Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  RIA sulgeb 1. novembrist eesnimi.perekonnanimi@eesti.ee e-posti teenuse märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2023 18:12:37 vasta tsitaadiga

Mm. Point. Kui ainult järgmiseks välja ei mõelda et peadki seda postkasti seal lugemas käima.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 04.05.2023 19:33:16 Re: digitiigri eneselõikumine vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
BA79 kirjutas:


Küsimus on põhimõtteliselt selles, et on kodaniku enda valida millist mailiteenust kasutab. Ei ole ka need 2-astmelised meiliteenused kuidagi turvalisemad, kui inimene nt logib sisse paroolidega võõras arvutis,


Vabandust kui vana vettinud mäger jälle millestki valesti aru saab, aga kas see "võõras arvutis" teema ei võiks olla nii 20. sajand? Mina küll ei mäleta millal mina midagi võõras arvutis tegin mis ei olnud tehnoabi selle võõra arvuti omanikule. Enam ei ole ju mingeid "netikohvikuid" ja taolisi asju või kui on siis ainult muuseumieksponaatidena? Isegi koolilastel on juba oma läpakad koolitööde tegemiseks? Ja kõigil kes tunnevad kihku internetti pääseda, sülelapsest raugani, on seda oma tahvlist-nuhvlist-nutikast kiirem ja mugavam korraldada kui teha mingi väljasõit külaraamatukokku või kusiganes see "võõras" arvuti peaks siis asuma... et kui sage "use case" selline asi üldse olla võiks, tänapäeval?


Netikohvikuid ja AIP'e vist tõesti enam väga ei ole, kui mõni raamatukogu välja arvata.

Aga see eest on sugulaste ja tuttavate arvutid, käiakse sõprade juures külas ja palutakse: "Ole hea, luba oma arvutit, ma tšekkan su arvutiga korra netti, ma pean midagi veebipoest ostma". jne jne.

Ise olen pidanud tõesti vaid mõned korrad pidanud paluma, sest pidin ID-allkirjastamise läbi tegema aga mu oma Ubuntu sellel momendil tõrkus, kasutasin sugulaste arvutit. Kunagi ammu olin välisreisil, Itaalias. Seal tahtsin netipangast kontoseisu vaadata ja palusin selleks hotelli administraatorilt korraks sülearvutit. Andis ja tegin oma toimetused sealsamas vestibüülis istudes mID abil ära.
Tuleme tänapäeva.
Koolid, kutse- ja kõrgharidusasutused, neil kõigil on üldkasutuseks mõeldud arvutid nii arvutiklassides kui ka nt ühisealamus elavatele, kes kordamööda vastavalt vajadusele kasutavad neid nii õppetöö eesmärgil, kui ka vabal ajal isiklikel eesmärkidel.
Kui juhtud sellistes arvutites oma parooli salvestama või sessiooni mitte katkestama ehk ei logi välja siis ei maksa imestada kui avastad, et konto on kas kaaperdatud, sinu nime all sigadusi tehtud või on muu jama.
Gmail õnneks on nüüd juba piisavalt turvaline, et kui oled seadistanud varumeili ja kontakttelefoninumbri, siis parooli muutmiseks saadetakse kinnituspäring koodi või "Jah see olen mina" kinnitusnõudena kas Googlele teadaolevale nutiseadmele kust oled sisse loginud, SMS kontakttelefoninumbrile või kinnituskood varumeilile, et isegi kui võõras sisseloginu tahab parooli muuta, peaks minu meelest kasutatama seal vaikimisi kaheastmelist autentimist- just kontrollisin üle, isegi salvestatud paroolide vaatamiseks ja muutmiseks sisseloginuna peab läbima isikutuvastuse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.05.2023 19:49:00 Re: digitiigri eneselõikumine vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:

Koolid, kutse- ja kõrgharidusasutused, neil kõigil on üldkasutuseks mõeldud arvutid nii arvutiklassides kui ka nt ühisealamus elavatele, kes kordamööda vastavalt vajadusele kasutavad neid nii õppetöö eesmärgil, kui ka vabal ajal isiklikel eesmärkidel.
Kui juhtud sellistes arvutites oma parooli salvestama või sessiooni mitte katkestama ehk ei logi välja siis ei maksa imestada kui avastad, et konto on kas kaaperdatud, sinu nime all sigadusi tehtud või on muu jama.


Parooli salvestama? Ma ei julgeks sellistes kohtades parooli sisestadagi. Hallidel 90ndatel töötasin mingi veerand kohaga sellise klassi haldurina. Igal õhtul leidsin vähemalt paarist masinast keyloggeri. Ja see oli veel sel ajal kui töötavad legit protsessid võis peast üles lugeda ja pooled viirused tuli ise vändaga käima lüüa enne kui nad sulle kurja tegid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 04.05.2023 20:36:18 vasta tsitaadiga

Võttis siis see reaalselt ka nii palju ressurssi, et pidi koomale tõmbama?
E-kirjade talletamist justkui ei toimu, või siis lühiajaliselt - suunatakse ju edasi?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 04.05.2023 20:53:57 Re: digitiigri eneselõikumine vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
BA79 kirjutas:

Koolid, kutse- ja kõrgharidusasutused, neil kõigil on üldkasutuseks mõeldud arvutid nii arvutiklassides kui ka nt ühisealamus elavatele, kes kordamööda vastavalt vajadusele kasutavad neid nii õppetöö eesmärgil, kui ka vabal ajal isiklikel eesmärkidel.
Kui juhtud sellistes arvutites oma parooli salvestama või sessiooni mitte katkestama ehk ei logi välja siis ei maksa imestada kui avastad, et konto on kas kaaperdatud, sinu nime all sigadusi tehtud või on muu jama.


Parooli salvestama? Ma ei julgeks sellistes kohtades parooli sisestadagi. Hallidel 90ndatel töötasin mingi veerand kohaga sellise klassi haldurina. Igal õhtul leidsin vähemalt paarist masinast keyloggeri. Ja see oli veel sel ajal kui töötavad legit protsessid võis peast üles lugeda ja pooled viirused tuli ise vändaga käima lüüa enne kui nad sulle kurja tegid.


icon_biggrin.gif Jah, vanad "huvitavad" ajad olid XP ja Win7 ussviirused ka nullindate esimeses pooles. Üldiselt ma olen kasutanud üldkasutatavaid arvuteid ja midagi hullu ei juhtu-enamasti. Viimati sai kasutatud umbes 2 aastat tagasi. Oluline on Incognito režiim. Keyloggeri suhtes see muidugi ei aita, aga 2FA SMS või varumeili vahendusel on siiski abiks kuna kinnituskoodi saab kontrollida-saata ka nutitelefoniga, see osa kus keylogger peaks salvestama varumeili sisselogimisandmed, jääb vahele. Tõsi sotsiaalmeediat ja muid keskkondi ei kasutanud nendes arvutites, kuna need kolmanda osapoole botid püüavad sisselogimised kõik kinni ja hakkavad pärast spämmima. Mõned bottide omanikud ja pahalased pärast üritavad isegi sotsiaalmeediakontosid kaaperdada.
LKits kirjutas:
Võttis siis see reaalselt ka nii palju ressurssi, et pidi koomale tõmbama?
E-kirjade talletamist justkui ei toimu, või siis lühiajaliselt - suunatakse ju edasi?

Kui server jookseb tühja sest kasutajaid vähe, pole asjal mõtet aga usun nt et massiline kodanike teavitamine isikukoodiga meiliaadressile tõstab ajutiselt koormust küll-
Mina saan aru umbes nii, et maili turvamisega seotud kulud ei tasu ära. Maksumaksjatena taome selle küll kinni aga pärast eesti.ee uue versiooni kasutuselevõttu postkast esiti üldse ei töötanud- teateid paluti lugeda vanas keskkonnas. Võib-olla seepärast tõmmatigi koomale et topelt pole mõtet ülal pidada? icon_rolleyes.gif Ikkagi turvarisk ju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 04.05.2023 22:46:24 Re: digitiigri eneselõikumine vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Kui server jookseb tühja sest kasutajaid vähe, pole asjal mõtet aga usun nt et massiline kodanike teavitamine isikukoodiga meiliaadressile tõstab ajutiselt koormust küll-
Mina saan aru umbes nii, et maili turvamisega seotud kulud ei tasu ära. Maksumaksjatena taome selle küll kinni aga pärast eesti.ee uue versiooni kasutuselevõttu postkast esiti üldse ei töötanud- teateid paluti lugeda vanas keskkonnas. Võib-olla seepärast tõmmatigi koomale et topelt pole mõtet ülal pidada? icon_rolleyes.gif Ikkagi turvarisk ju.
No aga kirjad suunati ju edasi, mis turvariskist seal juttu? Täpselt samamoodi filterdab sinu e-postkast neid kirju nagu oleksid saadetud otse sulle sinna suunatavale aadressile.
Ja kui pole koormust, siis pole ka suurt kulu...

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.05.2023 07:21:48 vasta tsitaadiga

Saabus juba RIA poolt ka pikk ja selgitav eKiri. Võibolla isegi loogilised põhjuendused see spämm ja vajaduse puudumine.

Aga tsitaadi järgi jääb ainult riigi teavituste jaoks ik@e alles. Ainult ehk muu jaoks seda kasutada ei saa.

tsitaat:
RIA-l on teabevärava eesti.ee määruse § 201 lõikest 4 (https://www.riigiteataja.ee/akt/125032021005?leiaKehtiv) tulenev kohustus tagada riikliku postkasti toimimine ja haldamine, mis jätkub e-posti aadresside isikukood@eesti.ee vahendusel, kuhu saavad kirju saata üksnes avaliku ülesande täitjad, sh riigiasutused
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 06.05.2023 12:52:51 vasta tsitaadiga

Vaatasin paaroolihoidlat, vähemalt paarsada kontot tuleb nüüd välja vahtada. Login päris paljudel @eesti.ee oma, ei tea kas meili saabki kõigis vahetada. Registreerisin @eesti.ee domeeni, sest selle alguses, öeldi, et domeen on igavene, kuniks riik kestab. Et su gmail või kes iganes võib oma uksed kinni panna, sa lihtsalt suunad uue meili peale ja kõik toimib edasi. Nüüd siis tänu riigile, pean mingi nädalavahetuse kulutama kontode ümber tegemisele. Polegi vist nii negatiivset uudist kogenud tükk aega, viimane kord oli aastaid tagasi kui LastPassi esimene leke oli ja peale seda 1Passwordi peale pidin üle kolima.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 06.05.2023 13:21:49 vasta tsitaadiga

Kas nad kavatsevad kõikidele eesmini.perenimi@eesti.ee aadressidele e-kirja ka saata?
Või pohh #yolo, küll kõik ise aru saavad ja RIA uudiseid loevad?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 06.05.2023 13:58:17 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kas nad kavatsevad kõikidele eesmini.perenimi@eesti.ee aadressidele e-kirja ka saata?
Või pohh #yolo, küll kõik ise aru saavad ja RIA uudiseid loevad?

Ma arvan, et nad ei julge saata seda kirja

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.05.2023 15:10:02 vasta tsitaadiga

Saatsid juba osadele aga saadavad isikukood@eesti.ee peale. Vanematele tuli, mulle veel mitte.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2023 15:48:21 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Polegi vist nii negatiivset uudist kogenud tükk aega, viimane kord oli aastaid tagasi kui LastPassi esimene leke oli ja peale seda 1Passwordi peale pidin üle kolima.



Samad mõtted. Põmst ma saan probleemist aru küll, see forward peakski olema forward st. ei tohiks ise liigset tarkust üles näidata ehk kirju filtreerida ja selle tulemusena edastatakse ka rämpsu, mille tõttu võib nende enda IP kuhugi blacklisti sattuda, aga mingi lahenduse saaks ikka leida. Noh kasvõi sellise, et pole siis forward vaid tavaline postkast, aga kirju hoitakse vaid 10 päeva vms. st. kopeeri ise kuhugi kui on miskit mis on säilitamist väärt mitte mingi ühekordne parooli reset kiri vms.
Ma natuke kardan seda, et kui nüüd kuskil ununeb e-posti aadress muuta, siis peale selle teenuse sulgemist <piix>. Uut kontot teha ei luba ja vana parooli ka resetida ei saa kuna postkast kuhu see link saadetakse enam ei tööta.
Kui nüüd mõtlema hakata, siis ee domeenidega majandab ka lõpuks riik. Teab kas ee domeenigi saab usaldada või on sellega ka oht, et võetakse mingi hetk riigi algatusel käest ära
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2023 14:16:56 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
LKits kirjutas:
Kas nad kavatsevad kõikidele eesmini.perenimi@eesti.ee aadressidele e-kirja ka saata?
Või pohh #yolo, küll kõik ise aru saavad ja RIA uudiseid loevad?

Ma arvan, et nad ei julge saata seda kirja


Ma sain sellest uudisest aru, et kiri saadetakse neile, kes seda ümbersuunamisteenust tegelikult ka kasutasid. Mitte kõigile.

napoleon kirjutas:

Kui nüüd mõtlema hakata, siis ee domeenidega majandab ka lõpuks riik. Teab kas ee domeenigi saab usaldada või on sellega ka oht, et võetakse mingi hetk riigi algatusel käest ära


Ära karda, ei võeta. Sa oled selle eest maksnud, see on hoopis teine teema. Muidugi reegleid rikkudes võid sellest ilma jääda küll aga see on teine asi.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2023 15:55:36 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:

napoleon kirjutas:

Kui nüüd mõtlema hakata, siis ee domeenidega majandab ka lõpuks riik. Teab kas ee domeenigi saab usaldada või on sellega ka oht, et võetakse mingi hetk riigi algatusel käest ära


Ära karda, ei võeta. Sa oled selle eest maksnud, see on hoopis teine teema. Muidugi reegleid rikkudes võid sellest ilma jääda küll aga see on teine asi.


Aasta tagasi oleks võinud kindlalt väita, et seda sama siin teemaks olevat eesnimi.perenimi alisast ei võeta ära kuigi see oli tegelikult rohkem minu oma kui domeen ju.
Jah domeeni eest olen maksnud, aga ma ei saa seda endale osta. Piltlikult öeldes ju rendin domeeni. Kui rendi maksmata jätan, siis olen sellest ilma ja keegi teine võib seda rentida.
Seega ei saa välistada, et rendileandja otsustab mingil hetkel lepingut mitte pikendada olgugi et enda poolt olen kõik kohustused õigeaegselt täitnud.

Kui natuke meenutada, siis olid ajad kui domeeni sai ainult juriidiline isik ja by default ainult ühe domeeni per firma. Erandkorras võis taotleda ka rohkem domeene, aga siis pidi ära põhjendama miks mitut on vaja ja väga lahkesti neid ei jagatud. Jah, eraisik pri.ee alla sai domeeni, aga see pole päris see.
Vabalt võib juhtuda, et mingi hetk läheb kellelgi pirn põlema, et nii ikka ei saa, et suvaline eraisik võib endale n+1 domeeni registreerida kuna noh... küll mingi põhjuse ikka välja mõtleb.
Saan aru, et oled selle domeenimajanduse tehnilise poolega mingil moel seotud, aga kui see otsus peaks olema poliitiline, siis pole sul seal suurt midagi kaasa rääkida.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2023 17:38:28 vasta tsitaadiga

Õigel HV kasutajal on ikka oma mailiserver. Milleks see @eesti.ee?
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2023 17:46:01 vasta tsitaadiga

Betamax, mul ongi oma mailiserver. eesti.ee aadress ongi sinna suunatud. Aga siis kui selle eesti.ee kasutusele võtsin polnud mul veel oma mailiserverit ega oma domeeni.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2023 17:56:12 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
netcat kirjutas:

napoleon kirjutas:

Kui nüüd mõtlema hakata, siis ee domeenidega majandab ka lõpuks riik. Teab kas ee domeenigi saab usaldada või on sellega ka oht, et võetakse mingi hetk riigi algatusel käest ära


Ära karda, ei võeta. Sa oled selle eest maksnud, see on hoopis teine teema. Muidugi reegleid rikkudes võid sellest ilma jääda küll aga see on teine asi.


Aasta tagasi oleks võinud kindlalt väita, et seda sama siin teemaks olevat eesnimi.perenimi alisast ei võeta ära kuigi see oli tegelikult rohkem minu oma kui domeen ju.
Jah domeeni eest olen maksnud, aga ma ei saa seda endale osta. Piltlikult öeldes ju rendin domeeni. Kui rendi maksmata jätan, siis olen sellest ilma ja keegi teine võib seda rentida.
Seega ei saa välistada, et rendileandja otsustab mingil hetkel lepingut mitte pikendada olgugi et enda poolt olen kõik kohustused õigeaegselt täitnud.

Kui natuke meenutada, siis olid ajad kui domeeni sai ainult juriidiline isik ja by default ainult ühe domeeni per firma. Erandkorras võis taotleda ka rohkem domeene, aga siis pidi ära põhjendama miks mitut on vaja ja väga lahkesti neid ei jagatud. Jah, eraisik pri.ee alla sai domeeni, aga see pole päris see.
Vabalt võib juhtuda, et mingi hetk läheb kellelgi pirn põlema, et nii ikka ei saa, et suvaline eraisik võib endale n+1 domeeni registreerida kuna noh... küll mingi põhjuse ikka välja mõtleb.
Saan aru, et oled selle domeenimajanduse tehnilise poolega mingil moel seotud, aga kui see otsus peaks olema poliitiline, siis pole sul seal suurt midagi kaasa rääkida.


Selle teoreetilise hirmutamise võib viia selleni välja, et ei saa välistada, et mingil hetkel kaob kas "poliitilise" otsuse või mingi muu asja tulemusena kogu Eesti Vabariik ja eesti.ee domeen ning .ee tippdomeen koos sellega. Või pannakse internet nagu seda tunneme, kinni ja sul ei olegi enam domeene vaja sest neid ei saa kasutada. Ükskõik kas selle tingib maailmalõpp või ennenägematu tehnoloogiline progress.

Peale surma ja maksude ei saa keegi nagunii midagi garanteerida. Aga kui me räägime kehtivast ühiskonnakorrast, siis on ülejäänud maailma näitel äärmiselt ebatõenäoline, et keegi hakkaks lähitulevikus domeenide registreerimise korda vähemliberaalseks tegema. Euroopas vähemalt mitte. Sellele ei ole loogilist majanduslikku põhjendust. Kusagilt ei tule mitte taolise stsenaariumi lõhnagi.

.ee on praeguseks hetkeks 30 aastat vana. Ma ei tea, mis on olukord järgmise 30 aasta pärast. Aga praegu on sul võimalik suvaline kogus isiklikke domeene registreerida kuni 10-ks aastaks korraga. Elik kui sa tahad "rendi pikendamise tingimuste" pärast muretseda alles järgmise 10 aasta järel siis ma soovitaksin seda. Ka juurdemaksu ei saa keegi siis vahepeal nõuda kui hind ka tõusekski.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.05.2023 19:03:53 vasta tsitaadiga

Ei ole kunagi kasutanud, kuid see on hea näide sellest, miks tasuta asjad ei ole head - sest nad pole sinu kontrolli all. Võid kasutada gmaili, kuni firma muudab selle tasuliseks või paneb üldse kinni ning midagi pole kobiseda. Ja siin me rägime riigist, kes lihtsalt arvab, et kaotab meiliaadressid ära. Kui suur on kulu, kui jätta andmebaasi nimed ja suunamised ning kustutada ära lihtsalt postkastid? Tõenäoliselt on igaühel arvutis tunduvalt rohkem ruumi kui need andmed serveris ruumi võtavad ning kui neid kasutatakse nagunii vähe, siis ei tohiks nad ka võrke koormata. Lihtsalt see 2% inimesi usaldas riiki ja neile tõmmatakse vesi peale. Väga alatu käitumine. Eriti kui nende hulgas on mingisuguseid pensionäre, kelleni see uudis jõuab siis kui kirjad enam kohale ei jõua.
Igahates minu soovitus on igaülen endale oma domeen muretseda ning siis saad kindel olla, et niikaua kuni maksad oled ka iseenda peremees ja ei pea muretsema, et kas homme on sul sama meiliaadress või pead uue tegema!
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.05.2023 19:44:12 vasta tsitaadiga

Tarvi Martens kirjutab: https://www.facebook.com/tarvi.martens

tsitaat:
Eesti e-elu sõuab hästi. Aga tuleb sisse kolelollusi.
RIA oma sõnumis ähvardab @eesti.ee meiliaadressid sulgeda esimesest novembrist. Noh, kui külmaks läheb. Ehk siis kõik, kes siiamaani on aru saanud, et ID-kaardiga koos antakse talle ka riiklik vankumatu meiliaadress eluajaks, saavad petta.
Ütelungi järgi on "aktiivses kasutuses on neist 2%". Halleluuja! Kuidas selle numbrini jõuti? eTeenuste pakkujate juurde registreerunud kliente oma @eesti.ee meiliaadressiga on megapalju. Kuidas siis need vaesekesed oma klientidega suhelda saavad?
Läheme juurte juurde. Selleks, et turvaliselt e-postinduda, on S/MIME standard leiutatud. Et siis saab sõnumeid krüpteerida ja allkirjastada. ID-kaarti topitud autentimissertifikaat sisaldab @eesti.ee meiliaadressi. See siis võimaldabki ID-kaardiga sulle saadetud krüpteeritud meili lahti kakkuda. Jah, paljud ei tea ega kasuta seda, kuid võiks. Aga see ei tee riigi poolt antud aadressi väheväärtuslikuks.
Selle teemaga oli palju rabelemist ID-kaardi lanseerimise ajal (2002), esmalt pakuti @pass.ee varianti. Siis oli, et "paneme kõigile numbri taha ehk siis "tarvi.martens.0001@pass.ee". No ei ole tore. Rahvastikuregister ütles, et 80% inimestel siin on unikaalsed nimed. Miks siis neid kottida numbritega? Sai paremaks tehtud.
Ja nüüd on siis anaal-lüüs tehtud ja leitud, et kasutu värk.
Tarvi (mail.ee looja, hotmail.com oli sel ajal selle tekitaja kubemes)

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001




sõnum 11.05.2023 00:20:04 vasta tsitaadiga

Pole kordagi kasutanud.
_________________
2023 QULBIX Q140 12kW 280Nm el.ratas 6300€
MB W124 1996 facelift universaal diisel 3200€
Jura C50 250€
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 11.05.2023 08:42:10 vasta tsitaadiga

terminator kirjutas:
Pole kordagi kasutanud.

Vedas sul, oleks pidanud ka riiki mitte usaldama. 300 kontot on emaili vahetatud, veel samapalju või rohkem minna...

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 11.05.2023 09:41:04 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
terminator kirjutas:
Pole kordagi kasutanud.

Vedas sul, oleks pidanud ka riiki mitte usaldama. 300 kontot on emaili vahetatud, veel samapalju või rohkem minna...


See pole riik, see on aktsiaselts ja äriühing toimib teadagi mis reeglite alusel, tegelikult lakume Usa taldu, Eesti iseseisvusest rääkida ei saa, ega Hiina või Venemaa mantra järgi tantsida parem pole aga arvata, et riik rahvale kasulikku teeb, lihtsalt headusest, on palju loota, koostöö puudub, poliitikud nääklevad, rahvas plekib lollused kinni, nii lihtsalt on.
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.05.2023 10:31:44 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
d3t kirjutas:
terminator kirjutas:
Pole kordagi kasutanud.

Vedas sul, oleks pidanud ka riiki mitte usaldama. 300 kontot on emaili vahetatud, veel samapalju või rohkem minna...


See pole riik, see on aktsiaselts ja äriühing toimib teadagi mis reeglite alusel, tegelikult lakume Usa taldu, Eesti iseseisvusest rääkida ei saa, ega Hiina või Venemaa mantra järgi tantsida parem pole aga arvata, et riik rahvale kasulikku teeb, lihtsalt headusest, on palju loota, koostöö puudub, poliitikud nääklevad, rahvas plekib lollused kinni, nii lihtsalt on.

Sa evemaa kodanik?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.05.2023 11:10:21 vasta tsitaadiga

Jumal tänatud, et seda kunagi kuskil ei kasutanud, selle asja kestvus oli juba algusest saati kahtlane… icon_cool.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 11.05.2023 11:14:52 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Jumal tänatud, et seda kunagi kuskil ei kasutanud, selle asja kestvus oli juba algusest saati kahtlane… icon_cool.gif

21 aastat pidas ikkagi vastu ja lõpetamise argument on kategoorias "me enam ei viitsi" (ehk siis mitte eriti tõsiseltvõetav). Lihtsalt inimesed ei ole enam need, kes kunagi tiigri hüppama panid...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  RIA sulgeb 1. novembrist eesnimi.perekonnanimi@eesti.ee e-posti teenuse mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.