Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Frogatto ja sõbrad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
träm
HV vaatleja
träm

liitunud: 13.04.2008




sõnum 13.12.2022 11:00:21 Frogatto ja sõbrad vasta tsitaadiga

"Mängu peategelane on laisk, kuid terava keelega konn Frogatto, kes ärkab hilisel pärastlõunal oma kodus, kuid satub väljudes sekeldustesse ning on sunnitud näiliselt vastu tahtmist päästma võimukandjate punutud intriigide kütkest oma sõbrad ja kodusaare. Oma teekonnal võitleb konn väiksemate ja suuremate pahalastega, satub nendega pikkadesse ja intellektuaalselt mänglevatesse dialoogidesse, täites kohati lepitava diplomaadi rolli." (Vikipeediast)


Link


Üldiselt pole eriti eestikeelseid mänge, mis oleks mängitavad ja üldlevis, aga konkreetne vabavaraline mäng on piisavalt leidliku dialoogiga, et see säilitab oma mõju ka eestikeelses tõlkes. Peategelaseks olev konn on mingis mõttes tüüpilise pahura teismelise arhetüüp, kes on maailma suhtes sarkastiline, veidi tõrjuv, aga tegelikult hea südamega. Seega üldplaanis on tegu lastemänguga, kuid dasainerid pole karaktereid ja dialooge kujundades end eriti tagasi hoidnud ning tulemuseks on dialoog, mis sobib küll lastele, kuid on oma olemuselt siiski teismelise mõttemaailmast kõrgemal -- ja ses mõttes on see mäng ehk isegi päris hästi kalibreeritud terapeutilise väärtusega maailmavalus vaevlevate tiinekate jaoks.

Narratiivi aluseks olev võimuvõitlus imelise loodusega paradiisisaarel võtab samuti ootamatuid pöördeid, ei puudu vandenõuteooriad ja võimukad poliitilised niiditõmbajad, mäng lõppeb teatud mõttes lepitava moraalse tõdemusega, mida ma ei hakka loomulikult siin ette ära rääkima:

"Mängu peamine antikangelane on Milgram, kelle käsilasteks on kass-sõdalased, kuid saarel elavatest elukatest nagu kuklased jt putukad on enamik Frogattole ohtlikud. Frogatto peamine relv on tema keel, millega ta napsab kinni eri esemeid ja elukaid, kasutab neid või sülgab kahjutuks tehtuna või ka laskemoonana kasutades välja. Donkihhotlikusse võitlusse sattunud konn kogub mängu käigus münte, aitab hättasattunud sõpru, täidab nende poolt soovitatud ülesandeid ning ostab või saab oma kangelastegude eest autasuks erivõimeid ja teisi abivahendeid, mille abil oma ülesannet paremini täita." (Vikipeediast)

Mängu esmaversioon lasti välja 2010. aastal ja selle viimane ametlik versioon 2012. aasta jõulude eel, praegu on juba paar aastat ettevalmistamisel uusversioon, mille saab alla laadida mängu arendusvikist:

* https://github.com/frogatto/frogatto/wiki

Eestikeelset tõlget olen ise nokitsenud paralleelselt sellega, kui mul noor sugulane mängis seda, aga ta hakkas lõpuks nii kiiresti edenema, et ma ei jõudnud talle dialoogi enam ette tõlkida. Seetõttu on tõlge praegu Transifexi tõlkeportaalis 45% peal, aga seal on tegelikult eelmise versiooni tõlge. Kuna tegu pole lihtsalt kasutajaliidese tõlkimise, vaid teatud mõttes kunstilise loovkirjutamisega, siis nõuab see üksjagu vaeva -- aga kui vaba aega leian, siis püüan enne aastalõppu sellega joonele saada.

Minu meelest on see mäng, mille põhimõtteliselt võiks iga varateismeline korra läbi mängida -- see on lõbus, seal on mõistatuste, motoorika ja dialoogi osakaal üpris hästi paigas ning see võimaldab vahelduseks kogeda arvutimängude fantaasiamaailma ka emakeeles. Keskmise platvormimängu kohta on dialoogi muidugi liiga palju, aga sellel on minu meelest leebelt hariv toime, mis ei peaks samuti kellelgi mööda külgi maha jooksma.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Frogatto ja sõbrad
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.