Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Amazonis müües maksude küsimus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.08.2023 16:36:33 Amazonis müües maksude küsimus vasta tsitaadiga

Mõtisklen, kuidas oleks parem Amazonis müües majandustegevus korraldada. Eraisikuna ei saa reklaamile kulutatud summasid maha arvata ning Amazonis on reklaam tegelikult möödapääsmatu. Võib juhtuda nii, et tulumaksuks läheb rohkem, kui tegelikult teenibki.

Teine võimalus oleks juhtida raha oma firma kaudu, kuid kuna firma on mittekäibemaksukohuslane, oleks reklaamile vaja hakata käibemaksu peale maksma. See nagu ka ei meeldi. Käibemaksukohuslaseks võtmine tähendaks ilmselgelt märgatavat käibemaksu tagasiküsimist, mis tekitab teadaolevalt kiirelt probleeme maksuametiga.

Kas oleks veel mingeid lahendusi?

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 30.08.2023 19:41:02 vasta tsitaadiga

Mis probleeme see käibemaksukohuslane EMTA'lt rohkem kaela saab siis ka?
_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2023 20:15:17 Re: Amazonis müües maksude küsimus vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Käibemaksukohuslaseks võtmine tähendaks ilmselgelt märgatavat käibemaksu tagasiküsimist, mis tekitab teadaolevalt kiirelt probleeme maksuametiga.


Oot, kuidas sa selle märgatava käibemaksu tagasiküsimise olukorda satud? Milliselt sisendilt see tagasiküsimine tekib? Kirjeldatud skeemi juures sellist olukorda ei tohiks tekkida.
Loe seda linki - https://www.emta.ee/ariklient/maksud-ja-tasumine/kaibemaks/e-kaubanduse-ja-teenuste-erikorrad/oss-erikord - ehk aitab sind edasi.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.08.2023 21:20:26 vasta tsitaadiga

erko, Oletame, et ma müün Amazonis 3000 euro eest. Ma ei pea siinjuures silmas mitte lõpptarbija hindu, viad seda, mille Amazon oma kulude mahaarvamise järel mulle ära saadab. Et selle numbrini jõuda, ostan sealtsamast reklaami 2000 euro eest. Sellele 2000 eurole, mis ma reklaami eest maksin, lisandub käibemaks 400 eurot. Sellele 3000-le aga, mille Amazon mulle saadab, ei saa mina omalt poolt käibemaksu lisada. Sellest tulenevalt olen mina maksnud käibemaksu rohkem ja peaksin hakkama seda riigilt tagasi küsima. Teoorias polegi probleemi, praktikas kotitakse tagasiküsijaid.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2023 21:27:25 vasta tsitaadiga

https://www.emta.ee/ariklient/maksud-ja-tasumine/kaibemaks/kaupade-maksustamine/kaupade-uhendusesisene-voorandamine
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2023 21:33:15 vasta tsitaadiga

Mis riigi Amazonist üldse jutt käib?
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.08.2023 21:38:37 vasta tsitaadiga

Anti112, Peamine marketplace oleks USA, aga ma eeldan/loodan, et nad on nii paindlikud, et võiks arveldada ikkagi mõne EL-i esinduse kaudu. Kui mitte, siis see komplitseeriks asja muidugi veelgi.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 09:15:03 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
erko, Oletame, et ma müün Amazonis 3000 euro eest. Ma ei pea siinjuures silmas mitte lõpptarbija hindu, viad seda, mille Amazon oma kulude mahaarvamise järel mulle ära saadab. Et selle numbrini jõuda, ostan sealtsamast reklaami 2000 euro eest. Sellele 2000 eurole, mis ma reklaami eest maksin, lisandub käibemaks 400 eurot. Sellele 3000-le aga, mille Amazon mulle saadab, ei saa mina omalt poolt käibemaksu lisada. Sellest tulenevalt olen mina maksnud käibemaksu rohkem ja peaksin hakkama seda riigilt tagasi küsima. Teoorias polegi probleemi, praktikas kotitakse tagasiküsijaid.

Aga müüdav kaup soetatakse millisest riigist ja mis viisil see kliendile toimetatakse?
Reklaami arvele ei lisandu 400 euri käibemaksu. Seda teenuse ostu deklareerid Eestis pöörmaksustamise reegli alusel.
Eestis käibemaksu maksmisel pead just silmas pidama Amazoni lõpptarbija hinda, sest see on käibe alus. Amazonis oma kulud, neid ei ole õigust enne maha arvata. Mis need üldse on?

Pigem pead kontrollima, kas sul tekib maksukohuslus USA-s.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 31.08.2023 10:40:38 vasta tsitaadiga

erko, Maksuameti seisukoht reklaami käibemaksu osas on selline:
Spoiler Spoiler Spoiler


Müüdav kaup on Amazoni enda toodang (raamatud) ja Amazon võtab oma tegevuse kuludena maha 40% müügihinnast ning väljaprindi korral veel trükikulud ja postitamise.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2023 10:54:25 vasta tsitaadiga

erko, Amazon on teinud nüüd juriidilised kehad igasse EU riiki.

Vähemalt AWS puhul muutus siin mõni aeg tagasi arve väljastaja. Varem oli selleks Iirimaal registreeritud ettevõte. Nüüd on täitsa Eestis tegutsev (Amazon Web Services EMEA SARL Eesti filiaal) ja seega peab koos KMiga tasuma.

Eeldatavasti on Amazoni reklaamimüügi osakonnas samad arengud.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 02.10.2023 16:42:51 vasta tsitaadiga

Renka, Maksuameti andmetel neid ettevõtteid reaalselt ei kasutata ning käibeka deklareid ei esitata. Tuleb välja, et on niisugune olukord, kus Amazon saadab küll 20% käibemaksuga arve, arvel on ka Eesti KM kohuslase nr, kuid käibemaksu tagasi ikkagi ei saa. Ja mittekohuslane maksab seega KM veel topelt, kusjuures teistkordselt tuleb tasuda ka KM juba tasutud käibemaksult.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2023 18:49:07 vasta tsitaadiga

perenoel, kust su info pärineb? Ma saan kahes ettevõttes kenasti KM tagasi Amazoni arvetelt nii nagu peab ...
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 02.10.2023 18:55:05 vasta tsitaadiga

Renka, Minu raamatupidaja suhtles maksuametiga. Soovitan sedasama teha, sest seadus paneb ette KM tagastust kontrollida. On olemas riigikohtu lahendid, kus väited a la "aga ega meie ei pidanud teadma" ei ole pädenud.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 02.10.2023 19:32:51 vasta tsitaadiga

Minule esitatud amazon.de arvetel on saatjaks Poola firma ja kõik arved 0% km. (ühendusesisene käive, arvetel on viidatud direktiivi 2006/112/EÜ artiklile 138 ja toodud ka mõlema osapoole KMKR numbrid)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 02.10.2023 20:02:29 vasta tsitaadiga

freestyler, Käibemaksu maksad siis Eestis?
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 02.10.2023 20:19:32 vasta tsitaadiga

Ei peagi maksma sel juhul. Ilma KM asju saab nii euroopast tellida, paned suvalise eesti firma KMKR nr lahtrisse icon_cool.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 02.10.2023 20:23:28 vasta tsitaadiga

Janis, Maksuamet on muidugi teisel seisukohal. Aga kuidas see ütlus jänese ja šampanja kohta oligi icon_wink.gif
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2023 20:29:24 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Renka, Minu raamatupidaja suhtles maksuametiga. Soovitan sedasama teha, sest seadus paneb ette KM tagastust kontrollida. On olemas riigikohtu lahendid, kus väited a la "aga ega meie ei pidanud teadma" ei ole pädenud.
Järsku lased oma raamatupidajal paari lausega selle asja kirja panna? Ma kardan, et sa oled millestki valesti aru saanud. Mina küll ei kujuta hästi ette kuidas sinu välja toodud olukord saab üldse kuidagi tekkida.


Sest sinu väide:
tsitaat:
Maksuameti andmetel neid ettevõtteid reaalselt ei kasutata ning käibeka deklareid ei esitata
On juba täiesti avalikke andmeid kontrollides vale. Ja isegi kui ei oleks siis see ei ole minu asi kui teisel osapoolel on deklarid esitamata, see on nende ja maksuameti vaheline mure.

Täiesti kenasti on maksud makstud: https://www.teatmik.ee/et/personlegal/16527376-Amazon-Web-Services-EMEA-SARL-Eesti-filiaal

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 02.10.2023 20:32:10, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 02.10.2023 20:30:09 vasta tsitaadiga

Lause teise poole osas jah. Muidu liidusiseselt koguaeg nii kaupu ostetud, edasi müües paned KM otsa.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 03.10.2023 21:30:51 vasta tsitaadiga

Renka, OK, ma natuke lahmisin, ilmselt nad kohuslasena ikkagi esitavad deklari. Aga kuivõrd neil on võimalik oma raamatupidamises asi vormistada mingi näiteks Saksa firma kaudu, siis sinna Eesti deklarisse lihtsalt see ei jõua ning Eesti maksuamet seega seda Amazoni arvega tagasiküsimist ei tunnista. Asi on ilus, kuni need arved neile ette ei satu. Sa võid ju ise homme maksuametisse helistada ja neilt järgi uurida. Lihtsalt üldise info mõttes ei pea oma firma andmetega ju letti astuma.


EDIT: Tekkis veel üks küsimus. Ja nimelt, kus riigis on Amazonis ise välja antud raamat ilmunud? Ega ju valmistaja Eestis kohalolek ei tee seda veel Eestis ilmunuks? Probleem on antud juhul sundeksemplaride seaduses ja seal toodud trahvis eksemplaride esitamata jätmise eest. Mina leian, et ilmumine peaks ikkagi aset leidma ennekõike ISBN numbri järgi ning kui ma selle võtan Amazonilt, mitte ei osta ise, on tegu automaatselt USA-s ilmunud raamatuga.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Amazonis müües maksude küsimus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.