Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  VIDEO: Nutikellad on mõttetud. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 17:06:19 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
napoleon kirjutas:
Mis äppe nutiklellal niiväga on? Mängite sellega angry birds'i ?icon_biggrin.gif
Lapsele sai Apple Watch 7, põhikoolis neil korjatakse enne tundi telefonid õpetaja laua peale, kellaga pidavat saama edasi tegutseda, nii sotsiaalmeedias kui spikerdades icon_rolleyes.gif

Muidu jah eelmine oli vist Apple Watch II ja seal küll alguses näitas mis kõike äppe saab kasutada aga kui kuskile minek oli ja küsisid kas kell on kaasas, et kuuleks kui ma helistan - kellal on aku tühi ja täna ei ole.. tihti vastuseks


ot:
Kui mina selline laps oleks, kellel on vajadus pidevalt sotsiaalmeedia säutse jälgida ja vanakooli moel spikerdada ei oska, siis hangiks endale kuskilt teise telefoni. Ükskõik millise, ei pea isegi väga töötama, aga et oleks midagi õpetajale anda. Läbiotsimist vast ei korraldata kas taskus veel mõni telefon on icon_biggrin.gif
Samas kui mina õpetaja oleks, siis paneks need ära korjatud telefonid kuhugi raudkasti nagunii, et mõni helisema ei hakkaks ja et BT kaudu kella või muu seadmega ühendust ei saaks
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 17:45:14 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mis äppe nutiklellal niiväga on? Mängite sellega angry birds'i ?:D
Enne kui Apple Watchi või sarnast kella (või mis "kell" see enam ikka on) pole omanud, siis ei saagi aru, mis võimalused on.

Kellaga maksmine
Mis iganes QR'i, pileti, IKEA kliendikaardi näitamine
Spotify ja üldse igasugune muss
Kogu fitness/health värk, temperatuuri mõõtmine, EKG, SPO2.
See on küll hetkel vaid demos, aga smart-id transaktsioonid (ka PINi panemine).
Microsoft Authenticator (MFA)
Kalender
Apple Watch puhul on see kogu Apple ökosüsteemi osa, no igatepidi saab asju juhtida ja kasutada
Kompass
Kaardirakendused
Kõne vastamine kellaga - muide ilgelt mugav
Äratused, taimerid
Ilmaprognoosid

No ja see nimekiri pole lõplik. Üldiselt suht muljetavaldav, mis asju kõike saab teha mugavalt ning mis teebki elu lihtsamaks. Märguandeid ei kasuta, see on praht ja tõmbab tähelepanu kõrvale.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 18:30:58 vasta tsitaadiga

Aga kas see kellaga maksmine töötab nii, et näitan kella ja makstud? Ma telefonis proovisin. Panin swedi äpis oma kaardi ja mingis muus äpis(enam ei mäleta millises, m-tasku vbl.) selle rohelise ühitranspordi kaardi.
Lõpuks pidi enne kaardiga vehkimist vastava äpi avama. Ei olnud mugav, rahakotist kaart võtta oli lihtsam. Ehk sinnapaika see telefoniga maksmine jäi rääkimata sellest, et isegi kui äpi avasid vahel ikka ei toiminud.
Kui peaks veel kuskil kella peal hakkama äppi valima, oleks ilmselt veel ebamugavam.
Ja siis tuleb see turva teema.... kui liiga mugav on, siis ühel päeval vist piiks piiks ja konto tühi.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 19:18:00 vasta tsitaadiga

Need nutikellade sensorid on suhteliselt ebatapsed. Pulss ja kehatemp ehk veel okei, aga SpO2 on aiateibad. Testitud.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 19:23:07 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Aga kas see kellaga maksmine töötab nii, et näitan kella ja makstud? Ma telefonis proovisin. Panin swedi äpis oma kaardi ja mingis muus äpis(enam ei mäleta millises, m-tasku vbl.) selle rohelise ühitranspordi kaardi.
Lõpuks pidi enne kaardiga vehkimist vastava äpi avama. Ei olnud mugav, rahakotist kaart võtta oli lihtsam. Ehk sinnapaika see telefoniga maksmine jäi rääkimata sellest, et isegi kui äpi avasid vahel ikka ei toiminud.
Kui peaks veel kuskil kella peal hakkama äppi valima, oleks ilmselt veel ebamugavam.
Ja siis tuleb see turva teema.... kui liiga mugav on, siis ühel päeval vist piiks piiks ja konto tühi.
Imelihtne ja mugav on. Kaks nupuvajutust küljel, kell või telefon vastu terminali, profit.

Seda ei saa enne aru kui pole proovinud. Ja siis saad aru, miks Apple asjad nii kallid on. Sest nad raisad oskavad teha asju ilusti, mugavalt ja meeldivalt.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 03.01.2023 20:05:19 vasta tsitaadiga

Kellaga maksmine on selline enamvähem tegevus - tõenäoliselt kasutaksin, kui seal oleks mingigi turvalisus, telefoni puhul on sõrmejälg.

Ilmselgelt on kvaliteetsemal nutikellal ka paremad funktsioonid - seda pole tõenäoliselt keegi siit väitnudki. Küll aga kas ka reaalselt kasutad neid nii tihti, et need peavad olema just kella peal. Minule isiklikult telefonist piisab, see on nagunii igal pool kaasas.
Saaksin aru, kui tegeleksin mõne spordialaga, et siis ei soovi telefoni ekraani vaadata ja/või näppida, aga tavalisel juhul piisab sellest, kui näen, kes helistas või sõnumi/e-kirja saatis. Sisu jätkuvalt tarbin telefonist.

Siiski tõepoolest ei ole mul olnud taolist nutikella, kuid iseennast tundes olen üpris kindel, et alguses olen vaimustuses, harjun veidi ja siis ei soovi featuure pidevalt kasutada, lülitan tõenäoliselt lausa välja.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 20:43:45 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kellaga maksmine on selline enamvähem tegevus - tõenäoliselt kasutaksin, kui seal oleks mingigi turvalisus, telefoni puhul on sõrmejälg.
Apple Watchil on PIN + ta saab aru, kas kell on käe peal või mitte.

Ma ei oska päris paljude nutikella-küsimuste puhul ütelda muud, kui et proovige võimalusel mõni korralikult hea lahendus järgi. Võibolla on neid Androidi puhul ka olemas, ei oska kommenteerida. Kahtlemata on mugavuse nimel turvat ohverdatud, selles pole küsimust ka. Kui aga saad oma 50€ eest peävas (või mis see viipemakse puhul ka limiidiks pole) teha ülekandeid mugavalt, siis see on ikka päris šeff. Üldse - ma räägin, seda on raske mõista kui pole järgi proovinud, aga kell on lihtsalt üks kogu süsteemi osa, pikendus. Ma ei ütle, et seda vaja oleks, muidugi pole vaja. Telefoni, läpakat, mürisevat lauaarvutit - midagi pole vaja. Lihtsalt, et... kuival maal ujuma ei õpi.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 03.01.2023 22:37:40 vasta tsitaadiga

Mõned mõttelennud:
Kui kõne tuleb sisse :ei kao ära ainult trenn vaid suurim mure on aku vastupidavus ja seda ka ilma 4G'ta.
Tüüpiline näide.
Idee järgi laed Spotify albumi „kella peale“ ja jooksed tunnike või kaks kuulates sinihamba kaudu muusikat, lisaks iga km. tagant infot kuidas ring edenes. Reaalsus minu Samsung Watch kelladega, isegi kui LTE kinni:
Peale tööpäeva kohe jooksma, rullitama või suusatama ei saa minna, kella aku ei pea vastu, aku peab olema vähemalt 80% täis ja siis ehk peab tunnike ich vastu, kui veab.
Trenni ajal on kõned pigem nuhtlus, trenni info läheb sassi, alusta uuesti, otsib satelliite jne jne…- väga häirib see..
Apple ja Samsung Watch aku kestvus, - minu kogemus – iga päev pead laadima. Vahest (Ok päris tihti) võib juhtuda, et kell vedeleb nädala või isegi paar laadijas – unustan viimase „laadima“.
Tavaline mure – trenni ajal higine varrukas segab kella tööd, lahendus PIN peale, et ei saaks toimuda minu tahtest sõltumatu trenni paus või järgmine lugu peale. Ekreeni PIN muutis vähemalt miu Samsung Watch 2 active ja Wear 4 LTE kasutamise talumatult uimaseks või lukk ei toiminud üldse.
Watch 4 puhul sai vabalt ka 4h peale viimast PIN sisestamust, ilma PIN sisestamata avada kella ning valida pangakaart ja tasuda kuni 150.- Viipemakse eest ilma, et peaks kella PIN sisestama 😊. Watch 2 active kohta ei oska vastata, viimane vedeleb siiani laadijas nii ~6 kuud jutti juba….
Nutikell tõesti suudab palju teavitusi kuvada ning ka teoreetiline võimalus viimastele vastata (selle pisikese ekraani peal lolli mängides…) alguses huvitav, hiljem häiriv.
Tulevikus kui aku vähemalt 2 nädalat vastu ei pea ei näe ma ennast uue nuti kella soetajana, pigem miski „smart bänd“ või mitte nii väga nutikell aga mis täidab 99% minu vajadusi ja aku kestab nädal või kuu…

Üldiselt 4+ ülevaade, tänud objektiivse ja aususe eest!
tagasi üles
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 03.01.2023 22:55:53 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
LKits kirjutas:
Kellaga maksmine on selline enamvähem tegevus - tõenäoliselt kasutaksin, kui seal oleks mingigi turvalisus, telefoni puhul on sõrmejälg.
Apple Watchil on PIN + ta saab aru, kas kell on käe peal või mitte.

Ma ei oska päris paljude nutikella-küsimuste puhul ütelda muud, kui et proovige võimalusel mõni korralikult hea lahendus järgi. Võibolla on neid Androidi puhul ka olemas, ei oska kommenteerida. Kahtlemata on mugavuse nimel turvat ohverdatud, selles pole küsimust ka. Kui aga saad oma 50€ eest peävas (või mis see viipemakse puhul ka limiidiks pole) teha ülekandeid mugavalt, siis see on ikka päris šeff. Üldse - ma räägin, seda on raske mõista kui pole järgi proovinud, aga kell on lihtsalt üks kogu süsteemi osa, pikendus. Ma ei ütle, et seda vaja oleks, muidugi pole vaja. Telefoni, läpakat, mürisevat lauaarvutit - midagi pole vaja. Lihtsalt, et... kuival maal ujuma ei õpi.
Kindlasti on ka Androidi puhul neid lahendusi olemas - võib-olla sul ununenud õuna suurim konkurent ja mobiilsete seadmete turuliider Samsung.

Ei kujutaks ette, kui peaksin kella peal mingit PIN-koodi toksima... no milleks! Selleks on loodud biomeetria. Saaks aru, kui loeks näolappi või silmaiirist või ekraani pealt sõrmejälge, siis võib-olla isegi kasutaks maksevahendina. Kui aga peab mingit PIN-koodi toksima või liigselt klikke tegema äppide avamise näol, siis juba liiga ebamugav.

Telefoni võtan taskust, sõrm juba avamise nupu peal, ekraan avatud, piiksutatud, makstud. Turvaline, kiire, mugav.
Kella puhul lihtsalt kiire ja mugav. Ja kui PIN-koodi küsib, siis aeglane, ebamugav aga turvaline.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 23:06:07 vasta tsitaadiga

Aku kohapealt: oma Apple Watch 6 (non-LTE) aku peab umbes 24h. Praktikas panen ööseks laadima kuna öösiti ei taha segavaid asju enda külge ja juurde, las istub 8h kusagil laual laadijas. Väga midagi seadistanud pole, kogu aeg jälgib minu kehategevust ja joonistab graafikuid. Mitu tundi trenni GPSiga ei tee akule midagi, st alati on hommikul käe peale pandud kellast õhtuks alles 40-60% ehk siis "piisavalt".

Need Huami rihmad ja Bipid pidasid nädalaid ja nädalaid, samas nende puhul mingist nutikellast ei saa küll rääkida. Mingitsorti fitnessi teevad ning saab käe pealt mobla piiksusid vaadata, kella näeb ka. Käe peal olevad arvutid on ikka midagi muud võimaluste poolest. Nagu ikka - mugavus versus aku vastupidavus. Algul mõtlesin küll, et kuidas ma nüüd iga öö laen - aga kuna ööseks niikuinii käelt ära võtan, siis pole vahet, kaua aku peab.

Ausalt üteldes on kõrvalt kurb kuulata, kuidas need Samsungi jms androidiga üsna targad vidinad on ikka veidra kasutuskogemuse ja sita akuga.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kevvare
Kreisi kasutaja
Kevvare

liitunud: 02.06.2010




sõnum 03.01.2023 23:16:29 vasta tsitaadiga

Ise kasutan ka google softiga kella, suunto 7. Oled ekraan imeb akut normaalselt aga enda kasutamisega saan 2 päeva hakkama. Kõiki funktsioone ei kasuta ja gpay'd pole ka seadistanud, sest telefonist piisab täitsa. Valik suht piiratud kuna ~51mm diameetriga ja paksemaid kellasid liigub suht vähe.
Peamised funktsioonid mida kasutan ongi taskulamp öösiti, äratuskell, treening, teavitused kui keegi helistab, spotify vajadusel ja telefoni leidmine. Otsisin ükskord ehituspoest mingeid asju ja unustasin telefoni kuskile kauba hulka ja tänu sellele leidsin üles.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2023 23:29:59 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Need nutikellade sensorid on suhteliselt ebatapsed. Pulss ja kehatemp ehk veel okei, aga SpO2 on aiateibad. Testitud.

Kõige hullem on see, kui hakatakse endale nutipudinate põhjal kõikvõimalikke diagnoose panema ja siis veel ravima ka.

_________________
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
udumees
Kreisi kasutaja
udumees

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2023 02:48:22 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
udumees, see, mida kirjeldasid - selleks pole nutikella vaja, piisab aktiivsusmonitorist, mille aku peab tunduvalt pikemalt vastu.
Nutikellal ikka helistamise, äppide jms "nutifunktsioonid".

Aku kestus on minu puhul äärmiselt tundlik teema, ei viitsi liigselt tihti laadida. Telefoniga on harjumus visata juhe külge, aga kella laadimiseks üldjuhul vaja mingit special laadimisdokki, mis on tüütu. Ja siis unustan laadima, lähen magama, hommikul ei ärata jne.


Ilmselgelt sa ei googeldanud, et mis on Hybrid HR, milline sew välja näeb ja kaua aku vastu peab. Seda loetakse ikka nutikellaks, kuigi funktsioone tal tõesti vähem kui õual või samsal.

_________________
"My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 05.01.2023 18:51:43 vasta tsitaadiga

Üleüldse Nutikellad on nii eelmine sajand. Info on piiratud jne.
Samas mida kõike uriinist teada võiks saada, miks sellel viimasel ajal sedavõrd põnev värv ja odöör.

https://techcrunch.com/2023/01/04/withings-u-scan/

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2023 20:24:42 vasta tsitaadiga

Olen moelnud omale osta, pigem fitness tracker, kuid pidevalt edasi lukanud - on mul REAALSELT seda funktsionaalsust vaja? icon_lol.gif

Naisel Amazfit GTS 2e, lubatud 14-24 paeva "long battery life" on reaalselt 4 paeva. See oli paris suur pettumus.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
macc
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2023 21:13:42 vasta tsitaadiga

Sai kunagi ostetud uusi 3tk perele. Nädala pärast olid kõik ära müüdud. Kahjumit kogunes üle 100 eur-i. Oleks kauem lasknud vedeleda, poleks need enam midagi väärt olnud. Kapis vedelevad veel 3d teleri prillid. Sai Avatar ära vahitud. Maksid miski 360 kanti. Pole viitsimist olnud ära visata. Nii nende vidinatega see asi on.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 05.01.2023 21:20:43 vasta tsitaadiga

Isegi elektrita inimesed elavad. Igaühele oma.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 05.01.2023 21:31:55 vasta tsitaadiga

Tuleb meelde aastatetagune avalik tõdemus, et nutitelefonid on mõttetud- tavalise nuputelefoni kõrval polnud neil olematu akumahuga tiluliludel ühtegi eelist ning talvel olevat suisa kasutud olnud oma puutekraani tõttu.
Veel varasemast (äkki 1996?) tuleb meelde üks vend kes ei saanud aru EST paigutusega klaviauuri vajadusest(kõik erimärgid saab ju kenasti Alt-koodiga kätte) .
omal kasutusel spordikell, millest võiks vabalt hunniku ebavajalikku välja visata aga tavakella enam naljalt käele ei pane (kui siis pintsakuga eputamiseks). "päris" nutikell paraku jäi mulle vajalike funktsioondega hätta (kõige olulisem oligi mulle vajalikus reziimis aku pidavus) aga mõne aja pärast (kui energiamajanduses mingi muutus toimub) ilmselt proovin uuesti
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 05.01.2023 22:19:40 vasta tsitaadiga

Dirty Harry, mis samsung sita akuga? Kõik viled asjad sees samsung kestab 5 päeva akuga. Rohkem funktsioone ja elusees ei viitsi minna tagasi kella peale mida iga öö laadima peab.
Vaja akut juurde viskad autos aluse peale laadima veel.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 06.01.2023 13:39:37 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kas sind enam nutikellade pressiüritustele kutsutakse? icon_biggrin.gif

Seda on ennegi öeldud, et hirmuga ootas, millal ülevaade tuli. Siis oli veel AM trükis ka. icon_biggrin.gif
Aga ikka kutsuti.
Kui nüüd analüütiliselt sisusse süvened. Mida kella kohta halba öeldi?
Peale selle, et see keritav rõngas ära võeti?[/quote]


hitimees kirjutas:
kui su töö ja vaba aeg arvuti taga passides möödub siis küll beer_yum.gif

Kui, ja kui kodukontoris oled, siis pole isegi kellaaeg oluline. [/quote]


udumees kirjutas:
Mina vaidlen vastu. Kasutan Skagen Hybrid HR kella ja väga kasulik on.
1. Ei pea mobiili kella ja kuupäeva vaatamiseks välja võtma.
Tavaline käekell teeb selle töö ära.
2. Koosoleku ajal näen kiiresti kes helistab (väriseb vaukselt käel) ja saan otsustada kas joosta välja või ei.
Kirjadest ma loomulikult teda teavitada ei lase.
Otsustad, et koosolekul tegeled koosolekuga, mitte ei vasta telefonile. Loe: pole vaja.
Pealegi a. ära ainus, sest kui sinuga midagi juhtub on kõik pekkis. b. see on koosolekul viibijate vastu ebaviisakas, kui nemad on prioriteedilt madalamad c. kui on koosolek prioriteedilt madalam: this could have been an email.

3. Muusika juhtimine kõrvaklappides.
Kõrvaklapid toetavad muusika juhtimist koputamistega jne. Samuti kasutan aga kui kella ei oleks... jääks siis muusika juhtimata?
4. Saab oma telefoni üles leida kui see kadunud.
See on väärt point. Samas suudab seda ka aktiivsusmonitor 10x soodsamalt või näiteks Samsungi tag võtmete küljest.
5. Näen kui olen liiga vähe end liigutanud või maganud.
Mis selle infoga peale hakkad? Seda suudab aktiivsusmonitor. Sh kui olen päev otsa vedelenud tean, et pole liigutanud ja kui olen väsinud, tean et magasin liiga vähe või halvasti.
6. Äratab hommikul vaikse värinaga. Mina ärkan, naine mitte.
Aktiivsusmonitor. Sh kasutan ja väga mugav.
7. Näeb hea välja ja maksis selle juures vähe. icon_smile.gif
Parem näeb välja kui aktiivsusmonitor (kui me ei räägi Applest, Xiaomi smartband on ka neljakandiline)




Prillpapa kirjutas:
Video pealkiri on arvatavalt meelega provokatiivne, kuidagi tuleb ju vaatajate tähelepanu pälvida icon_biggrin.gif Ikka, samas nagu ütlesin video alguses "mul pole seda vaja"
Kui sa võtad kella käelt, jääb selle pärast midagi tegemata?


kas [b]päris nutikell on:
1) kell mis suudab toimida ilma nutitelefonita. Omab iseseisvat internetti/andmesidet, piisavat protsessorit võimekate äppide jooksutamiseks ning selle kõige tarbeks pädevat mäluruumi ja akut. Igaüks võib oma äppe kellale samamoodi teha kui nutitelefonile.[/b]

Endal on viimased paar aastat Huawei GT2 randmel - ja olen ülirahul, minu jaoks täiesti piisav. Aku kestab paar nädalat, näen kõiki kõnesid, SMS-sse, e-kirju, meeskonnaäpi teavitusi nii roolis kui müra sees olles. Nagu näha mulle piisab täiesti "3)" kirjeldusest.
Alguses proovisin und ka mõõta aga kell oli magades kuidagi kobakas ja segav ning seda jätkata ei tahtnud. Hiljuti tuli GT2-le ka navigeerimine, saad liikudes kellalt suunda jm navigeerimiseks vajalikku jälgida - paraku pole vaja olnud icon_smile.gif
Huawei Fenomeeni pole mõistnud. Glorified aktiivsusmonitor minu jaoks. Samas väga populaarne. PEamiselt vist vana mudeli hinnastuse ja aku kestuse tõttu. == mis seda enam tõestab, et inimestel ei ole VAJA vaid on vaja ilusat aktiivsusmonitori.
Sul on une träkkimiseks kell kobakas. Puuviljal oli pikalt korra päevas laadimine. Mina laeks öösel, kui ma kella ei kasuta; millal sa siis und träkid?

heretic666 kirjutas:
Kus need kiirgusmehed nüüd on et nutikell kahjustab tervist?

[b]väga hea küsimus


wex kirjutas:
thumbs_up.gif
Ega kui proteiini ja kreatiini sööd siis sellest veel musklid kasvama hakka. Kui trenni ei tee pole mõtet neid süüa.
Sama on ka nutikellaga. See on abivahend neile kes seda vajavad. Kui Sul seda vaja ei ole pole mõtet sel teemal sõna võtta.

vaja vs Tahan, või saan endale seda lubada on täiesti erineval skaalal.
Trennis suudab aktiivust mõõta aktiivusmonitor ja samuti võib kasutada pulsivööd, mis mõõdab kordades täpsemini kui optiline käekell, ühendub telefoniga, mis proteiinihuntidel väga tihti saalis nagunii kaasas.
Mida suudab nutikell antud juhul, mida aktiivusmonitor, spordikell või mõni täpsem seade ei suuda? 


Dirty Harry kirjutas:


No ja see nimekiri pole lõplik. Üldiselt suht [b]muljetavaldav, mis asju kõike saab teha mugavalt ning mis teebki elu lihtsamaks. Märguandeid ei kasuta, see on praht ja tõmbab tähelepanu kõrvale.


Ei vaidle grammigi. Saab VS Vaja, ilma selleta ei saa, on täiesti erinevas kategoorias.
Kui kella käelt võtad, jäävad asjad tegemata?
Iga päev ikeas?
Eksid ära?
kõned jäävad vastamata?
Hommikul ei ärka üles?
Ilma ei ole? - PS parim ilma näitaja on aken. 


napoleon kirjutas:
Aga kas see kellaga maksmine töötab nii, et näitan kella ja makstud? Ma telefonis proovisin. Panin swedi äpis oma kaardi ja mingis muus äpis(enam ei mäleta millises, m-tasku vbl.)

Swedi äpist ei tea midagi.
Mul on Google Pay(Wallet) nii kellas kui telefonis.
Kaks nädalat ei tea kus pangakaart on, panin kuhugi ja pole vaja olnud. 
Piisab kui telefon lahti lukustada ja NFC teeb oma töö.
Sh töötab isegi ilma internetita. - Kuigi piiratud mahus, st mingite tehingute piires, kuniks saab taas netti.

LKits kirjutas:
Kellaga maksmine on selline enamvähem tegevus - tõenäoliselt kasutaksin, kui seal oleks mingigi turvalisus, telefoni puhul on sõrmejälg. [b]Vahel kasutanud, kui telefon autos vms. Mingit koodi vms siiski tahtis.

Ilmselgelt on kvaliteetsemal nutikellal ka paremad funktsioonid - seda pole tõenäoliselt keegi siit väitnudki. Küll aga kas ka reaalselt kasutad neid nii tihti, et need peavad olema just kella peal. Minule isiklikult telefonist piisab, see on nagunii igal pool kaasas.
Saaksin aru, kui tegeleksin mõne spordialaga, et siis ei soovi telefoni ekraani vaadata ja/või näppida, aga tavalisel juhul piisab sellest, kui näen, kes helistas või sõnumi/e-kirja saatis. Sisu jätkuvalt tarbin telefonist.

Siiski tõepoolest ei ole mul olnud taolist nutikella, kuid iseennast tundes olen üpris kindel, et alguses olen vaimustuses, harjun veidi ja siis ei soovi featuure pidevalt kasutada, lülitan tõenäoliselt lausa välja.

Kui saaks patsutaks õlale, seega patsuta ise. Said pointile pihta.
Just! Kui sul on seda vaja, siis sul on seda vaja. Oled päriselt sportlane või tervisel midagi viga vms.
Näiteks Leivo Sepal on Garmini mingi tuh eurone kell. Samas jookseb ta ka ultramaratone, GPS peabki vastu pidama 20+ tundi, saadabki oma asukohta saatemeeskonnale kellaga ja loeb ettevalmistatud kaarti kellalt jne.
Selleks, et ma surnuaia ümber 5-10km tiiru teen kellaga..... vaevalt et ära eksib ja seda suudab ka väike aktiivsusmonitor või paned vöökotti telefoni vms, kui pudeli nagunii kaasa võtad, on see telefon suht väike mure.

Tegu on edeva aksessuaariga, millega on tore mängida alguses ja peale paari nädalat vaatad sisuliselt vaid kella. Kui vähegi hindad oma keskendumisvõimet, on tilltollid kinni enamuse ajast.
seega mul on seda VAJA, ilma ei saa, elu jääb seisma, pooleli jne vs tahan.

Xloaded kirjutas:

Üldiselt 4+ ülevaade, tänud objektiivse ja aususe eest!

bow.gif

Dirty Harry kirjutas:
Aku kohapealt: oma Apple Watch 6 (non-LTE) aku peab umbes 24h. Praktikas panen ööseks laadima kuna öösiti ei taha segavaid asju enda külge ja juurde, las istub 8h kusagil laual laadijas. Väga midagi seadistanud pole, kogu aeg jälgib minu kehategevust ja joonistab graafikuid.
Ausalt üteldes on kõrvalt kurb kuulata, kuidas need Samsungi jms androidiga üsna targad vidinad on ikka veidra kasutuskogemuse ja sita akuga.

[b]Kudias sa und träikid?

Äpple pidi selles päris osav olema, jälgima asju graafikuid jne.

Galaxy watch 5 pro peab käepeal vastu ca 3-4 päeva. - käelt eemaldub vaid laadimiseks. Siis kui vaja, meeles vms.
Aku peab umbes päeva, poolteist kauem kui 4-gen(eelmine)
GPS, LTE välja lülitatud va siis, kui telo jätan maha.
Kus kuulsid, et Samsungiga kehvad kogemused. Olen apple kohta just seda kuulnud. Kasvõi sinu kommentaaris, kus iga päev pead laadima. Kurb kuulda.
Kevvare kirjutas:
Ise kasutan ka google softiga kella, suunto 7.

Ei teadnudki, et neil WearOS kell. Äge et neid juurde tekkinud. 
2p muidugi sutsu vähe.


udumees kirjutas:

Ilmselgelt sa ei googeldanud, et mis on Hybrid HR, milline sew välja näeb ja kaua aku vastu peab. Seda loetakse ikka nutikellaks, kuigi funktsioone tal tõesti vähem kui õual või samsal.

Nimetaks ka seda pigem aktiivsusmonitoriks. 
Sest kell on ju väga konkreetselt suunatud inimestele, kes 1. ei viitsi seda väga tihti laadida. 2. kes tahavad esteetiliselt tavalist käekella, millel nutikust. (tavalised aktiivsusmonitorid ei ole ilusad)

SKG kirjutas:
Olen moelnud omale osta, pigem fitness tracker, kuid pidevalt edasi lukanud - on mul REAALSELT seda funktsionaalsust vaja? icon_lol.gif

Kui fitness sa oled? 
Ilma kellata lõpetad trennis käimise või mis infota siiani pole saanud trennis käia?


kännuämmelg kirjutas:
Tuleb meelde aastatetagune avalik tõdemus, et nutitelefonid on mõttetud- tavalise nuputelefoni kõrval polnud neil olematu akumahuga tiluliludel ühtegi eelist ning talvel olevat suisa kasutud olnud oma puutekraani tõttu.
Veel varasemast (äkki 1996?) tuleb meelde üks vend kes ei saanud aru EST paigutusega klaviauuri vajadusest(kõik erimärgid saab ju kenasti Alt-koodiga kätte) .
omal kasutusel spordikell, millest võiks vabalt hunniku ebavajalikku välja visata aga tavakella enam naljalt käele ei pane (kui siis pintsakuga eputamiseks). "päris" nutikell paraku jäi mulle vajalike funktsioondega hätta (kõige olulisem oligi mulle vajalikus reziimis aku pidavus) aga mõne aja pärast (kui energiamajanduses mingi muutus toimub) ilmselt proovin uuesti

Nutitelefonid on eraldi teema. 
Praegu on trend nutitelefonidele tõmmata äpid, mis nutikuse kinni keeravad, välja lülitada sotsiaalsed äpid jne. - samm tagasi? 
On meil VAJA koguaeg olla kättesaadav? Kõike koguaeg jäädvustada ja jagad? On see üldse mõistlik?
Vist vähe teine arutelu. 
Sh EST klaverit ei ole aastaid olnud, kuna tähiseid nagunii ei vaata ja minu lemmik klaverit ei tehta Eesti seadega. Samas ei ole viitsinud Dworakit vms ka ära õppida. 


_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2023 13:43:26 vasta tsitaadiga

ullivilli kirjutas:

Dirty Harry kirjutas:
Aku kohapealt: oma Apple Watch 6 (non-LTE) aku peab umbes 24h. Praktikas panen ööseks laadima kuna öösiti ei taha segavaid asju enda külge ja juurde, las istub 8h kusagil laual laadijas. Väga midagi seadistanud pole, kogu aeg jälgib minu kehategevust ja joonistab graafikuid.
Ausalt üteldes on kõrvalt kurb kuulata, kuidas need Samsungi jms androidiga üsna targad vidinad on ikka veidra kasutuskogemuse ja sita akuga.

Kudias sa und träikid?
Hommikuse enesetunde, kaalu ja üldise meeleoluga. Unekvaliteedi hindamiseks pole mul tehnikat vaja.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2023 14:08:36 vasta tsitaadiga

ullivilli kirjutas:
SKG kirjutas:
Olen moelnud omale osta, pigem fitness tracker, kuid pidevalt edasi lukanud - on mul REAALSELT seda funktsionaalsust vaja? icon_lol.gif

Kui fitness sa oled? 
Ilma kellata lõpetad trennis käimise või mis infota siiani pole saanud trennis käia?

Ostsin Wahoo pulsivoo juba icon_smile.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 06.01.2023 14:49:47 vasta tsitaadiga

Huaweil arendab kellale funktsionaalsust juurde - "Huawei Watch Buds" icon_biggrin.gif
https://www.gsmarena.com/huawei_watch_buds-12021.php
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011




sõnum 06.01.2023 17:37:14 vasta tsitaadiga

Prillpapa, kui heli on hea siis ostaks küll, hea mugav klappe kaasas kanda.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forss
HV kasutaja
Forss

liitunud: 11.04.2004




sõnum 06.01.2023 17:52:56 vasta tsitaadiga

Mõttetu clickbait.

Nutikellad on palju mõistlikumad kui see mõttetu juutuuber.

Kui midagi tarka öelda pole, siis sellist asjatundmatut digiprügi pole ka vaja toota.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  VIDEO: Nutikellad on mõttetud. mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.