Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Peale termopasta vahetust arvuti ei tööta wnam märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SimmiTr
HV vaatleja
SimmiTr

liitunud: 23.10.2018




sõnum 17.12.2022 23:38:24 Peale termopasta vahetust arvuti ei tööta wnam vasta tsitaadiga

Tere rahvas.
Üsna piinlik lugu. Pole kunagi midagi sellist juhtunud 10 aasta jooksul, mis m arvutitega tegelenud. Ühesõnaga, vahetasin protsessori jahutusel termopasta ära, ei midagi erilist. Pärast hakkasin tööle panema - ei tööta enam! Korra kerib ventilaatorid ja emaplaadil CPU "hoiatus tuluke" hetkeks vilksatab ja siis vaikus.
Hetkel olen proovinud:
-Võtsin arvuti laiali, võtsin kõik pistikud lahti ja kokku tagasi - ikka sama.
- Võtsin mälud välja, proovisin erinevatesse pesadesse kõik variandid - ei midagi.
- Vahetasin CPU toite kaabli ära, ei midagi.
- Testisin teist jahutust, (panin CPU_FAN pistikusse teise ventika) ikka sama.
- Vaatasin protsessori ise ja pesa emaplaadil üle, kõik tundus super

Juba kahtlustan, et mobo viga saanud. Selle pärast vahetasin prooviks emaplaadi ära - ikka sama lugu, lihtsalt tuli põleb veidi kauem ja ventikad jõuavad korra isegi käima minna. Ma enam ei tea, mida teha. Vahva oleks kui saaks LGA 1700 suvalist (kasvõi Celeron või Pentium Gold) prose proovida. Muidu ei julge lihtsalt "prooviks" 300+€ kulutada prose peale...
Täpsustuseks, protsessor on i5 12600K, emaplaat on Asus TUF GAMING Z690-plus D4 (DDR4). Uus emaplaat Gigabyte B660 Gaming X.

Võin lisada ka videod, kui need saan kuidagi telefoniga üles laetud... Tänud ette juba kõigile, kes kaasa mõtlevad.

_________________
You are never too old for video games
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2022 23:47:46 vasta tsitaadiga

Kuskil arvatavasti mingi kaabel lahti või midagi ei saa kontakti - vaata et emaplaadil oleks toited küljes jne. Võid proovida ka CMOS resetti teha emaplaadil pinne lühistades.

Võta lahti ja pane uuesti kokku kasutades võimalikult vähe komponente (1 mälu pulk) etc. thumbs_up.gif

_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SimmiTr
HV vaatleja
SimmiTr

liitunud: 23.10.2018




sõnum 17.12.2022 23:48:23 vasta tsitaadiga

Nö. vana emaplaadiga
https://youtube.com/shorts/RNpUp5ImluQ?feature=share

Uue emaplaadiga
https://youtu.be/2NB9XeuiZB8

_________________
You are never too old for video games
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.12.2022 23:55:07 vasta tsitaadiga

See prose alla aasta vana, miks oli vaja termopastat vahetada?


Aga jah, kui 10 aastat masinatega tegelenud, siis ilmselt emaplaat andis saba.

Bios patarei mõõda üle, ja kuo see ok ja peale bops resetti ei toimi, siis ilmselt emaplaat õhtal

_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
Kommentaarid: 1709 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 1217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2022 01:04:27 vasta tsitaadiga

Ma tegin sama asja kunagi Ryzen prosega ja protsessorit tagasi pessa pannes murdsin ühe pini kõveraks,mis tuli pärast üldse küljest ka masin enam ei käivitunud.ags Inteli vist seda probleemi pole

St ma ei tahtnudki proset välja võtta,vaid see tuli koos jahutusega kaasa kuna oli nii kõvasti selle küljes kinni, seepärast ka pinid läksid kõveraks ja tagasi pannes surusin need veel eriti lömmi. Ei tasu vahetada seda termopastat asja eest teist taga. 😀

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SimmiTr
HV vaatleja
SimmiTr

liitunud: 23.10.2018




sõnum 18.12.2022 10:47:10 vasta tsitaadiga

psauce kirjutas:
Kuskil arvatavasti mingi kaabel lahti või midagi ei saa kontakti - vaata et emaplaadil oleks toited küljes jne. Võid proovida ka CMOS resetti teha emaplaadil pinne lühistades.

Võta lahti ja pane uuesti kokku kasutades võimalikult vähe komponente (1 mälu pulk) etc. thumbs_up.gif


CMOS proovisin. Ei muutnud eriti midagi, lihtsalt näitas punast CPU tulukest kauem. Mälusid proovisin üksikuna eri pesades. Ei midagi. Ma oleks mega õnnelik, kui oleks mõni kaabel... Aga praeguseks olen kaks korda nö. rebuild teinud (vana moboga ja uuega) ja viga kordub endiselt. Ainuke asi, mis ma teinud pole - toiteplokk pole korpusest väljas käinud. Kõik muu on lahti ja kokku käinud.


Küsimus, miks ma termopasta vahetasin, vot ei tea... Loll olin lihtsalt. Mulle tundus, et temperatuur kõikus liiga palju, kuna eeldan et Lian Li AIO vesi jahutus peaks üsna ühtlast temperatuuri hoidma. Arvasin, et jahutust paigaldades oli pastat vähe või kehvasti pandud või midagi oli, võtsin lahti et vaadata. Kõik oli korras, aga vana pastaga kokku ju panna ei saa... Siis vahetasin. Mis teha.

Dreamlover kirjutas:
See prose alla aasta vana, miks oli vaja termopastat vahetada?


Aga jah, kui 10 aastat masinatega tegelenud, siis ilmselt emaplaat andis saba.

Bios patarei mõõda üle, ja kuo see ok ja peale bops resetti ei toimi, siis ilmselt emaplaat õhtal


Arvasin sama, et emaplaat. Eile vurasin Arvutitarka ja ostsin uue. Ikka sama jama. Mul kirjas postituses, et vahetasin emaplaadi.

_________________
You are never too old for video games
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2022 10:48:47 vasta tsitaadiga

Lga on õrnem. Inteli socketite lõhkumiseks ei pidanud pingutama. Pga d valesti pessa peab suruma. Pinid joodetakse tagasi.. lga l saab pinsettide ja nõelaga sirgemaks kui pini ots veel alles on. Kui prose socketist välja võtsid, võta uuesti 4cl i, et käsi ei väriseks, võta uuesti välja ja vaata eemal üle, et termopastaga ära ei mäkerdanud. Tagasi pannes ära pilla proset socketisse. Kui tööle hakkab, ära enam puutu.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SimmiTr
HV vaatleja
SimmiTr

liitunud: 23.10.2018




sõnum 18.12.2022 11:13:18 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Lga on õrnem. Inteli socketite lõhkumiseks ei pidanud pingutama. Pga d valesti pessa peab suruma. Pinid joodetakse tagasi.. lga l saab pinsettide ja nõelaga sirgemaks kui pini ots veel alles on. Kui prose socketist välja võtsid, võta uuesti 4cl i, et käsi ei väriseks, võta uuesti välja ja vaata eemal üle, et termopastaga ära ei mäkerdanud. Tagasi pannes ära pilla proset socketisse. Kui tööle hakkab, ära enam puutu.


Wow. Aitäh väga üleoleva vastuse eest. Tore kui selliseid ka on siin... Sa tahad öelda, et lõhkusin vana enaplaadi ära ja tegin sama uuega ka? Hästi arvad siis. Aitäh!

Igatahes, proovin täna minimaalse riistvaraga arvuti kokku panna korpusest väljas.

_________________
You are never too old for video games
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2022 11:24:04 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, mida sa seal tegid. Osa vastust oli pistikule. Pastaga olen aastal 2003 kokku puutunud kui mentor oma 2500+ i minu a7n8-x plaadile pani, mu sempronile sobivaks fläshis aga enda masinat enam püsti ei saanud. Pastast käis testri piiks läbi. Hambahari aitas aga poolteist tundi käis kast kokku lahku enne. 1155 tuli, olid alguse plaatidel nii sitad socketid, et väidetavalt olid inimestel juba karbis katki. Mõned kõveraks aetud asjad olen ostnud.. mõned pinid lasknud tagasi joota. Pga sirgu ajamiseks on vaibanuga + pangakaart. Lga lõhub nisanäpp sedasi, et poetab prose nurk ees sõrmevahelt. Esimene nurk lööb suure täkke, teine nurk väiksema.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 18.12.2022 13:27:25 vasta tsitaadiga

A kui selle prosega ei tööta siis viga proses ju. Äkki see pasta vahetus läks lörri ja prose sai kuuma või jahutus ei saanud hakkama alguses, et pump ei töötanud aiol näiteks. Teine prose oleks ja abiks.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SimmiTr
HV vaatleja
SimmiTr

liitunud: 23.10.2018




sõnum 18.12.2022 15:19:37 vasta tsitaadiga

arny kirjutas:
A kui selle prosega ei tööta siis viga proses ju. Äkki see pasta vahetus läks lörri ja prose sai kuuma või jahutus ei saanud hakkama alguses, et pump ei töötanud aiol näiteks. Teine prose oleks ja abiks.


Õige tähelepanek. Seda mõtlen isegi. Suvaline LGA 1700 prose oleks abiks. Sest no emaplaat ei saa olla, kui vana ja uuega täpselt sama viga. Proovin kuidagi kusagil kaubale saada, kas saada testiks teine prose või saaks minu oma testida.

_________________
You are never too old for video games
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2022 15:31:57 vasta tsitaadiga

Hakkab tööle peale puhastamist. Masinat ei pand käima kui kindel hulk komponente sh prose on tuvastamata. Pc speaker on küljes? Plaat karjub veakoodi tavaliselt.
Jahutus maha, cpu välja, mingi isopropüüli, viina, habemeajamisveega puhtaks, lambiga vaatad socketisse, kui midagi nihu, jätad kõik nii ja otsid kellegi, kellel silm ja vilumus. Kui kõik visuaalselt sirge, paned hellalt kokku. Pisikese riisitera pastat keset core, laiali ei mäkerda, lihtsalt tald peale. Cmos ka igaks juhuks.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 18.12.2022 16:25:12 vasta tsitaadiga

Kohati on neid juhtumeid siin lugeda nagu mõistatusi kuulata.

Kui vendid jne tööle ei jää peale sisselülitust st. korra midagi vilgub, vendid natuke liiguvad viitab PSU lühisekaitse rakendumisele...
St. mõni vent või mis iganes on sul kas LED pesas või muus vales pesas (raske kujutada et saab aga saab kui tahetakse).

Ja mis teist toitekaablit proovisid, on ikka sama PSU kaablid ? See vana teema, et ühe tootja kaablid teisele PSU ei ühildu (kaablid pesad samad aga ühendused teised).

1. Oleks võinud esimeses postis lisada, mis pasta mark (sellega tuvastaks, kas EL juhtiv või mitte).
2. Kui ainult pasta siis suht võimatu Inteli korral kuidagi pesa klemme kokku pastaga määrida või siis võtsid protsessori ka pesast välja.
Teinekord kui uuele plaadile panid siis küll aga ilma pesast eemaldamata suht võimatu.

Ehk võiks sellest alustada, mida tegid kui vahetasid pastat mitte sellest mida pärast tegid kui juba juhtum käes...

Raal oli ikka vooluvõrgust väljas?
ESD (vaibad, riided sünteetilised jne) ?
Jahuti on ikka sama, mis ennem või see ka uus ?
Mingeid muid seadmeid peale pasta ei vahetanud (millest pasta vahetus tingitud) ?
Protsessorit ikka pastavahetusega suht keeruline õhtale saada, staatilisega el või kaudse lühisega küll (juhul kui toide oli sees kasvõi "stand by").

Pane pildid plaadist ja pesadest, mis ühendatud kui saad.
Pimesi võib lõpmatuseni oletada ja elukogemust puistata.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SimmiTr
HV vaatleja
SimmiTr

liitunud: 23.10.2018




sõnum 18.12.2022 17:27:13 vasta tsitaadiga

Oli vooluvõrgust väljas, olin maandatud korpusega, pasta mark on DeepCool Z5, vales pistikus polnud midagi, kõik oli õigesti - kontrollisin korduvalt ja lugesin mobo manualist. CPU toitekaabel oli samast pakist, kust teisedki kaablid ehk siis õiged. Jahutust ei vahetanud, ikka sama Lian Li galahad 240 aio. Lisa infoks, et termopasta vahetades võtsin korra CPU välja, sest ei saanud vana pastat täielikult pühitud. Tegin seda piinliku täpsuse ja ettevaatlikkusega. Aga see võib ollagi põhjus...

Võtsin kõik võimalikud pistikud lahti, sealhulgas fan controlleri, RGB controlleri, graafika kaardi võtsin välja ja jätsin ainult ühe RAM pulga sisse A2 pesasse. Sisse jätsin ainult CPU fan ja AIO pump. Kõik täpselt sama moodi.
Aga järjest rohkem tundub, et tapsin CPU kuidagi ära. Ma ei tea kuidas, aga nii tundub juba. Eel-looks veel see, et septembris lõppes mul PSU ära (ilma draamata) ja vahetasin selle ära. Kas võib olla, et CPU sai siis viga, aga jätkas veidi aega töötamist ja nüüd siis sai otsa?

_________________
You are never too old for video games
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2022 19:07:54 vasta tsitaadiga

..ma tahan tahaks näha RMA otsust selle kohta, et cpu on tõesti surnud. ma olen prosesid vedanud kõikvõimalikes põuetaskutes ühe ja kahekaupa..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002




sõnum 18.12.2022 19:24:53 vasta tsitaadiga

SimmiTr kirjutas:
Oli vooluvõrgust väljas, olin maandatud korpusega, pasta mark on DeepCool Z5, vales pistikus polnud midagi, kõik oli õigesti - kontrollisin korduvalt ja lugesin mobo manualist. CPU toitekaabel oli samast pakist, kust teisedki kaablid ehk siis õiged. Jahutust ei vahetanud, ikka sama Lian Li galahad 240 aio. Lisa infoks, et termopasta vahetades võtsin korra CPU välja, sest ei saanud vana pastat täielikult pühitud. Tegin seda piinliku täpsuse ja ettevaatlikkusega. Aga see võib ollagi põhjus...

Võtsin kõik võimalikud pistikud lahti, sealhulgas fan controlleri, RGB controlleri, graafika kaardi võtsin välja ja jätsin ainult ühe RAM pulga sisse A2 pesasse. Sisse jätsin ainult CPU fan ja AIO pump. Kõik täpselt sama moodi.
Aga järjest rohkem tundub, et tapsin CPU kuidagi ära. Ma ei tea kuidas, aga nii tundub juba. Eel-looks veel see, et septembris lõppes mul PSU ära (ilma draamata) ja vahetasin selle ära. Kas võib olla, et CPU sai siis viga, aga jätkas veidi aega töötamist ja nüüd siis sai otsa?


ot:
Ei tea milleks oli vaja pasta eemaldamiseks pesast eemaldada aga see selleks.
Isopropanooliga ja vastavate lappidega või ilma ebemeteta paberiga oleks pidanud hakkama saama.


Antud CPU-l on osad komponendid kondensaatorid/takistid põhjapeal ja puhastades ega need viga saanud, see oli sul siis mingi aluse peal.

Vaata luubiga kõik klemmid/pinnid jne põhjaall üle ega mingit anomaaliat, termopasta silda jne pole mis halba kontakti võiks tekitada.

Ei arva kui PSU läks, et siis protsessor teisega hiljem järgi läks kui läheks siis oleks kõik korraga.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SimmiTr
HV vaatleja
SimmiTr

liitunud: 23.10.2018




sõnum 18.12.2022 20:05:53 vasta tsitaadiga

Enne veel vaatasin luubiga CPU üle, alt kontaktid vaatasin ka üle. Panin ettevaatlikult pessa, ja ikka sama moodi. Video siis posting testist täieliku miinimum riistvaraga.

https://youtu.be/nxrCPDUgbj0

----
kellelgi korras 12th gen i5 või i7 pole müüa või julgeks prooviks pakkuda? Teoorias saan oma kompotiga ise ka kohale tulla . Tõsiselt, ei taha "prooviks" osta uus protsessor...

_________________
You are never too old for video games


viimati muutis SimmiTr 18.12.2022 20:13:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2022 20:11:49 vasta tsitaadiga

gigabyte teeb nii kui ta mälu ei tuvasta õigesti.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SimmiTr
HV vaatleja
SimmiTr

liitunud: 23.10.2018




sõnum 18.12.2022 20:15:22 vasta tsitaadiga

Võimalik. Aga see oleks siis uus asi. Sest teine mobo on Asus oma ja täpselt sama moodi käitub... Mida välja pakud? Millisesse pessa ma ühe pulga jätma peaks? A2?
_________________
You are never too old for video games
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 18.12.2022 20:18:59 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
gigabyte teeb nii kui ta mälu ei tuvasta õigesti.

Sarnast kogenud. Sain teiste parameetritega RAMiga käima(1 klots A2 pesa). Korra käima saab, siis laseb klotse juba lisada ja vahetada.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SimmiTr
HV vaatleja
SimmiTr

liitunud: 23.10.2018




sõnum 18.12.2022 20:57:26 vasta tsitaadiga

Sain BIOS sisse...

Aga heiskasin liiga vara. Tegi resa, siis "taastus" algne olukord...
Tegin CMOS reset, sain BIOS sisse ja kõik nagu tuvastas, kõik oli olemas, aga edasi enam ei läinud.

Edit: arvuti" töötab" vahetult peale CMOS reseti. Kui korra välja lülitada, on kõik jälle...

_________________
You are never too old for video games


viimati muutis SimmiTr 18.12.2022 21:09:09, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 18.12.2022 21:07:02 vasta tsitaadiga

Proovi erinevate RAM pesadega ja 1 klots korraga sama protseduuri korrata.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2022 21:19:28 vasta tsitaadiga

Bios.
Andsin mõni aeg tagasi ära ühe gigabyte 1155 plaadi, mis sama asja tegi. Vbla saadi uute biosekividega korda.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SimmiTr
HV vaatleja
SimmiTr

liitunud: 23.10.2018




sõnum 18.12.2022 21:21:42 vasta tsitaadiga

Sain tööle. Mis tegin:
Puhastasin hoolega GPU aluseid klemme ja tegin CMOS reset...
Praegu nii, et kuidagi peab selle kraami korpusesse tagasi saama 😆

_________________
You are never too old for video games
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2022 21:28:34 vasta tsitaadiga

Jahutust ja asju vast pole vaja maha võtta.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Peale termopasta vahetust arvuti ei tööta wnam mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.