Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  z390 aorus pro wifi - i7 prosega töötavad ainult B memory channelid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2021 22:16:31 z390 aorus pro wifi - i7 prosega töötavad ainult B memory channelid vasta tsitaadiga

Tervist,

Ostsin kasutatult pealkirjas nimetatud mobo koos i7 8700k prosega mis seal sees istus. Ma ei kahtle müüjas, tundub väga siiras inimene. Ütles, et tema reaalselt 3 päeva enne minule müüki kasutas ja kõik töötas. Tema kasutas G.Skillz mingeid pulkasid 2 x 16gb @ 3200mhz. A2 ja B2 pesas.

Ma lükkasin kohe alustuskes ühe enda pulga sisse (samuti G.Skillz aga 8gb pulk, cl14@ 3200mhz). Asi pilti ette ei võta ja mobo vilgutab korda mööda CPU ja Drami ledi ning jätab siis rami oma põlema. Veidi ajapärast reboot ja nii jääbki loopima.

Pistsin sama pulga B channelisse ja töötab. Lõpuks ma proovisin kõiki trikke ja vahetasin oma vahel pulkasid kuid minu trabelshuut tegi kindlaks, et töötavad ainult B1 ja B2. Ükskõik mis moel midagi A kanalisse pista on eespool nimetatud lugu.
Proovisin ka kahe ja nelja kaupa aga ei midagi. Kui 1 või 2 pulka on hõivanud B kanalid, siis kõik buen va. see, et nad ei tööta nii korrektse kiirusega.

Kuna ma pidin prose dreamloverile delidi viima ja enda mälud võtsin ka temalt, siis lahke mees nagu ta on oli nõus veits ise ka trabelshuutima, sest tal on erinevat tehnikat käes. Jebis mis ma jebis aga kindlaks ta tegi, et prose on perfektomundo. Proovis erinevaid mälusid ja vist mingit muud i7 prose ka kuid endiselt on kõik sama.

Nüüd tuleb huvitav koht
Pistis ta sisse i5 9400f ja voilaa, kõik töötab.
Et siis What The Futsk?

Mobol oli minu kätte tulles algne, F5 bios, ma lasin kehtiva peale mis iganes ta hetkel on. Cmos ilmselgelt proovosin, patarei hoidsin ka igaks petteks väljas 10 minti jne. Sellised nipid on kõik proovitud ütlen ära igaks petteks.
Lisaks minu silm ei suutnud ühtegi hädist cpu pinni tuvastada ega miskit.

Kas kellelgi on ideid mis häpening saab olla, et i5 prosega kõik 4 pesa töötavad ning i7 prosega mitte? Noh, võime ka arvesse võtta, et eelmise omaniku käes töötas tema pulkadega ja sama prosega ka kõik imeliselt, tema prose välja ei võtnud.

Kunde on nõus oma toote tagasi ostma aga minule kombo väga meeldib ja ei tahaks veel loobuda, sest no kuidas ta i5 prosega siis luti suhu võttis?





Kiitus juba ette kõigile kes kaasa viitsivad mõelda ning minge võtke endale tänutäheks külmikust mõned külmad õlled beer_yum.gif
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 15.11.2021 09:24:42 vasta tsitaadiga

Ühte emaplaati sirvides jäi silma - i7 kasutab video jaoks prose mälukanaleid ja ... siis vist ei peagi töötama. Kui nii siis on see emaplaadi manuaalis kenasti kirjas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
c4v6
Kreisi kasutaja
c4v6

liitunud: 15.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.11.2021 09:27:12 vasta tsitaadiga

Et siis i7 protsessoriga ei saa emaplaati kasutada nii nagu ta töötama peaks? icon_biggrin.gif 4 pesa on kokku. A1,A2 ja B1,B2. Kui kasutada kahte pulka, siis tuleb mälud panna A1 ja B1, et nad üldse õigel sagedusel töötaks.

Hetkel ei tööta kaks pesa üldse ja masin töötab ainult single channel formaadis.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Villemk2
HV veteran
Villemk2

liitunud: 10.11.2010




sõnum 15.11.2021 09:44:04 vasta tsitaadiga

Selliseid anomaaliaid on minul eelnevalt põhjustanud prose kõverad pinid.
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.11.2021 09:56:03 vasta tsitaadiga

Socketis oli kõik viisakas, ja kõrval plaadi peal töötas prose dual channelis mäludega kenasti. Aga seda kahe pesaga plaatidel

kahjuks testimiseks riiulist leitud z390 UD, millel 4 pesa, tegi täpselt sama trikki, et toimivad vaid b1 b2 kanalites mälud, ja sellel ei saanud ma ka i5 prosega teistest pesades mäludega toimima.



Aga Teemas probleemse plaadiga toimisid kõik 4 mälu i5-9400F prosega

_________________
Arvutite ja videokaartide hooldus ja remont
LAUARVUTID
Kommentaarid: 1704 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 1213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Rauafoorum »  z390 aorus pro wifi - i7 prosega töötavad ainult B memory channelid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.