Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kinnisvara (haldamise) teema (Küsitlus: Kas oled kasutanud maakleri teenuseid?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 111, 112, 113
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oled kasutanud maakleri teenuseid?
Jah, kinnisvara müümisel või välja üürimisel
23%
 23%  [ 18 ]
Jah, kinnisvara ostmisel või pinna üürimisel
28%
 28%  [ 22 ]
Ei, aga mul pole midagi maakleri teenuse kasutamise vastu
29%
 29%  [ 23 ]
Ei, põhimõtteliselt ei kasuta maakleriteenust, ostan/müün/üürin kõike otse
19%
 19%  [ 15 ]
hääli kokku : 78

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.05.2024 11:48:00 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
Markos, sarnases stiilis vastates siis - ma ei tea kedagi kes teaks kedagi kes teaks kedagi Rootsis kel on üle 30a laen. Fix põhiosa on seal noorema keskea (30-40) osas rohkem levinud kui annuiteet.


Ei maksa mu lihtsasse näitesse nüüd kinni jääda. Fakt, et selline asi eksisteerib, on ümberlükkamatu, aga ka see, et meil sellist asja VEEL ei ole. Aga on näites toodud Bigpanki produkt, mis suunabki sellele teele, et ülikallis kinnisvara kuidagigi taskukohasemaks muuta, kuid mille omanikuks saamine ei pruugi juhtuda enam sinu eluajal.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2024 12:28:37 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Lollid maksavad ju.. broneerimistasud jms eesõigusega ostmisele jms. Saab päris lahedalt juurde teha.


Ma olen broneerimistasu maksnud. See on läinud omanikule mitte maaklerile ja notaris hinnast maha arvatud nagu juba makstud osa. See on pigem mõlema osapoole jaoks teatav kindlus, et teisel poolel on huvi diilini jõuda reaalne. Kui muidugi max laenusumma piirides kompad, siis muidugi s_tt lugu kui pank ei ütleb, sel juhul oled oma broneerimistasust tõesti ilma.
KM osas ma ei teagi. Maaklerid üritavad tihti oma tasu sulas küsida. Kui sula ei sobi, siis juriidiline keha mille alt arve esitada, võib vabalt km kohuslane olla.

Aga mingist 100 aastasest laenust ei saa ma aru. Annuiteediga see vist ei saakski kunagi makstud. Fix põhiosaga oleks alguses jälle igakuine tagasimakse summa müstiline ikka. IMHO kodulaenu peaks nii võtma, et hiljemalt selleks ajaks kui pensionile jääd, on see makstud. Ei pruugi lapsed ka su laenu maksma hakata kui pensionile jääd, neil on ju oma eluase ka maksta vaja kui pole just 3-korruseline villa, kus kõik põlvkonnad ühe katuse all elavad.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 24.05.2024 13:30:51 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:


Aga mingist 100 aastasest laenust ei saa ma aru. Annuiteediga see vist ei saakski kunagi makstud.

See on mõeldud neile, kes oma kohustusi arvestavad kuumaksus.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 24.05.2024 14:13:46 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
ref kirjutas:
Markos, sarnases stiilis vastates siis - ma ei tea kedagi kes teaks kedagi kes teaks kedagi Rootsis kel on üle 30a laen. Fix põhiosa on seal noorema keskea (30-40) osas rohkem levinud kui annuiteet.


Ei maksa mu lihtsasse näitesse nüüd kinni jääda. Fakt, et selline asi eksisteerib, on ümberlükkamatu, aga ka see, et meil sellist asja VEEL ei ole. Aga on näites toodud Bigpanki produkt, mis suunabki sellele teele, et ülikallis kinnisvara kuidagigi taskukohasemaks muuta, kuid mille omanikuks saamine ei pruugi juhtuda enam sinu eluajal.

Et paralleel korrektne oleks peaks tooma esile ka finantsettevõtted, mis Rootsis taolisi pikaajalisi / ainult intressi maksmise laene pakuvad. SEB ja Swed seda tavatingimustel nüüd küll ei tee.

Ka Eestis (btw, VÕS ei sätesta laenulepingu kestusele ajalist piirangut, kuigi viitab, et see peaks mõistlik olema - pretsetente veel pole) on hunnik igasuguseid hoiu-laenu ja mis iganes ühisusi mis annavad täiesti vajuvabadel tingimustel laene. Pankade pakkumused on siiski 20-30 aasta kanti (sama ka meie naabrite, sh rootslaste, juures).

Kas ja kes Eestis annab 100+ aastaks laenu - tõenäoliselt, kui otsida, leiaks kellegi. Vist oli Tartu hoiu-laenu ühistu (võin siin eksida, neid ühistuid on igasuguseid) kes suhteliselt vabalt andis sissetulekuta inimesele laenu kinnisvara tagatisel eeldusel, et kinnisvara oli sobivas kohas (kuni 75% väärtusest vms). Sisuliselt võis ridade vahelt lugeda, et plaan oli võimalikult odavalt kinnisvara omale haarata. Need 100+ aastased lepingud lähevad samasse auku - põhiosa ei ole nii või naa midagi mis laenuandjale huvi pakub - käive, intressid ja vara ise on see millelt teenitakse.

Aga see läheb pikaks jauramiseks - reaalsus on see, et üksikuid erandeid, mida kusagil suureks puhutakse, on igal turul. Turu üldine keskmine ja käitumised on need, mida tasub vaadata. Kui Rootslaste keskmine hüpoteeklaen on 7.5a siis nii on. Väga pole vahet kas müüakse või refinantseeritakse - näitab pigem seda, et keskmiselt on ühed või teised tingimused sobilikud sellise perioodi jooksul. Vast tasuks meilgi vaadata nii 5-10a lõikes tingimusi ja küsida paremat?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2024 14:42:04 vasta tsitaadiga

Aga mida see keskmine tähendab? Kui näiteks oma laenu Eestis osaliselt enne tähtaega tagasi maksin, aga laenupakkujat ei muutnud, siis kas läheb kirja nagu refinantseerimine?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 24.05.2024 15:12:34 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Aga mida see keskmine tähendab? Kui näiteks oma laenu Eestis osaliselt enne tähtaega tagasi maksin, aga laenupakkujat ei muutnud, siis kas läheb kirja nagu refinantseerimine?


Osaline tagasimaksmine, ehk põhiosa vähendamine ei ole refin. Kui nii võtta, siis olen ma ka keskmiselt 7a möödudes midagi kodulaenuga teinud, kas enneaegne tagastamine või katkestamine müügi tõttu. Kui viimane läheb statistikasse, siis tõesti jah mõjutab ka elukohavahetus statistikat sel moel, et sealt võiks välja lugeda ennetähtaegseid tagastamisi ja keskmist laenupikkust. Tegelikkust peegeldaks, kui vaadelda kõikide (eluaseme) laenude keskmist kokku in person. Siit tulebki see tegelikkuse ja statistika paradoks esile. Kusjuures laenust laenu minek, kas asukoha või lihtsalt upgrade tõttu on ju igati okei. Küll aga ei ole enam okei, kui esimest sammu ei suudeta astuda, kas siis palgataseme või säästude (omafinantseeringu) puudumise tõttu. Kui see juhtub, siis ongi ainuke võimalus üüritung.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kinnisvara (haldamise) teema (Küsitlus: Kas oled kasutanud maakleri teenuseid?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 111, 112, 113
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.