Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Win98 installimine vanale läpakale USB pealt? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 02.10.2023 16:00:57 Win98 installimine vanale läpakale USB pealt? vasta tsitaadiga

Läpakal puudub CD ja FDD, ainult 2 USB porti on. Läpakas ise on P3, 800 MHz, 256Mb, BIOS-i kuupäevaks näitas midagi juuli 2002, arvuti ise tundub olevat kuskilt 2000 lõpust või 2001 algusest, puusalt tulistades. Win2000 info kleeps on ka põhja all.

Sisse lülitades, pärast boot screeni ütleb "Operating system not found", nii et tahan ära formaatida ja midagi sinna peale panna. Kusjuures ma pole 100% kindel, mis seisus HDD üldse on. Kõvaketta spinni häält nagu oleks küll kuulda. Muid veateateid peale eelmainitu ma ei näe.

Tegin siis booditava USB mälupulga Rufusega, kõigepealt siis DOS boot, et proovida. Arvuti ei tunne seda üldse ära. MobaLiveCD programm ilusti kinnitab, et see USB pulk on booditav.
Biosis on USB-floppy võimalus ka, see on enabled. Booti järjekorra nimekirjas muidugi USB puudub. Seal on FDD, HDD ja mingi mulle tundmatu Realtek asi.
Kas ma teen midagi valesti või ongi reaalselt vaja USB floppy drive selleks, et üldse midagi bootida saaks?

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 02.10.2023 17:14:17 vasta tsitaadiga

Niipalju kui mina mäletan, saab Win98-le installi käivitada ainult Startup Diski abil (See tuleb kas luua Win98 arvutis mis on toimiv või kuskilt netiavarustest alla tirida ja flopikettale salvestada) Seega flopiketta pealt (USB FDD vast hakkab ka tööle) Startup Disk käivitada ja sealt juba valida kustkaudu buutida. Kui kettal on installer, saab otse kettalt, kui mitte, peab CD käsitsi ette andma).

Seega kõige mõistlikum oleks Win98 CD installikas ligi võtta ja proovida USB CD lugejaga. Ise proovisin vanemas arvutis ka sedasi, et võtsin USB-to IDE-SATA adapteri ja tavalise 5.25" CD kirjutaja. Buutis üles küll. Tõsi, vist oli Win XP installiga tegu. Kas Win98 setup ka sedasi käivitub pole kindel.


viimati muutis BA79 02.10.2023 17:16:26, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 02.10.2023 17:14:58 vasta tsitaadiga

Mäletan, et Win98SE tahab kindlasti bootfloppyt ja siis hakkas CD-plaadilt installima. Kuna floppyseade oli kõigil olemas, siis muid variante ei proovinud. Tolleaegsete arvutite USB-draiverid on opsüsteemi või bootfloppyga tulevad, seega enne sealt ligi ei saagi.

On sul W98 või W98SE? Esimesega pole mõtet jännata.


viimati muutis Scott 02.10.2023 17:16:41, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maxstpau
HV veteran
Maxstpau

liitunud: 30.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2023 17:16:00 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2023 17:16:54 vasta tsitaadiga

Võimalik peaks olema ka igasuguste bootloaderitega nagu Plop või Clover. Viimati installisin Windows 98t ~20 aastat tagasi. icon_smile.gif
_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 02.10.2023 17:21:32 vasta tsitaadiga

Scott Jah, mu esimene arvuti oligi Win98SE. Startup Diski abil sai installika käima nii nagu kirjeldasid. Samas juba tehaseades oli olemas ka kettal installer, et kui midagi nihu läks said C:\ kettalt ka uuesti installida. Kes ketta formaatis või vastava kausta ära kustutas siis muigi jäi ainsaks võimaluseks CD ette näidata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2023 17:31:44 vasta tsitaadiga

Mulle nagu aegade hämarusest meenub, et CD pealt sai win98 installida. Win95 puhul meenub sületäis flopisid, mida ükshaavalt ette pidi andma.
Kas raud USB seadme pealt bootima on võimeline ja millise pealt täpselt, on suht rauas kinni. Kui raud toetab, siis võiks vast kuhugimaani jõuda kuigi võib seal kinni jääda kus OS ise USB seadme külge peaks võtma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 02.10.2023 17:38:36 vasta tsitaadiga

See süler ei toeta USB pulga pealt bootimist. Kui masin toetab USB pulgalt bootimist, siis näiteks GRUB4DOS abil laed Windows 98 SE ISO faili käima.
_________________
Kamehameha in your face!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2023 18:54:44 vasta tsitaadiga

Kopeerid kettale.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2023 18:57:54 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Kopeerid kettale.


Aga millegi pealt peab bootima ka alustuseks. Või tegelt ma ei tea ka, vbl saab muus masinas ka fdisk /mbr teha. Olid vist io.sys. msdos.sys ja command.com need, mida minimaalselt bootimiseks vaja on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2023 19:49:14 vasta tsitaadiga

poroloon, mis mudel täpsemalt? Eeldan, et teed seda kõike sportlikust huvist? icon_smile.gif
Juhul kui USB FDD ei peaks töötama, siis kui tegemist mingi vanema Fujitsu LIFEBOOK mudeliga, siis sellel võib põhja all olla port-replikator liides ja selle replikaatori külge saab juba spetsiaalse FDD seadme, mis mul olemas - aeg-ajalt olen Fujitsu antikvariaadiga tegelinud ja omatehtud custom flopid ka kõik alles icon_biggrin.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2023 20:44:28 vasta tsitaadiga

Ma kunagi tegin ketta kaheks, kopeerisin installifailid teisele partitsioonile, käivitasin sealt. Muudmoodi ei saa, paned usb flopi win98 startup diskiga.. või milles probleem on? Dos buudikas on mul ka, millele ilmselt annaks w98 installifailid juurde pookida. Ghost võrgukloonimise jaoks olid kasutusel.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 02.10.2023 21:07:09 vasta tsitaadiga

ricom2ger kirjutas:
See süler ei toeta USB pulga pealt bootimist. Kui masin toetab USB pulgalt bootimist, siis näiteks GRUB4DOS abil laed Windows 98 SE ISO faili käima.


Win98(SE) toetab IDE/ATA kontrolleriga kettaid ja optilisi seadmeid. Seega teoorias võiks loota , et USB IDE adapteriga saab välise CD lugejaga buutida, et installikas käivitada. aga jah, Startup Disk vajalik, sest sellega loetakse sisse bootloader,kus saad käsitsi ära näidata kus asub setup.exe. Küsimus on, kas BIOS laseb sellise adapteriga ligi, kui mingit muud sisemist kettaseadet (flopi või CD-ROM) ei ole. XP aegsed masinad juba võimaldasid seda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2023 21:15:02 vasta tsitaadiga

Mis läpakaga üldse tegu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 04.10.2023 10:37:25 vasta tsitaadiga

Arvuti on Fujitsu-Siemens LIFEBOOK B-2610.

Win98SE tahan sinna peale lükata.

Just tegin uue boot floppy, usb-ga panin välise FDD-ga talle selle taha, korraks spinnitab floppyt ja siis "operating system not found", nagu ikka. Prügi läpakas?

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2023 10:43:08 vasta tsitaadiga

poroloon, kontrollisid mõnes teises arvutis, kas boot floppy ikka töötab 100%?
Mul muidu vastav B-2610 sobiv port-replikator (läpaka põhja all on connector) ja sellega ühilduv proprietary FDD seade olemas.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 04.10.2023 10:47:17 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
kontrollisid mõnes teises arvutis, kas boot floppy ikka töötab 100%?
Mul muidu vastav B-2610 sobiv port-replikator (läpaka põhja all on connector) ja sellega ühilduv proprietary FDD seade olemas.


Proovisin emulaatoriga, toimib.

Kust ma sellise prop FDD seadme saaksin?

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 04.10.2023 10:50:46 vasta tsitaadiga

poroloon kirjutas:
Arvuti on Fujitsu-Siemens LIFEBOOK B-2610.

Win98SE tahan sinna peale lükata.

Just tegin uue boot floppy, usb-ga panin välise FDD-ga talle selle taha, korraks spinnitab floppyt ja siis "operating system not found", nagu ikka. Prügi läpakas?

ATA USB adapter muretse? Saad teises arvutis ketta booditavaks teha ja installika failid kopeerida.

_________________
Kamehameha in your face!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 04.10.2023 11:02:28 vasta tsitaadiga

ricom2ger kirjutas:
ATA USB adapter muretse? Saad teises arvutis ketta booditavaks teha ja installika failid kopeerida.

See on mul vist isegi olemas, ATA+SATA to USB. Aga ma ei tea, kus läpaka kõvaketas asub, mul tuleb terve aluspaneel lahti võtta? Hea meelega paneksin väikese SSD sinna üldse, kui võimalik, sest selle HDD on kindlasti jube vana.

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2023 11:04:34 vasta tsitaadiga

poroloon, asud sa Eestis?
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 04.10.2023 11:22:46 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
poroloon, asud sa Eestis?

Tallinnas, Nõmmel

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2023 11:43:51 vasta tsitaadiga

https://www.manualslib.com/products/Fujitsu-Lifebook-B2610-214531.html
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poroloon
HV kasutaja
poroloon

liitunud: 25.07.2010




sõnum 04.10.2023 11:50:02 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
https://www.manualslib.com/products/Fujitsu-Lifebook-B2610-214531.html

Jah, juba on mul olemas see icon_smile.gif

_________________
Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.10.2023 11:53:18 vasta tsitaadiga

poroloon, ma vaatan mingi aeg, kas leian selle keldrist üles icon_smile.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 28.03.2024 13:57:00 vasta tsitaadiga

Vana teema, aga mulle seni märkamata jäänud.

IMO, Win 98 installida sai otse CD pealt bootides, ei olnud flopiseadet tingimata vaja, kui BIOS oli võimeline CD-lt bootima. Ja seda oli võimeline tegema juba mu esimene isiklik arvuti 1998. aastast.
CD-le oli laetud küll windowsi boot floppy sisu, mis CD-lt bootimisel automaatselt käivitudes lõi virtuaalse flopiseadme, mille pealt siis tõmbas käima DOS-i. DOS-is juba käivitus Windowsi setup.

ISO failide loomise programmid a'la poweriso sisaldavad praegugi CD ISO-le boot floppy lisamist.

Mu õe esimene Fujitsu läpakas oli ka veel Windows 98SE-ga algselt. Polnud mingit flopiseadet tema jaoks vaja, et Windowsi paigaldada. Läks sisemise CD-ROM-i pealt.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Win98 installimine vanale läpakale USB pealt? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.