Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Ühendusvõrgustikud - Helium HNT, M2 pro MXC, Deeper connect DPR, 3fold Titan 2.1 TFT, Atmotube pro PLANET... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
reneearbor
HV vaatleja

liitunud: 11.05.2021




sõnum 15.06.2021 08:32:51 Ühendusvõrgustikud - Helium HNT, M2 pro MXC, Deeper connect DPR, 3fold Titan 2.1 TFT, Atmotube pro PLANET... vasta tsitaadiga

link :: Helium explorer ehk hotspot kaart

Kas oled juba seadme tellinud?
Millisesse linnaossa kavatsed oma hotspoti paigaldada?
Kas oled huvitatud aga ei tea millest jutt käib?

Näen, et Eestis on mõned seadmed online.
Kuidas on kogemus siiamaani ja eeldatav ROI? (return of investment)
Seadmed ise näevad välja sellised:

Bobcat 300 helium miner:


M2 pro miner


Deeper connect mini:


3node Titan v2.1


Atmotube Pro

_________________
Tegelen puude langetamise ja hooldusega linna keskkonnas. Tasuta hinnapakkumine. 56980062


viimati muutis reneearbor 05.07.2021 11:36:51, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.06.2021 12:22:57 vasta tsitaadiga

Kusagilt kiirelt lugesin kui ükskord need masinad inimestele koju hakkavad jõudma (selle aasta lõpp) siis liigub ROI ka kuhugi teadmata tulevikku.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reneearbor
HV vaatleja

liitunud: 11.05.2021




sõnum 16.06.2021 18:06:13 vasta tsitaadiga

Ma ise olen need seadmed tellinud.
Kui kogemus käes mingi kuu aega siis kirjutan siia.
Aga alles aasta lõpuks jah.

_________________
Tegelen puude langetamise ja hooldusega linna keskkonnas. Tasuta hinnapakkumine. 56980062
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liiw
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2012




sõnum 05.07.2021 19:20:51 vasta tsitaadiga

Ise ka tellisin mingi portsu neid ja panen Tallinnast väljaspool püsti. Eks näis, kuidas ROI on, vb tasuvad ära ja tellin mingi aeg veel ja püüan Tallinna võrgule ka jalga ukse vahele ajada.

Kaarti vaadates on näha, et neid viimase kuu ajaga omajagu juba tekkinud. Mingi kuu aega tagasi oli neid ainult neli tükki püsti. Kusjuures üks tegelane on mingi suundantenniga vist Soome poole vaatama pannud, sest sealt on 3 witnessi saanud omale.

A ma vaatan, et paljud Tallinnas on relayed. Kui ma õigesti mäletan siis selle jaoks tuli mingi port ruuteris edasi suunata, et see relayed maha saada. Siis ei sõltu hotspoti liiklus mõnest teisest hotspotist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reneearbor
HV vaatleja

liitunud: 11.05.2021




sõnum 06.07.2021 00:06:41 vasta tsitaadiga

Normaalne, vähemalt kellegagi on arutatada kodumaal seda teemat.

See on väga positiivne meile. Olen tellinud ka lisaks fiberglass 5.8 DBI antenni. Igatahes vägev.

Ma täna tellisin Atmostube pro. 175 € +1y licence ~ 40€. Pidi 3€ päevas teenima. Väga odav seade selle kohta.

Praegu seis selline:


_________________
Tegelen puude langetamise ja hooldusega linna keskkonnas. Tasuta hinnapakkumine. 56980062
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liiw
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2012




sõnum 06.07.2021 05:36:40 vasta tsitaadiga

Ma ise esialgu proovin stock antennidega. Bobcati kaevuritel peaks need täitsa okeid olema. Mul siin õnneks pole mingeid eriti kõrgeid maju ka ümberringi ja Eesti on selline suht lame (vähemalt Kesk- ja Põhja-Eesti). Eks näis võib-olla proovin tulevikus pulli pärast ühele mingi kõrgema masti otsa suundantenni vms panna ja saan siit ka pealinna kätte icon_biggrin.gif A liiga ulmeks ei saa sellega ka minna, muidu Lennuamet tuleb saeb maha mu masti.

Heliumid jõuavad heal juhul millalgi alles sügisel.

Ma seda Õhumõõtjat olen ka vaadanud, aga hetkel pole väga ligi tõmmanud. Eks Sa anna teada siis, kuidas tasuvus paistab.

MXC täitsa huvitab, aga hetkel ei ole raatsinud veel välja käia seda summat.

Threefoldi peab uurima veel.

Deeper Connect Nano peaks juuli lõpus või nii kohale tulema. Lisaks katsetasin ka DPR-USDC liquidity poolimist. Esialgu väiksema summaga, aga kui paistab stabiilne APY (vähemalt alguses) siis proovin vaikselt juurde valada ja ehk ka compoundida rewardi (hetkel pole ettekujutust kas olemasolevasse saab lihtsalt juurde panna). Momendil näitab 140%APY aga see on tõenäoliselt alguse värk rohkem. LP ise on ka suht väike, ehk lihtsam suuremat rewardi teha ka.

Akash tokeni staking on ka teema (või õigemini delegeering). Mine tea, vb kunagi plaanis ka Supermini omale soetada, kui need peaks mingis koguses müügile tulema. APR paistab suht okei ja Cosmoswalletis on suht lihtne ka compoundida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reneearbor
HV vaatleja

liitunud: 11.05.2021




sõnum 07.07.2021 17:21:43 vasta tsitaadiga

Mul on tulemas 2 nebra indoori ja 3 bobcat-i. Harin ennast jooksvalt antennide osas. Proovin tuttavatele ja sõpradele rääkida võimalusest ja siis kui jõuab, siis paika panna nii, et peale Rewardide poolitamist ka ikka veel saaks korraliku ROI.
Talvel aega tegeleda aga antennid peaks juba tellima. https://www.elfadistrelec.ee/ sealt saab.
Pigem on küsimus kust saaks Antenni masti ja juhet ning tuleb ennast koolitada kuidas netikaableid lõigata ja toota ning samuti elektri kaableid vedada.

MXC samuti tundub mulle kallis aga usun, et ma ennem rahu ei saa kui ostan ühe ära. (plaanis on)

Deeper connect.-Ostsin mini ja nano. Paigaldan 2 kohta. VPN on niikuinii vajalik.

Akash Supermini saab osta ainult usas. VB ongi vaja kasutada DPN-i ja osta läbi USA serveri või siis läbi USA tuttava.

Igatahes ma usun, et see kõik on tuleviku teema nii või naa ja need seadmed lähevad hinda. If everything else fails...

_________________
Tegelen puude langetamise ja hooldusega linna keskkonnas. Tasuta hinnapakkumine. 56980062
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liiw
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2012




sõnum 09.07.2021 07:58:02 vasta tsitaadiga

Uurisin ka selle kohta ja võtsin ikkagi ühe MXC karbi ka omale. Meili järgi tuleb 4-6 nädala pärast, aga eks näis, vb saab rutem.

Nende heliumi antennidega oli see lugu, et kui kohe omale mingi hirmvõimas antenn panna ja kõrgele siis ta kuja on selline pigem sirgelt eemale tsentrist (mitte nii väga üles-alla) ja sellega ei pruugi näiteks lähedal olevatele hotspotidele silma jääda isegi. Väiksemad antennid on küll madalama raadiusega, aga kuja on ka üles-alla rohkem. Muidugi meil siin Eestis selliseid pilvelõhkujatega linnasid väga ei ole, et see vertikaalne raadius väga palju rolli mängiks. Üks variant on kogu seda raadiotehnikat natukene rohkem süvitsi uurida ja tõenäoliselt on võimalik ka ise mingi täitsa toimiv asi valmis ehitada. Vabalt võib ka mingitest raadioamatööride foorumitest uurida, seal peaks infot omajagu juba olema.

A suundantenniga võib küll huvitav olla. Washingtonist lääne pool on mingi tegelane suundantenni pannud DC keskele suunda ja tal oli sealt päris mitu witnessi korjatud minuteada.

Antennikaabliks sobib vast miski varjestusega koaksiaal, aga siis peab arvestama ka, et mida pikem kaabel, seda rohkem sööb see antenni dBm ära. Vb tasub isegi pigem kaaluda ka mineri enda masti otsa toppimist ja sinna vedada võrgukaabel ja elektrijuhe (või siis ainult elektrijuhe kui näiteks powerline adaptereid kasutada). Ilmselt on mingit ilmastikukindlat karpi ka vaja. Kuna netijuhtmes jookseb juba digisignaal siis seal väga ei mõju, kui pikk see kaabel on. Väga palju üle 100m ei tohiks olla, siis ei pidand ka toimima.

Netikaabel ise on cat5, cat5e või cat6 (ma täpseid erinevusi ei mäleta enam, aga peaks ühilduma kõik, niipalju tean, et 5e ja 6 peaks olema väheke töökindlamad ja paremad, aga kallimad ka.). Kaabli otsa käib RJ45 pistik. Pistikul on 8 kanalit, kuhu siis tuleb kaabli seest lahti harutatud sooned lükata. Õiges järjekorras. Soontel on värvikood ja selle järjekorra leiab interneedumist. Enamasti pressitakse tangidega, aga on ka selliseid, mis on kiirühendusega (koorid kaabli ja lükkad sooned õigetesse pesadesse. Sooni enne kanalitesse/pesadesse ajamist eraldi puhastama ei pea- pistikus on sees lõiketerad, mis kinni pressimisel lõikavad läbi soonte isolatsiooni ja ühendavad soone sees oleva vase kontaktidega pistiku välispinnal. Olen kuulnud, et uuematel otsikutel on otstes ka augud, et saad sooned läbi lükata ja tangidega pistikut kinni pressides lõiga ülejäägi kohe otsast maha. A selle jaoks pidid vist eraldi tangid ka olema, ma kasutanud ise ei ole selliseid veel.

EDIT: Aa ja kui mingit kõrgemat masti aretama hakata siis antennikaabli vahele tuleks pookida ka piksekaitse (lightning arrestor) kuna antenn on seal tõenäoliselt kõige kõrgem punkt ja on suurem tõenäosus, et äike sinna lööb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reneearbor
HV vaatleja

liitunud: 11.05.2021




sõnum 09.07.2021 17:36:27 vasta tsitaadiga

No me oleme sarnaselt haritud. Ma olen antennidega planeerinud topograafiliste asukohtade järgi, (sõber elab Mustamäe 9korrusel), mast on viimane valik pigem , aga suundantenni teema on huvitav. Ilmselt leiaksin ka õppematerjali selle ehitamiseks.

Kaablite osas tänud info eest. Olen ise kõrvalt näinud kuidas käib ja täpselt seda sa kirjeldasid.

Kas seda kraami kuskilt ühest kohast osta saab? Piksekaitse., Low cable loss koaksiaal.

_________________
Tegelen puude langetamise ja hooldusega linna keskkonnas. Tasuta hinnapakkumine. 56980062
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liiw
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2012




sõnum 09.07.2021 20:43:51 vasta tsitaadiga

Pole kahjuks ise väga uurinud. Plaanisin seda siis teha kui endal vajadus hakkab tekkima mõne masti püstitamiseks vms. Esialgu proovin nende stock varustust. Mõnest videost on näha, et isegi kõrgete majade vahel levivad stock antennidega pea 4-5km. Aga see ei ole kindlasti rusikareegel, palju faktoreid on kindlasti.

Niipalju tean, et selline "üks koht" on mõne HNT kaevuri enda müüjad. Näiteks RAK'i lehel paistab olevat igasugu sellist kraami: https://store.rakwireless.com/collections/accessories

Tõenäoliselt leiab sarnast kraami ka Eestis Elfast või Oomipoest või mõnes kolmandast kohast (YEInternational tuleb veel pähe, ju neid on veel).

Huvitav saab ka olema, et mis toll selle kõigega pihta hakkab. Mu Deeper Connect Nano on praegu kuskil Eestis, vähemalt USPS trackingu järgi. Saatsin Omniva tolliagentuurile kirja ka, et kas nad on näinud. Kuna esimest juulist tulid mingid uued nõuded siis võis see nemad vapsee kotti tõmmata. Ennegi on nad mulle UK pakkide puhul saatnud tolliteatisi tavapostiga. Ometi e-riik jms. Fedex saatis ilusasti meili ja mõni minut hiljem oli juba vabastatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lehtmets4
HV vaatleja

liitunud: 19.03.2012




sõnum 23.07.2021 10:28:47 vasta tsitaadiga

Tervitused ka siit poolt.

Tõesti hea leid siit HinnaVaatluse foorumist, et selline teema on algatatud.
Tellisin aprilli lõpus 1-e ja mai alguses veel 2 tükki.
Aprilli lõpus tellitud Bobcat jõudis siin eelmine nädal kohale. Tollist tuli ilusti kiri, et on vaja ära deklareerida. Pakil oli väärtuseks märgitud 81$ - modem. Tollimaks tuli seal 13 EURi kopikatega. Tundub, et seal on mingi automatiseerimine toimunud, kuna ma täitsin seda deklaratsiooni kuskil 22st ja peale tollimaksu tasumist vabastati 5min jooksul mu pakk. Järgmine päev oli juba pakiautomaadis.

Kuna mul väga aega ei ole sellega tegeleda hetkel, siis lükkasin ta kodus kolmanda korruse akna peale ülesse originaal antenniga. Sain ka oma relayed staatuse. Tegin ruuteris 44158 pordisuunamise ära ja sain relayed staatusest lahti.

Peale 7-t päeva tiksumist on nõks üle 0.3HNT kaevandanud. Ühtegi witnessi pole saanud, aga eks see ole halvast asukohast tingitud. Pean seda regullima siin. Igatahes põnev teema.
Kui kellelgi Eestist konkreetseid häid antenni soovitusi anda, siis olen üks suur kõrv.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liiw
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2012




sõnum 24.07.2021 08:34:07 vasta tsitaadiga

Mina ärkasin alles Mai lõpus, et võiks tellida ja seetõttu saan enda omad vist alles sügisel. Ka tulevad Bobcatid. Viimasel ajal küll palju kuulda, et neil nüüd suur nõudlus ja praegune shipping rate on ka suht nukravõitu. Praegu pidi neil suht tuuga olema komponentidega, sest neil põhiline komponentide tootja on Malaisias ja nondel on praegu keeld peal üldse midagi teha, sest et Covid.

Nano sain vahepeal kätte. Muidu ilus karp ja proovisin kohe külge ka pookida. Paraku Telia DigiTV ütles selle peale, et tema ei mängi. Hiljem selgus, et see nende poolt antud Inteno 400A ruuteri mure. Panin mingi vanema Trendneti ja siis toimis suht okeilt. A pärast mõtlesin, et teen Telia ruuterile siis factory reset ja pärast seda see otsustas, et tšau pakaa. Oranž tuli jäi põlema. Täna käisin Telias ja nad andsid mulle mingi uuema ja vingema. Eks ma homme kaen järgi, kas see toimib. Kogu selle kamarajura juures andis Deeperi tech support üsna asist nõu. Laadisid mul Nanole uue firmware ka. Praegu vist on neil kaevamine kinni ja pidi mingi lähiaeg lahti minema.

MXC karp pole ikka jõudnud. Loodetavasti lähiajal saadavad välja.

EDIT: Panin selle uue ruuteri ka külge, aga DigiTV sellega ikka ei mängi. Tuli Nano enda kasti ette ühendada, siis vähemalt natukenegi toimib. Tundub, et Telia teeb oma ruuteritega midagi, et Nano ja DigiTV koos ei saa hakkama. Mingi kolmanda osapoole oma toimis täitsa okei. Vb kui leian mingi väledama isendi siis saan uuesti proovida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reneearbor
HV vaatleja

liitunud: 11.05.2021




sõnum 15.08.2021 15:18:52 vasta tsitaadiga

Jagan oma muljeid Atmotube PRO õhukvaliteedi mõõtja kohta.
Koos seadmega on vaja osta Type 4 licence et see asi "kaevandaks"

Seadme ost oli lihtne ja seade on mul käes.

Type 4 licence ostsin 3 aastaks ja seda saab osta järgmiselt: (võttis aega umbes 1kuu kui viitsisn selle teekonna ette võtta, Tegin ülekandeid change äpist ja ETH tehingu pidi support käsitsi lõpuni tegema.)

1. Teed omale konto: https://www.planetwatch.io/ (selle võid osta ka kohe alguses koos seadmega, kohale saatmine võtab aega)
2. Teed omale konto https://www.bitfinex.com/ (sellega läheb ilmselt kõige kauem aega)
3. Teed omale krüpto rahakott: Algorand Wallet (google play)
4. Saada bitfinex.com omale krüptoraha piisavalt, et osta 84€ väärtuses PLANET tokeneid (oleneb hinnast) ise saatsin ~100€ ETH NB!! See ETH on vaja saata krüpto rahakotist. Kindlasti mitte otse kuskilt coinbase või change äpist.
5. Müüd bitfinex.com ETH maha ja saad USD
6. Ostad PLANETS/USD (Kui palju? Koguse saad siis kui hakkad Type 4 Licence Ostma, minu puhul 84€ väärtuses PLANET tokeneid hind 0.1300 usd )
7. Osta ALGO 10 tk (tehingutasudeks kulub)
8. Saadad 10 ALGO oma Algorand Walleti aadressile
9. Algorand Walletis Lisa PLANET oma nimekirja (see tehing maksab umbes 0.1 ALGO )
10. Saada Bitfinex keskonnast oma PLANET tokenid Algorand rahakotti ~5 min.
11. Planetwach leheküljel sooritad Type 4 licence ostu kus sa saad maksta ainult PLANET tokenites läbi BLEUMI PAY (nagu maksekeskus). Ja nad annavad sulle 15 min aega et kanda neile umbes 751.25670 PLANET tokenit.

12. Sooritad Algorand Walletist makse ja oled edukalt ostnud omale type 4 licence. (ilmselt saadetakse postiga koju)


Tasuvus pidi olema 3 dollarit päevas (28 PLANETS) alginvesteering 175€ (seade)+ 100€(licence tehing)

Muidugi makstakse PLANET tokenites ja seetõttu ongi vaja Bitfinex kontot ning Algorand Walletit


Edit: Olen loobunud selle seadme kasutamisest hetkel kuna nõuab, et oleks nutiseadmega ühendatud. Tõmbab aku tühjaks. AGA On olemas müügil statsionaarsed seadmed mida saab paigaldada tuppa või katusele.

peaks teenima 166 PLANETS päevas mis on siis 50$day ja ROI 49 päeva (3Y licence)

_________________
Tegelen puude langetamise ja hooldusega linna keskkonnas. Tasuta hinnapakkumine. 56980062


viimati muutis reneearbor 11.01.2022 16:35:19, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KURIHUNT
HV vaatleja
KURIHUNT

liitunud: 06.04.2012




sõnum 25.08.2021 11:04:43 vasta tsitaadiga

Sain ka just kirja, et deklareeritav kaup tuleb. Mõned bobcat minerid. Eks näis ...
EDIT: Kauba väärtuseks samuti märgitud 80$.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djmulder
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 29.08.2021 11:37:05 vasta tsitaadiga

Kiire küsimus teadjamatele, kas hotspot on mõistlik teiste lähedusse lisada või tuleks valida tühi ala, kus teisi juba ees ei ole?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KURIHUNT
HV vaatleja
KURIHUNT

liitunud: 06.04.2012




sõnum 30.08.2021 09:52:20 vasta tsitaadiga

Hotspotid võiks üksteisest vähemalt 400-500m kaugusel olla. Liiga lähedale panna siis ilmselt jagate rewarde ...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djmulder
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 30.08.2021 10:12:04 vasta tsitaadiga

Aga kui ma olen pärapõrgus, kus mitte ühtegi teist masinat ei ole kilomeetrite läheduses, siis on tasuvus väiksem, jah?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KURIHUNT
HV vaatleja
KURIHUNT

liitunud: 06.04.2012




sõnum 30.08.2021 13:49:15 vasta tsitaadiga

Üksik miner väga palju ei teeni jah. Vb saad panna miski yagi kuhugi kõrgemale ja suunata see lähimate minerite suunas ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liiw
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2012




sõnum 31.08.2021 22:33:21 vasta tsitaadiga

link :: Kaart

djmulder kirjutas:
Aga kui ma olen pärapõrgus, kus mitte ühtegi teist masinat ei ole kilomeetrite läheduses, siis on tasuvus väiksem, jah?


Kui ainult üks on olemas/tellitud siis tasub juba pigem mõelda, et ehk saab selle mõne tuttava juurde Tallinna või Tartusse istutada. Kaarti https://explorer.helium.com/hotspots vaadates on juba ka Pärnus mingi võrk arenemas. Ma olen ise lugenud, et see sweetspot on min 300m ja 350m on suht ideaal, aga vb ma mäletan valesti. Peab allikatest üle uurima.

Ma sain aru, et kaardi peal on seda asetusloogikat natuke muudetud. Varasemalt olid ainult hotspotid, aga nüüd on hex grid ja siis kui hotspoti üles sead siis ta hõivab hexi ära ja samasse hexi ei tasu teist kohe panna, hakkab rewardi miskit komponenti sööma veidi. Samas ühe hex küljelt küljele laius on pea 820m. Praegu ei teagi, kas see hotpoti optimaalne kaugus on ka sellega nüüd seotud. Võiks arvata, et on.

Praegu paistab, et pärast augustikuu halvingut ongi HNT hind juba tõusnud, kuna supply on väiksem. Tallinnas mõne hotspoti 30 päeva rewardi vaadates on ennat juba ainuüksi viimase kuuga kinni maksnud. Ehk saan enda omad enne ikka kätte, kui rong ära sõidab. Aga neid tuleb igale poole nagu seeni pärast vihma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2021 04:25:29 vasta tsitaadiga

Keegi TL;DR-i ei taha teha sellest teemast?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Liiw
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2012




sõnum 04.09.2021 07:31:26 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Keegi TL;DR-i ei taha teha sellest teemast?


Helium kaevurid on sellised pisikesed ruuteri mõõtu raadiomajakad, mis tekitavad mingi ala peale madala võimsusega raadiovõrgustiku. Tahavad elektrit ja internetti. Mõte on tulevikus igasuguseid geotage või temp. andureid vms toetada. Nendega saab teenida HNT krüptot. Teenistus sõltub suuresti sellest, kui palju majakaid üksteise levialas on. Samas nad ei tohi olla liiga lähedal üksteisele. Kuuldavasti saab nendega ka tulevikus 5G leviala tekitada (selle jaoks oli mingit lisa vaja ka).

M2 pro miner on pmst sama asi, aga natuke teise raadioprotokolliga (helium oli miski LoRaWAN ja M2 on LPWAN, peab googeldama ma neid erinevusi peast ei mäleta). Sellega saab hetkel kaevata MXC ja DHX tokenit, aga peaks tulevikus olema võimalik ka BTC ja Polkadoti kaevandamine.

Deeper Connect seadmed on põhimõtteliselt detsentraliseeritud VPN. Lisaks on neil ka miski tulemüür sisse ehitatud, ajab googli jms trackereid eemale. Nende mainnet just hiljuti läks käima ja nendega saab ka DPR tokenit kaevata, kui firmware update ära tuleb. Kaevandamine siis vastavalt sellele, kui palju oma võrgust DVPN teenuseks kasutada annad.

ThreeFold võimaldab detsentraliseeritud pilveteenust ja arvutusvõimsust. Selle kaudu saab teenida TFT tokenit kui pakkuda võrgule arvutusvõimsust ja mälumahtu. Praegu peab selle jaoks soetama mingi eraldi aparaadi (3Node), aga kui ma õigesti mäletan siis tulevikus on võimalik oma riistvara ka välja rentida. Vb mäletan valesti.

Atmotube pro on mingi õhu kvaliteedi mõõtmise masin. Ma ise nende kohta väga palju ei tea, aga reneearbor on sellega rohkem kokku puutunud.


TL;DR- sellised algusjärgus altcoinide (või isegi sub-altcoinide) võrgustikud ja kaevurid. Igaühel ka mingi praktiline kasutus plaanis. Nendest hetkel vist kõige rohkem on käima läinud Helium võrgustik. Mõni on esialgse investeeringu paari päevaga tagasi teeninud ja sellistest juhtumitest ajendatuna on neid kaevureid nii metsikult tellitud, et tarneajad on ca 4-5 kuud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 05.09.2021 10:48:26 vasta tsitaadiga

Märgin teema ära. Tundub põnev, kuigi s.ttagi aru ei saa, enamus youtube ülevaateid keskendub seadmele või loetakse teenistust aga ülevaadet, kus skeem oleks lihtsalt ära seletatud naljalt ei leia.
Osad kohad jätavab üldse scami mulje, kus üritatakse justkui inimesel pähe määrida karbikesi, mis hakkavad rikkust tootma, mida karbike teeb ja kes mittemillegi eest rikkuse sulle kokku kannab, jääb selgusetuks icon_smile.gif Pärast oled mingi mutrike häkkerite võrgustikus või luureteenistuste kasulik idioot..

Paljud seadmed tulevad vist USA-st ja Hiinast, kas nende raadiosagedused on EU ja Eesti nõuetele vastavad või x päeval tehnilise järelvalve amet avastab miski leviva eetri reostuse ja ahkkavad reostajaid välja peilima.

_________________
---------------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reneearbor
HV vaatleja

liitunud: 11.05.2021




sõnum 06.09.2021 09:46:46 vasta tsitaadiga

Update:
Atmotube pro -pole veel kätte saanud type 4 licence-it, mis lubab kaevandamist. Sain kätte ja pole teda korralikult tööle saanud. Ei soovita ostmist. Pigem osta see kallis statsionaarne versioon.

Täna 06.09.21 saabus deeper connect mini ja nano. Varsti saab tasude ülevaate. Ei saa ülevaadet kuna ma peam ikkagi STAKe ima DPR tokinit et see kaevandama panna.

Tuleb välja, et see seade ei kaevanda veel. Vähemalt mitte tavakorras soetatud.

_________________
Tegelen puude langetamise ja hooldusega linna keskkonnas. Tasuta hinnapakkumine. 56980062


viimati muutis reneearbor 13.12.2021 17:11:59, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Futurem
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2020




sõnum 11.09.2021 14:59:09 vasta tsitaadiga

Tere,

Novembri keskel peaks ka mulle paar seadet tulema.
Paar neist Pärnusse ja paar Tallinnasse plaan paigutada.

On mõni Pärnu hotspoti omanik ka siin ?
Exploreri järgi mõni hullab 15db antenniga ja tulistavad kõikidest kohalikest hotspotidest üle, ning ei saa tunnistajaid absoluutselt .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reneearbor
HV vaatleja

liitunud: 11.05.2021




sõnum 23.10.2021 22:19:32 Bobcatminer300 vasta tsitaadiga

Probleem: Nii hotspot on sünkroniseeritud aga relayed. Pordid on avatud ja on tehtud ka port forward 44158, ruuter on inteno dg301a-r1.

Mul tundun et ruuteris on viga(vüi ruuteri kasutajas). Kuidas teil on? ja kes on internetipakkuja?

Igatahes mul on nüüd probleemid lahenenud ja bobcat300 mainer töötab täisvõimsusel. https://explorer.helium.com/hotspots/112UiE59jDydqLfsf6YvDvp49TS9aiJpompTfmTuGUqbxqP1o7UV

_________________
Tegelen puude langetamise ja hooldusega linna keskkonnas. Tasuta hinnapakkumine. 56980062


viimati muutis reneearbor 13.12.2021 17:10:31, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Ühendusvõrgustikud - Helium HNT, M2 pro MXC, Deeper connect DPR, 3fold Titan 2.1 TFT, Atmotube pro PLANET... mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.