Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  läpakas vs. lauaarvuti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas eelistad lauaarvutit või sülearvutit?
Oman mõlemat, peamiselt kasutan lauaarvutit
43%
 43%  [ 27 ]
Oman mõlemat, peamiselt kasutan sülearvutit
16%
 16%  [ 10 ]
Oman ainult sülearvutit
29%
 29%  [ 18 ]
Oman ainult lauaarvutit
11%
 11%  [ 7 ]
Milleks mulle arvuti, mobiilis saab ju kõik tehtud
0%
 0%  [ 0 ]
hääli kokku : 62

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2021 21:54:59 vasta tsitaadiga

Mul LANi adapter on kusagil sahtlis isegi olemas, aga tõesti, päriselus pole seda enam vaja. Sest netikiirus on niigi pidur ning LANis pole ka nagu hullu kiirust vaja. Sest enam ei liiguta tõesti suuri tükke, maksimaalselt midagi striimid kusagilt.

Arvutiga pirajal on tõesti vaja vahel gigabitti. Või kui tõesti on nett gigabitt, siis on kaablis koheti hetkeks kasu. Aga muidu... nagu ei. Ca pool gigabitti tuleb wifist rahulikult läbi, sellest on maa ja ilm.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.08.2021 22:09:26 vasta tsitaadiga

Baeskades, ma vaikselt liigun 10G peale, kodus… icon_wink.gif
Ja, ei, ma ei tegele piramisega.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2021 07:41:31 vasta tsitaadiga

Etz, Võimatu. Kõik teavad, et 10G on vaja ainult piramiseks ja torrentit kasutatakse samuti ainult piramiseks icon_lol.gif

/s

Peamine mis mind häirib läpaka kasutamisel on trackpad. Jah saab ka hiirt kasutada aga eks sa ürita nt voodis lösutades veel hiirega normaalselt midagi toimetada ekraanil.
Lisaks läpakad vähemalt meestel suurendavad ka viljatust, kuna munad küpsevad icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2021 08:29:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow, mul on viljakuse säilitamiseks, vastav abivahendicon_wink.gif

Ma ei tea kuidas muudega on, aga mu Lenovo küll eriti kuumaks ei lähe, ega see Inteli Mäkk pole mis, Youtubet vaadates põletushaavu põhjustab icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acl
HV vaatleja

liitunud: 02.12.2019




sõnum 12.08.2021 08:41:05 vasta tsitaadiga

Kui autocadi kasutada ja 3d jooniseid teha siis sülearvutitega küll saab tehtud midagi, aga hind on ikka alates 1500, aga reaalselt on lauaarvuti mugavam ja tõenäoliselt odavam.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j6ukur
Kreisi kasutaja
j6ukur

liitunud: 16.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2021 08:48:42 vasta tsitaadiga

Joodetud mälud on läpakate suurimaks miinuseks. Neil, millel 1 laienduspesa olemas, on tihti piirang 8G per kanal, ehk saad olemasoleva 8g -> 16 või 16g -> 24 upgradeda. Kuna tööläppari liisinguperiood minu jaoks suhteliselt pikk, lasin seekord kohe 32g Lenovo 14s-i tellida. Lauakaga oleks vast 24G ka käranud ja aasta pärast upgradenud. Pragused mälu hinnad on nagu on. Viimase lauaka soetasin koju teleka taha - meediaserver + xbox funktsionaalsus. Bt donglega on 4 konsooli taga. Minu jaoks oluliselt odavam ja universaalsem lahendus kui nt ps5.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2021 10:28:33 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Tomorrow, mul on viljakuse säilitamiseks, vastav abivahendicon_wink.gif

Ma ei tea kuidas muudega on, aga mu Lenovo küll eriti kuumaks ei lähe, ega see Inteli Mäkk pole mis, Youtubet vaadates põletushaavu põhjustab icon_lol.gif

Ise kasutan seda: https://deepcool.com/product/nbcooler/2013-12/8_586.shtml
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 12.08.2021 11:41:28 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kui just mängur pole, siis milleks üldse lauaarvuti.


Et tööd teha, mida tehakse väga erimoodi? Minu jaoks nõuab töötegemine korralikku kontoritooli, lauda (by default loomulikult seisu ja istumislaud), ultrawide või siis kahte kõrvuti ekraani, korraliku hiire ja klaveri olemasolu ning võimalust end vajadusel välja lülitada kõik korraks ekraani pealt maha lükates. Mingi näkase 14'' Delli XPS'i peal on sul korraga ees maksimaalselt kaks programmi, whereas kahe 27'' või sis ultrawide'i peal on ees mitu brauserit + Outlook või OWA + Skype (või 2), Slack ja mõne seda kasutava kliendi puhul ka nende Discordi chat. Infohalduse puhul on läppariga töötamine lihtsalt oma õlgade kurnamine.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2021 12:11:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Etz, Võimatu. Kõik teavad, et 10G on vaja ainult piramiseks ja torrentit kasutatakse samuti ainult piramiseks :lol:

/s
ot:
Noh, kui nüüd ausalt järgi mõtelda, mille jaoks nagu tegelikult ka neid kiireid linke kasutatakse. Siis loomulikult on vaja ülikiireid ühendusi ka muu jaoks. Aga mul on kahtlaselt paks tunne, et need on erandid, mis kinnitavad reeglit. Et neid torrentiga linuxi ISO sikutajaid on ikka pigem vähe...


tsitaat:

Peamine mis mind häirib läpaka kasutamisel on trackpad. Jah saab ka hiirt kasutada aga eks sa ürita nt voodis lösutades veel hiirega normaalselt midagi toimetada ekraanil.
Lisaks läpakad vähemalt meestel suurendavad ka viljatust, kuna munad küpsevad
N-ö Windowsiga läpakad (no need mitte-mäkid) on ka enda kogemuse põhjal olnud sita trackpadiga, Lenovo nublu on vähemalt täitsa hea, kasutan ja kiidan. Õuna trackpadid on aga väga mõnusad juba ammust ajast.

Küpsetamise osas on aastake juba turul olnud ühe teatud tootja võimas ja jahe aparaat... :)
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 12.08.2021 12:55:04 vasta tsitaadiga

Oleneb tööst ja veel suurem osa kasutusharjumusest, ise samuti kahe 27" monitoriga töökohaga harjunud ja telefon-läpakas-tahvel parimal juhul sobib lugemiseks.
Isegi HV postituse tegemiseks olen lauaarvuti tööle pannud, sest telefoniekraanilt tippimine tundub liiga enesepiinamine icon_smile.gif

Veel parem näide, kus mu elukaaslane kontoritöötajana töötas alguses väiksema ekraani lauaarvutiga, seejärel anti läpakad, viimase muudatusena läpakatele dokk ja eraldi suurem ekraan, kus töö toimub kahel ekraanil ja kui see koroona tõttu kodukontori teema tuli, said kõik läpaka koju ja ei ole enam nõus tööd ainult läpakaekraaniga tegema, kuigi paar aastat nad nii töötasid, enne kui see doki+ekraanivariant lisandus. Ei jäänudki mul muud üle, kui orgunnisin talle eraldi ekraani lisaks, kui seda virisemist ja raske elu juttu kuulata icon_smile.gif

See on natuke mugavuse teema, kui inimene mõne mugavuslisaga ära harjub, on keeruline taas allapoole tulla, keegi naljalt ei ole nõus suurelt telekaekraanilt naasma väiksemale, või sõiduki puhul loobuma automaatkastist-kliimaseadmest-püsikatest-juhiabidest-jm, jah saab endiselt hakkama väiksema ekraani, manuaalkasti ja kliima asemel akna alla kerimisega aga see tundub tagasiminek ja vabast tahtest naljalt sellist valikut ei tehta ...

Julgeks arvata, kui sul ei ole mugava kahe suurema ekraaniga majandamise kogemust-harjumust, võibki tunduda läpaka-tahvliekraan lagi, ehk kui oled harjunud kulgema mõne laiatarbe Toyota või Opeliga tundub Mersu S klass täiesti arusaamatu aga vaata kui harjud selle S klassiga ära, on tükk kangutamist et end mõnda plank rahvaauto rooli saada icon_smile.gif

Lisaks veel ealised iseärasused, nooremana ei ole uute asjade proovimine-kasutuselevõtt teema, aastate lisandudes uuenduslikkus ei tundu enam sugugi ahvatlev ja hindad enam konservatiivseid ja harjunud lahendusi. Tunnen seda ise juba vägagi hästi, kus vanasti tehnika uuendused olid kuidagi eruavad, nüüd nagu ei koti üldse või mõnel juhul isegi mõte suuremast muutusest heidutab icon_biggrin.gif

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 12.08.2021 15:45:12 vasta tsitaadiga

laevasillas ja lennuki kokpitis on tahvlid asendamatud.

tahvel paadi silda, usb gps antennike külge ja opencpn peale, ongi üsna asjalik navi valmis.
tagasi üles
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 12.08.2021 16:57:08 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 19:26:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2021 18:05:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Peamine mis mind häirib läpaka kasutamisel on trackpad. Jah saab ka hiirt kasutada aga eks sa ürita nt voodis lösutades veel hiirega normaalselt midagi toimetada ekraanil.
Lisaks läpakad vähemalt meestel suurendavad ka viljatust, kuna munad küpsevad icon_lol.gif


Kas tahad nüüd öelda, et lauaarvutiga on parem voodis lösutades midagi toimetada? icon_lol.gif
Touchpad-ga harjub ära kui seda tihti kasutad. Kui harva kasutad siis on jah harjumatu ja ebamugav.

H_K kirjutas:

See on natuke mugavuse teema, kui inimene mõne mugavuslisaga ära harjub, on keeruline taas allapoole tulla, keegi naljalt ei ole nõus suurelt telekaekraanilt naasma väiksemale, või sõiduki puhul loobuma automaatkastist-kliimaseadmest-püsikatest-juhiabidest-jm, jah saab endiselt hakkama väiksema ekraani, manuaalkasti ja kliima asemel akna alla kerimisega aga see tundub tagasiminek ja vabast tahtest naljalt sellist valikut ei tehta ...


Eks ta oleneb jah sellest, mis tööd masinaga teha ja kes mida mugavuseks peab. Minu jaoks on mugavus see, et võin igal pool tööd teha kus ühel või teisel moel õnnestub netiühendus tekitada.
Vesijahutus, graafikakaart mis maksab rohkem kui mõnel mehel kogu arvuti, vilkuvad RGB ribad jms. jätab külmaks kuna mul pole neid lihtsalt vaja.

Aga noh, kellele ema, kellele tütar ja kellele naabrinaine. Nii läpakal kui lauaarvutil on omad head ja vead.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2021 09:28:03 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Eks ta oleneb jah sellest, mis tööd masinaga teha ja kes mida mugavuseks peab.
Just. Kindlasti on üksikuid kasutajaid siin-seal, kes mingitsorti hobujõudu päris palju vajavad. Aga suurem osa tänapäeva arvutikasutusest on siiski ju brauseris, miskil määral kontoritarkvara (mida küll O365 otsapidi pilve ajab), patsiga poisid teevad ssh'd... saabki see nimekiri otsa. Mingil määral on ehk videotööötlust ka siin-seal - aga ka see on pigem "sikuta video Youtube upload aknasse" tüüpi tegevus.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
videvlane
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2012




sõnum 16.08.2021 20:32:28 vasta tsitaadiga

Ei ole kunagi lauaarvutit omanud (kontoris olen kasutanud). Ma ei suuda pikalt ühes asendis toolil istuda, olgu tool kui ergonoomiline tahes. Kuna vahetan kohti ja asendeid sageli, siis on läppar ainuke valik. On olemas ka väike ja suhteliselt kerge arvutilauake, mida lihtne ükskõik kuhu majas tõsta, ning reguleeritava kõrguse ja nurgaga arvutialus. Seega kaela-õla-seljaprobleeme kartma ei pea. Süles hoian läpakaid harva.

Tahvel IMO on pigem mänguasi, tõsist tööd sellega eriti ei tee (isegi Surface Pro on töötamiseks siiski liiga väikese ekraani ja klaveriga. Vahel mingeid väiksemaid asju sellega teen).

Odavaid läppareid ei osta enam iial. Täiesti mõttetud riistapuud, kui just läpaka kasutamine ei piirdu netis ja lõustaraamatus käimisega, siis sobib mõistagi mistahes käkk. Ma pole mingi rikkur, aga oma sülearvutite pealt ma kokku ei hoia. Ja mis kehvadesse puuteplaatidesse puutub, siis olen oma Delli ja Surface Booki omadega vägagi rahul. Tööandja poolt kontorist kaasa antud Elitebooki puuteplaat aga on jube, ilma hiireta pole seda läpakat üldse võimalik kasutada.

Mul on ka 25'' monitor, juhtmevaba hiir ja bluetooth klaver, kuid viitsin nendega mässata suhteliselt harva. Seega vähemalt minu puhul ei vasta tõele, et kui kord oled harjunud monitori kasutama, siis väiksem ekraan enam ei sobi. Muidugi 14'' on pisike, aga 15-16 on mulle üsna paras. Vbl mängib siin rolli see, et olen väga lühinägelik ja pean nii ehk naa ekraanile suht lähedal olema. Siis kaotab suur monitor oma peamise eelise.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2021 17:07:04 vasta tsitaadiga

Lisasin küsitluse, siis on see ka näha mis need arvavad, kes teemat loevad, aga väga aktiivselt sõna ei võta icon_smile.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 19.08.2021 21:13:29 vasta tsitaadiga

Soft-core mängur, sülearvuti, enamvähem õhuke, kerge, okei suurusega ekraan, kodus dock+ultra-wide monitor ja värki.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 22.10.2021 14:49:19 vasta tsitaadiga

Hetkel pigem läpakas, kindlasti puutetundliku ekraaniga. Lauakas on pigem meediamängija-salvestusseade mille monitoriks on telekas.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2021 14:51:54 vasta tsitaadiga

Lauaarvuti ja tahvel kombo thumbs_up.gif
_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2021 16:47:43 vasta tsitaadiga

lauakas (nuc vms itx "statsionaarne asi" mis on 24/7 onliine ja temas on mingid kindlad rakendused ja mingi kindel daata... vajadusel võtad pildile ja teed mida vaja. läpak 1 on lisaks portatiivsusele ka mingi "backup" kuhu dubleeritakse dropboxiga mingid asjad ja sisaldab mingit teistsugust konfi ala mingi kolmanda koha juurdepääsemiseks vajalik vpn klient koos konfiga vms. läpak 2 millega saab vajadusel kuskil garages aeleda, sinna jookseb mingi teise asja dropbox aga vajadusel saab ka idikakaardiga mingit all-kirja anda kui vaja peaks olema. androidi tahvel , kus on näigeks 1 diagnostikaproge, vahel vajaminevat kliendihaldust teeb ning samas meile saab ja saadab ning nutufon mis saadab ja saab meili. k6iki on tarvis, 1 läapakas lisaks seisab enamasti jõude aga vahel on vaja mingit juurdepääsu vms kontrollida sellega.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 13.08.2022 15:45:31 Eelistan sülearvutit vasta tsitaadiga

Tere!

Lisan oma arvamuse. Eelistan sülearvutit ja seda päris mitmel põhjusel:
1. Sülearvuti ei võta ruumi.
2. Sülearvuti võtab vähem voolu.
3. Sülearvutit saab kasutada nii mobiilselt, kui ka statsionaarselt (ei kasuta seda siiski kunagi süles, ikka hoian laual).
4. Sülearvutit on mugav kasutada juhtmevabalt, eriti, kui sul on uus sülearvuti, millel on kahesageduslik Wifi ja Bluetooth 5.0, mis annab mõneks ajaks tulevikukindluse. Ma tean, et tänapäeva kallimatel lauaarvutite emaplaatidel on ka juhtmevaba moobul kiirema Wifiühenduse kasutamiseks.

Lauaarvutil on muidugi jõudluse ja muu sellise osas suuremad eelised: Laiendatavus, konfigureeritavus riistvara tasandil, kuid see pole minu jaoks primaarne.
Sest ma pole mängur. Mängurile sobiks kindlasti lauaarvuti paremini, kuid see tähendaks ka suuremaid investeeringuid. Lauaarvutitel kipuvad ka emaplaadid toetama suuremat hulka operatiivmälu.Väljaarvatud juhul, kui on vanema generatsiooni emaplaadiga lauakas. Mul on üks E5700 prosega kast, mille emaplaat toetab kuni 8GB RAM. Uute lauakate puhul praegu mul võrdlusmoment puudub, kuna pole kaasaegset lauakat, mille emaplaati ja võimekust saaks sülearvutiga võrrelda. Tõenäoliselt jääb sülearvuti siiski alla väljaarvatud juhul, kui tegemist on mingi kontoritööks mõeldud tööjaamaga, mille näitajad on keskpärased.
Sülearvutite suurim mure on jahutus. Oma uuele Lenovole leidsin lahenduse. Nimelt panin sülearvutile 4 plastikklotsi jalgadeks alla ja nii on arvuti põhja ja lauapinna vahel ca 3 cm õhuruumi mis peaks tagama parema passiivse soojusjuhtivuse (dissipation). Samas on tänapäeva sülearvutid suht lärmakad. Ilmselt seetõttu, et adaptiivne ülekellamine ehk ajutine taktsageduse tõstmine nõuab ka ventikate pöörete tõstmist. Vähemalt mu Ideapad Gaming3 lärmab. Teine asi on toide. Aku peab normaaltingimustes vastu mul umbes 5-6 tundi, enne kui pean laadija taha lükkama. Koormustnõudvate programmide puhul tuleb aga toide sisse kohe lükata, sest Performance Mode aktiveerub ainult siis kui juhe on seinas. Nii, et selles mõttes pole väga vahet,kas on lauaarvuti või sülearvuti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  läpakas vs. lauaarvuti mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.