Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Varjo VR-3 virtuaalreaalsuse prillid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 01.09.2021 11:09:41 Ülevaade: Varjo VR-3 virtuaalreaalsuse prillid vasta tsitaadiga


Olles proovinud, kasutanud ja omanud lugematul hulgal virtuaalreaalsuse prille ja omades ennem Varjo saamist Valve Index prille, siis võin tõdeda, et Varjo on oma sõna öelnud – hetkel sellest paremat VR-prilli ei ole. Ja mis hinnaga?! Et aru saada nende prillide võimekusest, tehnilistest omadustest ja neid täiel rinnal ka kasutada, selleks on vaja aega ja aega meil õnneks oli.

Välimus/ehituskvaliteet
Väga kvaliteetne premium-toode igast nurgast ja küljest vaadatuna. Disain on OK, ei midagi erilist, aga kole ka kohe kindlasti ei ole. Läikiv esipaneel pigem kena disaini puudutus, aga kindlasti ka suurepärane sõrmejälgede koguja. Ja lõpuks, ega me välimuse pärast ju seda toodet ei ostaks, ikka see, mida see tegelikult suudab teha. Kätte võttes tundub küllaltki raske, mida see ka tegelikult on, aga kui võrrelda Xtal-ga (see samuti profi toode hinnaga 6000 EUR), mis on igavene kobakas, siis Varjo on ikkagi tuntavalt kergem. Valvest on aga natukene raskem, kuigi mitte oluliselt. Kaal on kuskil 900g, seega raskust on, aga kuna kandmismugavus on sellel päris kõrge, siis läbi targa kaalujaotuse on raskus ilusti ära jagatud kus see prill nii väga raske ei tundugi. 1h peas hoida on umbes keskmine aeg kui tahad sellest prilli raskusest vahepeal puhata. Peale 10 minutit on jälle OK edasi toimetada. Kõik materjalid on kvaliteetsed, tunduvad peenelt vastupidavad ja tugevad, kuskil midagi ei krigise ega nagise. Olgugi, et prillide sisse on ehitatud ka jahutussüsteem, siis seda ventikat ma ausalt öeldes polegi kuulnud, seega nagu hääletu jahutus lisaks. Võiks öelda, et justkui prillide Rollce Royce.

Pildikvaliteet
See on koht, kus tahaks öelda, et edasi minna ei ole enam vaja, lagi on käes, aga kui olla kriitiline, siisi siiski mitte veel. See on lähedal, aga on veel nüansse, mida tahaks näha veel paremini tehtuna. Kas piksleid näeb, on kindlasti küsimus, mis paljudele pähe kargab. Nii ja naa kui hästi kriitiline olla. Kui mitte kriitiline olla, siis ei näe. Vaatame siis asja kõigepealt kergema silmaga. Kui prillid pähe panna, siis esimese asjana, mis silma hakkab, on palju selgem pilti (võrreldes Valve Indexiga), piksleid esmase pilguga tähele ei pane, aga mida ma panen tähele ja üsna kohe (huvitav, et teised ülevaated ei ole seda maininud) on chromatic aberration. See on selline efekt kus vaadeldava pildi ääres tekivad tähtedele ja servadele kolmevärvilised kordused. Natuke raske seletada, aga kes teab, see teab. Seda ei ole palju, aga seda on. See väheke häiriv efekt on ka tavalistest mängudes, mida saab isegi välja lülitada, aga antud juhul on see läätsede poolt tekitatud efekt ilmselt, mida siiski peaks tarkvaralise uuendusega saama ära kaotada, aga hetkel see nii on. See efekt on kuskil 30% ulatuses läätse välises osas, mida enamasti silmadega ei vaata, aga silmanurgast on see kergelt tajutav ja see on natukene elamust lõhkuv, aga tõesti natukene. Teine segav factor on sirgete pindade moonutus ehk warping. See esineb jällegi läätsede ääres, aga ka see ei ole suur elamuse lõhkuja. Kusjuures see oleneb ka mängust ja mõne mänguga ei näe seda üldse ja sellega harjub ära, seega lõpuks on see justkui märkamatu. Nüüd headest asjadest. Need värvid ja pildi selgus. Top Notch! Piksleid ei näe, aga samas päris puhas ka ei ole, saad aru, et ei ole päris inimsilma kvaliteet. Kuid juba päris lähedal. Kui nüüd kriitilisemalt vaadata, siis need pikslid on aimatavad, midagi nagu näeb kui hästi pingutada, aga nii üldiselt võib öelda, et ei näe, tõesti justkui pikslivaba. Peab ise nägema, siis saab aru, mida ma mõtlen. Värvid on erksad ja ilusad, must ei ole küll päris must, aga LCD ekraani kohta vägagi hea.
Nüüd räägime aga sellest bionic ekraanist, mis ruudukujulisena nähtamaltult ekraani keskel “hõljub”.
See on aga juba midagi muud. Kui simulatsioon seda toetab ja see tööle hakkab, siis OMG. Tõepoolest, pilt on täiesti puhas sellel ruudukese alal ja sama selge nagu inimsilm päris elu näeb. Vot see on see koht kus võib öelda, et lagi on käes, aga see on väikese agaga. See ekraan on kuskil 35% kogu nähtavast alast. Okey, kui see töötab, siis väga aru ei saa, et seal keskel mingi ekraan on. On lihtsalt üliterav pilt, läheb sujuvalt üle vähem teravamaks kui läätsede äärte poole liikuda, aga õnneks me vaatame rohkem keskele, sest inimese silm enamasti ka sinna vaatab. Teine probleem on see, et ei ole just paljusi mänge ja simulatsioone kus see ekraan tööle hakkaks. See peab olema mängutootja poolt sisse programmeeritud, nii kummaline kui see ka ei ole. Kuid õnneks lubab tootja kõikide suuremate mängutootjatega koostööd teha et uuendusega see tööle hakkaks ja siis võib juba inimsilma teravust rohkem nautida. Kui me suudame lõpuks teha prilli, mis 110 kraadi ulatuses on inimsilma teravus, siis oleks see juba tõeline next gen, kuigi ega palju vähem ei saa ka nende prillide kohta öelda. Vaja lihtsalt veel natuke arendeda. Nende prillidega void ajalehte lugeda, oma e-maile lugeda nii nagu sa teed seda oma tavalise 4K ekraani taga. Varjo keskmise bionic display ekraani PPD on 71, mis on rohkem kui küll pikslite kaotamiseks. Suure ekraani PPD on 40 ümber, mis ka väga hea. Suure ekraani resolutsioon on 5760 x 2720 pikslit, seega natuke rohkem kui 5K. Jooksevad 90Hz peal, mis igatpidi piisav. Valve 144Hz ei anna oluliselt midagi juurde, aga siiski kergelt on erinevus tuntav.

Läätsed/vaateväli
Need läätsed on in-house läätsed ja mitte Fresnel läätsed. Need on spherical läätsed, mis õnneks on peale Warpi tekitamise perfektsed selles mõttes, et need ei tekita godrays efekte, ei ole mura-t, ei mittemingisgust defekti, mis tavaliselt esineb Frensel läätsetega. Vaateväli ehk sweespot on nendega suur. Ütleme nii, et 90% on pilt selge, siis alles tekib mingi udune äär. Näiteks HP Reverb G2 võrreldes palju suurem sweetspot. Prilli sisene vaateväli minu mõõtmiste järgi kuskil 96-97 kraadi koos standard näokattega. Tootja reklaamib küll 115 kraadi, aga ilmselt on see siis diagonaal. Kui näokate ära võtta (mis tuleb ära sama lihtsalt krõpsudega nagu oli vana HTC Vive-l), siis saab selle isegi 110 kraadi ligi, mis juba umbes sama nagu Valve Indexil. Kusjuures seda saab kanda ilma näokatteta ka, aga siis ainult rahulikke mänge mängides. Näiteks sõidusimulatsioon kus ei pea hüppama ja kargama. Vertikaalne vaateväli on aga väiksem kui Valve Indexil, aga sellega harjub ära.
Ütleme nii, et kui õigesti endale see prill pähe panna, siis koos näokattega väga seda vahet horisontaalses vaatevälja osas ei tunneta võrreldes Valve Indexiga, vahe on kasutatedes väike. HTC Vivest jällegi üsna palju suurem, mis minu arvates oli liiga väike. Probleemsem on natuke vertikaalne vaateväli, aga sellega harjub ära, sest ilus pilt võtab au ja kuulsuse enda peale ja sa lihtsalt naudid seda, sest nagu ma eelnevalt mainisin, siis selge ja puhas sweetspot on nende läätsetega suur ja see korvab need puudused. Seega vaateväli on nii ja naa, võime üldiselt rahule jääda.

Mängud
Prilliga saab mängida kõike Steam ja Oculuse mänge, seega see on kõik väga hea. Arvuti peab olema NASA-st ilmselt. Meil on see RTX 3090 kaardiga ja ütlen, et alla selle ei ole mõtet. 3080-ga saab hakkama, aga jääb rohkem hätta.
Kasutajamugavus
Prille on pähe panna ehk mitte kõige mugavam meditsiiniliste prillide kandjale, aga kui pähe saad ja kõike nelja nuppu - eest, kahte külgedelt ja suuremat tagant, siis on see sul nagu pähe valatud ja ei liigu kuskile. Püsib kindlalt ja mugavalt ja kaalujaotus on päris hea. Med. prillikandjale on ka ruumi jäetud, seega seal pole muret, et läätsed ette jääks. Üks suur pluss on see, et kuna nägu ja silmad ei lähe läätsedele nii ligidale ja vastu kui seda teeb Valve Index, siis ei pea ka neid väga tihti puhastama. Väga harva tegelikult isegi. Valve Indexiga on aga peaaegu peale igat kasutamist vaja puhastada näo higist ja rasvast kui prillid on toodud võimalikult lähedale. Ülimugavaks on tehtud ka see, et kui kasutaja prillid pähe paneb, siis läätsed paigutuvad ise õigele kohale silmade suhtes, mõõtes kahe silmavahelise distantsi ära oma anduritega ja vualaa, ongi korras. Seda nimetatakse automaatseks IPD süsteemiks. Kuna paljud ei tea oma silmade vahe mõõtu, nii nagu ka mina ennem ei teadnud, siis ei ole see seadistus enam probleem, sest masin teeb selle lihtsalt ära, eeldatavalt õieti, et pilt oleks võimalikult kasutaja sõbralik. Vahemik kuhu automaatika ennast seadistada saab, on 59 – 71mm.

Handtracking
Töötab väga hästi, instantselt suht olematu viivitusega. Ei ole küll palju mänge, mis seda toetavad, aga vähemalt tulevikukindel, et olla valmis sellisteks lahendusteks kus pulte pole vaja. Varjo tarkvaraga kaasas olnud demod töötasid küll väga hästi. Täpselt selline tunne oli, et justkui päris käsi oleks virtuaalreaalsusesse üle tulnud, sest kõik liigutused, mida ma tegin olin 99% täpsusega sünkroonis. Tehniliselt täiesti omaette saavutus!

Foveated Rendering
Foveated rendering on renderdamistehnika, mis kasutab virtuaalse reaalsuse peakomplektiga integreeritud silmade jälgijat, et vähendada renderdamise töökoormust, vähendades oluliselt perifeerse nägemise pildikvaliteeti.on ka päris asjalik lahendus, kus jälgitakse silma iirise liikumist ja teravdatakse pilti just seal kuhu inimese silm täpselt vaatab. Ka sellele peab mäng või simu oma toetuse kirjutama ja neid mange praktiliselt ei ole kus see toimiks. Ilmselt kui keegi tahab midagi arendama hakata, siis on see võimalus olemas ja see on suur pluss kuna aitab renderdamise kiirust tõsta.

Kellele see tehniliselt arenenud prill võiks sobida?

Kindlasti mitte kõigile. Kui oled kõva simulatsioonide huviline nagu näiteks võidusõidud ja lendamine, siis on see sinu märg unenägu, mis võiks reaalsuseks saada. Kaugele vaadates ei pea sa enam neid piksleid loendama vaid näed ilusti ette ära, mis sind ees ootab. Väga hästi sobib ka shooteri armastajatele, sest vaenlane on nüüd päris selgelt nähtav, eriti kui ta veel kaugel asub. HTC Vive prilliga oli see suht võimatu. Valve Indexiga teatud maani OK. Sellega peaaegu perfektne. Osta saavad seda prilli endale kõik. Pead ainult omama firmat ja saad endalegi tellida. Hinda koos subscriptioniga küsitakse ligi 4000 EUR.
Selle prilliga koolitatakse ka lennukipiloote, eriti aga reaktiivlennukite piloote, seega proff tööriist proffidele, mis üldse aga ei tähenda, et sina kui simu huviline ei võiks seda endale tellida kui rahast kahju ei ole. See prill tõmbab sind kordades rohkem sisse kui Valve Index prill, mis pole üldse paha prill aga peale Varjot on see jäänud riiuli peale tolm koguma. Võiks öelda, et vahe on isegi selline, et kui panna kõrvuti CRT monitor ja LCD monitor. Just selline vahe ongi. Tagasiteed siis enam pole.

Tarkvara
Varjol on oma tarkvara ja ilma selleta sa prilli kasutada ei saa. Selleks ongi subscription, millega sa ostad tarkvara ja annab sulle isikliku õiguse seda riistvara kasutada ja seadeid muuta. Selles mõttes hea, et turvaline. Kui keegi prilli varastab, siis seda kasutada ilma vastava tarkvarata ei saa, sest see on nimeline. Tarkvara on lihtne ja kasulik kus saab muuta parasjagu palju. Lisaks on tihti ka prilli firmware ja tarkvara update, kus prill läheb kuudega aina paremaks. Umbes nagu Tesla, mis arendatakse tarkvara uuenduste kaudu paremaks, nii palju kui seda teha saab.

Kokkuvõtteks plussid ja miinused.

Plussid
• Tööstuse teravaim ja selgeim pilt kus pikslid on põhimõtteliselt 99.8% kadunud ja koos keskmise bionic display OLED ekraaniga 100% kadunud kus pildi teravust ja selgust võib võrrelda reaalse eluga. Põhiekraaniga on pilt isegi teravam HP reverb G2-st ja Pimax 8K X-st.
• Igasugused defektid nagu “god rays”, “mura” ja muud sellised on kadunud. Ei mingeid häirivad valguseffekte ja peegeldusi läätsedelt, mis just Fresnel läätsedele omane.
• Parimad värvid, mis prillides näinud, RGB 99%
• Taktsagedus 90Hz, mis igati hea. Vanem mudel oli veel 75Hz.
• Kandmise mugavus. Ütleks, et üks parimaid.
• Automaatne IPD, mis teeb seadistamise erinevatele inimestele ülimalt lihtsaks.
• Saab mängida kõike SteamVR ja Oculuse mange.
• Mänge võib nüüd teistkorda läbi mängida, sest nüüd näeb palju rohkem...justkui mängiks vana mängu esimest kordai icon_smile.gif
• Tracking suurepärane


Miinused
• Vajab väga võimast arvutit, alla RTX 3090 kaarti ei soovitaks.
• Natuke raskevõitu, aga õieti pähe pannes kannatab tunnike kindlasti ära. Pigem hakkab häirima näo vastu surumine kui liiga kõvasti kinni keerata kuigi näokate on mõnusalt pehme (kunstnahast). Natuke rohkem peab ka pusima, et õieti pähe saada.
• Chromatic aberration effect, mis häirib natuke, aga siiski oleks hea kui tuleviku tarkvara update selle eemaldaks.
• Warping teatud mängidega, kus moonutab pilti, lainetaks nagu hästi kergelt. Isegi kui see on, siis sellega harjub ära, ei ole game-braker. Assetto Corsa simulatsiooniga seda näiteks tähele ei pannud.
• Hind 4000 €. Sellega on isegi nii ja naa, kellele kallis, kellele odav. Firmale odav lahendus, asendamaks virtuaalreaalsusega kallimad füüsilised lahendused ja simulaatorid, mis kokkuvõttes firmale odav lahendus. Tavakasutajale aga kindlasti kallis kui kõike tehnilisi nüansse ja lahendusi ära ei kasuta.
• Keskmine ekraan, mis inimsilma teravuse loob (bionic display) ja põhiline müügiartikkel on nende prillide puhul, töötab ainult käputäis simulatsioonidega või siis in-house simulatsioonidega, aga tootja lubas selle vea parandada, seega hetkel on see minus, aga tulevikus kindlasti mitte.
• Palju juhtmeid ühendamiseks
• Puuduvad kõrvaklapid, aga saab enda omad ilusti külge ühendada.

Koduleht: https://varjo.com/products/vr-3/

_________________
Maailma parimad virtuaalreaalsuse teenused www.virtuaalreaalsus.ee


viimati muutis and12345 01.09.2021 12:16:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2021 11:47:02 vasta tsitaadiga

Hea, põhjalik ülevaade. thumbs_up.gif
Loodan, et ei pahanda, vormistasin HV avalehele natuke sobivamaks.

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 01.09.2021 12:13:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Hea, põhjalik ülevaade. thumbs_up.gif
Loodan, et ei pahanda, vormistasin HV avalehele natuke sobivamaks.


Kõik super, tänud!

_________________
Maailma parimad virtuaalreaalsuse teenused www.virtuaalreaalsus.ee
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2021 16:20:10 vasta tsitaadiga

kas hind on ka selline, millega "harjud kiirelt ära" ...et seda polegi juletud kokkuvõttes kuskil kirja panna? icon_biggrin.gif ülevaade oli üldjoontes täitsa mõnna ja informatiivne küll, kuigi sellised basic asjad nagu näiteks ekraanide tüüp, reso ja loomulikult ka seadme hind võiks ikkagi sisuliselt nö. pealkirjas või sissejuhatuses juba kirjas olla.

selle bionic superekraani realisatsioon jäi ka siit väga arusaamatuks, nagu ka selle kasutusotstarve

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 04.04.2002



Online

sõnum 01.09.2021 16:33:34 vasta tsitaadiga

Entusiastidele kindlasti kompu tükk thumbs_up.gif
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 01.09.2021 17:30:20 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
kas hind on ka selline, millega "harjud kiirelt ära" ...et seda polegi juletud kokkuvõttes kuskil kirja panna? icon_biggrin.gif ülevaade oli üldjoontes täitsa mõnna ja informatiivne küll, kuigi sellised basic asjad nagu näiteks ekraanide tüüp, reso ja loomulikult ka seadme hind võiks ikkagi sisuliselt nö. pealkirjas või sissejuhatuses juba kirjas olla.

selle bionic superekraani realisatsioon jäi ka siit väga arusaamatuks, nagu ka selle kasutusotstarve
bionic Display kasutuse otstarve on lihtne ja loogiline, näha peendetaile selgelt, mis siiani VRs olemata oli. Nüüd ei ole vaja aimata, et kas tahhomeeter näitab numbreid või mis numbreid. Näiteks.

Kui sa nüüd hoolikalt ülevaate läbi loed, mida sa muidugi vist ei teinud, siis on mul need vastused olemas. Ainuke, mis puudu, bionic Display reso, aga see polegi ehk nii oluline kui et, PPD on 71, mis räägib juba enda eest icon_wink.gif

_________________
Maailma parimad virtuaalreaalsuse teenused www.virtuaalreaalsus.ee
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2021 01:52:35 vasta tsitaadiga

see info (peale hinna, mida ma siiski ei näinud kuskil) oli olemas tõesti aga ma pidasin silmas rohkem seda, et see võiks ilmselt olla kirjas kohe suht alguses ja üsna silmapaistvalt.

see bionic display on siis suure paneeli sisse ehitatud väiksem osa ekraanist, mis on teise tehnoloogia põhine (oled v.s lcd) ja näitavad need pilti üheaegselt ning "sulanduvad" üksteise sisse?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 02.09.2021 09:04:37 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
see info (peale hinna, mida ma siiski ei näinud kuskil) oli olemas tõesti aga ma pidasin silmas rohkem seda, et see võiks ilmselt olla kirjas kohe suht alguses ja üsna silmapaistvalt.

see bionic display on siis suure paneeli sisse ehitatud väiksem osa ekraanist, mis on teise tehnoloogia põhine (oled v.s lcd) ja näitavad need pilti üheaegselt ning "sulanduvad" üksteise sisse?


Mul on see hind isegi paksema fondiga välja toodud, ei saa nagu kuidagi mööda vaadata icon_smile.gif
See bionic Display on eraldi ekraan, mis on eespool põhiekraani. Kuidas täpsemalt see nii hästi kokku sulandub, ma ei tea, aga eraldiseisev ekraan see on, mis paraku läheb tööle ainult siis kui on tarkvara arendaja poolt programmeeritud nii, et see peaks töötama. Minu arust on see natuke imelik, et miks ei võiks see automaatselt koguaeg töötada, aga who knows, mis see põhjuseks on. Õnneks tehakse juba koostöö selle nimel, et nõutumad mängud ja simulatsioonid saaksid vastava uuenduse. Minu isiklik soov on Assetto Corsa ja MFS 2020, millega juba tegeletakse.

_________________
Maailma parimad virtuaalreaalsuse teenused www.virtuaalreaalsus.ee
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003




sõnum 11.09.2021 15:10:40 vasta tsitaadiga

Kuidas pildi vahe Xtal-iga on? Kaaluvahe oli mainitud aga optika ja pildi osas?
_________________
Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
and12345
HV veteran
and12345

liitunud: 03.10.2013




sõnum 12.09.2021 14:10:15 vasta tsitaadiga

Norht Chilean G kirjutas:
Kuidas pildi vahe Xtal-iga on? Kaaluvahe oli mainitud aga optika ja pildi osas?


Kui Varjo töötab ka bionic display, siis Xtal on eilse päeva tehnoloogia, jääb selgusele ja teravuselt alla, aga ilma selleta on neil enam vähem sama teravus. Vaateväli küll xtalil laiem, aga see kobakas suurus on kuradima häiriv. Kui just ainult sõidu- või lennusimulatsiooni ainult teha, siis elab üle. Siis kui mina seda proovisin oli seal ka scaling probleem, mis tähendab, et kõik tundusid seal olevat väiksemas mõõtmes kui peaks olema. Ei tea kas nad on selle parandanud või mitte. Praegu on kokkuvõttes Varjo minu jaoks parem valik ja hind ka meeldivam.

_________________
Maailma parimad virtuaalreaalsuse teenused www.virtuaalreaalsus.ee
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 236
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Varjo VR-3 virtuaalreaalsuse prillid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.