Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Head-fi kõrvaklapid jm kõrvaklapitehnika märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wizky
HV kasutaja
wizky

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2021 14:39:18 Head-fi kõrvaklapid jm kõrvaklapitehnika vasta tsitaadiga

Mind hakkas huvitama, kas ja kui palju Eestis on audiofiili või Hi-Res tasandi kõrvaklappide austajaid ja kui, siis millist tehnikat te kasutate?
Huvitav oleks teada ka, kas oled oma mobiilses või koduses süsteemis panustanud ka DAC'dele, kõrvaklapivõimenditele või audiomängijatele?
Olen selle maailmaga hiljuti ise tutvust teinud, aga puudub ettekujutus, kas mul on HV foorumis ka hobikaaslaseid? icon_smile.gif

Jagan alustuseks ka oma tagasihoidlikku varustuse loetelu.
Klapid
In-ear:
* DUNU DK-2001
* Sony XBA-N3
* BLON BL03
Over-ear:
V-Moda M100 Crossfade Master
Modhouse audio Argons Mk3 (Fostex T50RP mod)

DAC/AMP
PC:
* Schiit Hel 2
mobile:
* Zorloo Ztella MQA
* iBasso DC05

DAP (digital audio player):
* Hiby R6 2020


viimati muutis wizky 30.01.2022 18:35:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 21.12.2021 15:07:09 vasta tsitaadiga

Midagi nagu on icon_biggrin.gif

In-earid on Mangird Tea - selle raha eest ühed parimad, palju positiivseid reviewsi. Comply TX-500ga koos kasutan.
https://www.linsoul.com/products/mangird-tea
Blüetooth DAC/võim on ka olemas, sest otse telost lasta on heli ikka piix. Ifi go blue - täitsa kena seade, valiheli müüb isegi thumbs_up.gif
Põhiliselt tuleb heli TIDAList.

Olemas ka suured Hifiman Ananda klapid aga kuna enamuses kasutan kõlareid siis väga ei leia kasutust. DAC on selline mis kasutusel ka kõlarite juures, võimendeid on SMSL sh-8 ja Massdrop x Alex Cavalli Tube Hybrid
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2021 15:14:39 vasta tsitaadiga

flameas, mismoodi Hi-Fi ja Bluetooth, sul samasse lausesse mahuvad? icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 21.12.2021 15:18:50 vasta tsitaadiga

Mugavus maksab icon_razz.gif Eraldi DAPi ei viitsi enam kaasas kanda, lisaks peaks sellesse ka kuidagi neti saama, et TIDALi kasutada. LDACi toetavad bluetooth seadmed kõlavad täitsa hästi.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wizky
HV kasutaja
wizky

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2021 15:26:39 vasta tsitaadiga

Põnev!
See jäi mul ka mainimata, et läksin selle huvi alguses ka Tidali peale üle, kuigi Spotify on ka veel alles (perepakett). Spotify pidi aasta lõpust Hi-Fi tier'i saama, siis v-o Tidaliga hüvasti. Kallivõitu on see Tidal Hi-Fi.. kellelgi perepaketis mõnda tühja slotti ei ole? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 21.12.2021 15:36:53 vasta tsitaadiga

TIDAL kuidagi mugavam minu jaoks ja kuna arvutis on Roon, siis TIDALiga lihtsam - ma ei olegi veendunud kas Roon-il mingi spotifyga üheldamise võimalus üldse on, kodulehel TIDAL ja Qobuz mainitud.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 21.12.2021 16:01:46 vasta tsitaadiga

Roon tundub oma raha väärt?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinkman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2021 16:15:08 vasta tsitaadiga

On küll.Maal kasutan Rooni.Asendamatu.Linnas kuulan tidalit CA edge NQ -ga.Jah mugavus maksab.Tahvliga saab kogu asja lihtsalt juhtida.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wizky
HV kasutaja
wizky

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2021 12:34:10 vasta tsitaadiga

Nojah siis.. eks oli tore mõte ...
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spieff
HV vaatleja
Spieff

liitunud: 16.09.2016




sõnum 23.12.2021 04:31:18 vasta tsitaadiga

Beyerdynamic DT1770 Pro

Desktopil Douk Audio P1, 6j5 lambid (võiks ära vahetada..)
Mobile: Fiio BTR3K


Argon mk3 järgi võin eeldada, et oled Zeos vaatleja?

(yt, spotify, soundcloud). Tidalit kasutasin kuni nad hakkasid FLACe ära võtma ja asendama MQA rämpsuga (Tunduvalt halvem kui 320kbps mp3, kusjuures). Jamavad ka artistidega. Saast firma.

_________________
#Silicongang
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.12.2021 09:50:27 vasta tsitaadiga

Fidelio X2
ATH MSR7
Fidelio M1MKII
Bernstein (lampidega hübriid-köögiraadio) icon_redface.gif
Fiio (mingi tagasihoidlik vanem isend, kuna see on mobiili ümbrise külge teibitud, ei mäleta enam mudelit)
Neutron player

Dali iO4 klapid on (olid) ka, kuid need suutsid eile järjekordselt murduda - iilge kräpp thumbs_down.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wizky
HV kasutaja
wizky

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2021 12:59:03 vasta tsitaadiga

Spieff kirjutas:

Argon mk3 järgi võin eeldada, et oled Zeos vaatleja?

Zeosit olen jälginud küll peamiselt meelelahutusliku väärtuse poolest. icon_biggrin.gif Argonitest on palju tüüpe reviewsid teinud. Joshua Valour'i oma vist müüs mulle nad enim maha. Päris huvitavad klapid on, mulle meeldib et nad on sellised kastist välja asjad. Ja gamingu jaoks tõesti väga põnevad.

MQA on jah kahtlane teema. Ma alguses hüppasin suurema jututa hype-traini peale. Püüdsin isegi leida PC-le sobivat DAC-AMP-ADC combot, mis MQA'd ka unfoldiks, aga kuna selliseid ei ole vist olemas, jäin lõpuks Schiit'i peale pidama. Nende mõningate a/b võrdluskuulamiste jooksul tundus küll MQA päris hästi kõrvu paitavat.. aga jah, olen ka neid materjale näinud, mis teemale mitte just kõige ilusamat varju heidab.

degrass kirjutas:
Fidelio X2
ATH MSR7
Fidelio M1MKII
Neutron player


Neutron player, esimest korda kuulen. Kasutan ise UAPP'd. Kujutan ette, et pmst analoogsed tooted?
Kas Fideliot kasutad ka arvutiklappidena ja/või geiminguks? Pidid olema jube head surroundiga.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2021 15:10:50 vasta tsitaadiga

Läpakast kuulamiseks FiiO E10K->Fidelio X2HR
Telekast Fidelio L3
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 23.12.2021 15:23:27 vasta tsitaadiga

Zeos tegelt väga ei tea mida ta räägib. Ükskord oli tal mingi 5k maksev DAC, mida kõik ülejäänud inimesed kiitsid ja rääkisid väga detailiselt selle ehitusest jms. Siis Zeos ühendas selle 200 doltsise hiina klapivõimu taha ja ütles et sama mis lambi hiina däc. Meelelahutust on küll aga kas just asjalik.. dunno.

in-earide kohta on mu lemmik reviewer https://www.youtube.com/c/BadGuyGoodAudioReviews
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 23.12.2021 15:27:17 vasta tsitaadiga

wizky, näib, et oma olemuselt on uapp pro ja neutron sarnased. X2 kasutan ainult kuulamiseks, ruumilisus on selle hinna kohta thumbs_up.gif thumbs_up.gif
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wizky
HV kasutaja
wizky

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2021 19:59:44 vasta tsitaadiga

Nooo loodame, et keegi leiab veel selle teema üles icon_biggrin.gif

Kas Fidelio on midagi, mida peaks proovima? Ma ise kasutan läppariga peamiselt V-Modasid, päris okei surroundi suudab genereerida isegi koos DTS:Headphone X'ga ja muusika jaoks on ka head, selline slight V-shaped aga väga viisakas ja ei ohverda kesksagedust.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taksun556
HV vaatleja

liitunud: 21.06.2011




sõnum 14.01.2022 22:32:50 vasta tsitaadiga

Täitsa leidsin teema icon_biggrin.gif

Klappideks Focal Clear ning võimendiks Flux Labs Fa-12s. Hetkel DACi osa lahtine, ilmselt tuleb kas Denafrips Ares II või Chord Qutest, Chordi olen saanud katsetada, väga korralik aparaat, samuti pakuvad huvi Schiit Bifrost 2 või Modi multibit.
In-earideks Moondrop Ariad.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wizky
HV kasutaja
wizky

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2022 12:16:42 vasta tsitaadiga

Taksun556 kirjutas:
Täitsa leidsin teema icon_biggrin.gif

Klappideks Focal Clear ning võimendiks Flux Labs Fa-12s. Hetkel DACi osa lahtine, ilmselt tuleb kas Denafrips Ares II või Chord Qutest, Chordi olen saanud katsetada, väga korralik aparaat, samuti pakuvad huvi Schiit Bifrost 2 või Modi multibit.
In-earideks Moondrop Ariad.


Welcome! icon_biggrin.gif tegin selle teema algselt Helifoorumis, aga moded arvasid millegipärast, et see tuleks sealt ära liigutada.. siin on liiklust hulka vähem =/
Clear'e ma kunagi sain Valihelis näppida täitsa, aga too hetk ei olnud kõrv veel kuigivõrd kogenud ja jäi kuidagi hämmingusse, et kuidas küll nad oma hinda väärt võivad olla. Allikas oli ka muidugi 32mW väljundvõimsusega dongle-DAC (Zorloo Ztella). Praegu oleks tõenäoliselt teine kogemus. Aga eks nendega tuleb vist pisut aega ka veeta, et kogu see palett avanema hakkaks.

Ariad on toredad, kaalusin ka neid pikalt, kui otsisin 1 DD-ga klappe 100€ hinnaklassis. Lõpuks jäin Etymotic research ER2XR peale, kuu lõpus peaks saabuma.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 28.01.2022 15:10:28 vasta tsitaadiga

RME Babyface Pro RS ja Meze Empyrean. Rohkem pole vaja icon_wink.gif
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wizky
HV kasutaja
wizky

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2022 17:45:00 vasta tsitaadiga

flake kirjutas:
RME Babyface Pro RS ja Meze Empyrean. Rohkem pole vaja icon_wink.gif


Holy moly. Klappide ja sisendi vahel tundub väike nihe olema? Samas ma ei tea sellest AI'st mitte midagi. Teed tööd sellega?
Oled kuulanud kõiksugu muid klappe ka, oskad anda Empyreanile mingeid võrdluseid? Miks need valisid?
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perseas
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.06.2008




sõnum 29.01.2022 18:09:04 vasta tsitaadiga

Ise hakkasin ka üllatavalt hilja teema vastu huvi tundma...
Ostsin alustuseks omale Fiio Q1 mk2 DAC/Amp-ks ja Sennheiser HD280 Pro.
Klappide puhul avastasin nüüd, et 15€ KZ IEM-d kõlavad mu jaoks paremini, kahjuks või õnneks...
Siis sai see nädal ostetud Beyerdynamic T5p (teise põlve oma), aga välismaale, kuna olen kolimas.
Seega, proovida veel pole saanud...aga ilmselt hea asjaga tegu.
DAP-ks xDuoo X3, peal rockbox ja kuna see hakkas meeldima, ostan compatibility põhjal Fiio M3K.
Selle Fiio Q1 puhul jääb ta ise natuke nõrgaks, et kõiki High-End klappe jooksutada, see piiras valikut.
Järgmisena siis mõni etem nööbipaar ka ja loodetavasti olen rahul olemasolevaga. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wizky
HV kasutaja
wizky

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2022 18:48:08 vasta tsitaadiga

perseas kirjutas:
Ise hakkasin ka üllatavalt hilja teema vastu huvi tundma...
Ostsin alustuseks omale Fiio Q1 mk2 DAC/Amp-ks ja Sennheiser HD280 Pro.
Klappide puhul avastasin nüüd, et 15€ KZ IEM-d kõlavad mu jaoks paremini, kahjuks või õnneks...
Siis sai see nädal ostetud Beyerdynamic T5p (teise põlve oma), aga välismaale, kuna olen kolimas.
Seega, proovida veel pole saanud...aga ilmselt hea asjaga tegu.
DAP-ks xDuoo X3, peal rockbox ja kuna see hakkas meeldima, ostan compatibility põhjal Fiio M3K.
Selle Fiio Q1 puhul jääb ta ise natuke nõrgaks, et kõiki High-End klappe jooksutada, see piiras valikut.
Järgmisena siis mõni etem nööbipaar ka ja loodetavasti olen rahul olemasolevaga. icon_biggrin.gif


Äge! Kust sa T5p leidsid? Mulle tundub, et neid on üsna keeruline saada täna

Btw, mul lisandusid vahepeal uued nööbid - Etymotic Research ER2XR. Valisin need rivjuude põhjal alla 100€ ühe dünaamilise draiveriga klappide kvintessentsiks Moondrop Aria, Dunu Titan-S'i ja maeiteamilleveel asemel. Esmamulje on hea, nad on vaatamata malbele bassipõranda buustile väga neutraalsed ja esitavad enamusi žanreid, mida proovinud olen väga elutruult. Kuna need on ikka in-in-in-ear nööbid, st sisestatakse pagana sügavale, siis soundstage (kuidas see eesti keeles oleks?) on üsna kitsas, kuid samas stereo eraldusvõime väga hea (test nt SAIB - Sao Paulo sunset) ja instrumentide eraldus ka üle keskmise. Eks mu kõrv on rohkem hübriididega harjunud, aga 1xDD kohta on heli mõnusalt musikaalne, mitte liiga terav aga üldse mitte ka mudane üheski sageduses. Aga ER2XR suurim pluss on passiivne heliisolatsioon. Kusagil kohvikus või sagimist täis elutoas töösse süveneda on nendega suht briiz. Teeb ANC'le silmad ette enamustel juhtudel 90€ eest. Küll aga võiks stock kaabel parem olla (päris krõbedalt mikrofoonikat) ja ka silikoonid/vahud on.. väga omapärased. Tellisin Comply Professional P vahud asemele, pole veel jõudnud.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perseas
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.06.2008




sõnum 30.01.2022 19:14:33 vasta tsitaadiga

wizky kirjutas:


Äge! Kust sa T5p leidsid? Mulle tundub, et neid on üsna keeruline saada täna

Btw, mul lisandusid vahepeal uued nööbid

Väga omapärase välimusega igatahes. Ise jäin Audiosense klappe vahtima....AQ0, DT200 ja keegi müüs odavalt AQ7 ka...mõtlemisruumi küllaga veel.
T5p sain Inglismaa eBayst (seal suunas ka liigun), hind oli £400, aga nüüd ilmus oksjon sinna uus £300-ga. tori.fi-s on 1. gen. oma olemas 300€-ga.
Muuseas, FB marketplaces (jälle Inglismaal) märkasin müügiks HD820 £650-ga (~800 eur), mis tundub ropult hea hind, aga ise ei pretendeeri.
Sennheiseri HD700 jäi ka seal samas silma £150-ga (vist poole odavam kui turukas), aga jällegi...tahaks rohkem võimu....Lepin T5p-ga, aga huvitav on ikka...
Soundstage on mingi....taju-leviala või? Heliulatus? Kõlaväli?
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 31.01.2022 10:17:15 vasta tsitaadiga

wizky kirjutas:
flake kirjutas:
RME Babyface Pro RS ja Meze Empyrean. Rohkem pole vaja icon_wink.gif


Holy moly. Klappide ja sisendi vahel tundub väike nihe olema? Samas ma ei tea sellest AI'st mitte midagi. Teed tööd sellega?
Oled kuulanud kõiksugu muid klappe ka, oskad anda Empyreanile mingeid võrdluseid? Miks need valisid?


RME on täiesti lollikindel AI, jah kasutan salvestamiseks + kuna Mezed ei taha väga palju punchi, siis toidavad nad need klapid kenasti ära. Lisaks ei anna RME omalt poolt mingit kõlavärvi vaid on neutraalne. Nihe defineerida on keeruline, arvestades mis rahanumbreid beebinäo eest küsitakse, seega suhteline. Võtan juba pool aastat hoogu et ValiHelisse võimendeid kuulama minna Mezedega, aga no ei jõua kuidagi. Ei julge ka kui päris aus olla icon_biggrin.gif

Miks Mezed valisin... paaril kolleegil on need ja kiitsid ülivõrdeni, seega peale pikka revüüde tudeerimist sai Mezed tellitud. "Law of diminishing returns" nende klappide puhul kehtib otseloomulikult. Ilmselt hakkab see kehtima juba sealt ca 600-700€ hinnapiirirst klappide puhul, aga noh... mugavus, viimistlus, materjalid ja otseloomulikult helikvaliteet.. 9 kuu jooksul null kahetsust et Mezed valitud sai thumbs_up.gif

_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wizky
HV kasutaja
wizky

liitunud: 02.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2022 19:44:14 vasta tsitaadiga

flake kirjutas:
RME on täiesti lollikindel AI, jah kasutan salvestamiseks + kuna Mezed ei taha väga palju punchi, siis toidavad nad need klapid kenasti ära.


Arusaadav, samas ma ikkagi mõtlen, et kui juba investeerida selline summa klappidele, siis tõenäoliselt oleks helikvaliteeti võimalik ka mingi dedicated headphone-ampi ja preemium DACiga veel tunduvalt buustida. See AI võib väga hea olla selleks, mis ta teeb, aga tõenäoliselt seal tuleb eraldusvõime, mikrodetailide jms osas ikkagi tuntav vahe, kas kasutada seadme monitoriks mõeldud headphone outi, või eraldi headphone outi ümber disainitud seadet.
A la Topping, SMSL, Schiit jne
link
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Head-fi kõrvaklapid jm kõrvaklapitehnika mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.