Kunagi olid laserprinterid kallid ja tindiprinterid alla igasugust arvestust. Lisaks kõikvõimalikud kaasnevad jamad määriva tahma ja laiali mineva tidiga.
Tänaseks on vahe praktiliselt kadunud ja milline printer endale valida muutunud näiliselt palju segasemaks.
Printerid on nagu õhk, mille olemasolu ja toimimine on iseenesest mõistetav, kuniks tekivad probleemid.
Õnneks enamus probleemid on üsna kergesti lahendadatavad.
Ka printeri valik ei ole teab mis keeruline, kui tead, mille jaoks on sul printerit tarvis, kui palju ja mida prindid.
Odava lehe hinnaga printer ei teeni end kunagi tagasi kui prindid.
Praegu on ebameeldivalt palju erinevaid võtteid, kuidas üritatakse võimalikult palju tindi konteinerite vahetust peale suruda ja milliseid jaburaid väiteid nendega seoses tehakse.
mul on 1 õnnetu hp 2700 odavseeria. talutavaks läks asi siis kui neid paake süstlaga täitma hakkasin aga ka siis käib jaur, sest printer teab, kui palju peab tindiga printida saama ja ühel hetkel kukub kilkama, et asi pole õige. brotheri see täidetav tindikas oma 100ml tindiga tundus printeri ja tintide hina suhte poolest ok olema aga 300 raha printer on ikka natuke palju. see 2700 series õnnetus maksis 31 euri koos km ga aga tindid on 14eurot tavaline ja 25 "XL". kui oleks vaid vesimärk nurgas, saaks ilmselt värvilisega kaua ja kaugele aga kui on vaja mõni pilt või joonis ka lasta, on nädalaga kusi mutris.
kui pudelist tindid otsa saavad, vahetan ilmselt ecotangi vastu.
epson ecotank on sellest hp asjast odavam nii riista kui lisade poolest.
Vältida tuleks üliodavaid tindiprintereid. Need on odavad sel põhjusel, et kasutuses on väikesed pooltäis kassetid. Ja uus originaalkassett maksab ebanormaalselt palju. Koopiat ei pruugi olla võimalik kasutada, kui tootja on lisanud originaalkassettidele kiibi mis koopiatel puudub. DRM kõige halvemal kujul.
Laserprinter on igal juhul ökonoomsem. Ma ostsin mustvalge multifunktsonaalse laseri (pole vajadust värve printida) 5 aastat tagasi. Olen printinud rohkem kui ühe bloki jagu (500 lehte) ja seni ikka veel originaaltahm kasutuses.
Ostsin teadlikult kallima väikefirmadele mõeldud mudeli. Uus tahmakassett maksab ainult ~60€. Printer ise maksis 250€. Pole paha 5+ aasta kohta. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Umbes kõigil on pooltäis stardikad kaasas, isegi laseritel.
Aga neverstop on väga väga odav kasutada, ~10 eur on täitmine ja mingi teatud aja tagant tuleb ~60 eur maksev drum unit ka vahetada
Mul oli odav laser aga siis läks naine lasteaeda tööle.. _________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Väikesed stardikad jah on paras jama.
Kuigi tunub, et osad tootajad on selle prügi tootmist üritanud vähendada (vähesed ja mõne mudeliga)
Näiteks Neverstopil vist oli 5000lk tahm poest ostes kaasas. _________________ Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Janis, 4k seeria a oli 7500, x 15k. Ma ei mäleta mis neil (4250) karbist võttes sees olid. _________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
SKG, see müügi number, et kui mitu lehte peab tulema välja on ju kindla lehekülgede peale kuluva tahmakoguse korral
kui trükid ainult musti lehti, siis saab tahm rutem otsa ja kui lehel on igaühel mõni sõnake vaid, siis saad rohkem välja lasta
vastav lehe täituvusprotsent peaks printeri täisspetsifikatsioonis sul kirjas olema (ennevanasti - veel mõned aastad tagasi - küll oli)
...Kunagi olid laserprinterid kallid ja tindiprinterid alla igasugust arvestust. Lisaks kõikvõimalikud kaasnevad jamad määriva tahma ja laiali mineva tidiga.
Tänaseks on vahe praktiliselt kadunud ja milline printer endale valida muutunud näiliselt palju segasemaks.
"Asjaarmastajad" aretasid juba üle 10 aasta tagasi "tindipotid" printerile lekülge. Vähemalt ühte firmat tean kes pakkus ametlikult fototeenust sellise Epsoni printeriga.
Laserite hinnad on tõesti alla tulnud ja mõõtmed ka sellised, et sobib laua peale panna.
Aga firmad ei armasta avaldad kui suur "stradi" tahmakassett (sama ka tindiprinteritel) sees on.
Odavama otsa printeritel pigem 500 lehte. Kallimatel on olukord arvatavasti parem.
Analoog tahmad on päris odavaks läinud. Viimati ostsi ühele Samsungi kombainile XL 1800 (või oli 2500) lehte 12.5 €, ei tea kas kestab ka.
Aga tindiprinterit ostes tasuks enne ostmist teda mida teha kui tint otsa saab. Orig.-d enamast kallid (odavam printer > kallim tint)
Ise täitmist tehakse raskemaks (ideaalis et ei saakski ise täita).
...Kunagi olid laserprinterid kallid ja tindiprinterid alla igasugust arvestust. Lisaks kõikvõimalikud kaasnevad jamad määriva tahma ja laiali mineva tidiga.
Tänaseks on vahe praktiliselt kadunud ja milline printer endale valida muutunud näiliselt palju segasemaks.
Kas tänapäevastel tindiprinteritel enam tindid ära ei kuiva? Kui nii siis see oleks edasiminek.
"Asjaarmastajad" aretasid juba üle 10 aasta tagasi "tindipotid" printerile lekülge. Vähemalt ühte firmat tean kes pakkus ametlikult fototeenust sellise Epsoni printeriga.
Laserite hinnad on tõesti alla tulnud ja mõõtmed ka sellised, et sobib laua peale panna.
Aga firmad ei armasta avaldad kui suur "stradi" tahmakassett (sama ka tindiprinteritel) sees on.
Odavama otsa printeritel pigem 500 lehte. Kallimatel on olukord arvatavasti parem.
Analoog tahmad on päris odavaks läinud. Viimati ostsi ühele Samsungi kombainile XL 1800 (või oli 2500) lehte 12.5 €, ei tea kas kestab ka.
Aga tindiprinterit ostes tasuks enne ostmist teda mida teha kui tint otsa saab. Orig.-d enamast kallid (odavam printer > kallim tint)
Ise täitmist tehakse raskemaks (ideaalis et ei saakski ise täita).
See, et tint ja tindipead enam ära ei kuiva pidi väidetavalt olema oluliselt parem.
Mul siin ka üks jääb pikka testi, Canoni sarnane nagu Epsoni ja HP Smart Tank ning eks poole aasta, aasta pärast ole näha.
Kas 30€ tindi eest on palju, kui su printer maksab 30€? Proportsionaalselt kahtlamata.
Samas Smart Tank XL must tint maksab 14€ ning sellega peaks saama tootja andmeil 6000lk.
Tindipottide ja süstlatega mässamine oli teema kuid spetsialistidega rääkides tundus, et paljud probleemid sealt pärit.
Tintide kuivamine peades, kassettides, mitte kuivamine paberil, valed värvid jne.
Sama nagu tahmaga. Analoogid võivad olla head (paremad kui niisama täidetud) Kuid suur osa analooge on ka nn täidetud ehk rullid panevad teist ringi.
Kui on hea tahm, korralikult täidetud, ei tohiks probleemi olla. Samas võta nüüd kinni. Kui koonerdatakse, siis üldiselt võetakse ju ikka see kõige kõige soodsam lahendus.
Üks hea näide oli Fisheri vs teised pastaka tindid. Hinnavahe on päris suur.
Gramme on teistes rohkem, kuid Fisher saab rohkem meetreid.
Selle pärast, et tint on rõhu all kapslis ning teistel kuivab tint enne ära, kui lõpuni jõuab.
Lisaks saab fisheriga kirjutada tänu sellele tagurpidi, niiskele pinnale, vee all jne. _________________ Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
ma panin epsoni analoogide hinnad. 3€pott. marttank võib ennast lutsu visata. oma 4x14 euroga. hinnavahe on 4 x nagu näha. _________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
...
Tindipottide ja süstlatega mässamine oli teema kuid spetsialistidega rääkides tundus, et paljud probleemid sealt pärit.
....
Kes need spetsialistid on? Need kes orig. tinti ja tahma müüvad?
Mina näen seda asja teistmoodi. Viimase 15..20 aasta jooksul on tindiprinterite tootmisel "põhi aur" läinud isetäimise takistamiseks, et sundida inimesi ikka orig. tinti ostma. 10 ml orig tint ~30+ €-i. Selle raha eest saab 1..2 liitrit tinti kui pudeliga osta. Hinnavahe ~100x
Kui palju neid "isetätjaid" ikka on? Aga kui neid on vähe miks siis näha vaeva nende kottimisega. Suurem probleem võib olla analoog tindi (tahma) müüjad, lõpuks on nemad kes koore riisuvad.
Nüüd on võetud uus suund, et las tädavad.
tsitaat:
Smart Tank XL must tint maksab 14€
Kui õieti aru saan on see 135 ml tinti. Mis on ~4x kallim kui analoogtint pudelis. Kui 100x kallimalt ei suuda tinti müüa siis vähemalt 4x ikka
Printeri hinnale ka väike kordaja ette. Ainuke probleem, et järjest vähem neid kellel printida vaja. Tänapäeval fotosi ka enam väga ei prindita.
SKG, see müügi number, et kui mitu lehte peab tulema välja on ju kindla lehekülgede peale kuluva tahmakoguse korral
kui trükid ainult musti lehti, siis saab tahm rutem otsa ja kui lehel on igaühel mõni sõnake vaid, siis saad rohkem välja lasta
vastav lehe täituvusprotsent peaks printeri täisspetsifikatsioonis sul kirjas olema (ennevanasti - veel mõned aastad tagasi - küll oli)
Jep, ilmselt kuskil on kirjas, kuid reaalse kasutuse kohta ei näita see midagi. Ühtegi fotot pole printinud ja lehed on tihti pooltühjad. Et ühe tahmakassettiga 1000 lk välja pingutada, peaksin panema printimiskvaliteedi miinimumi peale, nii et tähed on kandilised ja silmal valus lugeda Ja teksti täis lehti muidugi välja ei saaks printida. Ehk siis BS marketing, kuid samas JOKK
...
Tindipottide ja süstlatega mässamine oli teema kuid spetsialistidega rääkides tundus, et paljud probleemid sealt pärit.
....
Kes need spetsialistid on? Need kes orig. tinti ja tahma müüvad?
Mina näen seda asja teistmoodi. Viimase 15..20 aasta jooksul on tindiprinterite tootmisel "põhi aur" läinud isetäimise takistamiseks, et sundida inimesi ikka orig. tinti ostma. 10 ml orig tint ~30+ €-i. Selle raha eest saab 1..2 liitrit tinti kui pudeliga osta. Hinnavahe ~100x
Kui palju neid "isetätjaid" ikka on? Aga kui neid on vähe miks siis näha vaeva nende kottimisega. Suurem probleem võib olla analoog tindi (tahma) müüjad, lõpuks on nemad kes koore riisuvad.
Nüüd on võetud uus suund, et las tädavad.
tsitaat:
Smart Tank XL must tint maksab 14€
Kui õieti aru saan on see 135 ml tinti. Mis on ~4x kallim kui analoogtint pudelis. Kui 100x kallimalt ei suuda tinti müüa siis vähemalt 4x ikka
Printeri hinnale ka väike kordaja ette. Ainuke probleem, et järjest vähem neid kellel printida vaja. Tänapäeval fotosi ka enam väga ei prindita.
Täispikk intekas Büroomaailma IT müügijuhiga on Arvutimaailma YT-s olemas.
Teine oli Telia printeri spetsiga, kes kaamera ette ei söendanud tulla.
Büroomaailm müüb ka analooge ning anloogil ja analoogil on arvestatavalt suur vahe.
Samuti tindil.
Dacia Sandero on ka S Klassi mersust 20x soodsam. On need siis sama? Neli ratast ja rool... identsed.
Ehk kindlasti on tintide puhul palju vahetu vahel ja tarvikutel katted paremad.
Samas võid sattuda väga hea analoogi peale ning võid saada igasugust jama.
Intekas välja tulnud toonerite teema:
odav tooner tekitas 2x tihema hooldusvälba. määris rohkem ja lõpuks saavutatud vahe tooneri hinnas sõi ära lisandunud hooldus.
Ehk odav tarvik ei tekita alati probleeme. Kuid enamus kvaliteediprobleemid on just seotud odavate või pigem siis täidetud tarvikutega.
Analoogidega tundus jutust, et probleeme vähem, eriti, kui ei minda seda kõige kõige soodsama teed. _________________ Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Mustad analoogtoonerid on kasutatavad. Määrima hakkavad muidugi sagedamini, aga siis saab garantiikorras uue. Kui on selline printer, millel trummel eraldi, siis on mõttekam täita.
Värvilistel analoogtooneritel värvid valed ja määrivad palju hullemini kui mustad. Analoogtindiga on lugu parem.
Epson EcoTank - kui paar kuud seisab, siis mingil määral ummistuvad pead ära. 1-3 automaatset puhastustsüklit ja jälle korras.
Kolm aastat L805 printerit kasutanud. Vaja on seda fotode printimiseks, kvaliteet väga hea ja prindib äärest ääreni.
viimati muutis von Wu 01.02.2022 23:34:33, muudetud 1 kord
Rapo ja bellusti toonerite vahe oli väga suur. _________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kumb parem oli? Rapost saadud mustade tooneritega enamasti rahule jäänud. Ja kui oli vaja praak välja vahetada, siis tehti seda kobisemata. _________________ Müüa igasugu asju
Mulle tuleb see ecotank järgmiseks. _________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kyocera Ecosys värvilaser oli algusest juba täis tooneritega. _________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Milline printer siis ikkagi koju osta? Paarkümmend lehte vb kuus prindin. Võiks istuda võrgus, AirPrint ja muud kaasaegsed tehnoloogiad.
Oleneb, mida sa prindid.
Mina täna ostaks mingi tintari.
Aeg Ajalt on tore, mingeid värvilisi elemente lisada ja teksti teist tooni lasta.
Kui ainult MV siis võtaks neverstopi vms.
kui ilma koopiamasina/skännerita siis 150€ ja selle eest on komplektis 5000lk.
https://www.hinnavaatlus.ee/1685526/hp-neverstop-1000w/
Samas vahel on hea, kui saab juhiloa sisse skännida vms, aga samas võib seda 99% juhtudest ka lihtsalt telefoniga sisse pildistada.
Näiteks see sama HP smart tank https://www.hinnavaatlus.ee/1921046/hp-smart-tank-515/
On 3ühes ja põmst sama hinna eest mis Neverstop ja kaasas ka 6000lk ehk paarkümmend lehte kuus == võiks umbes 25 aastaks jätkuda.
Kuigi olgu see mitte kuivamise jutt nii vinge kui tahes, vaevalt et see nii kaua kestab
SKG kirjutas:
See 1000 lk on marketing BS. Teine tooner on 70% juba, aga ainult 1077 lk prinditud.
Prinditud on ainult teksti.
Originaal või analoogtooner?
PS Et tegu ei oleks vaid tühipalja soolapuhumisega sai võetud sisendit oma ala spetsialistidelt.
Video sisuga aitasid infoga Telia Eesti printeriguru Joel Rillo ning Büroomaailma IT müügijuhi Andrel Lokna, kellega täispikka invervjuud Youtubest.
Tehase kassett on mahuga 1500 lehte. Ostsin veel 6000lk toonerkasseti juurde 39€. Printer ja trummel on eraldi ostetavad, trumli läbisõit 12000 lehte.
Wifi võrguga ühendus ilusti ära ning pole veel küljest kukkunud. Draiveri installis probleemideta (Win10) ning printerit saab windowsi sätetes ka piisavalt põhjalikult seadistada. Printeri web GUI on ka täitsa kasutatav. Duplex print toimib eeskujulikult. Androidi äpp on ülevaadete põhjal kohutav, aga ise ei näe vajadust seda proovidagi. Printeri läbisõit alles mõned lehed
Mõned mõtted väikese mahuga printimise korral. Seda nii kontoris kui ka koduses keskkonnas.
Kontoris on mul vajadus värvilise A3 järgi ja pikalt sai siinkohal kasutatud Brotheri tindikombaini. A4 maht on nii 500lk kuus ehk väike ja A3 maht 20 lk kuus ehk olematu. Prindikvaliteet nüüd midagi väga erilist ei olnud, aga kui oli vaja, siis oli hea kui sai kenasti joonise A3’le välja lasta. Peamine mure oli, aga selles, et värvilised tindipead ikkagi kuivasid ära. Tee mis tahad. Kui värvi on vaja vaid kord nädalas, siis hea kvaliteediga väljatrüki jaoks tuleb teha tindipeade puhastamise protseduur. Viimane aga kasutab ära 1/4 kogu tooneri mahust. Seega tulemus oli see, et iga kuu tuli uued värvikassetid sisse laduda. Kuigi prinditav maht sealjuures oli vaid mõned värvilised lehed kuus.
Lahendus 1: Kui vähemalt kord päevas midagi korralikult värvilist välja printida, siis tindipea ei kuivanud ära. Ehk siis panin arvuti automaatselt igal hommikul printima. Väljatrükiks valisinühe kahepoolse testlehe, mis kasutab kenast kõiki värve. Lahendus töötas. Ainus miinus oli see, et iga päev läks üks A4 vanapaberisse. Küll aga tindikassetid kestsid kohe päris mitu kuud. Lisaks tekkis töötajatel usaldus printeri vastu ja seetõttu prinditi ka pisut rohkem värvilist.
Lahendus 2: Kui Brotheri tindikas üks hetk omadega otsa sai (tindikuivatuskonteiner sai täis ja selle vahetus oli võrväärne uue printeriga), siis vaatasin pisut ringi. Leidsin mõistliku hinnaga ja vähekasutatud korraliku kombain Konica Minolta Bizhub c258. (1500€, läbisõit 50 000 lk) Nüüdseks on see lahendus juba paar kuud meid paar kuud kenasti teeninud ja kõik on väga rahul. Hea on tööd teha, kui saad suured ja kvaliteetsed joonised lauale võtta. Sai küll korralik summa printeri alla pandud, aga seda on näha ka prinditud lehe kvaliteedis. Ja kui A3 joonistest rääkida, siis kahjuks peab ikka tõdema, et laseri selgete teravate joonte vastu tindikad ikkagi ei saa. Korralik sääst tuleb tindikassetide pealt ja kui ka peaksin otsustama paari aasta pärast printerit vahetada, siis usun, et leian sellele Bizhub’ile ka kenasti uue huvilise.
Kodune lahendus: Kodus on mul vana Samsungi ML-1620 printer, mida ametlikult isegi driverid enam ei toeta (macos 12), aga netiavarustest leitud õpetus suunas, et sööda teise mudeli draiver ette ja töötab. Lisaks on mu kodused printimise mahud (mõni üksik DPD pakisilt + mõni üksik pilet) nii väikesed, et pole näinud mõtet vahetada. Õigemini olen 10 aastat mõelnud, et võiks välja vahetada, aga see paganama tooner lihtsalt ei saa tühjaks.
Loodan, et minu kogemustest oli ehk kellelegi kasu.
See 1000 lk on marketing BS. Teine tooner on 70% juba, aga ainult 1077 lk prinditud.
Prinditud on ainult teksti.
Originaal või analoogtooner?
Kasutan ainult originaale. Brother.
Sa saad oma Brotheri veebiliidese General -> Maintenance lehelt statistika keskmise lehe katvuse kohta tooneriga printeri eluea jooksul.
Mul on tööl kaks Brother HL-L2370DN printerit, ühel on katvus näiteks 3.49%.
Esimese (starter-)tooneri ressurss oli vist ka 700lk ainult ette nähtud, nii et ka sellega peab arvestama. Kui sul oli esimene kassett 700lk ja uus on 1000lk ressursiga, siis 1077 lk printimisel on viimased 377lk juba teise kasseti arvelt prinditud, nii et 70% jääki on päris hea
High-Yield toonerite ost on ka otstarbekam kui tavalise 1000lk ressursiga, kui just tavalisest odavamalt ei pakuta seda. Tooner ei lähe hapuks ega kuiva ära, kui piisavalt kiiresti ära ei kasuta. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Sel paberil peab ikka väga vähe olema ja kvaliteet kõige madalam, et see maht täis tuleks. Ehk siis reaalset olukorda ei peegelda kuidagi Tahmakassettide omavaheliseks võrdluseks vast sobib.
---
Tegelikult on 1 probleem ka.
Mu printer kaob iga paari-kolme päeva tagant WiFi võrgust ära. Et tagasi saada, tuleb restartida nii WiFi ruuter kui ka printer. Ainult emma-kumma restart ei aita, tuleb mõlemal teha. IPv6 olen proovinud, mida Internetis soovitatakse, ei aidanud minu puhul. Printeril viimane firmware peal.
Sai Epson EcoTank L8180 printer võetud ligi. Üks põhjustest miks selle poole vaatasin, oli spetsifikatsiooni ja kasutusjuhendi järgi toetatav 5 GHz WiFi. Printerit tööle seadistades, aga leiab ainult 2.4 GHz võrke.
Kirjutasin Epsoni klienditoele. Esimeses kirjas öeldakse, et ei toetagi 5 GHz. Teises, et äkki ma elan vales regioonis ja viidatakse kasutusjuhendile kus sagedused kirjas. Kolmandas vastuses jälle, et printer toetab ainult 2.4 GHz ja ükski nende printer ei toeta 5 GHz võrke
SKG, võiks nagu jah nende enda poolt avaldatud andmete järgi. Kasutusjuhendis, lk 274, on välja toodud isegi 5 GHz sagedused mida toetab. Ning link kust siis saab vaadata, et Eesti kuulub Euroopa alla ja toetab W56 sagedusi.
Siin siis Epsoni klienditoe vastused meilivestlusest.
Epson Customer Interaction Centre kirjutas:
I am afraid this printer model will not connect to a 5GHz network. It is only capable of connecting to 2.4GHz frequencies.
To print over WIFI, you will need both printer and the connected device on the 2.4GHz wireless network. You can of course change your phone or PC back to the 5GHz network after printing if required.
If you require further assistance please do not hesitate to contact the Epson Customer Inter@ction Centre and we will endeavour to resolve any further queries you may have.
The frequency your router is putting out on may not be covered in your region.
Also, not supported are WIFI boosters and extenders. If you are using that, it would be another reason the printer cannot 'see' those SSIDs.
Epson Customer Interaction Centre kirjutas:
I apologize for the lateness in reply we are currently working through a back log of emails.
The printer will only connect to a 2.4GHz connection. You will need to make sure the internet service provider has split you´re frequencies to make sure the 2.4GHz and 5GHz are both visible.
Epson Customer Interaction Centre kirjutas:
Depending on the printer you have or wanting to purchase you can also use the Ethernet cable to connect the printer. This way the printer will automatically be assigned regardless of the 5 GHz or 2.4GHz and you will be able to print wireless from PC to printer.
Unfortunately we have no printer as of yet that can connect to the 5 GHz.
Ei mingit vabandust või lubadust andmed tegelikkusega vastavusse viia Esimene Epsoni printer ja "vägev" esmamulje. Võib tunduda tühine asi, aga kui siiski kaablit vedada ei saa ja 2.4 GHz on umbes siis pole nii tore...
Sel paberil peab ikka väga vähe olema ja kvaliteet kõige madalam, et see maht täis tuleks. Ehk siis reaalset olukorda ei peegelda kuidagi Tahmakassettide omavaheliseks võrdluseks vast sobib.
---
Tegelikult on 1 probleem ka.
Mu printer kaob iga paari-kolme päeva tagant WiFi võrgust ära. Et tagasi saada, tuleb restartida nii WiFi ruuter kui ka printer. Ainult emma-kumma restart ei aita, tuleb mõlemal teha. IPv6 olen proovinud, mida Internetis soovitatakse, ei aidanud minu puhul. Printeril viimane firmware peal.
Brother DCP-1612W (sama mis DCP-1610W)
Sellel printeril paistab tõepoolest vaid üht tüüpi tooner olevat nii starterpaketis kui standardsena, ikka 1000lk ressursiga.
Aga firmware on oletatavasti piisavalt sarnase veebiliidesega ja statistikat katvuse üle samamoodi peetakse, võimalik et isegi sama koha pealt leitav see number. Igaks juhuks tasuks ehk vaadata, kas see vastab tooneri ressursi arvestamisel kasutatavale ISO standardsele 5% katvusele või juhtub suurem olema?
Lexmark kirjutab sellest pikemalt ja näitab hästi pisikeselt ette ka pildid ISO standardse sisuga lehtedest: https://www.lexmark.com/en_xm/products/supplies-and-accessories/iso-page-yields.html
Selle järgi 5% katvus ei ole just kuigi tihe tekst üle terve lehe. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Vahur, saada neile Epsoni koduka link.. kui nad 802.11ac välja reklaamivad on see eksitav ja tuleks kohe ära parandada. Sisuliselt peaks sul olema õigus toode tagasta, kuna tootja väljareklaamitu ei vasta tõele. Juhul kui tõesti üle 5Ghz võimekus puudub.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.