Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Masti ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kohuuuki
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2020




sõnum 05.07.2021 15:01:27 Masti ehitamine vasta tsitaadiga

Tere! Minul endal mobiilside mast kõige lähemal umbes 4km, kuid seda varjavad ka puud ning sellest ka nõrgem signaal. Kuidas saaksin esitada mingi petitsiooni näiteks masti ehitamiseks ja milline see üldse välja näeks? Ilmselt on paljude inimeste allkirju vaja, nende kes samas asukohas elavad. Või tasuks proovida suundantenni? See masti ehitamine kõlab üsna tüütult, kuid kuulsin näiteks naabrit ka just rääkimas et signaal täitsa nõrk jne, et äkki saaks isegi mingid hääled kokku
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2021 17:00:20 vasta tsitaadiga

Kui sa tahad enda maale enda masti ehitada, siis pole sul mingeid petitsioone vaja algatada.
Kui tahad et keski operaator sulle masti üles paneb siis...noh jah, ma ei kommenteeri enam icon_biggrin.gif

Uuri teisi variante ka enne - mul on telco mast ca 12km kaugusel ja siiani olen enda poolkõva kiiruse 8m kõrgusel istuva suundantenniga kätte saanud. kah puud´n´shit vahel segamas.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aks
HV veteran
aks

liitunud: 08.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2021 17:10:08 vasta tsitaadiga

Selle saad ise kokku panna 1,5m juppidest - https://shopdelta.eu/alumiiniumsorestikust-torn-mk-1-5_l24_p8620.html
Siin tõsisemad mastid - https://www.prodigi.ee/index.php?page=148&
Tõmbad nii kõrge masti püsti, et mets ei segaks enam. Või lased metsa maha võtta icon_wink.gif
Siis tuleks leida keegi sõber kes asub sulle soodsas asukohas ja kes on nõus netti jagama.
Ostad mõlemasse otsa midagi sarnast https://eu.store.ui.com/collections/operator-airmax-and-ltu/products/ltu-lr
Ja sõber maksab poole vähem neti eest.
Siin saada aadressi järgi otsida ja näha mis sul ette jääb - https://link.ui.com/#
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kohuuuki
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2020




sõnum 05.07.2021 17:35:50 vasta tsitaadiga

lurr kirjutas:
Kui sa tahad enda maale enda masti ehitada, siis pole sul mingeid petitsioone vaja algatada.
Kui tahad et keski operaator sulle masti üles paneb siis...noh jah, ma ei kommenteeri enam icon_biggrin.gif

Uuri teisi variante ka enne - mul on telco mast ca 12km kaugusel ja siiani olen enda poolkõva kiiruse 8m kõrgusel istuva suundantenniga kätte saanud. kah puud´n´shit vahel segamas.


Palju see poolkõva kiirus on muidu? icon_smile.gif. Mõtlesin rohkem mobiilioperaatorite masti aga suundantenn endal ka mõttes hetkel. Millist suundantenni te kasutate. Mulle ranteloni ja iskrat soovitatud. Kuidas suundantenni üldse 8m kõrgusele saite? Maja ongi nii kõrge või lisatud eraldi mingi post?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.07.2021 18:43:21 vasta tsitaadiga

Poolkõva kiirus on kõikuv 14 ja 19 Mbps vahel. HD filmi vaatab sellega hiina karbi kaudu netist ära. Palju oleneb muidugi ka operaatorist, kes on antud kohas täis müüdud ja kellel on vähem kliente.
Mina istun Tele2 otsas kuna peale seda kui Telia hakkas üle õhu telet edastama, kukkus kiirus täiesti ära.

Mast on maja katusel, antenniks miski välimuselt selline:

https://www.telemark.ee/3g-4g-gprs-antennid-adapterid/a701-10-smam-lpda.html

Sai kunagi elisast vms ostetud. Ja puud on ikka vahel, samas levi justkui on. Raskel ajal ajab asja ära.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
surender007
HV kasutaja
surender007

liitunud: 12.09.2002




sõnum 06.07.2021 21:27:25 vasta tsitaadiga

Enne masti ehitamist tasuks muretseda korralik 4G väliruuter: Zyxel LTE7480-M804 (pidi olema kõige parem) või HUAWEI B2368-66. Maja katusele korstna külge. Ruutereid tasub küsida operaatorite käest, saad kõvasti odavamalt kui veebist ostes. Zyxelit müüakse millegipärast leti alt...
https://www.zyxel.com/ee/et/products_services/4G-LTE-A-Outdoor-Router-LTE7480-M804/
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 06.07.2021 21:38:34 vasta tsitaadiga

Mul on see Huawei: https://www.elisa.ee/seadmed/eraklient/m-interneti-tarvikud/huawei/b2368-valiruuter/
Maja seina küljes ~2,5 m kõrgusel.
Allalaadimine 80-120 mbit/s, üles 20-30 mbit/s.
Saaks 8 m kõrgusele posti otsa ka panna, aga ei näe vajadust.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.07.2021 21:53:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Allalaadimine 80-120 mbit/s, üles 20-30 mbit/s.

see oleneb paljustki asukohast ja teistest kasutajatest
neil numbritel oleks jumet kui tooksid võrdluse ~samas asukohas tehtud kiiruse- jms testid mobiiliga/arvutiga

_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 06.07.2021 21:58:03 vasta tsitaadiga

Täpselt nii. Samas kohas teise operaatoriga võib kiirused 3ga jagada.
Nii palju siiski on otsest võrdlusmomenti, et toas asuva ruuteriga (B525) olid sama SIMiga ka kiirused pea 3x väiksemad.
Mobiili sisse seda SIM-kaarti ei viitsi panna.

Proovisin termost ka maja sellel küljel, kust mobiilimastiga otsenähtavus (~5km). Kiirus madalam ja ping kõrgem kui maja teisel küljel.


viimati muutis von Wu 06.07.2021 21:59:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 06.07.2021 21:59:25 vasta tsitaadiga

Mul ka see huawei. Telefoniga sama operaatoriga õues testi tehes on silmnähtav vahe selle huawei ruuteri kasuks.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 07.07.2021 11:50:18 vasta tsitaadiga

Masti saab ka lihttorudest teha, ei pea kolmjalg just olema - https://llmerge.ee/kinnitused-ja-torud-329/alumiiniumtorud-331 , kuid trosse tuleb ikka kasutada kui kõrgust tahetakse. Lisaks on kasulik uurida kas KOV on loavaba kõrgust kuidagi piiranud, paljudel on vaja üle 15m kõrgusesse minnes vastavat luba. Üldine põhimõte on seejuures, et kui mast peaks mingil põhjusel ümber kukkuma, siis ta ei ulatuks hooneteni. Et näiteks 30m mast peaks olema rohkem kui 30m eemal lähimast ehitisest.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2021 12:05:40 vasta tsitaadiga

minu mast on tavaline ehitusest üle jäänud 6m vee(?)toru. Ei pea kohe spetsasju ostma hakkama.
Ja puud, mis jäävad telco masti ja minu vahele, on ilmselgelt kordi kõrgemad. Aga suundantenn sellelgi kõrgusel ajab asja ära.



See ka õige, et enne proovi kõik operaatorid läbi, kel parim levi ja mast kõige vähem täis müüdud.

* Artjomil õigus - kõik see kiiruste teema oleneb 99,9% asukohast.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kohuuuki
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2020




sõnum 07.07.2021 16:23:00 vasta tsitaadiga

surender007 kirjutas:
Enne masti ehitamist tasuks muretseda korralik 4G väliruuter: Zyxel LTE7480-M804 (pidi olema kõige parem) või HUAWEI B2368-66. Maja katusele korstna külge. Ruutereid tasub küsida operaatorite käest, saad kõvasti odavamalt kui veebist ostes. Zyxelit müüakse millegipärast leti alt...
https://www.zyxel.com/ee/et/products_services/4G-LTE-A-Outdoor-Router-LTE7480-M804/


Mul see termos B2368 olemas juba maja küljes. Signaal selline huvitav, B1 on roheline aga B3 näiteks oranž, ehk kõige halvem mis olla saab. Märkasin, et sinr on minul väga madal, vahest isegi miinustes, ei tea mis seda võib põhjustada? Suundantenni tahakski selleparast proovida, et lükkaksin nii kõrgele kui võimalik ja akki sealt juba mast paistab, idee poolest peaks signaal ka sel juhul parem olema. Näiteks B535 ruuteriga võrreldes ei ole see termos nähtavalt parem, muidugi ei ole ta mul ka nii kõrgel kui saaks olla ( väga kõrgele ei saanud panna, redeliga oleks juba ohtlik sellistel kõrgustel). Masti ehituse poolelt mõtlesin seda, et küsida mingilt operaatorilt kas oleks võimalik mobiilside mast ligidamale ehitada ja kuidas see töötaks üldse. 4km ei ole ulmeliselt palju, aga igal pool on puud ees. Kuidas korstna külge panete antenni üldse, korstent ei küta siis?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2021 22:00:59 vasta tsitaadiga

Rantelonid jms pika kaabliga antennid on piiratud efektiga, sest signaal sumbub pikas kaablis kiiresti. Vaja on väliruuterit - selline asub antennile piisavalt lähedal, või on sellega lausa kokku ehitatud, nii et sumbuvus ei ole probleemiks.
Sellel termosel ei ole suundantenn, vaid tavaline, ja kasu on temast seega niipalju, et maja ise ei ole signaalile takistuseks. Arvestades et keskmine maja on kõige väiksem mure signaali kohale saamisel, siis...

Telia letialune ruuter on suundantenniga ja üsna bueno. Proovi kõigepealt see omale testiks koju rääkida. Viimati oli selleks vist tehniku visiiti vaja. Teine variant, hangi netist näiteks see https://mikrotik.com/product/lhgg_lte6_kit , katseta läbi ja kasuta vajadusel 14 päeva tagastusõigust. Tiku ruuter eeldab suuremat tehnilist pädevust kui Telia oma, seda kindlasti.

Reaalsus kipub olema selline, et kõik mastid ja kõik teenusepakkujad tuleb nii 15km raadiuses läbi katsetada. Mastile suunata liiga üle jala ei tohiks. Mastide asukohad leiad CellMapperist, otsid need siis välja mõne kaardi pealt kus sinu maja asend olemas on, paned joonlaua kaardile ja sellest võiks juba ettekujutus tekkida, kuhu poole sihtida.

Suundantenn tuleb ajada nii kõrgele kui see sul mõistliku pingutusega võimalik on. Korsten ei pruugi olla halb variant, aga kuuma suitsuga teda muidugi üles sulatada vaja ei ole. Testimiseks tahad teda ilmselt stabiilselt kinnitada ja 360 kraadi pöörata. Kasuta mõistust ja loomingulist lähenemist. Kui mõistliku pingutuse tulemusena mõistlikku levi ei saavuta, tuleb pingutust suurendada, ootusi vähendada või sidetehnoloogiat vahetada.

Ja nii palju veel, et signaalinumbrid on küll toredad asjad, aga nendest tähtsamad numbrid on upload, download, ping, paketikadu ja youtubes istuvate naabrilaste hulk tipptunnil.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kohuuuki
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2020




sõnum 09.07.2021 17:27:26 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Rantelonid jms pika kaabliga antennid on piiratud efektiga, sest signaal sumbub pikas kaablis kiiresti. Vaja on väliruuterit - selline asub antennile piisavalt lähedal, või on sellega lausa kokku ehitatud, nii et sumbuvus ei ole probleemiks.
Sellel termosel ei ole suundantenn, vaid tavaline, ja kasu on temast seega niipalju, et maja ise ei ole signaalile takistuseks. Arvestades et keskmine maja on kõige väiksem mure signaali kohale saamisel, siis...

Telia letialune ruuter on suundantenniga ja üsna bueno. Proovi kõigepealt see omale testiks koju rääkida. Viimati oli selleks vist tehniku visiiti vaja. Teine variant, hangi netist näiteks see https://mikrotik.com/product/lhgg_lte6_kit , katseta läbi ja kasuta vajadusel 14 päeva tagastusõigust. Tiku ruuter eeldab suuremat tehnilist pädevust kui Telia oma, seda kindlasti.

Reaalsus kipub olema selline, et kõik mastid ja kõik teenusepakkujad tuleb nii 15km raadiuses läbi katsetada. Mastile suunata liiga üle jala ei tohiks. Mastide asukohad leiad CellMapperist, otsid need siis välja mõne kaardi pealt kus sinu maja asend olemas on, paned joonlaua kaardile ja sellest võiks juba ettekujutus tekkida, kuhu poole sihtida.

Suundantenn tuleb ajada nii kõrgele kui see sul mõistliku pingutusega võimalik on. Korsten ei pruugi olla halb variant, aga kuuma suitsuga teda muidugi üles sulatada vaja ei ole. Testimiseks tahad teda ilmselt stabiilselt kinnitada ja 360 kraadi pöörata. Kasuta mõistust ja loomingulist lähenemist. Kui mõistliku pingutuse tulemusena mõistlikku levi ei saavuta, tuleb pingutust suurendada, ootusi vähendada või sidetehnoloogiat vahetada.

Ja nii palju veel, et signaalinumbrid on küll toredad asjad, aga nendest tähtsamad numbrid on upload, download, ping, paketikadu ja youtubes istuvate naabrilaste hulk tipptunnil.


Samas mul oleks juba B535 olemas, olekski vaja lihtsalt suundantenni. Palju seda signaali suubub, mulle siin väga kõvasti soovitatud seda ranteloni antenni. Leidsin ühe 50€ eest, oskate oelda kas see oleks hea diil? Aa ja viimasena, antenni paigaldada jälgiksin siis rohkem kiiruseid ja pingi kui neid signaali numbreid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 09.07.2021 17:37:05 vasta tsitaadiga

Mina näiteks sain "termosega" parema tulemuse kui selle Nelli antenniga. Kaablid on sel antennil ka lühikesed, seega tuleb toas ruuterile leida koht maja selles küljes, millelt saab antenni mastile suunata. Antennikaablite pikendamisel signaal sumbub - kui palju, ei oska öelda.
Kõrge masti otsa ei saa seda Nellit ka muidu panna kui pikendatud kaablitega.
Kas oled proovinud kõigi operaatorite võrke? Teemast välja ei lugenud, aga võib-olla lihtsalt ei näinud.

Kust termosele sellise väikse seinakinnituse saab?
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kohuuuki
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2020




sõnum 09.07.2021 17:56:13 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Mina näiteks sain "termosega" parema tulemuse kui selle Nelli antenniga. Kaablid on sel antennil ka lühikesed, seega tuleb toas ruuterile leida koht maja selles küljes, millelt saab antenni mastile suunata. Antennikaablite pikendamisel signaal sumbub - kui palju, ei oska öelda.
Kõrge masti otsa ei saa seda Nellit ka muidu panna kui pikendatud kaablitega.
Kas oled proovinud kõigi operaatorite võrke? Teemast välja ei lugenud, aga võib-olla lihtsalt ei näinud.

Kust termosele sellise väikse seinakinnituse saab?
Spoiler Spoiler Spoiler


Olen proovinud, hetkel termoses Elisa. Kui hullusti see signaal sumbub muidu? Pole siis üldse väärt seda?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2007




sõnum 09.07.2021 18:59:13 vasta tsitaadiga

Üks aspekt seadmete valikul ja paigaldamisel on ka see, kus asub SIM-kaart 4G seadmel.
Kui ikka SIM-i vahetamiseks tuleb aparaat mastist alla saada või ise ta juurde minna ..... Ei pruugi alati lihtne ülesanne olla.
Lisaks on kõrvalteemadest loetud, et ei pruugi välistingimustes need asjad alati veatult toimida.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 09.07.2021 19:04:59 vasta tsitaadiga

Pärast esimest äikest vahetad masti otsas kopsiku ja kaardi uute vastu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 09.07.2021 19:44:35 vasta tsitaadiga

Osad tahavad maste juurde, ma aga soovin just sedasi, et maste vähem oleks. icon_wink.gif
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 09.07.2021 20:17:20 vasta tsitaadiga

kohuuuki kirjutas:
Olen proovinud, hetkel termoses Elisa. Kui hullusti see signaal sumbub muidu? Pole siis üldse väärt seda?


Panin 5 m jupi otsa, kiirused langesid ~20% võrra, täpselt enam ei mäleta. Võta see ülalpool mainitud antenn, mille saab ühendada CAT kaabliga
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kohuuuki
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2020




sõnum 09.07.2021 21:16:27 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
kohuuuki kirjutas:
Olen proovinud, hetkel termoses Elisa. Kui hullusti see signaal sumbub muidu? Pole siis üldse väärt seda?


Panin 5 m jupi otsa, kiirused langesid ~20% võrra, täpselt enam ei mäleta. Võta see ülalpool mainitud antenn, mille saab ühendada CAT kaabliga


Sama antenniga? See ikka väga hädine ju. Mul endal muidugi pikendada pole vaja ilmselt. Millised veel need LAN kaabliga ühenduvad antennid on, ma tean et suundantenniga oleks võimeline paremaks signaaliks kui termosega
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 11.10.2007




sõnum 09.07.2021 22:13:27 vasta tsitaadiga

Nojah, mitte lihtsalt antenn, vaid antenni ja ruuteri/modemi komplekt ikka on LAN kaabliga.

kaabakas kirjutas:
Telia letialune ruuter on suundantenniga ja üsna bueno. Proovi kõigepealt see omale testiks koju rääkida. Viimati oli selleks vist tehniku visiiti vaja. Teine variant, hangi netist näiteks see https://mikrotik.com/product/lhgg_lte6_kit , katseta läbi ja kasuta vajadusel 14 päeva tagastusõigust. Tiku ruuter eeldab suuremat tehnilist pädevust kui Telia oma, seda kindlasti.
Kommentaarid: 864 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 652
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kohuuuki
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2020




sõnum 10.07.2021 14:25:34 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Nojah, mitte lihtsalt antenn, vaid antenni ja ruuteri/modemi komplekt ikka on LAN kaabliga.

kaabakas kirjutas:
Telia letialune ruuter on suundantenniga ja üsna bueno. Proovi kõigepealt see omale testiks koju rääkida. Viimati oli selleks vist tehniku visiiti vaja. Teine variant, hangi netist näiteks see https://mikrotik.com/product/lhgg_lte6_kit , katseta läbi ja kasuta vajadusel 14 päeva tagastusõigust. Tiku ruuter eeldab suuremat tehnilist pädevust kui Telia oma, seda kindlasti.


Kas te arvate et töötaks paremini siis näiteks see kui lükkan B535 mingi karbikese sisse katusele ja toon katuselt LAN-iga siis signaali näiteks B315 sisse (oman neid ruutereid, idee poolest saaksin neid kasutada). Muidugi raske uskuda, et selline ruuter ikkagi parema signaali seal katusel saaks kui masti poole suunatud suundantenn aga see juba iseasi. Mul oleks võimalus Rantelon katte saada 50€, see muidugi kasutatud, ei tea kas iseenesest väärt. Tekkis ka küsimus, et kui idee poolest vähem kaablid kui 7m vaja, kas siis oleks ka lühemaks tegemisel see signaali sumbumine vaiksem? Kuidas see lühendamine töötaks üldse? Lõikad lühemaks või uus kaabel? Mulle muidugi räägitud et 50% rantelon hinnast vms pidigi nende kvaliteet kaabel olema
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 10.07.2021 14:33:42 vasta tsitaadiga

Mida lühem kaabel, seda väiksemad kaod. Samas sõltuvad need kaod ka kaabli tüübist ja kasutatavast sagedusest. Kaablite tehnilistes andmetes peaks sellised asjad kirjas olema, omal pole küll olnud vajadust uurida.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Masti ehitamine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.