Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Manual fan curve BIOS'is ei toimi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 30.01.2023 10:11:25 Manual fan curve BIOS'is ei toimi vasta tsitaadiga

Tervitus,

Plaat asus B550-e. Sai mõnda aega seisnud arvuti välja võetud, tuli megalt win ja prog. uuendusi mis sai tehtud ning samuti kuna bios'ist paar uuemat versiooni väljas siis seda uuendatud (paremat stabiilsust ja no eelmine oli pm aasta või peale vana)(ver.2604->2806).
Uus bios on lisanud mõned funktsioonid curve optimizerile, samuti on curve optimizer'i "kurv" ise kurralikult AMD poolt ära muudetud = vanad seaded ei toiminud ja tuli uuesti timmima hakata.
Sellel ajal märkasin, et temp jookseb u. 85ni ning hängib seal (pikka katsetusi ei teinud esmamuljeks ehk vedeliku heat soaki ei arvesta) - kuid mul vendid kõrva ja silma järgi ikka chillivad.
Ja siis avastasingi, et biosis radika ventikad on seal u. 40% peal (sätitud 40% idles ja 80-85C peaks 100%, väike bump ka seal 60-70 kandis) - aga CPU 85C ja ventikad 40% peal -> idle 930rpm ja kui huugab siis 1200rpm max kuigi peaks olema 1800rpm umbes.
Protsendid pwm protsendid teised kuid sama käitumine on kõikide fan headerite puhul (cpu, chasis 1,2...).
Samas kui kasutada biosis olevaid "pre set'te" siis kõik toimib - vendid jahutavad ja kiirused muutuvad vastavalt cpu tempile.
Ainuke mis ei toimi on manual fan curve. Presetid on ka toredad kuid liiga valjud ning kiiruste muutused liiga "närvilised" iga cpu tempi hüppe peale kõik "tõmbleb" kohe.
Kunagi proovisin ka vahepealset biosi - ver. 2803, seal juba oli curve optimizer ära muudetud ning tegin rollbacki.
A sellist ventikate jama pole varem olnud.
Uurisin ka natuke ringi ning kuskil pakuti, et armory crate võib mõjutada ventikate tööd. Lähemalt kuidas ja mis moodi ei ole aga kirjeldatud. Niipalju on mul sarnast, et mul on armory crate peal ning see tegi omale ka versiooniuuendust. Proge sees on ka fan control seaded kuid ainult "läptopi stiilis x presetid" (ala Turbo ja silent ja mis veel) ning neid ma pole puutunud, neid ma ei kasuta ja need ei ole aktiivsed programmis. Armory crate on argb jaoks ainult.

Armory crate esmapilgul ei võimaldanud manuaalset kasutajapoolset fan curve seadistamist, samuti arvutis ei ole teisi selliseid programme mis võiks mõjutada või millega saaksin proovida. Meeldib läbi biosi ja mitte mingi 100't erinevat väikest proget majandada.

Ehk on kellelgi kogemust sarnase teemaga?

_________________
Inflation Nation


viimati muutis jtz 30.01.2023 11:59:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002




sõnum 30.01.2023 11:20:37 vasta tsitaadiga

Jah kogemus sarnane, kuigi AM5 plaadiga. Armory crate keerab jah tuksi bioses pandud ventide seaded.
Aga mina sain armory crate-s käsitsi seadistada ventikaid küll, see pmst lahendas minu probleemi.
Proovi uuesti üleinstallida see crate, teine variant, mis sulle ilmselt ei sobi, on üldse see maha lasta.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 30.01.2023 12:24:03 vasta tsitaadiga

Maha laskma ei kipuks jah. Suuresti kuna seda hea seadistada nii, et lülitab mängimise ajaks vikerkaare ja ambienti kõik välja (ei segaks/tõmbaks tähelepanu ekraanilt eemale, lisaks tumedamates/pimedamates mängudes mugavam toimetada).
Eks lähenen rahulikult täna uue pilguga asjale. Vajadusel armory crate profiilidele export ja prooviks maha lasta ning kui bios ventika kurv tööle hakkab siis dilemma.
Samas sinu pakutud lahendus tehniliselt samuti toimiks. Kiiruga kahjuks ei jäänud aga küll silma kus saaks käsitsi venti seadistada.
Vaatasin esilehel oli fan speed all 4 seadet ning kõik (silence, standard, turbo, full), ning all "Fan" all lihtsalt kuvati live rpm'i.
Esilehel kuva analoogne -
Vb on profiilide alla või kuskil seal kandis midagi (hetkel pole asja silme ees ega saa vaadata).
Vähemalt abi, et kust otsast hakata lahendust mõtlema icon_rolleyes.gif
Tänud.

_________________
Inflation Nation
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002




sõnum 30.01.2023 13:11:58 vasta tsitaadiga

Ma päris kindel pole, aga esilehe kaudu minuarust see seadistamine ei käinud. Kuskil mujal tabi all oli see minuarust.
Kuna pole enda arvuti, siis ei ole ka enam võimalik üle vaadata kus see asub.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 30.01.2023 23:20:05 vasta tsitaadiga

sai armory crates ringi tuhlatud. vastavat kohta ei leidnud. profiilidesse lisada või muuta fan controli võimalus puudus. ainult olemas rgb, cache ja süsteemi volüüm millega võimalik majandada.
sai programm maha lastud - abi ei olnud. erinevad restardid ja vendi profiilide valimised. bios profiili save->load. ja ka load optimized values/ala defaults... manual teema ei toimi.
asus'e flash-back meetodiga lasin selle biosi faili uuesti peale = manual fan control töötab.
hetkel jääb nii.
hiljem kui masin paigas või olen tagasi pöördunud vanale biosile uurib teemat uuesti.
Armory crate otse ei toeta ventide mudimist.
Otseselt läbi mingi vidina ka ei toeta...
Kuid Armory crate toetab asuse AI suite 3 mille sees on fan xpert mille kaudu just ventikate timmimist saabki teha (teoorias) - kui see loetakse armory crate'sse samuti nagu aura sync/creator siis lootust on.

samuti ei ole väga intuitiivne nüüd tagant järgi teada saada, et armory crate unistalli jaoks on vaja kasutada hoopis spetsiaalset selleks mõeldud tööriista.

ehk kellelegi abiks kui peaks asuse ja ventidega mingi kala kunagi tulema

beer_yum.gif

_________________
Inflation Nation
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Manual fan curve BIOS'is ei toimi
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.