Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  muhekas küsib märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 11.03.2022 12:17:27 vasta tsitaadiga

Ah, sa panid teise monitori selles mõttes, et nüüd on kaks monitori? Ma mõtlesin, et vahetasid ühe monitori teise vastu. icon_lol.gif

Ja probleemne on see Philips 170S, millel on ainult VGA sisend olemas?

Kas ühelgi kahest monitorist on arvuti käivitamisel pilt ees? Ja kui on, siis kummal? Ja millise väljundi otsas see mitteprobleemne monitor on (VGA, DVI, HDMI, DP)?

Raske on midagi öelda, kui olukorrast ei ole täpset ülevaadet.
Et pilt on bootimisel ainult ühes monitoris kahest, võib olla normaalne nähtus, teise monitori peaks pilt jõudma hiljemalt pärast kasutaja sisselogimist.

Muidugi vanemate ainult VGA sisendiga monitoride ühendamisel läbi D->A muunduriga adapteri digitaalse väljundi otsa võib tekitada veidraid probleeme, mida ei pruugi olla võimalik lahendada. Aga ilma täpsemalt uurimata ja erinevaid variante katsetamata on raske midagi öelda selle kohta.

Kui sul on arvutil olemas DVI-I väljund (pildil kaks ülemist varianti - pane tähele paremas servas asuvat 4 klemmi, mis moodustavad ruudu):

Spoiler Spoiler Spoiler


siis võib probleemidest üle saada VGA sisendiga monitori ühendamisega sellesse väljundisse. Seal on vaja ainult passiivset DVI-I to VGA adapterit või kaablit, sest sealt pesast tuleb välja VGA analoogsignaal, mida pole vaja konvertida ja ühendus graafikakaardi ja monitori vahel on otsene, ei ole mingit "lambitootja" elektroonikat vahele topitud.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 11.03.2022 17:05:21 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Ah, sa panid teise monitori selles mõttes, et nüüd on kaks monitori? Ma mõtlesin, et vahetasid ühe monitori teise vastu. icon_lol.gif

Ja probleemne on see Philips 170S, millel on ainult VGA sisend olemas?

Kas ühelgi kahest monitorist on arvuti käivitamisel pilt ees? Ja kui on, siis kummal? Ja millise väljundi otsas see mitteprobleemne monitor on (VGA, DVI, HDMI, DP)?

Raske on midagi öelda, kui olukorrast ei ole täpset ülevaadet.
Et pilt on bootimisel ainult ühes monitoris kahest, võib olla normaalne nähtus, teise monitori peaks pilt jõudma hiljemalt pärast kasutaja sisselogimist.

Muidugi vanemate ainult VGA sisendiga monitoride ühendamisel läbi D->A muunduriga adapteri digitaalse väljundi otsa võib tekitada veidraid probleeme, mida ei pruugi olla võimalik lahendada. Aga ilma täpsemalt uurimata ja erinevaid variante katsetamata on raske midagi öelda selle kohta.

Kui sul on arvutil olemas DVI-I väljund (pildil kaks ülemist varianti - pane tähele paremas servas asuvat 4 klemmi, mis moodustavad ruudu):

Spoiler Spoiler Spoiler


siis võib probleemidest üle saada VGA sisendiga monitori ühendamisega sellesse väljundisse. Seal on vaja ainult passiivset DVI-I to VGA adapterit või kaablit, sest sealt pesast tuleb välja VGA analoogsignaal, mida pole vaja konvertida ja ühendus graafikakaardi ja monitori vahel on otsene, ei ole mingit "lambitootja" elektroonikat vahele topitud.


See siin nimetatud monitor on jah teiseks monitoriks. Vaatasin seadetest ka näitab ühte monitori ja ei tuvasta ka kui panna seal valikus, et tuvasta teine monitor. Ühendus on jah VGA > HDMI üleminekuga. Nvididia paneelist ei näidanud ka teist monitori, näitab siis kui juhe välja tõmmata ja tagasi panna siis tuleb varu monitorile pilt ette. Põhimonitor töötab muidu ilusti ka käivitamisel. Samas Sellle Philipsi oma millest siin hetkel juttu võtsin ma oma teiselt masinalt ära ja seal toimis probleemideta. Sellele arvutile kuhu ma ta nüüd taha ühendasin on värske Win ka peal. Ehk win10

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 12.03.2022 15:15:18 vasta tsitaadiga

Millised väljundid arvutil on üldse? Tee pilt kasvõi.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 16.03.2022 16:59:41 vasta tsitaadiga

Nii Tegin täna arvutile tomupuhastuse ja siis ka pildid ühendustest. Proovisin neid ühendusi otse emaplaadi külge ka kuid ei toiminud seal need kaablid koos monitoriga. Emaplaat on https://us.msi.com/Motherboard/b85-g41-pc-mate

Arvuti tagant pilt
Spoiler Spoiler Spoiler


Kaablitest pildid

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 16.03.2022 19:05:22 vasta tsitaadiga

Sul on seal olemas VGA, DVI-D ja HDMI väljundid.

Kas mõlemad monitorid on ainult VGA sisendiga või on sellel esimesel ja ilusti töötaval midagi muud ka valida?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 16.03.2022 20:15:44 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Sul on seal olemas VGA, DVI-D ja HDMI väljundid.

Kas mõlemad monitorid on ainult VGA sisendiga või on sellel esimesel ja ilusti töötaval midagi muud ka valida?


Arvutis oli kaks kontot ja see vist võiski jama tekitada. Kuna ma eelmist poisi kontot ei osanud eemaldada sisselogimisest ja Control panelist siis tegin teise ja oli nagu 2 sisselogimist Windowsi tal. Arvan, et see võiski probleemi põhjustada, sest teise kontoga tal millegi pärast admin õigused üle ei tulnud ja kui safe modega arvutisse läksin siis arvuti andis märku, et sul pole admin õigusi. Ühesõnaga puhas win hetkel asi toimib ja loodan, et homme ka kui arvuti uuesti käivitada. Põhimonitor on HDMI ja teisel oli konverter vahel mis tegi VGA HDMI-ks.

Igatahes olen ma tänulik, et siin abivalmis inimesi on thumbs_up.gif

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 16.03.2022 22:19:16 vasta tsitaadiga

Muhekas kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Sul on seal olemas VGA, DVI-D ja HDMI väljundid.

Põhimonitor on HDMI ja teisel oli konverter vahel mis tegi VGA HDMI-ks.


Oota'nd natuke. Mul on ikka veel asi segane.

Ma sain siiamaani aru, et teisel monitoril on ainus sisend VGA (sinine pesa/pistik) ja sinna saad pildi arvuti HDMI pordist läbi HDMI -> VGA konverteri, mitte vastupidi. (Konvertimise nimetamisel järgitakse signaali suunda)

Kui sul põhimonitor on HDMI sisendiga, siis kas sinna võtad signaali arvuti DVI-I pordist (valge pesa arvuti küljes)? Selleks on tavaliselt passiivne DVI -> HDMI adapter/kaabel.

Sel juhul sul on arvutil ju VGA väljund vaba? Või on sul selgitamisel midagi sassi läinud?

Juhul kui see on vaba, siis miks sa oma VGA monitori otse VGA väljundiga ei ühenda ja selle asemel mingit konverterit kasutad? Igasugune signaali konvertimine digitaalsest analoogi või analoogist digitaalseks ilma äärmise hädavajaduseta on saadanast. DVI-D ja HDMI on digitaalsed (ja ühilduvad omavahel), VGA on analoog. D/A ja A/D konverterid on aktiivsed elektroonilised seadmed, mis suhteliselt odava kaablijupi sisse paigaldatuna võivad olla äärmiselt sandi ehitusega ja ebastabiilsed, ebakvaliteetsed, nii nagu ostmisel parajasti joppab.

VGA ühendatakse VGA-ga, kui see vähegi võimalik on.

Ainuõige lahendus, kui sul on üks monitor HDMI sisendiga ja teine VGA sisendiga, on VGA sisendiga monitor ühendada arvuti VGA väljundi külge.
HDMI sisendiga monitori võid ühendada arvuti HDMI väljundisse või siis DVI-I väljundisse (läbi passiivse adapteri). Kokkuvõttes jääb sul üks digitaalne videoväljund arvutil veel vabaks.
Ja süsteemis puuduks noname-aktiivkonverterid, mis võivad mitte käivituda siis kui peaks või minna lolliks siis kui seda oodata ei oska või tekitada müra ja muid võimalikke probleeme.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 17.03.2022 11:56:56 vasta tsitaadiga

Teisel monitoril on jah põhikaabel VGA kuid kui see otse emaplaadi külge ühendada siis ütleb no signal ja pilti ette ei võta, sellepärast saigi ostetud HDMI vahejupp ja see siis videokaarti ühendatud, et saaks teise monitori ära kasutada Videokaardil VGA ühendus otsa pole. Põhimonitor on hdm-I ühendus täies pikkuses nagu kaasa ostes oli, sellega on koik ok. Ja ikkagi peale formatit viskas mingi hetk peale arvuti käivitamist ette teisel monitoril entering sleeping mode no signal. No ma ei oska tõesti paremini end lahti seletada kahjuks, omateada proovisin nii hästi kui oskasin. icon_sad.gif
_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2022 12:58:34 vasta tsitaadiga

Dogbert ilmselt ei näinud videokaarti masinas icon_razz.gif

_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 860 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 666
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 17.03.2022 15:03:38 vasta tsitaadiga

Uups, ei osanud sinna serva piiluda tõepoolest. Suurel pildil jäi alumine serv vist ekraani serva taha, kui vaatasin seda esimesel korral. Minu viga, vabandust.

Mis kaart see üldse on seal? (tootja / mudel)
Ja mis seal kinni teibitud tundub olevat?

Ja võrdluseks kuluks teada, milline protsessor emaplaadil on, et graafikakaarte omavahel võrrelda annaks.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 17.03.2022 15:07:57 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Uups, ei osanud sinna serva piiluda tõepoolest. Suurel pildil jäi alumine serv vist ekraani serva taha, kui vaatasin seda esimesel korral. Minu viga, vabandust.

Mis kaart see üldse on seal? (tootja / mudel)
Ja mis seal kinni teibitud tundub olevat?

Ja võrdluseks kuluks teada, milline protsessor emaplaadil on, et graafikakaarte omavahel võrrelda annaks.


ma ei märganud miskit teipi kui puhastasin icon_eek.gif prose on i5-4440 ja gtx 1660 6gb

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2022 15:12:19 vasta tsitaadiga

Dogbert, need on videokaardi portide katted icon_wink.gif
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi



viimati muutis commer 17.03.2022 15:35:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 860 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 666
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 17.03.2022 15:42:15 vasta tsitaadiga

Muhekas kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Uups, ei osanud sinna serva piiluda tõepoolest. Suurel pildil jäi alumine serv vist ekraani serva taha, kui vaatasin seda esimesel korral. Minu viga, vabandust.

Mis kaart see üldse on seal? (tootja / mudel)
Ja mis seal kinni teibitud tundub olevat?

Ja võrdluseks kuluks teada, milline protsessor emaplaadil on, et graafikakaarte omavahel võrrelda annaks.


ma ei märganud miskit teipi kui puhastasin icon_eek.gif prose on i5-4440 ja gtx 1660 6gb


Ega sul ei ole seal mingit muud varianti praegu tõepoolest, sest kaardil on ainult digiväljundid olemas ja VGA-ks saab HDMI-d või DP-d vaid aktiivse konverteri abil. Võid mu jutu ära unustada, see käis ainult inteli graafika väljundite kohta ülevalpool. See on sul deaktiveeritud ja neist väljunditest pole abi.

Katete all on arvatavalt Displayport väljundid. Ega neist abi poleks ka, aktiivset konverterit on ikkagi vaja ja DP omad võivad isegi kallimad olla ja mitte paremad seejuures.

PS Ma ei ole päris selliseid katteid kohanud siiani. Pole vist 8-9 aastat ühtegi uut kaarti ostnud ka muidugi.

Kui see HDMI -> VGA adapter veel streikima peaks, siis võid üritada uut osta, aga parem ei pruugi see olla.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007




sõnum 17.03.2022 16:32:45 vasta tsitaadiga

See HDMI-VGA konverter võib vabalt poolpidune olla. Langeb mingisse koomasse ja ärkab alles täieliku replug'imise peale..
_________________
suck less | ANNA MU SAI!
Ma arvasin, et see oli Priit, aga tegelikult oli Tõnu,
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2022 16:39:50 vasta tsitaadiga

Need konverterid on kallimad kui suva 22"+ molu millel digisisend küljes.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 17.03.2022 16:58:42 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Need konverterid on kallimad kui suva 22"+ molu millel digisisend küljes.

Kipub vist olema juba jah.

siinus kirjutas:
See HDMI-VGA konverter võib vabalt poolpidune olla. Langeb mingisse koomasse ja ärkab alles täieliku replug'imise peale..

Seda minagi arvan, et see võib olla vigase konverteri viga, mis vajab vahepeal taaskäivitust.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2022 17:33:58 vasta tsitaadiga

Ma olen maksnud 22" pivoti eest inimesele 12,5€ ja poes 25€. Tallinnas.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011




sõnum 17.03.2022 19:49:29 vasta tsitaadiga

siinus kirjutas:
See HDMI-VGA konverter võib vabalt poolpidune olla. Langeb mingisse koomasse ja ärkab alles täieliku replug'imise peale..


Samas oli ta mul uuel arvutil taga, sama moodi ja seal polnud mingit muret, aga olgu ainus löahendus siis uue monitori ostmine, tundub nii

_________________
#Olen küberkiusamise vastu!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  muhekas küsib mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.