Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  EL-i uus määrus nõuab eemaldatava akuga nutitelefone märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2023 16:53:14 vasta tsitaadiga

Ehk maakeeli lahti kirjutades on normaalseid inimesi ja on neid, kes ei saa isegi vanni minna kui ninapidi nutiseadmes ei istu? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 24.06.2023 18:09:32 vasta tsitaadiga

napoleon icon_biggrin.gif No alati pole asi nii traagiline. Vee- ja põrutuskindlus tegelikult peaks andma teatud mõttes meelerahu, et kui kogemata telefoni maha pillad või see madalasse vette kukutad, siis midagi ei juhtu.
Tavapäraselt on üsna sageli ka selliseid situatsioone, kui kõne vastu võtad või ise välja helistad, õues, kui sajab rajuvihma. Samas usun, et vihmast tekitatud veepritsmete kindlus peaks olema ka nendel telefonidel, millel ei ole veekindlustaset üldse märgitud.

Mul on nt kõrvasisene kuuldeaparaat ja sellel on IP68 kaitseklass. Lubatud on kasutada õuetingimustes aga ei soovitata kasutada duši all või kuumas keskkonnas nt minna sauna. Täiesti loogiline- õues sajab vihma ja ka kõrv ise võib higistada, siis peab veekindlus olema, aga elektroonika mis aparaadis on, ei kannata kõrgeid temperatuure.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 24.06.2023 20:06:56 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Vahetatav aku tähendab seda, et telefonid muutuvad paksemaks, raskemaks. elektroonilist olmeprügi muidugi peaks see vähendama, aga enne kui see mõju avaldab, läheb aega.


Mismoodi see telefon muutub paksemaks ja raskemaks ?
Meil telefonid juba praegu on suuruselt väga suured ja ka rasked.

Vee ja tolmu kindlus võib kaduda, aga samas see polnud ju probleem vanade telefonidega kus said akut vahetada.
Aga ikkagi ma ei saa aru mis asi teeb telefoni paksemaks kui saad eemaldada taga kaane aku vahetamisel.
Kas see kaane plast muutub järsult paksemaks või midagi ?

Mul kunagi oli Lumia 830 millel sai akut vahetada ja taga kaane lahti võtta. Telefon oli 8.5mm paks.
Praegu on mul Poco F5 millel ei saa akut vahetada aga on 7.9mm paks. Põhimõtteliselt ainult 0.6mm paksem oli mu Lumia 830.
Samas ajaga edasi on akud õhemaks läinud, kuna telefonid on kõvasti suuremaks läinud pikkuse ja laiuse mõõtmetes.

Mina üldiselt eelistaksin telefoni mis on näiteks 10mm paks ja omab näiteks 6000mAh akut seal sees, aga samas on näiteks 135mm pikk ja 70mm lai.
Jah ekraani suuruse kannatab aga sinna sisse peaks mahtuma umbes selline 5.5 tolli ekraan ja peaks isegi veel bezelit ümber ekraani jaguma.

Sama ka selle raskusega, et kuidas see eemaldav kaan teeb telefoni raskemaks ? Kas kaane kinnitus on mingist väga tihedast metallist mis kaalub 100g ruut mm ?
Niikuinii juba praegu telefonid enamuselt kaaluvad 200g juures. Plastikust taga kaan ei tohiks mingi 10g isegi juurde tulla lihtsalt selle kinnituste pärast.
Ma arvan et see kaal on umbes sama palju kui on see liim millega praegu kaan kinni on


Janis kirjutas:
Siis ära osta hiina sitta


Mis see tähendama peaks ? Mul oli Xiaomi Redmi Note 5 Ai Dual Cam 3GB ram 32GB storage 5 aastat 4000mAh aku ja aku pidas ikka oma 3 päeva minu kasutuse juures. Alguses pidas 5-6 päeva.
Praegu on 5000mAh aku ja see peab 7 päeva ilusti vastu. Kuna ma mänge ei mängi, siis mul väga ei ole midagi mis akut sööb.
Pealegi see note 5 maksis 170 eurot ja pidas 5 aastat vastu. Tegelikult ta peab isegi veel mõni aasta aga ma lihtsalt tahtsin uut telefoni kuna see note 5 oli budget ja aeglane juba alguses.
Selle võimsuse juures mis mul praegune telefon on, ma arvan et isegi 10 aastat peaks vastu no problems. Ma kardan et aku ainult ei pea seda 10 aastat vastu.

Pealegi miks Hiina toode on sitt ? Nad on arenenud juba nii kaugele et nende tööjõud on kallis ja kõik liiguvad sealt välja kas Indiasse või Aafrikasse.
Ma arvan et kogemusteta tööliste pollt et neile vähem maksta peaks kvaliteet langema ja rohkem vigaseid tooteid turule tulema.
Samad tööstused toodavad sama kvaliteediga telefone kümnele või sajale erinevale firma nimele ja nüüd järsku on mõni firma nimega parema kvaliteediga ?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2023 20:14:40 vasta tsitaadiga

Lihtsalt vahetatavate akude tagasitulek on tervitatav. 👍
Küll tootjad leiavad viisi disaini parandamiseks.

Ei ole neid klaasvõileibu nii väga vaja, mille kaitseks peidad niikuinii ümbrise sisse.

_________________
Amazon - will not buy!
Kommentaarid: 205 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 24.06.2023 22:36:36 vasta tsitaadiga

lopes39
Ma ei tea, aga kui võrrelda vanu eemaldatava akga telefone praegustega, millel ei saa vahetada siis esimene asi mis erineb, on klemmühenduse või kontakti disain. Kui eesmärgiks oleks see, et aku peab olema hõlpsamini vahetatav siis ei saa kasutada praegust lintkaabli põhimõttel toitelahendust. Liiati tuleb uute liimitavate akudega telefoni puhul vahel suisa pool telefoni laiali lammutada, enne kui põhjani jõuad ja akut eemaldama saad asuda. Akusid saaks kodus vahetada kui ei peaks kasutama eritööriistu nagu tänapäevaste puhul on. Jah, mõõtmed on muutunud ja akude mõõtmed on õhukesed ainult tänu pindala suurenemisele. Vanadel telefonidel , nt Nokiatel oli nt BL5C , mis aga mahutas 1100mAh. Kui telefon vajab normaalseks toimimiseks suurema mahutavusega akut, siis on aga mõõtmed hoopis teised. BL5C kesta sisse 3000mAh ei mahuta. Nii on nt Nokia C21 aku, mahutavusega 2700 mAh hoopis selline:
Spoiler Spoiler Spoiler

vs BL5C
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis BA79 25.06.2023 00:44:08, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2023 23:08:48 vasta tsitaadiga

Nutitelefonide ajastul rääkida mingitest 15+ aastat vanadest akudest, mis olid nuputelefonidel? Ja neid nutitelefonide akudega võrrelda? Tulge kaasaega icon_lol.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.06.2023 23:42:45 vasta tsitaadiga

Kindlasti leitakse vajadusel toimiv lahendus, kuid miks ei saa kasutada lintkaablit?
Liiga keeruline tavakasutaja jaoks?

_________________
Amazon - will not buy!
Kommentaarid: 205 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 00:29:31 vasta tsitaadiga

Lintkaabel vast polegi, keerulisem on see, et korpus on nii kinni, et ilma spetsvahenditeta seda lahti ega kinni ei saa.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 25.06.2023 00:40:30 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Nutitelefonide ajastul rääkida mingitest 15+ aastat vanadest akudest, mis olid nuputelefonidel? Ja neid nutitelefonide akudega võrrelda? Tulge kaasaega icon_lol.gif

Jah sest pole millegi muuga nutitelefoniakusid võrrelda, kui küsimus on lihtsas eemaldatavuses. Vanadel telefonidel olid lihtsasti vahetatavad akud nii, et siinkohal on minu jaoks võrdlus asjakohane. Ma ei hakanud võrdlusesse tooma nt DECT telefone, millel veel väiksema mahutavusega eemaldatavad akud olid. icon_lol.gif


Urmoz jah, küsimus pole ainult selles, lintkaablid on väga õrnad ja telefoni demonteerimine osadeks ja tagasi kokkupanek praeguse disaini juures on tülikas ning ebamugav. YT-s näinud videosid kuidas Õunatelefone pulkadeks lahti võetakse ja kokku tagasi pannakse.
Professionaal, kes seda asja jagab saab hakkama, aga mina ise küll ei riskiks.
Kui vaja oleks, et aku oleks samamoodi kättesaadav nagu varem, peab disainis tegema piisavalt palju muudatusi, et elektroonika jaoks on eraldi vahekiht. ja aku pealtvaates kõige pealmine. Praegu on paljudel juhtudel vastupidi, aku on kõige all või alumistes kihtides ja elektroonika on paigutatud telefoni korpuse sisepinnale laiali vastavalt vajadusele kihtidena.


viimati muutis BA79 25.06.2023 00:47:24, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 00:47:18 vasta tsitaadiga

Pidasingi silmas, et tuues tagasi kasutajasõbraliku aku vahetuse, ei pea tingimata tagasi minema klemmidega kontaktide ning märgatavalt paksemate akude peale.
Võimalused on kindlasti olemas.
Korpusesse suletud akude näol oli tootjatel lihtsalt suur pluss rohkem läbimüüki. Põhjuseks sleek disain ja IP olid väike osa sellest, kuid tavakodanikku oli võimalik veenda, et see oligi tähtsaim.

_________________
Amazon - will not buy!
Kommentaarid: 205 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 25.06.2023 00:52:29 vasta tsitaadiga

Seda sleek disaini muutmata ei saa akut siiski nii lihtsasti vahetavaks. Minu arvates peab elektroonikaalane akukeemia natuke edasi arenema et oleks võimalik akude mõõtmeid vähendada. Siis saaks paremini seda muret lahendada. Väiksemate mõõtmetega sama energiamahutavusega aku annaks telefonitootjatele mänguruumi juurde. Muidu on varsti standardiks 8" telefonid mis pigem annab juba tahvelarvuti mõõtmed välja. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 01:28:03 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Siis kui olid veel nuputelefonid, siis müüdi samamoodi niimõneski telefoni- või elektroonikapoes vajalikke vidinaid, kõige eredamalt on meeles eri värvi taustavalgustusega display'd...

Millele neid oli? Mina mäletan, et kõik dioodid tuli ikka mobo peal jootes vahetada. SMD LED-e sai erinevaid kanaleid kaudu osta, aga iga mats neid ikka ei vahetanud, nagu täna liimitud akut.

jeesus188 kirjutas:
Samas....elu näidanud, et samsa ja apple lähevad ühe mudeliga üle maailma ehk vb paneb muid hiinakaid see liigutus liigutama

Just, hiinlased tulevad kaasa mitte sunnist, vaid kuna uutel Apple'i ja Samsungi mudelitel on moodsalt kiire aku vahetamise võimalus. Tervenisti liimitud korpusega telefon oleks siis tarbija silmis sama eilne päev nagu praegu väikese ja madala objektiivi katteklaasiga telefon. Hoidku jumal tootjat, kui mõtleb rumalusest ühe kaamerasilmaga telefoni pakkuda, isegi kui sel on suure ulatusega sisene optiline zoom ja tolline sensor....

BA79 kirjutas:
Kui vaja oleks, et aku oleks samamoodi kättesaadav nagu varem, peab disainis tegema piisavalt palju muudatusi, et elektroonika jaoks on eraldi vahekiht. ja aku pealtvaates kõige pealmine. Praegu on paljudel juhtudel vastupidi, aku on kõige all või alumistes kihtides ja elektroonika on paigutatud telefoni korpuse sisepinnale laiali vastavalt vajadusele kihtidena.

Kuidas pealtvaadet defineerid? Alates 3G iPhone'ist tuli ekraan üles tõsta, et sisuni pääseda, traditsiooniliselt vahetatava akuga lähened ju tagantpoolt. Aku paigutusel on mitmeid erinevaid nüansse - alates jahutusest laadimise ajal ja lõpetades kasvõi kaalujaotusega. Lisaks, nagu eespool ka mainitud, osaleb ta ka telefoni jäikuse loomises.

Küljeluugist sisestatav aku on üldjoontes hea idee, aga vanal akul on tihti halb komme ka vaikselt paksuses kosuma hakata. Parem andku endast märku sellega, et tagakaane ära viskab.

Vedruklemmid, olgu nad siis spiraalsed või lamedad, ei ole küll asi, mille taha miskit jääks.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 25.06.2023 07:39:20 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Seda sleek disaini muutmata ei saa akut siiski nii lihtsasti vahetavaks. Minu arvates peab elektroonikaalane akukeemia natuke edasi arenema et oleks võimalik akude mõõtmeid vähendada. Siis saaks paremini seda muret lahendada. Väiksemate mõõtmetega sama energiamahutavusega aku annaks telefonitootjatele mänguruumi juurde. Muidu on varsti standardiks 8" telefonid mis pigem annab juba tahvelarvuti mõõtmed välja. icon_biggrin.gif


See "sleek design" on suht muinasjutulaadne asi - telefon ise võib ju olla ilus ja õhuke aga 95% kasutajatest topivad sinna ümber mingid maitselagedad kaaned niiet telefoni enda disainil pole tegelikult üldse mitte mingit väärtust.
Akukeemia on OK. Kasutajad on jällegi need kes ostavad mõttetuid numbeid mis vähendavad aku eluiga - põhiliselt ekraani pikslitihedus ja värskendussagedus. 30 - 40 FPS on reaalses elus täiesti piisav telefonile ja fullhd laadne resulutsioon on piisav isegi 7" ekraani puhul

Normaalselt vahetatava aku boonuseks on see, et kui üks aku tühjaks saab siis viskad uue külge ja elu jätkub. Veel parem on see kui saab panna hoopis suurema aku - nagu vanasti.

Elu oleks palju ilusam kui nuudel kätega tüübid saavad oma telefoni panna eriti kerge aku mis kesteb tervelt paar tundi ilma laadimiseta ja päris inimesed saavad panna aku mis kestab mitu päeva

_________________
I was an ateist, until I realized - I am a God
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 25.06.2023 09:54:30 vasta tsitaadiga

Ma saan veel aru tootjatest, kes viimastel aastatel on hakanud vorpima ainult "sisse liimitud" akudega telefone. Nii saab tarbijat iga paari aasta tagant uut telefoni ostma sundida, aga ma ei saa aru tarbijatest, kes sellist ärimudelit heaks kiidavad ja usuvad PR pläma üliõhukese telefoni ülimast vajalikkusest ja vahetetava akuga telefoni niiskusekindlaks tegemise võimatusest. Osa inimesi on nii mõjutatavad ja naiivsed, et juhul kui hakataks sisse liimitud akudega elektriautosid tootma ja sellele "innovatsioonile" korralik PR muinasjutt juurde mõeldakse, siis kindlasti leidub lolle, kes selle ka heaks kiidavad...
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 11:21:20 vasta tsitaadiga

Silikoon kest ümber ja on enamus nutikaid piisavalt veekindlad, et paduvihmas helistada... Suht huvitav rahvas siin muidu. Tavaline inimene paduvihmaga välja ei läheks aga siin käivad sepad spetsiomm helistamas, et telefoni veekindlusest ikka tolku oleks icon_lol.gif

Aga noh eks nii mõnigi peksab enda telo ka pikki maad, ekraan või kaitseklaas pidevalt ämblik jne. Teine paneb kile peale ja kasutab telo 3 aastat sama kilega ja ei kriipse ega kraapse.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.06.2023 11:28:40 vasta tsitaadiga

Vihmastes oludes on veekindlusest ikka palju kasu. Siidikäpad jah ei tea sellist olukorda ning imestavad.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 25.06.2023 12:33:43 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Silikoon kest ümber ja on enamus nutikaid piisavalt veekindlad, et paduvihmas helistada... Suht huvitav rahvas siin muidu. Tavaline inimene paduvihmaga välja ei läheks aga siin käivad sepad spetsiomm helistamas, et telefoni veekindlusest ikka tolku oleks icon_lol.gif.

Silikonkest teeb hullemaks, kapilaarefektiga tõmbab kaane vahele vett nagu käsn. Vähemalt samsung galaxy originaal silikoonkest.

Huvitav ettekujutus sul vihma käes helistamisega - arvad et inimesed passivad akna peal ja kui padukas tuleb siis tormavad õue helistama? icon_lol.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 13:59:06 vasta tsitaadiga

Outenter kirjutas:
30 - 40 FPS on reaalses elus täiesti piisav telefonile ja fullhd laadne resulutsioon on piisav isegi 7" ekraani puhul

Tegelikult kärab ju 720p kah, milleks FHD-ga priisata... Puudust hakkad tundma siis, kui oled heaga juba harjunud (nii kuukene kasutanud) ja siis vanemale juustule tagasi oled sunnitud minema. QI laadimine vs mitte, NFC vs mitte, hea(d) kaamera(d) vs mitte (mul on nii peegel- kui hübriidkere olemas, paraku mitte alati taskus), OLED vs veritseva taustaga LCD, korralik oleofoobne ekraanikate vs mitte (neile, kes seda rumala peaga lisaklaasi või kilega pekki ei keera...), USB 2.0 vs USB 3.2 kiirus jne. Ja oi, kuidas 120Hz vs 60Hz vahest aru hakkad saama, kui allapoole kolima pead. Väikesed sammud ühe mudelipõlvkonna vahel, kuid väga hoomatav erinevus juba 3-4 aastaga.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 25.06.2023 17:06:37 vasta tsitaadiga

rex Nokiasid pean silmas. varuosadena müüdavaid komponente sai telefonipoest või audiovideo tehnikapoest. Umbes nii, et ostad mudelipõhise LCD ekraani ja lased siis elektroonikul ära vahetada. 5110 ja 3110 vist olid ka sellised, et korpuse said lahti ja võisid originaalse kummipadjast nupukomplekti meelepärase vastu vahetada. Korpuseid sai ka vahetada.
Tänapäeval saab tavakasutaja väliselt personaliseerida ainult kaitsekaantega, telefoni ennast enam ei muuda.
Pealtvaade: Vanasti oli nii, et võtsid tagumise kaane lahti ja aku oli kõige peal. Nüüd enamasti nii, et kuigi telefon on tagurpidi, siis aku on ikkagi esipaneelil, allpool. Videot vaadates saab aru, kui keeruline on tegelikult akuvahetus, kui elektroonika on kõik kihtidena aku peal. Vanasti oli nii, et võtsid kaane maha ja said aku kohe kätte. Isegi sellise toimingu tegemiseks nagu SIM kaardi või mälukaardi sisestamiseks tuli aku eemaldada, sest vastavad pesad olid aku all.
Tänapäevaste telefonide puhul peaks akuvahetuseks läbi tegema umbes taolised protseduurid nagu selles videos näidatud: Nagu näha, siis lahti veel kuidagi saab, aga veekindlust tagada pärast kokkumonteerimist ei ole koduste vahenditega enam võimalik. Aga veekindlus on oluline, kui telefoni tuleb kasutada erinevates keskkondades kus võib olla ka niiskust. Ei pea selleks alati vanni ronima. Akukeemia osas ei vaidle. Saan aru, et kasutajate harjumused võivad mõjuda negatiivselt, aga ega sinna midagi teha ei saa.

Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 17:45:37 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
rex Nokiasid pean silmas. varuosadena müüdavaid komponente sai telefonipoest või audiovideo tehnikapoest. Umbes nii, et ostad mudelipõhise LCD ekraani ja lased siis elektroonikul ära vahetada. 5110 ja 3110 vist olid ka sellised, et korpuse said lahti ja võisid originaalse kummipadjast nupukomplekti meelepärase vastu vahetada. Korpuseid sai ka vahetada.

Mingit vajadust ei olnud LCD-d vahetada, kuna taustvalguse andsid emaplaadile joodetud 4 või 6 LED-i. Olen vahetanud pea kõikidel alguse otsa Nokiatel - 3110, 3210, 3310, 5110, 6110, 6150, 8210 jms. Lisaks värvinud korpusi juba siis, kui seda moodi otseselt veel ei olnudki. 3310 ja 5110 kergvahetatav esipaneel või terve ümbriskorpus ei olnud tegelikult midagi head - nagises. Telefoni avamiseks ja korpuse vahetamiseks paar väikest torx'i lahti keerata ei olnud eriline vaev.

BA79 kirjutas:
Isegi sellise toimingu tegemiseks nagu SIM kaardi või mälukaardi sisestamiseks tuli aku eemaldada, sest vastavad pesad olid aku all.

Peamiselt seetõttu, et SIM-i ja mälukaardi paigaldamise ja eemaldamise ajaks oleks toide kindlasti katkestatud.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 17:48:15 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Vihmastes oludes on veekindlusest ikka palju kasu. Siidikäpad jah ei tea sellist olukorda ning imestavad.


Kui ma kogemata paduvihma kätte peaks jääma, siis alustuseks üritaks ikka mingi varjulisema koha leida mitte emale helistada "uiui, vihma hakkas sadama, mis ma nüüd teen?" icon_biggrin.gif
Aga kui nutika ekraanile on paar tilka vett sattunud, siis see ei taha väga hästi toimida enne kui ära kuivatad ehk vihmaga nagunii väga kasutada ei saa olenemata sellest kui veekindel on.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 25.06.2023 17:53:01 vasta tsitaadiga

Aga kui ei ürita või pole varjulist kohta võtta? Huvitavad teooriad ja probleemid sul
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 25.06.2023 18:23:48 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Vihmastes oludes on veekindlusest ikka palju kasu. Siidikäpad jah ei tea sellist olukorda ning imestavad.

Neil isenditel allveeomadusi pole. Kondensaat ikka tekib seestpoolt. Nagu auto. Järve läheb siis.... Kes nüüd siidikäpp on, aga sa lähed kuhugi, hea kui ise saad tagasi. Siidikäpp õnneks ei lähe metsa, sest tema leiab linnast ülesse, sind ei leia isegi rabast. Sõnavabadus on vast lubatud?

_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 19:36:25 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Aga kui ei ürita või pole varjulist kohta võtta? Huvitavad teooriad ja probleemid sul


Huvitav probleem tõesti, et vihma kätte jäädes on esimene mure vihma käest ära saada mitte kuhugi helistama hakata.
Kui on ette näha, et võib vihma kätte jääda ja peab seal pikemalt viibima, siis parem lahendus oleks vast telefon kuhugi veekindlasse tasku/kotti ja handsfree kõrva.
Telefoni veekindlus on muidugi tore, aga mitte must have ehk mina oleks nõus veekindluse ohvriks tooma kui aku vahetatav on.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.06.2023 20:12:40 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Mingit vajadust ei olnud LCD-d vahetada, kuna taustvalguse andsid emaplaadile joodetud 4 või 6 LED-i.


Nii oli jah. LCD-d sai igaüks hõlpsalt vahetada, LEDide vahetamiseks pidi juba rohkem oskusi olema.
3210 eemaldatav esipaneel oli nii kõvasti kinni, et oli oht kinnitused ära lõhkuda. Selle puhul oleks eelistanud kruve.
Nagises kõige rohkem 3310 korpus (eriti kui see originaal polnud). Vanematel ja uuematel polnud see eriline mure.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Mobiiltelefonid ja fototehnika »  EL-i uus määrus nõuab eemaldatava akuga nutitelefone mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.