Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Euroopa Liidu uus plaan: kasutajad peavad saama telefonil ise akut vahetada märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2022 19:27:49 vasta tsitaadiga

Eelistan pigem suuremat ekraani ja akut.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10386&idPhone2=6294&idPhone3=10420

6" võiks olla miinimum.
Väheusutav, et suudetakse sama suur vahetatav aku mahutada 150g sisse.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2022 20:34:33 vasta tsitaadiga

Tootjad alustagu sellest, et telefon oleks normaalselt avatav, et ei peaks mikrolaines kotti soojendama voi soojapuhuriga ekraani liimi lahti sulatama. Ehituselt nagu uhekordne toode icon_smile.gif
Sony telefonid olid oudus kuubis.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 29.12.2022 21:39:41 vasta tsitaadiga

Minu jaoks on see uudis natuke "medalil on alati 2 külge" teema. Üheltpoolt on hea- me kõik mäletame kuidas vanadel mobiilidel olid vahetatavad akud.Mu esimene nutitelefon, Sony Ericsson Xperia Mini Pro on veel vahetatava akuga. Akuvahetus oli väga lihtne eriti Nokiate puhul, sest saadaval oli ka analooge (Ei pidanud alati originaalakut ostma, mis muutis akuvahetuse soodsaks).
Teisest küljest ma väga ei usu, et nt Õunafirmale väga selline pealesurutud reegel väga meeldiks. Neil on ju komponendid kõik uuematel mudelitel andmebaasi kantud ja iga konkreetne telefoni eksemplar ja selle komponendid on kõik omavahel seotud (nägin YT-s ühte videot kus üks mees püüdis vist Iphone 14 kaamerat, akut ja vist veel midagi ära vahetada, katses kaks identset telefoni ja tõstis komponendid ringi. Eksperimendi tulemus- koduste vahenditega ei saagi akuvahetust ja muud teha sest kui komponent on seadmega paaritamata siis vastav funktsioon ei tööta (Kaamera, puutetundlikkus jne). Eks see kõik on muidugi ka firma intellektuaalomandi ja äri kaitseks ka, et keegi ei saaks odavaid hiina koopiatest komponente kasutada)- Vahetava akuga IPhonet väga ette ei kujuta. Jätab sel juhul tõesti halva mulje.
Lisaks kaasajast täiesti reaalne vahetatava akuga Nutitelefon- Pereliikmel vahetati vana 3G toega NOKIA uue 4G toega NOKIA vastu (NOKIA C21) volte kampaania käigus. Ausalt, telefonil selline kvaliteet, et tasuta jagamiseks kõlbab küll, oma raha väärt ei ole. Sellel nutitelefonil on vahetatav 3000 mAh aku. Kest plastikust ja tagakaas väga raskesti avatav. Kui kõik uued vahetatava akuga telefonid samasuguse kvaliteediga tulevad siis ma ei tea- minu jaoks oleks see tagasiminek. Peab siiski arvesse võtma, et akuvahetus annab võimaluse hinnatundlikul kliendil telefoniostu edasi lükata, sest aku reeglina maksab märgatavalt vähem kui telefon, ei tea muidugi mis praeguse inflatsiooni ja tootmiskulude ning tarneahelate tõttu hinnad kujuneksid, aga see veidi teine teema juba.

Keegi selles arutelus mainis, et vanad androidid ei saa uuendust ja seetõttu inimesed ostavad uue sest äpid ei tööta või telefon ei täida oma funktsiooni. Jah tarkvarauuenduste saamine on küll suur miinus vana telefoni puhul, aga on erandeid. Mul juhtus sedasi, et mu vana Lenovo Yoga Tab Android tahvel sai päris mitmeaastase pausi järel mingi süsteemiuuenduse. Uuendamise käigus isegi läks midagi valesti, et pärast restarti üles ei tulnud ja nii oli tegemist et tahvel uuesti käima saada. Tarkvarauuendusest või selle puudumisest märksa olulisemaks piiranguks on mälu ja andmeruumi maht. Kui nutiseadmel on ainult sisemine mälu ja puudub mälukaardi ehk välise andmekandja tugi, siis ühel hetkel on kasutaja valiku ees- kas laseb mõned kasutamata äpid ja sisu oma seadmest kustutada/desinstallida või siis ostab uue seadme, sest vanal lihtsalt pole rohkem füüsilist andmeruumi või ei vasta paigaldatava äpi miinimumnõuetele (reeglina on takistuseks vananenud Android versioon).

Telefoni kaalust-
Iphone SE2020 kaalub 148 grammi. Kasutan telefoni mudelipõhiste kaantega. Kaaned panevad käes hoitava telefoni massile ca 100 grammi otsa. Mind see ei häiri, sest minu arvates peab telefon kaitstud olema ja mitte lihtsalt tagakaanega vaid sellise rahakoti tüüpi kaante sees. Kaaned on telefoni juba päris mitmel korral päästnud nii, et minu jaoks pole see küsimus et telefon käes raske on. Tund aega kõrva ääres vast on raske hoida, kui kõne teed, aga kui lihtsalt nutifunktsioone kasutan siis pole see nii hull, sest ma ei hoia enamasti kätt siis mingis ebaloomulikus asendis. Kui pikem kõne nt kodus tuleb, siis panen kõne valjuhääldi peale ja telefoni panen lihtsalt lauale. Saab kõne peetud ja kätt ka puhata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 29.12.2022 21:52:32 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Hüvasti, veekindlad telefonid?
Veekindlus esimese akuvahetuseni?
Oeh...

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_xcover6_pro-11600.php
mikk36 kirjutas:
Betamax kirjutas:
Magic kirjutas:

Lisaks jäetakse totaalselt arvestamata tarkvara eluiga, pigem saab see probleemiks. Eriti androidi puhul.

Minu meelest on see isegi suurem probleem kõikide nutiseadmete puhul kui mingi eemaldatav aku või mingi laadijastandard. Lihtsalt selle pärast ostetakse uus telefon, sest tarkvarauuendusi ei saa ja äpid ei tööta, kuigi riistvara on laitmatus seisus.
Tarkvarauuendusi mingeid saab (Google raamistik), kuid mitte Androidile endale, jah. Ei ole veel ühtegi äppi kohanud, mida paigaldada ei saaks, kuna liiga vana Android on (Android 9, telefon ostetud 2016).

EU arutab ka nõuet kus kohustataks tegema 3 aastat OS ja 5 aastat turvauuendusi. Samsungil see juba kehtib enamus mudelite puhul (Ja Apple'i muidugi) aga teised tootjad kes seni kahe aastaga piirdunud peaksid ennast lõpuks liigutama hakkama.
Kahjuks see nõue ei rakendu ilmselt enne 2024 aastat eeldusel et see vastu võetakse.
Rasmus kirjutas:
Mul on täiesti vastupidine kogemus. Akud lihtsalt ei kesta. Sama S10e on saanud akuvahetust juba 2 korda. Aastaga sureb aku lihtsalt ära ja üle poole päeva ei kesta. Sama ka teistel pereliikmetel ja sama kogemus mul ka teiste telefonide akudega. Ei teagi, mida siis teistmoodi teen. Väga intensiivne telefonikasutaja pole. Suht tavaline värk.

Kummaline. Minu S10e on seni aastaid vastu pidanud kuigi kasutan kiirlaadimist ja ühtegi aku säästmise nippi ei kasuta.
Kahtlustan, et sul võib asi olla laadijas või tarkvaras.
LKits kirjutas:
Mitte mingil juhul ei sooviks ~30% raskemat seadet sellepärast, et sellel vahetada akut või ekraani.

Tough luck sest telefonid lähevad kogu aeg raskemaks.
sakinaga kirjutas:
See kaalutõusu jutt on huvitav. Minu kogemusel pole telefonid küll kergemaks läinud viimase 10 aastaga, pigem ikka vastupidi (sama suuruse juures). See tooks ehk tagasi plastikust tagakaane, mis on palju kergem kui see kergestipurunev klaas, mida praegu palju kasutatakse.

Jep materjalid mis kaaluvad rohkem. Klaas, metall jne. Suuremad akud mis kaaluvad rohkem. 3+ kaamera moodulit mis jälle lisavad kaalu ja ekraani enda suurus kah mis veelgi kergitab kaalunumbrit.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2022 22:05:39 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Pereliikmel vahetati vana 3G toega NOKIA uue 4G toega NOKIA vastu (NOKIA C21) volte kampaania käigus. Ausalt, telefonil selline kvaliteet, et tasuta jagamiseks kõlbab küll, oma raha väärt ei ole. Sellel nutitelefonil on vahetatav 3000 mAh aku. Kest plastikust ja tagakaas väga raskesti avatav. Kui kõik uued vahetatava akuga telefonid samasuguse kvaliteediga tulevad siis ma ei tea- minu jaoks oleks see tagasiminek.

Arvad, et kõik vahetatava akuga mudelid hakkavad 100€ maksma ja identse kvaliteediga olema? Veidikene kahtlen selles. Säherduse hinnaga telefonil vaevalt keegi viitsib akut vahetada.
See aeg on jäädavalt möödas, mil Nokia nimi automaatselt kvaliteeti tähendas. Ja oleks aku ning korpus olnud liimitud, oleks suure tõenäosusega kvaliteet sama olnud.
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 30.12.2022 00:49:17 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
BA79 kirjutas:
Pereliikmel vahetati vana 3G toega NOKIA uue 4G toega NOKIA vastu (NOKIA C21) volte kampaania käigus. Ausalt, telefonil selline kvaliteet, et tasuta jagamiseks kõlbab küll, oma raha väärt ei ole. Sellel nutitelefonil on vahetatav 3000 mAh aku. Kest plastikust ja tagakaas väga raskesti avatav. Kui kõik uued vahetatava akuga telefonid samasuguse kvaliteediga tulevad siis ma ei tea- minu jaoks oleks see tagasiminek.

Arvad, et kõik vahetatava akuga mudelid hakkavad 100€ maksma ja identse kvaliteediga olema? Veidikene kahtlen selles. Säherduse hinnaga telefonil vaevalt keegi viitsib akut vahetada.
See aeg on jäädavalt möödas, mil Nokia nimi automaatselt kvaliteeti tähendas. Ja oleks aku ning korpus olnud liimitud, oleks suure tõenäosusega kvaliteet sama olnud.
 


Ei usu, et kõik 100€ maksma hakkaksid, aga vahetatav aku teeb telefoni tootmise odavamaks, sest tootjad ei pea siis nii palju vaeva nägema telefoni disainimise peale, et aku õhukesse kesta ära mahutada- teevad siis paksema sest tagakaas on eemaldatav. Tegelikult oli üsna üllatav, milline C21 aku välja nägi, kui karbist välja võtsin ja telefoni kasutamiseks valmis seadsin. Umbes nagu keskmise suurusega Kalevi šokolaad, selline neljakandiline. Aku disain ja paigaldusviis meenutas vana süsteemi, kus kasutati klemmkontakti nagu vanadel Nokiatel oli.
Ma tean, et Nokia ei tähenda enam tippnime. Nende edulugu kukkus kokku sellest ajast kui otsustati Androidi teed mitte minna ja hakata arendama oma opsüsteemi (Symbian, Asha jne). Ma ise kasutasin neid telefone, aga viimasele Nokiale tegi mu koer oma hammastega 1:0 ära 14aastat tagasi ja pärast seda enam pole Nokia poole vaadanud. Pereliige sai nüüd uue tasuta ja selles mõttes kärab küll icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 00:58:24 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:

Ma tean, et Nokia ei tähenda enam tippnime. Nende edulugu kukkus kokku sellest ajast kui otsustati Androidi teed mitte minna ja hakata arendama oma opsüsteemi (Symbian, Asha jne). Ma ise kasutasin neid telefone, aga viimasele Nokiale tegi mu koer oma hammastega 1:0 ära 14aastat tagasi ja pärast seda enam pole Nokia poole vaadanud. Pereliige sai nüüd uue tasuta ja selles mõttes kärab küll icon_smile.gif


ot:
Eksid. Nokia just selleks oma turuosa kaotas, et õigel ajal Androidiga mudeleid tegema ei hakanud. Symbian, Windows, Jolla ja mida kõike veel ei proovitud. Aga see laev oli juba läinud kui idee oli oma turupositsiooni kasutades midagi uut teha mis konkureeriks pigem õunaga. Minu viimaseks Nokiaks jäi N97 mini. Hea telefon oli ja akut sai ka vahetada. Aga jah.... Android tuli peale ja Nokia selle rongi peale õigel ajal ei astunud ning ise ka midagi veel vingemat välja ei pakkunud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 30.12.2022 05:22:29 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
BA79 kirjutas:

Ma tean, et Nokia ei tähenda enam tippnime. Nende edulugu kukkus kokku sellest ajast kui otsustati Androidi teed mitte minna ja hakata arendama oma opsüsteemi (Symbian, Asha jne). Ma ise kasutasin neid telefone, aga viimasele Nokiale tegi mu koer oma hammastega 1:0 ära 14aastat tagasi ja pärast seda enam pole Nokia poole vaadanud. Pereliige sai nüüd uue tasuta ja selles mõttes kärab küll icon_smile.gif


ot:
Eksid. Nokia just selleks oma turuosa kaotas, et õigel ajal Androidiga mudeleid tegema ei hakanud. Symbian, Windows, Jolla ja mida kõike veel ei proovitud. Aga see laev oli juba läinud kui idee oli oma turupositsiooni kasutades midagi uut teha mis konkureeriks pigem õunaga. Minu viimaseks Nokiaks jäi N97 mini. Hea telefon oli ja akut sai ka vahetada. Aga jah.... Android tuli peale ja Nokia selle rongi peale õigel ajal ei astunud ning ise ka midagi veel vingemat välja ei pakkunud.


Ma ei eksinud
Loe palun uuesti, kuidas ma kirjutasin: Nende edulugu kukkus kokku sellest ajast kui otsustati Androidi teed mitte minna ja hakata arendama oma opsüsteemi (Symbian, Asha jne).Minu esimene Nokia oli Nokia 6030 ja viimane X2-03! icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 30.12.2022 10:16:25 vasta tsitaadiga

Nokiast rääkides oli minu viimane N91 mis oli suht erandlik kuna omas reaalset HDD seal sees icon_eek.gif . Koguni 4GB. Oli vist 1,8" vms ja Toshiba toodang.
See oli enne kui flash mälu kõik üle võttis ja enne seda kui MicroSD kaardid levima hakkasid.

4GB oli üüratu maht 2005 aastal. Omasin enne seda ka veel 3510i (esimene või üks esimesi värviekraaniga Nokiaid) ja 6630 (esimene 3G mudel).
3310 jms aeg oli enne seda kui ma oma esimese telefoni sain.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 11:42:09 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
Minu jaoks on see uudis natuke "medalil on alati 2 külge" teema. Üheltpoolt on hea- me kõik mäletame kuidas vanadel mobiilidel olid vahetatavad akud.Mu esimene nutitelefon, Sony Ericsson Xperia Mini Pro on veel vahetatava akuga. Akuvahetus oli väga lihtne eriti Nokiate puhul, sest saadaval oli ka analooge (Ei pidanud alati originaalakut ostma, mis muutis akuvahetuse soodsaks).
Teisest küljest ma väga ei usu, et nt Õunafirmale väga selline pealesurutud reegel väga meeldiks. Neil on ju komponendid kõik uuematel mudelitel andmebaasi kantud ja iga konkreetne telefoni eksemplar ja selle komponendid on kõik omavahel seotud (nägin YT-s ühte videot kus üks mees püüdis vist Iphone 14 kaamerat, akut ja vist veel midagi ära vahetada, katses kaks identset telefoni ja tõstis komponendid ringi. Eksperimendi tulemus- koduste vahenditega ei saagi akuvahetust ja muud teha sest kui komponent on seadmega paaritamata siis vastav funktsioon ei tööta (Kaamera, puutetundlikkus jne). Eks see kõik on muidugi ka firma intellektuaalomandi ja äri kaitseks ka, et keegi ei saaks odavaid hiina koopiatest komponente kasutada)- Vahetava akuga IPhonet väga ette ei kujuta. Jätab sel juhul tõesti halva mulje.


Aga miks peakski selline asi tootjatele meeldima? Ega see tootjate kaitmsmine pole. Ikkagi toote ostjate. Praegu ostad toote ja ei saa seda päriselt omada.

Lisamärkusena, et tegelikult saab ka praegu õunatelefonidel 3rd party aku panna nii, et kogu funktsionaalsus jääb samaks. Selleks on lihtsalt vaja kõvasti rohkem oskusi ja töövahendeid. Aga reaalsuses ei tohiks see vajalik olla.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 13:01:40 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
napoleon kirjutas:
BA79 kirjutas:

Ma tean, et Nokia ei tähenda enam tippnime. Nende edulugu kukkus kokku sellest ajast kui otsustati Androidi teed mitte minna ja hakata arendama oma opsüsteemi (Symbian, Asha jne). Ma ise kasutasin neid telefone, aga viimasele Nokiale tegi mu koer oma hammastega 1:0 ära 14aastat tagasi ja pärast seda enam pole Nokia poole vaadanud. Pereliige sai nüüd uue tasuta ja selles mõttes kärab küll icon_smile.gif


ot:
Eksid. Nokia just selleks oma turuosa kaotas, et õigel ajal Androidiga mudeleid tegema ei hakanud. Symbian, Windows, Jolla ja mida kõike veel ei proovitud. Aga see laev oli juba läinud kui idee oli oma turupositsiooni kasutades midagi uut teha mis konkureeriks pigem õunaga. Minu viimaseks Nokiaks jäi N97 mini. Hea telefon oli ja akut sai ka vahetada. Aga jah.... Android tuli peale ja Nokia selle rongi peale õigel ajal ei astunud ning ise ka midagi veel vingemat välja ei pakkunud.


Ma ei eksinud
Loe palun uuesti, kuidas ma kirjutasin: Nende edulugu kukkus kokku sellest ajast kui otsustati Androidi teed mitte minna ja hakata arendama oma opsüsteemi (Symbian, Asha jne).Minu esimene Nokia oli Nokia 6030 ja viimane X2-03! icon_smile.gif


The Rise and Fall of Nokia

https://www.imdb.com/title/tt8717008/

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 13:44:00 vasta tsitaadiga

BA79 kirjutas:
napoleon kirjutas:
BA79 kirjutas:

Ma tean, et Nokia ei tähenda enam tippnime. Nende edulugu kukkus kokku sellest ajast kui otsustati Androidi teed mitte minna ja hakata arendama oma opsüsteemi (Symbian, Asha jne). Ma ise kasutasin neid telefone, aga viimasele Nokiale tegi mu koer oma hammastega 1:0 ära 14aastat tagasi ja pärast seda enam pole Nokia poole vaadanud. Pereliige sai nüüd uue tasuta ja selles mõttes kärab küll icon_smile.gif


ot:
Eksid. Nokia just selleks oma turuosa kaotas, et õigel ajal Androidiga mudeleid tegema ei hakanud. Symbian, Windows, Jolla ja mida kõike veel ei proovitud. Aga see laev oli juba läinud kui idee oli oma turupositsiooni kasutades midagi uut teha mis konkureeriks pigem õunaga. Minu viimaseks Nokiaks jäi N97 mini. Hea telefon oli ja akut sai ka vahetada. Aga jah.... Android tuli peale ja Nokia selle rongi peale õigel ajal ei astunud ning ise ka midagi veel vingemat välja ei pakkunud.


Ma ei eksinud
Loe palun uuesti, kuidas ma kirjutasin: Nende edulugu kukkus kokku sellest ajast kui otsustati Androidi teed mitte minna ja hakata arendama oma opsüsteemi (Symbian, Asha jne).Minu esimene Nokia oli Nokia 6030 ja viimane X2-03! icon_smile.gif

Android polnud probleem. Apple ju tegi ka oma asja ja teeb edukalt siiani.
Asjaosaliste endi sonul oli viga see, et teised tootjad hakkasid suure ekraaniga nutitelefone tegema, aga Nokia tegi ikka oma vaikese ekraaniga nuputelefone.
Hea vaatamine thumbs_up.gif
https://www.imdb.com/title/tt5654050

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 14:02:40 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
BA79 kirjutas:
napoleon kirjutas:
BA79 kirjutas:

Ma tean, et Nokia ei tähenda enam tippnime. Nende edulugu kukkus kokku sellest ajast kui otsustati Androidi teed mitte minna ja hakata arendama oma opsüsteemi (Symbian, Asha jne). Ma ise kasutasin neid telefone, aga viimasele Nokiale tegi mu koer oma hammastega 1:0 ära 14aastat tagasi ja pärast seda enam pole Nokia poole vaadanud. Pereliige sai nüüd uue tasuta ja selles mõttes kärab küll icon_smile.gif


ot:
Eksid. Nokia just selleks oma turuosa kaotas, et õigel ajal Androidiga mudeleid tegema ei hakanud. Symbian, Windows, Jolla ja mida kõike veel ei proovitud. Aga see laev oli juba läinud kui idee oli oma turupositsiooni kasutades midagi uut teha mis konkureeriks pigem õunaga. Minu viimaseks Nokiaks jäi N97 mini. Hea telefon oli ja akut sai ka vahetada. Aga jah.... Android tuli peale ja Nokia selle rongi peale õigel ajal ei astunud ning ise ka midagi veel vingemat välja ei pakkunud.


Ma ei eksinud
Loe palun uuesti, kuidas ma kirjutasin: Nende edulugu kukkus kokku sellest ajast kui otsustati Androidi teed mitte minna ja hakata arendama oma opsüsteemi (Symbian, Asha jne).Minu esimene Nokia oli Nokia 6030 ja viimane X2-03! icon_smile.gif

Android polnud probleem. Apple ju tegi ka oma asja ja teeb edukalt siiani.
Asjaosaliste endi sonul oli viga see, et teised tootjad hakkasid suure ekraaniga nutitelefone tegema, aga Nokia tegi ikka oma vaikese ekraaniga nuputelefone.
Hea vaatamine thumbs_up.gif
https://www.imdb.com/title/tt5654050


Samsung ajas ka mingi aeg paralleelselt oma asja (Bada ja Tizen).
Mu esimene nutikas oligi Samsung Wave, Bada opsüsteemiga, mis ei olnud tegelikult üldse halb tol ajal (mõnes asjas trumpas tolleaegse lapsekingades Androidi üle).
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 14:12:54 vasta tsitaadiga

Nokiale pakuti suure puuteekraaniga telefoni 2002 (tootav prototuup), mis oli ka maailma esimene swipe telefon, aga Nokia bossid utlesid, et see on gimmick. 5 aastat hiljem said nad aru kui suure vea tegid.

Steve Jobs "We're gonna get rid of all these buttons and just make a giant screen."

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 14:26:40 vasta tsitaadiga

Need alguse resistive touchscreenid olid ka täielik rämps. LG tuli küll paar kuud varem, aga masside läks esimene normaalne touchscreen iphonega.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 14:47:14 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
A.S., jätkuvalt - on sul näiteid tuua?
Sest mina väidan, et teeb raskemaks. Seda paralleeli saab tuua kasvõi sülearvutite näol, kus kompaktsemad seadmed, millel komponente vahetada pole võimalik (RAM, SSD), on tunduvalt õhemad ja kergemad, kui need, millel on võimalik vahetada.


tsitaat:
Physical dimensions W x D x H : 316.0 x 227.0 x 13.9 (front) / 17.9 (rear) mm
weight : starting at 1.20 kg


https://www.youtube.com/watch?v=XSCMJMT-ejY&t=5m18s

Ise arvan, et suurim probleem on veekindlus. Aga küll hakkama saadakse.

napoleon kirjutas:
Ma tegelikult ostaks hea meelega vahetatava aku ja 4" ekraaniga telefoni kui neid saada oleks. Järelturu isendid ei lähe arvesse, mõtlen et saaks ikka kaasaegase kus on Android 13 ja min 4GB RAM. Aga lähevad labidaks kõik ära, see on palju suurem mure taskusse mahutamisel tegelikult.
Nah mulle vaja telefoni, mis oleks läpakas, telekas ja multimeediakeskus 3 in 1. Telefon on helistamiseks või selleks kui on kiirelt vaja miskit netist vaadata või mõnda e-kirja lugeda. Pluss vajadusel hotspot. Filmi sealt nagunii ei vaata ja netis surfan ka äärmisel vajadusel kui pole läpakat/tahvlit käepärast ja on kohe vaja.

Sellessuhtes vägagi nõus. Neile "ma enam arvutit ei kasutagi" inimestele piisab paarist labidast mudelist küll - normaalsetele inimestele võiks olla telefon lisaks muudele seadmetele mõistliku suurusega.
Endal S10, sest oli viimane enamvähem mõistliku suurusega flagship, millel 3,5mm ja mälukaardi pesa... suurus on enamvähem, kuigi võiks olla madalam, st. 19:9 ratio asemel 16:9 ratioga ekraan ja oleks asi hästi (mõttetud mustad ribad ka).

Paar korda järjest omasin enne Samsungide peale kolimist 5800XM-i, see oli päris hea telefon ning aku oli ka vahetatav.
https://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic-2537.php
Jäi jalgu oma OS-iga lõpuks + kaamerad, jne. aegusid.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 14:57:51 vasta tsitaadiga

Kuidas nendel "mõistliku suurusega" telefonidel klaviatuuri kasutada on? On üldse võimalik ilma puutepliiatsita? Endal labidas ja sellegi juba probleeme õigele klahvile pihta saamisega. Rohkem toksida vaja, otsin puutepastaka välja.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 30.12.2022 14:58:02 vasta tsitaadiga

Mul siiamaani alles üks töötav xperia x10 mini pro, ainuke õige nutitelefon icon_biggrin.gif Trükkimiseks väga hea.
Kahjuks aga enam nutikalt kasutada ei saa, helistamine ehk veel toimib.


Labidatel on ju see ühe käe mode olemas, siis veits mugavam trükkida
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 15:00:00 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Kuidas nendel "mõistliku suurusega" telefonidel klaviatuuri kasutada on? On üldse võimalik ilma puutepliiatsita? Endal labidas ja sellegi juba probleeme õigele klahvile pihta saamisega. Rohkem toksida vaja, otsin puutepastaka välja.


Z3C oli kunagi täitsa kasutatav, vahepeal suuremaid kasutanud, siis uuesti Z3C kasutada, siis oli küll ebamugav.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 15:30:56 vasta tsitaadiga

XZ1C on ka peale labidaid ebamugav ning selle väiksust tajusin tegelikult juba XC aegadest, S10-st suuremat ei igatse.
_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 30.12.2022 15:47:13 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Need alguse resistive touchscreenid olid ka täielik rämps. LG tuli küll paar kuud varem, aga masside läks esimene normaalne touchscreen iphonega.
Puutepliiatsiga oli Asuse 535 minul küll igati hea kasutada. Hea meelega kasutaks elektronmärkmikuna edasigi. Ainult neid kaasasolevaid aparaate saaks sedasi minu jaoks liiga palju. Ja järgmise aku peaksin talle muretsema, vana(d) ei kesta enam piisavalt.
Aga kuni kasutasin aktiivselt seni jõudsin talle kolmanda aku vahetuseks muretseda. Originaalaku läks liiga kummi ja muutus kasutuskõlbmatuks seega. Noname vahetusakud kummi pole sedasi läinud, ainult mahtuvust pole enam suurt ollagi.

Usun, et mitmed moblad võiksid pikemalt töötada, kui inimene saab ise kergesti akut vahetada.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002




sõnum 30.12.2022 16:30:59 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Usun, et mitmed moblad võiksid pikemalt töötada, kui inimene saab ise kergesti akut vahetada.


Või üleüldse tarbeelektroonika.
Päris nukker on telefone/hiiri/klavereid/pulte minema visata, sest aku läbi ning vahetust ette ei nähta.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2022 17:13:29 vasta tsitaadiga

Mnator, google pakub läpakaid selle nimega. Viska linki mis seadet mõtled.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 30.12.2022 17:52:24 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Usun, et mitmed moblad võiksid pikemalt töötada, kui inimene saab ise kergesti akut vahetada.

Ei tea midagi, tarkvarauuendused ja telefonide uimasus on ikka probleemiks.
Endal 2 viimast odava otsa Xiaomit kaotasid peaaegu päevapealt kui 2a kasutust täis sai aku vastupidavuse ja kiiruse. Ikka kohe täitsa uimaseks läks ja factory reset seda ka kuidagi ei parandanud. Nüüd juba arvestangi sellega, et need telefonid kestavad täpselt 2a ja siis tuleb minema visata. Nende üliodav hind isegi õigustab seda, kuna rauda on nendel nagu 2x kallimal "normaalse" firma telefonil ja need ju ei kesta ka 4+a. Kas selline tarbimine nüüd mõistlik on, see on juba omaette küsimus...

Eraldi huumor on veel üks tööjuures seisma jäänud Xperia. Mingi 7a töötas kuna väga kerge kasutus oli ja peamiselt laual vedeles. Aku pidas veel normaalselt, soft lippas ka veel täitsa adekvaatselt kuna mingi vana Android versioon oli peal. Probleemiks sai sisemälu maht (8GB), koguaeg virises, et ruum otsas jne. Tegin tehase seadete taastamise ja Google teenuseid enam uuendada ei saanud, kuna 8GB sisse see enam ära ei mahu. Kui pole Google teenuseid, siis pole androidiga ikka suurt midagi teha ja tuligi välja vahetada. Ei kujuta ette miks peaks google teenuste äpp juba üle 6GB olema ja miks ei ole sellest kergemat versiooni vanematele androididele.

_________________
Mess with the best, die like the rest!


viimati muutis woox2k 30.12.2022 18:28:09, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 30.12.2022 17:55:47 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Mnator, google pakub läpakaid selle nimega. Viska linki mis seadet mõtled.
ASUS P535 ( https://www.gsmarena.com/asus_p535-1780.php )
ikka telefonist rääkisin
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Euroopa Liidu uus plaan: kasutajad peavad saama telefonil ise akut vahetada mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.