Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Kogume sülearvuteid Ukraina sõjapõgenikele! Pane õlg alla! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2022 01:36:50 Kogume sülearvuteid Ukraina sõjapõgenikele! Pane õlg alla! vasta tsitaadiga

Kogume sülearvuteid Ukraina sõjapõgenikele!

Meile jõudnud 20k+ sõjapõgeniku seas on palju lapsi, kes vajavad igapäevaseks distantsõppeks sülearvutit, palju on ka täiskasvanuid, kes saavad jätkata arvuti vahendusel tööd või suhtlust lähedastega.

Antud iniatsiivi vajadus on sündinud jälgides Facebookis "Ukraina sõbrad Eestis / Друзья Украины в Эстонии". Annan reedel ära enda varudes oleva viimase vaba sülearvuti ning nädala hakul 3-4 varus olevat tahvelarvutit.

Soovin korjata kokku üleliigsed sülearvutid, mida raatsite loovutada, sättida need töökorda, installeerida OS ja jagada abivajajatele - esimeses jaos neile, kes sõjapõgenike gruppides arvutit õppimiseks/tööks küsivad.

Kuna tegemist on palju ja aega alati vähe, siis sihin esmajärjekorras arvuteid, mis on töökorras ja sobilikud jooksutama W10 operatsioonisüsteemi. Aku ei pea olema töökorras.

Tallinnas ja lähiümbruses korjan arvuti peale ise või palun kellelgi järele minna. Kaugema nuka pakkujatele saadan Omniva või Itella Smartposti pakisildi, millega on võimalik need minu kuludega Tallinna toimetada.

Hinnavatluse foorum on Eesti suurim IT-foorum ja sülervutite leidmiseks loogiline alguspunkt.

Tänasel päeval on mul olemas üks abiline - Mattias, kes on nõu ja jõuga aitamas arvuteid peale korjata, ritta seada ja kohale toimetada. Kui keegi soovib veel kaasa lüüa, siis olete teretulnud! Kõikidele arvutitele läheb peale Ukraina lipu värvides kleebis.

EDIT: Esimesed kolm arvutit on olemas! Käime need nädalavahetusel üle ja anname esmaspäeval abivajajatele!

EDIT 2: Lõunaosariikides tegeleb sama probleemi kallal aktiivselt kasutaja tranneL. Sealsete masinate osas tasub kirjutada talle otse.

EDIT 3: 24.03.22 seisuga oleme Tallinnas jaganud põgenikele 39 tahvlit ja arvutit. Esmaspäevaks peaks 50 ära tulema.

EDIT 4: Mina panen projekti hetkeks pausile ajapuudusel. Tänase seisuga on teie kõigi abiga jõudnud abivajajatele 180+ seadet Tallinnas ja loendamatu arv masinaid Tartus (kasutajad Laurx ja TranneL). Paus tähendab seda, et toimivad ja valmis masinad võtan vastu kahel käel, et need naabertänavasse vabatahtlikule toimetada, kes need omakorda läbi Mäepealse jagamispunkti Ukrainlastele viib. Poolpidustele arvutitele annan koordinaadid, kuhu need toimetada.

Lisaks võtab tähelepanu vajavaid masinaid vastu Tallinnas Balti-Jaama Sõbralt-Sõbrale pood (teevad koostöös Fowxwayga need korda) ning Tartus kasutala TranneL.


Parimat,
Ardo
56 56 26 76



viimati muutis Ardo 26.04.2022 01:55:10, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.03.2022 20:59:58 vasta tsitaadiga

ssd ja 4 gb rammi sisse ja saab c2d peal ka w10 t jooksutada.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2022 01:46:47 vasta tsitaadiga

Vahekokkuvõte - heade inimeste abiga oleme:
1) Tallinnas toimetanud abivajajatele kokku 17 (tahvel)arvutit
2) Tartus 3 arvutit

Kasutaja dony annetas 1000 eurot, mille eest olen soetanud:
1) 10 Chromebooki
2) 6 sülearvutit
3) 5 laadimisadapterit + juhet tahvlitele

Tänase õhtu seisuga on üleandmise ootel veel 3 arvutit ja minuni jõudmas 20+ soetatud või annetatud sülearvutit ja tahvlit.

Eranditult kõik arvutid on läinud lastele-noortele.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sventzka
HV vaatleja

liitunud: 21.03.2022




sõnum 23.03.2022 09:30:04 vasta tsitaadiga

Tere,

Sooviks ka aidata!

Oleks anda hetkel 2 laptopi.

Kuidas täpsemalt talitada, kas saaksite privaatsõnumis täpsemad juhised saata?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005




sõnum 23.03.2022 09:35:34 vasta tsitaadiga

Tartus pakkuda thinkpad - i5/120gb ssd/8gb ddr3
Aku pooltundi. Muus osas ok, touchpad kippus vahepeal âra kaduma, vöin usb hiire kaasa anda.
Kommentaarid: 956 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 761
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2022 10:02:11 vasta tsitaadiga

Kiiduväärt ettevõtmine, panin teema toppi ja avalehele.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2022 11:10:49 vasta tsitaadiga

Ardo, Pane kontakt nr ka siia või email, kus ühendust saaks icon_idea.gif
_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2022 11:14:32 vasta tsitaadiga

PS kaudu saab ka ilmselt ühendust.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2022 11:21:29 vasta tsitaadiga

Reede õhtul olen liikumas Tõrvandi - Tallinn, vajadusel saan neljapäeval miskit Tartust kaasa haarata icon_wink.gif
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 857 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 663
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2022 12:36:36 vasta tsitaadiga

Tel profiili
Tartus võin instsllida ja progetada.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2022 13:18:56 vasta tsitaadiga

sventzka, Flab, aitäh, kirjutasin mõlemale!

woozy, lisasin numbri profiili ka.

commer, kuna abivajajaid on kõikjal, siis Tartu 3-4 arvutit veab mul sealne kohapeal kolleeg laiali. icon_smile.gif

laurx, thumbs_up.gif beer_yum.gif

Tanel, beer_yum.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2022 21:34:12 vasta tsitaadiga

Mul oleks üks Asus X5MS ära anda. Muidu korralik i7 ja nvidia kaardiga isend, küll aga on klaviatuurilt D täht kaduma läinud, ehk siis tuleks kasutada USB klaviatuuriga.
Samuti oleks vaja laadimispistik ära vahetada, vajab kellegi jootekolbi abi. Uus laadija pistik on olemas. Praegune pistik ei anna ühendust ja saab käima ainult kindlas asendis.

Kas selline asi pakuks huvi? Ehk on keegi jootekolbiga nõus aitama?
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2022 22:31:59 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=817882 üks selline teema on veel.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tranneL
Kreisi kasutaja
tranneL

liitunud: 17.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2022 00:22:37 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=817882 üks selline teema on veel.


Ma prooviks "Ukraina sõbrad Tartus" vajadused ära katta ja Ardol vast fookus "Ukraina sõbrad Eestis" grupil või teate veel kustkaudu abivajajateni jõuda?

Teagi kas üle paari raali õhtu kohta teha jõuab, nädalavahetustel rohkem.

Kui keegi Alani pakkumisega tegeleda ei viitsi, võin seda masinat kaa tuunida, joota ma vanasti oskasin, USB klavereid vedeleb kaa: kirjutan sulle üle.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2022 00:39:39 vasta tsitaadiga

tranneL, jootekolb mul käes ei püsi - kui jaksu ja viitsimist on, siis võta Alani oma enda hõlma alla.

Ühtlasi raporteerin, et homse õhtuse seisuga on 36 arvutit sõjapõgenikele jagatud. Tabeli järgi on veel ca. 15 arvutit minu poole teel. Nõudlus on kahjuks palju suurem.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2022 00:51:44 vasta tsitaadiga

Telial aktsioon käimas aga vaja täpset hulka teada.
tranneL, ma võin tartus installida aidata. Clean install + programmid.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2022 02:07:20 vasta tsitaadiga

tranneL kirjutas:

Kui keegi Alani pakkumisega tegeleda ei viitsi, võin seda masinat kaa tuunida, joota ma vanasti oskasin, USB klavereid vedeleb kaa: kirjutan sulle üle.


Saadan ta sulle, PS edasi
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Klm_on
Kreisi kasutaja
Klm_on

liitunud: 05.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2022 12:45:49 vasta tsitaadiga

Ma sain põgenike tarbeks kaks Delli aastast umbes 2011 - 2012. Tundub, et on i3 prosega.
Ühel on toitepesa katki, teisel USB pesa katki. Klemmid sisse lükatud.
Kasutaja väidab, et ei tööta enam kumbki. Ma ise arvan, et nende vigade pärast tekkis mingi lühis kuskil emaplaadil.

Mis te arvate, kas on mõtet elustada või panen utiili? Elustamiseks on mul vaja need kellelegi elektroonikule üle anda, kes pesad ja emaplaadi üle vaataks.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2022 13:10:41 vasta tsitaadiga

Toormaterjal igal juhul. Ekraane ja asju teiste elustamiseks. Ps mulle kui ise ei viitsi tegeleda.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AllanK20
HV Guru
AllanK20

liitunud: 08.02.2009




sõnum 24.03.2022 13:14:33 vasta tsitaadiga

Pärnu omad võin ma ise üle vaadata, miskit varuosasid kettaid ja mälusid on endal ka.
_________________
joodan ja mõõdan
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2022 14:50:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ma sain põgenike tarbeks kaks Delli aastast umbes 2011 - 2012. Tundub, et on i3 prosega.
Ühel on toitepesa katki, teisel USB pesa katki. Klemmid sisse lükatud.
Kasutaja väidab, et ei tööta enam kumbki. Ma ise arvan, et nende vigade pärast tekkis mingi lühis kuskil emaplaadil.

inspiron 5110
see on see katkise usb pesaga masin. emaplaat laulab toiteadapteriga nagu tirtsuparv. ühe mosfeti lühise vist suutsin plaadilt leida ka. korpus on peaeagu, et ok. ma ei suuda oma teadmistega seda mosfetti vahetada ega sealt edasi otsida.
inspiron 3521/3537 ( service tag kleeps kadunud) toitepesa puruks. uue pesa sobitamisel masin endiselt jutule ei võta. edasi pole mõtet otsida, sest korpus on räbal nagu inspironidel ikka. OTSUS: VARUOSADEKS

2x4gb ddr3 testimata, võib olla ei tööta.
mõlemad ekraanid korpustes. 5110 ekraan on tavaline, 15,6 paks, 40 pind 1366x768, korpus ok, eeldatavasti töötab. korpuse ülemine pool on viisakas.
3521/3537 ekraan on slim. eeldatavasti ka 1366x768, sest pole muud videot plaadil kui intel. korpus ok, eeldatavasti töötab.
mõlemad klaviatuurid viisakad, samamoodi: masinad ei tööta, testida ei saa. akud, masinad ei tööta, testida ei saa.
2 laadijat. 19,5v 4,62 a. 90w peaks need olema. tester mõõdab 19,5 v.
kettad 500gb 5400rpm ja 640gb 5400 rpm. katsun mingil hetkel testida ja tühjaks teha kui on kellelgi tunne, et tal oleks neid vaja. mina paneks võimalusel kasvõi väikse ssd.
ehk siis kui kellelgi ülalmainitud masinad mingi

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tranneL
Kreisi kasutaja
tranneL

liitunud: 17.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2022 23:23:17 vasta tsitaadiga

Minul on hetkel soovijaid rohkem kui pakkujaid. Pakkujad lubavad kõik homme-ülehomme mingi hetk tuua, arvuti või paar saan päevas. Loodan väga , et mingi hetk tekib tasakaal nõudluse ja pakkumise vahel.
_________________
Aktuaalsed Thinkpadide pakkumised Marketplaces: 12,5"-15,6" Või küsi pakkumist huvipakkuvale mudelile!
Kõiki müügisolevaid sülearvuteid saab võimaluste piires konfigureerida: mälu, ketas, muud komponendid.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2022 00:59:48 vasta tsitaadiga

Tänase seisuga on minul 39 arvutit toimetatud - 16 neist ostetud Dony poolt tehtud annetuse eest. 5 masinat minu varudest, ülejäänud kõik heade inimeste käest. HVF foorumist on tulnud vähemalt 5 masinat.

Suurusjärgus vähemalt 10 masinat on veel minuni jõudmas.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2022 07:46:05 vasta tsitaadiga

Ardo, ära põlga ära ka doonormaterjali.. mul nt seisab kapi otsas 1 t410 mida ma küll annetusse ei saa anda aga ekraani otsin jõulust saadik. Hiinast pole tahtnud tellida kuigi kohal juba võiks see olla.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tranneL
Kreisi kasutaja
tranneL

liitunud: 17.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2022 12:18:33 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Ardo, ära põlga ära ka doonormaterjali.. mul nt seisab kapi otsas 1 t410 mida ma küll annetusse ei saa anda aga ekraani otsin jõulust saadik. Hiinast pole tahtnud tellida kuigi kohal juba võiks see olla.


Mina võtan kõik vastu, mida pakutakse, millest elulooma ei saa, annan meeleldi sulle taasringlusesse.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Kogume sülearvuteid Ukraina sõjapõgenikele! Pane õlg alla! mine lehele 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.