Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia fiiberoptiline kaabel otse võrgukaarti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.06.2023 12:19:54 vasta tsitaadiga

Interneti teemast.

kevku kirjutas:
Ametlikult vist pole, aga prantsusmaal saab kasutada GPON SFP mis toetavad MAC ja SN kloonimist.
https://lafibre.info/remplacer-livebox/guide-de-connexion-fibre-directement-sur-un-routeur-voire-meme-en-2gbps/

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2023 13:43:48 Re: Telia fiiberoptiline kaabel otse võrgukaarti vasta tsitaadiga

tshw900 kirjutas:
Plaan Telia fiiberoptiline kaabel otse ruuteri võrgukaarti ühendada ja Huawei optilne terminal vahelt ära kaotada.
Kas keegi eelnevalt teinud ja oskab Telia fiiberoptilise võrguga ühilduvaid võrgukaarte ja SFP mooduleid soovitada?


täpselt nii nett töötabki - päris nett. tõsi see pole telia oma. pinutäis karvu läheb splitterisse, kus neid omakorda pista kuhu tahad. eestis muidugi jah.. .

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 09:25:56 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Lihtsalt silmaringi mõttes - miks ei või Telia ONT vahel olla ja peab otse minema?


mõned põhjused, aga neid kindlasti veel:
ONT karbi riistvara madala võimsusega, oma kaardi puhul on sul vabadus valida erinevate kaardi mudelite vahel ja neid vahetada vajadusel.
latentsus väiksem kui optika otse ruuterisse.
latentsus veel väiksem kui optika otsa edge seadmes olevasse kaarti.
kui näiteks kaks Telia optilisit kaablit tuleb tuppa siis kaks ONT karpi ja neli juhet vähem ja saab otse ruuteris optilised kombineerida 2x1Gbps (või 2x2.5Gbps) ühenduseks.

tonusoo väga muljetavaldava lahenduse kohta saab siit veel tehniliselt huvitavaid kommentaare lugeda:
news.ycombinator.com/item?id=36396523
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 09:36:00 vasta tsitaadiga

tshw900 kirjutas:
ONT karbi riistvara madala võimsusega, oma kaardi puhul on sul vabadus valida erinevate kaardi mudelite vahel ja neid vahetada vajadusel.


Signaali konverteerimine, ühest meediumist teise, ei vaja mingit eriliselt võimekat riistvara.
Või sa tahad mulle väita, et SFP enda riistvara on kuskilt otsast võimekam?

tshw900 kirjutas:
latentsus väiksem kui optika otse ruuterisse.
latentsus veel väiksem kui optika otsa edge seadmes olevasse kaarti.


Ma täitsa tahaks neid latentsi numbreid näha, ONT vs. ilma, ma julgelt pakun et latentsuse erinevus jääb mõõtevea piiresse.

tshw900 kirjutas:
kui näiteks kaks Telia optilisit kaablit tuleb tuppa siis kaks ONT karpi ja neli juhet vähem ja saab otse ruuteris optilised kombineerida 2x1Gbps (või 2x2.5Gbps) ühenduseks.

Midagi sa ei kombineeri, kui toru teises otsas olev seade seda ei toeta, või pole vastavalt seadistatud.

PS: Ma saan täitsa aru, miks inimesed seda teha tahavad, aga täielikku jama pole nüüd kah vaja ajada, eks... icon_smile.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 11:28:30 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:

Signaali konverteerimine, ühest meediumist teise, ei vaja mingit eriliselt võimekat riistvara.
Või sa tahad mulle väita, et SFP enda riistvara on kuskilt otsast võimekam?


Sa esitad julgelt teoreetilisi väiteid, praktikas on vahe selgelt mõõdetav.

Etz kirjutas:

Ma täitsa tahaks neid latentsi numbreid näha, ONT vs. ilma, ma julgelt pakun et latentsuse erinevus jääb mõõtevea piiresse.


Latentsuse vahe on selgelt mõõdetav.

Etz kirjutas:

Midagi sa ei kombineeri, kui toru teises otsas olev seade seda ei toeta, või pole vastavalt seadistatud.


Mis jama sa ajad? Mul tuleb kaks optilist sisse, ruuteris on mitu eraldi network interface'i ja saan sinna ruuterisse kombineerida erinevaid ühendusi. Mis toru otsa seade see selline on, mis sul keelab? icon_lol.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 11:40:34 vasta tsitaadiga

tshw900 kirjutas:
Sa esitad julgelt teoreetilisi väiteid, praktikas on vahe selgelt mõõdetav.


Eksid, ma olen elus võrguseadmetega ja tehnoloogiatega rohkem töötanud, kui sina neid tõenäoliselt üldse näinud oled.
Seadme protsessori jõudlus antud protsessis on ebaoluline, kogu see konversioon toimub mujal.

tshw900 kirjutas:
Latentsuse vahe on selgelt mõõdetav.


Puhas teoreetiline väide, vahe jääb reaalsuses kõvasti alla millisekundi.

tshw900 kirjutas:
Mis jama sa ajad? Mul tuleb kaks optilist sisse, ruuteris on mitu eraldi network interface'i ja saan sinna ruuterisse kombineerida erinevaid ühendusi. Mis toru otsa seade see selline on, mis sul keelab? icon_lol.gif


Link aggregation, eeldab seda et seadmed mõlemas otsas seda toetavad.
Kui sa pead silmas niisama assümmetrilist load-balancingu, siis tõesti ei pea aga sellepeale saadab iga natuke asisem tulemüür pooled su paketid pikalt.
Load-balancing != link-aggregation.
Ja ka korrektse load-balancingu jaoks, peavad sul mõlemad toru otsad sellega hakkama saama, olgu see siis L2 või L3 tasandil.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 20.06.2023 11:46:21, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 11:41:09 vasta tsitaadiga

tshw900, oled mõõtnud neid asju, mis selgelt mõõdetavad olid?

kuidas sul se kombineerimine töötab? mis ühendused need üldse on? ma arvan, et te räägite erinevatest asjadest.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 12:18:03 vasta tsitaadiga

Mina lähtusin konkreetselt sellest väitest:

tshw900 kirjutas:
kui näiteks kaks Telia optilisit kaablit tuleb tuppa siis kaks ONT karpi ja neli juhet vähem ja saab otse ruuteris optilised kombineerida 2x1Gbps (või 2x2.5Gbps) ühenduseks.


Selleks et liideseid sedasi summeerida, on vajalik kas link-aggregation või siis L3 load-balancing.
Mõlema jaoks on vaja, et ka teine toru ots vastavaid protokolle räägiks, vastasel korral pole sellist olukorda (2x liidesekiirus) võimalik saavutada.
Ilma on küll võimalik teha, mingit lihtsat load-balancingu aga liidesed pole tegelikkuses aggregeeritud ja ka liiklus ei jaotu enamasti kuigi ühtlaselt.

Ja lisaks veel, isegi link-aggregationi puhul, bandwith ei summeeru.

tsitaat:
What link aggregation does is aggregate physical links to be one logical link. What it doesn't do is aggregate the bandwidth of those links to one big pipe.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 13:04:21 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:

Eksid, ma olen elus võrguseadmetega ja tehnoloogiatega rohkem töötanud, kui sina neid tõenäoliselt üldse näinud oled.
Seadme protsessori jõudlus antud protsessis on ebaoluline, kogu see konversioon toimub mujal.


Et protsesor on protsesis ebaoluline jah? Selge. icon_lol.gif

Etz kirjutas:

Puhas teoreetiline väide, vahe jääb reaalsuses kõvasti alla millisekundi.


Et nende kahe variandi vahe on alla millisekundi?

1. Optiline otse sinu edge seadme kaarti:
optiline -> pcie kaart (jahutusega kastis)

2. Optiline ONT karpi:
optiline -> ilma jahutuseta ONT (throttling) -> RJ45 -> cat kaabel -> RJ45 -> pcie kaart (jahutusega kastis)


Etz kirjutas:

Link aggregation, eeldab seda et seadmed mõlemas otsas seda toetavad.
Kui sa pead silmas niisama assümmetrilist load-balancingu, siis tõesti ei pea aga sellepeale saadab iga natuke asisem tulemüür pooled su paketid pikalt.
Load-balancing != link-aggregation.
Ja ka korrektse load-balancingu jaoks, peavad sul mõlemad toru otsad sellega hakkama saama, olgu see siis L2 või L3 tasandil.


Kombineerimise näited ruuteris v sinu oma edge seadmes:
1. Telia 2x1gbps fiiberoptilist tulevad kahte network interface'i sinu oma edge seadmes, ühe ühendusega paned VM's 1gbps toru täis (p2p, remote backups, jne.), teine ühendus on 1gbps brausimiseks teises VM's 100% vaba
2. Backupid kahe ssh ühendusega serverisse: ühe ühendusega uploadid 1TB directory A 1Gbps, teise ühendusega uploadid 1TB directory B 1Gbps
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 13:08:54 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif mõõtsid või?

also, need sinu kombineerimised on lihtsalt kaks eraldi ühendust icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 13:19:18 vasta tsitaadiga

Kus kohast need 2 kiudu tulevad üldse? Sama pordi tagant? Sel juhul saad kahe ühenduse peale kokku vähem kui 1.25Gbps. uploadi.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 13:41:04 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
icon_lol.gif mõõtsid või?


Jah, selle ONT karbi temperatuur läheb 1gbps peal palju kuumemaks kui lubatud opereerimise temperatuur, mis on ainult kuni 40C ja siis on throttling - aeglustub ühenduse maksimum kiirus ja suureneb latentsus. Täpsed numbrid olenevad koormusest, aga selgelt mõõdetav.

taavi kirjutas:
also, need sinu kombineerimised on lihtsalt kaks eraldi ühendust icon_rolleyes.gif


Kirjutasingi ju "kombineerida 2x1Gbps (või 2x2.5Gbps) ühenduseks", mitte "liita 2Gbps (või 5Gbps) ühenduseks". Peab vist inglise keelseid termineid kasutama, et mööda rääkimise poleks. Selle näite point oli tegelikult, et "neli juhet vähem" kui ONT karpidest lahti saab.

KillFrenzy kirjutas:
Kus kohast need 2 kiudu tulevad üldse? Sama pordi tagant? Sel juhul saad kahe ühenduse peale kokku vähem kui 1.25Gbps. uploadi.


Ei, eraldi pordid, maksad kahe eraldi ühenduse eest Teliale.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 13:54:27 vasta tsitaadiga

tshw900, maksad loomulikult kahe eraldi ühenduse eest, aga kust sa tead et eraldi pordid on?

Kui kiud omavahel ära vahetad siis ühendused toimivad edasi?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 14:41:56 vasta tsitaadiga

tshw900 kirjutas:
Jah, selle ONT karbi temperatuur läheb 1gbps peal palju kuumemaks kui lubatud opereerimise temperatuur, mis on ainult kuni 40C ja siis on throttling - aeglustub ühenduse maksimum kiirus ja suureneb latentsus. Täpsed numbrid olenevad koormusest, aga selgelt mõõdetav.


Ma paluks endiselt neid numbreid.
Eriti huvitab latentsusesse puuduv ja "throttling".

tshw900 kirjutas:
Et protsesor on protsesis ebaoluline jah? Selge. icon_lol.gif


Seadme CPU ei osale meedia konvertimises.
Sinu enda isikliku CPE puhul teeb seda SFP, näita mulle selle SFP sees seda protsessorit.
See tehakse ära spetsiaalse pisikese ASIC'u peal ja seal ei ole ka mingit arvutusvõimsust vaja.

Protsessor tuleb mängu, pakettide edastamise ja töötlemise juures, ehkki ka päris võrguseadmetel ei oma see mingit tähtsust, kogu trall tehakse ära spetsiaalsete ASICU'te peal.
Külmkapi suurused seadmed sisaldavad pahatihti mingit (tihtilugu veel 600Mhz-800Mhz singlecore) MIPS protsessorit, selgita nüüd palun mulle mismoodi IPS sellistega küll suudab terve riigi andmesite käigus hoida, kui su väide tõele vastaks.

PS: Tänan selgitamast, ma sain tegelikult lõpuks aru, mida sa selle agregeerimise all tegelikult mõtled.
Antud juhul sa ei agregeeri ju midagi, kasutad kahte sõltumatud ühendust ja oled lihtsalt ise oma liikluse, kahe liidese vahel ära jaganud.
Ja teinekord ongi mõistlikum inglise keelseid termineid pruukida, et asjad oleksid üheselt mõistetavad.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 20.06.2023 14:44:57 vasta tsitaadiga

OT, aga mulle on kuskilt meelde jäänud, et diplomaatias kasutatakse kõige ühesemalt mõistetavana prantsuse keelt --- seega õppige see ära
(ehki on karta, et teadmiste ebatäpsusi see korvata ei suuda)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 15:18:52 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
tshw900, maksad loomulikult kahe eraldi ühenduse eest, aga kust sa tead et eraldi pordid on?

Kui kiud omavahel ära vahetad siis ühendused toimivad edasi?


Jah, kaks 1gbps up loomulikult. Huvi pärast, mida sa silmas pead, et sama pordi tagant? Siin optilise sisevõrgu ehitamise juhendid:
telia.ee/images/documents/juhendid/est/juhend_valgusk.pdf
telia.ee/images/documents/juhendid/est/juhend_valgusk_2.pdf

Etz kirjutas:
tshw900 kirjutas:
Jah, selle ONT karbi temperatuur läheb 1gbps peal palju kuumemaks kui lubatud opereerimise temperatuur, mis on ainult kuni 40C ja siis on throttling - aeglustub ühenduse maksimum kiirus ja suureneb latentsus. Täpsed numbrid olenevad koormusest, aga selgelt mõõdetav.


Ma paluks neid numbreid.


30%, 50%, isegi rohkem, olenevalt ONT seadme temperatuurist.

to duplicate: pane Transmissioniga mingi 100 kiiret torrentit korraga down/up 1gbps/1gbps ühenduse peal, erinevad populaarsed Linux distrod näiteks ja mõõda ONT seadme temperatuuri, teatud temperatuurist näed, et ühenduse kiirus kukub korralikult (30%, 50%, isegi rohkem). Võtad ONT karbilt kaane pealt maha ja suunad õhkjahutuse sinna peale, näed kuidas ühenduse kiirus tõuseb uuesti. Paned karbi kinni, seadme temperatuur tõuseb uuesti ja ühenduse kiirus jälle kukub. Algul arvasin, et ISP throttlib torrenti tõttu kiiruseid, aga teine ühendus nad ei tohi throttlida, siis hakkasingi uurima milles probleem võib olla.

Etz kirjutas:

Seadme CPU ei osale meedia konvertimises.
Sinu enda isikliku CPE puhul teeb seda SFP, näita mulle selle SFP sees seda protsessorit.
See tehakse ära spetsiaalse pisikese ASIC'u peal ja seal ei ole ka mingit arvutusvõimsust vaja.

Protsessor tuleb mängu, pakettide edastamise ja töötlemise juures, ehkki ka päris võrguseadmetel ei oma see mingit tähtsust, kogu trall tehakse ära spetsiaalsete ASICU'te peal.


ASIC performance peaks samuti "thermal throttled" olema kui see ONT karp kuumaks läheb.
"Integrated circuit thermal throttling with workload adapted thermal sensor maximum temperature"
https://patents.google.com/patent/US20170177044

Etz, arvan, et meid mõlemaid huvitab tegelikult jahe ONT karp vs otse kaarti (tonusoo lahendus) latentsuse vahe.
Ehitan seda lahendust hetkel ja postitan latentsuse tulemused kui valmis.


viimati muutis tshw900 20.06.2023 15:25:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 15:25:04 vasta tsitaadiga

tshw900, jaamaseadme port. 1 pordi taha pannakse kuni 128 klienti. See jagatakse splitteritega mööda küla/kortermaja/ärimaja laiali.
Pordi kiirus on 2.5/1.25 mis on kõigi vahel jagatud.

Ühe pordi piires võid oma ONT panna ükskõik kuskohas kiu otsa ja teenus on olemas.

Tahtsingi teada kas on jaamast kaks eraldi kiudu või on kuskil samas splitteriga kaheks aetud.

Sinu lingitud juhendid on üldises, mitte konkreetse lahenduse omad.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tshw900
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 15:31:26 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
tshw900, jaamaseadme port. 1 pordi taha pannakse kuni 128 klienti. See jagatakse splitteritega mööda küla/kortermaja/ärimaja laiali.
Pordi kiirus on 2.5/1.25 mis on kõigi vahel jagatud.

Ühe pordi piires võid oma ONT panna ükskõik kuskohas kiu otsa ja teenus on olemas.

Tahtsingi teada kas on jaamast kaks eraldi kiudu või on kuskil samas splitteriga kaheks aetud.

Sinu lingitud juhendid on üldises, mitte konkreetse lahenduse omad.


Ok. Katsetasin huvi pärast ONT terminalide vahel fiiberoptiliste vahetamist, "ping 1.1.1.1" katkes.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 15:55:59 vasta tsitaadiga

tshw900, siis ilmselt eraldi kiud jaamast. thumbs_up.gif
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonusoo
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2008




sõnum 25.06.2023 13:21:02 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
tonusoo kirjutas:
[Eks see oleneb teenusepakkujast. Kui ühenduskiirust piirab ainult ruuteri ja ONTi vaheline 1 GigE link, siis selle tõstmise järel 2.5 Gbps peale saab ka praktikas GPON võrgu puhul allalaadimiskiiruseks julgelt üle 1 Gbps


Ma ei tea ühtegi teenusepakkujad, kes sedasi teeks, see oleks “lollus”. icon_wink.gif
Ära iial usalda kliendi brauserit, seadet, jne…


Väidetavalt näiteks Telekom Malaysia Unifi või Telecom Italia võrkudes on see võimalik olnud.


tshw900 poolt kirjeldatud temperatuuriprobleeme ma kommenteerida ei oska, aga üldiselt nagu Etz juba selgitas, siis alust SFP ONTi puhul madalamat viidet eeldada ei ole.

Testisin siin kirjeldatud moel oma r1 nimelise koduruuteri ja ühe Tallinnas asuva füüsilise serveri vahel kasutades HG8010H ning MA5671A SFP ONTi. Alustasin sellest, et mõõtsin viidet oma koduruuteri ning LANis asuva h1 nimelise masina vahel. Keskmine RTT oli vahemikus 0.027 - 0.082 millisekundit:



Järgmiseks mõõtsin viidet mainitud füüsilise serveri ning ühe teise füüsilise serveri vahel. Serverid on ühendatud samas hoones läbi kahe switchi. Keskmine RTT oli 0.085 - 0.092 ms:



Seega mõlema otspunkti poolne viide võiks jääda 0.1 millisekundi piiresse. Järgmiseks mõõtsin siis r1 ruuteri ja serveri vahelist viidet kasutades HG8010H ONTi. Keskmine RTT kõikus 1.086 ning 1.182 ms vahel:



r1 ruuteri ja serveri vaheline viide kasutades MA5671A SFP ONTi oli 1.495 - 1.745 ms:



Kahte viimast testi kordasin ma kolmel korral erinevatel päevadel ning kellaaegadel. Tulemused olid väga sarnased.
Manus

Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 23.07.2023 08:39:21 vasta tsitaadiga

Kas keegi on neid ONTe alist ka tellinud neid seal kahe pordiga ja wifi ka küljes tahaks vägisi visata kola vähemaks ok ONT jääb kuid parem kui wifit oskaks juba ONT ja kui kahe pordiga või isegi neljaga ei peaks niipalju kola taga üldse olemagi.
https://www.aliexpress.com/item/1005005300147404.html

siin on advekaatsem klots
https://www.aliexpress.com/item/1005001727917969.html
Kuid jah Kui ei viitsi katsetada siis torka onti järgi smart switch.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2023 10:34:42 vasta tsitaadiga

Ei saa neid kasutada. Isegi mujalt pärit täpselt sama huawei mudelit ei saa kasutada.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 23.07.2023 13:19:58 vasta tsitaadiga

Ok siis ikkagi tuleb smart swichi kasutada onti järgi. Nagu ma ennem arvasin. Switch teeb qos ehk igal pordil oma prioriteet sealt edasi on muu kola. Muidu peaks veel eraldi mingi ruuter olema sealt edasi teistesse ruuteritesse. See ONT firewallib ja ruudib ka.
See ühe kaabli taktika hetkel toimib tv korras HD pildiga. Lihtsalt TV port on qos peal muidu tõmbaks interneti uimaseks ühe LAN kaabliga. Peab arvestama sellega ONT hakkab ka sharima ühte kaablit suurt muud valikut ei ole. Mina küll ei hakka panema sinna mingit intenot veel vahele kui siis ainult switch järgi lauatelefoni jaoks kuid ka seda pole vaja.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 23.07.2023 13:26:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.07.2023 13:22:07 vasta tsitaadiga

Sa ajad järjekordselt mingit kelbast.

Ise oled käkkinud omale mingi vigased confid.

Ei tõmba ka 5 tv porti interneti uimaseks.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 23.07.2023 13:28:34 vasta tsitaadiga

nope midagi pole vigane. Kasutuses on ainult 1 lan kaabel. Selle kaabliga tuleb nii internet kui tv. 1 kaabel ainult. Mingit eraldi kaablit ei ole TV jaoks kõik tuleb ühe kaabliga. Sa saad kas või 2 või enam digiboxi torgata ühe kaabli otsa mingit probleemi ei ole ja sealt veel interneti läbi pressida kui tahtmine.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 23.07.2023 13:41:47, muudetud 6 korda
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia fiiberoptiline kaabel otse võrgukaarti mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.