Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Ühendusvõrgustikud - Helium HNT, M2 pro MXC, Deeper connect DPR, 3fold Titan 2.1 TFT, Atmotube pro PLANET... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
duffman500
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2017



Online

sõnum 24.10.2021 08:29:10 vasta tsitaadiga

reneearbor, Sa pead kõige pealt pordid avama. Seda saad sa teha helistades Telia teenindusse või saad ise teha teleka digiboksi kaudu, kui sinu tv teenus ja internet on samale aadressile tellitud (minu teenused-->internet --> ja kuskilt seal sai).
Logi ruuterisse sisse ja määra hotspotile staatiline IP:
Esilehel peaksid nägema juba määratud IP-d. Et see staatiliseks muuta mine Network-->LANi alt Edit-->DHCP-->Add host (otsi enda mineri nimi või IP sealt üles) ja pane apply.
Nüüd tee pordi suunamine:
Network-->Firewall-->Port Forwarding-->vajuta + märki:
Rule Name: 44158
Source Zone: LAN
Destination Zone: WAN
Source IP Address: tühi
Dst. Device: vali hotspot
Dst. IP Address: täidab automaatselt, kui hotspot on eelmises lahtris valitud
Protocol: TCP
Source Port(s):44158
Destination Port(s): 44158
Save ja seejärel Apply.

Soovitatakse vastupidine suunamine ka teha.
Selleks tee täpselt sama moodi, ainukese vahega, et Source Zone peab olema WAN ja Destination Zone LAN. Nimi muuda ka ära (Rule name) nt 44158välja

Üldjoontes on Telia inteno ruuterite sisu sama, kuid võib väikseid erinevusi esineda. Minul on inteno dg400 ja see juhis on selle järgi tehtud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vihik3
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2012




sõnum 02.11.2021 03:14:25 vasta tsitaadiga

Eestis enamustel Bobcat miner kasutuses, vähem levinud on Nebra, mõnel on ka mingi Cal-Chip Connected Devices. Kuidas rahul olete oma mineritega. Mulle tundub, et praegu on mõttekas tellida bobcat. Kas keegi mingeid kõlakaid bobcati kohta kuulnud on, kas kasvatavad tootmisvõimsust vähendamaks tellimuste ooteaega.
Ma saan aru, et minerite eesmärk on pakkuda võrku IOT asjadele aga kas kaevamise kasumlikus sõltub ainult teiste minerite asukohast (witness) või see sõltub ka kui palju IOT asju ühendub läbi sinu mineri? Ehk siis kas teoorias kasumlikus võiks olla sama kümnel mineril kesklinnas vs kümnel mineril kusagil looduses arvestades, et kaugus üksteisest on sama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dr.Aakon
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2021




sõnum 05.11.2021 17:40:12 vasta tsitaadiga

Selline küsimus, et tellisin paar kuud tagasi USAst igaks juhuks kaks RAK Wireless 5.8 dBi varrasantenni 868 MHz jaoks, aga need inimesed, kelle juurde sain hotspotid panna, soovisid kõik enda juurde väiksemaid antenne (ja maste neil ka pole), nii et need antennid seisavad mul praegu kasutult. Olen Tallinnas. Kuidas oleks kõige parem neist omahinnaga lahti saada? Kuhu tasuks panna müügikuulutus? Siia, soov.ee või on veel mõni parem koht?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duffman500
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2017



Online

sõnum 09.11.2021 14:07:08 vasta tsitaadiga

Jagan siia ka kasuliku infot tulevase uuenduse kohta:

Hi, y’all, You must have heard that the PoC11 will be activated soon. Some tips in advance to prevent unnecessary earning loss and misunderstandings.

1. Please remember to update your antenna status on helium Application!!!

There will be a new algorithm activated with PoC11. Any signals loss that is calculated by the algorithm with PoC11 that does not match with the antenna shown on the Helium Application will be judged as an invalid witness which will cause a fluctuation in your earning.

2. Spread the word out for other users in your region.

Please kindly notice that the earning does not fully depend on your hotspots but also the other hotspots around you. In your area, if you are the only one that updates your antenna status while the other hotspots in your area do not, there are chances that your hotspot still will be judged as an invalid witness. It is imperative to call for other hotspots owners will prevent your earning from decreasing.


3. Other factors that might affect the earning.

After following the steps above, there still may be a fluctuation in your earning due to the new algorithm or other factors. In this case, you are encouraged to click here (https://docs.helium.com/) to learn more about the HNT reward mechanism and go to the Helium community for discussion.

The Helium Network is advancing and so are you guys! We are happy and will keep trying our best to be the solid rock of our SenseCap users.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liiw
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2012




sõnum 09.11.2021 20:04:27 Re: Bobcatminer300 vasta tsitaadiga

reneearbor kirjutas:
Probleem: Nii hotspot on sünkroniseeritud aga relayed. Pordid on avatud ja on tehtud ka port forward 44158, ruuter on inteno dg301a-r1.

Mul tundun et ruuteris on viga(vüi ruuteri kasutajas). Kuidas teil on? ja kes on internetipakkuja?


Ma pole enda omasid ikka veel kätte saanud ja pole saanud veel mängida selle karbiga. A vb Sul on vaja static IP-d (kui Sa seda juba "pordid avatud" all silmas just ei pidanud)? See on interneti teenusepakkuja poolt vahel eraldi tasuline teenus juurde. Mul ühe asja jaoks oli vaja mobiilset netti ja sai Elisa 4G ruuter pandud, aga LAN seadmetele ei saanud ikka kaugelt ligi, kuigi ruuteris olid pordid edastatud. Siis rääkisin Elisaga ja nad ütlesid, et selle jaoks vaja staatilist IP-d. Maksis juurde 5€ + KM. Pärast seda sain kohe ligi oma vidinatele ja sain kodust hallata ja väga tore oli kõik.

Saad ka mingi pordikontrolliga vaadata, kas Su pordid ikka on lahti: https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2021 21:38:59 vasta tsitaadiga

Mobiilsete ühendustega peab static IP tellima ja laskma pordid avada. Teliaga näiteks saad avatud pordid tellida kasvõi tv menüüst, edasi ruuteris suunad vastavale seadmele siis...
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rainwall
HV vaatleja
rainwall

liitunud: 13.03.2006




sõnum 20.11.2021 04:24:51 vasta tsitaadiga

Tere
kas keegi saab aidata nõuga kuidas alustada ja kust kohast seadet tellida?
Kas keegi eestis müüb seadmeid või ainus viis otse tellida?
Krakenis sain rahakoti tehtud!
Võin natuke maksta kellelegi kes aitaks esimest korda kõik ilusti korda teha ja jooksma panna. Asukoht Tallinn
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vihik3
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2012




sõnum 20.11.2021 18:57:35 vasta tsitaadiga

Esmalt tuleks sul mõni ööpäev teemaga tutvuda, youtubes piisavalt materjali selle kohta. Kui ikkagi soovid edasi asjaga minna, siis arvesta et kui täna tellid, siis võid seadmed alles poole aasta pärast kätte saada. Arvesta ka asjaoluga, et juba täna hakkab Tallinn täis saama ja neid seadmeid tekib massiivselt juurde, poole aasta pärast ei pruugi sa midagi erilist nendega teenida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Torbik27
HV vaatleja

liitunud: 09.09.2011




sõnum 14.12.2021 22:47:33 vasta tsitaadiga

On see asi mõistlik ? Kogemusi soovitusi. Saan aru oleneb asukohast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reneearbor
HV vaatleja

liitunud: 11.05.2021




sõnum 11.01.2022 16:17:30 vasta tsitaadiga

reneearbor kirjutas:
Ma ise olen need seadmed tellinud.
Kui kogemus käes mingi kuu aega siis kirjutan siia.
Aga alles aasta lõpuks jah.


Helium mining töötab minu hotspoti jaoks ideaalselt. ROI on 2 kuud. Aga igal Hotspotil on erinev teenistus ja muutuvaid faktoreid on palju mida ei oska ette ennustada või kalkuleerida. Et pole olemast vastust küsimusele PALJU MA SAAKSIN TEENIDA. Ainult oletuslik vahemik. 50-200$ ja 200 on väga headel tingimustel.


Ja see mida näitab explorer pole realistlik teenistus kuna need andmed erinevad tegelikkusest väga palju. Ehk reaalsus on kontol on 12 HNT aga explorer näiatab 6 HNT. My hotspot: https://explorer.helium.com/hotspots/112UiE59jDydqLfsf6YvDvp49TS9aiJpompTfmTuGUqbxqP1o7UV


_________________
Tegelen puude langetamise ja hooldusega linna keskkonnas. Tasuta hinnapakkumine. 56980062
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kriton
HV kasutaja

liitunud: 10.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2022 17:01:17 vasta tsitaadiga

Vaatasin esimese korraga et 6 HNT ja peale 24 tunni jooksul aga tuli reaalsus tagasi. icon_smile.gif Boostis tööpäeva lõpuks korralikult üles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 20.01.2022 15:52:21 vasta tsitaadiga

Ühesõnaga, ma saan aru, et tegelikult keegi täpselt ei tea, milleks seda seadet kasutatakse, mille ta oma koduaknale kaevama on püsti pannud? On vaid jutt, et kunagi tulevikus võib midagi toimuma hakata. Tänased seadmed on a'la õhukvaliteedi mõõtja või torustikul oleva kraani kaugjuhitav keeraja ja muud naljavidinad. Fakt, et ükski ettevõte ei raja oma äritegevust eraklientide poolt loodud võrgu peale, mis baseerub ikkagi tava telekomi poolt pakutaval võrgul.
Harige ja pekske mind kui soovite kui väga mööda panen.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yeah1000
HV kasutaja
yeah1000

liitunud: 09.02.2005




sõnum 21.01.2022 11:55:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Helium mining töötab minu hotspoti jaoks ideaalselt. ROI on 2 kuud. Aga igal Hotspotil on erinev teenistus ja muutuvaid faktoreid on palju mida ei oska ette ennustada või kalkuleerida. Et pole olemast vastust küsimusele PALJU MA SAAKSIN TEENIDA. Ainult oletuslik vahemik. 50-200$ ja 200 on väga headel tingimustel.



Kas saad öelda kui kõrgel sul see antenn on?

Aitäh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003



Online

sõnum 22.01.2022 14:37:01 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
Ühesõnaga, ma saan aru, et tegelikult keegi täpselt ei tea, milleks seda seadet kasutatakse, mille ta oma koduaknale kaevama on püsti pannud? On vaid jutt, et kunagi tulevikus võib midagi toimuma hakata. Tänased seadmed on a'la õhukvaliteedi mõõtja või torustikul oleva kraani kaugjuhitav keeraja ja muud naljavidinad. Fakt, et ükski ettevõte ei raja oma äritegevust eraklientide poolt loodud võrgu peale, mis baseerub ikkagi tava telekomi poolt pakutaval võrgul.
Harige ja pekske mind kui soovite kui väga mööda panen.
Ei taha küll spekuleerima hakata, aga kas mitte paljud sama juttu Bitcoini kohta ei rääkinud alguses, et kellel seda vaja on …

Heliumi puhul on oluline antenni paiknemise kõrgus, sinu topograafiline asukoht ja antenni võimsus ka loomulikult vastavalt topograafiale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caarel
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 23.01.2022 00:32:52 vasta tsitaadiga

Mu küsimus polnud vist lõpuni aru saadav. Teen seda siis lihtsamas keeles.
Et kui kindlad te seda Helium võrku ehitades olete, et te ei ehita vanakuradile oma enda vahenditega tööriista? Kui veel tähele pole pannud, siis rikkad ei viitsi enam ise investeerida, vaid on aru saanud, et inimesed on nii lihtsalt manupuleeritavad, et anna neile väike rahakont hambusse ja nad teevad töö ise ära. Võtame siis näiteks 5G taolise võrgu ülesehituse. Telekom peaks postide otsas ära vahetama kõik saatjad ja tegema seda oma raha eest. Lisaks on 5G nii lühikese ulatusega, et see läheb telekomil jube kalliks sebida iga 100m tagant üks majaomanik, kes lubaks oma katusele saatja panna. See kõik maksab. Nüüd ongi lihtsam, et rahvale antakse kaevandamise tasu natuke ja kõik panevad oma isikliku võrgu peale saatja tiksuma. Kõik kaevavad õndsas rahus ning ei tea midagi, et tal on 5G saatja voodi kõrval. Aastaid hiljem alles tekib küsimus, kui enam ei tõuse, et milles asi ja siis on juba hilja icon_smile.gif
Sama nagu rohepöördega. Kohe tuleb riik välja päikese paneelide toetusega ja lubadusega need võrku kiirelt ühendada. Rahvas jookseb kampaaniaga kaasa kohe, sest just äsja tehti kõrge elektri hinnaga selgeks kõigile, kui hea mõte on isiklik päikesepark. Selleks, et rahva õlul rohepööre läbi viia polnudki muud vaja kui elektri hinda tõsta korraks ja keegi ei märkagi, et teda kasutatakse. Alles siis, kui öeldakse, et me ei osta su voolu enam, sest pakkumine ületab nõudluse paneb uuesti mõtlema, kas mind mitte pole pahatahtlikult lõksu meelitatud. Ja ei märka keegi, kuidas päikese park toodab voolu edasi, keegi ei osta seda, kuid voolab muudkui võrku edasi, sest siis kui seda on, siis ei jõua ise kõike ikka ära tarbida icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003



Online

sõnum 23.01.2022 02:02:21 vasta tsitaadiga

Butcoini kaevates teed sa ka võimalikuks selle mündi kasutamise mustal turul illegaalsete asjade ostmiseks. See ei ole asja point. Loe lähemalt LoRa võrgu kohta https://en.m.wikipedia.org/wiki/LoRa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caarel
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 23.01.2022 04:53:56 vasta tsitaadiga

Allikas seesama wiki: https://en.m.wikipedia.org/wiki/LoRa

No tõesti, üllatus missugune: Some members of the LoRa Alliance are IBM, Everynet, Actility, MicroChip, Orange, Cisco, KPN, Swisscom, Semtech, A2A Smart City SPA, Bouygues Telecom, Singtel, Proximus
Everynet ja Actility pole siin listis ainukesed ettevõtted, mis kuuluks maailma eliidile (Vanguard Group, BlackRock, JPMorgan jne). Polegi muud, kui lammaste liistule tõmbamise projekt jälle.

Lisaks veel: Researchers have proposed that LoRaWAN could solve some of the issues concerning power usage in 4G/5G technologies.

Et kui münti kaevata, siis vähemalt tean mida teen ja mis mõju sellel on minule, kuid öökapi kõrvale toppida aparaat, mis levitab x signaali on tervisele risk. On juba kaugmõõdetavate seadmetega selgeks tehtud mõju inimese tervisele ja see on keelustatud ning seetõttu neid majja sisse toppida ei tohi (Eestis muidugi sunnitakse veemõõtjaid näiteks). Need Helium kastid aga signaliseerivad majast väljas olles ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003



Online

sõnum 23.01.2022 10:23:26 vasta tsitaadiga

Ma soovitaksin sul maale elama minna siis, profiili asukoha järgi oled Tallinna kesklinnas ning seal on neid signaale sul ühe ruudu kohta rohkem kui üks ehk saad “kiiritada” niikuinii lisaks heitgaasidele, või on võimalus fooliummüts Ansipi näitel pähe tõmmata icon_smile.gif

Vt. https://explorer.helium.com/

Ma lõpetan siin sellega Zeitgeisti ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
roltz418
HV kasutaja
roltz418

liitunud: 23.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2022 09:55:13 vasta tsitaadiga

Tervist, mul on ka inteno dg400 ruuter.Avasin 44158 pordid mõlemat pidi järgides eelnevat õpetust inteno dg400 ruuteri kohta. Kui netist kontrollida siis ütleb et port on avatud.Relayed staatus aga ära ei kao.Hotspot on ruuteri wifi võrgus. Olen üritanud igast infot otsida, kuid lahendust ei paista kuskilt.
Telia poolt on ka pordid avatud.Mida veel teha tuleks/saaks?


viimati muutis roltz418 20.03.2022 14:20:08, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duffman500
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2017



Online

sõnum 20.03.2022 12:58:05 vasta tsitaadiga

Kaua relay staatuses ta on olnud?
Proovi ethernet kaabliga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
roltz418
HV kasutaja
roltz418

liitunud: 23.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2022 14:19:30 vasta tsitaadiga

Umbes 4 päeva, kui nüüd ethernet kaabliga proovin, kas siis on vaja ruuteris ka seadeid muuta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duffman500
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2017



Online

sõnum 20.03.2022 14:57:42 vasta tsitaadiga

Üldjuhul ei pea. Mina tegin nii, et läksin wifi pealt kaabli peale üle ning ei pidanud midagi muutma
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
roltz418
HV kasutaja
roltz418

liitunud: 23.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2022 17:08:53 vasta tsitaadiga

Selge, katsetan ära icon_smile.gif Tundub ,et tuli lihtsalt oodata. Relayed on nüüd kadunud. Ühe asja ma muidugi tegin natuke ennem seda, kui ära kadus. Heliumi äpist Clear map Cache.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003



Online

sõnum 20.03.2022 20:29:58 vasta tsitaadiga

Explorer on väga pika viitega, kui portchecker näitab korras siis usaldada seda. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dr.Aakon
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2021




sõnum 01.05.2022 13:06:31 vasta tsitaadiga

Üks pakendis Bobcat on üle. Kui kedagi huvitab, andke teada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Ühendusvõrgustikud - Helium HNT, M2 pro MXC, Deeper connect DPR, 3fold Titan 2.1 TFT, Atmotube pro PLANET... mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.