Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Uus seadus lubab valitsusel hakata supertsensoriks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 17:45:45 vasta tsitaadiga

Tänane näide, kus õige aegne tsensuur oleks ehk suurema vägivalla ära hoidnud:
https://forte.delfi.ee/artikkel/120113934/facebook-sai-etioopia-morva-tottu-kraesse-2-miljardi-dollarise-hagi


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 18:02:39 vasta tsitaadiga

triu, aga see on väga suur vahe, kas platformi omanik ise tsenseerib midagi kuna tema hinnangul on see tema platformil sobimatu või surutakse kuskilt kõrgemalt peale kohustus tsenseerida.
Näiteks kui lähed kristlaste foorumisse ateismi/satanismi promoma, siis saad sealt ilmselt bänni. Mõnes muus kohas on neist teemadest rääkimine OK. Ehk pole vaja ronida sinna, kuhu sind ei soovita. See pole inimõigus, et võid suvalises foorumis ajada teemat, mis sinna väga hästi ei sobi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 14.12.2022 18:19:06 vasta tsitaadiga

triu kirjutas:
Milles see tsensuuri nõudlus väljendub? On see midagi sellist- inimesed arutavad foorumis täna maha sadanud valge lume üle. Foorumisse kirjutab keegi, et tegelikult on lumi tema arvates must, mitte valge ja see on alternatiivne vaatenurk. Foorumi moderaator ei taha sellel teemal jauramist enam edasi arendada ja suleb teema. Musta lume uskuja on kindel, et tegemist on lihtsalt arvamuste paljusustega ja see peaks kindlalt alternatiivse tõena edasi eksisteerima ja kui ei saa edasi jaurata mistahes teemas, siis on tegu tsensuuriga?

Siin foorumis on ca kümmekond tegelast, kes räusates nõuavad tsenseerimist siis nii tervise teemal, aga kui see "oht" möödas, siis poliitika, sõja teemas jne.
Need kümmekond tegelast on siin pädevad IGAS maailma vallas, teadus, tervis, poliitika jne, "oma teadust" ja poliitikat viljeleledes, sildistavad ja räuskavad siin aastaid.
Mina nimetan seda propagandaks ja meelsuse peale surumiseks, mitte tsiviliseeritud aruteluks! Kes nende kümnekonna "igas vallas pädeva" vastava hariduseta teadlase, politoloogi v muud moodi kultust viljeleva tegelasega ei nõustu, saab time outi, banni, tsenseeritakse ..

Kas see on üldse foorumi suunitlus ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 18:20:49 vasta tsitaadiga

Ega see kõrgemalt tulnud kohustus ka kuskilt õhust ei tule, enamasti ikka järgnenud valeinformatsiooni tõttu tekkinud suur isiku või majanduskahju.
Nagu igasugu relvadega ikka on põhiline vahet teha, kas see läheb kaitseotstarbeks või ründeotstarbeks. Tensuur on inforuumis relv nagu ala sidesegaja on konventsionaalses olustikus.

triu näide on veits pehme. Pigem tänapäevases kontekstis tekivad uhuude grupid, kes ala 5G maste maha tõmbavad, saboteerivad transporti jne.
Ei oleks tore üles ärgata, et mingi jobude grupp on ala su auto põlema pannud, kuna neile ei meeldi nafta vms.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 18:52:11 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Pigem tänapäevases kontekstis tekivad uhuude grupid, kes ala 5G maste maha tõmbavad, saboteerivad transporti jne.
Ei oleks tore üles ärgata, et mingi jobude grupp on ala su auto põlema pannud, kuna neile ei meeldi nafta vms.


Njah, see on omaette hirmutamise jutt ja sellise jutuga proovitaksegi aina rohkem tsenseerida ala "Kui sa lubad kellelgi rääkida et talle meeldib pere kus on isa, ema, kaks last ja koer siis see automaatselt viib olukorrani kus homosid hakatakse teletornist alla viskama."

Jutt ja teod on eraldi teema ja ei kattu kuidagi. Kui inimene usub et 5G küpsetab tema aju, las usub ja räägib. Kui inimene hakkab 5G maste hävitama, siis on tegemist varavastase süüteoga ja ta võetakse vastutusele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 18:57:32 vasta tsitaadiga

Üksikisiku poolt tehtavad teod ei olegi probleem. See, et kuskil põleb 1 auto, 1 torn tõmmatakse maha, 1 reka blokeeritakse on kõik konventsionaalsete meetmetega hallatav.
Probleem tekibki massiteabevahendite väärkasutamisega, kus sul tekib grupp 10 000 inimesega, mõnikord 100 000 inimesega. Facebooki case oli lausa 400 000 inimest. Sellises skaalas ei käi konventsionaalsed meetmed üle.

See ei olegi niivõrd Eesti probleem, pigem suuremate riikide.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 14.12.2022 19:22:15 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Üksikisiku poolt tehtavad teod ei olegi probleem. See, et kuskil põleb 1 auto, 1 torn tõmmatakse maha, 1 reka blokeeritakse on kõik konventsionaalsete meetmetega hallatav.
Probleem tekibki massiteabevahendite väärkasutamisega, kus sul tekib grupp 10 000 inimesega, mõnikord 100 000 inimesega. Facebooki case oli lausa 400 000 inimest. Sellises skaalas ei käi konventsionaalsed meetmed üle.

See ei olegi niivõrd Eesti probleem, pigem suuremate riikide.

Kanada rekkameeste "vabaduskonvoi" ja Trudeau (kanada peaminister) erimeetmed selle vastu vs tema tänased loosungid Hiina "covidi sanktsioonide ja piirangute vabadusvõitlejate" poolt ? ? ? Külmutati pangaarveid, tsenseeriti kõikides meediates ja rakendati sõjaline valmisolek ...
Siin ei saa enam aru, kust ja kuhu need poliitilised tsensuurid liiguvad ja miks ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AirichsB
HV vaatleja

liitunud: 25.02.2003




sõnum 14.12.2022 19:39:33 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
psauce kirjutas:
SKG kirjutas:
Ei sildista keegi selle tottu, et kaasa ei lahe, vaid ikka selle tottu, et mingit jama usutakse ja seda omakorda edasi levitatakse.


Kes ei lase süstida doos(i/e) äkilist ja müstilist on ju isekas vanaematapja - vahet pole miks keelduti.
E: Eriti halb on olukord kui selline mõttekurjategija räägib sellest teistega ja nakatab ka neidki selle mõtteviirusega!


Teoorias peaksid veendumused olema vabad nagu sõna ja kedagi ei tohiks veendumuste alusel halvemini kohelda/häbimärgistada. beer_yum.gif

Totalitaarsele korrale pole paremaid alluvaid kui need kes küsimusi ei küsi ja naabriga ei suhtle.

Sinu naite puhul - kui pohjendus ongi midagi ajuvaba, siis pole ime, et sildistatakse.
On kull vahet keeldumises pohjustes, kuid midagi asjalikku on vaga harva kuulda olnud.
Kui veendumus on idiootne, siis pole see kriitikavaba. Oled valmis oma veendumusi avalikult esitama, siis ole valmis ka kriitikaks.


Aga ma küsiks nii, et mis selle sildistamisega saavutatakse? OK, keegi on vaktsiinivastane, tembeldatakse lamemaalasest ekrekaks. Tegelikult inimene valib a.la reformi, teab kuidas tõestada et maa on ümmargune ja usub teadust, lihtsalt pole kindel antud teaduse aususes(nt teadlased äraostetud vms). Mis selle sildistamise tulemus on? Kas keegi võidab sellest sildistamisest midagi? Kuidas endale meeldiks, kui ühe teatud arvamuse pärast lükatakse mingisse kindlasse gruppi inimestega, kes pole üldse sinu sarnased tegelikult?

Kas selline sildistamine aitab kaasa diskussioonile ja loob võimaluse tuua need inimesed tagasi n.ö normaalsusesse ja loob häid suhteid erinevate arvamustega inimeste vahel või pigem vastupidi?
Ehk siis what's the point? Mida annab inimestele sitasti ütlemine? Ma siin loen vahest vaba mikrofoni ja olgem ausad, päris paljudele minu arust lihtsalt tohutult meeldib teisi solvata nii palju kui vähegi kannatab. Ja siis ennast peetakse ratsionaalseks mõistusega inimeseks...See ei käi SKG kohta küll, aga on parajalt teisi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 19:50:40 vasta tsitaadiga

AirichsB kirjutas:
Aga ma küsiks nii, et mis selle sildistamisega saavutatakse? OK, keegi on vaktsiinivastane, tembeldatakse lamemaalasest ekrekaks. Tegelikult inimene valib a.la reformi, teab kuidas tõestada et maa on ümmargune ja usub teadust, lihtsalt pole kindel antud teaduse aususes(nt teadlased äraostetud vms). Mis selle sildistamise tulemus on? Kas keegi võidab sellest sildistamisest midagi? Kuidas endale meeldiks, kui ühe teatud arvamuse pärast lükatakse mingisse kindlasse gruppi inimestega, kes pole üldse sinu sarnased tegelikult?

Kas selline sildistamine aitab kaasa diskussioonile ja loob võimaluse tuua need inimesed tagasi n.ö normaalsusesse ja loob häid suhteid erinevate arvamustega inimeste vahel või pigem vastupidi?
Ehk siis what's the point? Mida annab inimestele sitasti ütlemine? Ma siin loen vahest vaba mikrofoni ja olgem ausad, päris paljudele minu arust lihtsalt tohutult meeldib teisi solvata nii palju kui vähegi kannatab. Ja siis ennast peetakse ratsionaalseks mõistusega inimeseks...See ei käi SKG kohta küll, aga on parajalt teisi.


Sildistamise eesmärk on isiku sotsiaalne surmamine - keegi ei hakka ju diskuteerima inimesega keda teised lamemaallaseks/antivakseriks/natsiks/etc kutsuvad, sest kardetakse ise saada sama silt külge. Sildi kleepimine on mõnikord oluliselt mugavam ja lihtsam kui vastuargumentide leidmine. Sildistamine ei aita kuidagi kaasa diskussioonile ja ei ole produktiivne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 14.12.2022 20:20:23 vasta tsitaadiga

psauce kirjutas:


Sildistamise eesmärk on isiku sotsiaalne surmamine - keegi ei hakka ju diskuteerima inimesega keda teised lamemaallaseks/antivakseriks/natsiks/etc kutsuvad, sest kardetakse ise saada sama silt külge. Sildi kleepimine on mõnikord oluliselt mugavam ja lihtsam kui vastuargumentide leidmine. Sildistamine ei aita kuidagi kaasa diskussioonile ja ei ole produktiivne.

Mulle meeldib aga see loosung, aeg näitab ... ja juba näitab icon_smile.gif
Statistikast aga sellised "isehakanud ühiskonna valvurid", ei taha kunagi rääkida, küsimus jääb, mis on ühiskonna päris vigastus ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 20:45:36 vasta tsitaadiga

enesetsensuur on ka teema, kui Delfi kommentaariumist / HV vabast mikrofonist hoiduda ja see aeg ala science.org peale suunata, siis ma arvan, et see ei tule kahjuks kuidagi icon_biggrin.gif

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 14.12.2022 20:50:46 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
enesetsensuur on ka teema, kui Delfi kommentaariumist / HV vabast mikrofonist hoiduda ja see aeg ala science.org peale suunata, siis ma arvan, et see ei tule kahjuks kuidagi icon_biggrin.gif

Siin kohal näen mina isiklikult juba sildistamist, kõik ei olnud sinuga matemaatika tunnis võrdsed ja sinul on huumoritund ..
Hea tunne onju ? Järgmine samm, kõik alla minu arvamuse vaigistada, sest nad on lollakad ...

Siinsed tsensuuri nõudjad võiks tegelikult omale kolba peale koputada ja küsida endalt, mis tal ENDAL viga on ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 21:02:16 vasta tsitaadiga

AirichsB kirjutas:
SKG kirjutas:
psauce kirjutas:
SKG kirjutas:
Ei sildista keegi selle tottu, et kaasa ei lahe, vaid ikka selle tottu, et mingit jama usutakse ja seda omakorda edasi levitatakse.


Kes ei lase süstida doos(i/e) äkilist ja müstilist on ju isekas vanaematapja - vahet pole miks keelduti.
E: Eriti halb on olukord kui selline mõttekurjategija räägib sellest teistega ja nakatab ka neidki selle mõtteviirusega!


Teoorias peaksid veendumused olema vabad nagu sõna ja kedagi ei tohiks veendumuste alusel halvemini kohelda/häbimärgistada. beer_yum.gif

Totalitaarsele korrale pole paremaid alluvaid kui need kes küsimusi ei küsi ja naabriga ei suhtle.

Sinu naite puhul - kui pohjendus ongi midagi ajuvaba, siis pole ime, et sildistatakse.
On kull vahet keeldumises pohjustes, kuid midagi asjalikku on vaga harva kuulda olnud.
Kui veendumus on idiootne, siis pole see kriitikavaba. Oled valmis oma veendumusi avalikult esitama, siis ole valmis ka kriitikaks.


Aga ma küsiks nii, et mis selle sildistamisega saavutatakse? OK, keegi on vaktsiinivastane, tembeldatakse lamemaalasest ekrekaks. Tegelikult inimene valib a.la reformi, teab kuidas tõestada et maa on ümmargune ja usub teadust, lihtsalt pole kindel antud teaduse aususes(nt teadlased äraostetud vms). Mis selle sildistamise tulemus on? Kas keegi võidab sellest sildistamisest midagi? Kuidas endale meeldiks, kui ühe teatud arvamuse pärast lükatakse mingisse kindlasse gruppi inimestega, kes pole üldse sinu sarnased tegelikult?

Kas selline sildistamine aitab kaasa diskussioonile ja loob võimaluse tuua need inimesed tagasi n.ö normaalsusesse ja loob häid suhteid erinevate arvamustega inimeste vahel või pigem vastupidi?
Ehk siis what's the point? Mida annab inimestele sitasti ütlemine? Ma siin loen vahest vaba mikrofoni ja olgem ausad, päris paljudele minu arust lihtsalt tohutult meeldib teisi solvata nii palju kui vähegi kannatab. Ja siis ennast peetakse ratsionaalseks mõistusega inimeseks...See ei käi SKG kohta küll, aga on parajalt teisi.

Teine variant on lihtsustamine ja mitte üldse halvustavas mõttes. Nagu siin eelkõneleja ütles:
OPollo kirjutas:
Räägime ikka asju õigete nimedega.

Liiga kohmetu oleks pidevalt öelda "venelane-või-venemeelne-kes-toetab-Kremlist-tulevaid-tegusid-ja-sõnumeid". Lihtsam öelda "tibla" või "ork". Sest kui öelda lihtsalt "venelane", solvaks sellega normaalseid venelasi, seega selline lihtsustav sildistamine tundub eristamise mõttes vajalik.

"Inimene-kes-usub-pseudoteadust-ja-levitab-sellekohast-väärinfot", lihtsam on öelda uhhuu.

Samuti on sellised sildid suhteliselt ühtselt arusaadavad, keda-mida mõeldakse tibla või uhhuu all.

Seega see ei pea tingimata tahtlikult halvustav oleva, pigem lihtsustav.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 14.12.2022 21:15:46 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

Liiga kohmetu oleks pidevalt öelda "venelane-või-venemeelne-kes-toetab-Kremlist-tulevaid-tegusid-ja-sõnumeid". Lihtsam öelda "tibla" või "ork". Sest kui öelda lihtsalt "venelane", solvaks sellega normaalseid venelasi, seega selline lihtsustav sildistamine tundub eristamise mõttes vajalik.

"Inimene-kes-usub-pseudoteadust-ja-levitab-sellekohast-väärinfot", lihtsam on öelda uhhuu.

Samuti on sellised sildid suhteliselt ühtselt arusaadavad, keda-mida mõeldakse tibla või uhhuu all.

Seega see ei pea tingimata tahtlikult halvustav oleva, pigem lihtsustav.

Hmm

Ja nüüd kukub sinu unelm lihtsustamisest kokku, kui kasutame N sõna ... ?
Venelane EI OLE tibla, sa sildistad siin kohal, mitte ei erista ! ... sa oled liiga kaua kasutanud Iirimaa sotsiaalseid hüvesi, et sellist lollust suust välja ajada !
Pseudoteadus ... lõpeta ära, prooviks endale algselt teha selgeks, mis tähendab sõna teadus

"uhhuu" teema, on aga siin pigem leida endale kaaslaseid, kellega ühes kindlas kommuunis üksteisele õlale patsutada, kuna päris elus elatakse sotsiaalse abiraha peal ja eluväärtus on kohaliku ühiskonna panustamiseks null ...

Oli ju meeldiv lihtsustus ... ai, nüüd tuleb tsensuuri kasutada, sest see ei läinud sinu narratiiviga kokku icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 21:23:22 vasta tsitaadiga

ot:
Foorumi tuntud väärinfo levitaja ja privaatsõnumite teel solvanguid edastav kasutaja tuleb teadusest ja sildistamisest rääkima. Võrratu icon_lol.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 14.12.2022 21:44:26 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
ot:
Foorumi tuntud väärinfo levitaja ja privaatsõnumite teel solvanguid edastav kasutaja tuleb teadusest ja sildistamisest rääkima. Võrratu icon_lol.gif


Solvamine sinu isiksuses ja avalikult on siis ok ? Nüüd hakkame vaidlema, kes väärib tsensuuri ja mille eest ...
mine tööle ja lõpeta roscommonherald tabloidi siia linkimine, mis toodab nelli teataja stiilis roed, aga mida sina presenteerid maailma tõe pähe ...

Jah privaatselt saadetud statistika on sind solvanud, anna andeks.
Kahju, et sa sellistel teemadel avalikult statistikast ei taha rääkida, aga esined nagu Phizeri müügimees siin foorumis ...
Statistika solvab, TSENSEERIME icon_biggrin.gif

Nagu telekast uudis puhub, siis nii ka sinu narratiiv. Teadus, statistika ja tsiviliseeritud aruetlud on sinu puhul nagu jaaniöö sõnajala õis, tahan on, tahan ei ole icon_biggrin.gif


PS, lingi mulle see koht ka või kohe mitu, kus ma foorumi tuntuim väärinfo levitaja olen, saab äkki tsenseerida icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 21:48:06 vasta tsitaadiga

Võta klaas suhkruvett vms, tundub, et oled väga emotsionaalselt ülesköetud icon_lol.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2022 23:16:42 vasta tsitaadiga

OPollo kirjutas:
RassK kirjutas:
enesetsensuur on ka teema, kui Delfi kommentaariumist / HV vabast mikrofonist hoiduda ja see aeg ala science.org peale suunata, siis ma arvan, et see ei tule kahjuks kuidagi icon_biggrin.gif

Siin kohal näen mina isiklikult juba sildistamist, kõik ei olnud sinuga matemaatika tunnis võrdsed ja sinul on huumoritund ..
Hea tunne onju ? Järgmine samm, kõik alla minu arvamuse vaigistada, sest nad on lollakad ...


Oma kergemeelse interpreteerimise üle pole mõtet mulle kurta. See, et kellelegi minu poolt harrastatav lahendus ei sobi, on oma mure.

Spoiler Spoiler Spoiler


Sellise jama ma laseks kasti mitte tensuuri vaid interneti reostamise tõttu.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 15.12.2022 02:18:51 vasta tsitaadiga

OPollo, sulle on Tucker Carlsonid, Alex Jonesid ja venemaa tõeministeeriumi propagandistid pähe päris suure pesa teinud... icon_sad.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 15.12.2022 03:03:40 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
OPollo, sulle on Tucker Carlsonid, Alex Jonesid ja venemaa tõeministeeriumi propagandistid pähe päris suure pesa teinud... icon_sad.gif

Kindlasti mitte, need on teise äärmuse iidolid, aga äkki kontrollitud opositsioon, selle üle ma arutlema ei hakka.
Kummalisel kombel ei ole aga "nemad", need valitud, just tsenseeritud ? icon_biggrin.gif
Mitu külge on mündil ? Minu jaoks mitte 2 ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 16.12.2022 09:23:43 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Tjah, sisuliselt tehakse sideoperaator vastutavaks, kui pommiähvardus tehakse. icon_confused.gif
Senini on selgelt vahet tehtud, et sideoperaator selliste asjade eest vastutada ei saa, see oleks lihtsalt täielik ajuvabadus.
Kui see nüüd tõesti EL-is käiku läheb tänu Brüsseli ametnike ogarusele, siis ilmselt suuremad USA IT-techid lasevad jalga.
Mis puudutab foorumeid, siis kuna (eel)tsenseerida on ilmselgelt võimatu, lähevad ka need kinni, kohustuslikust autentimisest enam ei piisa.
Või tuleb kolida EL-ist välja ja edaspidi saaks vaid VPN-iga ligi. Huvitav, kas UK ka selle idiootsusega kaasa läheb? eusa_think.gif
EL võib mõni loll unistada aga tegelikkusess on nonsenns
1.Kas sideoperaator tehakse vastutavaks kui tema klient loeb kolmanda maailmas asuvat netisaiti. Kahtlen tõsiselt. Kui klient jagab midagi kahtlast siis võetakse piinapingile klient.
2. 3-nda maailma IPde foorumid saadavad EL palved sinnasamusesse.
3. USA ITdest tõenäeoliselt kosp üle maksa minnes saadavad EL soovid sinnasamusesse. Võibolla tähendab see jah EL territooriumil oma ettevõtte tütarde lahkumist väljapoole EL. EL firmad saavad äri edasi ajada kuid äri koht on väljapool EL. (Näiteks GB). See hakkab tõenäoliselt muudelgi põhjustel näiteks digimaks. GB on väga hea asukoht - digiteenuseid saab pakkuda EL, maksud normaalsed, kui kaupa vaja liigutada siis vaid kosmeetilised probleemid.
4. Elon näitas, kui kaua ta viitsis modereeromisega tegeleda.... See on igasugustele tsensuuriihalejatele aja küsimus kui hiidudel saab kulutustest modereerimisele kõrini ja nad hakkavad otsi kokku tõmbama (ära ei kaota kuid äri ei tohi ka takistada)
5. Kohustuslikku autentimist jäävad hikkagi harrastama vaid eriti seaduskuulekad IT firmad. Tavainimene ei liigu saiti kus on kohustuslik näotuvastus või sõrmejäljega autentimine. See on kiireim tee kaotada oma kliendid.
6. VPN tsensuuriihalemist unistatakse - täiesti mõttetu - ei ole võimalik absoluutselt kontrollida kõiki maailma VPN-e. JAH, seda püütakse aga nend eIPd vahelduvad üsna kiirelt ja on ka peidetud IPga VPN-e Tuuleveskitega võitlemine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2022 15:31:16 vasta tsitaadiga

Mulle tundub et siin on mõned asjad kahe silma vahele jäänud.

Esiteks, suured ettevõtted ei ole kurvad, kui nad riigilt kalleid kohustusi saavad. Kallid kohustused hoiavad ära uute konkurentide tekke, sest algajad ettevõtted ei jõua neid kinni maksta.
Teiseks, suured ettevõtted teevad heameelega valitsustega koostööd. Koostöökanalid on kahesuunalised, käsi peseb kätt; igal nõusolekul eest saadakse midagi vastu.
Kolmandaks, laiemalt võttes iga võim, ja kitsamalt võttes iga tsensor tegutseb alati esimese asjana iseenda huvides. Ükskõik kui heal põhjusel sa kellelegi mingi võimu usaldad, võimu esimene huvi on alati omaenda huvisid teenida. Oma positsiooni säilitada ja parendada, oma arved ära maksta, oma pensionifondi kasvatada, oma lapsed kasvatada, oma mainet hallata ja oma enda poliitikat ajada. Kui ta neid asju teha ei saa ja ei looda, siis pole tal mingit huvi seda tööd teha. Aga pole väga palju vaeva aru saada, et kui tema enda huvid on number üks, siis sinu huvid tulevad kunagi hiljem. Praktikas, sinu huvid ei ole ei number kaks ega ka number kolm, sina oled selles toiduahelas põhimõtteliselt plankton.

Tsensuuri väidetav vajadus ei ole mingi põhimõtteliselt uus probleem mille internet on järsku tekitanud. Tehnoloogia on uus, aga probleem on vana, ja tsensuuri kui lahendust on juba sada korda proovitud ja me teame väga hästi, kuhu see välja viib, ja see viib alati samasse kohta. Esimene asi, mis ära tsenseeritakse, on võimu kriitika. Ühiskonna probleemid pühitakse vaiba alla, võimul kaob kontakt reaalsusega ja vastutus selle ees. Võimu ebakompetents kasvab, ja võimul püsimiseks kasvatab ta repressiivaparaati. Ühiskond külmub, riik ja majandus käivad alla. Kuritegevus ja võim kasvavad omavahel kokku, sest pole enam võimalik midagi valgustada ega kedagi vastutusele võtta. Ühel hetkel tulevad riigipöörded, sõjad ja kodusõjad. Protsess võtab aastaid ja liigub väikeste sammudega. Iga sammu juures vaieldakse teemal kas see on okei, ja jõutakse järeldusele, et see väike asi ei ole hullu, ja on siiski ju õige samm mingi mure lahendamiseks. Kui keegi muretseb üldise suundumuse teemal, oot-oot, see asi siin ju pole üksikjuhtum vaid osa suuremast protsessist, siis teda peetakse ullikeseks ja marginaliseeritakse ära. Meiega ju seda halba asja ei juhtu.

Ainult. Et. See on alati niimoodi läinud, ja iga kord on arvatud, et meiega ei juhtu, ja alati on juhtunud. Juhtub see kord ka. Suund on selge juba 10+ aastat. Koerad võivad ju haukuda, aga karavan läheb edasi. Üks samm korraga.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2022 15:59:27 vasta tsitaadiga

Seekord on tulemus ettearvamatu. Kui tahad täna keskmise inimese tausta pisut uurida, siis polegi vaja väga palju vaeva näha kuna ta on enda kohta suure hulga infot täiesti vabatahtlikult ise avalikult jaganud. Aga kui need keskkonnad kus inimesed ise rõõmsalt infot jagavad liigse tsensuuri alla satuvad, siis internet pakub lugematul arvul võimalusi luua mingi selline keskkond, mis on üsna anonüümne ja mille tsenseerimisel tsensori käed lühikeseks jäävad. See on praegu igasuguste netikelmustega juba näha, et üsna harva saadakse pahalased kätte ja veel harvem õnnestub ohvril oma raha tagasi saada.
Kui tahaksin täna kuskilt salaalkoholi või narkootikumi saada, siis mul pole aimugi kust või kelle käest seda üldse otsima hakata. Ilmselt on see suurema osa inimeste puhul nii. Aga kui tekiks nüüd anonüümsed pool-põrandaalused suhtlusvõrgustikud ja inimesed olude sunnil sinna koliks kuna avalikes väänatakse liigselt käsi, siis seal oleks ilmselt sellised kuulutused ju nina all isegi kui neid spetsiaalselt ei otsi. Kurikaelad oleks rahul, riik ja suuremad "ametlikud" platformid ilmselt mitte icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 19.12.2022 16:46:51 vasta tsitaadiga

napoleon, ei imestaks, kui eestis Kanep illegaalne on ainult musta turu rahlise toetuse tõttu. Ja ilmselt allmaailm höörub käsi rõõmust, et nüüd saab rohkem kliente. Kõik käib käsi käes.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 19.12.2022 22:33:12 vasta tsitaadiga

EU ruulib täiega, milline imeline vabadus ja pöörane rohepööre, lisaks on meil toredad hinnad ja inimesi importitakse aina juurde. Elektriautod on just meie talvede jaoks loodud, vajadusel valame kanistriga autole vurtsu juurde, kuskil nursipalu metsades tuleb aga olla ettevaatlik, et harjutusväljal tina ei saa, sinistes vormides tinasõdurid juba ootavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Uus seadus lubab valitsusel hakata supertsensoriks mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.