Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tasuline Adblocker? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas Adblocker peaks olema tasulne?
Jah, saidi looja on õigustatud tasu saama ning maksaksin seda hea meelega.
10%
 10%  [ 4 ]
Ei soovi midagi maksta ja kõik peaks jätkuvalt tasuta kättesaadav olema.
89%
 89%  [ 33 ]
hääli kokku : 37

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.09.2022 15:00:27 Tasuline Adblocker? vasta tsitaadiga

Google plaanib uuest aastast oma brauserilt Adblocki eemaldada: https://www.youtube.com/watch?v=18VM1xZQdXc
Ilmselgelt tähendab see olulist kasvu Adsense'ist saabuvale sissetulekule thumbs_up.gif Looking forward to it icon_wink.gif

Paljud panevad muidugi pahaks, et tüütud reklaamid segavad sisu vaatamist ning mina arvan samuti, et tegelikult on Adblockeril oma vajalik roll olemas. Aga! See peaks ikkagi olema otseselt seotud Adsense süsteemiga ning toimima sääraselt, et kasutaja, kes sooovib reklaamivabalt sisuga tutvuda, saab seda teha lihtsalt väikest tasu makstes. Näiteks 10-30 senti saidi külastamise eest, 24h jooksul. Mis iganes. Google võtaks sealt oma siilu ning ülejäänu potsataks resvase ülekandena saidi looja kontole. Selleks pole ju reklaami tellijat vahele üldse vaja.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 30.09.2022 15:26:05 vasta tsitaadiga

Google brauser ei ole ainuke, ise seda nuhkvara ei kasuta.
Muidu küsitluses võiks olla ka variant, kus saidi looja küsib otse tasu oma sisu eest - kes arvab sisu vajavat maksab, kes ei maksa ei näe icon_smile.gif

Sundida tarbijat tarbima sisu ainult koos reklaamiga on sisulooja õigus, ent teisalt lugupidamatu tarbija jaoks. Kergesti võib olla valdkondi, kus muud valikut ei olegi, kas tarbida reklaamiga reostatud sisu või jätta üldse tarbimata.
Kas Delfi kunagi online sisule tasu kehtestades ei laveerinud argumendiga, kuidas siis ei pea lugejale "niipalju" reklaami näitama, tänaseks lugejad maksavad ja saavad ka reklaami, kui mitte otse, siis läbi sisuturunduse ikka icon_smile.gif
Umbes kui minna sümfooniaorkestri etteastet vaatama, pead seal taluma vahepalaks kohustuslikke pesupulbri- ja snäkireklaame. Või miks mitte kunstimuuseum, kus taiesed on osaliselt kaetud reklaamidega, vaatad Mona Lisa-t ja samas sunnitud märkama teost ääristavaid vilkuvaid brändireklaame icon_smile.gif

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.09.2022 15:55:58 vasta tsitaadiga

Prillpapa kirjutas:
Google brauser ei ole ainuke, ise seda nuhkvara ei kasuta.
Muidu küsitluses võiks olla ka variant, kus saidi looja küsib otse tasu oma sisu eest - kes arvab sisu vajavat maksab, kes ei maksa ei näe icon_smile.gif

Sundida tarbijat tarbima sisu ainult koos reklaamiga on sisulooja õigus, ent teisalt lugupidamatu tarbija jaoks. Kergesti võib olla valdkondi, kus muud valikut ei olegi, kas tarbida reklaamiga reostatud sisu või jätta üldse tarbimata.
Kas Delfi kunagi online sisule tasu kehtestades ei laveerinud argumendiga, kuidas siis ei pea lugejale "niipalju" reklaami näitama, tänaseks lugejad maksavad ja saavad ka reklaami, kui mitte otse, siis läbi sisuturunduse ikka icon_smile.gif
Umbes kui minna sümfooniaorkestri etteastet vaatama, pead seal taluma vahepalaks kohustuslikke pesupulbri- ja snäkireklaame. Või miks mitte kunstimuuseum, kus taiesed on osaliselt kaetud reklaamidega, vaatad Mona Lisa-t ja samas sunnitud märkama teost ääristavaid vilkuvaid brändireklaame icon_smile.gif


Chrome ei ole muidugi ainus brauser, kuid et seda kasutab umbes 2/3 kasutajatest, siis selle sammu taga on kindel Adsense'i tulude tõus kõigile, kes Googlet monetiseerimiseks kasutavad.

Noh, aga minu pakutud mõte tasulisest Adblockerist annakski ju kasutajale võimaluse ennast reklaamidest ametlikult vabaks osta.Adblocker oleks seotud Google'i süsteemiga ja annaks sinna infot milliseid Adsens'iga kaetud saite külastati ja kui palju kasutaja maksma peaks. See olekski ju sisuloojale tasu maksmine - lihtsalt Google'i vahendusel.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bunny
HV kasutaja
Bunny

liitunud: 02.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2022 15:58:20 vasta tsitaadiga

https://www.ghacks.net/2022/09/29/google-delays-the-death-of-manifest-v2-extensions-to-2024/

Ja juba testitakse uBO Minus (MV3) ja AdGuard MV3, et pole vaja seda Manifest V3 karta)))
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 30.09.2022 16:08:02 vasta tsitaadiga

Kõlab nagu lugu kuidas vanasti maksid netflixi eest $5 kuus ja said kõiki filme ja saateid vaadata. 5 aasta pärast on toimunud selline killustumine et igal sarjal on oma isiklik "netflix" mis maksab 5$ kuus. Et kõiki sarju näha pead maksama 30 x $5 kuus.
Nüüd väljapakutud lahendusega hakkab samamoodi olema. on sadu reklaamipakkujaid kes igaüks tahab 5$ saada.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 30.09.2022 16:26:17 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Kõlab nagu lugu kuidas vanasti maksid netflixi eest $5 kuus ja said kõiki filme ja saateid vaadata. 5 aasta pärast on toimunud selline killustumine et igal sarjal on oma isiklik "netflix" mis maksab 5$ kuus. Et kõiki sarju näha pead maksama 30 x $5 kuus.
Nüüd väljapakutud lahendusega hakkab samamoodi olema. on sadu reklaamipakkujaid kes igaüks tahab 5$ saada.


Ei peaks olema mingit kuutasu, vaid tasu arvestuks välja vastavalt saitide külastamisele. Kokkuvõttes ehk lähekski $5 kuus maksma. Saidi looja saaks oma raha kätte ja külataja pääseks reklaamidest. Kes ikkagi tahab tasuta sisu saada, selle eest maksaks reklaamitellija.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Online

sõnum 05.10.2022 10:04:29 vasta tsitaadiga

Võib juhtuda nii, et hunnik kontingenti siis kolib tagasi Firefoxi peale või kuskile mujale. Mozilla filosoofia on viimasel ajal kõigele sellisele EI öelda.

Küll endil on kõikide suuremte väljannete paketid ostetud, siis ublockita on Postimees, Delfi ja teised paksult reklaami endiselt täis. Nii pole ka päris ilus? No enda otsus, aga vanast rõhuti et kui ostad paketi siis saad ad-free kogemuse. Nii nagu YT Premium (veel).
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2022 11:04:46 vasta tsitaadiga

mina liigutasin kogu pere Firefoxi peale üle, kõigil toimib hästi. Loodan ja eeldan, et see hakkab üha populaarsemaks muutuma.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 05.10.2022 11:07:08 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Võib juhtuda nii, et hunnik kontingenti siis kolib tagasi Firefoxi peale või kuskile mujale. Mozilla filosoofia on viimasel ajal kõigele sellisele EI öelda.

Küll endil on kõikide suuremte väljannete paketid ostetud, siis ublockita on Postimees, Delfi ja teised paksult reklaami endiselt täis. Nii pole ka päris ilus? No enda otsus, aga vanast rõhuti et kui ostad paketi siis saad ad-free kogemuse. Nii nagu YT Premium (veel).
ma olen juba õige mitu aastat hoidunud neist reklaamipeldikutest ja ei tunne neist ka puudust, tõeliselt vajaliku leiab mujaltki
inimesed võiks rohkem jalgadega hääletada, kui need hullud tänu oma reklaamimaaniale lugejatest ilma jäävad, siis ehk hakkavad lõpuks järele mõtlema...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oompa
HV vaatleja
Oompa

liitunud: 18.03.2009




sõnum 05.10.2022 12:31:09 vasta tsitaadiga

Vastupidi, siis vaja rohkem reklaami näidata et raha kokku saada
_________________
icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 06.10.2022 12:42:11 vasta tsitaadiga

Oompa kirjutas:
Vastupidi, siis vaja rohkem reklaami näidata et raha kokku saada
ja kui raha kka kokku ei saa, siis pankrot, mis kulub neile ära

https://novaator.err.ee/1608740185/vene-kuberpatt-rebis-loori-reklaamimaailma-ohulossidelt
lisainfot reklaamide "tõhususest"
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 06.10.2022 22:20:21 vasta tsitaadiga

Delfi taolistel saitidel on rohkesti rahastamisvõimalusi. Aga kuidas pisikene tegija oma sissetuleku saab, kui kõik lihtsalt Firefoxi peale kolivad? Õnneks olen tähele pannnud, et kui arvutisse on seda lihtne installida, siis mobiilis ei saa suurem osa hakkama. Enamus reklaamituludest tuleb mobiilikasutajatelt. Peaks vist arvutiversioonid sedapalju ebamugavaks tegema, et inimesed heaga mobiili võtaksid icon_lol.gif
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 09.10.2022 20:13:21 vasta tsitaadiga

Koliksin kohe Firefoxi peale. Kuutasu oleksin Adblocki eest ehk nõus maksma (oleneb tasu suurusest), aga mingit tasu saidi pealt kindlasti mitte, sest külastan sadu erinevaid saite kuus. Ma pole miljonär.

Mobiilis kasutan juba aastaid Operat koos Adblockiga. Ei mingeid probleeme reklaamidega, neid lihtsalt ei näe.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Online

sõnum 09.10.2022 20:23:57 vasta tsitaadiga

Lehekülgede külastamise eest raha küsimine kindla ajaperioodi jooksul kõlab sama jaburalt kui 90ndate copyright industry idee raha küsida mingi jabura skeemi alusel icon_lol.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 09.10.2022 20:51:51 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
Lehekülgede külastamise eest raha küsimine kindla ajaperioodi jooksul kõlab sama jaburalt kui 90ndate copyright industry idee raha küsida mingi jabura skeemi alusel icon_lol.gif


Ilmselt võiks süsteem muidugi olla sarnane Youtube Premiumile, kus taskukohase kuutasu eest kõigil videotel reklaamid eemalduvad ning pärast siis jagatakse sissetulek vastavalt sellel, kui palju kellegi kanal premiumlaste poolt vaadatud sai. Sellise süsteemi ebaõiglus on aga minu meelest selles, et nii maksab keegi, kes vaatab nädalas paari videot ära teise vaataja arve, kes üldse muud ei teegi, kui istub ainult videote taga. Õiglane oleks ikkagi, kui igaüks ise oma arved maksaks.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2012




sõnum 09.10.2022 21:07:32 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
CnZ kirjutas:
Lehekülgede külastamise eest raha küsimine kindla ajaperioodi jooksul kõlab sama jaburalt kui 90ndate copyright industry idee raha küsida mingi jabura skeemi alusel icon_lol.gif


Ilmselt võiks süsteem muidugi olla sarnane Youtube Premiumile, kus taskukohase kuutasu eest kõigil videotel reklaamid eemalduvad ning pärast siis jagatakse sissetulek vastavalt sellel, kui palju kellegi kanal premiumlaste poolt vaadatud sai. Sellise süsteemi ebaõiglus on aga minu meelest selles, et nii maksab keegi, kes vaatab nädalas paari videot ära teise vaataja arve, kes üldse muud ei teegi, kui istub ainult videote taga. Õiglane oleks ikkagi, kui igaüks ise oma arved maksaks.


Ka YT Premium ei ole ka enam nö. “Ad-free” kuna tänaseks on vist kōik Youtuberid hakanud reklaamima mingeid VPNe ja Curiosity Streami ning Nebulat videote esimeses pooles-keskel, jube tüütu, pidevalt peab edasi kerima.

Ma maksan selle eest, et reklaamideta sisu vaadata, kuid pean ikka reklaame kannatama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 09.10.2022 21:48:14 vasta tsitaadiga

Inspiro kirjutas:
perenoel kirjutas:
CnZ kirjutas:
Lehekülgede külastamise eest raha küsimine kindla ajaperioodi jooksul kõlab sama jaburalt kui 90ndate copyright industry idee raha küsida mingi jabura skeemi alusel icon_lol.gif


Ilmselt võiks süsteem muidugi olla sarnane Youtube Premiumile, kus taskukohase kuutasu eest kõigil videotel reklaamid eemalduvad ning pärast siis jagatakse sissetulek vastavalt sellel, kui palju kellegi kanal premiumlaste poolt vaadatud sai. Sellise süsteemi ebaõiglus on aga minu meelest selles, et nii maksab keegi, kes vaatab nädalas paari videot ära teise vaataja arve, kes üldse muud ei teegi, kui istub ainult videote taga. Õiglane oleks ikkagi, kui igaüks ise oma arved maksaks.


Ka YT Premium ei ole ka enam nö. “Ad-free” kuna tänaseks on vist kōik Youtuberid hakanud reklaamima mingeid VPNe ja Curiosity Streami ning Nebulat videote esimeses pooles-keskel, jube tüütu, pidevalt peab edasi kerima.

Ma maksan selle eest, et reklaamideta sisu vaadata, kuid pean ikka reklaame kannatama.


VPN-i pakkuda on suhteliselt mõttetu tõeepoolest, sest kel vähegi selle vastu huvi, on endale juba ammugi sobiva leidnud. Aga noh, inimene viskab igaks juhuks vanni õnge sisse - kes teab, äkki näkkab LOL Paljud näevad siiski veidi enam vaeva ning otsivad välja toote, mis võiks konktŕeetsele vaatajaskonnale huvi pakkuda (kuigi jah, enamasti otsib see toode välja neid) ning siis on see endorsement tegelikult kvaliteetne osa pakutavast programmist ning vaatajale igati kasulik.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 09.10.2022 23:12:42 vasta tsitaadiga

Mina isiklikult ei soovi mitte mingeid reklaame näha ei Youtube'is ega kusagil mujal. Kui ma tahan mingit toodet soetada, siis olen suuteline selle kohta ise guugeldama ja otsima. Ma eriti üldse Youtube videosid ei vaata, aga kui satun mõne peale, kus hakatakse reklaamijoru ajama, siis panen selle otsekohe kinni. Ma ei talu reklaami, isegi mitte väikeses koguses. Selle tõttu ei vaata ma ka telekat ja kõik mu veebilehitsejad nii arvutis kui telefonis on karmilt adblockitud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




see post läheb kustutamisele sõnum 10.10.2022 07:51:32 vasta tsitaadiga

ma pean vist veelkord sama linki lugemiseks kordama, tundub, et pole tähele pandud

https://novaator.err.ee/1608740185/vene-kuberpatt-rebis-loori-reklaamimaailma-ohulossidelt
lisainfot reklaamide "tõhususest"
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 10.10.2022 08:48:50 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
Mina isiklikult ei soovi mitte mingeid reklaame näha ei Youtube'is ega kusagil mujal. Kui ma tahan mingit toodet soetada, siis olen suuteline selle kohta ise guugeldama ja otsima. Ma eriti üldse Youtube videosid ei vaata, aga kui satun mõne peale, kus hakatakse reklaamijoru ajama, siis panen selle otsekohe kinni. Ma ei talu reklaami, isegi mitte väikeses koguses. Selle tõttu ei vaata ma ka telekat ja kõik mu veebilehitsejad nii arvutis kui telefonis on karmilt adblockitud.

Kusjuures see googeldamine, toote kohta info ja eriti võrdlusinfo leidmine on ajas muutunud aina keerulisemaks, kus on massiliselt soovitusi ja võrdlusi, mis on kokku klopsitud mehhaaniliselt pelgalt eri toodete andmelehtede ja hinna põhjal, võrdluse-testi kirjutaja ei ole ühtegi toodet näinud ega isegi käes hoidnud, rääkimata päriselt testimisest.
Ühtepidi on mõistetav, kus erinevate toodete kokku ajamine ja nende reaalne võrdlemine eriti võimalikult erapooletu metoodikaga on aja- ja rahakulukas, samas kui vajalikud klikid saab kokku ka osavalt tootja andmeid kokku kuhjates, nende pealt tootesoovitusi teha ja edetabeleid treida.

Ei imestaks kui aina enam selliseid ülevaateid, "teste", edetabeleid vorbib valmis mõni nutikas robot, sest mõnedel juhtudel on lausa näha kuidas on kokku klopsitud bränd&müügiedu (kui on tuntud bränd ja müüb hästi, ei saa ka uue toote/mudeli puhul palju mööda panna), samuti on korjatud üles infot teistelt blogjate ja sisuloojatelt, tihti ka ekslikku ja ebapädevat infot, mis sellle info päritolu reedab (on eeldatud kui pop blogija, siis järelikult hinnatud ja tõene).

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 08:55:22 vasta tsitaadiga

Juhin tähelepanu sellele, et "googeldamine" on ühe firma ühe toote kasutamine. Variante on ka teisi, isiklikult pole mitu kuud "googeldanud", kuna Google pakutud otsingutulemused olid pehmelt üteldes piix, esimene leht oli reklaamijurtsu täis, edasi ei läinud palju paremaks. DDG on märksa parem, kuigi igalpool on omad nüansid, head ja vead.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 10.10.2022 12:54:52 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
Juhin tähelepanu sellele, et "googeldamine" on ühe firma ühe toote kasutamine. Variante on ka teisi, isiklikult pole mitu kuud "googeldanud", kuna Google pakutud otsingutulemused olid pehmelt üteldes piix, esimene leht oli reklaamijurtsu täis, edasi ei läinud palju paremaks. DDG on märksa parem, kuigi igalpool on omad nüansid, head ja vead.

Kuidas kellelegi. Mulle DDG ei sobi, Google annab paremaid tulemusi. Reklaamile vaatamata. Aga muidugi hea, kui on alternatiivid olemas.

Prillpapa kirjutas:

Kusjuures see googeldamine, toote kohta info ja eriti võrdlusinfo leidmine on ajas muutunud aina keerulisemaks, kus on massiliselt soovitusi ja võrdlusi, mis on kokku klopsitud mehhaaniliselt pelgalt eri toodete andmelehtede ja hinna põhjal, võrdluse-testi kirjutaja ei ole ühtegi toodet näinud ega isegi käes hoidnud, rääkimata päriselt testimisest.
Ühtepidi on mõistetav, kus erinevate toodete kokku ajamine ja nende reaalne võrdlemine eriti võimalikult erapooletu metoodikaga on aja- ja rahakulukas, samas kui vajalikud klikid saab kokku ka osavalt tootja andmeid kokku kuhjates, nende pealt tootesoovitusi teha ja edetabeleid treida.

Ei imestaks kui aina enam selliseid ülevaateid, "teste", edetabeleid vorbib valmis mõni nutikas robot, sest mõnedel juhtudel on lausa näha kuidas on kokku klopsitud bränd&müügiedu (kui on tuntud bränd ja müüb hästi, ei saa ka uue toote/mudeli puhul palju mööda panna), samuti on korjatud üles infot teistelt blogjate ja sisuloojatelt, tihti ka ekslikku ja ebapädevat infot, mis sellle info päritolu reedab (on eeldatud kui pop blogija, siis järelikult hinnatud ja tõene).

Nii see on, kuid esimese asjana ma teen alati kindlaks, kas arvustaja on toodet reaalselt käes hoidnud või ongi tegu lihtsalt kuskilt kopitud vahuga. Youtube videote puhul kerin kohe video kõigepealt poole peale ja vaatan, kas on tuuberil toode käes või lehvitab niisama. Lugerite puhul on abiks MobileReadi foorumi kasutajad, kes postitavad foorumisse oma arvustusi ja pilte peale toote ostmist. Ja muidugi juba tuntud-kuuldud-nähtud hea mainega arvustajad, kes reeglina ei pritsi lihtsalt sooja õhku.

Edetabeleid jm võrdlusi vaatan harva, sest toodete specce oskan ka ise võrrelda. Otsin ikka reaalse kasutuskogemusega põhjalikke ülevaateid. Seni neid veel õnneks leidub.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 13:09:17 vasta tsitaadiga

Tasuline adblocker oleks kommerts. Üsna suure tõenäosusega lõppeks asi sellega, et reklaamimüüjad lähevad nende ukse taha kraapima, et ehk ikka mingi papi eest mõne reklaami laseks läbi... ja lõpuks maksad ja vaatad ikka reklaame icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 10.10.2022 13:14:26 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Tasuline adblocker oleks kommerts. Üsna suure tõenäosusega lõppeks asi sellega, et reklaamimüüjad lähevad nende ukse taha kraapima, et ehk ikka mingi papi eest mõne reklaami laseks läbi... ja lõpuks maksad ja vaatad ikka reklaame icon_biggrin.gif

Ilmselt küll. Ja siis tekivad erinevad tasustatud tier'id, ehk väiksema papi eest näed nii- ja niipalju reklaame, suurema eest vähem ja kui köhid õige suure hunniku, siis ei näe ühtegi...

Loodetavasti on ka tulevikus siiski võimalik reklaamivabalt veebi lehitseda, olgu siis mõne muu brauseriga või suudavad Adblockide loojad midagi välja mõelda. Muidu oleks ikka jama majas.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2022 13:50:28 vasta tsitaadiga

Tegelikult muidugi reklaamidest päris lahti ei saa. Eks lehed ja reklaamimüüjad üritavad samuti võimalusi leida, kuidas reklaamiblokkijast jõu või kavalusega mööda hillida.
Aga teoorias võiks toimida hoopis üks teine ketserlik mõte. Reklaamid kulutavad arvuti ressurssi(sh. elektrit) ja inimeste aega. Kui tahame kangesti rohelised olla, võiks reklaamile mingi korraliku maksu peale lajatada. Siis oleks neid reklaame palju vähem ja need oleks palju hoolikamalt suunatud ehk poleks nii häiriv ja võib-olla leiaks vahel ka miskit, mis tõesti huvi pakub. Praegu on selle <piix> kasutegur nagunii nullilähedane, isegi kui ei bloki, on suuremal osal ilmselt nö. bänneripimedus juba tekkinud.
Tean, tean, sellise asja tehniline toestus oleks üsna keeruline kuna internet ju riigipiire ei tunne.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tasuline Adblocker? mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.