Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  VIDEO: Suudab nutitelefon asendada lauaarvutit? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 07.09.2022 14:08:19 VIDEO: Suudab nutitelefon asendada lauaarvutit? vasta tsitaadiga


DEX on nagu maaalune kultus. Paljudel on võimekus taskus, vähesed teavad selle olemasolust ning veel vähem kasutavad seda.
Olgugi, et tegu on funktsionaalsusega, mis võiks lõpetada pideva arvuti kaasa tassimise.


Dex on Samsungi edevamate Galaxy seadmete funktsionaalsus, mis loob harjumuspärase Desktop kasutajakogemuse.
Multirakenduse tugi, menüüribad jne.
Kuna tegu on siiski Androidiga on võimalused üsna suured. Samas pole miski ideaalne ning on ka parasjagu palju limitatsioone.
Kuidas HV rahval kogemused DEX-i või mõne teise tootja sarnase funktsionaalsusega? Mis olukordades kasutate?


Link

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2022 14:21:22 vasta tsitaadiga

Ma kahtlustan, et läpaka kasutusmugavust see välja ei anna ikka ja noh, kui klaviatuuri ja hiirt kaasas pead tassima, siis võib samahästi läpakat ka kaasas kanda.
Samas kui töö on selline, et arvutit pole pidevalt vaja, siis võib muidugi selles mõttes mugav olla, et kõik asjad on kogu aeg mugavalt taskus ehk ei pea muretsema, et oi see fail jäi mul kontori arvutisse vms.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2022 18:41:55 vasta tsitaadiga

Galaxy S10+ 1TB olen kasutanud telerist filmide/multikate vaatamiseks, läbi USB-C -> HDMI kaabli.
Aga töötegemiseks veel vaevalt selline lahendus sobiks, selleks peaks mobiil palju võimsamaks muutuma.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2022 18:47:24 vasta tsitaadiga

Tanel, aga selleks pole DEXi vaja. Suvalise telefoni või tahvli pildi saab telekasse lükata. Noh vähemalt miracastiga, kas iga isend seda USB-C->HDMI vidinat toetab ei tea kuna mul seda pole ja ilmselt ei osta ka..... milleks juhtmetega mässata kui saab ka ilma juhtmeta(jajah, mänguril on teine arvamus, aga need DEX võimekusega seadmed pole nagunii ikka mänguriarvutid).
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 07.09.2022 21:54:54 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ma kahtlustan, et läpaka kasutusmugavust see välja ei anna ikka ja noh, kui klaviatuuri ja hiirt kaasas pead tassima, siis võib samahästi läpakat ka kaasas kanda.
Samas kui töö on selline, et arvutit pole pidevalt vaja, siis võib muidugi selles mõttes mugav olla, et kõik asjad on kogu aeg mugavalt taskus ehk ei pea muretsema, et oi see fail jäi mul kontori arvutisse vms.


Pigem olukorras, kus on vaja minna kontorisse.
Klaver ja hiir on kohapeal juba olemas ning kaasa tassima ei pea.
Lähed nn kaks kätt taskus.

Tanel kirjutas:
Galaxy S10+ 1TB olen kasutanud telerist filmide/multikate vaatamiseks, läbi USB-C -> HDMI kaabli.
Aga töötegemiseks veel vaevalt selline lahendus sobiks, selleks peaks mobiil palju võimsamaks muutuma.


Oleneb tööst. Teksti töötlusega ja tõenäoliselt ka progemisega saab kenasti hakkama.
Lisaks on olemas ka teamviewerid jne.

napoleon kirjutas:
Tanel, aga selleks pole DEXi vaja. Suvalise telefoni või tahvli pildi saab telekasse lükata. Noh vähemalt miracastiga, kas iga isend seda USB-C->HDMI vidinat toetab ei tea kuna mul seda pole ja ilmselt ei osta ka..... milleks juhtmetega mässata kui saab ka ilma juhtmeta(jajah, mänguril on teine arvamus, aga need DEX võimekusega seadmed pole nagunii ikka mänguriarvutid).


Kusjuures, proovisime: ei saa.
Ei oska sellega midagi peale hakata.
SH mis sa selle niisaga telekas pihta hakkad. Form factor ju telefonil hoopis midagi muud, kui teleri 16:9.
Juhtmeta kasutamine eeldab, et teler on nutikas.
Juhtmega ühendad kasvõi suvalise monitori või klikiaegse teleri taha, millel pole miracastist vms haisugi.

Ja nuh mänguri teemaks ei sobi, ei sobi ka mingis suuremaks videotöötluseks jne.

Samas tekstitöötluseks või keskmiseks kontoritööks ei näe põhjust mille pärast on midagi enamat tarvis.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 07.09.2022 22:35:09 vasta tsitaadiga

Keskmiseks kontoritööks, mis piirdub brauseri või muu Androidil saada oleva programmi kasutamisega?
Kui jutt kaugtöölaua kasutamisest, siis selle jaoks pole Dexi vajagi, USB/bluetooth klaviatuuri ja hiirt toetab iga Android.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 07.09.2022 22:37:30 vasta tsitaadiga

Mul oli selline lahendus 9a tagasi natuke aega sony telefoniga kasutusel.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2022 02:21:56 vasta tsitaadiga

reaalsus on see täna, et isegi suhteliselt adekvaatne läpakas (lenovo äriklassi pill näiteks, proset on, mälu on, korralik kaasaegne ssd sees jne) kipub kinni kiiluma kui näiteks oled juba browseri peal pisut nagu selline "power user". vähemalt chrome browseriga on nii...ma ei ole ff'i viimasel ajal väga proovinud, kuid väga kahtlen, et sellega ka midagi palju paremini on.
üsna raske on ette kujutada, et telefon saaks sellise asjaga paremini hakkama. pigem oleks jõhker ikaldus ma usun. tõsi ei ole proovinud, kuid ega ei sooviks ka väga proovima hakata.

teine reaalsus on see, et misasi on tänasel päeval läpakas? sisuliselt on see ekraan + builtin hiir + korralik klaver (ehk siis selline asi, millega saab kiirelt ja efektiivselt oma käske edasi anda, teksti sisestada jne). ja teine "suurem asi" on seal juures aku. kõik muu ühe läpaka juures ju tegelikkuses ei võtagi mitte mingisugust ruumi ega ka ei kaalu sisuliselt mitte midagi. kui sa võtad läpaka küljest ära korpuse koos ekraani ning klaveri ja hiirega ning aku siis mis jääb järgi? vast alla 500g mingit elektroonikamanti. umbes sama palju kaaluvad ka tänapäevased ultrapower, 78 kaameraga nutitelefonid juba.

kui sa lähed kuskile, kus on klaver ja hiir ning monitor olemas...et ühendada siis sinna külge oma telefon. noh ma ei tea, siis võib seal ju samahästi juba olla olemas ja statsionaarne ka üks tavaline korralik lauaarvuti?! icon_biggrin.gif ühendad oma telefoni selle lauakaga, mis siis lihtsalt accessib teatavat datat ning laeb üles sinu nö. kasutajaprofiili

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atari_
HV kasutaja
atari_

liitunud: 09.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2022 03:09:15 vasta tsitaadiga

Kunagi kui seda natuke katsetatud sai, jäi veidi selline "iPadi läpakana" kasutamise mulje - mobiili äpid, mis pole hiirele ja klaviatuurile optimeeritud. Võib olla on vahepeal midagi muutunud, aga mäletan ,et nt. copy-paste käis hiirega samamoodi nagu sõrmega - vali kopeeritava lõigu algus ja lõpp. Pisikesed, aga häirivad asjad. Pikapeale vbla harjuks ära.
_________________
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 08.09.2022 03:55:29 vasta tsitaadiga

Motorolal on mingi sarnane nasvärk. Moto Ready.
Moto G100 tuli miskises suuremas karbis. Muude pudinate seas oli ka USB-C-HDMI üleminek. Võis ka kolmik/splitter olla koos USB-C + HDMI. Istub endiselt seal karbis koos dokiga kuhu telefoni sisse saab torgata.
Milleks see hea peaks olema- pole aimugi. Pole end veel nii sassi saanud, et telefoniga teleka taga töö tegemine hea mõte tunduks.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 08.09.2022 09:47:05 vasta tsitaadiga

Sarnast õudust üritati ju mingi 7-8-9-10 aastat tagasi "massidesse tuua" kui oli tahvlite ja netbookide maania.
Lubati et tegemist on "PC killeritega" aga tutkit - nende mõtetute junnidega suutsid tööd teha ainult tõelised tilu-lilu mehed.
Ühiskonna rumalam osa ostis suure huraaga ka kaaned kus oli sees klaviatuur, et oleks oma tahvelarvutit mugavam kasutada aga mingi aeg said ka nemad aru, et sarnane ja isegi tunduvalt võimekam toode oli eelnevalt olemas - läptop

Argument, et saad minna kontorisse "käed taskus" on ikka tõeliselt suur hunnik sooja pulli kakat. Antud juhul on tegemist töövahendiga millega saad normaalselt tööd teha ainult kohtades kus on vastav lisavarustus olemas. Pealegi tahavad inimesed ikka vahel oma telefoni töö tegemise ajal ka telefonina kasutada ja lisaks tahavad inimesed ka telefoni ka kohvinurka kaasa võtta kui töös pausi teevad. Nimekiri selle "lahduse" pärismaailma probleemidest on pikem kui selle asja eelised
Kogu tarkvara mis on saada on siiski pooletoobine androidi jura jne. Maailmas kindlasti on olemas inimesi kellele see lahendus sobib aga reaalsus on see, et neid kellele see päriselt ka sobib on ikka ülivähe - meie entusiastlik Ullivilli võik järgmised 3 aastat ainult seda lahendust kasutada.

Idee iseenest on selline millega ma olen 110% nõus aga päris maailm on koht kus sellised lasteaia tasemel lahenused kiiresti välja praagitakse.

_________________
I was an ateist, until I realized - I am a God
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 08.09.2022 10:13:14 vasta tsitaadiga

Outenter, lihtsalt ülevaateid võib 3 aastat sellise riistvaraga&tarkvaraga kirjutada, tuleb toime tõenäoliselt
seega ta võib sind sõnast võtta icon_cool.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2022 10:29:05 vasta tsitaadiga

Meenutab natuke AirDroidi, mida 10 vms aastat tagasi usinasti sai kasutatud. Täna on internet mõistliku hinnaga kiire ja saab remote äpi kaudu võimsast lauakastist asju kuvada ja tööd teha. Miinuseks on elektrikulu kodus icon_biggrin.gif
_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022




sõnum 08.09.2022 10:34:47 vasta tsitaadiga

Pigem oleks see hädalahendus aga mitte niivõrd mugavuslahendus nagu tootjad seda reklaamivad.
Endal tekkis ka sama mõte, kus mul telefon tihti piiksub, küll sõnum, uus e-kiri, keegi mõnes sõnumiplatvormil midagi kribas, lisaks sisenevad-väljuvad telefonikõned, kui nüüd kujutada mu telefoniga mingit presentatsiooni kollektiivile tegemas, kus suurel ekraanil pidevalt midagi hüppab-piiksub, helistab - ei kujuta hästi ette..

Samsungi enda lehelt lähemalt uurides ei ole see ka tehniliselt nii lihtne kui mulje jääb, peab ikkagi see kaabel olema ja see kaabel peab ka teiste seadmetega ühilduma.
Vanemate ekaarnide-rauaga ei tarvitse nii libedalt toimida.

Suurim puudus tundub olema Androidi maailma läbiv häda, kus erinevad firmad punnitavad oma lahendusi, mis kõige paremini toimivad nende toodete ja tooteperekonnaga ning platvormi ülest lahendust nagu ei ole. Näiteks Huaweil on ka Apple eeskujul oma seadmed väga hästi üksteisega ühilduvad aga see efekt lakkab kohe, kui mõne teise brändi toode mängu tuleb.

_________________
---
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 08.09.2022 12:55:10 vasta tsitaadiga

atari_ kirjutas:
Kunagi kui seda natuke katsetatud sai, jäi veidi selline "iPadi läpakana" kasutamise mulje - mobiili äpid, mis pole hiirele ja klaviatuurile optimeeritud. Võib olla on vahepeal midagi muutunud, aga mäletan ,et nt. copy-paste käis hiirega samamoodi nagu sõrmega - vali kopeeritava lõigu algus ja lõpp. Pisikesed, aga häirivad asjad. Pikapeale vbla harjuks ära.


Olukord on kõvasti paranenud, samuti nagu volditavatea.
Kui algul Dex tuli, siis see oli ikka üsna kasutu. Pooli rakendusi ei saanud isegi jõuga täisekraani panna ning neid mis said töötasid väga imelikult.
Õnneks on tänaseks kuva suhteid nii palju, et arendajad on sunnitud päriselt responsive rakendusi teema ning eri ekraanisuurusega arvestama.
Vähemalt kontoritöö asjad toimivad piisavalt hästi.
Instagramid jne käituvad ikka naljakalt va kui neid browseris kasutada.

Täna tõenäoliselt on IPAD muidugi kõige suurema rakenduste valikuga.

Outenter kirjutas:

Kogu tarkvara mis on saada on siiski pooletoobine androidi jura jne. Maailmas kindlasti on olemas inimesi kellele see lahendus sobib aga reaalsus on see, et neid kellele see päriselt ka sobib on ikka ülivähe - meie entusiastlik Ullivilli võik järgmised 3 aastat ainult seda lahendust kasutada.


Juba hea 3 aastat kasutangi. Mis siis?
Sh loomulikult mitte Ainult seda.
Kui keegi ütleb, et vahel on hea putru süüa, siis astud tuppa räuskama, et "Proovi Sa 3 aastat Ainult putru süüa ja vaata mis siis ütled"?
Õnneks minu elu päris nii mustvalge ei ole ning eelistan üldiselt Süleri asemel kaasa võtta telefoni või tahvli ning mitte küll alati, kuid üsna tihti kasutan DEX-i.
Põhjuseid on mitmeid.

Nõus, arenguruumi on ja lootus on, et liigume sinna suunas.
Hetkel tundub et see on vaid aja küsimus, kui IPAD-ist saab täisväärtuslik MAC sest Air tundub juba üsna mõttetu ning ega Android ei saa maha jääda.
Foldid ja tahvlid juba said 12L mis rohkem desktop kogemusega juba ilma DEX-ita.

Hetkel DEX on plaaster, olukorrale, mida Android ei ole ise suutnud veel lahendada.

Chrome OS-i kogukond on redditis 534k.
Jah see ei ole päris MacOS või Win-i kasutajate hulk kuid muljetavaldav siiski.

SH äkki ei pea iga kempsus käik telefoni näppima ja võiks vahelduseks ka kätepesuvahendi ja muude puhastusainete etiketid läbi lugeda ning kohvi järgi minnes ekraani vahtimise asemel aknast välja vaadata?


Prillpapa kirjutas:

Suurim puudus tundub olema Androidi maailma läbiv häda, kus erinevad firmad punnitavad oma lahendusi, mis kõige paremini toimivad nende toodete ja toote perekonnaga ning platvormi ühest lahendust nagu ei ole. Näiteks Huaweil on ka Apple eeskujul oma seadmed väga hästi üksteisega ühilduvad aga see efekt lakkab kohe, kui mõne teise brändi toode mängu tuleb.


Sama probleem on ka Samsungil, mille kellad, klapid annavad täisfunktsionaalsuse ainult sama tootja telefoniga. Küllap on teisigi.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2022 14:36:02 vasta tsitaadiga

ullivilli, noh, ma ütleks telefoni kohta olgu see siis DEX toega või mitte, et see on ikkagi nagu šveitsi nuga taskus. Kui vaja, saab sellega palju asju hädapärast tehtud, aga ideaalne pole millekski peale helistamise.
Android pole samuti parim OS kui seda töö tegemiseks peaks kasutama.

Aga noh, päris mutta seda asja ei trambiks. Ideel on ju jumet, et pole ilmtingimata vaja nutikat telekat, läpakat, tahvlit jms. vaid kõik on ühes seadmes koos. Tänapäeval veel pisut ulmeline idee, aga näiteks see mulle meeldiks, kui telefoni saaks mingi tõupuhta windowsi või linuxi panna ja see oleks tavalise telefoni suurune, aga saaks lahti voltida normaalsuuruses läpakaks.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2022 01:46:07 vasta tsitaadiga

Outenderi jutuga 100% nõus.

Need jutud, et "noh ma vahel ikka kasutan ka" või "ma olen proovinud küll" jne on ju vaid mingisugune halenaljakas vabandus, ilmselgelt mitte tõsine argument! Ma olen ka vahel proovinud kasutada tallinna ühistransporti, lootused on iga kord olnud suured (või siis mitte) icon_lol.gif Kas see nüüd tähendab, et see päriselt ka kõlbab igapäevaseks kasutuseks, on usaldusväärne ja hästi läbimõeldud...well NO icon_biggrin.gif

Youtube pakkus mulle dexi kohta otsides mingi ingliskeelse päris ülevaate/review esimese vastena. Kus lihtsalt ägedate sõnade ritta seadmise ja lastele muinasjutu rääkimise asemel näidati ja räägiti ka natuke päris lahendustest. sisuliselt käis jutt peamiselt sellest, et võtad oma uhke telefoni ning ostad sellele juurde siis nö. "tühja läpaka" ehk läpaka kesta, milles on sees kõik tavapärased läpaka asjad peale selle põhielektroonika (mobo, cpu jne). Ja et siis soovi korral justkui iga aasta võid vahetada läpaka "sisu" ehk seda arvutavat osa võimsama vastu välja...kuna inimesed nagunii tavavad iga aasta mingit uuemat/võimsamat mis iganes telefoni osta.
Kui sellele asjale nii läheneda ja seda nii kasutada siis jah, eks natuke isegi makes sense...kellegi jaoks. Normaalsed inimesed (loe: suurem osa inimesi) siiski ilmselt ei vaheta päris iga aasta telefoni, või vähemalt ei tee seda lihtsalt niisama "et olla äge" ja/või ei tee seda oma raha eest, vaid kui siis firma raha eest. Ühtlasi ma arvan, et suures osas maailmas jahtub see iga aasta uue telefoni ostmise iha siin lähiajal VÄGAGI konkreetselt ja kiirelt üsna maha icon_lol.gif Inimesed peavad hakkama mõtlema kuidas elektriarved tasutud saab ja varsti, et kuidas veel toidu lauale saab.

Lõppkokkuvõttes tundub ikka selline paras "naistelt naistele" lahendus. Kindlasti leidub neid, keda sellise asi rahuldab ja kellele meeldib kasutada. Aga et see nüüd läheb massidesse ning hakkab reaalselt asendama lauaarvutit? Pliiiz icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.09.2022 08:43:23 vasta tsitaadiga

Selline tore proovimise isu tekitav video thumbs_up.gif

DEX win 10 arvutis, mis on täielik juust õigustab DEX ennast päris hästi.
Ehk nn tänaseks meelelahutuseks, et 2 klikki ja siis idle ja siis vaatad mingeid e-kirju töötab hästi.
S10e ehk võib-olla lahja, aga puhtalt kasutusmugavuse osas on see ekraanide jagamine mõnus feature.
Oleks vaja proovida ka suurema monitoriga kui hetke 24"
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2022 20:36:00 vasta tsitaadiga

Dex on mõnus sellisesse kohta, kus on tehtud USB-C monitori setup, mille küljes on enamasti läpakas. Ehk siis lükkad arvutile ühe kaabli külge, laeb sealt ning monitori küljes on hiir ja klaver. Kui USB-C külge nüüd läpaka asemel hoopis DEXiga Samsung lükata, siis saab täitsa lihtsad asjad ära teha. Ning see ongi sellisteks hädavajadusteks, mida vahel on. Isegi seda mõne korra teinud.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 09.09.2022 22:29:47 vasta tsitaadiga

Ma ei ole proovima hakanud kartusest midagi ära käkkida, aga tahaks teada, kas see DEX töötab vaid Samsungi kuvarite ja telekatega ja kui töötab ka teistega, kas hea kvaliteediga netfixi, youtube, disney filme suudab DEX manada 27 tollisesse kuvarisse?
_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 09.09.2022 23:13:53 vasta tsitaadiga

27 tolliseid on erineva resoga. Mõtled et kas veab 4K välja? Ilmselt ikka.
DEX peaks töötama iga monitori ja telekaga, ei ole lukus vaid Samsungi enda toodetega.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tumbuser
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004




sõnum 10.09.2022 06:30:11 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
27 tolliseid on erineva resoga. Mõtled et kas veab 4K välja? Ilmselt ikka.
DEX peaks töötama iga monitori ja telekaga, ei ole lukus vaid Samsungi enda toodetega.


Siis võib olla DEX küll mõtet. Minusugustel, kes mingil põhjusel on veidi enne prose põlvkonnavahetust arvutist ilma jäänud, suudavad mõnd aega mängimata elada, aga vajavad suuremat ekraani, et netfixi, youtubet, uudiseid ja kirjavahetust vaadata, kuna liiga palju telefoni hakkab silmadele, nagu on selgunud.

, Niiet meelt ei heida, vana rauda ei osta, jätkan ootamist aga ostan tulevasele arvutile kuvari ette ära. Aitäh hea idee äratamise eest.

_________________
"The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."



.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 10.09.2022 11:29:34 vasta tsitaadiga

Selle jaoks, et suurt ekraani kasutada pole mälu järgi dexi tarviski.
https://en.everybodywiki.com/List_of_devices_with_video_output_over_USB-C#Smartphones
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 10.09.2022 14:56:19 vasta tsitaadiga

Kui oled sellise lahendusega harjunud, siis miks mitte.
Saad ka kõnesid ja sõnumeid saata läbi arvuti palju mugavamalt, pilte hallata jne.

Aga ilmselgelt eeldab see seda, et ei tassiks kaasa klaviatuuri, hiirt, monitori ning need oleksid igal pool juba olemas. Kahjuks seda aga ei ole.
Sülearvutil on need kõik sisse ehitatud.

Kui Windows mängud kopa ette viskavad, siis arvan, et võtan ise varsti kasutusse - saab ka mängukonsoolina kasutada, ühendad teleka külge.

PS: Dex pole ainuke, on ka Android 10 Desktop, Huawei EMUI, Moto Ready

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 13.09.2022 23:04:18 vasta tsitaadiga

Tere!
Veidi enda arvamusest Minu jaoks telefon ei asenda arvutit ja vastupidi ka, arvuti ei asenda telefoni. Pigem need kaks täiendavad teineteist ja minu jaoks olgu iga asja jaoks oma tehnika.

Telefoni abil n.ö multitaskingut on võimalik teha, aga seda üsna piiratult, kuna ekraan väike ja telefoni virtuaalsel klaviatuuril toksimine on ebamugav (Ok, mugavam, kui nuputelefoni T9-t kasutada icon_biggrin.gif) .
Olen arveid maksnud isegi sellise pisikese Androidtelefoniga nagu Sony Ericsson Xperia Mini Pro. Copy paste pdf arvelt internetipangas kasutades mobiili veebilehitsejat ja mobiilID'd täitsa toimis.
Praegu oman iphone ja loomulikult kasutades pangaäppi on vajadusel arvete tasumine lihtne ja mugav, kuna sagedased maksed või määratud maksed on äpis lihtsasti leitavad.

Põhimõtteliselt kasutan telefoni siiski multitasking'u mõttes ainult meilide kontrollimiseks/meilidele vastamiseks ja FB äpp ja insta äpp. ja kui väga vaja kiirelt mõni pdf välja printida siis läheb ka AirPrint käiku.
Telefoni ega arvutiga ei mängi, pole mängur.
Olen proovinud iPhone ekraani LG telekasse peegeldada, toimib, aga pole vajalik, ei meeldi mulle ka filmide või striimide vaatamine telefonist. Samas kasutan telefonist fotode koopiate arvutisse ümber tõstmiseks FTP serveri äppi

Ahjah, jäi mainimata, et sülearvuti on hetkel nagu lauaarvuti eest ja samuti kasutan vana LG LCD telerit (32") monitorina üle HDMI


Kontoritööd, veebis kolamine ja muud asjad teen kõik arvutiga ikka. Telefonist ei ole mulle mobiilse kontori töövahendit vaid pigem mobiilseks sidepidamisvahendiks ka reisil olles, kui sõita bussi ja rongiga siis kasutan vedaja poolt pakutavat avalikku wifit või kuulan üle bluetoothi muusikat. Muus osas on telefon ainult helistamiseks.

Tänapäeva nutitelerites on võimalus kasutada veebibrauserit ja sotsiaalmeediaäppe. Ei meeldi. Sirvimine aeglane ja ebamugav. Vaatan TV kanaleid või kuulan YT äpist oma listi.

Sotsiaalmeedia jaoks kasutan kõige tihedamini tahvelarvutit. Sellega on mugav kohvi juues uudiseid lugeda ja sotsiaalmeedias nt Messengeris vestlusi pidada- ekraan parajalt suur ja virtuaalne klaviatuur ka mugavam kui telefonil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  VIDEO: Suudab nutitelefon asendada lauaarvutit? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.