Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  DIY CLASSIC LAYOUT ITX KAST - 8.2L märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
AO199
HV vaatleja
AO199

liitunud: 01.10.2012




sõnum 01.10.2021 10:02:12 DIY CLASSIC LAYOUT ITX KAST - 8.2L vasta tsitaadiga

Tere

KATSE 1

Alustasin ligi 2 aastat tagasi SFF kasti otsimist. Esimesena hakkas silma Dan Case A4.
https://www.dan-cases.com/dana4.php

Lähemalt uurides avastasin, et kast on pigem kallis ja saadavus on kehva.
Tööalaselt puutun kokku CAD-i ja CAM-ga ning mul on ligipääs lehtmetalli laserlõikusele, painutusele ja pulbervärvimisele - tundus nagu "no brainer", ma teen selle ise.

Siin ka teema Dan Case A4 koopia kohta:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=774552&highlight=

Eesmärgiks oli toota nii hea kvaliteediga kast, et ma saaksin mõne kasti ka maha müüa, et kompenseerida ITX komponentide maksumus.
Reaalsus oli aga see, et ma ei olnud kvaliteediga väga rahul:
1. Alumiiniumi perforeerimine deformeeris detaile.
2. Alumiiniumi sisse keermestatud keermed ei pidanud pidavale kokku-lahti kruvimisele vastu.
3. Disain ise oli liiga keeruline ja oli palju probleemseid kohti.

KATSE 2

Järgmisena proovisin XTIA Xproto sarnast "open air" disaini:
https://xtia.com.cn/

Antud build ei ole väga hästi dokumenteeritud, tegin valmis viimistelemata prototüübi:



Antud disain mulle lihtsalt ei meeldinud, täpsemalt mulle ei meeldinud pealt välja "turritavad" juhtmed. Antud disain pluss on muidugi väike jalajälg laual.

KATSE 3

Omades ka 3D printerit, mõtlesin et selge, ma prindin. Selle eeliseks oli see, et ma sain detailid kätte täpselt siis kui tahtsin ja soodsamalt.
Miinuseks olid printeri poolt seatud piirangud, printeriks on Ender 3 V2. Siin pidin tegema ka ohverduse, vahetasin oma full size GTX 1080TI väiksema kaardi vastu välja.

Võtsin eeskujuks alloleva disaini ja modifitseerisin seda oma komponentide järgi:

https://www.thingiverse.com/thing:3716832

Samamoodi ei olnud see build väga hästi dokumenteeritud:





Tulemuseks olid kohutavad temperatuurid ja kast ei olnud jäik, seda oli väga halb ühest kohast teise liigutada - mis on SFF kasti puhul pigem tähtis.

KATSE 4

Eelnevaid builde tehes häiris mind kõige rohkem riser kaabli kasutamine, mis on sandwitch layout-i puhul paratamatu.
Ühtlasi avastasin ma sellised vidinad nagu "assembly cube", "three way cube"- kuidas keegi neid kutsub.

Siis avanes täiestu uus maailm, ma sain disainida kasti, millel ei olnud metalli painutust ega keermestust. Samuti otsustasin ma loobuda riserist, tulemuseks classic layout.

See build on väha hästi dokumenteeritud ja seda olen ma valmis ka tootma ja kliendile müüma.









Custom ITX kast:
• CASE: DIY - H/L/D - 184/214/207mm
• MB: Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI
• CPU: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 16MB
• GPU: Palit RTX 3060 StormX 12GB
• PSU: Corsair SF600 600W
• RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB 3200MHz CL16 DDR4 KIT OF 2
• COOLER: Alpenföhn Black Ridge v2 with Noctua NF-A9x14 + Noctua NF-S12A PWM
• SSD 1: SSD 970 EVO NVMe M.2 500GB
• SSD 2: Samsung 850 EVO Series 250GB SSD
• RISER: Kolink PCI-E 3.0 16X Riser Cable 30cm Black
• CASE FAN 1: Noctua NF-A9x14
• CASE FAN 2: NF-A14 industrialPPC-3000 PWM

Pildimaterjali on veel ja CAD mudel ka täiesti olmeas, hetkel tegelen hinnastamisega, et toote omahind teada saada.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2021 19:22:18 vasta tsitaadiga

Äge töö. See sinine kast on päris kavalalt tehtud ja näeb kena välja ka. Nüüd on materjalidest veel puit proovimata. Mul on kavas tammest kast mingi aeg ära teha. Kuna mul videokaarti pole vaja ja välist toiteplokki kasutades mahub kogu arvuti emplaadile, siis ise tegemine on lihtne.

Paraku meil saada olevad ITX korpused kipuvad enamuses olema sellised lapikud suured kastid, mis võtavad laual vaat et rohkemgi ruumi kui ATX korpused. Aga kui ise teha ei viitsi, siis Aliexpressis ja mujal on päris suur valik mõistliku hinnaga kvaliteetseid ITX korpuseid. Kas või eeskujuks kui on soov ikka ise teha.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AO199
HV vaatleja
AO199

liitunud: 01.10.2012




sõnum 21.10.2021 10:57:11 vasta tsitaadiga

Prime95 + FurMark - 1.5h
CPU - 82C - CPU/SYS FAN @ 100%
GPU - 71C - FAN @ 80%

No Throttling

Märkus 1: Ühe SYS FAN-i saab 92x14 pealt uuendada 92x25 peale.
Märkus 2: CPU jahutuse max kõrgus oleks 80mm ja jääks paar mm veel varu. Hetkel on kõrguseks 72mm.
Märkus 3: Arvuti toolil istudes 55db kõrvale.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  DIY CLASSIC LAYOUT ITX KAST - 8.2L
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.