Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Kaks peavalu korraga. ASUS ja HP. Tarkvaralised probleemid. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kivikonn
HV vaatleja

liitunud: 20.08.2021




sõnum 30.08.2021 06:44:25 vasta tsitaadiga

videvlane kirjutas:
kivikonn kirjutas:
Ma nimelt ei saa üldse 10-ga läbi. See joru protsesse, nuuskureid, uuendusi,reklaame jne. on masendavad. Deinstalli ,sule, vii autostardist välja palju tahad, järgmise käivitusega irvitab edge kogu oma krempliga rõõmsalt jälle vastu.

See pole nüüd küll teemasse, aga kummaline lugeda. Olen kasutanud Win10 6 aastat ja ei ole sellist probleemi kunagi kohanud. Mitte miski ei tule lahti, mille olen kord kinni keeranud, sh Edge (jah, Edge tuleb siis lahti, kui seadetes mõnele lingile klikid, sinna ei saa midagi teha. Aga iseenesest küll mitte). Ka reklaame ega muud pahna ei näe sugugi rohkem kui vanade Winnidega. Uuendusi on muidugi rohkem, aga mitte nüüd ka nii palju, et koledalt segaks, ja reeglina installivad nad end väga kiiresti. Kui oled uuendused kinni keeranud mingiks ajaks, siis võib küll kaua aega võtta, kui terve hunnik korraga hakkab end installima.

Esimene asi, mis ma uue arvutiga teen, on käia kõik seaded üle, mis vähegi võimalik. Mitte midagi ei tule peale seda enam ise lahti. Uuendusi ma aga kinni ei keera, pole mõtet. Pärast pead topelt ootama.

Sry, saan aru, et see pole see, mida sa kuulda tahad. Aga olen kohanud sarnast Win10 kirumist mitmeid kordi varemgi. Tavaliselt selgub, et ikkagi ei ole kõiki seadistusi üle käidud, mida võiks. Ja ma ei pea silmas registrit vms.
Ma ei mõelnudki, et edge desktopil end avab. Ma räägin taustal vuramisest. Nii nagu ülejäänud tarbetud rakendused. No ma ei usu,et sina enamusest kasutad või neist kasu saad. Need teenivad ikka korpode huve. Nii nagu 5G-ga. Kasutaja kui selline ei võida mitte midagi. Mulle meeldib põhimõte ,et tehnika on loodud inimest teenima , mitte vastupidi. Igasugu nuusk ja paskvara õigustavad entusiastid ja idumudijad armastavad öelda - ,, õige hõlma ei hakka keegi,,. Ei pea kõigile meeldima ,et mitte just eriti intelligentne tehisintellekti süsteem ronib pähe, et koondada kasutajast mingi psühhoportree ning siis ta ,,õnnelikuks,, teha ,teenuseid ja tooteid silma surudes. Nt. jutuub. Selle analüüsi järgi ma olen ikka täielik debiil. Facebook hiljuti avaldas hiljuti uudise ,et kohe kohe valmib uus äpp, millega saab hüpata virtuaalselt teise inimese teadvusesse. Sorry aga mina ei oska sellise tendentsi peale mõnust oiata. Ma püüan inimeseks jääda ja mitte olla mingi digikood või ühik. Loomulikult leidub hulgem igasugu tehnokratte ja kraade, kel laup kerkib iga uuenduse peale ja õigustamist on kuhjaga. Jah aga igasugu isesõitvate tõukside ja virtduaal mõnuainete ( kah juba testimisel ) puhul saavad kasu väga vähesed. Ülejäänuist peavad saama tarbijad. Eks massidele meeldibki kui nenede eest keegi teine mõtleb. Nii inimlik. Mul on reklaamid kinni keeratud. Tänu sellele pole mul enam asja eesti meedia lehtedele. Juutuubis on ikka reklaamid. Mul on progejupp, millega täielikult tappa edge aga siis ei saa ma nt. enam pangast väljavõtteid. Installisin lihtviisiliselt maha. Näiliselt. Kui kasutan puhastusprogesid ,siis need tihti küsivad , kas sulen kõik brauserid??? Minu jaoks neid avatud pole desktopil. Täitsa tasuta on sellised vidinad nagu ccleaner ja system ninja. Vaata kui palju on kasu sinu ,,kinni keeramisest,,. EDGE update nohiseb ludinal. Ja palju muudki. Nt. youphone jne. Võta trial privazer. Tee üks tiir. Ta kõigest loobib kasutajale tarbetut rämpsu vahemaks. Peale seda kukub win oigama igast otsast ja järgmise kävitusega taastatakse ka maha installitud rakendused. Kui windows teatab ,et ccleaner on unsecure........baahhh. Vanade winide puhul kehtib ikkagi reegel ,et ,,aitäh ma ei soovi,, ja mina otsustan protsesside üle. 10-e puhul kehtib reegel, millega sa ei nõustu, selle peksame sulle jõuga sisse. Siiski enamasti salaja. No kui naiivne peab olema ,et uskuda justkui inimene on ,,kasutaja,,. win 11 puhul ju öeldi välja. Microsofti ja tema lõputute korpo semude süsteeme kasutavad seadmed ja uus win ei ole toode ja inimene ei saa kunagi nende omanikuks. ,,Isik,, ostab uut arvutit omandades endale kõigest teenuse, mida reguleerivad oi kui pikad juriidilised lepingupunktid. Enda ,,id-d,, ostuga siduv digikodanik koodiga see ja see on KOHUSTATUD......... ja järgneb pikk punktide rida. Asjaloludest mitte teadlik kodanik ei pääse vastutusest. Sealhulgas on keelatud muuta teenuse pakkuja valikuid.Mõni näide kah ,,kinni,, keeramisest. Ema ostab lapsele tahvli ega kasuta ise kordagi. Mingit ,,pere võrku,, ei ole loodud. Mingist hetkest alates hakkab jutuub lapsele pakkuma samu videosid mida ema köögis vaatab. Isal on SOS olukord ja ta korra käib lapse tahvlist meili peal. Lapse facebook hakkab ühel hetkel näitama honda reklaame. Isal on honda auto. Peale arvuti puhastamist ( brauseri ajalugu k.a. ) teatab meilikast ,et olematule facebuugi kontole on sõbraks soovijaid. Seni kuni ei puhasta , teateid pole. Niipea kui puhastad, kohe tekivad ,, sõbrad,,. Vana samsungi rimakas lagunes joodetest lahti ja jäi lauale muusika pleieriks. Paljudeks aastateks. Välja ei lülita kunagi. Netti ei kasuta. Wifi ja sinihammas jõuga kinni pandud. Huvipärast on lahti taskmanager ( mitte wini oma ). Tasub vaid kõrval teine arvuti avada.......... numbrikesed kohe jooksevad. Aegajalt puhastades selgub ,et olen justkui kasutanud samsungi brauserit ( jah ikka alles aga passiivne ) ja internetti. Ei ole eriline vandenõude fanaatik aga tasub vaid midagi eosteerilist lugeda, nii kohe hakkab juutuub toppima videosid skisofreeniast icon_lol.gif Kuna elan ida pool ,siis venekeelseid videosid Putinist pakub loomulikult samuti. Ja lõpetuseks, kas keegi viitsib selgitada mulle, mis on valesti. Eesti meedia saab suuresti oma tegevuseks raha maksumaksja kaukast. ÜLejäänu teenib reklaamist. Kui maksumaksja tahab lugeda nt. delfit , siis oma raha eest saab valida kas reklaame on natuke või palju. Täielikult ei sule ka raha. Sealt alates avaneb võimalus oma raha eest lunastada õigus lugeda tasulisi artikleid. Kui ma mingi artikli puhul lähen nt. otsima algallikat ( tihti ühendriigist) ,siis mind suunatakse jõuga ettetopitud peamiste meediahiidude lehtedele, kus mind lugema ei lasta kuna kasutan adblocki. Need on versioonid euroopale. Ameerikamaistele minusguseid ,,kinnikeerajaid,, üldse ligi lasta. MIdagi meediaväliselt otsides suunab brauser mingitele .it .ie lõpuga lehtedele, mis isegi ei avane. Otsides miskit aga euroopast teadlikult, suunab brauser mind ikkagi ameerika ( micros) heakskiidetud rajale ja ring täis. Isegi kui paned otsingusse nt, saksa keeles mingid otsisõnad. Kui täpselt aadressi ei tea, siis nt. soome lehti üldse ei kuva kui sealt miskit vaja. Eks ta vist nii ole jah ,et keda rahuldab ettesöödetud rokarodu, see ei eeldagi enamat. Kogu maailma net kasutab guugli mootorit kuna kõik maad on sunnitud teenust ostma monopolist. DELFI räägib meile uudisi ,et hiina ja vene on asunud looma oma ,,võrku,,. ( 10-e entsusiaste see nali vist muigama ei aja ). Ja ikkagi, kuidas ma HP-s saan täielikult kinni panna runtimebroker.exet? Ja nagu olen aimama hakanud ,siis põhjus paistab peituvat elisa netipulga ,,tarkvaras,, mis nagu ka ID kaardi ,,tark,, vara, ei meeldi microsoftile üldse mitte. Ja täpselt sama jama praegu . HP ei võta enam neti pulka vastu. Teatas ,et see sisaldab pahavara ja võib süsteemi kahjustada. 4 runtimebroker,exet uugab korraga üle CPU. Küll ludises rõõmsalt kinni keeratud edge update ning ccleaner küsis, kas sulen kõik brauseird. Näitab esiprotsessina frameworki aga eile kui püüdsin uuendada, ütles et see on mul üldse puudu. Nii juhtub kui viisakalt püüda keelduda sundvarast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2021 09:07:20 vasta tsitaadiga

pikk ja si.tt jutt. otsingumootorid ei ole mikrosoft, need töötavad " iseenesetarkusest" ja see tarkus suunab sind kuhu suunatakse ka teistes operatsioonisüsteemides. w7 ei ole selles suhtes võluvits.
tsitaat:

Eesti meedia saab suuresti oma tegevuseks raha maksumaksja kaukast.

MEH? eesti meedia ei ole ERR. ERR katab elanokkonna huvid päevapoliitilistes küsimustes väga kenasti ära. lisaks on uudised portaalis reklaamivabad ja tasuta. Ma kuidagi olen väga nõus sellega, et mingid inimesed ei pea ega saa seal pidada diskussioone teemadel, kas RNA vaktsiinid on või ei ole. erameedia müüb reklaami ja sisuturundust. "välismaa" lehti ei saa sa lugeda peamiselt kahel põhjusel: 1. geoblokeering - Ddos ile ei pea leht vastama kui seda kuskilt välismaa ip lt taguma hakatakse. 2. sisu pole tootja meelest mõeldud välismaiseks tarbimiseks või tahetakse selle välismaalt tarbijate käest raha..


teemaarendusest tundub, et kaabusse kinni jäänud ja ringlema hakanud teooriad oma oskamatusest tulenevalt on kuidagi suurkorporatsiooni kinni jäänud - jääb üle vaid teha tutvust " veel keerulisema - linuksi maailmaga". õnneks on eesti keelset materjali juba väga palju. samamoodi ka eesti keelseid distributsioone.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kivikonn
HV vaatleja

liitunud: 20.08.2021




sõnum 30.08.2021 16:05:31 vasta tsitaadiga

Järgnev on minupoolse jälituse tulem ja ütleks ,et mitu nuhki ühte tuppa ei mahu. HP ja pulk. HP-s käivitub koos brokeritega iga kord ka käsitsitippimise jälitaja äpp. Roogi palju tahad seda minema. Mõne aja pärast kävitub koos uuendamisega ka xscreen.exe. Ja veel hunnik sodi. Peale netipulga sisestamist ilmub mõne aja pärast smartscreen.exe. Ja andmekandjate nimstusse lisandub nii pulk ise kui ka ........ Desktop - 5bhiq0b??? Teistes arvutites pole seda olnud. Arvuti annab selle kohta sellist infot - internet puudub, install, pooleli, draiverid puuduvad. See pole ära kadunud ka neil kordadel kui net oli pikemalt olemas. Võttis aega enne kui kohale jõudis ,et see imelik ekraani ,,märkmik,, koos pulgaga ilmub. Eemaldada ei lase. Ühesõnaga mitu kanget tahab oma nuusijat kehtestada. Täna netti ei saanudki. Vastavalt lepingule ei ole ma netipulga ega selle sisu omanik, vaid netiteenuse kasutaja. Igasugune tarkvara näppimine on keelatud. Seejuures on smartscreen üks ülesandeid pulga kastike peitu panna. Muutes nii võimatuks ühendamise -lahti ühendamise ja ka liikluse jälgimise. WIN omakorda püüab sim kaardi autoavamist korraldada. Mõlemad küsivad koodi. Kui win oma tahtmist ei saa, siis ei ava ka. Täna koodideni ei jõudnudki, lihtsalt liigitas ohuks ja kõik. Kumbagi eemaldada ei saa ega tohi. Mis ma siis nüüd tegema peaks? --------- Laurx järgnev on pigem kirjeldus kui abipalve. Ära arva ,et loll on kerge olla. Eriti veel pika kaabliga. Mul võtab kõik aega. Seeeest on mul lõbus ja kunagi igav ei hakka. Androidiga wini iso alla laadida ja siis see läptopi, diskile või pulgale toimetada.......... mul ei ole isegi proget millega linkida androidi ja wini seadet. Pealegi need jälle tasulised. Mille installiks vaja arvutisse netti. icon_smile.gif Kõht lahti -saba kinni ühesõnaga. --Bildeberg. Ma ikka tahaks igaks juhuks ikkagi kuna ma olen kõndiv probleemide kogum ja valmis peab olema mitmeks variandiks. Ütled ,et võiks panna asuse ssd teise arvutisse ja lasta 10 peale . HP-l on endal ju ka ssd. Oletame ,et ta isegi füüsilise sobitub aga muus osas vist niisama ei pääse. Ega vist ainult tootja draiver ei aita. Ma mõtlen ,et kas nii mitte ei vilista kogu ema ringi? Eks ma piilun juutuubi jälle ,enne kui uute küsimustega end lolliks teen. Kas ei juhtu ,et lõpuks on mõlemad arvutit kutud? Kui asuse ssd on loetamatu ja võibolla ka ligipääsmatu, siis oleks vaja ikkagi enne mingit rescurit. Minu katsed trialiga teoks ei saanud. Mitte niiväga trial versioon keeldus pätsi tunnistamast ja win teatas et mul pole framework 3-e. Tõmmata ei lasknud, tagus veakoodi ette ja ütles ,et mul polegi frameworki. Täna tiniseb see fwork protsessori esiotsas. Ja isegi kui saab ikkagi kuidagi win 10 pulga tehtud ja see hp -d asuse kõvaga koos käima tõmmatud, kas siis oma ssd pärast tahab jälle üleinstalli? Ja kogu selle kompoti juures on vaja saada stabiilne netiühendus icon_smile.gif Laurx. NImeta üks , mis poleks ehitatud guugli mootori peale. Ükskõik millist sa ei kasutaks , see ei näita rohkem või muud kui guugli filtrid lubavad. Kogu võrk kui selline on serdi ja litsentsiga korpo omand. Vanaemaga traaditelefon ei ole jah muidugi. Monopol on monopol. Selle pärast ei olegi konkurentsi maailmas. Keegi ei saa teha netivõrkugi ise ja oma. No ja vistad ja muud poolikud on kelle sünnitatud? Millisele baasile? Nagu üeldud, kel sobib ,see ei nurisegi. Aga tasuta reklaamivaba meedia on midagi uut minu jaoks. Et delfid-postimehed kukrul liugu lasevad........ehhh, ärme hakka vaidlema ja offtoopikut tegema. Asi oli selles, kas arvuti peaks rahuldama inimese vajadusi või vastupidi.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tänu väga heale inimesele Laurx-le leidsin ma laua alt netikõlbuliku romu. Sai valmis nikerdatud 10 buudipulk. ASUSe ssd sai HP-sse ootama pandud. Teoorias vaja vaid nüüd BIOS-s valida pulgast boot. Lootuses ,et ligipääsmatu ja võibolla hukas SSD formati võtab HP rahulikult ise ette. Enamasti küsib win kusagil, kas vana kraam säilitada. Aga kui ta enam loetavgi pole, kas ta sellest ikka üle jookseb? Et vanaga koos palju head kaotsi läheb , olen leppinud. Kuidas garanteerida ,et hoopis HP ise ei lenda ASUSe teed? Keerab nii lukku ,et enam oma SSD-ki vastu ei võta? Ja kui õnnestub ,siis HP tuleb jälle enda 10 ära ,,parandada,,? Ja alles siis saan pusserdada win 7 pulga ja peale kupatada. Ei saanud ma juutuubist eriti nõu seekord.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 30.08.2021 16:56:58 vasta tsitaadiga

Ei nohise mul taustal ei Edge ega midagi muud, mida ma pole lasknud seal vurada. Puhastusprogesid ei kasuta, pole vajadust olnud. Reklaame ei näe ei eesti ega välismaa lehtedel, sh Youtube või FB, niipalju kui ma viimases üldse käin (ei ole sotsiaalmeedia fänn).

Selle pika jutu peale, kuidas sul mingid kümned proged taustal muudkui vuhisevad, ei oska ausalt öeldes midagi kosta. Ju sa pole neid kinni keeranud siis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kivikonn
HV vaatleja

liitunud: 20.08.2021




sõnum 31.08.2021 18:11:39 vasta tsitaadiga

Bilderberg, Aitäh sulle hea inime. Tuli lõpuks alla. Oled kustutanud soovituse asuse ssd teises arvutis 10 -ga üle lasta. Kas see tähendab ,et nii võib olla riskantne? Et lasen HP asusega sama teed? SSD ootab hp-s ja 10 pulk samuti. Kui suur on tõenäosus ,et asi läheb vussi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.08.2021 18:16:41 vasta tsitaadiga

Ei tohiks midagi vussi minna kui HP-s Asuse kettale windowsi installid. Vaata ainult et õige versiooni installiks st. kui Asuses on home litsent siis home ja kui Asuses on Pro litsent, siis Pro.
Kui installima hakkad, siis tee kindlasti puhas install mitte repair vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kivikonn
HV vaatleja

liitunud: 20.08.2021




sõnum 06.09.2021 12:21:33 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Ei tohiks midagi vussi minna kui HP-s Asuse kettale windowsi installid. Vaata ainult et õige versiooni installiks st. kui Asuses on home litsent siis home ja kui Asuses on Pro litsent, siis Pro.
Kui installima hakkad, siis tee kindlasti puhas install mitte repair vms.
Tavaolukorras vist küll. Too asus aga jooksis BIOSini lukku ja SSD ei ole usb kaudu ( panin HP-le külge välisena ) avatav ega tuvastatav enam . Lasso nimeline proge ja enda süü. Ma nimelt pelgan ,et siuke vigane SSD võib ka HP nüüd kokku jooksutada kuni BIOS kiibini vms. Ma ei tea palju sai ema või selle kiip viga. Kõik on oletus ja juutuubi tarkus. Ongi vaja SSD enne proovida, siis teab, kas läheb panniaaluseks või jääb mõnd elundidoonorit ootama. Kahte pannialaust ei tahaks. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Monoloog tundmatuga -viimane vaatus. Nii hea kui on olemas profid, kellelt nõu küsida icon_lol.gif Ei leidnudki piisavalt infot,et siuke operatsioon õnnestub valutult. Sai ka natuke ..auguni. Jäi HP lihtsalt nurka konutama. Otsustasin ,et proovin ikka asuse kõva enne reskuritega üle näppida. Mingid vabavarad ka leidsin. Ühesõnaga HP-d ei lülitanud isegi pulli pärast kordagi sisse. Koukisin täna asuse oma välja ja panin originaali tagasi. HP teatas ,et asi on täielikult pekkis. Midagi taastada, parandada, päästa, säilitada jne. ei õnnestu. USB varinati ei lasknud ka lihtsalt lisavahendina kasutada,et tööle saada. Ainsana aksepteeris puhast ja nullist installi. Kõik ,mis oli arvutis.... läks täiesti kustutamisele. Mitu tiiru proovisin leebemalt ja vaatasin võimalused läbi....ei midagi. Nii et kui ikka SSD-d välisena partida või muud ei saa, siis kuhugi sisse toppida ikka ei maksa küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Kaks peavalu korraga. ASUS ja HP. Tarkvaralised probleemid. mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.