Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Võrk 200 m kaugusele märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Oliver112
HV veteran

liitunud: 13.01.2004




sõnum 24.11.2021 10:04:03 Võrk 200 m kaugusele vasta tsitaadiga

Tere. On soov vedada internet ühe põllul asetseva seadmeni. Vahemaa umbes 200 meetrit. Kiirus ei pea hea olema, aga stabiilsus võiks olla tagatud. Kaablikraav tuleb nagunii sisse kaevata, kuna elektriliin vaja paigaldada. Mis on variandid?
1) Vedada mingi kõige etem varjestatud CAT7 vms kaabel ja loota, et töötab (piisavalt hästi) niisamagi. Tundub suht väike lootus...
2) Kui ei tööta, siis sama kaabliga kasutada mõlemas otsas mingeid DSL extendereid vms. Aga sellistega mul täiesti null kogemust. Keegi äkki oskab natuke pajatada, kas oleks üldse mõistlik kaaluda? Eestis ka müüakse midagi sellist? https://www.amazon.com/StarTech-com-110VDSLEXT-Ethernet-Extender-Single/dp/B002CLKFTG
3) Vedada kohe kaabel arvestusega, et kasutada DSL extenderit. Sel juhul ehk saab natuke odavama kaabliga hakkama kui varjestatud CAT7?
4) Fiiber. Sellega mul isiklik kogemus puudub. Mis kaabel ja mis konverterid peaks kummaski otsas olema? Et oskaks mingitki hinda arvestada. Otste tegemine vajab arvatavasti eraldi spetsialisti kutsumist.
5) PoE extender liini keskkohta. Pole just väga vaimustatud sellest mõttest, et liini keskele üks lisa seade paigaldada, aga teoorias on teostatav.
6) Üle koaksiaal kaabli. Tundub suht vanakool, aga ka mingid moodsad seadmed on selleks täiesti olemas, mis speci järgi justkui võiks toimida. Näiteks: https://www.videovalve.ee/v%C3%B5rguseadmed/ethernet-koaksiaaliga
7) Võrk üle elektriliini. Oleks väga mugav, kuna elektriliin tuleb nagunii paigaldada. Ja sepci järgi 200m võiks vabalt toimida ka. Samas reaalsusest ei oska midagi arvata. Seadmeid kah igasugu erinevaid, eriti mõnus oleks midagi DIN liistule. Aga kuidas mu võrk sel juhul naabrite eest kaitstud oleks, kes sama elektriliini peal on?

Novot, variante ikka on ja ise eriti valida ei oska. Ehk keegi midagi sarnast teinud ja oskab aidata.
Ideaalis veaks kaabi samas kõris koos elektriliiniga. See ilmselt halvendab veelgi tavalise võrgukaabli puhul signaali kvaliteeti müra tõttu. Samas fiibriga ei tohiks probleem olla. Häda pärast võimalik panna võrgukaabli jaoks ka eraldi kõri kraavi teise serva.

Juhtmevabad lahendused jätaks välja. Eraldi 4G vastuvõtjat ka pigem ei soovi.

Tänud!
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 10:27:33 vasta tsitaadiga

Jälg maha icon_idea.gif
_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 20.08.2004




sõnum 24.11.2021 10:40:54 vasta tsitaadiga

Paned päikesepaneele jah?

1) vähetõenäoline, et probleemideta töötab, kuigi võimalik.
2) olen kunagi proovinud, korralikke seadmeid pole saada, üks häda ajab teist taga. Elektrikaabli kõrvale kindlasti ei paneks.
3) sama, mis 2.
4) lollikindlaim lahendus, kuid tõenäoliselt kõige kallim. Säästuvariant oleks panna multimode kaabel ja otsad ise teha näiteks MT-RJ pesadega. Samas, igal vähegi asisel võrgufirmal peaks tänapäeval keevitus olema. Otsi netist mõni ja lase otsad teha. Las toovad kaabli ja karbid ka, kui vaja.
5) olen kasutanud, töötab väga hästi. Mikrotikul olemas ka niiskuskindel maa-alune variant. Kindlasti märgista koht ära juhuks, kui on vaja välja kaevata. Arvesta sellega, et teises otsas on kaablil POE toide peal. ~200m maasees eelistaks siiski pigem optikat.
6) see on tänapäeval ilmselgelt liiga ekstreemne.
7) praktikas ei ole need kuigi stabiilsed sellise vahemaaga ja eriti veel liini peal, kus on mingid impulssseadmed vms. otsas.

Mina teeks pigem kohe korralikult ja paneks optika, sest kaablit vahetada on hiljem väga keeruline. Alasti 5mm optika koos 2-3cm jämuse elektrikaabliga samas kõris on muidugi veidi kahtlane. Peab vaatama, et see kõik lõpuks ikka ühes tükis oleks. Põhimõtteliselt võid optika kaitseks panna kõri sisse ka puhutava toru, siis saab sinna hiljem mistahes kaablit sisse puhuda (või sellise vahemaa peale peaaegu ka ise lükata), kuid see ka muidugi maksab midagi lisaks. Puhumismasin lõhnab juba Connecto või kellegi sellise järele.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 10:45:02 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
Mina teeks pigem kohe korralikult ja paneks optika, sest kaablit vahetada on hiljem väga keeruline. Põhimõtteliselt võid panna kõri sisse ka puhutava toru, siis saab sinna hiljem mistahes kaablit sisse puhuda
+1. Kõri maha ja saad sinna elektri kõrvale ka selle optika rahulikult sisse tõmmata.
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 11:03:02 vasta tsitaadiga

Pane repeater icon_rolleyes.gif
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cavefish
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 11:24:49 vasta tsitaadiga

200 meetri jaoks saad põhimõtteliselt ka valmis optika patch kaabli osta (50-100€). Eraldi kõri oleks selle paigaldamiseks endiselt vaja.
Meediakonverterite komplekti hind algab ~50€ juurest 100M puhul ja 2-3x kõrgemalt gigabiti puhul.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliver112
HV veteran

liitunud: 13.01.2004




sõnum 24.11.2021 11:47:38 vasta tsitaadiga

Päikesepaneelid jah. icon_biggrin.gif

Tänud igatahes juba vastuste eest.
Viide Mikrotiki extenderile on väga hea. Mul kogu võrk Mikrotiki peale ehitatud, aga ei teadnudki, et neil seesugune jublakas olemas on. Seda võib ka tulevikus vaja minna. thumbs_up.gif

Optika osas olen võhik. Vaatan, et 4 kiuga sisekaablid algavad ca 0,30 eur. Sise/välis kaablid alates umbes 0,5 eur. Midagi sellist: FTMSU Dca 4xSMT G657A
Kas see sobiks eeldusel et otsad lasta spetsialistil panna? Ja oskaks pakkuda keegi, mis konverter täpsemalt seal võiks kasutusel olla? 100 Mbit on piisav.

Valmis patch kaabel kõlab muidugi veel ahvatlemalt. Kui hind selline, siis vist muid valikuid ei olegi eriti mõtet kaaluda rohkem. Kes selliseid asju müüa võiks? YEint ilmselt näiteks?
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 20.08.2004




sõnum 24.11.2021 11:51:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
200 meetri jaoks saad põhimõtteliselt ka valmis optika patch kaabli osta (50-100€).


klassikaline patch kaabel on ilmselt füüsiliselt liiga nõrk sinna kõrisse. Pole sellise pikkusega neid näinud ka.
Pikim vastupidav valmiskaabel mida mina olen näinud, on 90m, liimitud LC otsad küljes. Teoreetiliselt saab seda muidugi lasta ka pikema teha. Kõrisse tõmbamisel peab sel juhul eriti ettevaatlik olema.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 24.11.2021 11:51:55 vasta tsitaadiga

Juhtmevaba suundantenniga kõige lihtsam.

Kuigi, pane see 200m juhet maha ja vaata kas toimib, tõenäoliselt toimib. Kui ei toimi, siis kuskile keskele üks seade vahele ja asi vask.

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 14:46:40 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Juhtmevaba suundantenniga kõige lihtsam.

Kuigi, pane see 200m juhet maha ja vaata kas toimib, tõenäoliselt toimib. Kui ei toimi, siis kuskile keskele üks seade vahele ja asi vask.

Aga siis vaja 100m voolu vedada icon_biggrin.gif

_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 24.11.2021 14:48:59 vasta tsitaadiga

reints kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Juhtmevaba suundantenniga kõige lihtsam.

Kuigi, pane see 200m juhet maha ja vaata kas toimib, tõenäoliselt toimib. Kui ei toimi, siis kuskile keskele üks seade vahele ja asi vask.

Aga siis vaja 100m voolu vedada icon_biggrin.gif

Kaablikraav nagunii. Ja lõpp punktis nagunii vool ma saan aru.
4G oleks mugav aga inimene ei taha vist iga kuu mingit tasu maksta operaatorile selle eest.

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
surender007
HV kasutaja
surender007

liitunud: 12.09.2002




sõnum 24.11.2021 15:13:28 vasta tsitaadiga

Mina veaks cat.6 välikaabli terves tükis ära ja vaataks kas saab asja. Kui mitte siis poe switch keskele.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 15:18:36 vasta tsitaadiga

Tavaline POE switch peaks selle töö ära tegema seal keskel. Nii sai pika kaabliga 100M ühendusest Gigabit tehtud. Aga jah, see peaks olema lahti kaevatav karp.

Ise paneks mitu kaablit ja coax juurde, mõni otsast lõpuni mõni keskel ühendamiseks ja siis aeg näitab mis töötab, kraavi kaevad ühe korra. Võimalik et isegi lisa 1f toide ja powerline adaptrid.

Tegelt tasub mõne installeriga rääkida et mida tegelikult kasutatakse, parke ju kõik kohad täis.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 20.08.2004




sõnum 24.11.2021 15:21:18 vasta tsitaadiga

Milleks POE switch?
Mis minu soovitatud
https://www.eurodk.com/en/products/poe-injectors/mikrotik-gper
koos sellega
https://www.eurodk.com/en/products/enclosures/mikrotik-gper-ip67-case
viga on?



Nagu ma ütlesin, kaeva maa sisse ja märgista koht ära.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 15:26:24 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Aga jah, see peaks olema lahti kaevatav karp.

Kas piisavalt jämeda kõri sisse ei saa koos kaabliga tõmmata?
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 15:30:38 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
Milleks POE switch?
Rõhk sõnal "tavaline". Ja saad põllu keskel ka läpaka järgi visata. Kuigi see spets karp tundub töökindlam.


A.S., võib ka tunneli kaevata kus kummardama ei peaks thumbs_up.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 15:31:57 vasta tsitaadiga

200m tõmbab suvaline wifi ruuter ka ära.
Selle paned siis veekindlasse karpi.
Pole vaja kaablitega jurada.

_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 26.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 15:43:01 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
A.S., võib ka tunneli kaevata kus kummardama ei peaks thumbs_up.gif

Kui sul talvel külmaga vaja lahti kaevata, küll sa siis kahetsed, et golfikäru jaoks tunnelit ei kaevanud? icon_razz1.gif
 
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 20.08.2004




sõnum 24.11.2021 15:54:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kas piisavalt jämeda kõri sisse ei saa koos kaabliga tõmmata?


kahtlane.
Kõige parem oleks keskele väike improviseeritud kaev. Poolemeetrine 315mm torujupp maasisse, 50mm kõrid põhjast püsti, jubin sisse ja kaan peale. Võid labidatäie mulda ka peale visata, kui segab. Kui on eraldi kõrid, siis on lihtne seda juhet tulevikus ka misiganes muu kaabli vastu vahetada.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 24.11.2021 16:59:58 vasta tsitaadiga

Ära hakka leiutama! Pane optika. 4 kiudu on maa ja ilm, pigtailid ja connectorid, karbid jne. ei maksa pea midagi.
Keevitamine pole ka kirves kui just päraperses ei asu ja transa tuleb kallim kui töö ise.
Asju saad siit: http://dataprojekt.ee/category/196/ või siit https://www.lansyst.ee/et/11-fo või juba mainitud yenit.ee
Kas SM või Multi kas UPC või APC on maitse asi. Minu eelistus oleks SM ja UPC.

Edit: kui ikka Cat6 paned siis võimalus veel kasutada e-poe swichi ja saad kuni 800m kaablit panna thumbs_up.gif. Olen proovinud, 200m peal toimivad kaamerad ilusti ilma tõrgeteta.
https://www.videovalve.ee/v%C3%B5rguseadmed/switchid/lr2110-8et-120
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 19:03:58 vasta tsitaadiga

Mul on umbestäpselt 200m 4f SM välikaablit üle. 50€
100mbit meediakonvertite paari leiab ka sümboolse summa eest.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 20:25:56 vasta tsitaadiga

sa pole maininud, mitu terabitti peab sul kiirus olema, kui on vaja ainult mingeid signaale edastada, siis võid ka outdoor võrgukaabli panna, kiirus saab olema siis ilmselt vähem kui 10mbps, aga on töötanud.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 21:18:08 vasta tsitaadiga

Pane optika!
Mul sõbral samamoodi päikesepargist kaabel (e. Cat) tuppa veetud. Sügisel tuli äike mööda Telia otsa sisse ja tegi sisevõrgus puhta töö (sh. paneelide juures oleva mingi inverteri vms. kontrolleri võrguotsa, mis on mingi eri kirve hinnaga). Oleks optika maas olnud, oleks päikesepargisuunal ehk ainult transsiiveri või meediakonverteri surmaga pääsenud.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cavefish
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2021 21:20:23 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
tsitaat:
200 meetri jaoks saad põhimõtteliselt ka valmis optika patch kaabli osta (50-100€).


klassikaline patch kaabel on ilmselt füüsiliselt liiga nõrk sinna kõrisse. Pole sellise pikkusega neid näinud ka.
Pikim vastupidav valmiskaabel mida mina olen näinud, on 90m, liimitud LC otsad küljes. Teoreetiliselt saab seda muidugi lasta ka pikema teha. Kõrisse tõmbamisel peab sel juhul eriti ettevaatlik olema.


Pidasingi pigem silmas UV kindlat välitingimustesse mõeldud patch kaablit. Eestis kohapeal riiulist ilmselt ei leia, aga muidu 200m valikus täitsa olemas.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliver112
HV veteran

liitunud: 13.01.2004




sõnum 24.11.2021 23:28:08 vasta tsitaadiga

Wifi probleem oleks see, et maja ja paneelide vahele jääb suur küngas ning ca 100-150m metsa. Kaabel tuleb ka kerge kaarega ümber künka vedada. Nii et mul endal küll usku pole, et wifi normaalselt seal levida saaks. Eraldi 4G oleks muidu päris lihtne ja kuutasu poleks isegi probleem, aga maja juures on päris korralike seadmetega võrk välja ehitatud, staatiline IP, VPN kaudu kaugelt ligipääs jne. Tahaks ikka samasse võrku kõik seadmed saada. Tavalise odava 4G paketi otsas on väljast sinna sisse saamine kohati vist isegi võimatu. Ja mul kindlasti vaja inverteriga otse ühenduda, mitte läbi tootja cloudi. Nii et prooviks ikka seekord kaabliga seda asja.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Võrk 200 m kaugusele mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.