Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  PLEX serveri ehitus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2022 05:53:10 PLEX serveri ehitus vasta tsitaadiga

Kuna hobi korras asun ehitama oma kolmandat PLEX serverit, mõtlesin, et panen siia tegevuse kirja, ehk pakub huvi. Kuulan ka nõuandeid-kriitikat.

Eelarve puudub, kuid üritan pigem soodsamalt läbi ajada ja maksumuse siia kirja panna. Entry level, kodune värk, ei miskit erilist.

Server on plaanitud Inteli baasil. Hetkel veel otsustamata, aga ilmselt Core i5-11600K, sest 12. põlvkond koos emaplaadiga läheks päris kirveks, praeguse seisuga vähemalt. Samuti ei tundu, et 12. põlvkonna QuickSync erilist eelist omaks. https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Quick_Sync_Video#Hardware_decoding_and_encoding
Emaplaat ilmselt B560 kiibistikuga, mil vähemalt 6 SATA porti.
OS saab olema Unraid.

Alustuseks sai tellitud korpus:

Logic Case SC-415A (118 eur, kuid toll veel läbimata)
https://www.logic-case.com/products/rackmount-chassis/4u/4u-standard-chassis-10-x-35-hdd-+-1-x-25-hddssd-+-3-x-525-bays-sc-415a/
https://www.servercase.co.uk/shop/server-cases/rackmount/4u-chassis/4u-standard-chassis-10-x-35-hdd-+-1-x-25-hddssd-+-3-x-525-bays-sc-415a/

ja

2x80mm BeQuiet! Pure Wings 2 PWM (20 eur)
https://www.bequiet.com/en/casefans/619
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B016XWZ5CQ/

Need hakkavad välja puhuma + toiteplokis olev vent.


Praegusest PLEX serverist on olemas veel 3×120mm BeQuiet! Pure Wings 2 PWM, mis tulevad esipaneeli taha, ketaste peale õhku sisse ahmima.

Lisaks on olemas veel:

- LSI/Avago/Broadcom SAS 9300-8i HBA PCIe 3.0
- Sabrent Rocket 512GB NVMe PCIe M.2 2280 SSD (jääb Unraid cache diskiks)
- 10xHDD, kokku 100TB
- Seasonic CORE GC 650W 80 PLUS Gold (ventilaator on vaja ilmselt vaiksema vastu vahetada)


Hetkel on puudu:

- CPU
- Emaplaat
- 32GB DDR4 4000MHz (samas esialgu käib olemasolev 32GB DDR4 2666MHz ka)
- CPU cooler LGA1200 socketile
- Unraid parity kettad (16TB min.)
- Unraid OS ($129)
- Kvaliteetne 32GB USB mälupulk (2 tk)

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wordmc9
HV Guru

liitunud: 09.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2022 09:35:10 vasta tsitaadiga

mis liiklus koormus tuleb ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2022 10:01:42 vasta tsitaadiga

palju see plex siis ära sööb, et sinna 6/12 prose ja 32 mälu sisse pannakse?
_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 04.01.2022 10:43:51 vasta tsitaadiga

On sul Plex ka laia maailma avatud? Palju erinevaid sisutarbijaid on? Palju samaaegselt? Palju transcode jõudlust vaja läheb? Massiline transcode vist pole sul probleemiks, kui plaanid QuickSynciga hakkama saada?
Palju küsimusi puhtalt huvist. Ise kasutan Plexi, mis laia maailma avatud (telefonis üle 4G sisu tarbimiseks). Endal jookseb kompott Ubuntu OS ja Dockeri peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 19.10.2002




sõnum 04.01.2022 10:46:24 vasta tsitaadiga

Korralik PLEXi server thumbs_up.gif paljud kasutavad olemasolevaid jubinaid, mida sahtlis leiab icon_smile.gif
_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2022 11:15:16 vasta tsitaadiga

4U räme overkill pole? 2U on ju täiesti piisav, suvaline näide:
https://www.newegg.com/asrock-rack-2u12l2s-rome-2t-supports-amd-epyc-7002-and-7001-series-processors/p/N82E16816775012
Ehk kui ma uuesti nullist alustaks, siis võtakski ilmselt sarnase serveri barebone suhteliselt mininaalses seades ja seda saab siis vaikselt täiendada. Lisaks on valmis serveri barebone puhul ilmselt vähem probleeme ühiluduvusega ja reaalne support.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2022 11:19:39 vasta tsitaadiga

12th ja 11th generatsioon võib olla "liiga uus" Unraid jaoks kuna Unraid Linux kernel 5.10 on päris vana. Säästa raha ja peavalu ning piirdu max 10th gen-iga. Või siis Unraid 6.10 RC versioon.
Ja kui serverit ehitad, siis miks mitte IPMI-ga emaplaat Supermicrolt, Asrock rack-ilt või isegi ASUS-elt. C246 chipset plaadid näiteks 8x SATA pesaga + ECC Mälu teatud prosedega.

_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2022 12:09:26 vasta tsitaadiga

VeixES kirjutas:
12th ja 11th generatsioon võib olla "liiga uus" Unraid jaoks kuna Unraid Linux kernel 5.10 on päris vana. Säästa raha ja peavalu ning piirdu max 10th gen-iga. Või siis Unraid 6.10 RC versioon.
Ja kui serverit ehitad, siis miks mitte IPMI-ga emaplaat Supermicrolt, Asrock rack-ilt või isegi ASUS-elt. C246 chipset plaadid näiteks 8x SATA pesaga + ECC Mälu teatud prosedega.


Üldiselt unraidi taha pole jäänud asi ja on fixid üsna kiirelt saanud kui on muresi olnud, vähemalt palju ma lugenud olen.
Pigem on uusima quicksynciga plexil probleeme, pool aastat ja peale juba.
Ise hääletan ka IPMI poolt. VeixES, vihja mõne IPMI emaplaadiga, nii palju kui ma non-xeon emaplaate leidnud siis kõik 500+ hinnaga, mõne mini-itx plaadi leiab paremal juhul. Ainuke mis silma jäänud on X12SCA-5F

EDIT: https://forums.unraid.net/bug-reports/prereleases/6100-rc1-rocket-lake-s-igpu-hardware-encodingdecoding-r1523/page/2/?tab=comments#comment-16524

_________________
 Lae pildid -> pilt.io


viimati muutis ufo56 04.01.2022 14:46:30, muudetud 5 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2022 12:22:30 vasta tsitaadiga

Wordmc9, hetkel on koos minuga 13 klienti. Kuna Interneti upload on 100Mbps, siis seab see teatud piirid. Loodetavasti tuleb kiirem pakett varsti turule. Samas on plaan videomaterjal x265 peale üle viia. Hetkel on kõik x264.

Dreamlover, see on plaanitud nii, et järgnevad 3-5 aastat ei peaks midagi uuendama. 32GB RAM pole eriti palju. Samas mõtlesin, et kui tuleb nelja malupesaga emaplaat, siis alguses sobiks ehk 2x8GB RAM ka jah.

heikis, Jah, avatud. 13 klienti. Üle 5 samaaegselt tavaliselt ei tarbi. Hetkel on mul ka Ubuntu peal, kuid soovin Unraid näol parity luua. Hetkel on väheke riskantne kui mõni ketas peaks saba andma.

DigeBeni, Kuna juba praegu on mul 10xHDD, siis sai teadlikult valitud kast, kuhu saab vähemalt 15 ketast panna. Praegu on mul Corsair Carbide 100R desktop korpus, kuhu on need 10 ketast sisse surutud ja rohkem ruumi seal pole. Õigemini see korpus pole kunagi mõelnud nii paljude ketaste jaoks. See on ka põhjus, miks uue korpuse ostsin.

VeixES, Hea, tähelepanek. Uurin selle kohta. Üle 150 eur ei tahaks emaplaadile kulutada icon_redface.gif Tegu siiski hobiga, mis raha tagasi sisse ei too icon_smile.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007



Online

sõnum 04.01.2022 15:33:52 vasta tsitaadiga

Kas transcodemise jaoks mitte poleks mõistlik kasutada mingit odavamat Nvidia Quadrot?
Vahepeal oli popp teema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2022 15:45:22 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Kas transcodemise jaoks mitte poleks mõistlik kasutada mingit odavamat Nvidia Quadrot?
Vahepeal oli popp teema.


Ei pea quadro olema, tavalisest kaardist pigistab sama palju välja peaaegu. Limiidist saad lahti väikse driveri häkiga.
https://www.elpamsoft.com/?p=Plex-Hardware-Transcoding

GTX 1660 peaks olema suht optimaalne.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2022 18:56:45 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Kas transcodemise jaoks mitte poleks mõistlik kasutada mingit odavamat Nvidia Quadrot?
Vahepeal oli popp teema.

Inteli QuickSync on juba protsessori rauas ja saab sellega ülihästi hakkama.
Mul on praeguses serveris i5-9600K. Panin korraga 20x1080p striimi transcode-ma ja ei olnud märke, et väheks jääks. Samas, kuna on plaan PLEX library 4K materjalile üle viia (1080p x264 -> 4K x265), võib olla teine lugu. Sellest ka mõte 11. põlvkonna Alder Lake võtta. Lisaks ka tulevikukindlam.

Videokaardi lisamine tõstab ilmselt serveri maksumust, temperatuuri ja energiakulu. Ei näe enda jaoks ühtegi eelist. See muidugi ei tähenda, et Nvidia kaart mõnes situatsioonis parem valik poleks.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 04.01.2022 19:23:23 vasta tsitaadiga

Lihtsalt uudishimust uurin - miks mitte AMD baasil? Endal ka mingil ajal uuendus ees...
_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 04.01.2022 23:25:44 vasta tsitaadiga

Huvitav teema, jälgin.
Kuigi mul on vaid kolm sõpra kes koduvideosid aegajalt striimivad, seda vanast 815+ Synost aga lasin neil kõigil direct play panna kuna üle ühe striimi server transcodeda ei suuda ja ei peakski.
Netikiirust on kõigil piisavalt ja otse vaadates ei koorma see kuidagi serverit.
Samas igasuguseid lahendusi on vaja, mõned nutipluti teleri plex äpid ei oska ka siis otse mängida ja tahavad 5.1 stereoks serveris väänata jms.

Ise olen rohkem vanakooli FTP mees ja selleks on KODI klient või siis Apple TV peal Infuse. Mängib puhtalt üle asjad kiire neti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2022 15:28:53 vasta tsitaadiga

Uhuu, Linuxi all pole riistvaralist kiirendust. Intel CPU või Nvidia GPU ainult.
https://support.plex.tv/articles/115002178853-using-hardware-accelerated-streaming/


AMD riistvaralise kiirenduse jaoks peaks serveri Windows baasil ehitama.




---
Mõtlen, kas Z590 emaplaadil on mingit eelist serveris? Või võtta B560?
Hinna vahe ~25 eur (115 vs 140 eur)

Z590: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B08VH6RM1N (138 eur)

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 05.01.2022 17:26:29 vasta tsitaadiga

Kas oled kindel, et tahad 2-in-1 NAS ja Plex lahendust? Kui lauaarvuti olemas, siis võib see ju Plex Serveri rolli mängida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.01.2022 17:34:23 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
Kas oled kindel, et tahad 2-in-1 NAS ja Plex lahendust? Kui lauaarvuti olemas, siis võib see ju Plex Serveri rolli mängida.

Paarile sõbrale ligipääsu andes, see lauakast ei sobiks ilmselt. tahad mängida, uuendada, resada, midaiganes, siis taustal võiks ikka server töös olla.

Minu küsimus on pigem see, kas see server peaks selline püss olema icon_biggrin.gif Pigem meenutab juba teenusepakkumise serveri moodi asja. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 05.01.2022 17:49:36 vasta tsitaadiga

Direct Play/Play Original Quality asjad on mul ka kusagil 20Mbit/s+ olnud, seega sõber kellel oli mingi hädine nett varasemalt, imes näppu, hetkel küll nendel uus ja kiire võrk seega pole mingit serveri ressurssi vaja koormata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 05.01.2022 18:13:48 vasta tsitaadiga

Mul omal jookseb Plex server arvutis ja ca 20 erinevat klienti on seda 24/7 kasutamas. Üldiselt küll 5-6 aktiivset klienti samaaegselt. Ma olen ka võib-olla erand selles suhtes, et lauaarvutit kinni ei pane üldjuhul ning kui uuenduste tõttu restartimist ette tuleb, siis see protsess on enne läbi saanud, kui keegi kurtma on jõudnud hakata. Tavapäraselt regulaarsetest hooldustest annan ühises "Plexi vestluses" märku kõigile, nii et üllatusena nagunii midagi ei tule. Pole täheldanud, et mängimise perfoormanssi ka miski väga alla tõmbaks kuigi minu 5900x + 3080Ti tõenäoliselt on võimekam ka keskmisest lauaarvutist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2022 18:45:10 vasta tsitaadiga

Rauno266, Lauaarvuti on mul väike peopesa peale mahtuv DeskMini X300. Kuhu ma need 10-14 x 3.5" HDD ühendan? Jääb ära.



---
Mõtlen, et äkki siiski praegust prose, emaplaati ja mälusid pole vaja vahetada?
Hetkel veavad need PLEX serverit:
tsitaat:
- Intel Core i5-9600K 9th Gen Coffee Lake
- ASRock B365M Phantom Gaming 4
- Crucial 32GB DDR4 RAM 2666MHz PC4-21300 CL19

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 05.01.2022 18:54:21 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Rauno266, Lauaarvuti on mul väike peopesa peale mahtuv DeskMini X300. Kuhu ma need 10-14 x 3.5" HDD ühendan? Jääb ära.


Pidasin silmas seda, et äkki see väike peopessa mahtuv lauaarvuti saab Plex Serveri jooksutamisega hakkama ning piisaks vaid NAS-ist, mis ei nõua pooltki nii võimast riistvara - kettad ei pea ju füüsiliselt olema Plex Serveri küljes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2022 18:58:59 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
SKG kirjutas:
Rauno266, Lauaarvuti on mul väike peopesa peale mahtuv DeskMini X300. Kuhu ma need 10-14 x 3.5" HDD ühendan? Jääb ära.


Pidasin silmas seda, et äkki see väike peopessa mahtuv lauaarvuti saab Plex Serveri jooksutamisega hakkama ning piisaks vaid NAS-ist, mis ei nõua pooltki nii võimast riistvara - kettad ei pea ju füüsiliselt olema Plex Serveri küljes.

See lauaarvuti on Windows 11 ja desktop OS-i peal ma kindlasti 24/7 serverit jooksutama ei hakka.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 05.01.2022 21:36:05 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Uhuu, Linuxi all pole riistvaralist kiirendust. Intel CPU või Nvidia GPU ainult.
https://support.plex.tv/articles/115002178853-using-hardware-accelerated-streaming/


AMD riistvaralise kiirenduse jaoks peaks serveri Windows baasil ehitama.


Tõsi, draivereid kirjutab Intel tõesti vähe paremini.
Windows jääb igaljuhul ära, seda isegi ei kaalu mitte. tux.gif

_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2022 23:30:47 vasta tsitaadiga

Unraidi USB mälupulgaks mõtlesin selle võtta: https://www.amazon.co.uk/dp/B08HSS37H7/

Loodetavasti sobib, sest seal on omad nõuded:
tsitaat:
To use the free Basic version of unRAID, no GUID is required. To use a registered copy of unRAID, whether the Plus or Pro version, the flash drive must have a valid GUID. A GUID is like a product serial number, but does not actually exist on the flash drive. It is constructed by the Linux kernel from the flash drive's manufacturer, product ID, and internal serial number. The foolproof way to check if your device has a usable GUID, is to download the UnRAID software, extract it to your flash drive (USB Flash Drive Preparation), boot unRAID in a test machine, go to the Web Management page (top of the UnRAID Manual), and just select/copy/paste the GUID from the Devices tab. If the last 12 characters of your Flash GUID are all zeros, then it does **not** have a serial number and you can **not** register it. You can also utilize a Microsoft utility UVCView.mspx from within Windows to determine the USB device's GUID (which consists of idVendor+idProduct+0000+iSerialNumber), but this is unofficial, and should not be used for registration.

https://wiki.unraid.net/Hardware_Compatibility#USB_Flash_Drives

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 05.01.2022 23:53:27 vasta tsitaadiga

Mul endal kasutuses unRAID-i jaoks Sandisk Cruzer Glide 32GB pulk. Tasuline versioon läks kenasti peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  PLEX serveri ehitus mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.