tuleb ilusam pilt. Kui pikalt jalad väljas siis muutb pilt veidraks.

Just jalgade ja sõrmedega on suurim keberniit. Vahepeal teeb 6 sõrme käe kohta ja eriti tihti on sõrmed puseriti, sassis, eri mõõdus jms.
Püstiseid poose teeb jalgade kohapealt päris ilusti muidu, ka kõndimine ja jooksmine on päris tihti normaalsed. Aga istuvad, kükitavad jms. poosid on harva rahuldavad. Enamasti on jalad väändunud, sulanud kokku kas teise jala või käega, vahel läheb jala asemel käsi jalanõu sisse jms. Muidugi siis need mitmejalgsed inimesed ka, nagu taburet. icon_lol.gif

Positiivne näide, kus kõik paistab kehaga korras olema, peale sõrmede muidugi.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  AI pildigeneraatorid (text to image) mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.