Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  VIDEO: Printerite sada häda märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 31.01.2022 18:55:22 VIDEO: Printerite sada häda vasta tsitaadiga


Kunagi olid laserprinterid kallid ja tindiprinterid alla igasugust arvestust. Lisaks kõikvõimalikud kaasnevad jamad määriva tahma ja laiali mineva tidiga.
Tänaseks on vahe praktiliselt kadunud ja milline printer endale valida muutunud näiliselt palju segasemaks.


Printerid on nagu õhk, mille olemasolu ja toimimine on iseenesest mõistetav, kuniks tekivad probleemid.
Õnneks enamus probleemid on üsna kergesti lahendadatavad.
Ka printeri valik ei ole teab mis keeruline, kui tead, mille jaoks on sul printerit tarvis, kui palju ja mida prindid.
Odava lehe hinnaga printer ei teeni end kunagi tagasi kui prindid.


Link


Printerite tarvikute hinnad leiab kenasti HV-st
Näiteks Neversop printerid ja tahmad. https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=neverstop&min_price=&max_price=

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm


viimati muutis ullivilli 16.02.2022 15:00:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
entr0cks
HV kasutaja
entr0cks

liitunud: 01.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 19:31:07 vasta tsitaadiga

Praegu on ebameeldivalt palju erinevaid võtteid, kuidas üritatakse võimalikult palju tindi konteinerite vahetust peale suruda ja milliseid jaburaid väiteid nendega seoses tehakse.
_________________
VULTR - proovimiseks krediiti - igasugu serveri/pilve teenuseid, üldiselt suhteliselt parem jõudlus
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 31.01.2022 21:10:16 vasta tsitaadiga

entr0cks kirjutas:
Praegu on ebameeldivalt palju erinevaid võtteid, kuidas üritatakse võimalikult palju tindi konteinerite vahetust peale suruda ja milliseid jaburaid väiteid nendega seoses tehakse.


Too mõned näited, mida silmas pead?

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 21:45:56 vasta tsitaadiga

mul on 1 õnnetu hp 2700 odavseeria. talutavaks läks asi siis kui neid paake süstlaga täitma hakkasin aga ka siis käib jaur, sest printer teab, kui palju peab tindiga printida saama ja ühel hetkel kukub kilkama, et asi pole õige. brotheri see täidetav tindikas oma 100ml tindiga tundus printeri ja tintide hina suhte poolest ok olema aga 300 raha printer on ikka natuke palju. see 2700 series õnnetus maksis 31 euri koos km ga aga tindid on 14eurot tavaline ja 25 "XL". kui oleks vaid vesimärk nurgas, saaks ilmselt värvilisega kaua ja kaugele aga kui on vaja mõni pilt või joonis ka lasta, on nädalaga kusi mutris.
kui pudelist tindid otsa saavad, vahetan ilmselt ecotangi vastu.

epson ecotank on sellest hp asjast odavam nii riista kui lisade poolest.

https://odavprint.ee/et/product/analoog-komplekt-epson-t664-bk-c-m-y/ tindid

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/Epson-EcoTank-L1110-Colour-413425 odav printer,
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/Printer-MFP-Epson-EcoTank-L3251-591606
ägedam printer.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2022 23:32:06 vasta tsitaadiga

Olin harjunud printeri tagakülje power off lülitiga.
Viimasel ostetud printeril see puudu ja mingi napakas sleep nupp sisse ja "välja" lülitamiseks.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 09:00:09 vasta tsitaadiga

Vältida tuleks üliodavaid tindiprintereid. Need on odavad sel põhjusel, et kasutuses on väikesed pooltäis kassetid. Ja uus originaalkassett maksab ebanormaalselt palju. Koopiat ei pruugi olla võimalik kasutada, kui tootja on lisanud originaalkassettidele kiibi mis koopiatel puudub. DRM kõige halvemal kujul.

Laserprinter on igal juhul ökonoomsem. Ma ostsin mustvalge multifunktsonaalse laseri (pole vajadust värve printida) 5 aastat tagasi. Olen printinud rohkem kui ühe bloki jagu (500 lehte) ja seni ikka veel originaaltahm kasutuses.
Ostsin teadlikult kallima väikefirmadele mõeldud mudeli. Uus tahmakassett maksab ainult ~60€. Printer ise maksis 250€. Pole paha 5+ aasta kohta.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 01.02.2022 09:02:53 vasta tsitaadiga

Umbes kõigil on pooltäis stardikad kaasas, isegi laseritel.
Aga neverstop on väga väga odav kasutada, ~10 eur on täitmine ja mingi teatud aja tagant tuleb ~60 eur maksev drum unit ka vahetada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 09:24:11 vasta tsitaadiga

Mul oli odav laser aga siis läks naine lasteaeda tööle..
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 09:26:37 vasta tsitaadiga

Janis, Vahe on selles, et laseri stardikas on mingi 1000+ lehte võrreldes tindika sajaga heal juhul.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 01.02.2022 09:26:59 vasta tsitaadiga

500lk stardikaid laseril pigem näinud
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 01.02.2022 09:30:42 vasta tsitaadiga

Väikesed stardikad jah on paras jama.
Kuigi tunub, et osad tootajad on selle prügi tootmist üritanud vähendada (vähesed ja mõne mudeliga)
Näiteks Neverstopil vist oli 5000lk tahm poest ostes kaasas.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 11:07:20 vasta tsitaadiga

Janis, 4k seeria a oli 7500, x 15k. Ma ei mäleta mis neil (4250) karbist võttes sees olid.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 12:35:45 vasta tsitaadiga

See 1000 lk on marketing BS. Teine tooner on 70% juba, aga ainult 1077 lk prinditud.

Reaalsus:





Prinditud on ainult teksti.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 12:46:30 vasta tsitaadiga

--
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 15.06.2024 00:36:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 01.02.2022 13:25:25 vasta tsitaadiga

SKG, see müügi number, et kui mitu lehte peab tulema välja on ju kindla lehekülgede peale kuluva tahmakoguse korral
kui trükid ainult musti lehti, siis saab tahm rutem otsa ja kui lehel on igaühel mõni sõnake vaid, siis saad rohkem välja lasta
vastav lehe täituvusprotsent peaks printeri täisspetsifikatsioonis sul kirjas olema (ennevanasti - veel mõned aastad tagasi - küll oli)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 14:36:22 Re: Printerite sada häda vasta tsitaadiga

ullivilli kirjutas:
...Kunagi olid laserprinterid kallid ja tindiprinterid alla igasugust arvestust. Lisaks kõikvõimalikud kaasnevad jamad määriva tahma ja laiali mineva tidiga.
Tänaseks on vahe praktiliselt kadunud ja milline printer endale valida muutunud näiliselt palju segasemaks.

Mis tindiprinterid olid alla igasugust arvestust? See:
https://www.reddit.com/r/retrobattlestations/comments/a7ff9i/elektronika_ms6312_the_only_inkjet_printer_model/
Oma aja kohta oli täiesti arvestatv aga üldiselt oli ikka si**.
Üks esimesi minul HP 3650, +16 aastat tagasi. Mis tindiprinter siis sellest oluliselt parem on nüüd?
https://www.amazon.ca/HP-DeskJet-Colour-Inkjet-Printer/dp/B00009X7EA
Täitmine oli lihtne (s.h. nullimine), printis täiesti fotokvaliteediga.
Kas tänapäevastel tindiprinteritel enam tindid ära ei kuiva? Kui nii siis see oleks edasiminek.

"Asjaarmastajad" aretasid juba üle 10 aasta tagasi "tindipotid" printerile lekülge. Vähemalt ühte firmat tean kes pakkus ametlikult fototeenust sellise Epsoni printeriga.

Laserite hinnad on tõesti alla tulnud ja mõõtmed ka sellised, et sobib laua peale panna.
Aga firmad ei armasta avaldad kui suur "stradi" tahmakassett (sama ka tindiprinteritel) sees on.
Odavama otsa printeritel pigem 500 lehte. Kallimatel on olukord arvatavasti parem.
Analoog tahmad on päris odavaks läinud. Viimati ostsi ühele Samsungi kombainile XL 1800 (või oli 2500) lehte 12.5 €, ei tea kas kestab ka.

Aga tindiprinterit ostes tasuks enne ostmist teda mida teha kui tint otsa saab. Orig.-d enamast kallid (odavam printer > kallim tint)
Ise täitmist tehakse raskemaks (ideaalis et ei saakski ise täita).
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 01.02.2022 17:12:03 Re: Printerite sada häda vasta tsitaadiga

wex kirjutas:
ullivilli kirjutas:
...Kunagi olid laserprinterid kallid ja tindiprinterid alla igasugust arvestust. Lisaks kõikvõimalikud kaasnevad jamad määriva tahma ja laiali mineva tidiga.
Tänaseks on vahe praktiliselt kadunud ja milline printer endale valida muutunud näiliselt palju segasemaks.


Kas tänapäevastel tindiprinteritel enam tindid ära ei kuiva? Kui nii siis see oleks edasiminek.

"Asjaarmastajad" aretasid juba üle 10 aasta tagasi "tindipotid" printerile lekülge. Vähemalt ühte firmat tean kes pakkus ametlikult fototeenust sellise Epsoni printeriga.

Laserite hinnad on tõesti alla tulnud ja mõõtmed ka sellised, et sobib laua peale panna.
Aga firmad ei armasta avaldad kui suur "stradi" tahmakassett (sama ka tindiprinteritel) sees on.
Odavama otsa printeritel pigem 500 lehte. Kallimatel on olukord arvatavasti parem.
Analoog tahmad on päris odavaks läinud. Viimati ostsi ühele Samsungi kombainile XL 1800 (või oli 2500) lehte 12.5 €, ei tea kas kestab ka.

Aga tindiprinterit ostes tasuks enne ostmist teda mida teha kui tint otsa saab. Orig.-d enamast kallid (odavam printer > kallim tint)
Ise täitmist tehakse raskemaks (ideaalis et ei saakski ise täita).


See, et tint ja tindipead enam ära ei kuiva pidi väidetavalt olema oluliselt parem.
Mul siin ka üks jääb pikka testi, Canoni sarnane nagu Epsoni ja HP Smart Tank ning eks poole aasta, aasta pärast ole näha.

Kas 30€ tindi eest on palju, kui su printer maksab 30€? Proportsionaalselt kahtlamata.
Samas Smart Tank XL must tint maksab 14€ ning sellega peaks saama tootja andmeil 6000lk.

Tindipottide ja süstlatega mässamine oli teema kuid spetsialistidega rääkides tundus, et paljud probleemid sealt pärit.
Tintide kuivamine peades, kassettides, mitte kuivamine paberil, valed värvid jne.
Sama nagu tahmaga. Analoogid võivad olla head (paremad kui niisama täidetud) Kuid suur osa analooge on ka nn täidetud ehk rullid panevad teist ringi.
Kui on hea tahm, korralikult täidetud, ei tohiks probleemi olla. Samas võta nüüd kinni. Kui koonerdatakse, siis üldiselt võetakse ju ikka see kõige kõige soodsam lahendus.

Üks hea näide oli Fisheri vs teised pastaka tindid. Hinnavahe on päris suur.
Gramme on teistes rohkem, kuid Fisher saab rohkem meetreid.
Selle pärast, et tint on rõhu all kapslis ning teistel kuivab tint enne ära, kui lõpuni jõuab.
Lisaks saab fisheriga kirjutada tänu sellele tagurpidi, niiskele pinnale, vee all jne.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 18:16:53 vasta tsitaadiga

ma panin epsoni analoogide hinnad. 3€pott. marttank võib ennast lutsu visata. oma 4x14 euroga. hinnavahe on 4 x nagu näha.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 19:04:47 Re: Printerite sada häda vasta tsitaadiga

ullivilli kirjutas:
...
Tindipottide ja süstlatega mässamine oli teema kuid spetsialistidega rääkides tundus, et paljud probleemid sealt pärit.
....

Kes need spetsialistid on? Need kes orig. tinti ja tahma müüvad?
Mina näen seda asja teistmoodi. Viimase 15..20 aasta jooksul on tindiprinterite tootmisel "põhi aur" läinud isetäimise takistamiseks, et sundida inimesi ikka orig. tinti ostma. 10 ml orig tint ~30+ €-i. Selle raha eest saab 1..2 liitrit tinti kui pudeliga osta. Hinnavahe ~100x
Kui palju neid "isetätjaid" ikka on? Aga kui neid on vähe miks siis näha vaeva nende kottimisega. Suurem probleem võib olla analoog tindi (tahma) müüjad, lõpuks on nemad kes koore riisuvad.
Nüüd on võetud uus suund, et las tädavad.
tsitaat:
Smart Tank XL must tint maksab 14€

Kui õieti aru saan on see 135 ml tinti. Mis on ~4x kallim kui analoogtint pudelis. Kui 100x kallimalt ei suuda tinti müüa siis vähemalt 4x ikka icon_smile.gif
Printeri hinnale ka väike kordaja ette. Ainuke probleem, et järjest vähem neid kellel printida vaja. Tänapäeval fotosi ka enam väga ei prindita.
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 20:43:01 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
SKG, see müügi number, et kui mitu lehte peab tulema välja on ju kindla lehekülgede peale kuluva tahmakoguse korral
kui trükid ainult musti lehti, siis saab tahm rutem otsa ja kui lehel on igaühel mõni sõnake vaid, siis saad rohkem välja lasta
vastav lehe täituvusprotsent peaks printeri täisspetsifikatsioonis sul kirjas olema (ennevanasti - veel mõned aastad tagasi - küll oli)

Jep, ilmselt kuskil on kirjas, kuid reaalse kasutuse kohta ei näita see midagi. Ühtegi fotot pole printinud ja lehed on tihti pooltühjad. Et ühe tahmakassettiga 1000 lk välja pingutada, peaksin panema printimiskvaliteedi miinimumi peale, nii et tähed on kandilised ja silmal valus lugeda icon_smile.gif Ja teksti täis lehti muidugi välja ei saaks printida. Ehk siis BS marketing, kuid samas JOKK icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 01.02.2022 21:18:23 vasta tsitaadiga

On kusagilt meelde jäänud, et see number näitab 5% kaetud lehtede arvu.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 01.02.2022 22:37:13 Re: Printerite sada häda vasta tsitaadiga

wex kirjutas:
ullivilli kirjutas:
...
Tindipottide ja süstlatega mässamine oli teema kuid spetsialistidega rääkides tundus, et paljud probleemid sealt pärit.
....

Kes need spetsialistid on? Need kes orig. tinti ja tahma müüvad?
Mina näen seda asja teistmoodi. Viimase 15..20 aasta jooksul on tindiprinterite tootmisel "põhi aur" läinud isetäimise takistamiseks, et sundida inimesi ikka orig. tinti ostma. 10 ml orig tint ~30+ €-i. Selle raha eest saab 1..2 liitrit tinti kui pudeliga osta. Hinnavahe ~100x
Kui palju neid "isetätjaid" ikka on? Aga kui neid on vähe miks siis näha vaeva nende kottimisega. Suurem probleem võib olla analoog tindi (tahma) müüjad, lõpuks on nemad kes koore riisuvad.
Nüüd on võetud uus suund, et las tädavad.
tsitaat:
Smart Tank XL must tint maksab 14€

Kui õieti aru saan on see 135 ml tinti. Mis on ~4x kallim kui analoogtint pudelis. Kui 100x kallimalt ei suuda tinti müüa siis vähemalt 4x ikka icon_smile.gif
Printeri hinnale ka väike kordaja ette. Ainuke probleem, et järjest vähem neid kellel printida vaja. Tänapäeval fotosi ka enam väga ei prindita.



Täispikk intekas Büroomaailma IT müügijuhiga on Arvutimaailma YT-s olemas.
Teine oli Telia printeri spetsiga, kes kaamera ette ei söendanud tulla.

Büroomaailm müüb ka analooge ning anloogil ja analoogil on arvestatavalt suur vahe.
Samuti tindil.
Dacia Sandero on ka S Klassi mersust 20x soodsam. On need siis sama? Neli ratast ja rool... identsed.

Ehk kindlasti on tintide puhul palju vahetu vahel ja tarvikutel katted paremad.
Samas võid sattuda väga hea analoogi peale ning võid saada igasugust jama.

Intekas välja tulnud toonerite teema:
odav tooner tekitas 2x tihema hooldusvälba. määris rohkem ja lõpuks saavutatud vahe tooneri hinnas sõi ära lisandunud hooldus.

Ehk odav tarvik ei tekita alati probleeme. Kuid enamus kvaliteediprobleemid on just seotud odavate või pigem siis täidetud tarvikutega.
Analoogidega tundus jutust, et probleeme vähem, eriti, kui ei minda seda kõige kõige soodsama teed.

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 01.02.2022 23:33:51 vasta tsitaadiga

Mustad analoogtoonerid on kasutatavad. Määrima hakkavad muidugi sagedamini, aga siis saab garantiikorras uue. Kui on selline printer, millel trummel eraldi, siis on mõttekam täita.
Värvilistel analoogtooneritel värvid valed ja määrivad palju hullemini kui mustad. Analoogtindiga on lugu parem.

Epson EcoTank - kui paar kuud seisab, siis mingil määral ummistuvad pead ära. 1-3 automaatset puhastustsüklit ja jälle korras.
Kolm aastat L805 printerit kasutanud. Vaja on seda fotode printimiseks, kvaliteet väga hea ja prindib äärest ääreni.


viimati muutis von Wu 01.02.2022 23:34:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 23:34:03 vasta tsitaadiga

Rapo ja bellusti toonerite vahe oli väga suur.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 01.02.2022 23:36:44 vasta tsitaadiga

Kumb parem oli? Rapost saadud mustade tooneritega enamasti rahule jäänud. Ja kui oli vaja praak välja vahetada, siis tehti seda kobisemata.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2022 23:40:58 vasta tsitaadiga

Rapo.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2022 22:29:40 vasta tsitaadiga

Milline printer siis ikkagi koju osta? Paarkümmend lehte vb kuus prindin. Võiks istuda võrgus, AirPrint ja muud kaasaegsed tehnoloogiad.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 03.02.2022 22:32:11 vasta tsitaadiga

https://arvutitark.ee/est/Otsing?q=neverstop
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2022 00:16:47 vasta tsitaadiga

Mulle tuleb see ecotank järgmiseks.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2022 09:51:20 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
500lk stardikaid laseril pigem näinud


Kyocera Ecosys värvilaser oli algusest juba täis tooneritega.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 07.02.2022 21:38:39 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Milline printer siis ikkagi koju osta? Paarkümmend lehte vb kuus prindin. Võiks istuda võrgus, AirPrint ja muud kaasaegsed tehnoloogiad.


Oleneb, mida sa prindid.
Mina täna ostaks mingi tintari.
Aeg Ajalt on tore, mingeid värvilisi elemente lisada ja teksti teist tooni lasta.

Kui ainult MV siis võtaks neverstopi vms.
kui ilma koopiamasina/skännerita siis 150€ ja selle eest on komplektis 5000lk.
https://www.hinnavaatlus.ee/1685526/hp-neverstop-1000w/
Samas vahel on hea, kui saab juhiloa sisse skännida vms, aga samas võib seda 99% juhtudest ka lihtsalt telefoniga sisse pildistada.

Näiteks see sama HP smart tank https://www.hinnavaatlus.ee/1921046/hp-smart-tank-515/
On 3ühes ja põmst sama hinna eest mis Neverstop ja kaasas ka 6000lk ehk paarkümmend lehte kuus == võiks umbes 25 aastaks jätkuda. icon_biggrin.gif
Kuigi olgu see mitte kuivamise jutt nii vinge kui tahes, vaevalt et see nii kaua kestab icon_biggrin.gif


SKG kirjutas:
See 1000 lk on marketing BS. Teine tooner on 70% juba, aga ainult 1077 lk prinditud.

Prinditud on ainult teksti.


Originaal või analoogtooner?

PS Et tegu ei oleks vaid tühipalja soolapuhumisega sai võetud sisendit oma ala spetsialistidelt.
Video sisuga aitasid infoga Telia Eesti printeriguru Joel Rillo ning Büroomaailma IT müügijuhi Andrel Lokna, kellega täispikka invervjuud Youtubest.

Link

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2022 16:25:45 vasta tsitaadiga

ullivilli kirjutas:
SKG kirjutas:
See 1000 lk on marketing BS. Teine tooner on 70% juba, aga ainult 1077 lk prinditud.

Prinditud on ainult teksti.


Originaal või analoogtooner?

Kasutan ainult originaale. Brother.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2022 21:52:25 vasta tsitaadiga

Ostsin odava (136€) Pantum P3300DW printeri (mustvalge laser, duplex print, wifi/rj45)
https://global.pantum.com/global/series/p3300dw/
https://www.hinnavaatlus.ee/2036853/pantum-laser-printerpantump3300dwusb-20wifiethduplexp3300dw/

Tehase kassett on mahuga 1500 lehte. Ostsin veel 6000lk toonerkasseti juurde 39€. Printer ja trummel on eraldi ostetavad, trumli läbisõit 12000 lehte.

Wifi võrguga ühendus ilusti ära ning pole veel küljest kukkunud. Draiveri installis probleemideta (Win10) ning printerit saab windowsi sätetes ka piisavalt põhjalikult seadistada. Printeri web GUI on ka täitsa kasutatav. Duplex print toimib eeskujulikult. Androidi äpp on ülevaadete põhjal kohutav, aga ise ei näe vajadust seda proovidagi. Printeri läbisõit alles mõned lehed beer_yum.gif
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IseLoom
HV vaatleja

liitunud: 27.09.2017




sõnum 16.03.2022 01:07:09 vasta tsitaadiga

Mõned mõtted väikese mahuga printimise korral. Seda nii kontoris kui ka koduses keskkonnas.

Kontoris on mul vajadus värvilise A3 järgi ja pikalt sai siinkohal kasutatud Brotheri tindikombaini. A4 maht on nii 500lk kuus ehk väike ja A3 maht 20 lk kuus ehk olematu. Prindikvaliteet nüüd midagi väga erilist ei olnud, aga kui oli vaja, siis oli hea kui sai kenasti joonise A3’le välja lasta. Peamine mure oli, aga selles, et värvilised tindipead ikkagi kuivasid ära. Tee mis tahad. Kui värvi on vaja vaid kord nädalas, siis hea kvaliteediga väljatrüki jaoks tuleb teha tindipeade puhastamise protseduur. Viimane aga kasutab ära 1/4 kogu tooneri mahust. Seega tulemus oli see, et iga kuu tuli uued värvikassetid sisse laduda. Kuigi prinditav maht sealjuures oli vaid mõned värvilised lehed kuus.

Lahendus 1: Kui vähemalt kord päevas midagi korralikult värvilist välja printida, siis tindipea ei kuivanud ära. Ehk siis panin arvuti automaatselt igal hommikul printima. Väljatrükiks valisinühe kahepoolse testlehe, mis kasutab kenast kõiki värve. Lahendus töötas. Ainus miinus oli see, et iga päev läks üks A4 vanapaberisse. Küll aga tindikassetid kestsid kohe päris mitu kuud. Lisaks tekkis töötajatel usaldus printeri vastu ja seetõttu prinditi ka pisut rohkem värvilist.

Lahendus 2: Kui Brotheri tindikas üks hetk omadega otsa sai (tindikuivatuskonteiner sai täis ja selle vahetus oli võrväärne uue printeriga), siis vaatasin pisut ringi. Leidsin mõistliku hinnaga ja vähekasutatud korraliku kombain Konica Minolta Bizhub c258. (1500€, läbisõit 50 000 lk) Nüüdseks on see lahendus juba paar kuud meid paar kuud kenasti teeninud ja kõik on väga rahul. Hea on tööd teha, kui saad suured ja kvaliteetsed joonised lauale võtta. Sai küll korralik summa printeri alla pandud, aga seda on näha ka prinditud lehe kvaliteedis. Ja kui A3 joonistest rääkida, siis kahjuks peab ikka tõdema, et laseri selgete teravate joonte vastu tindikad ikkagi ei saa. Korralik sääst tuleb tindikassetide pealt ja kui ka peaksin otsustama paari aasta pärast printerit vahetada, siis usun, et leian sellele Bizhub’ile ka kenasti uue huvilise.

Kodune lahendus: Kodus on mul vana Samsungi ML-1620 printer, mida ametlikult isegi driverid enam ei toeta (macos 12), aga netiavarustest leitud õpetus suunas, et sööda teise mudeli draiver ette ja töötab. Lisaks on mu kodused printimise mahud (mõni üksik DPD pakisilt + mõni üksik pilet) nii väikesed, et pole näinud mõtet vahetada. Õigemini olen 10 aastat mõelnud, et võiks välja vahetada, aga see paganama tooner lihtsalt ei saa tühjaks.

Loodan, et minu kogemustest oli ehk kellelegi kasu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 18:35:12 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
ullivilli kirjutas:
SKG kirjutas:
See 1000 lk on marketing BS. Teine tooner on 70% juba, aga ainult 1077 lk prinditud.

Prinditud on ainult teksti.


Originaal või analoogtooner?

Kasutan ainult originaale. Brother.

Sa saad oma Brotheri veebiliidese General -> Maintenance lehelt statistika keskmise lehe katvuse kohta tooneriga printeri eluea jooksul.
Mul on tööl kaks Brother HL-L2370DN printerit, ühel on katvus näiteks 3.49%.
Esimese (starter-)tooneri ressurss oli vist ka 700lk ainult ette nähtud, nii et ka sellega peab arvestama. Kui sul oli esimene kassett 700lk ja uus on 1000lk ressursiga, siis 1077 lk printimisel on viimased 377lk juba teise kasseti arvelt prinditud, nii et 70% jääki on päris hea icon_rolleyes.gif
High-Yield toonerite ost on ka otstarbekam kui tavalise 1000lk ressursiga, kui just tavalisest odavamalt ei pakuta seda. Tooner ei lähe hapuks ega kuiva ära, kui piisavalt kiiresti ära ei kasuta.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 20:44:07 vasta tsitaadiga

Brother TN-1050 kasutan. Mingit väikemahulist "starter toonerit" kaasa ei tulnud.

Tooneri pakendil kirjas, et 1000 A4 saab printida.
https://en.wikipedia.org/wiki/ISO/IEC_19752

Sel paberil peab ikka väga vähe olema ja kvaliteet kõige madalam, et see maht täis tuleks. Ehk siis reaalset olukorda ei peegelda kuidagi icon_smile.gif Tahmakassettide omavaheliseks võrdluseks vast sobib.



---
Tegelikult on 1 probleem ka.

Mu printer kaob iga paari-kolme päeva tagant WiFi võrgust ära. Et tagasi saada, tuleb restartida nii WiFi ruuter kui ka printer. Ainult emma-kumma restart ei aita, tuleb mõlemal teha. IPv6 olen proovinud, mida Internetis soovitatakse, ei aidanud minu puhul. Printeril viimane firmware peal.

Brother DCP-1612W (sama mis DCP-1610W)
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 21:03:09 vasta tsitaadiga

Sai Epson EcoTank L8180 printer võetud ligi. Üks põhjustest miks selle poole vaatasin, oli spetsifikatsiooni ja kasutusjuhendi järgi toetatav 5 GHz WiFi. Printerit tööle seadistades, aga leiab ainult 2.4 GHz võrke.
Kirjutasin Epsoni klienditoele. Esimeses kirjas öeldakse, et ei toetagi 5 GHz. Teises, et äkki ma elan vales regioonis ja viidatakse kasutusjuhendile kus sagedused kirjas. Kolmandas vastuses jälle, et printer toetab ainult 2.4 GHz ja ükski nende printer ei toeta 5 GHz võrke thumbs_down.gif
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 21:13:59 vasta tsitaadiga

Vahur, Speci järgi peaks tugi olema:
tsitaat:
Ethernet, USB, Wi-Fi Direct, USB host, Wireless LAN IEEE 802.11a/b/g/n/ac, SD Card Slot

https://www.epson.eu/en_EU/products/printers/inkjet/ecotank-l8180/p/29188
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 21:39:25 vasta tsitaadiga

SKG, võiks nagu jah nende enda poolt avaldatud andmete järgi. Kasutusjuhendis, lk 274, on välja toodud isegi 5 GHz sagedused mida toetab. Ning link kust siis saab vaadata, et Eesti kuulub Euroopa alla ja toetab W56 sagedusi.

Siin siis Epsoni klienditoe vastused meilivestlusest.
Epson Customer Interaction Centre kirjutas:
I am afraid this printer model will not connect to a 5GHz network. It is only capable of connecting to 2.4GHz frequencies.

To print over WIFI, you will need both printer and the connected device on the 2.4GHz wireless network. You can of course change your phone or PC back to the 5GHz network after printing if required.

If you require further assistance please do not hesitate to contact the Epson Customer Inter@ction Centre and we will endeavour to resolve any further queries you may have.

Epson Customer Interaction Centre kirjutas:
Please check page 276: https://download4.epson.biz/sec_pubs/l8180_series/useg/en/manual.pdf?pageid=&tab=&LGW=&CNW=&OSV=&EXE=&VER=

The frequency your router is putting out on may not be covered in your region.

Also, not supported are WIFI boosters and extenders. If you are using that, it would be another reason the printer cannot 'see' those SSIDs.

Epson Customer Interaction Centre kirjutas:
I apologize for the lateness in reply we are currently working through a back log of emails.

The printer will only connect to a 2.4GHz connection. You will need to make sure the internet service provider has split you´re frequencies to make sure the 2.4GHz and 5GHz are both visible.

Epson Customer Interaction Centre kirjutas:
Depending on the printer you have or wanting to purchase you can also use the Ethernet cable to connect the printer. This way the printer will automatically be assigned regardless of the 5 GHz or 2.4GHz and you will be able to print wireless from PC to printer.

Unfortunately we have no printer as of yet that can connect to the 5 GHz.


Ei mingit vabandust või lubadust andmed tegelikkusega vastavusse viia thumbs_down.gif Esimene Epsoni printer ja "vägev" esmamulje. Võib tunduda tühine asi, aga kui siiski kaablit vedada ei saa ja 2.4 GHz on umbes siis pole nii tore...
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 21:39:26 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Brother TN-1050 kasutan. Mingit väikemahulist "starter toonerit" kaasa ei tulnud.

Tooneri pakendil kirjas, et 1000 A4 saab printida.
https://en.wikipedia.org/wiki/ISO/IEC_19752

Sel paberil peab ikka väga vähe olema ja kvaliteet kõige madalam, et see maht täis tuleks. Ehk siis reaalset olukorda ei peegelda kuidagi icon_smile.gif Tahmakassettide omavaheliseks võrdluseks vast sobib.



---
Tegelikult on 1 probleem ka.

Mu printer kaob iga paari-kolme päeva tagant WiFi võrgust ära. Et tagasi saada, tuleb restartida nii WiFi ruuter kui ka printer. Ainult emma-kumma restart ei aita, tuleb mõlemal teha. IPv6 olen proovinud, mida Internetis soovitatakse, ei aidanud minu puhul. Printeril viimane firmware peal.

Brother DCP-1612W (sama mis DCP-1610W)


Sellel printeril paistab tõepoolest vaid üht tüüpi tooner olevat nii starterpaketis kui standardsena, ikka 1000lk ressursiga.
Aga firmware on oletatavasti piisavalt sarnase veebiliidesega ja statistikat katvuse üle samamoodi peetakse, võimalik et isegi sama koha pealt leitav see number. Igaks juhuks tasuks ehk vaadata, kas see vastab tooneri ressursi arvestamisel kasutatavale ISO standardsele 5% katvusele või juhtub suurem olema?
Lexmark kirjutab sellest pikemalt ja näitab hästi pisikeselt ette ka pildid ISO standardse sisuga lehtedest: https://www.lexmark.com/en_xm/products/supplies-and-accessories/iso-page-yields.html
Selle järgi 5% katvus ei ole just kuigi tihe tekst üle terve lehe. icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.04.2022 22:26:02 vasta tsitaadiga

Vahur, saada neile Epsoni koduka link.. kui nad 802.11ac välja reklaamivad on see eksitav ja tuleks kohe ära parandada. Sisuliselt peaks sul olema õigus toode tagasta, kuna tootja väljareklaamitu ei vasta tõele. Juhul kui tõesti üle 5Ghz võimekus puudub.

Manualis ka kirjas, et 5GHz peaks toetama icon_smile.gif
https://download.epson-europe.com/pub/download/6395/epson639592eu.pdf
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2022 15:19:23 vasta tsitaadiga

Vahur, muuda 5ghz kanalit.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  VIDEO: Printerite sada häda
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.